Offisiell resultatliste for Midnattsolgaloppen 2017, dag 1

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Midnattsolgaloppen 2017
Arrangørorganisasjon: IL BUL-Tromsø
Dato: onsdag 28 juni 2017 - søndag 2 juli 2017

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

N-åpen

1 910 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Erle FosstveitRaumar Orientering38:5620:23
Eirik HessenStokmarknes OL22:1711:40
Karl KristofferssonVittjärvs IK23:4812:27
Age KristvikFossum IF34:1417:55
Hanna KultimaLapin Veikot44:3823:22
Kaisa KultimaLapin Veikot35:0618:22
Heikki LauriOunasvaaran hiihtoseura22:2411:43
Helle Ragnarssonok kompassen40:4721:21
Martin RostadmoIL BUL-Tromsø27:4014:29
Anna Elisabeth SkålsvikBodø og Omegn IF Orientering23:1212:08
Jens Vonen SvaeSarpsborg OL18:199:35
Vebjørn Undstad RostadmoIL BUL-Tromsø36:3719:10
Piko VierinenIL BUL-Tromsø34:3318:05
Leo BogopolskiyUZAO-Teamdiskvalifisert

D -10

2 040 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Mari Alsos HöglinHarstad OL28:0713:46
Hanna RantalaOunasvaaran hiihtoseura37:3618:25
Jessica SvärdIF Thor40:5320:02
Selma WhiteSøgne og Songdalen OKbrutt

D 11-12

2 080 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anni RintanenTampereen Pyrintö26:2912:43
2Ronja Götsch IversenIL BUL-Tromsø28:56+2:2713:54
3Inka MäenpääOunasvaaran hiihtoseura32:54+6:2515:49
4Lise MarcussenHarstad OL33:17+6:4816:00
5Eline Andrea Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø34:37+8:0816:38
6Astrid Elida Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø36:37+10:0817:36
7Venla PortimojärviOunasvaaran hiihtoseura42:26+15:5720:24

D 13-14

2 880 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Silja LauriOunasvaaran hiihtoseura25:328:51
2Klara GraversenIL BUL-Tromsø26:51+1:199:19
3Oili HolopainenSuunta 200027:45+2:139:38
4Emma-Leena PortimojärviOunasvaaran hiihtoseura28:09+2:379:46
5Elisa Götsch IversenIL BUL-Tromsø28:31+2:599:54
6Helene Alsos HöglinHarstad OL28:35+3:039:55
7Hanne MarcussenHarstad OL31:02+5:3010:46
8Astrid WhiteSøgne og Songdalen OK31:15+5:4310:51
9Anni TaulavuoriAlatornion Pirkat31:29+5:5710:55
10Elina LauriOunasvaaran hiihtoseura35:58+10:2612:29
11Marita OlsenBjerkvik IF38:34+13:0213:23

D 15-16

3 480 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ane Sofie KroghOppsal Orientering37:3710:48
2Aino RantalaOunasvaaran hiihtoseura42:37+5:0012:14
3Idunn StrandIL BUL-Tromsø43:38+6:0112:32

D 17-A kort

3 840 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mari BasbergSogndal IL42:4211:07
3Tine Hjelseth LarsenKongsberg OL55:12+12:3014:22
Lene Carina OlsenBjerkvik IFdiskvalifisert
Sara Angell BakkeLillomarka OLdiskvalifisert

D 17-B

2 880 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hilde HanssenSørreisa OL27:549:41
2Anne Gro StyrvoldLarvik OK37:46+9:5213:06
3Marit BjørnevikBodø og Omegn IF Orientering40:51+12:5714:11
4Eli StensliLøten o-lag41:16+13:2214:19
5Lene Næss BirkelandSøgne og Songdalen OK45:18+17:2415:43

D 17-C

2 940 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Camilla FosstveitRaumar Orientering43:4614:53
2Mailiss MyrvangBjerkvik IF58:04+14:1819:45

D 17-18

3 840 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eli KolstadMo OK36:219:27
2Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat36:25+0:049:29
3Lina SvärdIF Thor37:57+1:369:52
4Martha Skogeng ReitenEmblem IL43:37+7:1611:21
5Tora IndregardIL BUL-Tromsø48:44+12:2312:41
6Kristiane RogstadKongsberg OL51:34+15:1313:25
7Solveig SæternesByåsen IL1:10:24+34:0318:20
8Kathinka RogstadKongsberg OL1:10:31+34:1018:21

D 19-20

4 060 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Oda FuruholmenBodø og Omegn IF Orientering42:0510:21
2Heini RintanenTampereen Pyrintö43:32+1:2710:43
3Martha Kalvig SkoganBodø og Omegn IF Orientering46:16+4:1111:23
4Ingvild OfstadIL BUL-Tromsø1:10:53+28:4817:27
5Johanna LundkvistOk Vargen1:19:48+37:4319:39

