Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Odda 2-dagars / Vestlandsmeisterskap (DM) stafett

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonSkjul lagoppstillingerPresseresultaterSkriv ut

Arrangementets navn: Odda 2-dagars / Vestlandsmeisterskap (DM) stafett
Arrangørorganisasjon: Odda OL
Dato: søndag 21 august 2016

H 17

17 startende deltakere
Plass Navn Ettid Etpl Etdiff Tid Vpl Diff
1 Sauda Orienteringsklubb 1 1:59:20
1. Jarle Solbakken 41:44 6 +4:45 41:44 6 +4:45
2. Lars Helge Løland 42:30 3 +5:43 1:24:14 4 -2 +10:28 +5:43
3. Glenn Tore Løland 35:06 1 1:59:20 1 -3
2 IL Gular 1 1:59:24 +0:04
1. Tom Eirik Eikanger 40:45 4 +3:46 40:45 4 +3:46
2. Arne Johannesen 43:11 4 +6:24 1:23:56 3 -1 +10:10 +6:24
3. Rune Nygaard 35:28 2 +0:22 1:59:24 2 -1 +0:04 -10:06
3 Stord Orientering 1 1:59:28 +0:08
1. Kenneth Westerheim 40:37 3 +3:38 40:37 3 +3:38
2. Bjarthe Westerheim 40:20 2 +3:33 1:20:57 2 -1 +7:11 +3:33
3. Stian Rykkje 38:31 3 +3:25 1:59:28 3 +1 +0:08 -7:03
4 Varegg Fleridrett 1 2:02:33 +3:13
1. Markus Kjærner-Semb 36:59 1 36:59 1
2. Vyacheslav Mukhidinov 36:47 1 1:13:46 1 0
3. Styrk Almeland Bleie 48:47 10 +13:41 2:02:33 4 +3 +3:13 +3:13
5 Vikebygd IL 1 2:10:50 +11:30
1. Einar Martinsen 42:32 8 +5:33 42:32 8 +5:33
2. Einar Marius Hjellestad Martinsen 46:46 8 +9:59 1:29:18 7 -1 +15:32 +9:59
3. Jon Magne Svendsbøe 41:32 6 +6:26 2:10:50 5 -2 +11:30 -4:02
6 Varegg Fleridrett 2 2:13:22 +14:02
1. Pål Thomassen 45:28 10 +8:29 45:28 10 +8:29
2. Arnt Ove Femsteinevik 47:02 9 +10:15 1:32:30 8 -2 +18:44 +10:15
3. Ronny Rykkje 40:52 4 +5:46 2:13:22 6 -2 +14:02 -4:42
7 Ganddal IL 1 2:16:02 +16:42
1. Morten Bjerga Sundli 48:41 11 +11:42 48:41 11 +11:42
2. Oddvar Taksdal 45:52 6 +9:05 1:34:33 9 -2 +20:47 +9:05
3. Arild Aasheim 41:29 5 +6:23 2:16:02 7 -2 +16:42 -4:05
8 TIF Viking 1 2:21:23 +22:03
1. Bjart Are Hellen 41:55 7 +4:56 41:55 7 +4:56
2. Kjetil Damm 55:42 13 +18:55 1:37:37 11 +4 +23:51 +18:55
3. Knut Kyrkjebø 43:46 7 +8:40 2:21:23 8 -3 +22:03 -1:48
9 Haugesund IL Orientering 1 2:24:11 +24:51
1. Sigurd Paulsen Vie 43:39 9 +6:40 43:39 9 +6:40
2. Johannes Djupesland 52:18 12 +15:31 1:35:57 10 +1 +22:11 +15:31
3. Sigleif Steinsvåg 48:14 9 +13:08 2:24:11 9 -1 +24:51 +2:40
10 Gneist, IL 1 2:27:24 +28:04
1. Andreas G. Polden 41:37 5 +4:38 41:37 5 +4:38
2. Sturle Nordeide 46:22 7 +9:35 1:27:59 6 +1 +14:13 +9:35
3. Mads Jørgen Skage 59:25 12 +24:19 2:27:24 10 +4 +28:04 +13:51
11 Askøy OL 1 2:28:32 +29:12
1. Tonje Aasheim Nymark 55:29 13 +18:30 55:29 13 +18:30
2. Tore Nymark 43:24 5 +6:37 1:38:53 12 -1 +25:07 +6:37
3. Yngve Nymark 49:39 11 +14:33 2:28:32 11 -1 +29:12 +4:05
12 Odda OL 1 2:30:17 +30:57
1. Morten Jarvis Westergård 37:23 2 +0:24 37:23 2 +0:24
2. Eirik Bjørkevoll 48:31 10 +11:44 1:25:54 5 +3 +12:08 +11:44
3. Stian Tokheim 1:04:23 13 +29:17 2:30:17 12 +7 +30:57 +18:49
13 Stord Orientering 2 2:31:24 +32:04
1. Råmund Løver Hovden 53:14 12 +16:15 53:14 12 +16:15
2. Sindre Løver Hovden 50:55 11 +14:08 1:44:09 13 +1 +30:23 +14:08
3. Sveinung Rykkje 47:15 8 +12:09 2:31:24 13 0 +32:04 +1:41
14 Haugesund IL Orientering 2 3:19:31 +1:20:11
1. John Arvid Djupesland 55:33 14 +18:34 55:33 14 +18:34
2. Erik Engløkk 1:00:56 14 +24:09 1:56:29 14 0 +42:43 +24:09
3. Per Bjarne Myhre 1:23:02 14 +47:56 3:19:31 14 0 +1:20:11 +37:28
IL Gular 2 diskvalifisert
1. Tormod Skauge diskvalifisert diskvalifisert
2. Bård Hekland diskvalifisert diskvalifisert
3. Svein Linga diskvalifisert diskvalifisert
NTNUI 2 diskvalifisert
1. Stig Mjelstad diskvalifisert diskvalifisert
2. Magnus Kyrkjebø diskvalifisert diskvalifisert
3. Petter Oen-Sivertsen diskvalifisert diskvalifisert
Haugesund IL Orientering 3 brutt
1. Ruben Kobbeltvedt brutt brutt
2. Alf Inge Lindtner brutt brutt
3. Erik Utne Vie brutt brutt

D 17

9 startende deltakere
Plass Navn Ettid Etpl Etdiff Tid Vpl Diff
1 Ganddal IL 1 1:49:51
1. Janne Tjørhom Aasheim 35:58 2 +2:04 35:58 2 +2:04
2. Trine Bolstad 41:52 5 +5:11 1:17:50 4 +2 +3:23 +1:19
3. Marjo Liikanen 32:01 1 1:49:51 1 -3
2 Sandnes IL (Rogaland) 1 1:56:00 +6:09
1. Marie Line Furland 36:07 3 +2:13 36:07 3 +2:13
2. Sunniva Omdal 39:44 2 +3:03 1:15:51 2 -1 +1:24 -0:49
3. Marthe Svihus 40:09 2 +8:08 1:56:00 2 0 +6:09 +4:45
3 Varegg Fleridrett 1 1:56:26 +6:35
1. Christiane Trösse 33:54 1 33:54 1
2. Olena Strugalova 40:33 3 +3:52 1:14:27 1 0 0:00
3. Ragnhild Femsteinevik 41:59 3 +9:58 1:56:26 3 +2 +6:35 +6:35
4 Haugesund IL Orientering 1 2:03:45 +13:54
1. Ingvild Paulsen Vie 36:43 4 +2:49 36:43 4 +2:49
2. Kristina Voll 41:03 4 +4:22 1:17:46 3 -1 +3:19 +0:30
3. Randi Engløkk 45:59 4 +13:58 2:03:45 4 +1 +13:54 +10:35
5 Fana IL 1 2:09:38 +19:47
1. Hanne Daltveit 42:41 5 +8:47 42:41 5 +8:47
2. Annemarie B. Aarnes 36:41 1 1:19:22 5 0 +4:55
3. Kirsti Lysaker 50:16 5 +18:15 2:09:38 5 0 +19:47 +14:52
6 Gneist, IL 1 2:19:20 +29:29
1. Sigrid Søvik 42:54 6 +9:00 42:54 6 +9:00
2. Ingrid Sandvoll 45:48 7 +9:07 1:28:42 7 +1 +14:15 +5:15
3. Mariell Arntzen 50:38 6 +18:37 2:19:20 6 -1 +29:29 +15:14
7 Odda OL 1 2:44:00 +54:09
1. Stine Bjørkevoll 43:02 7 +9:08 43:02 7 +9:08
2. Britt Kari Legård 43:10 6 +6:29 1:26:12 6 -1 +11:45 +2:37
3. Åshild Oma 1:17:48 8 +45:47 2:44:00 7 +1 +54:09 +42:24
8 IL Gular 1 2:48:37 +58:46
1. Birgitte Torbjørnsen 52:49 8 +18:55 52:49 8 +18:55
2. Helen Martinsen 50:12 8 +13:31 1:43:01 8 0 +28:34 +9:39
3. Mai Helen Linga 1:05:36 7 +33:35 2:48:37 8 0 +58:46 +30:12
9 Gneist, IL 2 2:57:37 +1:07:46
1. Ingelinn Molvik 56:49 9 +22:55 56:49 9 +22:55
2. Ina Hopland Skage 58:30 9 +21:49 1:55:19 9 0 +40:52 +17:57
3. Anne-Kathrine Torvund 1:02:18 9 +30:17 2:57:37 9 0 +1:07:46 +26:54

H 156

8 startende deltakere
Plass Navn Ettid Etpl Etdiff Tid Vpl Diff
1 Sandnes IL (Rogaland) 1 1:37:04
1. Kjell Dale 31:57 1 31:57 1
2. Tom Furland 32:38 1 1:04:35 1 0
3. Njål F. Vadla 32:29 1 1:37:04 1 0
2 Sandnes IL (Rogaland) 1 1:50:04 +13:00
1. Morten Aamodt 32:57 2 +1:00 32:57 2 +1:00
2. Geir Bjaanes 34:26 2 +1:48 1:07:23 2 0 +2:48 +1:48
3. Sturle Omdal 42:41 2 +10:12 1:50:04 2 0 +13:00 +10:12
3 Stord Orientering 1 2:31:21 +54:17
1. Henrik Ottesen 35:41 3 +3:44 35:41 3 +3:44
2. Ingolf Dybvik 57:09 5 +24:31 1:32:50 4 +1 +28:15 +24:31
3. Steinar Slettemark 58:31 3 +26:02 2:31:21 3 -1 +54:17 +26:02
4 TIF Viking 1 2:33:54 +56:50
1. Karianne Strømme 41:17 4 +9:20 41:17 4 +9:20
2. Jørn Torgersen 51:29 4 +18:51 1:32:46 3 -1 +28:11 +18:51
3. Jan Harald Helmich Pedersen 1:01:08 5 +28:39 2:33:54 4 +1 +56:50 +28:39
5 Odda OL 1 2:37:50 +1:00:46
1. Svein Olav Nesheim 49:53 5 +17:56 49:53 5 +17:56
2. Kjetil Rønhovde 47:41 3 +15:03 1:37:34 5 0 +32:59 +15:03
3. Erling Skogasel 1:00:16 4 +27:47 2:37:50 5 0 +1:00:46 +27:47
6 Bergens TF 1 2:21:49 +44:45
1. Jon Dale 48:38 6 +16:41 48:38 6 +16:41
2. Dagfinn Hole 58:23 6 +25:45 1:47:01 6 0 +42:26 +25:45
3. Helge Nysæter 34:48 6 +2:19 2:21:49 6 0 +44:45 +2:19
7 Bergens TF 2 3:05:48 +1:28:44
1. Alfon Harald Johansen 55:45 8 +23:48 55:45 8 +23:48
2. Knut Gjestemoen 1:00:02 7 +27:24 1:55:47 7 -1 +51:12 +27:24
3. Jesper Blomquist 1:10:01 8 +37:32 3:05:48 7 0 +1:28:44 +37:32
8 Sauda Orienteringsklubb 1 3:25:29 +1:48:25
1. Sander Stielstra 48:39 7 +16:42 48:39 7 +16:42
2. Alf Gunnar Paulsen 1:34:50 8 +1:02:12 2:23:29 8 +1 +1:18:54 +1:02:12
3. Peter Dirksen 1:02:00 7 +29:31 3:25:29 8 0 +1:48:25 +29:31

D1 56

2 startende deltakere
Plass Navn Ettid Etpl Etdiff Tid Vpl Diff
1 Bergens TF 1 1:40:14
1. Nina Soligard 33:53 1 33:53 1
2. Siren Greve 39:16 2 +3:29 1:13:09 1 0 0:00
3. Randi Hole 27:05 1 1:40:14 1 0
2 Bergens TF 2 1:56:49 +16:35
1. Bjørg Kocbach 37:30 2 +3:37 37:30 2 +3:37
2. Berit Hegdal 35:47 1 1:13:17 2 0 +0:08
3. Ingjerd Sognnæs 43:32 2 +16:27 1:56:49 2 0 +16:35 +16:27

D 13-16

3 startende deltakere
Plass Navn Ettid Etpl Etdiff Tid Vpl Diff
1 TIF Viking 1 1:13:35
1. Mari Strømme Lid 24:10 1 24:10 1
2. Marie Oen-Sivertsen 26:31 1 50:41 1 0
3. Tora Aasheim Nymark 22:54 1 1:13:35 1 0
2 Varegg Fleridrett 1 1:23:50 +10:15
1. Ragnhild Bohne 24:30 2 +0:20 24:30 2 +0:20
2. Eirunn Husby Nordstad 31:08 2 +4:37 55:38 2 0 +4:57 +4:37
3. Ragnhild Vrålstad Løvås 28:12 2 +5:18 1:23:50 2 0 +10:15 +5:18
IL Gular 1 diskvalifisert
1. Eli Fjellbirkeland Johannesen diskvalifisert diskvalifisert
2. Mari Fjellbirkeland Johannesen diskvalifisert diskvalifisert
3. Oda Kjellevold Malde diskvalifisert diskvalifisert

H 13-16

8 startende deltakere
Plass Navn Ettid Etpl Etdiff Tid Vpl Diff
1 Varegg Fleridrett 1 57:32
1. Aune Dørmænen 20:21 2 +0:02 20:21 2 +0:02
2. Mathias Rosenlund 20:13 2 +0:06 40:34 2 0 +0:04 +0:02
3. Kristian Rykkje 16:58 1 57:32 1 -1
2 Varegg Fleridrett 2 1:02:16 +4:44
1. Otto Femsteinevik 20:19 1 20:19 1
2. Mathias Kjærner-Semb 20:17 3 +0:10 40:36 3 +2 +0:06 +0:06
3. Kristian Fredrik Thomassen 21:40 3 +4:42 1:02:16 2 -1 +4:44 +4:38
3 Bergens TF 1 1:04:04 +6:32
1. Andreas Dale 20:24 4 +0:05 20:24 4 +0:05
2. Andreas Nysæter 20:50 4 +0:43 41:14 4 0 +0:44 +0:39
3. Sigve Rygg Eikeland 22:50 4 +5:52 1:04:04 3 -1 +6:32 +5:48
4 Varegg Fleridrett 3 1:04:09 +6:37
1. Tage Rosenlund 20:23 3 +0:04 20:23 3 +0:04
2. Erik Bohne 20:07 1 40:30 1 -2
3. Jon Erik Doppelhofer Ervik 23:39 5 +6:41 1:04:09 4 +3 +6:37 +6:37
5 IL Gular 1 1:09:14 +11:42
1. Heine Linga 28:31 8 +8:12 28:31 8 +8:12
2. Eyvind Kjellevold Malde 22:02 5 +1:55 50:33 6 -2 +10:03 +1:51
3. Scott Juvik 18:41 2 +1:43 1:09:14 5 -1 +11:42 +1:39
6 TIF Viking 1 1:12:52 +15:20
1. Magnus Strømme Lid 24:15 5 +3:56 24:15 5 +3:56
2. Ulrik Hellen 24:21 6 +4:14 48:36 5 0 +8:06 +4:10
3. Eirik Bjerke Otterå 24:16 6 +7:18 1:12:52 6 +1 +15:20 +7:14
7 Haugesund IL Orientering 1 1:20:05 +22:33
1. Eivind Engløkk 25:58 6 +5:39 25:58 6 +5:39
2. Aleksander Jørgensen 25:03 7 +4:56 51:01 7 +1 +10:31 +4:52
3. Magnus Engløkk 29:04 8 +12:06 1:20:05 7 0 +22:33 +12:02
8 Fitjar IL 1 1:28:34 +31:02
1. Jens Øien Kloster 28:25 7 +8:06 28:25 7 +8:06
2. Mathias K. Turøy 34:00 8 +13:53 1:02:25 8 +1 +21:55 +13:49
3. Jakob Rolfsnes 26:09 7 +9:11 1:28:34 8 0 +31:02 +9:07

Mix-klasse

19 startende deltakere
Plass Navn Ettid Etpl Etdiff Tid Vpl Diff
1 Fana IL 1 1:14:50
1. Øivin Aarnes 32:10 1 32:10 1
2. Sondre Batalden 22:41 6 +6:00 54:51 3 +2 +0:18 +0:18
3. Birk Bell Lysaker 19:59 1 1:14:50 1 -2
2 Bergens TF 1 1:17:48 +2:58
1. Pål Augland 37:52 6 +5:42 37:52 6 +5:42
2. Kaspar Augland 16:41 1 54:33 1 -5
3. Hallvard Augland 23:15 3 +3:16 1:17:48 2 +1 +2:58 +2:58
3 Os Orienteringsklubb 1 1:19:41 +4:51
1. Espen Rognsvåg 33:03 4 +0:53 33:03 4 +0:53
2. Turid Rognsvåg 21:45 4 +5:04 54:48 2 -2 +0:15 -0:38
3. Tommy Sævareid 24:53 5 +4:54 1:19:41 3 +1 +4:51 +4:36
4 Odda OL 1 1:28:57 +14:07
1. Ottar Eide 41:30 13 +9:20 41:30 13 +9:20
2. Ida Solheim Eide 22:47 7 +6:06 1:04:17 10 -3 +9:44 +0:24
3. Anders Seljestad 24:40 4 +4:41 1:28:57 4 -6 +14:07 +4:23
5 Stavanger Orienteringsklubb 1 1:29:02 +14:12
1. Wenche Margrethe Sæbbø 41:22 11 +9:12 41:22 11 +9:12
2. Jone Sæbbø 24:44 11 +8:03 1:06:06 11 0 +11:33 +2:21
3. Vilde Margrethe Sæbbø 22:56 2 +2:57 1:29:02 5 -6 +14:12 +2:39
6 Odda OL 3 1:29:44 +14:54
1. Bernt Jarle Storhaug 33:01 3 +0:51 33:01 3 +0:51
2. Johannes Solheim Øyre 25:50 13 +9:09 58:51 5 +2 +4:18 +3:27
3. Kjersti Andersen 30:53 9 +10:54 1:29:44 6 +1 +14:54 +10:36
7 Fitjar IL 1 1:31:03 +16:13
1. Rolf Atle Rolfsnes 36:09 5 +3:59 36:09 5 +3:59
2. Geir Arne Isdahl 23:15 9 +6:34 59:24 6 +1 +4:51 +0:52
3. Oddvar de Fine 31:39 12 +11:40 1:31:03 7 +1 +16:13 +11:22
8 Varegg Fleridrett 1 1:31:24 +16:34
1. Jan Kjærner-Semb 32:48 2 +0:38 32:48 2 +0:38
2. Magnus Lehmann 25:21 12 +8:40 58:09 4 +2 +3:36 +2:58
3. Astrid Oline Ervik 33:15 13 +13:16 1:31:24 8 +4 +16:34 +12:58
9 Stord Orientering 1 1:32:54 +18:04
1. Linda Rykkje 41:15 9 +9:05 41:15 9 +9:05
2. Jørgen Westerheim 22:56 8 +6:15 1:04:11 9 0 +9:38 +0:33
3. Anne Løver 28:43 7 +8:44 1:32:54 9 0 +18:04 +8:26
10 Odda OL 2 1:32:59 +18:09
1. Arve Løyning 41:15 9 +9:05 41:15 9 +9:05
2. Øyvind Bjørkevoll 22:40 5 +5:59 1:03:55 8 -1 +9:22 +0:17
3. Kjersti Bjørkevoll 29:04 8 +9:05 1:32:59 10 +2 +18:09 +8:47
11 Vikebygd IL 1 1:33:07 +18:17
1. Kjersti Hausberg Bjerga 41:23 12 +9:13 41:23 12 +9:13
2. Tonje Hausberg Bjerga 20:10 2 +3:29 1:01:33 7 -5 +7:00 -2:13
3. Harald Steinsland 31:34 11 +11:35 1:33:07 11 +4 +18:17 +11:17
12 Halsnøy OL 1 1:35:13 +20:23
1. Leif Gunnar Hovden 46:39 14 +14:29 46:39 14 +14:29
2. Anne S. Vassenden 21:07 3 +4:26 1:07:46 12 -2 +13:13 -1:16
3. Rune Vassenden 27:27 6 +7:28 1:35:13 12 0 +20:23 +7:10
13 Gneist, IL 2 1:40:36 +25:46
1. Bjørn-Inge Skage 38:08 8 +5:58 38:08 8 +5:58
2. Andrea Skage 30:57 14 +14:16 1:09:05 14 +6 +14:32 +8:34
3. Helge Skage 31:31 10 +11:32 1:40:36 13 -1 +25:46 +11:14
14 Gneist, IL 1 1:50:30 +35:40
1. Kjell Skage 38:04 7 +5:54 38:04 7 +5:54
2. Anne Beate Smith Rønning 30:58 15 +14:17 1:09:02 13 +6 +14:29 +8:35
3. Siren Hopland 41:28 15 +21:29 1:50:30 14 +1 +35:40 +21:11
15 TIF Viking 1 2:21:13 +1:06:23
1. Ylva Svanberg Helle 53:25 15 +21:15 53:25 15 +21:15
2. Torild Myrli 24:02 10 +7:21 1:17:27 15 0 +22:54 +1:39
3. May-lill Damm 1:03:46 17 +43:47 2:21:13 15 0 +1:06:23 +43:29
16 Fana IL 2 2:22:18 +1:07:28
1. Jan Olav Ormberg 1:11:13 17 +39:03 1:11:13 17 +39:03
2. Bjørn Batalden 31:05 16 +14:24 1:42:18 16 -1 +47:45 +8:42
3. Astrid Ormberg 40:00 14 +20:01 2:22:18 16 0 +1:07:28 +19:43
17 Haugesund IL Orientering 1 2:28:04 +1:13:14
1. Anita Sælevik 1:01:47 16 +29:37 1:01:47 16 +29:37
2. Linn Wikstrøm 41:33 17 +24:52 1:43:20 17 +1 +48:47 +19:10
3. Tiril Olaussen 44:44 16 +24:45 2:28:04 17 0 +1:13:14 +24:27
18 Sauda Orienteringsklubb 2 2:47:56 +1:33:06
1. Yolanda Dirksen 1:41:23 18 +1:09:13 1:41:23 18 +1:09:13
2. Sven Stielstra 22:34 18 +5:53 2:03:57 18 0 +1:09:24 +0:11
3. Vanessa Venema 43:59 18 +24:00 2:47:56 18 0 +1:33:06 +23:42
Haugesund IL Orientering 2 brutt
1. Grethe Paulsen Vie brutt brutt
2. brutt brutt
3. Nikoline Svergja brutt brutt

D/H 11-12

3 startende deltakere
Plass Navn Ettid Etpl Etdiff Tid Vpl Diff
1 Varegg Fleridrett 1 48:11
1. Guro Femsteinevik 17:25 1 17:25 1
2. Agnes Lehmann 30:46 3 +6:37 48:11 1 0 0:00
2 Fitjar IL 1 56:35 +8:24
1. Mari Fitjar Hjelle 32:26 3 +15:01 32:26 3 +15:01
2. Jørgen Skram Isdahl 24:09 1 56:35 2 -1 +8:24
3 Sauda Orienteringsklubb 1 56:37 +8:26
1. Järvi Stielstra 32:19 2 +14:54 32:19 2 +14:54
2. Eskil Stielstra 24:18 2 +0:09 56:37 3 +1 +8:26 -6:28

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor