Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Midnattsolgaloppen 2017, dag 2

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Midnattsolgaloppen 2017
Arrangørorganisasjon: IL BUL-Tromsø
Dato: onsdag 28 juni 2017 - søndag 2 juli 2017

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

N-åpen

1 870 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Leo BogopolskiyUZAO-Team33:5518:08
Karoline BroxNOTEAM50:3727:04
Erle FosstveitRaumar Orientering38:3820:39
Eirik HessenStokmarknes OL22:3612:05
Maiken HovlandNOTEAM36:5019:41
Tobias HovlandNOTEAM37:3320:04
Alva Aurora HusdalStavanger Orienteringsklubb41:5422:24
Karl KristofferssonVittjärvs IK26:5614:24
Age KristvikFossum IF35:4219:05
Hanna KultimaLapin Veikot44:2823:46
Kaisa KultimaLapin Veikot28:3515:17
Minda Kvaal-KarlsenStorsteinnes IL37:4020:08
Vilmar Kvaal-KarlsenStorsteinnes IL37:4020:08
Heikki LauriOunasvaaran hiihtoseura32:3817:27
Vilde LorentsenOK Silsand49:2526:25
Jens Vonen SvaeSarpsborg OL21:5311:42
Vebjørn Undstad RostadmoIL BUL-Tromsø33:5218:06
Kristoffer Nian Brovoll VaengSørreisa OL37:1419:54
Piko VierinenIL BUL-Tromsø44:1223:38

D -10

1 890 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Mari Alsos HöglinHarstad OL21:4011:27
Hanna RantalaOunasvaaran hiihtoseura31:4816:49
Selma WhiteSøgne og Songdalen OK23:3312:27

D 11-12

2 770 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Inka MäenpääOunasvaaran hiihtoseura27:5410:04
2Astrid Elida Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø29:55+2:0110:48
3Ronja Götsch IversenIL BUL-Tromsø29:57+2:0310:48
4Lise MarcussenHarstad OL32:31+4:3711:44
5Anni RintanenTampereen Pyrintö34:23+6:2912:24
6Venla PortimojärviOunasvaaran hiihtoseura43:29+15:3515:41
7Eline Andrea Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø53:50+25:5619:26

D 13-14

4 020 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Silja LauriOunasvaaran hiihtoseura36:098:59
2Anni TaulavuoriAlatornion Pirkat37:10+1:019:14
3Klara GraversenIL BUL-Tromsø39:35+3:269:50
4Emma-Leena PortimojärviOunasvaaran hiihtoseura40:55+4:4610:10
5Oili HolopainenSuunta 200041:07+4:5810:13
6Elisa Götsch IversenIL BUL-Tromsø41:26+5:1710:18
7Hanne MarcussenHarstad OL46:09+10:0011:28
8Astrid WhiteSøgne og Songdalen OK50:01+13:5212:26
9Helene Alsos HöglinHarstad OL51:59+15:5012:55
10Elina LauriOunasvaaran hiihtoseura55:10+19:0113:43
11Marita OlsenBjerkvik IF59:33+23:2414:48
12Serine Skogeng ReitenEmblem IL1:01:46+25:3715:21

D 15-16

4 730 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ane Sofie KroghOppsal Orientering37:217:53
2Idunn StrandIL BUL-Tromsø46:09+8:489:45
3Anna Jacobsen-GaskiBardu IL46:54+9:339:54
4Aino RantalaOunasvaaran hiihtoseura56:47+19:2612:00

D 17-A kort

5 230 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sara Angell BakkeLillomarka OL55:0110:31
2Mari BasbergSogndal IL59:13+4:1211:19
3Lene Carina OlsenBjerkvik IF1:02:25+7:2411:56
4Tine Hjelseth LarsenKongsberg OL1:03:28+8:2712:08 Last ned GPS-spor i gpx-format

D 17-B

4 020 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hilde HanssenSørreisa OL56:5114:08
2Marit BjørnevikBodø og Omegn IF Orientering59:54+3:0314:54
3Eli StensliLøten o-lag1:06:01+9:1016:25
Lene Næss BirkelandSøgne og Songdalen OKdiskvalifisert
Anne Gro StyrvoldLarvik OKdiskvalifisert

D 17-C

4 130 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Camilla FosstveitRaumar Orientering1:05:5215:56
2Maj Lene NystuenRøyken OL1:34:37+28:4522:54
Mailiss MyrvangBjerkvik IFdiskvalifisert

D 17-18

5 230 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat42:568:12
2Eli KolstadMo OK44:33+1:378:31
3Tora IndregardIL BUL-Tromsø49:15+6:199:25
4Martha Skogeng ReitenEmblem IL56:05+13:0910:43
5Kristiane RogstadKongsberg OL57:12+14:1610:56
6Kathinka RogstadKongsberg OL1:06:36+23:4012:44
7Solveig SæternesByåsen IL1:17:48+34:5214:52

D 19-20

7 410 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Heini RintanenTampereen Pyrintö1:08:209:13
2Martha Kalvig SkoganBodø og Omegn IF Orientering1:18:14+9:5410:33
3Oda FuruholmenBodø og Omegn IF Orientering1:52:06+43:4615:07
4Johanna LundkvistOk Vargen2:03:28+55:0816:39

D 21-

9 090 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:06:347:19
2Maria MagnussonSävedalens AIK1:08:50+2:167:34
3Mari VäänänenKalevan rasti1:09:19+2:457:37
4Jenny BengtssonSävedalens AIK1:10:22+3:487:44
5Ingrid GulbrandsenNTNUI1:10:32+3:587:45
6Marthe GløersenBækkelagets SK1:10:40+4:067:46
7Helen MartinsenIL Gular1:11:35+5:017:52
8Anna-Kaisa AsikainenKoovee1:11:42+5:087:53
9Audhild Bakken RognstadNTNUI1:16:12+9:388:22
10Victoria StevensAIRE GB1:17:09+10:358:29
11Evine Westli AndersenLøten o-lag1:17:42+11:088:32
12Sanna AndelinLahden Taimi1:18:06+11:328:35
13Marjo LiikanenGanddal IL1:18:23+11:498:37
14Marit ValaOppsal Orientering1:20:01+13:278:48
15Irene Beate Øhrn ArnevikSøgne og Songdalen OK1:20:26+13:528:50
16Ellen ForsgrenIL BUL-Tromsø1:21:09+14:358:55 Last ned GPS-spor i gpx-format
17Josefine KlintbergOK Ravinen1:23:26+16:529:10
18Pernilla TunisIF Femman1:23:48+17:149:13
19Emma AnderssonSävedalens AIK1:24:23+17:499:16
20Tiina HaarlaaHelsingin Suunistajat1:24:24+17:509:17
21Terhi MykkänenKangasala SK1:27:09+20:359:35
22Elisabeth FriesUmeå OK1:27:14+20:409:35
23Marianne Opsahl BredesenNTNUI1:27:25+20:519:37
24Trine BolstadGanddal IL1:29:31+22:579:50
25Maria ItkonenLapin Veikot1:33:38+27:0410:18
26Natalie LerdahlHarstad OL1:36:47+30:1310:38
Niamh CorbettCork Odiskvalifisert
Josefine WallenhammarHagaby GoIFdiskvalifisert

D 35-

6 410 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kirti RebaneSK Saue Tammed56:348:49
2Tonje MidttunBardu IL1:05:51+9:1710:16
3Rasa IvanauskaiteOK Azuolas1:15:37+19:0311:47
4Taija HeletojaOriveden Ponnistus1:22:04+25:3012:48
5Kristin JægerWing OK1:23:27+26:5313:01

D 40-

5 230 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Zsuzsa FeyIL Tyrving42:138:04
2Katri MäenpääOunasvaaran hiihtoseura47:46+5:339:07
3Miia HoviRasti-Jyry51:06+8:539:46
4Viivi-Anne SootsSK Saue Tammed51:12+8:599:47
5Ingvild OsdalHarstad OL51:17+9:049:48
6Trine AlsosHarstad OL52:36+10:2310:03 Last ned GPS-spor i gpx-format
7Malin KristofferssonVittjärvs IK54:55+12:4210:30
8Laura LauriOunasvaaran hiihtoseura58:55+16:4211:15
9Angelica BrandqvistTibro OK59:25+17:1211:21
10Tuuli RinnePunkalaitumen Kunto1:03:16+21:0312:05
11Elena BogopolskayaUZAO-Team1:10:21+28:0813:27

D 45-

4 730 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mia SaarilaaksoLappeen Riento39:088:16
2Hege FeiringIL Tyrving40:04+0:568:28
3Christina WhiteSøgne og Songdalen OK40:52+1:448:38
4Mari RintanenTampereen Pyrintö41:03+1:558:40
5Ragnhild BalsvikOsterøy IL43:32+4:249:12
6Arnhild KroghOppsal Orientering44:41+5:339:26
7Siri Thortveit MyhreKristiansand OK44:56+5:489:29
8Janita SkogengEmblem IL45:35+6:279:38
9Anna ErikssonOK Landehof46:06+6:589:44
10Tarja TaulavuoriAlatornion Pirkat47:13+8:059:58
11Bodil Brun MarcussenHarstad OL47:47+8:3910:06
12Birgitte TorbjørnsenIL Gular54:04+14:5611:25
13Idun Magdalene Bøyum AuglandBergens TF1:02:49+23:4113:16
14Stine ArntzenSandefjord OK1:06:33+27:2514:04
15Veronica ÅmanOK Botnia1:08:47+29:3914:32

D 50-

4 730 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ann Katrin OlsenAsker Skiklubb42:198:56
2Hilde Sofie HansenMo OK42:28+0:098:58
3Kjersti Holt HanssenMåren OK44:23+2:049:23
4Britt Helene FossøyNotodden OL45:11+2:529:33
5Marja TonderAlatornion Pirkat46:30+4:119:49
6Marianne NjåsteinIL Tyrving46:46+4:279:53
7Hillevi ErikssonOK Linné47:00+4:419:56
8Tove StrandMåren OK47:01+4:429:56
9May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering48:51+6:3210:19
10Anke MüllerPost SV Dresden49:13+6:5410:24
11Eija SipponenPaimion Rasti51:31+9:1210:53
12Margrete GaskiBardu IL52:07+9:4811:01
13Åshild FlatebakkenIL Tyrving54:19+12:0011:29
14Eli Charlotte NordmoMellembygd OL54:58+12:3911:37
15Susi RutzOlg Pfäffikon57:33+15:1412:10
16Britt KarlsenAskøy OL58:11+15:5212:18
17Trine Marit Justad RaaenKongsberg OL1:03:25+21:0613:24
18Ingvild MulenKristiansand OK1:03:45+21:2613:28
19Annette LeonhardtPost SV Dresden1:04:21+22:0213:36
20Birgit LundkvistOk Vargen1:13:24+31:0515:31
21Anna GöhlmanIL Tyrving1:27:48+45:2918:33
22Beate Lill PedersenIL Siso1:31:05+48:4619:15
23Hege HeibergHadeland OL1:33:37+51:1819:47

D 55-

4 560 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Elisabeth StrandhagenGöteborg Majorna OK51:0411:11
2Anne Julsrud HaugenHalden SK52:32+1:2811:31
3Marie HögstrandMarkbygdens OK52:39+1:3511:32
4Isabelle DermineDauphiné Orientation56:25+5:2112:22
5Kirsti Grundnes BergIL Tyrving57:10+6:0612:32
6Lisel ArvidssonVäxjö OK57:50+6:4612:40
7Anne Karin RibeKristiansand OK1:06:04+15:0014:29
8Ingrid Opsahl BredesenFossum IF1:07:32+16:2814:48
9Grete BerntsenMåren OK1:08:15+17:1114:58
10Görel SkoogVäxjö OK1:08:26+17:2215:00
11Anne Margit BrattenMåren OK1:16:05+25:0116:41
12Elizabeth DeaneCork O1:52:00+1:00:5624:33
Tove Evensen MathisenPorsgrunn OLdiskvalifisert

D 60-

3 320 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørg SvanbergRøyken OL32:009:38
2Eli Blomseth HelgesenSørreisa OL35:44+3:4410:45
3Inger Lise PettersenKorgen IL36:58+4:5811:08
4Torild HageVaregg Fleridrett39:25+7:2511:52
5Taina ItkonenLapin Veikot42:11+10:1112:42
6Trine BarstadWing OK43:47+11:4713:11
7Berit TunisIF Femman51:22+19:2215:28
8Sue StevensAIRE GB51:39+19:3915:33
9Tarja LiikanenEtelä-Kymen Suunnistajat1:02:04+30:0418:41
10Reidun BraathenOK Moss1:04:09+32:0919:19
11Wenche RekkedalBodø og Omegn IF Orientering1:04:42+32:4219:29

D 65-

3 320 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingunn YtrehusIL BUL-Tromsø40:0712:05
2Guri LøkseSørreisa OL41:29+1:2212:29
3Bodil FredIF Femman42:05+1:5812:40
4Kari StrandeRingerike OL42:10+2:0312:42
5Liisa PeltolaMS Parma46:52+6:4514:06
6Stina ElfvingByåsen IL49:36+9:2914:56
7Ranveig EfraimsenStorsteinnes IL52:00+11:5315:39
8Ingerid Angell-PetersenFreidig56:51+16:4417:07
9Signe HeivollSøgne og Songdalen OK57:32+17:2517:19
10Anne Marie TimenesHadeland OL1:00:03+19:5618:05
11Veslemøy TyssøVarteig OL1:00:16+20:0918:09
12Maija KivimäkiHelsingin Suunistajat1:01:29+21:2218:31
13Eli KristoffersenVerdal OK1:02:17+22:1018:45
14Aud I SpjelkavikIL Tyrving1:03:03+22:5618:59
15Yvonne GalborgenEds SK1:04:14+24:0719:20
16Kari LillealternFreidig1:06:39+26:3220:04
17Elin Glad BalchenOddersjaa SSK1:10:38+30:3121:16
18Daina DagisOK Renen1:14:34+34:2722:27

D 70-

2 870 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Birgitte BekkelundRøyken OL41:5914:37
2Åse Eng MusumOL Trollelg48:46+6:4716:59
3Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK55:05+13:0619:11
4Anne-Marie PedersenBjerkvik IF55:18+13:1919:16
5Siri Wilberg AabelBækkelagets SK1:06:56+24:5723:19
Torhild Nesmann HalvorsenSøgne og Songdalen OKdiskvalifisert
Gerd YttervikHisøy OKdiskvalifisert
Hjørdis ØvreåsBotne SKdiskvalifisert

D 75-

2 870 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unni DrageHaugerud IF49:1517:09
2Grete UrsetVingelen IL54:41+5:2619:03
3Brita Eilertsen GrønliFørde IL56:02+6:4719:31
4Aina Romsdal MauritzsenVaranger Orienteringslag1:08:27+19:1223:51
5Kari SollidVerdal OK1:42:07+52:5235:34
6Elisabeth RothacherOlg Pfäffikon2:14:03+1:24:4846:42

H -10

1 890 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Valdemar Kvaal-KarlsenStorsteinnes IL36:4619:27
Sulo SaarilaaksoLappeen Riento19:3510:21
Jesper Vonen SvaeSarpsborg OL28:5615:18
Onni VierinenIL BUL-Tromsø44:0523:19

H 11-12

2 770 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gjermund OsdalHarstad OL26:159:28
2Håkon GrønliFørde IL27:46+1:3110:01
3Dagfinn GjerstadOsterøy IL35:11+8:5612:42
4Heine Elias HusdalStavanger Orienteringsklubb1:12:06+45:5126:01

H 11-12N

1 870 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Emil VierinenIL BUL-Tromsø13:397:17
2Lauri KultimaLapin Veikot18:21+4:429:48
3Brage FosstveitRaumar Orientering21:34+7:5511:31
4Eetu VierinenIL BUL-Tromsø41:03+27:2421:57

H 13-14

4 020 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hans UrsetIL BUL-Tromsø25:366:22
2Jussi RantalaOunasvaaran hiihtoseura29:39+4:037:22
3Jonas KroghOppsal Orientering34:57+9:218:41
4Eirik FrostAlta OL36:54+11:189:10
5Henning StrandIL BUL-Tromsø38:15+12:399:30
6Daniel NystuenRøyken OL45:02+19:2611:12
7Oskar JohannessenBjerkvik IF47:29+21:5311:48
8Isak Jacobsen-GaskiBardu IL58:56+33:2014:39

H 13-16C

4 130 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jo Randar HolmøyHadeland OL1:01:3014:53

H 15-16

5 230 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eskil FrischknechtAlta OL39:087:28
2Håkon SæternesByåsen IL47:03+7:558:59
3Vegard StangnesOK Silsand48:42+9:349:18
4Gard FrostAlta OL50:18+11:109:37
5Jon MarcussenHarstad OL51:00+11:529:45
6Jesper LundinIL BUL-Tromsø51:15+12:079:47
7Ethan TebbuttLEI51:24+12:169:49
Gaute FosstveitRaumar Orienteringdiskvalifisert

H 17-A kort

6 410 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Peter CarlsenSturla, IF59:429:18
2Sigurd Oxaas WieMo OK1:11:45+12:0311:11
3Daniel Høyer IversenNTNUI1:13:45+14:0311:30 Last ned GPS-spor i gpx-format
4Sverre GrafferRingerike OL2:00:31+1:00:4918:48

H 17-B

4 020 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hallvard AuglandBergens TF35:358:51
2Kaspar AuglandBergens TF43:38+8:0310:51
3Jens Olav HessenStokmarknes OL48:53+13:1812:09
4Henrik JohannessenBjerkvik IF58:48+23:1314:37
5Stig-Tore PedersenGanddal IL59:36+24:0114:49

H 17-C

4 130 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eivind HemmingsenStorsteinnes IL43:0710:26
2Gunnar FosstveitRaumar Orientering44:57+1:5010:53

H 17-N

1 870 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Henning Kvaal-TanguayStorsteinnes IL14:007:29

FH 17-N

1 870 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Fredrik Elverum FredriksenBjerkvik IF52:2328:00

H 17-18

8 120 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Magnus GjerstadVaregg Fleridrett58:447:13
2Roope RuuhialaHiisirasti1:02:56+4:127:45
3Håvard SolbakkenBodø og Omegn IF Orientering1:03:16+4:327:47

H 19-20

9 090 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard GulbrandsenAsker Skiklubb56:356:13
2Arttu TaulavuoriAlatornion Pirkat1:07:20+10:457:24
3Mats Jørgen Nordmo IngdalMellembygd OL1:07:50+11:157:27
4Espen Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering1:08:06+11:317:29
5Aapo TonderSK Vuoksi1:12:47+16:128:00
6Hallvard Arntzen FossSandefjord OK1:22:42+26:079:05
7Sondre LorentsenOK Silsand1:23:29+26:549:11

H 21-

10 410 m, 43 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Topi AnjalaKoovee1:00:085:46 Last ned GPS-spor i gpx-format
2Sami-Petteri JuopperiPellon Ponsi1:00:40+0:325:49
3Rasmus Rørholt TheisenNTNUI1:01:20+1:125:53
4Anders VisterNydalens SK1:01:25+1:175:53
5Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn Orientering1:02:33+2:256:00
6Topi PenttinenOK Trian1:02:43+2:356:01
7Halvor Eid NielsenÄrla IF1:05:18+5:106:16
8Fredrik EliassonHalden SK1:05:20+5:126:16
9Rune NygaardIL Gular1:05:49+5:416:19
10Antti VainioMS Parma1:06:13+6:056:21
11Daniel Carløy SkjønsfjellNordreisa IL1:06:46+6:386:24
12Erling SommerfeldtTurun Metsänkävijät1:08:20+8:126:33
13Juho-Matti TaivainenNavi1:08:45+8:376:36
14Tuomas FjällströmAnttolan Urheilijat1:09:01+8:536:37
15Jakob WallenhammarHagaby GoIF1:09:07+8:596:38
16Sverre Turter SandvoldNTNUI1:09:11+9:036:38
17Carl Henrik BjørsethOL Tønsberg og omegn1:09:24+9:166:40
18Håvard Krey HansenOK Silsand1:09:35+9:276:41
19Miika HernelahtiKalevan rasti1:09:44+9:366:41
20Jere SipponenIFK Lidingö SOK1:10:03+9:556:43
21Jukka-Pekka SeppänenHiidenkiertäjät1:10:17+10:096:45
22Olav Johannes DeelstraOppsal Orientering1:11:40+11:326:53
23Hans Petter MathisenFredrikstad SK1:12:26+12:186:57
24Jakob Kalvig SkoganNTNUI1:14:20+14:127:08
25Tapio HaarlaaHelsingin Suunistajat1:15:38+15:307:15
26Eero-Matti VainioMS Parma1:15:54+15:467:17
27Panu TeittinenKangasala SK1:17:21+17:137:25
28Rasmus LarssonOK Alehof1:18:38+18:307:33
29Harald KalagerNTNUI1:20:30+20:227:43
30Markus GladNydalens SK1:20:38+20:307:44
31Kari KokkinenLahden Taimi1:21:19+21:117:48
32Cillin CorbettCork O1:22:36+22:287:56
33Martin AnkelOK Alehof1:25:42+25:348:13
34Anders DahlinOK Sarven1:26:46+26:388:20
35Bjørn Johannessen FieldGneist, IL1:27:04+26:568:21
36Jacob Berg LofthusNTNUI1:28:03+27:558:27
37Vegar SkildheimIL BUL-Tromsø1:29:50+29:428:37
38Teemu NiskanenOunasvaaran hiihtoseura1:30:40+30:328:42
39Sven-Are PaulsenBardu IL1:31:39+31:318:48
40Evaldas JadenkusOK Azuolas1:36:21+36:139:15
41Håvar ØstvikBardu IL1:48:47+48:3910:26
Per CarlborgLinköpings OKdiskvalifisert
Gustav BoquistIK Uvendiskvalifisert

H 35-

9 090 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teemu LaasanenPorrassalmen Nuorisoseura1:01:436:47
2Runar JohansenIL BUL-Tromsø1:16:57+15:148:27
3Juha VierinenIL BUL-Tromsø1:18:43+17:008:39
4Petri KuvaPorrassalmen Nuorisoseura1:31:45+30:0210:05
5Knut Øyvind JohansenBardu IL1:33:57+32:1410:20

H 40-

8 120 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Nick BarrableOK Ravinen54:146:40
2Finn Terje UbergKristiansand OK55:42+1:286:51
3Ottar K KvaalStorsteinnes IL59:06+4:527:16
4Sami LevijokiHiidenkiertäjät1:00:15+6:017:25
5Trond DøskelandFana IL1:04:24+10:107:55
6Amund BeitnesOK 771:04:47+10:337:58
7Miko SaarilaaksoLappeen Riento1:05:09+10:558:01
8Henning SpjelkavikIL Tyrving1:08:02+13:488:22
9Juha RantalaOunasvaaran hiihtoseura1:08:22+14:088:25
10Helge MidttunBardu IL1:10:22+16:088:39
11Tomi RinnePunkalaitumen Kunto1:11:49+17:358:50
12Gennady BogopolskiyUZAO-Team1:21:19+27:0510:00
13Jyri MyllymäkiVetelin Urheilijat1:22:54+28:4010:12
14Atle PedersenFossum IF1:27:04+32:5010:43
15Espen JohannessenBjerkvik IF1:27:36+33:2210:47
16Anthony Covey-CrumpJesus OK1:51:28+57:1413:43

H 45-

7 410 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leiv-Terje ArnevikSøgne og Songdalen OK49:056:37
2Thomas FrostAlta OL49:22+0:176:39
3Jesper David JensenFarum-Tisvilde OK53:27+4:227:12
4Jon Magne SvendsbøeVikebygd IL55:43+6:387:31
5Mats LuspaIFK Kiruna1:00:56+11:518:13
6Roar ReitenEmblem IL1:01:16+12:118:16
7Tero TaulavuoriAlatornion Pirkat1:02:40+13:358:27
8Hans Helmer SæternesByåsen IL1:05:17+16:128:48
9Espen SvaeSarpsborg OL1:11:40+22:359:40
10Magnus HöglinHarstad OL1:18:30+29:2510:35
11Juha KultimaLapin Veikot1:25:44+36:3911:34 Last ned GPS-spor i gpx-format
12Dag MarcussenHarstad OL1:26:31+37:2611:40
13Roar MyhreKristiansand OK1:34:24+45:1912:44
14Jesse WhiteSøgne og Songdalen OK1:34:37+45:3212:46
15Thomas ÅmanOK Botnia1:46:30+57:2514:22
Bjørnar ØdegårdstuenAlta OLdiskvalifisert

H 50-

6 410 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hannu LauriOunasvaaran hiihtoseura48:537:37
2Magnus KarlssonOK Landehof51:40+2:478:03
3Håkon BrynjulfsenOK Silsand51:44+2:518:04
4Trond-Henry SkjønsfjellNordreisa IL52:00+3:078:06
5Jussi BorgenströmHyvinkään Rasti53:20+4:278:19
6Morten KildeboHalden SK53:25+4:328:20
7Axel Juell TheisenMellembygd OL53:56+5:038:24
8Lars LundkvistSeskarö IF54:24+5:318:29
9Jens LindströmTibro OK56:09+7:168:45
10Hans-Martin VaengSørreisa OL56:34+7:418:49
11Pål BårdsenStavanger Orienteringsklubb59:24+10:319:16
12Ole Morten WieMo OK1:00:42+11:499:28
13Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering1:02:11+13:189:42
14Damian TannerOLG St. Gallen/Appenzell1:02:13+13:209:42
15Petri KeskitaloOunasvaaran hiihtoseura1:03:23+14:309:53
16Roar PedersenOppsal Orientering1:05:55+17:0210:17
17Fred Arne JacobsenBardu IL1:06:49+17:5610:25
18Roy BirkelandSøgne og Songdalen OK1:09:20+20:2710:48
19Jørn K RemloIL Siso1:10:39+21:4611:01
20Pål AuglandBergens TF1:12:40+23:4711:20
21Bjørn GulbrandsenAsker Skiklubb1:15:19+26:2611:44
22Torkjel NesheimIL Tyrving1:16:00+27:0711:51
23Helge GrafferRingerike OL1:17:32+28:3912:05
24Fritz RothacherOlg Pfäffikon1:21:22+32:2912:41
25Are NjåsteinIL Tyrving1:23:52+34:5913:05
26Martin FrischknechtAlta OL1:26:30+37:3713:29
27Heinz WeberOLG St. Gallen/Appenzell1:30:06+41:1314:03

H 55-

5 780 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jan BlandkjennKristiansand OK44:547:46
2Ingar HalsSogndal IL45:51+0:577:55
3Lars-Erik FiskumIL Tyrving47:09+2:158:09
4Eero HaapasalmiOunasvaaran hiihtoseura48:05+3:118:19
5Lars FremstadLarvik OK48:08+3:148:19
6Knut Wiig MathisenPorsgrunn OL49:10+4:168:30
7Stefan LundOK Linné49:48+4:548:36
8Anders FossøyNotodden OL49:58+5:048:38
9Hallvard BergIL Tyrving51:08+6:148:50
10Matti SipponenPaimion Rasti52:34+7:409:05
11Arild IngdalMellembygd OL53:19+8:259:13
12Kristen RibeKristiansand OK53:36+8:429:16
13Richard Zeiner-GundersenFossum IF55:45+10:519:38
14Arne KlintbergEksjö SOK56:22+11:289:45
15Mika RuuhialaHiisirasti57:32+12:389:57
16Morten KarlsenMåren OK58:41+13:4710:09
17Truls AngellLillomarka OL1:01:28+16:3410:38
18Øystein DybeslandSøgne og Songdalen OK1:01:44+16:5010:40
19Even Woldstad HanssenEiker OL1:02:09+17:1510:45
20Kristian StorsveenLøten o-lag1:06:19+21:2511:28
21Pål Woldstad HanssenEiker OL1:07:04+22:1011:36
22Hansjoerg RutzOlg Pfäffikon1:11:18+26:2412:20
23Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering1:17:09+32:1513:20
Tom RådahlIL Tyrvingdiskvalifisert

H 60-

5 780 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Clas FriesUmeå OK43:397:33
2Torgeir StrandhagenRøyken OL46:35+2:568:03
3Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK46:57+3:188:07
4Morten DåsnesRingerike OL47:01+3:228:08
5Anders FriesUmeå OK47:04+3:258:08
6Svein Harald HansenOK Silsand48:48+5:098:26
7Morten DueMåren OK49:23+5:448:32
8Eirik NordbrødenHalden SK51:35+7:568:55
9Carl-Göran StrutzEds SK53:02+9:239:10
10Tor Ragnar AndersenHalden SK53:56+10:179:19
11Bengt TunisIF Femman54:01+10:229:20
12Norvald OspehaugIL Tambarskjelvar55:59+12:209:41
13Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK56:22+12:439:45
14Leif GulbrandsenSørreisa OL56:27+12:489:45
15Bjørn L. BasbergVaregg Fleridrett57:13+13:349:53
16Arnulf VillmoKorgen IL58:35+14:5610:08
17Ørjan Eirik ValestrandFana IL58:46+15:0710:10
18Gunnar BrattliMo OK58:50+15:1110:10
19Gisle Nordahl DueMåren OK59:24+15:4510:16
20Kjell SvanbergRøyken OL59:29+15:5010:17
21Ueli Hebeisenthurgorienta1:00:28+16:4910:27
22Edvin SivertsenVerdal OK1:02:29+18:5010:48
23Sven ErikssonGamlakarleby IF1:03:33+19:5410:59
24Bård NatvigNittedal OL1:03:59+20:2011:04
25Ingar SolbergOlderskog IL1:05:41+22:0211:21 Last ned GPS-spor i gpx-format
26Mats StrandhagenGöteborg Majorna OK1:06:59+23:2011:35
27Dag SkoganBodø og Omegn IF Orientering1:15:08+31:2912:59
28Per Dag NordkveldeHedrum OL1:19:52+36:1313:49
29Egil KarlsenAskøy OL1:20:17+36:3813:53
30Rolf Gunnar BredesenFossum IF1:31:21+47:4215:48
31Bjørn-Hugo MyrvangBjerkvik IF1:34:37+50:5816:22
Bjørn AlsakerStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
Ken Ragnarssonok kompassendiskvalifisert

H 65-

4 560 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per RekkedalBodø og Omegn IF Orientering37:408:15
2Ola BroxOL Toten-Troll38:14+0:348:23
3Tor TrøanHadeland OL40:00+2:208:46
4Jan Gaute BuvikKorgen IL40:36+2:568:54
5Bjørn BergerByåsen IL41:19+3:399:03
6John KvaalVerdal OK43:29+5:499:32
7Jean DermineDauphiné Orientation43:33+5:539:33
8Jon Arne KlemetsauneOL Trollelg43:59+6:199:38
9Knut LillealternFreidig46:19+8:3910:09
10Frank Glad BalchenOddersjaa SSK48:34+10:5410:39
11Lars G SkoogVäxjö OK52:43+15:0311:33
12Raimo AntikainenKuopion Suunnistajat55:02+17:2212:04
13Arvid GalborgenEds SK56:13+18:3312:19
14Nils Olav VennevikFreidig57:21+19:4112:34
15Ove Gunnar JacobsenStokke IL1:03:24+25:4413:54
Bernt TollefsenIL GeoFormdiskvalifisert

H 70-

4 560 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tore Angell-PetersenFreidig41:549:11
2Erling PedersenIL Siso42:23+0:299:17
3Nils NymoMellembygd OL43:38+1:449:34
4John Thomas PetersenNittedal OL44:15+2:219:42
5Ivar HelgesenSørreisa OL45:25+3:319:57
6Jan LøvlundNordreisa IL48:09+6:1510:33
7Hasse BergstrømIL Tyrving49:32+7:3810:51
8Kurt GrønliFørde IL50:19+8:2511:02
9Mats DahlbergIFK Kiruna53:27+11:3311:43
10Seppo KorhonenOunasvaaran hiihtoseura55:04+13:1012:04
11Widar Taxth LølandHisøy OK56:20+14:2612:21
12Tuomo PeltolaMS Parma56:21+14:2712:21
13Tore BerntsenSøgne og Songdalen OK1:01:05+19:1113:23
14Sverre KristoffersenVerdal OK1:01:10+19:1613:24
15Geir TrøanKolbotn og Skimt OL1:01:13+19:1913:25
16Gunnar KvaalStorsteinnes IL1:03:06+21:1213:50
17Bjørn SpjelkavikIL Tyrving1:04:31+22:3714:08
18Asbjørn PedersenIL Siso1:09:54+28:0015:19
19Arne TyssøVarteig OL1:10:44+28:5015:30
20Floke BredlandSøgne og Songdalen OK1:13:22+31:2816:05
Chris HirtOLC Kapreolodiskvalifisert

H 75-

2 870 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leidulv VinjeNidarøst OK26:129:07
2Jan Asbjørn EriksenSørreisa OL31:12+5:0010:52
3Magnar ØvreåsBotne SK33:04+6:5211:31
4Knut SkipleVoss IL33:41+7:2911:44
5Odd MusumOL Trollelg33:49+7:3711:46
6Gunnar J. AlsakerÅrstad IL36:08+9:5612:35
7Carl B. BjørsethBodø og Omegn IF Orientering37:11+10:5912:57
8Eivind HagenHadeland OL38:12+12:0013:18
9Alfred SteinerOLC Kapreolo40:16+14:0414:01
10Johan Arnt JohansenNord-Østerdal OK42:06+15:5414:40
11Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange45:22+19:1015:48
12Øyvind JohannessenBardu IL2:34:42+2:08:3053:54
Per FersnesKristiansand OKdiskvalifisert

H 80-

2 870 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tor DrageHaugerud IF37:2713:02
2Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag41:57+4:3014:37
3Johannes SollidVerdal OK1:07:34+30:0723:32

A Lang

7 140 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Panu HyvönenSK Pohjant54:287:37
2Joel EngvallNOTEAM54:52+0:247:41
3Seppo KonttajärviSK Uranus1:03:04+8:368:49
4Friman SamiHyvinkään Rasti1:04:02+9:348:58
5Jaakko RissanenLapin Veikot1:18:00+23:3210:55
6Ingrid Jenvin StøenNOTEAM1:19:11+24:4311:05
7Heidi SinevaaraOunasvaaran hiihtoseura2:03:05+1:08:3717:14

A Kort

4 730 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Janne TurpiainenHyvinkään Rasti46:129:46
2Tore SandemIndre Østfold OK48:11+1:5910:11
3Simon EngvallNOTEAM48:25+2:1310:14
4Matts EngvallNOTEAM52:03+5:5111:00
5Amélie WallenhammarHagaby GoIF55:35+9:2311:45
6Alice HugossonIFK Lidingö SOK55:53+9:4111:48
7Magnhild KvaalVerdal OK1:02:06+15:5413:07
8Mina Oline SkreddernesLaksefjord IL1:13:49+27:3715:36
9Birgit KorvaldNydalens SK1:18:45+32:3316:38
10Iain TebbuttLEI1:23:02+36:5017:33
11Maija HoikkanenAnttolan Urheilijat1:49:54+1:03:4223:14

B

4 020 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders KristofferssonVittjärvs IK33:028:13
2Silje CarlsenSturla, IF51:06+18:0412:42
3Eija RantalaOunasvaaran hiihtoseura56:23+23:2114:01
4Trond FossSandefjord OK58:05+25:0314:26
5Matti RintanenKangasala SK1:00:48+27:4615:07
6Kirsti NyaasNOTEAM1:01:07+28:0515:12
7Katinka EvensenÅs-NMBU Orientering1:12:45+39:4318:05
8Petter Stensli ForsethLøten o-lag1:13:23+40:2118:15
9Randi HegstadByåsen IL1:25:24+52:2221:14
10Guri-Anne HauanNOTEAM1:27:05+54:0321:39
11Viveka BollmarkOK Linné1:38:03+1:05:0124:23
Grete OlsenBjerkvik IFdiskvalifisert
Timo RintanenKangasala SKdiskvalifisert

C Kort

3 190 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mirja AnderssonOK Sarven32:2510:09
2Laila ØstgårdNOTEAM1:00:03+27:3818:49
3Ingela KlintbergNOTEAM1:00:40+28:1519:01
4Eva EkelundIFK Kiruna1:03:01+30:3619:45
5Synnøve VonenSarpsborg OL1:12:53+40:2822:50
6Karin StrutzEds SK1:27:34+55:0927:27
Ingrid OxaasMo OKdiskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor