Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Hovedløpet ski-o + mellom andre klasser

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Hovedløpet ski-o + mellom andre klasser
Arrangørorganisasjon: Hadeland OL
Dato: lørdag 20 januar 2018

M 18 NJM

6 700 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Isak JonssonNorway33:184:58
2Samuli PeltolaFinland34:36+1:185:09
3Eskil FrøislandNorway35:03+1:455:13
4Jonatan StåhlSweden36:19+3:015:25
5Tomi NykänenFinland36:45+3:275:29
6Gabriel LarssonSweden36:57+3:395:30
7Henrik Fredriksen AasNorway37:34+4:165:36
8Emils ZernisLatvia38:20+5:025:43
9Ragnar RoobaEstonia39:35+6:175:54
10Sander PritsikEstonia41:26+8:086:11
11Anton HänströmSweden41:31+8:136:11
Ugis Roberts BekerisLatviadiskvalifisert

W 18 NJM

6 100 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Maria HoskariFinland38:566:22
2Aino RantalaFinland39:53+0:576:32
3Ane Sofie KroghNorway40:28+1:326:38
4Judita Traubait¿Lithuania40:31+1:356:38
5Anna Ø. GravirNorway43:36+4:407:08
5Ellen BlennowSweden43:36+4:407:08
7Emelie BrudinSweden45:23+6:277:26
8Elin SchagerströmSweden45:46+6:507:30
9Marlin HaavengenNorway46:52+7:567:40
10Juste UmbrasaiteLithuania47:08+8:127:43
11Lotte Jauhojärvi MarkussenDenmark48:46+9:507:59
12Monika BadunaLatvia55:04+16:089:01

M 20 NJM

6 700 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Elmeri ToivanenFinland31:234:41
2Robin SalenSweden32:00+0:374:46
3Jørgen BaklidNorway32:10+0:474:48
4Edvin NordströmSweden33:53+2:305:03
5Simon ErikssonSweden34:30+3:075:08
6Styrk Hundseid KamsvågNorway35:26+4:035:17
7Per Clemet WisløffNorway36:00+4:375:22
8Henrik AsklöfFinland37:50+6:275:38
9Ignas AmbrazasLithuania39:11+7:485:50

W 20 NJM

6 100 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Liisa NenonenFinland34:275:38
2Maiju KovanenFinland37:34+3:076:09
3Tilla F. HennumNorway37:53+3:266:12
4Sofia WestinSweden39:04+4:376:24
5Sofia BerglundSweden39:05+4:386:24
6Epp PaalbergEstonia39:38+5:116:29
7Elin  LundgrenSweden40:27+6:006:37
8Synne StrandNorway43:18+8:517:05
9Kaisa RoobaEstonia47:13+12:467:44
10Migl¿ Sušinskait¿Lithuania47:23+12:567:46
11Anne W, EikenNorway48:29+14:027:56

D 21-

6 500 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anna UlvensøenNTNUI33:055:05
2Barbro KvåleHadeland OL33:59+0:545:13
3Audhild Bakken RognstadEmblem IL35:08+2:035:24
4Doris KudreVärska OK Peko35:30+2:255:27
5Evine Westli AndersenLøten o-lag35:43+2:385:29
6Stine Olsen KirkevikHamar OK36:08+3:035:33
7Marta UlvensøenNTNUI38:03+4:585:51
8Emilie Westli AndersenLøten o-lag42:36+9:316:33
9Synne BaklidKonnerud IL44:13+11:086:48
10Marianne DæhliNydalens SK53:05+20:008:10
Zsuzsa FeyAsker Skiklubbikke startet

H 21-

7 900 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lars Hol MoholdtWing OK36:464:39
2Jørgen MadslienNTNUI39:51+3:055:02
3Øyvind WatterdalHadeland OL40:14+3:285:05
4Bjørnar KvåleHadeland OL40:58+4:125:11 Last ned GPS-spor i gpx-format
5Audun HeimdalKonnerud IL41:02+4:165:11
6Eivind TonnaAsker Skiklubb42:52+6:065:25
7Øyvind WiggenByåsen IL43:00+6:145:26
8Miska TervalaFinland43:04+6:185:27
9Ove SætraHadeland OL43:14+6:285:28
10Andreas M. EdvardsenAsker Skiklubb44:22+7:365:36
11Nauris RaizeLatvia44:29+7:435:37
12Bojan BlumensteinNydalens SK45:56+9:105:48
13Klaus CsucsIFK Mora OK46:51+10:055:55
14Sindre Jansson HaverstadLierbygda OL48:20+11:346:07
15Kevin HallopVärska OK Peko48:24+11:386:07
16Št¿pán MudrákOOB TJ Slovan Luha¿ovice55:46+19:007:03
17Sondre Ruud BråtenNydalens SK59:16+22:307:30
18Erling SommerfeldtAsker Skiklubb1:05:15+28:298:15
19Jostein F. TellnesAsker Skiklubb1:11:10+34:249:00
Christian HohlWing OKikke startet
Mathias BenjaminsenLillomarka OLikke startet

D 17-20

6 100 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marit Melby JacobsenLardal OL38:356:19
2Heidi Therese WiestVang OL43:13+4:387:05
3Margrethe WisløffAsker Skiklubb45:02+6:277:22
4Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OL48:12+9:377:54
5Åsne Naadland HoloFossum IF50:45+12:108:19
6Fanni Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb52:13+13:388:33
7Emma Meyer LarssonIL Tyrving53:50+15:158:49
8Andrea VaneboKongsberg OL1:01:05+22:3010:00
9Sarah WølloKongsberg OL1:08:01+29:2611:09
Ingvild LangeggenKongsberg OLdiskvalifisert
Anniken Eriksrud KarlsenNTNUIdiskvalifisert
Helene EgerKongsberg OLikke startet

H 17-20

6 700 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Aslak HeimdalKonnerud IL33:234:58
2Even LindaasVang OL35:34+2:115:18
3Sander H. RogndokkenNydalens SK36:02+2:395:22
4Trygve MyhrAsker Skiklubb37:57+4:345:39
5Martin Borge HeirFossum IF39:43+6:205:55
6Jens Johan BrekkeLillomarka OL40:19+6:566:01
7Jostein Svaland DaleVang OL42:33+9:106:21
8Eivind Berner MyhreFossum IF42:36+9:136:21
9Håkon LundKongsberg OL42:44+9:216:22
10Bjørnar LøvliAsker Skiklubb52:22+18:597:48
11Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK53:30+20:077:59
12Ole Johan BråtenVang OL53:41+20:188:00
13Simen BallangrudRaufoss IL Orientering53:46+20:238:01
14Mathias Pedersen VoldLillomarka OL1:06:27+33:049:55
15Jan Erik NaessFossum IF1:13:01+39:3810:53

D 14 HL

2 700 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Inga Skaarer WiklundNydalens SK21:157:52
2Live Raknes SogstadGjø-Vard OL22:45+1:308:25
3Ragnhild Blom-HagenFossum IF24:18+3:039:00
4Kathinka Zahl HagenFossum IF27:43+6:2810:15
5Emma Visted-HansenGjø-Vard OL32:48+11:3312:08

D 15 HL

3 900 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Birgit Dorthea Kleppa MadslienLillehammer OK23:296:01
2Pia Young VikNydalens SK25:34+2:056:33
3Kristin Melby JacobsenLardal OL29:28+5:597:33
4Mille Vasshaug JægtvikKonnerud IL29:46+6:177:37
5Ragnhild Mathea HelmersenFet OL31:08+7:397:58
6Hedda SpangbergKonnerud IL35:47+12:189:10
7Elise Wærp HaugeNydalens SK39:15+15:4610:03 Last ned GPS-spor i gpx-format
8Emma EngehultNotodden OL50:37+27:0812:58
9Tiril KihleKonnerud IL57:17+33:4814:41
10Diane Ninauve-JutulstadBækkelagets SK1:00:51+37:2215:36
Ingrid MobråthenBotne SKdiskvalifisert
Martine SkjelsvikLillehammer OKikke startet

D 16 HL

4 800 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Åsne HaavengenKongsberg OL31:326:34
2Kristine KravdalGjø-Vard OL34:07+2:357:06
3Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL35:51+4:197:28
4Live ØstvoldHeming Orientering38:07+6:357:56
5Frida HaugskottOL Trollelg40:28+8:568:25
6Ingrid Marie Stubban HygenØstmarka OK41:01+9:298:32
7Marte Madslien BakkenNydalens SK46:00+14:289:35
8Tina KallesonOppsal Orientering52:38+21:0610:57
Ingrid Solheim UndebergetOppsal Orienteringdiskvalifisert
Vilde Lereim StorliFreidigdiskvalifisert
Oda ScheeleNydalens SKdiskvalifisert

H 14 HL

3 900 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Christian Fredrik BorgIL Koll22:025:38
2Lars LienGjø-Vard OL22:04+0:025:39
3Jonas KroghOppsal Orientering25:37+3:356:34
4Jakob RastadAsker Skiklubb27:22+5:207:01
5Fridtjof ReuschHeming Orientering28:45+6:437:22
6Axel AaldeNydalens SK33:00+10:588:27
7Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL34:32+12:308:51
8Philip Lehmann RomørenFossum IF40:01+17:5910:15
9Martin Nøkleby MellingRingerike OL40:05+18:0310:16
10Jakob Backer-TellnesAsker Skiklubb40:08+18:0610:17
11Jo Randar HolmøyHadeland OL47:50+25:4812:15
12Vilmer NybergAsker Skiklubb51:22+29:2013:10
13Nikolai KristiansenHadeland OL1:03:18+41:1616:13
Arne BerganKongsberg OLdiskvalifisert

H 15 HL

4 800 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teodor Mo HjelsethNydalens SK28:285:55
2Jonas MyhrAsker Skiklubb28:43+0:155:58
3Kasper Bakken UlsethNydalens SK30:18+1:506:18
4Mats LindaasElverum OK32:25+3:576:45
5Atle Nikolai WølloKongsberg OL35:56+7:287:29
6Gaute BerganNydalens SK37:01+8:337:42
7Kristian Fredriksen AasAsker Skiklubb39:46+11:188:17
8Sander Tonjer FingarsonElverum OK43:49+15:219:07
9Paul Johan SlungaardHeming Orientering59:51+31:2312:28
10Fredrik Berning BorchseniusHeming Orientering1:04:44+36:1613:29

H 16 HL

6 100 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK37:536:12
2Sondre YtterbøAsker Skiklubb38:24+0:316:17
3Magnus Eide-FredriksenHeming Orientering41:55+4:026:52
4Trym Nergård RønningOK Skøynar42:00+4:076:53
5Kristian ØstermannHeming Orientering43:12+5:197:04
6Henrik ReuschHeming Orientering45:39+7:467:29
7Tobias EspedalNydalens SK46:12+8:197:34
8Ferdinand FremmingHeming Orientering48:16+10:237:54
9Grunde IsaksætreGrue IL49:18+11:258:04
10Felix FinsrudAsker Skiklubb52:01+14:088:31
11Sune Raknes SogstadGjø-Vard OL52:31+14:388:36
12Åsmund SlokvikNotodden OL1:01:21+23:2810:03
13Snorre SlokvikNotodden OL1:03:39+25:4610:26
14Gaute FosstveitRaumar Orientering1:05:57+28:0410:48
15Sigurd KvammeOL Toten-Troll1:11:41+33:4811:45
16Kåre Peter Krohn GjessingHeming Orientering1:11:52+33:5911:46
Thobias Eriksson BrodinIFK Mora OKdiskvalifisert
Sondre Zahl HagenFossum IFbrutt
Theo Ring GiskeNydalens SKikke startet

D 12

2 400 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eira Skaarer WiklundNydalens SK18:587:54
2Astrid YtterbøAsker Skiklubb24:54+5:5610:22
3Ellen Margrete Stubban HygenØstmarka OK28:34+9:3611:54
Helene ScheeleNydalens SKbrutt
Marte EgerKongsberg OLikke startet

D 13

2 700 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marie KravdalGjø-Vard OL19:487:20
2Marie ScheeleNydalens SK21:46+1:588:03
3Signe HoloFossum IF24:56+5:089:14
4Ragnhild Øfsthus GravirAsker Skiklubb26:50+7:029:56
5Martha WisløffAsker Skiklubb30:42+10:5411:22
6Tiril Ebon EspedalNydalens SK33:18+13:3012:19

D 40-

6 100 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid StengårdFältjägarnas IF42:537:01
2Ingrid KvistadKongsberg OL47:24+4:317:46
3Signe Astrup ArnesenHeming Orientering51:18+8:258:24
4Arnhild KroghOppsal Orientering51:49+8:568:29
5Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK52:15+9:228:33
6Marit B. EithunNittedal OL52:37+9:448:37
7Asta Januškevi¿ien¿Fort¿na53:33+10:408:46
8Maria JonssonNydalens SK53:51+10:588:49
9Anne MadslienNydalens SK54:31+11:388:56
10Aist¿ Traubien¿Fort¿na54:44+11:518:58
11Helena AxelssonNydalens SK55:09+12:169:02
12Toril Fougner WisløffAsker Skiklubb56:15+13:229:13
13Helga HaverstadLierbygda OL56:43+13:509:17
14Hege SolerødGjø-Vard OL57:04+14:119:21
15Kari MadslienNydalens SK58:23+15:309:34
16Kristin Hasle HaslestadRingsaker OK58:27+15:349:34
17Gunhild HennumLierbygda OL59:59+17:069:50
18Tove HeimdalKonnerud IL1:03:17+20:2410:22
19Ingrid Lundin BerganKongsberg OL1:03:33+20:4010:25
20Vanja StaffOL Toten-Troll1:03:53+21:0010:28
21Eli Ringstad LienGjø-Vard OL1:05:18+22:2510:42
22Kjersti SmåstuenOL Toten-Troll1:11:06+28:1311:39
23Mette SpangbergKonnerud IL1:11:13+28:2011:40
24Maiken Skirstad MoNydalens SK1:14:07+31:1412:09
25Unn Mette KlopbakkenSnertingdal IF Orientering1:20:34+37:4113:12
26Celine VistedGjø-Vard OL1:27:01+44:0814:15
27Maren SogstadGjø-Vard OL1:37:24+54:3115:58
Line SletnerLillomarka OLikke startet
Hilda ØfsthusAsker Skiklubbikke startet

D 60-

3 800 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lis DæhliLøten o-lag37:239:50

D 17 K

3 800 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Elena GrandLillomarka OL28:347:31
2Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL30:29+1:558:01
3Lisbeth EnganSnertingdal If Orientering36:18+7:449:33

H 12

2 400 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Even LienGjø-Vard OL20:258:30
2Eirik Olsen KirkevikHamar OK20:46+0:218:39
3Amund FlaskerudOL Toten-Troll23:06+2:419:37
4Ole Solli KvikstadOL Toten-Troll23:17+2:529:42
5Ask Felland SætnanFossum IF24:37+4:1210:15
6Mikkel RastadAsker Skiklubb26:34+6:0911:04
7Magnus MolundIL Tyrving32:50+12:2513:40
8Jan Olav BerganKongsberg OL36:50+16:2515:20
9Tage Raknes SogstadGjø-Vard OL42:25+22:0017:40

H 13

2 700 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jonas Rognstad GulbrandsenHadeland OL27:5010:18
2Jakob A. GjedeboOppsal Orientering28:27+0:3710:32
3Gjermund Taje SkeieRaumar Orientering30:58+3:0811:28
4Jonas Johansen HickenIL Koll34:26+6:3612:45
5Johannes Salvesen-LundeIL Koll35:16+7:2613:03
6Eyvind Hasle HaslestadRingsaker OK35:21+7:3113:05
7Johannes Bjørke SollienOL Toten-Troll42:00+14:1015:33
Rasmus D. EastwoodLillomarka OLikke startet
Jonathan WoodhouseLillomarka OLikke startet
Eskil BrændenLillomarka OLikke startet

H 40-

6 500 m, 44 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lars LystadNydalens SK35:345:28
2Øyvind LienGjø-Vard OL38:56+3:225:59
3Kim Farnes HansenLierbygda OL39:00+3:266:00
4Jon Iver BakkenNydalens SK39:25+3:516:03
5Tommy JauhojärviAsker Skiklubb39:32+3:586:04
6Lasse ArnesenHeming Orientering39:49+4:156:07
7Knut Jostein SætnanFossum IF40:12+4:386:11
8Bjørn BergeHadeland OL40:45+5:116:16
9Kuno RoobaRakvere OK41:25+5:516:22
10Øystein RastadAsker Skiklubb42:02+6:286:28
11Morten HeirFossum IF42:47+7:136:34
12Terje HenriksenAsker Skiklubb42:48+7:146:35
13Kjetil MolundIL Tyrving44:12+8:386:48
14Sigmund HansenGjø-Vard OL44:26+8:526:50
15Peter OG NordströmTäby OK44:58+9:246:55
16Christian ReuschHeming Orientering45:22+9:486:58
17Stein H. HagenFossum IF45:40+10:067:01
18Per Ola UlsethNydalens SK46:09+10:357:06
19Øystein HoloFossum IF47:42+12:087:20
20Gjermund GravirAsker Skiklubb48:06+12:327:24
21Stein Arne NegårdVang OL49:08+13:347:33
22Harald Eide-FredriksenHeming Orientering49:54+14:207:40
23Nils BerganNydalens SK50:31+14:577:46
24Gunars IkaunieksLatvia50:37+15:037:47
25Rune EngehultNotodden OL51:22+15:487:54
26Steinar EastwoodLillomarka OL52:07+16:338:01
27Øystein WiggenByåsen IL52:29+16:558:04
28Anders SollienOL Toten-Troll52:32+16:588:04
29Regimantas Januškevi¿iusFort¿na53:53+18:198:17
30Øystein Bieltvedt SkeieRaumar Orientering54:06+18:328:19
31Geir Holm GundersenSturla, IF54:27+18:538:22
32Stig MellingRingerike OL54:51+19:178:26
33Sverre WisløffAsker Skiklubb55:22+19:488:31
34Nils Harald StaffOL Toten-Troll55:31+19:578:32
35Ola Peter Krohn GjessingHeming Orientering56:05+20:318:37
36Conny LarssonIL Tyrving58:27+22:538:59
37Even ErlienGjø-Vard OL59:10+23:369:06
38Håvard KvammeOL Toten-Troll59:57+24:239:13
39Stanislav MudrákOOB TJ Slovan Luha¿ovice1:01:14+25:409:25
40Per Anders YtterbøAsker Skiklubb1:02:38+27:049:38
41Stig WiestVang OL1:30:28+54:5413:55
Ole Petter HaugenNydalens SKdiskvalifisert
Sören JonssonNydalens SKdiskvalifisert
Björn AlbinssonIFK Mora OKdiskvalifisert
Bjørn HaugeNydalens SKikke startet
Per Øivind EgerKongsberg OLikke startet

H 60-

6 100 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sigurd DæhliLøten o-lag43:207:06
2Martin VeastadNittedal OL55:55+12:359:10

H 17 K

6 100 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håvard GjestvangOL Toten-Troll57:169:23
2Adomas TraubasFort¿na1:18:47+21:3112:54

N-åpen

2 400 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
0Vilde BergeHadeland OL33:37+-20:2814:00
0Vår SætherengHadeland OL33:40+-20:2514:01
0Ingrid Kristine Engan-RøsteSnertingdal If Orientering1:15:30+21:2531:27
0Martine Engh SagvoldOL Toten-Troll41:23+-12:4217:14
0Eline KravdalGjø-Vard OL33:04+-21:0113:46
0Torgrim Hasle HaslestadRingsaker OK45:59+-8:0619:09
0Lars FlaskerudOL Toten-Troll42:41+-11:2417:47
0Conny ErikssonIFK Mora OK44:10+-9:5518:24
0Siv BrodinIFK Mora OK1:03:10+9:0526:19
0Emil Engh SagvoldOL Toten-Troll24:33+-29:3210:13
0Erik BerganKongsberg OL54:0522:32
0Pål Solli KvikstadOL Toten-Troll47:20+-6:4519:43
0Elias MolundIL Tyrving45:03+-9:0218:46
0Nikolai TesloHadeland OL31:08+-22:5712:58
0Helene ScheeleNydalens SK18:57+-35:087:53
0Elen Krohn GjessingHeming Orientering46:01+-8:0419:10
Ingeborg Hasle HaslestadRingsaker OKikke startet

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor
O-ringen 2018