D 21-

5 240 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK41:327:55
2Gunilla SvärdIF Thor44:26+2:548:28
3Maria MagnussonSävedalens AIK45:06+3:348:36
4Mari VäänänenKalevan rasti45:43+4:118:43
5Josefine KlintbergOK Ravinen45:59+4:278:46
6Ingrid GulbrandsenNTNUI47:41+6:099:05
7Jenny BengtssonSävedalens AIK48:56+7:249:20
8Evine Westli AndersenLøten o-lag49:43+8:119:29
9Victoria StevensAIRE GB50:52+9:209:42
10Tiina HaarlaaHelsingin Suunistajat51:08+9:369:45
11Helen MartinsenIL Gular51:28+9:569:49
12Sanna AndelinLahden Taimi51:52+10:209:53
12Marianne Opsahl BredesenNTNUI51:52+10:209:53
14Marthe GløersenBækkelagets SK52:17+10:459:58
15Anna-Kaisa AsikainenKoovee53:08+11:3610:08
16Irene Beate Øhrn ArnevikSøgne og Songdalen OK53:14+11:4210:09
17Emma AnderssonSävedalens AIK53:15+11:4310:09
18Audhild Bakken RognstadNTNUI55:02+13:3010:30
19Pernilla TunisIF Femman55:12+13:4010:32
20Eveliina HirvonenPaimion Rasti56:06+14:3410:42
21Marjo LiikanenGanddal IL56:42+15:1010:49
22Josefine WallenhammarHagaby GoIF57:55+16:2311:03
23Terhi MykkänenKangasala SK58:39+17:0711:11
24Maria ItkonenLapin Veikot58:47+17:1511:13
25Elisabeth FriesUmeå OK59:21+17:4911:19
26Natalie LerdahlHarstad OL1:04:32+23:0012:18
27Niamh CorbettCork O1:04:44+23:1212:21
28Helen HanstockÖstersunds OK1:05:06+23:3412:25
29Emilie Westli AndersenLøten o-lag1:05:39+24:0712:31
30Trine BolstadGanddal IL1:08:44+27:1213:07
31Ellen ForsgrenIL BUL-Tromsø1:09:28+27:5613:15 Last ned GPS-spor i gpx-format
32Mirja AnderssonOK Sarven1:15:47+34:1514:27

D 35-

3 760 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tonje MidttunBardu IL46:0212:14
2Kirti RebaneSK Saue Tammed48:12+2:1012:49
3Rasa IvanauskaiteOK Azuolas54:27+8:2514:28
4Taija HeletojaOriveden Ponnistus54:47+8:4514:34
5Kristin JægerWing OK1:03:52+17:5016:59

D 40-

2 890 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Viivi-Anne SootsSK Saue Tammed37:22+3:0312:55
2Katri MäenpääOunasvaaran hiihtoseura40:17+5:5813:56
3Malin KristofferssonVittjärvs IK34:1911:52
3Miia HoviRasti-Jyry42:40+8:2114:45
4Trine AlsosHarstad OL47:55+13:3616:34
5Angelica BrandqvistTibro OK49:03+14:4416:58
6Kari Solem AuneByåsen IL50:22+16:0317:25
7Ingvild OsdalHarstad OL52:47+18:2818:15
8Laura LauriOunasvaaran hiihtoseura53:54+19:3518:39
9Rikke NørgaardOL Tønsberg og omegn54:03+19:4418:42
10Elena BogopolskayaUZAO-Team1:04:57+30:3822:28
11Tuuli RinnePunkalaitumen Kunto1:05:26+31:0722:38
Zsuzsa FeyIL Tyrvingdiskvalifisert

D 45-

3 480 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mia SaarilaaksoLappeen Riento32:599:28
2Hege FeiringIL Tyrving33:27+0:289:36
3Christina WhiteSøgne og Songdalen OK34:01+1:029:46
4Ragnhild BalsvikOsterøy IL35:25+2:2610:10
5Mari RintanenTampereen Pyrintö35:35+2:3610:13
6Tarja TaulavuoriAlatornion Pirkat36:08+3:0910:22
7Arnhild KroghOppsal Orientering37:55+4:5610:53
8Bodil Brun MarcussenHarstad OL42:38+9:3912:15
9Anna ErikssonOK Landehof43:38+10:3912:32
10Siri Thortveit MyhreKristiansand OK43:58+10:5912:38
11Janita SkogengEmblem IL49:59+17:0014:21
12Birgitte TorbjørnsenIL Gular58:40+25:4116:51
13Veronica ÅmanOK Botnia1:06:46+33:4719:11
14Idun Magdalene Bøyum AuglandBergens TF1:10:49+37:5020:20

D 50-

3 480 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marianne NjåsteinIL Tyrving35:3910:14
2Tove StrandMåren OK35:41+0:0210:15
3Marja TonderAlatornion Pirkat35:50+0:1110:17
4Britt Helene FossøyNotodden OL36:13+0:3410:24
5Hillevi ErikssonOK Linné36:33+0:5410:30
6Randi L.H. BirkelandEgersund OK36:59+1:2010:37
7Eli Charlotte NordmoMellembygd OL38:27+2:4811:02
8Hilde Sofie HansenMo OK38:32+2:5311:04
9Ann Katrin OlsenAsker Skiklubb38:55+3:1611:10
10Kjersti Holt HanssenMåren OK39:52+4:1311:27
11Margrete GaskiBardu IL41:38+5:5911:57
12Trine Marit Justad RaaenKongsberg OL42:18+6:3912:09
13May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering43:39+8:0012:32
14Eija SipponenPaimion Rasti43:58+8:1912:38
15Anke MüllerPost SV Dresden44:01+8:2212:38
16Ingvild MulenKristiansand OK48:05+12:2613:49
17Britt KarlsenAskøy OL48:10+12:3113:50
18Susi RutzOlg Pfäffikon50:24+14:4514:28
19Annette LeonhardtPost SV Dresden56:26+20:4716:12
20Beate Lill PedersenIL Siso59:00+23:2116:57
21Åshild FlatebakkenIL Tyrving1:06:44+31:0519:10
22Birgit LundkvistOk Vargen1:09:36+33:5720:00
23Anna GöhlmanIL Tyrving1:15:21+39:4221:39
24Hege HeibergHadeland OL1:19:54+44:1522:57
Tuija HaapasalmiOunasvaaran hiihtoseuradiskvalifisert

D 55-

3 060 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Julsrud HaugenHalden SK31:2610:16
2Elisabeth StrandhagenGöteborg Majorna OK31:30+0:0410:17
3Lisel ArvidssonVäxjö OK32:09+0:4310:30
4Marie HögstrandMarkbygdens OK33:17+1:5110:52
5Isabelle DermineDauphiné Orientation34:47+3:2111:22
6Kirsti Grundnes BergIL Tyrving35:58+4:3211:45
7Ingrid Opsahl BredesenFossum IF39:49+8:2313:00
8Anne Karin RibeKristiansand OK42:06+10:4013:45
9Elizabeth DeaneCork O42:31+11:0513:53
10Görel SkoogVäxjö OK42:38+11:1213:55
11Tove Evensen MathisenPorsgrunn OL42:53+11:2714:00
12Grete BerntsenMåren OK43:23+11:5714:10
13Kirsti RogstadKongsberg OL44:00+12:3414:22
14Anne Margit BrattenMåren OK44:43+13:1714:36
15Penelope SmirthwaiteMoravian OC45:33+14:0714:53

D 60-

2 740 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eli Blomseth HelgesenSørreisa OL29:1010:38
2Bjørg SvanbergRøyken OL29:35+0:2510:47
3Inger Lise PettersenKorgen IL31:28+2:1811:29
4Taina ItkonenLapin Veikot35:05+5:5512:48
5Torild HageVaregg Fleridrett35:29+6:1912:57
6Trine BarstadWing OK35:52+6:4213:05
7Berit TunisIF Femman39:22+10:1214:22
8Sue StevensAIRE GB42:33+13:2315:31
9Reidun BraathenOK Moss42:48+13:3815:37
10Tarja LiikanenEtelä-Kymen Suunnistajat49:27+20:1718:02
11Wenche RekkedalBodø og Omegn IF Orientering49:58+20:4818:14

D 65-

2 740 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari StrandeRingerike OL29:1710:41
2Liisa PeltolaMS Parma31:25+2:0811:27
3Guri LøkseSørreisa OL32:24+3:0711:49
4Bodil FredIF Femman35:29+6:1212:57
5Stina ElfvingByåsen IL37:56+8:3913:50
6Ingerid Angell-PetersenFreidig39:00+9:4314:14
7Ingunn YtrehusIL BUL-Tromsø39:12+9:5514:18
8Kari LillealternFreidig40:58+11:4114:57
9Anne Marie TimenesHadeland OL41:06+11:4915:00
10Ranveig EfraimsenStorsteinnes IL42:53+13:3615:39
11Signe HeivollSøgne og Songdalen OK48:57+19:4017:51
12Elin Glad BalchenOddersjaa SSK50:47+21:3018:32
13Yvonne GalborgenEds SK51:32+22:1518:48
14Aud I SpjelkavikIL Tyrving52:53+23:3619:18
15Eli KristoffersenVerdal OK53:46+24:2919:37
16Maija KivimäkiHelsingin Suunistajat54:10+24:5319:46
17Veslemøy TyssøVarteig OL1:00:20+31:0322:01
18Daina DagisOK Renen1:02:55+33:3822:57

D 70-

2 540 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Birgitte BekkelundRøyken OL36:0714:13
2Åse Eng MusumOL Trollelg37:25+1:1814:43
3Gerd YttervikHisøy OK39:51+3:4415:41
4Anne-Marie PedersenBjerkvik IF42:20+6:1316:40
5Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK43:18+7:1117:02
6Hjørdis ØvreåsBotne SK52:32+16:2520:40
7Torhild Nesmann HalvorsenSøgne og Songdalen OK54:23+18:1621:24

D 75-

2 540 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unni DrageHaugerud IF38:5515:19
2Brita Eilertsen GrønliFørde IL42:50+3:5516:51
3Aina Romsdal MauritzsenVaranger Orienteringslag58:03+19:0822:51
4Kari SollidVerdal OK1:03:03+24:0824:49
5Marta FersnesKristiansand OK1:10:43+31:4827:50
6Elisabeth RothacherOlg Pfäffikon1:25:02+46:0733:28
Grete UrsetVingelen ILdiskvalifisert

H -10

1 910 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Magnus Friedhelm KlavenessMåren OK26:5714:06
Sulo SaarilaaksoLappeen Riento36:5619:20
Jesper Vonen SvaeSarpsborg OL39:1620:33
Onni VierinenIL BUL-Tromsø44:2323:14

H 11-12

2 080 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håkon GrønliFørde IL24:5711:59
2Dagfinn GjerstadOsterøy IL32:02+7:0515:24
3Gjermund OsdalHarstad OL33:47+8:5016:14

H 11-12N

1 910 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eetu VierinenIL BUL-Tromsø18:139:32
2Brage FosstveitRaumar Orientering19:10+0:5710:02
3Emil VierinenIL BUL-Tromsø19:41+1:2810:18
4Lauri KultimaLapin Veikot21:44+3:3111:22

H 13-14

2 880 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hans UrsetIL BUL-Tromsø18:256:23
2Jussi RantalaOunasvaaran hiihtoseura22:18+3:537:44
3Oskar JohannessenBjerkvik IF23:25+5:008:07
4Henning StrandIL BUL-Tromsø25:35+7:108:52
5Eirik FrostAlta OL26:20+7:559:08
6Jonas KroghOppsal Orientering44:35+26:1015:28

H 13-16C

2 940 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jo Randar HolmøyHadeland OL32:1310:57

H 15-16

3 840 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gard FrostAlta OL39:4210:20
2Ethan TebbuttLEI47:56+8:1412:28
3Vegard StangnesOK Silsand48:18+8:3612:34
4Jon MarcussenHarstad OL48:38+8:5612:39
5Gaute FosstveitRaumar Orientering50:39+10:5713:11
6Eskil FrischknechtAlta OL50:59+11:1713:16
7Håkon SæternesByåsen IL1:01:13+21:3115:56
Jesper LundinIL BUL-Tromsødiskvalifisert Last ned GPS-spor i gpx-format

H 17-A kort

3 760 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sigurd Oxaas WieMo OK45:1912:03
2Daniel Høyer IversenNTNUI50:38+5:1913:27 Last ned GPS-spor i gpx-format
3Peter CarlsenSturla, IF52:44+7:2514:01
4Sverre GrafferRingerike OL1:00:04+14:4515:58

H 17-B

2 880 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hallvard AuglandBergens TF25:168:46
2Henrik JohannessenBjerkvik IF29:58+4:4210:24
3Kaspar AuglandBergens TF30:48+5:3210:41
4Jens Olav HessenStokmarknes OL33:36+8:2011:40
5Stig-Tore PedersenGanddal IL43:36+18:2015:08

H 17-C

2 940 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunnar FosstveitRaumar Orientering28:269:40
2Eivind HemmingsenStorsteinnes IL36:25+7:5912:23

H 17-N

1 910 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Henning Kvaal-TanguayStorsteinnes IL14:417:41

FH 17-N

1 910 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Fredrik Elverum FredriksenBjerkvik IF50:3026:26

H 17-18

4 690 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Roope RuuhialaHiisirasti38:048:06
2Håvard SolbakkenBodø og Omegn IF Orientering38:50+0:468:16
3Magnus GjerstadVaregg Fleridrett40:02+1:588:32
4Erling StangnesOK Silsand46:56+8:5210:00

H 19-20

5 240 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard GulbrandsenAsker Skiklubb38:457:23
2Mats Jørgen Nordmo IngdalMellembygd OL42:38+3:538:08
3Espen Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering44:44+5:598:32
4Aapo TonderSK Vuoksi58:58+20:1311:15
5Arttu TaulavuoriAlatornion Pirkat1:04:54+26:0912:23
Sondre LorentsenOK Silsanddiskvalifisert

H 21-

6 120 m, 41 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hans Petter MathisenFredrikstad SK39:166:24
2Anders VisterNydalens SK39:29+0:136:27
3Rasmus Rørholt TheisenNTNUI39:50+0:346:30
4Tobias HenrikssonOK Trian40:26+1:106:36
5Topi AnjalaKoovee41:00+1:446:41 Last ned GPS-spor i gpx-format
6Per CarlborgLinköpings OK41:42+2:266:48
7Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn Orientering41:49+2:336:49
8Fredrik EliassonHalden SK42:39+3:236:58
9Topi PenttinenOK Trian43:21+4:057:05
10Antti VainioMS Parma43:48+4:327:09
11Miika HernelahtiKalevan rasti44:06+4:507:12
12Juho-Matti TaivainenNavi44:10+4:547:13
13Rune NygaardIL Gular45:43+6:277:28
14Jakob WallenhammarHagaby GoIF46:02+6:467:31
15Sverre Turter SandvoldNTNUI46:48+7:327:38
16Halvor Eid NielsenÄrla IF47:07+7:517:41
17Panu TeittinenKangasala SK47:47+8:317:48
18Erling SommerfeldtTurun Metsänkävijät49:06+9:508:01
19Jukka-Pekka SeppänenHiidenkiertäjät49:12+9:568:02
20Jakob Kalvig SkoganNTNUI50:04+10:488:10
21Rasmus LarssonOK Alehof50:18+11:028:13
22Daniel Carløy SkjønsfjellNordreisa IL51:01+11:458:20
23Jere SipponenIFK Lidingö SOK52:06+12:508:30
24Marius ØieLøten o-lag52:20+13:048:33
25Harald KalagerNTNUI55:43+16:279:06
26Tapio HaarlaaHelsingin Suunistajat55:58+16:429:08
27Markus GladNydalens SK56:18+17:029:11
28Jacob Berg LofthusNTNUI57:13+17:579:20
29Kari KokkinenLahden Taimi57:19+18:039:21
30Håvard Krey HansenOK Silsand57:20+18:049:22
31Cillin CorbettCork O59:44+20:289:45
32Bjørn Johannessen FieldGneist, IL1:02:15+22:5910:10
33Håvar ØstvikBardu IL1:05:49+26:3310:45
34Martin AnkelOK Alehof1:09:41+30:2511:23
35Evaldas JadenkusOK Azuolas1:09:49+30:3311:24
36Teemu NiskanenOunasvaaran hiihtoseura1:10:29+31:1311:31
37Tuomas FjällströmAnttolan Urheilijat1:13:30+34:1412:00
38James TurtonÖstersunds OK1:36:39+57:2315:47
Anders DahlinOK Sarvendiskvalifisert
Eero-Matti VainioMS Parmadiskvalifisert
Vegar SkildheimIL BUL-Tromsødiskvalifisert

H 35-

5 240 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teemu LaasanenPorrassalmen Nuorisoseura44:558:34
2Juha VierinenIL BUL-Tromsø50:15+5:209:35
3Knut Øyvind JohansenBardu IL57:00+12:0510:52
4Runar JohansenIL BUL-Tromsø1:02:19+17:2411:53
5Petri KuvaPorrassalmen Nuorisoseura1:35:42+50:4718:15

H 40-

4 690 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sami LevijokiHiidenkiertäjät36:497:51
2Finn Terje UbergKristiansand OK37:57+1:088:05
3Amund BeitnesOK 7738:12+1:238:08
4Henning SpjelkavikIL Tyrving39:58+3:098:31
5Miko SaarilaaksoLappeen Riento40:04+3:158:32
6Trond DøskelandFana IL42:07+5:188:58
7Ottar K KvaalStorsteinnes IL42:22+5:339:02
8Juha RantalaOunasvaaran hiihtoseura42:35+5:469:04
9Helge MidttunBardu IL43:50+7:019:20
10Nick BarrableOK Ravinen44:45+7:569:32
11Jyri MyllymäkiVetelin Urheilijat49:06+12:1710:28
12Tomi RinnePunkalaitumen Kunto50:26+13:3710:45
13Gennady BogopolskiyUZAO-Team52:56+16:0711:17
14Espen JohannessenBjerkvik IF57:00+20:1112:09
16Atle PedersenFossum IF1:18:57+42:0816:50
17Anthony Covey-CrumpJesus OK1:20:10+43:2117:05

H 45-

4 060 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Thomas FrostAlta OL28:256:59
2Jesper David JensenFarum-Tisvilde OK29:47+1:227:20
3Leiv-Terje ArnevikSøgne og Songdalen OK31:41+3:167:48
4Staffan Jacobsson SvärdIF Thor32:07+3:427:54
5Tero TaulavuoriAlatornion Pirkat32:34+4:098:01
6Mats LuspaIFK Kiruna33:54+5:298:20
7Roar ReitenEmblem IL34:14+5:498:25
8Espen SvaeSarpsborg OL35:09+6:448:39
9Hans Helmer SæternesByåsen IL38:25+10:009:27
10Bjørnar ØdegårdstuenAlta OL41:15+12:5010:09
11Jesse WhiteSøgne og Songdalen OK44:13+15:4810:53
12Roar MyhreKristiansand OK46:08+17:4311:21
13Thomas ÅmanOK Botnia51:01+22:3612:33
14Jon Magne SvendsbøeVikebygd IL51:34+23:0912:42
15Juha KultimaLapin Veikot56:11+27:4613:50 Last ned GPS-spor i gpx-format
16Dag MarcussenHarstad OL1:04:56+36:3115:59
Magnus HöglinHarstad OLdiskvalifisert

H 50-

3 760 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørn GulbrandsenAsker Skiklubb28:167:31
2Trond-Henry SkjønsfjellNordreisa IL28:46+0:307:39
3Pål AuglandBergens TF31:53+3:378:28
4Håkon BrynjulfsenOK Silsand33:12+4:568:49
5Morten KildeboHalden SK33:24+5:088:52
6Hannu LauriOunasvaaran hiihtoseura33:42+5:268:57
7Jussi BorgenströmHyvinkään Rasti34:17+6:019:07
8Lars LundkvistSeskarö IF34:23+6:079:08
9Fred Arne JacobsenBardu IL34:36+6:209:12
10Hans-Martin VaengSørreisa OL35:08+6:529:20
11Magnus KarlssonOK Landehof36:06+7:509:36
12Jens LindströmTibro OK36:23+8:079:40
13Ole Morten WieMo OK37:08+8:529:52
14Pål BårdsenStavanger Orienteringsklubb38:47+10:3110:18
15Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering38:59+10:4310:22
16Roar PedersenOppsal Orientering39:06+10:5010:23
17Torkjel NesheimIL Tyrving39:33+11:1710:31
18Petri KeskitaloOunasvaaran hiihtoseura40:16+12:0010:42
19Axel Juell TheisenMellembygd OL40:25+12:0910:44
20Ingemar EriksenMålselv IL42:20+14:0411:15
21Helge GrafferRingerike OL43:59+15:4311:41
22Jørn K RemloIL Siso44:44+16:2811:53
23Are NjåsteinIL Tyrving45:28+17:1212:05
24Damian TannerOLG St. Gallen/Appenzell48:55+20:3913:00
25Heinz WeberOLG St. Gallen/Appenzell51:34+23:1813:42
26Martin FrischknechtAlta OL53:13+24:5714:09
27Roy BirkelandSøgne og Songdalen OK55:39+27:2314:48
28Fritz RothacherOlg Pfäffikon58:54+30:3815:39
Jon Helge VaengSørreisa OLdiskvalifisert

H 55-

3 410 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingar HalsSogndal IL27:358:05
2Knut Wiig MathisenPorsgrunn OL28:53+1:188:28
3Stefan LundOK Linné30:08+2:338:50
4Lars FremstadLarvik OK30:27+2:528:55
5Eero HaapasalmiOunasvaaran hiihtoseura30:48+3:139:01
6Anders FossøyNotodden OL31:03+3:289:06
7Lars-Erik FiskumIL Tyrving31:21+3:469:11
8Richard Zeiner-GundersenFossum IF31:58+4:239:22
9Kristen RibeKristiansand OK34:44+7:0910:11
10Øystein DybeslandSøgne og Songdalen OK35:13+7:3810:19
11Morten KarlsenMåren OK36:27+8:5210:41
12Hallvard BergIL Tyrving36:58+9:2310:50
13Matti SipponenPaimion Rasti37:08+9:3310:53
14Truls AngellLillomarka OL38:01+10:2611:08
15Even Woldstad HanssenEiker OL38:20+10:4511:14
16Arild IngdalMellembygd OL38:34+10:5911:18
17Pål Woldstad HanssenEiker OL39:12+11:3711:29
18Mika RuuhialaHiisirasti39:55+12:2011:42
19Kristian StorsveenLøten o-lag40:06+12:3111:45
20Arne KlintbergEksjö SOK42:40+15:0512:30
21Hansjoerg RutzOlg Pfäffikon43:58+16:2312:53
22Steve SmirthwaiteMoravian OC45:25+17:5013:19
23Tom RådahlIL Tyrving1:01:23+33:4818:00
24Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering1:05:26+37:5119:11
Jan BlandkjennKristiansand OKdiskvalifisert

H 60-

3 410 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Clas FriesUmeå OK28:118:15
2Svein Harald HansenOK Silsand28:34+0:238:22
3Torgeir StrandhagenRøyken OL28:56+0:458:29
4Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK29:08+0:578:32
5Eirik NordbrødenHalden SK33:41+5:309:52
6Norvald OspehaugIL Tambarskjelvar33:50+5:399:55
7Anders FriesUmeå OK33:53+5:429:56
8Bjørn AlsakerStavanger Orienteringsklubb34:26+6:1510:05
9Morten DueMåren OK35:02+6:5110:16
10Tor Ragnar AndersenHalden SK35:41+7:3010:27
11Bengt TunisIF Femman36:06+7:5510:35
12Gisle Nordahl DueMåren OK36:07+7:5610:35
13Leif GulbrandsenSørreisa OL36:09+7:5810:36
14Ken Ragnarssonok kompassen36:47+8:3610:47
15Ingar SolbergOlderskog IL37:44+9:3311:03
16Gunnar BrattliMo OK38:34+10:2311:18
17Sven ErikssonGamlakarleby IF39:01+10:5011:26
18Kjell SvanbergRøyken OL39:40+11:2911:37
19Carl-Göran StrutzEds SK39:48+11:3711:40
20Morten DåsnesRingerike OL40:13+12:0211:47
21Ørjan Eirik ValestrandFana IL41:05+12:5412:02
22Mats StrandhagenGöteborg Majorna OK41:39+13:2812:12
23Bjørn L. BasbergVaregg Fleridrett42:36+14:2512:29
24Edvin SivertsenVerdal OK43:10+14:5912:39
25Bård NatvigNittedal OL43:11+15:0012:39
26Tor MidttunSørreisa OL43:13+15:0212:40
27Ueli Hebeisenthurgorienta46:15+18:0413:33
28Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK47:52+19:4114:02
29Bjørn-Hugo MyrvangBjerkvik IF50:37+22:2614:50
30Rolf Gunnar BredesenFossum IF51:54+23:4315:13
31Dag SkoganBodø og Omegn IF Orientering54:54+26:4316:05
32Egil KarlsenAskøy OL58:35+30:2417:10
33Per Dag NordkveldeHedrum OL1:04:55+36:4419:02
Arnulf VillmoKorgen ILdiskvalifisert

H 65-

3 060 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per RekkedalBodø og Omegn IF Orientering22:387:23
2Bjørn BergerByåsen IL24:47+2:098:05
3Jean DermineDauphiné Orientation25:51+3:138:26
4Ola BroxOL Toten-Troll27:16+4:388:54
5Frank Glad BalchenOddersjaa SSK27:34+4:569:00
6Jon Arne KlemetsauneOL Trollelg27:57+5:199:08
7Jan Gaute BuvikKorgen IL28:09+5:319:11
8Knut LillealternFreidig28:38+6:009:21
9John KvaalVerdal OK29:24+6:469:36
10Ove Gunnar JacobsenStokke IL30:32+7:549:58
11Lars G SkoogVäxjö OK31:27+8:4910:16
12Tor TrøanHadeland OL32:46+10:0810:42
13Raimo AntikainenKuopion Suunnistajat33:32+10:5410:57
14Nils Olav VennevikFreidig34:53+12:1511:23
15Arvid GalborgenEds SK48:53+26:1515:58
16Bernt TollefsenIL GeoForm1:06:02+43:2421:34

H 70-

3 060 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ivar HelgesenSørreisa OL27:308:59
2John Thomas PetersenNittedal OL27:36+0:069:01
3Kurt GrønliFørde IL29:10+1:409:31
4Jan LøvlundNordreisa IL29:12+1:429:32
5Hasse BergstrømIL Tyrving29:53+2:239:45
6Tore Angell-PetersenFreidig30:29+2:599:57
7Erling PedersenIL Siso31:02+3:3210:08
8Bjørn SpjelkavikIL Tyrving32:42+5:1210:41
9Seppo KorhonenOunasvaaran hiihtoseura32:54+5:2410:45
10Knut SkjesolWing OK34:16+6:4611:11
11Tuomo PeltolaMS Parma34:42+7:1211:20
11Tore BerntsenSøgne og Songdalen OK34:42+7:1211:20
13Mats DahlbergIFK Kiruna35:15+7:4511:31
14Widar Taxth LølandHisøy OK35:27+7:5711:35
15Sverre KristoffersenVerdal OK37:00+9:3012:05
16Geir TrøanKolbotn og Skimt OL37:10+9:4012:08
17Arne TyssøVarteig OL37:28+9:5812:14
18Asbjørn PedersenIL Siso39:41+12:1112:58
19Gunnar KvaalStorsteinnes IL40:49+13:1913:20
20Floke BredlandSøgne og Songdalen OK47:11+19:4115:25
21Chris HirtOLC Kapreolo50:18+22:4816:26
Nils NymoMellembygd OLdiskvalifisert

H 75-

2 540 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leidulv VinjeNidarøst OK24:359:40
2Odd MusumOL Trollelg28:25+3:5011:11
3Jan Asbjørn EriksenSørreisa OL28:34+3:5911:14
4Magnar ØvreåsBotne SK28:53+4:1811:22
5Knut SkipleVoss IL28:54+4:1911:22
6Eivind HagenHadeland OL30:49+6:1412:07
7Carl B. BjørsethBodø og Omegn IF Orientering31:12+6:3712:17
8Alfred SteinerOLC Kapreolo33:47+9:1213:18
9Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange34:18+9:4313:30
10Johan Arnt JohansenNord-Østerdal OK35:31+10:5613:58
11Gunnar J. AlsakerÅrstad IL39:20+14:4515:29
12Per FersnesKristiansand OK59:05+34:3023:15
13Øyvind JohannessenBardu IL1:46:12+1:21:3741:48

H 80-

2 540 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag33:3313:12
2Tor DrageHaugerud IF41:01+7:2816:08
3Johannes SollidVerdal OK48:56+15:2319:15

A Lang

4 100 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Friman SamiHyvinkään Rasti34:028:18
2Panu HyvönenSK Pohjant35:49+1:478:44
3Jaakko RissanenLapin Veikot36:16+2:148:50
4Seppo KonttajärviSK Uranus38:41+4:399:26
6Peter KlavenessMåren OK41:47+7:4510:11
7Ingrid Jenvin StøenNOTEAM46:40+12:3811:22
8Sato MäkitammiKangasala SK48:10+14:0811:44
9Heidi SinevaaraOunasvaaran hiihtoseura1:12:49+38:4717:45

A Kort

2 400 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Birgit KorvaldNydalens SK39:44+14:5016:33
1Alice HugossonIFK Lidingö SOK24:5410:22
2Mina Oline SkreddernesLaksefjord IL26:05+1:1110:52
2Amélie WallenhammarHagaby GoIF50:11+25:1720:54
3Magnhild KvaalVerdal OK27:47+2:5311:34
4Ingela KlintbergEksjö SOK39:33+14:3916:28
5Maija HoikkanenAnttolan Urheilijat40:53+15:5917:02
5Janne TurpiainenHyvinkään Rasti40:27+15:3316:51
10Pertti ItkonenLapin Veikot1:23:03+58:0934:36
Iain TebbuttLEIdiskvalifisert

B

2 890 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Matti RintanenKangasala SK24:088:21
2Silje CarlsenSturla, IF29:06+4:5810:04
4Timo RintanenKangasala SK35:21+11:1312:13
5Ingebjørg TollefsenNOTEAM36:22+12:1412:35
6Randi HegstadByåsen IL37:34+13:2612:59
7Eija RantalaOunasvaaran hiihtoseura41:24+17:1614:19
8Kirsti NyaasNOTEAM50:34+26:2617:29
9Katinka EvensenÅs-NMBU Orientering50:45+26:3717:33
10Viveka BollmarkOK Linné59:49+35:4120:41
11Iris FossøyNotodden OL1:05:39+41:3122:42
12Stina FallsenNOTEAM1:05:47+41:3922:45
13Helle J. FrischknechtAlta OL1:17:25+53:1726:47
15Anders KristofferssonVittjärvs IK58:52+34:4420:22
Petter Stensli ForsethLøten o-lagdiskvalifisert

C Lang

3 390 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
2Christoph NölleNOTEAM49:4814:41
Ulf ArvidssonVäxjö OKdiskvalifisert

C Kort

2 410 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
2Synnøve VonenSarpsborg OL40:3916:52
3Ingrid OxaasMo OK45:46+5:0718:59
4Eva EkelundIFK Kiruna53:36+12:5722:14
5Laila ØstgårdNOTEAM55:42+15:0323:06
6Karin StrutzEds SK59:45+19:0624:47

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor