Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Sørlandsgaloppen 2017, dag 3

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Sørlandsgaloppen 2017
Arrangørorganisasjoner: Hedrum OL / Larvik OK
Dato: torsdag 6 juli 2017 - søndag 9 juli 2017

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

N-åpen

1 040 m, 100 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Randi Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa16:2015:42
Markus Andersen KaarvaagStatoil BIL12:5612:26
Eline BerganVegårshei IL15:3014:54
Torvin Bergh-HansenByåsen IL12:2511:56
Simen BergsrømIL Tyrving18:1717:34
Amalie BirkelundAsker Skiklubb18:5118:07
Elise Nauf BorgersenHedrum OL17:3116:50
Malene Bråten GabrielsenVoss IL16:1515:37
Mathias Bråten GabrielsenVoss IL13:0812:37
Maren BråtenFørde IL20:1919:32
Synne Stigen BygglandHøydalsmo IL13:2712:55
Linea DalandKristiansand OK24:1623:20
Elvira DalseggSkien OK16:4716:08
Rannveig Elisa EenVoss IL12:1611:47
Christopher David EriksenLarvik OK13:4713:15
Sigve Nygård FagervoldAsker Skiklubb9:048:43
Aksel Tonjer FingarsenElverum OK13:3213:00
Oda Fjermestad HelgesenSandnes IL (Rogaland)12:3612:06
Elise FlatenVegårshei IL20:1219:25
Balder Solberg FredheimSandefjord OK14:3113:57
Sindre FurlandSandefjord OK10:159:51
Amund Eeg GjenbergIL Gular16:2215:44
Sondre HafskjoldNydalens SK14:4514:10
Tuva Halvorsen SætreSandnes IL (Rogaland)14:5814:23
Tobias Harstad RindeBø OL9:108:48
Johanne Hedemark NelsonBerger og Svelvik OL22:4721:54
Markus M. HellandEgersund OK15:4715:10
Ellinor Johansen HickenIL Koll31:3130:18
Henrik Johansen HickenIL Koll20:4219:54
Alma Rygh HoltenNydalens SK10:109:46
Jone Rygh HoltenNydalens SK12:0611:38
Håkon Fenne IngierdBækkelagets SK14:2113:47
Sunniva Tjønn JacobsenIdrettslaget Dyre Vaa16:2315:45
Ingrid Strøm JuliussenNOTEAM19:1118:26
Eva Riddervold KahrsFredrikstad SK25:0224:04
Faya KhouryLarvik OK13:0912:38
Miriam KhouryLarvik OK19:1118:26
Ingrid Aarhus KinnPorsgrunn OL12:4112:11
Karen KlavenesSandefjord OK11:4911:21
Sissel KombaHemsedal IL27:0426:01
Solveig Sollerud KonstOL Tønsberg og omegn17:1416:34
Eline KravdalGjø-Vard OL13:0612:35
Brage LaugalandÅlgård Orientering14:2113:47
Vetle LaugalandÅlgård Orientering14:5814:23
Signe Lier-HansenTIF Viking27:0826:05
Gustav LorentzenNOTEAM11:2911:02
Alma Lunøe-AkselsenNydalens SK19:0318:19
Ruben M. HellandEgersund OK15:4615:09
Tiril Markussen PrydzNeverfjord IL29:5028:41
Henrik MathisenOL Tønsberg og omegn14:4814:13
Kristian MorkNotodden OL11:3411:07
Torkel Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)14:4014:06
Eirik NastadAsker Skiklubb11:0210:36
Fredrik Nauf BorgersenHedrum OL17:3516:54
Inez NelsonLardal OL22:4821:55
Benjamin Birk NielsenAalborg OK13:1112:40
Kristoffer NilsenBø OL12:3412:05
Silje NilsenStavanger Orienteringsklubb55:4853:39
Lars OftedalSandnes IL (Rogaland)13:4413:12
Maren OftedalÅlgård Orientering13:1612:45
Vebjørn OftedalSandnes IL (Rogaland)16:3715:58
Solveig Sandvand OmfjordOddersjaa SSK12:3512:05
Vilde PuntervoldEgersund OK16:2715:49
Johanne Ragvin RøstadNydalens SK43:5842:16
Herman Ragvin SkaretVaregg Fleridrett21:5921:08
Truls Ragvin SkaretVaregg Fleridrett17:1416:34
Ella Nesset RavndalÅlgård Orientering23:4122:46
Astrid ReuschHeming Orientering11:2410:57
Frida RichterSandnes IL (Rogaland)25:4724:47
Ingvild RingheimLarvik OK10:209:56
Joel RöhrsStokke IL15:4915:12
Vigdis SigurdsdottirStokke IL11:2410:57
Sturla SigurdssonStokke IL11:0210:36
Selma Aure SkogedalAsker Skiklubb12:5612:26
Amalie Myrvold SkovlystKongsberg OL11:2510:58
Eiven SkramNittedal OL8:258:05
Vinjar Ellef SkramNittedal OL12:0411:36
Memund Daltveit SlettebøFana IL11:4211:15
Emil Slørdahl ConradiNOTEAM30:1729:07
Karoline Slørdahl ConradiNOTEAM8:578:36
Theo Solberg FredheimSandefjord OK11:2811:01
Gaute B. SolbergBø OL17:4117:00
Signe Sollerud KonstOL Tønsberg og omegn14:2613:52
Halvard Sommerstad-EidAndebu IL16:2215:44
Anna Madslien SteinhaugVaregg Fleridrett11:0510:39
Dagfinn StenvikByåsen IL13:2112:50
Mathias SundbyLarvik OK21:4220:51
Ine Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)25:4324:43
Erik Aarstad TorgersenEgersund OK21:5721:06
Idun D. UrnesNOTEAM24:5523:57
Åsve D. UrnesNOTEAM24:5223:54
Marte Voll SundeSøgne og Songdalen OK18:5318:09
Eivind VågsnesOppsal Orientering10:029:38
Martina VågsnesOppsal Orientering13:5713:24
Emil Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)14:4014:06
Arn Viljo WikestadOs Orienteringsklubb10:5110:25
Nora Ruth WikestadOs Orienteringsklubb10:4510:20
Theo Winsents SæterNydalens SK9:369:13
Sigurd Wold SundeSøgne og Songdalen OK8:488:27
Julie WoldSturla, IF16:2215:44

D-10

1 400 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Sigrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa21:0515:03
Ulla Lunøe AkselsenNydalens SK18:4213:21
Nina AkslandSandnes IL (Rogaland)17:4612:41
Ragna Oline Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett23:1416:35
Dea EikedalenPorsgrunn OL24:1617:20
Wilma EvensenOL Tønsberg og omegn16:0411:28
Tuva Charlotte FossaasGimle IF20:1414:27
Erika A. GjedeboOppsal Orientering19:4014:02
Tuva Berger GjelstadOppsal Orientering24:5217:45
Julie M HellandEgersund OK18:1813:04
Anna Strøm JuliussenSandefjord OK21:3615:25
Wiel Marie LillehammerÅs-NMBU Orientering29:2421:00
Solveig Da-Yeon Vrålstad LøvåsVaregg Fleridrett22:5316:20
Sanna Aasrum NilssenKristiansand OK28:1920:13
Mari RichterSandnes IL (Rogaland)18:3613:17
Ingrid RingvollIK Grane Arendal Orientering19:1613:45
Sofia Daltveit SlettebøFana IL23:1416:35
Marie ThomassenVaregg Fleridrett24:4117:37

D11-12

1 690 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Synne SandvenNotodden OL14:218:29
2Anna TaksdalGanddal IL16:36+2:159:49
3Marie KravdalGjø-Vard OL18:42+4:2111:03
4Synne Sommerstad RøsteKongsberg OL19:03+4:4211:16
5Maren Aure SkogedalAsker Skiklubb19:26+5:0511:29
6Ine Bjaadal WinbergOK Skeidi23:11+8:5013:43
7Karine Aarstad TorgersenEgersund OK24:05+9:4414:15
8Ragne KlavenesSandefjord OK24:35+10:1414:32
9Amalie Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)25:12+10:5114:54
10Ada Othilie Dahl BorkamoNotodden OL25:38+11:1715:10
11Pernille ZagarLarvik OK26:07+11:4615:27
12Tonje RykkjeStord Orientering27:46+13:2516:25
13Marthe Graff-WiikSturla, IF28:56+14:3517:07
14Silje Ruud FossheimAsker Skiklubb29:04+14:4317:11
15Synne Skeie PettersonEgersund OK29:17+14:5617:19
16Annika van RaaijHedrum OL29:24+15:0317:23
17Alva ChristiansenSandnes IL (Rogaland)29:39+15:1817:32
18Guro FrøsethKolbotn og Skimt OL30:50+16:2918:14
19Iselin HøivoldKongsberg OL30:59+16:3818:20
20Iril RingheimLarvik OK35:09+20:4820:47
21Synne Utseth BøhlerengenOppsal Orientering35:56+21:3521:15
22Mari KallesonOppsal Orientering37:54+23:3322:25
Julie Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubbdiskvalifisert
Thea Beate PuntervoldEgersund OKdiskvalifisert

D10-12N

1 040 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Una NastadAsker Skiklubb9:569:33
2Julie LindbladLardal OL11:1710:50
3Sofie Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL11:3111:04
4Maren Sofie FremstadLarvik OK11:4911:21
5Helena Katarina LorentzenNOTEAM12:5412:24
6Thea Aksvik WienengaIdrettslaget Dyre Vaa13:5213:20
7Maike RöhrsStokke IL14:1413:41
8Eline DalandKristiansand OK14:3914:05
9Ada WikestadOs Orienteringsklubb14:4314:09
10Ingrid Karoline MølstreSandnes IL (Rogaland)16:0015:23
11Ingrid Stigen BygglandHøydalsmo IL17:1816:38
12Maren WinsvoldØstmarka OK18:0417:22
13Nea Ekre DalseggSkien OK20:3719:49

D13-14

2 790 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kristin Melby JacobsenLardal OL30:1010:48
2Vilde Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb30:15+0:0510:50
3Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn30:35+0:2510:57
4Kaja PeikliSandnes IL (Rogaland)34:42+4:3212:26
5Ingvild GustafssonKongsberg OL36:03+5:5312:55
6Noor Dirro-HeluMåren OK37:29+7:1913:26
7Marie KvarmeSturla, IF37:54+7:4413:35
8Kristine Bog VikaneFana IL38:31+8:2113:48
9Mari ØverbyKongsberg OL39:23+9:1314:06
10Mille Baastad BergIL Tyrving39:29+9:1914:09
11Konstanse MoholthKongsberg OL40:18+10:0814:26
12Anne Maren EidstenSturla, IF40:25+10:1514:29
13Mina Akiko JohnsenSturla, IF42:23+12:1315:11
14Helene Bjørkvold JendalFossum IF44:34+14:2415:58
15Linnea HolstIL Tyrving45:39+15:2916:21
16Marie Roll-TørnqvistFana IL46:45+16:3516:45
17Vida Helland-HansenIL Tyrving48:41+18:3117:26
18Alida OftedalÅlgård Orientering50:12+20:0217:59
19Emma EngehultNotodden OL51:54+21:4418:36
20Alise Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb55:11+25:0119:46
21Maria KostølKristiansand OK56:12+26:0220:08
22Eileen BjanesIL Tyrving57:54+27:4420:45
23Sigrid NermoenØstmarka OK58:15+28:0520:52
24Julie AkslandSandnes IL (Rogaland)59:05+28:5521:10
25Diane Ninauve-JutulstadBækkelagets SK1:00:34+30:2421:42
26Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OK1:02:54+32:4422:32
27Amalie RingvollIK Grane Arendal Orientering1:05:28+35:1823:27
28Kristine SolbakkenIL Tyrving1:21:49+51:3929:19
Selma HøivoldKongsberg OLdiskvalifisert

D13-16C

1 690 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari KyrkjebøTIF Viking22:4113:25
2Anna Henriette StraumeDrangedal OL25:04+2:2314:49
3Anne Linnebo OlderheimAsker Skiklubb25:13+2:3214:55
4Selma SteinsvågHaugesund IL Orientering25:29+2:4815:04
5Marlene SkramdalHedrum OL29:01+6:2017:10
6Ida Smeland NygårdseterVegårshei IL29:02+6:2117:10
7Oda Kjellevold MaldeIL Gular31:07+8:2618:24
8Maria GrovanOL Tønsberg og omegn32:02+9:2118:57
9Maria Johannessen LinneboAsker Skiklubb32:28+9:4719:12
10Kaja Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)36:01+13:2021:18
11Amanda Daltveit SlettebøFana IL38:23+15:4222:42
12Silje HagenDrangedal OL40:01+17:2023:40

D13-16N

1 850 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mathilde LindbladLardal OL21:1011:26
2Aurora Helena WikestadOs Orienteringsklubb21:50+0:4011:48
3Kristin HagaHedrum OL24:26+3:1613:12
4Inger Linnebo OlderheimAsker Skiklubb26:01+4:5114:03
5Tomine FlatenVegårshei IL26:20+5:1014:14

D15-16

3 120 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tina KallesonOppsal Orientering42:4713:42
2Mari Strømme LidTIF Viking46:01+3:1414:44
3Kristine KravdalGjø-Vard OL46:04+3:1714:45
4Ada WulfsbergNydalens SK46:25+3:3814:52
5Janne Tjørhom AasheimGanddal IL47:14+4:2715:08
6Ragnhild Vrålstad LøvåsVaregg Fleridrett47:57+5:1015:22
7Marte Madslien BakkenNydalens SK49:23+6:3615:49
8Oda Isnes TyseEiker OL52:55+10:0816:57
9Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular53:06+10:1917:01
10Ea LunøeNydalens SK53:20+10:3317:05
11Marie LilandNydalens SK53:36+10:4917:10
12Sara Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb55:22+12:3517:44
13Alexandra LinløkkenØstmarka OK57:11+14:2418:19
14Ingrid LamarkGanddal IL57:14+14:2718:20
15Solveig LetmolieEiker OL58:06+15:1918:37
16Ida Sofie HjortlandLarvik OK1:01:41+18:5419:46
17Karoline BjørnerødOK Moss1:02:06+19:1919:54
18Ingeborg KvarmeSturla, IF1:07:02+24:1521:29
19Iris HolstIL Tyrving1:09:15+26:2822:11
20Elise StørenBø OL1:17:30+34:4324:50
21Julie PuntervoldEgersund OK1:20:57+38:1025:56
22Mina JørgensenIL Tyrving1:23:10+40:2326:39
23Inga Cathrin WinsvoldØstmarka OK1:23:55+41:0826:53
24Jenny Emilie Brenni HerredsvelaØstmarka OK1:25:51+43:0427:30
25Ane Hagset StavnesliMolde og Omegn IF1:29:44+46:5728:45
26Julie EikelandOL Tønsberg og omegn1:40:33+57:4632:13
Carmen DirroMåren OKdiskvalifisert

D15-16B

2 610 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hulda M. Backer TellnesAsker Skiklubb51:1519:38
2Celine YtternesKolbotn og Skimt OL53:30+2:1520:29

D17-AK

2 600 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lea-Rebekka TonjerOslostudentenes IK32:2112:26
2Hilde Slørdahl ConradiNydalens SK32:36+0:1512:32
3Heidi TronbølFet OL33:56+1:3513:03
4Anna-Thekla TonjerElverum OK34:03+1:4213:05
5Anette Fidje BerganVegårshei IL36:09+3:4813:54
6Kristin AureDrangedal OL37:42+5:2114:30
7Marit IsachsenAsker Skiklubb40:10+7:4915:26
8Marita Weierud KvaaleRøyken OL40:51+8:3015:42
9Janne ThygesenIK Grane Arendal Orientering41:11+8:5015:50
10Pernille Ibsen LervågVelledalen IL41:25+9:0415:55
11Otilie OftedalÅlgård Orientering42:18+9:5716:16
12Vibeke RykkjeVaregg Fleridrett42:23+10:0216:18
13Astrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa42:33+10:1216:21
14Karoline Dahl FosbyNTNUI44:57+12:3617:17
15Ellen Strøm JuliussenSandefjord OK45:23+13:0217:27
16Jane M HellandEgersund OK45:25+13:0417:28
17Taran AureDrangedal OL45:43+13:2217:35
18Kari Hasaas KlavenesSandefjord OK50:19+17:5819:21
19Elisabet BråtenVoss IL50:31+18:1019:25
20Kristin Solberg FredheimSandefjord OK52:34+20:1320:13
21Linn Carina DalandKristiansand OK53:50+21:2920:42
22Vibeke Wold SundeSøgne og Songdalen OK54:16+21:5520:52
23Marlene StalheimSkien OK54:38+22:1721:00
23Silje Borge HoviSkien OK54:38+22:1721:00
25Tone NilsenBø OL1:01:42+29:2123:43
26Kristin ÅstebølWing OK1:02:33+30:1224:03
27Maiken SandbergNydalens SK1:10:58+38:3727:17
28Anne Carine Dahl BorkamoNotodden OL1:14:03+41:4228:28
29Elisabeth Bratland SolbergBø OL1:21:46+49:2531:26
30Astrid Oline ErvikVaregg Fleridrett1:33:46+1:01:2536:03
31Vilde Eia HoltungOL Trollo1:33:51+1:01:3036:05
32Ragnhild BohneVaregg Fleridrett1:35:05+1:02:4436:34
Rebekka BråtenVoss ILdiskvalifisert
Gro MadslienVaregg Fleridrettdiskvalifisert

D17-B

2 610 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Runa KallesonOppsal Orientering45:2217:22
2Heidi HerumOK Skeidi46:58+1:3617:59
3Ingunn SandbakkByåsen IL48:14+2:5218:28
4Helga M. BackerAsker Skiklubb51:15+5:5319:38
5Tora FrøsethKolbotn og Skimt OL51:29+6:0719:43
5Kjersti GullordGjø-Vard OL51:29+6:0719:43
7June HerredsvelaØstmarka OK53:15+7:5320:24
8Kjersti SmåstuenOL Toten-Troll56:44+11:2221:44
9Gunhild MyhrAsker Skiklubb56:52+11:3021:47
10Heidi EriksenLarvik OK1:09:21+23:5926:34
11Marie LillehammerÅs-NMBU Orientering1:09:33+24:1126:38
12Ellen Strøm HassumOL Tønsberg og omegn1:15:18+29:5628:51
13Ellen HasaasOK Skeidi1:15:52+30:3029:04
14Monica Tveit TjentlandLardal OL1:16:15+30:5329:12
15Monica HorpestadEgersund OK1:22:46+37:2431:42
16Laila HelminsenFredrikstad SK1:28:47+43:2534:00
Maria TjønnIdrettslaget Dyre Vaadiskvalifisert
Tove Vinje PaulsenTorvastad ILdiskvalifisert
Anne Moian NydalAsker Skiklubbdiskvalifisert
Helene Espedal-SelvågSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert
Hilde HetlandEgersund OKdiskvalifisert

D17-C

2 060 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Berit UlsakerHemsedal IL29:4814:27
2Torunn LaugalandÅlgård Orientering30:57+1:0915:01
3Marte LjådalIL Hauken31:39+1:5115:21
4Olaug F MydlandEgersund OK31:42+1:5415:23
5Siv WiersdalenPorsgrunn OL33:54+4:0616:27
6Gry Sveri LierTIF Viking34:30+4:4216:44
7Gunhild OftedalSandnes IL (Rogaland)34:35+4:4716:47
8Gro HagenDrangedal OL36:21+6:3317:38
9Inger  MørkSandefjord OK37:28+7:4018:11
10Anne Marie Koren HalvorsenOK Skeidi39:34+9:4619:12
11Anne Kathrine AkselsenNydalens SK39:37+9:4919:13
12Åsa ChristiansenSandnes IL (Rogaland)40:31+10:4319:40
13Lise EidePorsgrunn OL41:31+11:4320:09
14Gunn Marit Sand HagenDrangedal OL43:48+14:0021:15
15Berit BrandsbergEgersund OK45:58+16:1022:18
16Else StordalOL Tønsberg og omegn46:08+16:2022:23
17Tone HandegårdVoss IL46:19+16:3122:29
18Halfrid WaageSkien OK46:35+16:4722:36
19Ann Merete HandegårdVoss IL46:36+16:4822:37
20Therese BotnenNesbyen IL47:45+17:5723:10
21Kristin Repstad StoremyrIL Hauken48:28+18:4023:31
22Nora-Marie Sogn WiikLardal OL49:23+19:3523:58
23Martine Andersen HennigGimle IF57:22+27:3427:50
24Bente  BergetOL Trollo1:11:05+41:1734:30

D17-N

1 850 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari BjaadalOK Skeidi24:2513:11
2Hilde SalvesenIL Koll35:34+11:0919:13
3Tordis FrøytlogEgersund OK41:28+17:0322:24
4Torill Kjenes HauglandVaregg Fleridrett44:16+19:5123:55
Martha LindNydalens SKdiskvalifisert

D45-AK

2 600 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anna MattssonOK Norrvirdarna41:2415:55
2Veslemøy SolbergKonnerud IL46:10+4:4617:45
3Gerd Karin VestølVegårshei IL51:16+9:5219:43
4Nina BugodtIdrettslaget Dyre Vaa55:10+13:4621:13
5Anette Kjærås FiringAndebu IL1:01:32+20:0823:40
6Hege PranOdal OL - Orientering1:02:45+21:2124:08
7Inger Anette Vik OlsenLarvik OK1:06:47+25:2325:41
8Trude KyrkjebøTIF Viking1:08:49+27:2526:28
9Ylva Svanberg HelleTIF Viking1:20:33+39:0930:58
10Merete UndelandSturla, IF1:21:31+40:0731:21
11Torild MyrliTIF Viking1:34:53+53:2936:29
12Siren HoplandGneist, IL1:37:15+55:5137:24
13Brit Vivian MelingStavanger Orienteringsklubb1:46:56+1:05:3241:07
14Synnøve WestermoenSandnes IL (Rogaland)2:07:22+1:25:5848:59
Sissel RudningenHemsedal ILdiskvalifisert

D17-20

3 090 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anine LomeHamar OK38:1712:23
2Tilla Farnes HennumAsker Skiklubb39:06+0:4912:39
3Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK42:39+4:2213:48
4Sigrid Vehus SkjerveVerdal OK46:01+7:4414:53
5Oda J SikkelandIL Tyrving47:14+8:5715:17
6Camilla L. RosenvoldPorsgrunn OL54:23+16:0617:35
7Elin UlsakerHemsedal IL1:16:37+38:2024:47
8Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular1:21:04+42:4726:14
Karine VestølVegårshei ILdiskvalifisert
Julie Roll TørnqvistFana ILdiskvalifisert

D21-

3 680 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lea MüllerSwiss Orienteering Team43:1511:45
2Lisa SchubnellSwiss Orienteering Team44:21+1:0612:03
3Sina TommerSwiss Orienteering Team45:17+2:0212:18
4Hanna MüllerSwiss Orienteering Team47:59+4:4413:02
5Anina BrunnerSwiss Orienteering Team48:49+5:3413:15
6Nicole RagvinNydalens SK48:52+5:3713:16
7Dagrun Daltveit SlettebøFana IL52:59+9:4414:23
8Martine ÅstebølNTNUI53:24+10:0914:30
9Sølvi FossøyEiker OL54:10+10:5514:43
10Julie BøbelNydalens SK55:15+12:0015:00
11Eirin Svanøe-HafstadFrol IL55:52+12:3715:10
12Joana WältiSwiss Orienteering Team58:22+15:0715:51
13Sofie AarnesNydalens SK58:30+15:1515:53
14Kari Aarhus KinnPorsgrunn OL59:16+16:0116:06
15Eirin FossøyNTNUI1:00:26+17:1116:25
16Hanne Maria VisterOslostudentenes IK1:04:46+21:3117:35
17Hege Holth RekaaRøyken OL1:11:39+28:2419:28
18Marie StyrvoldNTNUI1:12:05+28:5019:35
19Ingvild Rud SkjærstadLøten o-lag1:22:16+39:0122:21
20Anne Marthe PeveriEiker OL1:23:43+40:2822:44
Marthe GløersenBækkelagets SKdiskvalifisert
Kristine AusenNTNUIdiskvalifisert
Marta UlvensøenNTNUIdiskvalifisert

D35-

2 970 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Camilla AasrumKristiansand OK1:03:3421:24
2Venla Arponen SnilstveitOs Orienteringsklubb1:15:28+11:5425:24

D40-

2 960 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Aud Hognestad TaksdalGanddal IL30:0410:09
2Ragnhild Myrvold SkovlystKongsberg OL36:11+6:0712:13
3Kine DirroMåren OK38:44+8:4013:05
4Trude HarstadBø OL39:12+9:0813:14
5Mone NastadNotodden OL40:42+10:3813:45
6Ingvild EckdahlOK Horten41:51+11:4714:08
7Mariann Øren ArvesenSandefjord OK41:57+11:5314:10
8Merete LyseboLardal OL43:10+13:0614:35
9Sara MathisenPorsgrunn OL44:29+14:2515:01
10Mila ZaharinovaOppsal Orientering44:58+14:5415:11
11Helena AxelssonNydalens SK46:11+16:0715:36
12Aasne Fenne HoksrudBækkelagets SK46:25+16:2115:40
13Wenche Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb48:13+18:0916:17
14Gyri MyhreSkien OK49:40+19:3616:46
15Christina Sandvand OmfjordOddersjaa SSK52:35+22:3117:45
16Linda RykkjeStord Orientering53:32+23:2818:05
17Elin KallesonOppsal Orientering54:45+24:4118:29
18Ingunn Anda HaugSandnes IL (Rogaland)56:08+26:0418:57
19Bente KonstOL Tønsberg og omegn57:15+27:1119:20
20Målfrid KonstKristiansand OK59:29+29:2520:05
21Elise HafskjoldNydalens SK1:05:39+35:3522:10
22Kristin A. EegIL Gular1:09:43+39:3923:33
23Nina BirkelundAsker Skiklubb1:23:26+53:2228:11

D45-

2 960 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jorunn HadlandEgersund OK33:4511:24
2Mariann ScheiTIF Viking37:44+3:5912:44
3Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK42:02+8:1714:12
4Tone AlmåsIL Leik43:33+9:4814:42
5Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubb45:31+11:4615:22
6Nora SkauenIL Tyrving47:03+13:1815:53
7Karianne StrømmeTIF Viking47:14+13:2915:57
8Vibeke LamarkGanddal IL48:57+15:1216:32
9Marian KjellevoldIL Gular53:16+19:3117:59
10Aud Ellen BrevikSturla, IF54:05+20:2018:16
11Gro BørteKristiansand OK54:29+20:4418:24
12Arnhild U. BråtenVegårshei IL55:58+22:1318:54
13Kristin SandvenNotodden OL56:40+22:5519:08
14Mai Britt BjørkSandefjord OK58:34+24:4919:47
15Anita SælevikHaugesund IL Orientering1:00:06+26:2120:18
16Anne Kathrine LinneboAsker Skiklubb1:00:24+26:3920:24
17Astrid BrevikStokke IL1:01:24+27:3920:44
18Åse NysæterSkien OK1:01:43+27:5820:51
19Marianne ReuschHeming Orientering1:02:36+28:5121:08
20Tone Cecilie NystrømStavanger Orienteringsklubb1:05:58+32:1322:17
21Grethe Paulsen VieHaugesund IL Orientering1:12:29+38:4424:29
22Mai Iren AlmåsIL Leik1:14:40+40:5525:13
23Janne LarsenPorsgrunn OL1:59:41+1:25:5640:26
24Berit AkslandSandnes IL (Rogaland)2:19:41+1:45:5647:11

D50-

2 790 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)37:3113:26
2Signe Astrup ArnesenHeming Orientering38:54+1:2313:56
3Tiri RebårdSandefjord OK41:56+4:2515:01
4Anne Berit EidNydalens SK44:03+6:3215:47
5Kari MadslienNydalens SK44:06+6:3515:48
6Nina Elise JørgensenNittedal OL45:52+8:2116:26
7Astrid BjørnerødOK Moss47:32+10:0117:02
8Ingeborg ØderudBækkelagets SK48:46+11:1517:28
9Tove  HeimdalKonnerud IL49:07+11:3617:36
10Heidi SchatvetNotodden OL49:20+11:4917:40
11Britt Helene FossøyNotodden OL52:05+14:3418:40
12Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL53:09+15:3819:03
13Lene BorthenKolbotn og Skimt OL56:28+18:5720:14
14Elin Moe GræsliHamar OK57:41+20:1020:40
15Lise ChristensenTIF Viking57:47+20:1620:42
16Yolanda DirksenSauda Orienteringsklubb1:08:16+30:4524:28
17Hanne-Merete HagsetMolde og Omegn IF1:09:17+31:4624:49
18Sigrun NygårdAsker Skiklubb1:09:32+32:0124:55
19Maria TorgersenBækkelagets SK1:12:47+35:1626:05
20Elisabeth Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb1:13:59+36:2826:31
21Anne DahlNydalens SK1:23:25+45:5429:53
22Torill AndersenSandnes IL (Rogaland)1:23:59+46:2830:06
23Signe OttesenSandnes IL (Rogaland)1:35:11+57:4034:06
24Kathrine LunøeNydalens SK1:36:53+59:2234:43

D55-

2 510 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Grete S B HoviSkien OK38:4315:25
2Runa SkyttersæterHeming Orientering40:23+1:4016:05
3Eli Marie WiigPorsgrunn OL41:17+2:3416:26
4Gro PedersenOK Skeidi50:09+11:2619:58
5Hege FjellbirkelandIL Gular59:47+21:0423:49
6Ann Karin TjørhomGanddal IL1:01:54+23:1124:39
7Gro Hege LudvigsenMåren OK1:06:31+27:4826:30
8Kerstin Elisabeth AasPorsgrunn OL1:14:01+35:1829:29
9Ingrid NermoenØstmarka OK1:19:48+41:0531:47
10Inger SchibstedRøyken OL1:26:26+47:4334:26
11Lena HammerVestre Akers SK1:37:38+58:5538:53
12Eli Tufte HanssenEiker OL1:52:05+1:13:2244:39
May Jorunn RognlienModum OLdiskvalifisert
Gunhild HennumLierbygda OLdiskvalifisert
Turid VongravenSkien OKdiskvalifisert
Ragnhild HaldKristiansand OKdiskvalifisert

D60-

2 510 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Lise SagaKjose IL36:0014:20
2Helga HaverstadLierbygda OL46:17+10:1718:26
3Rannveig SolliAskøy OL52:00+16:0020:43
4Elle M. MelbyeHeming Orientering53:06+17:0621:09
5Anne Kjersti DaltveitFana IL54:44+18:4421:48
6Tonny LindquistOK Skeidi56:30+20:3022:30
7Inger K. HaavikHaugesund IL Orientering58:22+22:2223:15
8Gro EiaOL Trollo59:54+23:5423:51
9Hanne HerumOK Skeidi1:00:39+24:3924:09
10Anne-Berit RasmussenOL Tønsberg og omegn1:06:48+30:4826:36
11Trude BråtenVoss IL1:11:47+35:4728:35
12Anne Kallevik GrutleHaugesund IL Orientering1:22:10+46:1032:44
13Randi HansenStokke IL1:22:38+46:3832:55
14Gunn BotnenBø OL1:24:25+48:2533:37
15Aud KjemperudEiker OL1:28:24+52:2435:13
16Lill BirkelundPorsgrunn OL2:07:14+1:31:1450:41
Marianne SpanliLierbygda OLdiskvalifisert
Inger Marie JohanssonPorsgrunn OLdiskvalifisert

D65-

1 720 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid StrandeSkien OK31:5718:34
2Britt RameckersHaugesund IL Orientering34:15+2:1819:54
3Elisabeth RødAndebu IL42:54+10:5724:56
4Anne Karin StigemoIL Imås47:06+15:0927:23
5Sidsel Graff-IversenFossum IF47:40+15:4327:42
6Marit VågsnesKolbotn og Skimt OL48:52+16:5528:24
7Anne KaasaDriv IL49:57+18:0029:02
8Brit SundbySandefjord OK49:58+18:0129:03
9Astrid LundeDrangedal OL54:46+22:4931:50
10Marit OddenDrangedal OL1:39:20+1:07:2357:45

D70-

1 720 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjersti ThoStabæk IF37:5722:03
2Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb38:35+0:3822:25
3Katharina Mo BergeFreidig40:36+2:3923:36
4Ingeborg BøbelIL Imås41:58+4:0124:23
5Liv FeiringHamar OK42:49+4:5224:53
6Eli KlovningPorsgrunn OL47:02+9:0527:20
7Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb49:46+11:4928:56
8Tordis Rytter JakobsenOK Moss51:42+13:4530:03
9Sidsel SandelienHeming Orientering52:28+14:3130:30
10Birgitte BekkelundRøyken OL52:41+14:4430:37
11May Helene HansenSandefjord OK56:16+18:1932:42
12Astri RogstadFossum IF1:12:34+34:3742:11
13Brit Solberg StraumeDrangedal OL1:35:34+57:3755:33
14Henny Helgeland ReinholdDrangedal OL1:37:17+59:2056:33
15Gun Inger JørgensenPorsgrunn OL1:39:30+1:01:3357:50
16Ellen BjervaDrangedal OL1:42:34+1:04:3759:37
Torill Nebell MikkelsenBerger og Svelvik OLdiskvalifisert
Kristin ViganderFossum IFdiskvalifisert
Margareta BrynhildsenStokke ILdiskvalifisert

D75-

1 720 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Torid KvaalFreidig44:2025:46
2Agnes SkarholtSandefjord OK49:07+4:4728:33
3Aase Tove GoldenMåren OK50:36+6:1629:25
4Anne-Britt NilsenKjelsås IL1:01:36+17:1635:48
5Torunn Hege FrøvollSturla, IF1:06:59+22:3938:56
Anne-Lise Blomhoff RonæssPorsgrunn OLdiskvalifisert
Vesle Mari PranOdal OL - Orienteringdiskvalifisert

D80-

1 720 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Unni Dirro BøhlerengenMåren OK58:0033:43
Gudveig JørundlandOK Sør1:13:3842:48
Ellen MathisenPorsgrunn OL1:43:561:00:25
Tirill Liby SeipOK Skeidi1:04:1637:21

H-10

1 400 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jarand GustafssonKongsberg OL11:248:08
2Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL12:078:39
3Rasmus EngehultNotodden OL12:098:40
4Peter SæbbøStavanger Orienteringsklubb12:379:00
5Bendik Madslien SteinhaugVaregg Fleridrett13:239:33
6Birk Bjaadal WinbergOK Skeidi13:269:35
7Magnus SigurdssonStokke IL14:1310:09
8Emil Tonjer FingarsenElverum OK14:1610:11
9Simen Dalen EriksenAsker Skiklubb14:4710:33
10Tollef TjentlandLardal OL15:2010:57
11Estin SkramNittedal OL15:3911:10
12Magnus HaugSandnes IL (Rogaland)16:1911:39
13Thormod Mathias HernæsNittedal OL16:4812:00
14Solan EikedalenPorsgrunn OL16:5712:06
15Jørgen FlatenVegårshei IL17:0312:10
16Øystein TveitSuldal Orienteringslag17:2312:25
17Edvinas KontautasOK Moss17:4712:42
18Livar OftedalÅlgård Orientering18:0412:54
19Lauritz BrunborgNittedal OL22:3516:07
20Olav Magne MoheimIK Grane Arendal Orientering22:4816:17
21Emil Ganc-PetersenFossum IF23:0116:26
22Olav BerganVegårshei IL24:0717:13
23Lars KostølKristiansand OK24:5817:50
24Sondre Dahl BorkamoNotodden OL27:1419:27
25Trym NaustdalOK Skeidi28:4920:35
26Tobias Ibsen LervågVelledalen IL29:4221:12
27Mikkel Ibsen LervågVelledalen IL29:4721:16
Sondre Aasrum NilssenKristiansand OKbrutt

H11-12

1 690 m, 31 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Martin Christoffer BorgIL Koll13:568:14
2Jonathan Birk NielsenAalborg OK15:29+1:339:09
3Simen Gløgård StensrudNittedal OL17:22+3:2610:16
4Johannes Salvesen-LundeIL Koll17:27+3:3110:19
5Erlend UlsakerHemsedal IL17:40+3:4410:27
6Mats JohnsenSturla, IF18:30+4:3410:56
7Sindre MathisenOL Tønsberg og omegn19:24+5:2811:28
8Mathias LinløkkenØstmarka OK19:54+5:5811:46
9Mathias BirkelundAsker Skiklubb20:31+6:3512:08
10Bjørnar PeikliSandnes IL (Rogaland)22:43+8:4713:26
11Borgar SkjelbredKongsberg OL22:46+8:5013:28
12Niclas GunnerødStokke IL24:15+10:1914:20
13Martin TorøKongsberg OL24:22+10:2614:25
14Even LienGjø-Vard OL25:04+11:0814:49
15Andreas Strømme LidTIF Viking25:22+11:2615:00
16Jakob A. GjedeboOppsal Orientering25:24+11:2815:01 Last ned GPS-spor i gpx-format
17Eskil StielstraSauda Orienteringsklubb26:16+12:2015:32
18Erlend Vrålstad LøvåsVaregg Fleridrett26:28+12:3215:39
19Henrik Repstad StoremyrIL Hauken27:10+13:1416:04
20Torgeir Andreas MoheimIK Grane Arendal Orientering28:03+14:0716:35
21Jone ValdalSandnes IL (Rogaland)28:53+14:5717:05
22Vegard AksnesIL Gular28:54+14:5817:06
23Håvard EikGjerdrum OL29:06+15:1017:13
24Alexander Ganc-PetersenFossum IF30:10+16:1417:51
25Järvi StielstraSauda Orienteringsklubb31:18+17:2218:31
26Jonas Johansen HickenIL Koll32:20+18:2419:07
27Erik ZagarLarvik OK37:13+23:1722:01
28Eskil HafskjoldNydalens SK39:11+25:1523:11
29Arnfinn SolheimSandnes IL (Rogaland)40:45+26:4924:06
Andreas Myrvold SkovlystKongsberg OLdiskvalifisert
Tobias Tronbøl LiumFet OLdiskvalifisert

H10-12N

1 040 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sondre Harstad RindeBø OL7:567:37
2Sigurd FrøsethKolbotn og Skimt OL8:568:35
3Jens WoldSturla, IF9:148:52
4Jomar Halvorsen SætreSandnes IL (Rogaland)9:449:21
5Eirik Tjønn JacobsenIdrettslaget Dyre Vaa10:069:42
6Ludvig SkramdalHedrum OL11:1310:47
7Kristian Kaupang LyeLarvik OK11:4811:20
8Lars WikstrømHaugesund IL Orientering14:3414:00
9Ole Magnus StoremyrIL Hauken15:4815:11
10Thord SolheimSandnes IL (Rogaland)18:5218:08

H13-14

2 790 m, 51 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Brage TakleKristiansand OK22:318:04
2Teodor Mo HjelsethNydalens SK24:18+1:478:42
3Martin Vehus SkjerveVerdal OK25:20+2:499:04
4Tobias MathisenPorsgrunn OL28:15+5:4410:07
5Trygve Børte NomelandKristiansand OK28:58+6:2710:22
6Sondre EvensenOL Tønsberg og omegn30:28+7:5710:55
7Mats LindaasElverum OK31:55+9:2411:26
8Sander Tonjer FingarsenElverum OK32:24+9:5311:36
9Lars LienGjø-Vard OL32:57+10:2611:48
10Alfred BjørnerødOK Moss33:08+10:3711:52
11Christian Fredrik BorgIL Koll33:20+10:4911:56
12Aleksander JørgensenHaugesund IL Orientering33:34+11:0312:01
13Sindre UlsakerHemsedal IL33:35+11:0412:02
14Martin Johannessen LinneboAsker Skiklubb34:06+11:3512:13
15Jonas MyhrAsker Skiklubb34:42+12:1112:26
16Henrik Kaupang LyeLarvik OK34:56+12:2512:31
17Øyvind LamarkGanddal IL35:48+13:1712:49
18Brage Bell LysakerFana IL36:19+13:4813:01
19Fridtjof ReuschHeming Orientering36:39+14:0813:08
20Mikael BirkelundAsker Skiklubb36:55+14:2413:13
21Omund Thu LandstadSandnes IL (Rogaland)39:57+17:2614:19
22Stian HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)40:16+17:4514:25
23Arthur BrunborgNittedal OL42:46+20:1515:19
24Axel AaldeNydalens SK42:58+20:2715:24
25Magnus Strømme LidTIF Viking43:22+20:5115:32
26Anders KlavenesSandefjord OK44:31+22:0015:57
27Hallvard TjentlandLardal OL45:33+23:0216:19
28Sindre Skeie PettersonEgersund OK45:57+23:2616:28
29Markus RichterSandnes IL (Rogaland)45:59+23:2816:28
30Gaute LindaasElverum OK46:08+23:3716:32
31Felix R. HyllesethSentrum OK46:40+24:0916:43
32Jakob Backer-TellnesAsker Skiklubb47:32+25:0117:02
33Thomas ValdalSandnes IL (Rogaland)47:33+25:0217:02
34Edvin AakreEgersund OK47:56+25:2517:10
35Simon Fjermestad HelgesenSandnes IL (Rogaland)50:24+27:5318:03
36Rolf Andreas BergNydalens SK51:09+28:3818:20
37Magnus BrodinPorsgrunn OL52:28+29:5718:48
38Andreas Nybak UrdalGanddal IL52:34+30:0318:50
39Jon Erik Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett52:41+30:1018:52
40Christian Filip Selbo MalmquistHedrum OL54:00+31:2919:21
41Jørgen WesterheimStord Orientering54:46+32:1519:37
42Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb55:44+33:1319:58
43Herman Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb56:10+33:3920:07
44Hallgeir BrevikStokke IL57:15+34:4420:31
45Mathias NyhaugAsker Skiklubb57:19+34:4820:32
46Oscar Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL59:06+36:3521:10
47Ola Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)59:47+37:1621:25
48Kristoffer EckdahlOL Tønsberg og omegn1:06:30+43:5923:50
49Ole Andre BrandsbergEgersund OK1:06:44+44:1323:55
Emil Ruud FossheimAsker Skiklubbdiskvalifisert
Theodor BjørkSandefjord OKdiskvalifisert

H13-16C

1 690 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bo Utseth BøhlerengenOppsal Orientering23:5114:06
2Terjei LillehammerÅs-NMBU Orientering24:24+0:3314:26
3Kristoffer JørgensenHaugesund IL Orientering25:24+1:3315:01
4Daniel Sandvand OmfjordOddersjaa SSK27:16+3:2516:08
5Olav Bratland SolbergBø OL27:35+3:4416:19
6Sondre AksnesIL Gular31:57+8:0618:54
7Yousef KhouryLarvik OK35:07+11:1620:46
8Jostein NermoenØstmarka OK38:57+15:0623:02
Anders LjådalIL Haukendiskvalifisert

H13-16N

1 850 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Christoffer Øen KvernstuenEgersund OK22:4812:19
2Nicolai Kaaber SundeDrangedal OL29:32+6:4415:57

H15-16

3 350 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders VestølVegårshei IL34:3310:18
2Cornelius BjørkSandefjord OK35:56+1:2310:43
3Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK36:07+1:3410:46
4Johan Kristian UndelandSturla, IF36:58+2:2511:02
5Viljan van RaaijHedrum OL44:02+9:2913:08
6Halvard KornmoPorsgrunn OL44:39+10:0613:19
7Magnus Eide-FredriksenHeming Orientering44:41+10:0813:20
8Birk Bell LysakerFana IL45:03+10:3013:26
9Åsmund SlokvikNotodden OL45:30+10:5713:34
10Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering45:40+11:0713:37
11Simen FritznerNittedal OL46:33+12:0013:53
12Mathias Kjærner-SembVaregg Fleridrett47:01+12:2814:02
13Iver RingheimLarvik OK48:50+14:1714:34
14Tage RosenlundVaregg Fleridrett49:03+14:3014:38
15Jonas AkslandSandnes IL (Rogaland)51:04+16:3115:14
16Henrik R HoltHedrum OL52:34+18:0115:41
17Morten Krona HaflanOL Tønsberg og omegn55:09+20:3616:27
18Kristian ØstermannHeming Orientering56:47+22:1416:57
19Anders HorveiRaumar Orientering57:16+22:4317:05
20Ferdinand FremmingHeming Orientering1:00:47+26:1418:08
21Erik BohneVaregg Fleridrett1:03:31+28:5818:57
22Audun BrevikStokke IL1:05:30+30:5719:33
23Kristoffer B. HelminsenFredrikstad SK1:07:20+32:4720:05
24Henrik ReuschHeming Orientering1:08:12+33:3920:21
25Kristoffer Kjenes HauglandVaregg Fleridrett1:09:50+35:1720:50
26Ole Kristian TaksdalGanddal IL1:11:38+37:0521:22
27Oskar Madslien SteinhaugVaregg Fleridrett1:11:57+37:2421:28
28Herman BrunborgNittedal OL1:13:04+38:3121:48
29Magnus FossumIK Grane Arendal Orientering1:16:17+41:4422:46
30Kristoffer FjæreHedrum OL1:40:18+1:05:4529:56
Lars Øderud VatneBækkelagets SKdiskvalifisert
Halvor RudningenHemsedal ILdiskvalifisert
Ulrik HellenTIF Vikingdiskvalifisert
Kristian Fredrik ThomassenVaregg Fleridrettdiskvalifisert

H15-16B

2 610 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håvard GjestvangOL Toten-Troll36:4714:05
2Alexander HorpestadEgersund OK1:06:31+29:4425:29

H17-AK

3 180 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Magnus Aarhus KinnPorsgrunn OL29:199:13
2Knut Sveinung Holth RekaaRøyken OL31:40+2:219:57
3Nils Albert AamandIdrettslaget Dyre Vaa34:56+5:3710:59
4Per WiréhnAsker Skiklubb37:55+8:3611:55
5Vemund HansenTIF Viking42:53+13:3413:29
6Svein SundeSøgne og Songdalen OK44:07+14:4813:52
7Sindre Eia HoltungOL Trollo50:55+21:3616:00
8Erik StoraasWing OK52:25+23:0616:28
9Ove HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)52:34+23:1516:31
10Simon NysæterSkien OK53:17+23:5816:45
11Bernt Are LervågVelledalen IL54:34+25:1517:09
12Kristian BråtenFørde IL57:10+27:5117:58
13Rudi B OlsenLillomarka OL1:04:32+35:1320:17
14Trond Ivar FossaasGimle IF1:05:43+36:2420:39
15Thomas RønningenIL Hauken1:06:33+37:1420:55
16Jørn BerganVegårshei IL1:09:23+40:0421:49
17Audun FingarsenElverum OK1:12:13+42:5422:42
18Erling Dahl BorkamoNotodden OL1:14:37+45:1823:27
19Tom André AlstadsætherEiker OL1:23:11+53:5226:09
20Kent Morgan StoremyrIL Hauken1:42:37+1:13:1832:16
Stian NaustdalOK Skeididiskvalifisert

H17-B

2 610 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders FrøytlogEgersund OK35:5213:44
2Lars Andreas EenVoss IL43:07+7:1516:31
3Olav HellandEgersund OK44:17+8:2516:58
4Tor Kjetil NilsenBø OL49:56+14:0419:07
5Anfinn PaulsenTorvastad IL50:02+14:1019:10
6Per Morten WienengaIdrettslaget Dyre Vaa50:20+14:2819:17
7Kjetil TorgersenEgersund OK50:24+14:3219:18
8Sigurdur Freyr SigurdssonStokke IL50:38+14:4619:23
9Alf Johan HjelmtvedtEiker OL53:05+17:1320:20
10Svend Kristian EidstenSturla, IF55:58+20:0621:26
11Morten HelminsenFredrikstad SK1:01:08+25:1623:25
12Hans Jacob BamleOK Skeidi1:27:59+52:0733:42
13Jens Wiborg SundeDrangedal OL2:12:36+1:36:4450:48

H17-C

2 060 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Andreas DalseggSkien OK25:0612:11
2Oskar StraumeDrangedal OL30:53+5:4714:59
3Harald RønningenIL Hauken31:42+6:3615:23

H45-AK

2 600 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Boye Dirro BøhlerengenOppsal Orientering31:5012:14
2Thorbjørn VærpKristiansand OK34:05+2:1513:06
3Eskil ÅsmulOL Trollelg35:12+3:2213:32
4Endre UlsakerHemsedal IL35:42+3:5213:43
5Sven OhrvikKonnerud IL39:01+7:1115:00
6Tor Sverre SkåraEgersund OK40:04+8:1415:24
7Jens Christian HolstIL Tyrving43:05+11:1516:34
8Dan Egil LjådalIL Hauken47:10+15:2018:08
9Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orientering47:31+15:4118:16
10Jørn Roar BamleOK Skeidi51:24+19:3419:46
11Knut Johan WinsvoldØstmarka OK54:15+22:2520:51
12Bjørn AasestadÅs-NMBU Orientering54:27+22:3720:56
13Jørgen NilsenStavanger Orienteringsklubb1:08:59+37:0926:31
14Arild RørholtOK Skeidi1:09:58+38:0826:54
15Øivind PedersenOK Skeidi1:18:47+46:5730:18

H17-20

3 680 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eirik Langedal BreivikNydalens SK32:328:50
2Lukas LilandNydalens SK32:50+0:188:55
3Jørgen WulfsbergNydalens SK36:36+4:049:56
4Kristian RykkjeVaregg Fleridrett37:33+5:0110:12
5Even LindaasVang OL40:16+7:4410:56
6Johan Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb40:46+8:1411:04
7Knut KyrkjebøTIF Viking42:56+10:2411:40
8Rasmus MathisenPorsgrunn OL44:04+11:3211:58
9Styrk Hundseid KamsvågFossum IF44:47+12:1512:10
10Alexander Repstad StoremyrPorsgrunn OL46:46+14:1412:42
11Mathias RosenlundVaregg Fleridrett46:50+14:1812:43
12Simen BallangrudRaufoss IL Orientering47:19+14:4712:51
13Ludvig RødnesOppsal Orientering49:20+16:4813:24
14Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett49:37+17:0513:28
15Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular50:15+17:4313:39
16Trygve MyhrAsker Skiklubb51:49+19:1714:04
17Even FossumIK Grane Arendal Orientering52:17+19:4514:12
18Eskil FrøislandVang OL57:22+24:5015:35
19Stian RykkjeVaregg Fleridrett59:11+26:3916:04
20Vegard LandsverkSkien OK1:10:41+38:0919:12
21Elias AnderssonOK Norrvirdarna1:13:15+40:4319:54
22Kim-Andrè Kjenes HauglandVaregg Fleridrett1:15:28+42:5620:30
23Jostein BaustadHaugesund IL Orientering1:20:24+47:5221:50
24Ole Jørgen Bogen ArenthSturla, IF1:27:36+55:0423:48
25Peter Martinus Freyborg UranNTNUI1:40:22+1:07:5027:16
Ulrik Astrup ArnesenHeming Orienteringdiskvalifisert
Anders Krona HaflanOL Tønsberg og omegndiskvalifisert

H21-

3 950 m, 65 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Christian TingströmGöteborg Majorna OK32:578:20
2Vetle Ruud BråtenRaumar Orientering33:44+0:478:32
3Simen Eid NielsenNTNUI33:47+0:508:33
4Yves AschwandenSwiss Orienteering Team34:47+1:508:48
5Ørjan RavndalÅlgård Orientering35:00+2:038:51
6Tobia PezzatiSwiss Orienteering Team35:28+2:318:58
7Rasmus Rørholt TheisenNTNUI35:32+2:358:59
8Stig AlvestadIK Grane Arendal Orientering35:43+2:469:02
9Karl FremstadBækkelagets SK36:07+3:109:08
10Ola Magnus LaugalandÅlgård Orientering37:28+4:319:29
11Sondre Ruud BråtenNydalens SK38:43+5:469:48
12Christian Riddervold KahrsFredrikstad SK39:18+6:219:56
13Øyvind HelgerudHalden SK39:21+6:249:57
14Dag Steinar RagvinBø OL39:42+6:4510:03
15Love SintringHagaby GoIF39:53+6:5610:05
16Hans Aleksander ØsthagenByåsen IL40:02+7:0510:08
17Lars Sigve OftedalÅlgård Orientering40:16+7:1910:11
18Thore KornmoPorsgrunn OL40:48+7:5110:19
18Sigurd R. OftedalÅlgård Orientering40:48+7:5110:19
20Ueli WerrenSwiss Orienteering Team40:54+7:5710:21
21Mikael OlaussonOslostudentenes IK40:55+7:5810:21
22Sebastian TorgersenNTNUI41:33+8:3610:31
23Halvor SaunesNydalens SK41:38+8:4110:32
24Sten Åge NygårdseterVegårshei IL42:06+9:0910:39
25John PerssonIFK Göteborg42:25+9:2810:44
26Jostein F. TellnesAsker Skiklubb42:49+9:5210:50
27Jørgen FrøydLarvik OK42:56+9:5910:52
28Lars Steinar HefreBø OL43:53+10:5611:06
29Peder Fossheim AsplinGjø-Vard OL43:54+10:5711:06
30Philippe SchenkelSwiss Orienteering Team44:01+11:0411:08
31Bjørn Tore MathisenIL Tyrving44:50+11:5311:21
32Eivind Romberg KvaaleBø OL45:25+12:2811:29
33Sigve VågsnesOppsal Orientering45:40+12:4311:33
34Sigurd Myhre AndreassenHalden SK45:46+12:4911:35
35Einar Marius Hjellestad MartinsenVikebygd IL47:00+14:0311:53
36Simen A BjøringsøyNydalens SK47:02+14:0511:54
37Kristian GræsliHamar OK47:33+14:3612:02
38Thomas FuruheimIFK Lidingö SOK47:51+14:5412:06
39Claus MartinsenHeming Orientering48:25+15:2812:15
40Erling GrammeltvedtOK Skeidi49:08+16:1112:26
41Jon Arve U EngebakkenNord-Østerdal OK50:40+17:4312:49
42Øyvind WiggenByåsen IL51:20+18:2312:59
43Olav VestølNTNUI52:13+19:1613:13
44Sjur HoviKristiansand OK53:25+20:2813:31
45Magnus Mellbye LarsenAsker Skiklubb55:10+22:1313:57
46Kenneth MydlandEgersund OK56:39+23:4214:20
47Steinar KvaaleBø OL57:33+24:3614:34
48Elling Fossheim AsplinGjø-Vard OL58:37+25:4014:50
49Vegard LineNTNUI59:03+26:0614:56
50Térence RisseSwiss Orienteering Team1:01:16+28:1915:30
51Halvor SteinsholtÅs-NMBU Orientering1:07:31+34:3417:05
52Åsmund HasaasOK Skeidi1:08:11+35:1417:15
53Eirik LarsenSkien OK1:09:02+36:0517:28
54Sturle NordeideGneist, IL1:10:09+37:1217:45
55Marko Birk NielsenAalborg OK1:13:28+40:3118:35
56Lars Danielsen HolenMarkane IL1:13:41+40:4418:39
57Bo Birk NielsenAalborg OK1:14:47+41:5018:55
58Hans-Petter EikedalenPorsgrunn OL1:24:31+51:3421:23
59Robert FredriksenNotodden OL1:26:11+53:1421:49
Erlend NydalNTNUIdiskvalifisert
Jan Richard EriksenAsker Skiklubbdiskvalifisert
Endre WigaardOppsal Orienteringdiskvalifisert
Jørgen HetlandEgersund OKdiskvalifisert
Måns SandgrenOK Oriondiskvalifisert
Jonas Madslien BakkenNTNUIbrutt

H40-

3 680 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard PeikliSandnes IL (Rogaland)43:4011:51
2Kjell Arne HålandOK Sør46:10+2:3012:32
3Pål Christian IngierdBækkelagets SK48:54+5:1413:17
4Sigleif SteinsvågHaugesund IL Orientering50:01+6:2113:35
5Eivind Frode RindeBø OL50:33+6:5313:44
6Rune RystadNydalens SK50:57+7:1713:50
7Øyvind RønneSandefjord OK50:59+7:1913:51
8Kim RichterSandnes IL (Rogaland)52:43+9:0314:19
9Asbjørn BygglandHøydalsmo IL55:30+11:5015:04
10Torbjørn KravdalGjø-Vard OL56:05+12:2515:14
11Øyvind Sollerud HaugenOL Tønsberg og omegn57:10+13:3015:32
12Gunnar PettersonEgersund OK1:02:45+19:0517:03
13Asle ÅsmulBirkenes IL1:03:55+20:1517:22
14Pål ThomassenVaregg Fleridrett1:06:37+22:5718:06
15Jesper Melin Ganc-PetersenFossum IF1:07:15+23:3518:16
16Lars FolgerøSauda Orienteringsklubb1:08:07+24:2718:30
17Sander StielstraSauda Orienteringsklubb1:13:41+30:0120:01
18Rune Kristian MorkNotodden OL1:20:46+37:0621:56
19Jan Erik TinderholtOK Skeidi1:21:01+37:2122:00
20Lars Ole ThunoldPorsgrunn OL1:42:22+58:4227:49
21Hans Marius NelsonBerger og Svelvik OL1:43:43+1:00:0328:11
22Ola NilsenOppsal Orientering2:01:57+1:18:1733:08
Per-Ivar NikolaisenOppsal Orienteringdiskvalifisert
Thomas BrodinPorsgrunn OLdiskvalifisert
Jon SolbergBø OLbrutt

H45-

3 090 m, 52 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Trond GjelstadSandefjord OK30:409:55
2Kenneth WesterheimStord Orientering31:07+0:2710:04
3Frode NysæterSkien OK32:02+1:2210:22
4Magnus LandstadSandnes IL (Rogaland)32:47+2:0710:36
5Øyvind FlaattenOK Skeidi34:44+4:0411:14
6Magne Wiig MathisenPorsgrunn OL35:12+4:3211:23
7Steinar LandeBø OL35:15+4:3511:24
8Oddvar TaksdalGanddal IL36:28+5:4811:48
9Asgeir LiumFet OL36:33+5:5311:49
10Tor Gunnar AkslandSandnes IL (Rogaland)36:39+5:5911:51
11Sturle FurlandSandefjord OK36:50+6:1011:55
12Nils Petter FremmingHeming Orientering36:57+6:1711:57
13Ronny RykkjeVaregg Fleridrett37:17+6:3712:03
14Christian ReuschHeming Orientering37:58+7:1812:17
15Christian GløgårdNittedal OL38:47+8:0712:33
16Knut Ivar JohansenSandefjord OK38:59+8:1912:36
17Runar HafskjoldNydalens SK39:17+8:3712:42
18Håkon WoldSturla, IF39:19+8:3912:43
19Vidar GjelstadOppsal Orientering40:03+9:2312:57
20Kristian LøvåsVaregg Fleridrett40:52+10:1213:13
21Espen LunøeNydalens SK41:21+10:4113:22
22Sveinung RykkjeStord Orientering43:08+12:2813:57
23Knut Harald HyllesethSentrum OK44:49+14:0914:30
24Nils Tore PuntervoldEgersund OK45:29+14:4914:43
25Rune EngehultNotodden OL45:52+15:1214:50
26Roar MathisenOL Tønsberg og omegn47:12+16:3215:16
27Bjørnar André HaugSandnes IL (Rogaland)47:58+17:1815:31
28Per Erik LarsenSandefjord OK48:45+18:0515:46
29Jens TjentlandLardal OL50:15+19:3516:15
30Jarle SolbakkenSauda Orienteringsklubb50:22+19:4216:17
31Kyrre GranFet OL53:27+22:4717:17
32Rune ChristiansenSandnes IL (Rogaland)54:48+24:0817:44
33Kjetil EckdahlOK Horten55:14+24:3417:52
34Eirik JørgensenIL Tyrving55:48+25:0818:03
35Harald Eide-FredriksenHeming Orientering56:45+26:0518:21
36Arild NyhaugAsker Skiklubb59:06+28:2619:07
37Øyvind LienGjø-Vard OL59:07+28:2719:07
38Øyvind StørenBø OL59:11+28:3119:09
39Pål WinbergOK Skeidi1:01:10+30:3019:47
40Arild AndersenOppsal Orientering1:02:18+31:3820:09
41Arild FlatenVegårshei IL1:03:15+32:3520:28
42Jørn LangerudPorsgrunn OL1:03:39+32:5920:35
43Øystein SkjelbredKongsberg OL1:06:35+35:5521:32
44Geir Jonny RingvollIK Grane Arendal Orientering1:09:55+39:1522:37
45Jone SæbbøStavanger Orienteringsklubb1:10:36+39:5622:50
46Gernot DoppelhoferVaregg Fleridrett1:15:02+44:2224:16
47Harald OlderheimAsker Skiklubb1:27:23+56:4328:16
Erik Utne VieHaugesund IL Orienteringdiskvalifisert
Ola TellesbøHadeland OLdiskvalifisert
Bjørn SteinhaugVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Bjart Are HellenTIF Vikingdiskvalifisert
Helge RosenlundVaregg Fleridrettdiskvalifisert

H50-

2 970 m, 44 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tore BjørnerødOK Moss33:0111:07
2Torgeir SnilsbergOK Moss34:05+1:0411:28
3Guttorm L EggeOslostudentenes IK34:41+1:4011:40
4Per Olav NærestadIF Trauma34:55+1:5411:45
5Helge GisholtOK Skeidi35:30+2:2911:57
6Einar LunøeNydalens SK35:59+2:5812:06
7Tore JuvikIL Gular38:23+5:2212:55
8Harald KvisliNotodden OL38:45+5:4413:02
9Jan GatevoldPorsgrunn OL39:48+6:4713:24
10Gløer WinsvoldSentrum OK39:53+6:5213:25
11Ole TørnqvistFana IL40:01+7:0013:28
12Jon Iver BakkenNydalens SK40:05+7:0413:29
13Håkon JendalFossum IF40:28+7:2713:37
14Ole Petter VestølVegårshei IL41:17+8:1613:54
15Einar MartinsenVikebygd IL41:53+8:5214:06
16Børge PedersenNydalens SK42:05+9:0414:10
17Sverre OttesenVaregg Fleridrett42:44+9:4314:23
18Geir BråtenVegårshei IL43:25+10:2414:37
19Bjørn PollandOK Skeidi43:45+10:4414:43
20Nils John VestølStavanger Orienteringsklubb44:54+11:5315:07
21Morten HamreIL Hauken45:17+12:1615:14
22Jon SkriubakkenPorsgrunn OL46:18+13:1715:35
23Helge Tiger HauglandVaregg Fleridrett47:42+14:4116:03
23Trond LamarkGanddal IL47:42+14:4116:03
25Jan Kjærner-SembVaregg Fleridrett51:28+18:2717:19
26Axel Juell TheisenMellembygd OL51:49+18:4817:26
27Ingvar BraatenModum OL54:07+21:0618:13
28Geir Anders HadlandEgersund OK55:14+22:1318:35
29Jonas AnderssonOK Norrvirdarna56:20+23:1918:58
30Arne KristensenStokke IL57:54+24:5319:29
31Jon Erik KvarmeSturla, IF1:02:23+29:2221:00
32Arne TorgersenBækkelagets SK1:02:52+29:5121:10
33Peter DirksenSauda Orienteringsklubb1:03:01+30:0021:13
34Sverre Espedal-SelvågSandnes IL (Rogaland)1:05:12+32:1121:57
35Egil FossumIK Grane Arendal Orientering1:05:24+32:2322:01
36Snorre FrydenlundSturla, IF1:10:54+37:5323:52
37Magne LøeNotodden OL1:11:01+38:0023:54
38Lars LøeNotodden OL1:16:13+43:1225:39
39Geir HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)1:36:30+1:03:2932:29
Petter LøeNotodden OLdiskvalifisert
Vidar SkjerveVerdal OKdiskvalifisert
Jan Petter HansenIL Gulardiskvalifisert
Vegard HaldenNydalens SKdiskvalifisert
Stein Arne OlsenStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert

H55-

2 960 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Erlend SlokvikOL Toten-Troll30:3210:18
2Jon BjørgumKristiansand OK31:50+1:1810:45
3Kim Farnes HansenLierbygda OL31:59+1:2710:48
4Kjell MarksetIL Koll33:56+3:2411:27
5Ingemar Jansson HaverstadLierbygda OL36:22+5:5012:17
6Ove MartinsenHauketo IF37:37+7:0512:42
7Hallvard FjærLillomarka OL37:41+7:0912:43
8Arne FossheimAsker Skiklubb37:53+7:2112:47
9Arne JohannesenIL Gular38:10+7:3812:53
10Espen RaastadSkien OK38:32+8:0013:01
11Per SandbergNydalens SK39:21+8:4913:17
12Egil Wickstrand IversenHeming Orientering39:55+9:2313:29
13Kjetil WirakStavanger Orienteringsklubb40:48+10:1613:47
14Martin GranlyLillomarka OL41:58+11:2614:10
15Bjørn ChristensenØstmarka OK43:21+12:4914:38
16Tore Voss FagervoldBærums Skiklub43:48+13:1614:47
17Bjørn-Inge SkageGneist, IL44:53+14:2115:09
18Halvor JutulstadBækkelagets SK46:24+15:5215:40
19Lars Peder VaajeMarnardal IL49:55+19:2316:51
20Sveinung SvebestadSandnes IL (Rogaland)50:07+19:3516:55
21Terje HenriksenAsker Skiklubb50:37+20:0517:06
22Jon KvisliBø OL50:47+20:1517:09
23Inge GlittumOK Skeidi50:51+20:1917:10
24Øyvind Johannessen LinneboAsker Skiklubb59:13+28:4120:00
25Erik HøivoldKongsberg OL1:02:58+32:2621:16
26Rune KarstensenStavanger Orienteringsklubb1:10:31+39:5923:49
27Roar NydalAsker Skiklubb1:18:58+48:2626:40
28John YtternesKolbotn og Skimt OL1:24:24+53:5228:30
29Vidar BotnenNesbyen IL1:31:48+1:01:1631:00
30Christian SchibstedRøyken OL1:56:37+1:26:0539:23
Claus FritznerNittedal OLdiskvalifisert
Johan LundeIL Kolldiskvalifisert

H60-

2 790 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Arve GlittumOK Skeidi30:3010:55
2Jan SteinegerGneist, IL35:21+4:5112:40
3Harald HoviSkien OK36:39+6:0913:08
4Trond RønnebergAsker Skiklubb37:33+7:0313:27
5Arvid MydlandEgersund OK38:57+8:2713:57
6Jostein AlvestadWing OK39:32+9:0214:10
7Torgeir StrandhagenRøyken OL41:34+11:0414:53
8Håvard SteinsholtÅs-NMBU Orientering41:37+11:0714:54
9Per FuruheimSkien OK41:44+11:1414:57
10Trond HegnaAsker Skiklubb43:06+12:3615:26
11Geir Holm GundersenSturla, IF43:32+13:0215:36
12Svein LingaIL Gular46:25+15:5516:38
13Per Chr. HagenBø OL47:36+17:0617:03
14Jarle BotnenBø OL47:39+17:0917:04
15Per Hermann KrøgerMåren OK51:42+21:1218:31
16Are EriksenOslostudentenes IK52:17+21:4718:44
17Roy GjerdingOK Moss53:22+22:5219:07
18Per LarsenKristiansand OK54:20+23:5019:28
19Stein Ove DyngelandFana IL55:12+24:4219:47
20Ketil BergeVestre Akers SK56:42+26:1220:19
21Mathias MartinsenHeming Orientering57:19+26:4920:32
22Morten AaltvedtPorsgrunn OL57:51+27:2120:44
23Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegn1:06:31+36:0123:50
24Even Tore SteinsholtLardal OL1:08:42+38:1224:37
25Tron SolbergOK Skeidi1:16:30+46:0027:25
26Sjur GjestvangOL Toten-Troll1:19:25+48:5528:27
27Ole WiikLardal OL1:26:39+56:0931:03
Axel DamgaardOL Trollodiskvalifisert
Gunnar BråtenVoss ILdiskvalifisert

H65-

2 510 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørn GrindeOslostudentenes IK30:3212:09
2Øivind FadumSande Sportsklubb33:39+3:0713:24
3Hugo ChristensenNotodden OL34:21+3:4913:41
4Jørn Bue OlsenAsker Skiklubb37:58+7:2615:07
5Ole JohanssonPorsgrunn OL39:41+9:0915:48
6Elling AakreAndebu IL40:55+10:2316:18
7Ove Gunnar JacobsenStokke IL41:10+10:3816:24
8Sveinung RekaaNotodden OL42:35+12:0316:57
9Erling HaavikHaugesund IL Orientering44:04+13:3217:33
10Finn PettersenGjerstad IL44:11+13:3917:36
11Kay JørgensenPorsgrunn OL45:12+14:4018:00
12Terje LudvigsenLarvik OK45:40+15:0818:11
13Per-Erik ØstlieDriv IL46:41+16:0918:35
14Stein TurtumøygardMåren OK52:50+22:1821:02
15Leif GrutleHaugesund IL Orientering52:58+22:2621:06
16Paul SkjakerHadeland OL54:56+24:2421:53
17Atle RemmePorsgrunn OL58:39+28:0723:21
18Peter Preben PrebensenSkien OK59:52+29:2023:51
19Lars Johann MiljeHaugesund IL Orientering1:00:58+30:2624:17
20Jan BøhleOL Trollo1:04:13+33:4125:35
21Olav FlogstadIL Hauken1:11:06+40:3428:19
22Olav SmestadGjerstad IL1:23:13+52:4133:09
23Jan Ove ØenStord Orientering1:23:48+53:1633:23
24Trond CeebergAndebu IL1:27:43+57:1134:56
Svein Jarl HansenVoss ILdiskvalifisert
Svein ØderudKristiansand OKdiskvalifisert

H70-

2 510 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helge RevhaugRingerike OL41:5716:42
2Thor PalmgrenHalden SK43:07+1:1017:10
3Runar KittilsenStokke IL47:32+5:3518:56
4Øistein ÅsmulOL Trollelg49:00+7:0319:31
5Lars Martin GjeinStokke IL51:46+9:4920:37
6Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubb52:22+10:2520:51
7Henning GaarderKonnerud IL54:11+12:1421:35
8Magne MoyOK Sør54:25+12:2821:40
9Kjell MeenPorsgrunn OL56:06+14:0922:21
10Arne KristensenStokke IL57:36+15:3922:56
11Ragnar HillestadLardal OL1:01:14+19:1724:23
12Arne BrandsbergEgersund OK1:01:23+19:2624:27
13Hans StordalOL Tønsberg og omegn1:07:43+25:4626:58
14Rolf LyePorsgrunn OL1:08:24+26:2727:15
15Hasse BergstrømIL Tyrving1:08:40+26:4327:21
16Arild MoenKonnerud IL1:09:39+27:4227:44
17Reidar AndersenBodø og Omegn IF Orientering1:13:23+31:2629:14
18Einar StraumeDrangedal OL1:20:34+38:3732:05
19Per Kåre HerredsvelaØstmarka OK1:28:30+46:3335:15
20Chris HirtOLC Kapreolo1:34:32+52:3537:39
Svein EriksenLarvik OKdiskvalifisert
Erik Johan GrorudHaslum ILdiskvalifisert
Jan VærpSøgne og Songdalen OKdiskvalifisert
Øyvind EgeskogStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
Bjørn SandelienHeming Orienteringdiskvalifisert
Kjell DolvaSkien OKdiskvalifisert
Kolbjørn MegardKolbotn og Skimt OLbrutt

H75-

1 720 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunnar ØsterbøFreidig24:5914:31
2Helge BjaalandHeming Orientering25:22+0:2314:44
3Odd AureDrangedal OL28:12+3:1316:23
4Reijo RytköläIF Sibbo Vargarna37:04+12:0521:33
5Oddvar BruunOL Tønsberg og omegn40:58+15:5923:49
6Elling FrøvollSturla, IF41:42+16:4324:14
7Alfred SteinerOLC Kapreolo42:38+17:3924:47
8Bjørn Willy HansenSandefjord OK43:36+18:3725:20
9Per HauglandÅrstad IL51:01+26:0229:39
10Oddvar GjelstadSandefjord OK52:08+27:0930:18
11Magne KlovningPorsgrunn OL53:08+28:0930:53
12Kåre NilsenSandefjord TIF1:04:58+39:5937:46
13Jan JansenOK Moss1:12:33+47:3442:10
14Egil RonæssPorsgrunn OL1:24:45+59:4649:16
Harald LundhaugOK Mossdiskvalifisert
Thore EilertsenOL Tønsberg og omegnbrutt

H80-

1 720 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Finn Åge ØsternKongsberg OL44:1125:41
2Helge HalvorsenLarvik OK46:05+1:5426:47
3Tore S. RasmussenOL Tønsberg og omegn51:58+7:4730:12
4Leif O. RebårdSandefjord OK58:10+13:5933:49
5Stein KorenOK Moss58:35+14:2434:03
6Dagfinn FøllesdalOslostudentenes IK1:05:10+20:5937:53
7Svein HaukaasÅrstad IL1:13:57+29:4642:59
8Einar LarsenSturla, IF1:24:27+40:1649:05
Arne LieStokke ILdiskvalifisert
Einar JørundlandOK Sørdiskvalifisert

A-åpen

3 180 m, 37 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lars Inge ArnevikNOTEAM30:339:36
2Hans Petter MathisenFredrikstad SK31:49+1:1610:00
3Brynjar FredheimLillomarka OL33:55+3:2210:39
4Øyvind WatterdalHadeland OL35:11+4:3811:03
5Marianne KahrsFredrikstad SK36:03+5:3011:20
6Håkon GjerdeIndre Østfold OK36:48+6:1511:34
7Trond EvensenOL Tønsberg og omegn38:57+8:2412:14
8Bodil HelgerudHalden SK39:06+8:3312:17
9Øystein ØstermannHeming Orientering40:19+9:4612:40
10Marius Kurås SkramNittedal OL40:51+10:1812:50
11Eirik WatterdalBækkelagets SK41:23+10:5013:00
12Oskar ArnevikRingerike OL41:47+11:1413:08
13Erik JakobsenOK Moss43:18+12:4513:36
14Anders FossøyNotodden OL43:46+13:1313:45
15Arne Håkon JørgensenSandefjord OK44:59+14:2614:08
16Tor RingstadHedrum OL45:30+14:5714:18
17Helge StenerudOL Tønsberg og omegn46:17+15:4414:33
18Svein-Olav TorøKongsberg OL50:01+19:2815:43
19Asbjørn BakkenNOTEAM50:33+20:0015:53
20Marie Rygh HoltenNydalens SK53:41+23:0816:52
21Aleksander Rygh HoltenNydalens SK53:46+23:1316:54
22Donatas KontautasOK Moss54:31+23:5817:08
23Ingrid HasaasFossum IF54:54+24:2117:15
24Olav HasaasFossum IF55:11+24:3817:21
25Marianne Mellbye LarsenAsker Skiklubb56:48+26:1517:51
26Tord Erik SkyrudFossum IF58:50+28:1718:30
27Ketil ÅstebolOppsal Orientering59:07+28:3418:35
28Torstein KvaaleAsker Skiklubb59:44+29:1118:47
29Susan BøbelIL Imås1:03:35+33:0219:59
30Sindre Løvli DamgaardOL Trollo1:04:59+34:2620:26
31Kjersti D. UrnesNOTEAM1:07:46+37:1321:18
32Line ArnevikRingerike OL1:12:32+41:5922:48
33Frode KamsvågIL Tyrving1:14:00+43:2723:16
34Per GustafssonKongsberg OL1:31:27+1:00:5428:45
35Helle HundseidIL Tyrving1:48:51+1:18:1834:13
36Stein LarsenAsker Skiklubb2:26:22+1:55:4946:01
Eilef LandsverkSkien OKbrutt

B-åpen

2 610 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Roger WiikSturla, IF30:5911:52
2Hanne NøvikNydalens SK32:14+1:1512:20
3Eilev KvaaleAsker Skiklubb32:57+1:5812:37
4Jon MoholthKongsberg OL36:00+5:0113:47
5Katrine SkyrudFossum IF36:42+5:4314:03
6Henriette NessetÅlgård Orientering39:14+8:1515:01
7Hege MelbyLardal OL40:19+9:2015:26
8Cathrine PalmgrenKolbotn og Skimt OL40:37+9:3815:33
9Randi MorkNotodden OL41:13+10:1415:47
10Ketil NummedalFana IL41:28+10:2915:53
11Torleif GaltelandAsker Skiklubb44:36+13:3717:05
12Inger BjergaVaregg Fleridrett48:37+17:3818:37
13Annelise AndreassenSandefjord OK49:24+18:2518:55
14Hanne FredheimLillomarka OL50:49+19:5019:28
15Ronny NelsonLardal OL53:27+22:2820:28
16Elin GravningenStokke IL55:06+24:0721:06
17Thomas BergeNOTEAM58:28+27:2922:24
18Linnea EvensenOL Tønsberg og omegn59:23+28:2422:45
19Ragnhild RichterSandnes IL (Rogaland)1:00:22+29:2323:07
20Jon MyklatunSandnes IL (Rogaland)1:00:31+29:3223:11
21Ole Morten ThingbøSandnes IL (Rogaland)1:00:44+29:4523:16
22Tone RosenlundVaregg Fleridrett1:05:48+34:4925:12
23Hans KlausenKlepp Kommune BIL1:07:28+36:2925:50
24Vanessa VenemaSauda Orienteringsklubb1:09:34+38:3526:39
25Jan LybakAndebu IL1:11:44+40:4527:29
26Cecilie HiorthSandnes IL (Rogaland)1:12:45+41:4627:52
27Hilde MoholthKongsberg OL1:18:06+47:0729:55
28Anne StenerudOL Tønsberg og omegn1:19:56+48:5730:37
29Jarl ValdalSandnes IL (Rogaland)1:21:17+50:1831:08
Helga KlausenKlepp Kommune BILdiskvalifisert
Lise RollFana ILdiskvalifisert
Turid VrålstadVaregg Fleridrettdiskvalifisert

C-åpen

2 060 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Chris EknesNOTEAM25:0912:12
2Bente Fjermestad-EieSandnes IL (Rogaland)28:43+3:3413:56
3Vibeke NymoVaregg Fleridrett29:12+4:0314:10
3Helge BohneVaregg Fleridrett29:12+4:0314:10
5Tormod BaustadNOTEAM31:16+6:0715:10
6May Bente ValdalSandnes IL (Rogaland)32:36+7:2715:49
7Mariann SlettenIK Grane Arendal Orientering33:00+7:5116:01
8Emma JakobsenOK Moss33:49+8:4016:24
9Katrine SolbakkenIL Tyrving34:07+8:5816:33
10Anders JohnsenSturla, IF34:34+9:2516:46
11Nanna BerganRaumar Orientering35:39+10:3017:18
12Hans Gøran BjørkSandefjord OK35:52+10:4317:24
13Rikke GåsholtHedrum OL37:39+12:3018:16
14Hege AndersenIL Koll38:45+13:3618:48
15Berit SolheimSandnes IL (Rogaland)40:39+15:3019:43
16Vibeke Svendsen MathisenOL Tønsberg og omegn41:52+16:4320:19
17Lene Elise Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)42:11+17:0220:28
18Kristel HalvorsenSandnes IL (Rogaland)44:48+19:3921:44
19Stine HanssumOL Tønsberg og omegn47:28+22:1923:02
20Knut Roar Rukke GjeitsundNOTEAM49:55+24:4624:13
21Åsmund Paulsen VieHaugesund IL Orientering1:04:02+38:5331:05
22Ragnar SævdalNOTEAM1:07:24+42:1532:43
Tore TjønnIdrettslaget Dyre Vaadiskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor