Offisiell resultatliste for Modum 2-dagers m/Veteranmesterskap mellom

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Modum 2-dagers m/Veteranmesterskap mellom
Arrangørorganisasjon: Modum OL
Dato: søndag 11 september 2016

N-åpen

2 110 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Isolde Auråen Dahl Modum OL 1:05:18 +41:34 30:56
0 Hans Mathias Hågård Konnerud IL 48:14 +24:30 22:51
0 Lage Rønebæk Modum OL 1:19:49 +56:05 37:49
0 Henrik Holm Nes Modum OL 1:19:46 +56:02 37:48
0 Christoffer Berge IL Tyrving 22:47 10:47
0 Charlotte Berge IL Tyrving 23:44 11:14
0 Selma Aure Skogedal Asker Skiklubb 21:06 10:00
0 Max Alexander Nybråten IL Tyrving 22:19 10:34
0 Filip Molenaar Modum OL 24:31 +0:47 11:37
0 Eirik Lesteberg Kongsberg OL 43:36 +19:52 20:39
0 Helene Scheele Nydalens SK 20:09 9:32
0 Sindre Nikolai Holmboe IL Tyrving 55:09 +31:25 26:08
0 Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 27:53 +4:09 13:12
0 Mone Småge-Hilsen Konnerud IL 47:25 +23:41 22:28
0 Elias Molund IL Tyrving 45:03 +21:19 21:21
0 Lars Flaskerud OL Toten-Troll 32:01 +8:17 15:10
0 Frida Hope Modum OL 1:05:17 +41:33 30:56

D -10

2 270 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Wilma  Evensen OL Tønsberg og omegn 45:53 20:12
0 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 41:04 18:05
0 Mari Eggen Nydalens SK 53:23 23:31

D 11-12

2 270 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anja Hole Førde IL 19:35 8:37
2 Mari Aarseth Nydalens SK 20:17 +0:42 8:56
3 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 21:27 +1:52 9:26
4 Marie Scheele Nydalens SK 23:25 +3:50 10:18
5 Anna Taksdal Ganddal IL 23:44 +4:09 10:27
6 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 25:17 +5:42 11:08
7 Sigrid Nermoen Østmarka OK 27:01 +7:26 11:54
8 Silje Lund Hovden IL Tyrving 42:16 +22:41 18:37
9 Marte Sofie Skrove Ringerike OL 43:31 +23:56 19:10

D 11-12N

2 110 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Annabell Aunmo Kjellevold Modum OL 32:24 15:21
1 Hedda Kind Kjellevold Modum OL 32:24 15:21

D 13-14

3 330 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Pia Young Vik Nydalens SK 25:01 7:30
2 Åsne Haavengen Kongsberg OL 27:36 +2:35 8:17
3 Oda Scheele Nydalens SK 28:02 +3:01 8:25
4 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 29:57 +4:56 8:59
5 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 31:47 +6:46 9:32
6 Maya Arnesen Heming Orientering 33:45 +8:44 10:08
7 Hedda Spangberg Konnerud IL 34:22 +9:21 10:19
8 Johanna Sofie Longfjeld Modum OL 34:24 +9:23 10:19
9 Martine Skjelsvik Lillehammer OK 35:52 +10:51 10:46
10 Janna Sofie Tellesbø Østmarka OK 37:34 +12:33 11:16
11 Stella Holmboe IL Tyrving 40:01 +15:00 12:01
12 Nora Marie Enerhaugen Ringerike OL 41:43 +16:42 12:31
13 Nora Småge Hilsen Konnerud IL 42:25 +17:24 12:44
14 Oda Isnes Tyse Eiker OL 42:41 +17:40 12:49
15 Sofie Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 43:10 +18:09 12:57
16 Elisabeth Brandal Søfting Kongsberg OL 46:18 +21:17 13:54
17 Petra Hoveid Asker Skiklubb 50:14 +25:13 15:05
18 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 53:43 +28:42 16:07
19 Mille Jægtvik Konnerud IL 1:18:11 +53:10 23:28

D 13-16N

2 190 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingvild Johnsen Hedrum OL 20:58 9:34

D 15-16

3 480 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jenny Baklid Konnerud IL 27:33 7:55
2 Marlin Haavengen Kongsberg OL 28:02 +0:29 8:03
3 Andrea Ranvik Konnerud IL 31:29 +3:56 9:02
4 Lotte Myklemyr Eiker OL 31:59 +4:26 9:11
5 Anniken Ranvik Konnerud IL 34:01 +6:28 9:46
6 Mari Strømme Lid TIF Viking 34:52 +7:19 10:01
7 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 35:37 +8:04 10:14
8 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 38:55 +11:22 11:10
9 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 39:24 +11:51 11:19
10 Guri Sollien Hulbak Hemsedal IL 40:41 +13:08 11:41
11 Linn Mei Waaler Måren OK 41:57 +14:24 12:03
12 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 42:43 +15:10 12:16
13 Solveig Letmolie Eiker OL 43:19 +15:46 12:26
14 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 44:07 +16:34 12:40
15 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 46:24 +18:51 13:20
16 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 47:27 +19:54 13:38
17 Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb 48:15 +20:42 13:51
18 Ragnhild Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 50:40 +23:07 14:33
19 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 53:08 +25:35 15:16
20 Ingrid Lund Hovden IL Tyrving 56:59 +29:26 16:22
21 Anni Saarela Konnerud IL 59:48 +32:15 17:11
Tora Aasheim Nymark TIF Viking diskvalifisert

D 17-

4 440 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sølvi Fossøy Eiker OL 41:54 9:26
2 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 43:18 +1:24 9:45
3 Ida Hope Oslostudentenes IK 44:54 +3:00 10:06
4 Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK 48:46 +6:52 10:59
5 Elin Ulsaker Hemsedal IL 1:00:15 +18:21 13:34

D 17-A kort

3 480 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Linda Engen Raumar Orientering 44:48 12:52
2 Ingrid Letmolie Eiker OL 48:03 +3:15 13:48
3 Johanne Øderud Vatne Bækkelagets SK 49:53 +5:05 14:20
4 Mette Spangberg Konnerud IL 54:07 +9:19 15:33
5 Toini Skyttersæter Konnerud IL 55:13 +10:25 15:52
6 Susan Bøbel IL Imås 55:39 +10:51 15:59
7 Anna Isnes Tyse Eiker OL 1:03:20 +18:32 18:11
8 Ingunn Schei Ås-NMBU Orientering 1:06:49 +22:01 19:12
9 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 1:14:49 +30:01 21:29

D 17-B

3 280 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Inger Isnes Tyse Eiker OL 48:00 14:38
2 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 51:15 +3:15 15:37
3 Stine Austad Raumar Orientering 52:37 +4:37 16:02
4 Linnea  Evensen OL Tønsberg og omegn 57:18 +9:18 17:28
5 Elin Bordøy Hedrum OL 1:11:04 +23:04 21:40

D 17-C

3 130 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingunn Gåsodden Skien OK 47:32 15:11
2 Anne Berit Ulsaker Hemsedal IL 51:36 +4:04 16:29
3 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 1:35:40 +48:08 30:33
4 Berit Dalheim Lunderseter IL 2:08:23 +1:20:51 41:01

D 17-N

2 190 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristine Roskifte OK Moss 23:56 10:55
2 Hanne Beate Hilsen Konnerud IL 41:32 +17:36 18:57

D 35-

4 440 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Julie Bøbel Nydalens SK 41:20 9:18
2 Turid Zagar Nes Larvik OK 55:00 +13:40 12:23

D 40-

4 440 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 37:14 8:23
2 Britta Fismen Fossum IF 39:00 +1:46 8:47
3 Elisabeth holmboe Eggen Nydalens SK 41:36 +4:22 9:22
4 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 42:05 +4:51 9:28
5 Helen Martinsen IL Gular 43:10 +5:56 9:43
6 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 43:36 +6:22 9:49
7 Valborg Madslien Lillehammer OK 43:47 +6:33 9:51
8 Liv Schjerven Lardal OL 44:12 +6:58 9:57
9 Monica Berglund Ringerike OL 46:48 +9:34 10:32
10 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 47:31 +10:17 10:42
11 Kristine Sollien Flaskerud OL Toten-Troll 50:39 +13:25 11:24
12 Kristin Roskifte Kolbotn og Skimt OL 57:12 +19:58 12:52
Linda Fredh Måren OK brutt

D 45-

3 850 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Undstad Larvik OK 36:20 9:26
2 Torunn Økern Jensen Ringerike OL 37:50 +1:30 9:49
3 Else Kari Scheele Nydalens SK 39:44 +3:24 10:19
4 Hege Feiring IL Tyrving 42:28 +6:08 11:01
5 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 42:59 +6:39 11:09
6 Anne Berit Bredholt Sandefjord OK 44:15 +7:55 11:29
7 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 45:35 +9:15 11:50
8 Eirin Lodgaard Byåsen IL 46:16 +9:56 12:01
9 Ane Bjørnsgaard Lillehammer OK 46:53 +10:33 12:10
10 Karianne Strømme TIF Viking 47:09 +10:49 12:14
11 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 47:24 +11:04 12:18
12 Unn Mette Klopbakken Snertingdal IF Orientering 48:20 +12:00 12:33
13 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 50:51 +14:31 13:12
14 Anita Stenseth Snertingdal IF Orientering 52:24 +16:04 13:36
15 Heidi Myklemyr Eiker OL 1:00:36 +24:16 15:44
16 Stine Arntzen Sandefjord OK 1:11:07 +34:47 18:28
17 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 1:38:23 +1:02:03 25:33
May-lill Damm TIF Viking brutt

D 50-

3 700 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 36:29 9:51
2 Alix Young Vik Nydalens SK 38:07 +1:38 10:18
3 Kristin D Selvig Nydalens SK 38:55 +2:26 10:31
4 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 42:36 +6:07 11:30
5 Tove Heimdal Konnerud IL 43:17 +6:48 11:41
6 Inger Tone Nygård Egersund OK 43:39 +7:10 11:47
7 Heidi Schatvet Notodden OL 45:53 +9:24 12:24
8 Vanja Staff OL Toten-Troll 47:07 +10:38 12:44
9 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 51:14 +14:45 13:50
10 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 54:57 +18:28 14:51
11 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 55:50 +19:21 15:05
12 Tone Bakken Lillomarka OL 58:57 +22:28 15:55
13 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 59:30 +23:01 16:04
14 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 1:02:29 +26:00 16:53
15 Helen Margrethe Schjelderup Nord-Østerdal OK 1:04:11 +27:42 17:20
16 Mette M Nødland Ålgård Orientering 1:09:45 +33:16 18:51
17 Randi Fallbakken Berge Løten o-lag 1:15:55 +39:26 20:31
18 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 1:16:46 +40:17 20:44
19 Anne Gro Styrvold Larvik OK 1:23:21 +46:52 22:31
Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL diskvalifisert
Maria Persson Asker Skiklubb brutt
Kjersti Stræte Ringerike OL brutt
Liv Meli IL Nansen brutt

D 55-

3 410 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Christine Gjermo Østmarka OK 35:47 10:29
2 Toril Hallan Lillomarka OL 36:35 +0:48 10:43
3 Anne Line Nydal Berglia Eiker OL 36:38 +0:51 10:44
4 Bente Line Indre Østfold OK 36:58 +1:11 10:50
5 Grete S B Hovi Skien OK 39:46 +3:59 11:39
6 Anne Elisabeth Ramtvedt Sarpsborg OL 40:40 +4:53 11:55
7 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 40:47 +5:00 11:57
8 Helle Egeberg Vári Sturla, IF 42:51 +7:04 12:33
9 Anne Berit Eid Nydalens SK 48:19 +12:32 14:10
10 Kari Elisabeth Natvig Nittedal OL 48:52 +13:05 14:19
11 Ellen Marie Turter Nydalens SK 48:58 +13:11 14:21
12 Berit Berge IL Tyrving 53:23 +17:36 15:39
13 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 54:44 +18:57 16:03
14 Enikø Bertalan Asker Skiklubb 55:32 +19:45 16:17
15 Gunn Astrid Jakobsen Fredrikstad SK 57:25 +21:38 16:50
16 Unni Rye Asker Skiklubb 59:13 +23:26 17:21
17 Grete Berntsen Måren OK 1:02:36 +26:49 18:21
18 Lise Hørtvedt Kongsberg OL 1:43:51 +1:08:04 30:27
Inger Johanne Eikeland Nydalens SK diskvalifisert
Eli Tufte Hanssen Eiker OL diskvalifisert
Bodil Hulløen Kristiansand OK brutt
Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb brutt
Turid Giil Rond OL brutt

D 60-

3 190 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Helga Haverstad Lierbygda OL 33:13 10:24
2 Bjørg Svanberg Røyken OL 36:18 +3:05 11:22
3 Gerd Bjørseth Krokstadøra IL 36:52 +3:39 11:33
4 Lis Dæhli Løten o-lag 37:04 +3:51 11:37
5 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 40:05 +6:52 12:33
6 Ingrid Strande Skien OK 41:51 +8:38 13:07
7 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 44:54 +11:41 14:04
8 Mona Bugge Haug OL Vallset/Stange 44:58 +11:45 14:05
9 Randi Kristin Nærum Larvik OK 46:01 +12:48 14:25
10 Siren Greve Bergens TF 49:45 +16:32 15:35
11 Sidsel Storihle Ringsaker OK 50:57 +17:44 15:58
12 Randi Hansen Stokke IL 59:48 +26:35 18:44
13 Tove Skiri Wahlgren Sarpsborg OL 1:02:02 +28:49 19:26
14 Bente Tangen Wikstrøm Ringsaker OK 1:06:20 +33:07 20:47
15 Anne Sørum Ringsaker OK 1:10:00 +36:47 21:56
16 Lill Birkelund Porsgrunn OL 1:31:58 +58:45 28:49
Wenche Bjørnstad Ringsaker OK diskvalifisert
Gro Solnørdal Rudsbygd IL brutt
Elle M. Melbye Heming Orientering brutt
Aud Kjemperud Eiker OL brutt

D 65-

2 870 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Strande Ringerike OL 34:51 12:08
2 Linda Verde Sturla, IF 38:04 +3:13 13:15
3 Bjørg Mostaul Bø OL 43:24 +8:33 15:07
4 Tove Møller Eiker OL 44:09 +9:18 15:22
5 Marit Tyldum Rudsbygd IL 45:23 +10:32 15:48
6 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 46:05 +11:14 16:03
7 Helle Jørstad Hamar OK 46:49 +11:58 16:18
8 Anne Kaasa Driv IL 47:14 +12:23 16:27
9 Nora Ursin Fossum IF 47:25 +12:34 16:31
10 Berit Røste Ringsaker OK 47:32 +12:41 16:33
11 Berit Hegdal Bergens TF 48:02 +13:11 16:44
12 Ingunn Ytrehus IL BUL-Tromsø 50:02 +15:11 17:25
13 Ildiko Horvati IL Tyrving 52:31 +17:40 18:17
14 Elisabet Høgset Rise Ringsaker OK 53:22 +18:31 18:35
15 Margit Ryen Steen Bø OL 1:00:24 +25:33 21:02
16 Astrid Ormberg Fana IL 1:01:54 +27:03 21:34
17 Ingjerd Sognnæs Bergens TF 1:02:18 +27:27 21:42
18 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:10:14 +35:23 24:28
19 Edel Slettemark Stord Orientering 1:10:51 +36:00 24:41
20 Siri Wilberg Aabel Bækkelagets SK 1:34:48 +59:57 33:01
Anne Marie Ceeberg Hedrum OL diskvalifisert
Grethe Lill Ryeng Sturla, IF brutt
Anne Karin Stigemo IL Imås brutt
Kari Berg Larvik OK brutt
Eva Taraldrud Indre Østfold OK brutt

D 70-

2 350 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 33:18 14:10
2 Tea Forberg Rond OL 33:28 +0:10 14:14
3 Katharina Mo Berge Freidig 34:18 +1:00 14:35
4 Bjørg Kocbach Bergens TF 35:00 +1:42 14:53
5 Kjersti Tho Stabæk IF 36:41 +3:23 15:36
6 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 36:46 +3:28 15:38
7 Ingeborg Bøbel IL Imås 37:03 +3:45 15:45
8 Siri Holmboe IL Tyrving 40:31 +7:13 17:14
9 Birgitte Bekkelund Røyken OL 41:51 +8:33 17:48
10 Brynhild Fanuelsen Fossum IF 42:09 +8:51 17:56
11 Sidsel Sandelien Heming Orientering 43:46 +10:28 18:37
12 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 45:16 +11:58 19:15
13 Elin Dahlen Ringerike OL 48:55 +15:37 20:48
14 Gerd Langseth Larvik OK 50:23 +17:05 21:26
15 Hjørdis Øvreås Botne SK 50:40 +17:22 21:33
16 Astri Rogstad Fossum IF 53:11 +19:53 22:37
17 Astrid Gjelstad Sandefjord OK 56:04 +22:46 23:51
18 Brita Eilertsen Grønli Førde IL 1:00:07 +26:49 25:34
19 Astrid Reppesgård Lie Hedrum OL 1:00:17 +26:59 25:39
20 Gry Bruland Vråle Sturla, IF 1:00:18 +27:00 25:39
21 Aase Tove Golden Måren OK 1:03:15 +29:57 26:54
22 May Helene Hansen Sandefjord OK 1:06:46 +33:28 28:24
23 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 1:12:19 +39:01 30:46
24 Synnøve Dalva Bø OL 1:14:24 +41:06 31:39
25 Ingvill Vold Fana IL 1:32:59 +59:41 39:34
Torid Kvaal Freidig diskvalifisert
Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK diskvalifisert

D 75-

2 350 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 43:51 18:39
2 Marit Økern Jensen Bærums Skiklub 52:41 +8:50 22:25
3 Unni Drage Haugerud IF 53:05 +9:14 22:35
4 Tirill Liby Seip OK Skeidi 56:26 +12:35 24:00
5 Anne-Britt Nilsen Kjelsås IL 59:45 +15:54 25:25
6 Åste Eggen Måren OK 1:05:30 +21:39 27:52

D 80-

1 840 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Roll Fana IL 46:59 25:32

H -10

2 270 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Amund Flaskerud OL Toten-Troll 31:43 13:58
0 Emil S Molenaar Modum OL 28:01 12:20
0 Iver Aarseth Nydalens SK 1:14:33 32:50
0 Erlend Ulsaker Hemsedal IL 30:01 13:13
0 Oskar Hope Modum OL 42:03 18:31
0 Magnus Molund IL Tyrving 25:34 11:15
0 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 33:01 14:32
0 Håvard Rekve Lian Fossum IF 24:35 10:49
0 Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 29:33 13:01
0 Andreas Daniel Holmboe IL Tyrving 28:23 12:30

H 11-12

2 270 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Halvor Løken Kongsberg OL 16:11 7:07
2 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 21:07 +4:56 9:18
3 Håkon Grønli Førde IL 25:36 +9:25 11:16
4 Mads Olsen Bye Modum OL 28:03 +11:52 12:21
5 Anders Viken Førde IL 30:31 +14:20 13:26
6 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 32:57 +16:46 14:30
7 Samuel A Stokkeland Ålgård Orientering 34:07 +17:56 15:01
8 Øystein Abrahamsen Hemsedal IL 41:51 +25:40 18:26
Johannes Bjørke Sollien OL Toten-Troll diskvalifisert

H 13-14

3 330 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Halvor Rudningen Hemsedal IL 34:24 10:19
2 John Otterlei Østmarka OK 38:13 +3:49 11:28
3 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 41:23 +6:59 12:25
4 Henrik Gudim Østmarka OK 42:18 +7:54 12:42
5 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 43:13 +8:49 12:58
6 Sindre Ulsaker Hemsedal IL 43:40 +9:16 13:06
7 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 44:19 +9:55 13:18
8 Jonas Aarseth Nydalens SK 47:21 +12:57 14:13
9 Vegar Hole Førde IL 1:03:06 +28:42 18:56
10 Vetle Lysaker Norbom Konnerud IL 1:11:15 +36:51 21:23
11 Magnus Jystad Østmarka OK 1:11:48 +37:24 21:33
12 Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK 1:18:42 +44:18 23:38

H 15-16

3 850 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Aslak Heimdal Konnerud IL 30:41 7:58
2 Vegard Løvli Asker Skiklubb 37:34 +6:53 9:45
3 Sølve Drage Kongsberg OL 38:35 +7:54 10:01
4 Oskar Arnevik Ringerike OL 48:19 +17:38 12:32
5 Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL 49:14 +18:33 12:47
6 Nicolai Harvik Konnerud IL 53:22 +22:41 13:51

H 15-16B

3 280 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tor Magnus Grøstad Østmarka OK 36:46 11:12
2 Anders Roum Ringerike OL 41:20 +4:34 12:36

H 17-

5 170 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Aapo Aaltio Kuopion Suunnistajat 31:36 6:06
2 Pål Skogedal Asker Skiklubb 33:27 +1:51 6:28
3 Kenneth Sandvold Eiker OL 40:31 +8:55 7:50
4 Mikael Olausson Oslostudentenes IK 43:06 +11:30 8:20
5 Jarle Lysnes Hedrum OL 47:53 +16:17 9:15
6 Morten Tangen Måren OK 52:14 +20:38 10:06
7 Magnus Barth Gustavsen Oslostudentenes IK 55:16 +23:40 10:41

H 17-A kort

3 850 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Odd Arne Lian IL Koll 36:40 9:31
2 Andreas Breiland Ålgård Orientering 47:48 +11:08 12:24
3 Bjørn Baklid Konnerud IL 51:04 +14:24 13:15

H 17-B

3 280 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Eirik Gullord Gjø-Vard OL 35:27 10:48
2 Ivar Mikal Tyse Eiker OL 40:20 +4:53 12:17
3 Rune Lode Ålgård Orientering 54:25 +18:58 16:35
4 Morten Andresen OK Skeidi 55:33 +20:06 16:56

H 17-C

3 130 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Torbjørn Barikmo Kongsberg OL 57:47 18:27
2 Børre Kristiansen Hamar OK 1:48:21 +50:34 34:36

H 17-N

2 190 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Thomas Langmyr Ervik Gjø-Vard OL 41:18 18:51

H 35-

5 170 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 32:26 6:16
2 Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering 33:14 +0:48 6:25
3 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 35:42 +3:16 6:54
4 Sturla Stokkeland Ålgård Orientering 44:03 +11:37 8:31
5 Thomas Roskifte OK Moss 44:21 +11:55 8:34

H 40-

5 170 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ørjan Ravndal Ålgård Orientering 33:39 6:30
2 Neil Marston Hemsedal IL 36:19 +2:40 7:01
3 Kenneth Bilstad Vang OL 37:17 +3:38 7:12
4 Jørn Sundby Larvik OK 37:27 +3:48 7:14
5 Kurt Ove Melbye Verdal OK 38:21 +4:42 7:25
6 Ola Lesteberg Kongsberg OL 39:41 +6:02 7:40
7 Thomas Bedin Indre Østfold OK 40:26 +6:47 7:49
8 Steinar Lande Bø OL 40:29 +6:50 7:49
9 Endre Stokseth Nydalens SK 40:51 +7:12 7:54
10 Torstein Hole Nydalens SK 41:09 +7:30 7:57
11 Lars Karelius Noer Brandval/Kongsvinger OK 41:27 +7:48 8:01
12 Geir Hoff IL Tyrving 42:00 +8:21 8:07
13 Rune Abrahamsen Hemsedal IL 43:19 +9:40 8:22
14 Trond  Evensen OL Tønsberg og omegn 53:34 +19:55 10:21
15 Robert Fredriksen Notodden OL 55:29 +21:50 10:43
16 Trond Flaskerud OL Toten-Troll 55:59 +22:20 10:49

H 45-

5 130 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Christian Holmboe IL Tyrving 34:15 6:40
2 Rune Scheele Nydalens SK 35:52 +1:37 6:59
3 Håvard Hågård Konnerud IL 36:38 +2:23 7:08
4 Olav Høgset Fossekallen IL 37:13 +2:58 7:15
5 Stig Melling Ringerike OL 38:56 +4:41 7:35
5 Steinar Låg Asker Skiklubb 38:56 +4:41 7:35
7 Lars Erik Gjein Fossum IF 39:36 +5:21 7:43
8 Kimme Arnesen Heming Orientering 40:38 +6:23 7:55
9 Jan Erik Isaksen Nydalens SK 40:44 +6:29 7:56
10 Kjetil Molund IL Tyrving 40:55 +6:40 7:58
11 Arne Nåtedal OL Trollo 42:01 +7:46 8:11
12 Oddvar Taksdal Ganddal IL 42:03 +7:48 8:11
13 Kjetil Steen Fossum IF 42:24 +8:09 8:15
14 Anders Sollien OL Toten-Troll 43:38 +9:23 8:30
15 Endre Ulsaker Hemsedal IL 45:20 +11:05 8:50
16 Tore Hvideberg OK Skeidi 46:20 +12:05 9:01
17 Torstein Kvaale Asker Skiklubb 47:51 +13:36 9:19
18 Trond Lund IL Tyrving 47:56 +13:41 9:20
19 Kjetil Damm TIF Viking 48:29 +14:14 9:27
20 Øyvind Thømt Indre Østfold OK 49:24 +15:09 9:37
21 Jon Arne Skrove Verdal OK 52:47 +18:32 10:17
22 Jørn Myrland Notodden OL 54:27 +20:12 10:36
23 Jostein Haug OL Vallset/Stange 56:28 +22:13 11:00
24 Øyvind Støren Bø OL 58:59 +24:44 11:29
25 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1:02:10 +27:55 12:07
26 Svein Otterlei Østmarka OK 1:03:14 +28:59 12:19
27 Trond Foss Sandefjord OK 1:05:28 +31:13 12:45
28 Espen Johnsen Hedrum OL 1:05:39 +31:24 12:47
29 Kjell Petter Småge Konnerud IL 1:10:35 +36:20 13:45
Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn diskvalifisert
Bjørnar Olsrød Stokke IL brutt

H 50-

4 500 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Gjermund Røren Eiker OL 31:28 6:59
2 Øyvind Drage Kongsberg OL 33:49 +2:21 7:30
3 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 34:38 +3:10 7:41
4 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 34:55 +3:27 7:45
5 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 35:48 +4:20 7:57
6 Nils Petter Fremming Heming Orientering 36:27 +4:59 8:06
7 Odd Fuglestad Ålgård Orientering 37:17 +5:49 8:17
8 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 39:09 +7:41 8:42
9 Helge Gisholt OK Skeidi 39:35 +8:07 8:47
10 Erik Saugerud Konnerud IL 40:49 +9:21 9:04
11 Bjørn Hallan Lommedalens IL 41:06 +9:38 9:08
12 Harald Kvisli Notodden OL 41:14 +9:46 9:09
13 Tibor Vári Sturla, IF 41:39 +10:11 9:15
14 Vidar Benjaminsen Lillomarka OL 42:44 +11:16 9:29
15 Rune Stræte Wing OK 45:44 +14:16 10:09
16 Kjetil Wirak Stavanger Orienteringsklubb 45:47 +14:19 10:10
17 Frode Ødegårdstuen Snertingdal IF Orientering 46:10 +14:42 10:15
18 Lars-Ivar Aarseth Nydalens SK 46:12 +14:44 10:16
19 Håkon Løvli Asker Skiklubb 47:14 +15:46 10:29
20 Paul Hinsch Heming Orientering 49:44 +18:16 11:03
21 Svein Godager Løten o-lag 50:37 +19:09 11:14
22 Terje Næss Fossum IF 51:18 +19:50 11:24
23 Terje Linløkken Østmarka OK 51:27 +19:59 11:26
24 Harald Berge Løten o-lag 54:14 +22:46 12:03
25 Rune Røed Stokke IL 1:00:14 +28:46 13:23
26 Kolbjørn  Kasin Kongsberg OL 1:01:51 +30:23 13:44
27 Per Arne Røstadsand Nydalens SK 1:09:41 +38:13 15:29
28 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:13:14 +41:46 16:16
29 Per Einar Strøm Hedrum OL 1:18:07 +46:39 17:21
30 Torgeir Brandal Kongsberg OL 1:22:05 +50:37 18:14
31 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 1:27:51 +56:23 19:31
Roar Nilsen Sandefjord OK diskvalifisert
Olav Bakken Lillomarka OL diskvalifisert

H 55-

4 500 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jan Sverre Edstrøm Oppsal Orientering 35:20 7:51
2 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 35:25 +0:05 7:52
3 Onno Verberne OL Toten-Troll 35:26 +0:06 7:52
4 Jens Olav Kløvrud Lillomarka OL 35:39 +0:19 7:55
5 Terje Wiig Mathisen Nydalens SK 35:49 +0:29 7:57
6 Tore Sagvolden Østmarka OK 36:57 +1:37 8:12
7 Knut Aas Ringerike OL 38:25 +3:05 8:32
8 Hallvard Fjær Lillomarka OL 38:52 +3:32 8:38
9 Lars Fremstad Larvik OK 39:03 +3:43 8:40
10 Sture Ottesen Indre Østfold OK 39:06 +3:46 8:41
11 Bjørn Solbergseter Austmarka IL 39:18 +3:58 8:44
12 Trond Rønneberg Asker Skiklubb 40:15 +4:55 8:56
13 Sindre Langaas Nydalens SK 40:23 +5:03 8:58
14 Morten Due Måren OK 41:19 +5:59 9:10
15 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 41:44 +6:24 9:16
16 Tormod Strand Måren OK 42:21 +7:01 9:24
17 Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering 43:29 +8:09 9:39
18 Ove Martinsen Hauketo IF 44:25 +9:05 9:52
19 Martin Granly Lillomarka OL 45:10 +9:50 10:02
20 Tore Kjølseth Nydalens SK 45:24 +10:04 10:05
21 Per Schanche Asker Skiklubb 45:28 +10:08 10:06
22 Kjell Markset IL Koll 46:10 +10:50 10:15
23 Anton Plaian Asker Skiklubb 46:12 +10:52 10:16
24 Rune Karstensen Stavanger Orienteringsklubb 46:49 +11:29 10:24
25 Bjørn Solhjem Sørkedalens IF 47:02 +11:42 10:27
26 Egil Rundberget Nydalens SK 47:09 +11:49 10:28
27 Morten Roger Andersen Halden SK 48:05 +12:45 10:41
28 Knut Engen Raumar Orientering 49:17 +13:57 10:57
29 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 49:32 +14:12 11:00
30 Trygve Rognstad Hadeland OL 50:04 +14:44 11:07
31 Morten Hulløen Kristiansand OK 50:19 +14:59 11:10
32 Roy Gjerding OK Moss 57:16 +21:56 12:43
33 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 58:01 +22:41 12:53
34 Morten Karlsen Måren OK 58:21 +23:01 12:58
35 Herman Bakke Løten o-lag 59:45 +24:25 13:16

H 60-

3 700 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Morten Dåsnes Ringerike OL 33:08 8:57
2 Torgeir Strandhagen Røyken OL 33:56 +0:48 9:10
3 Harald Thon Sturla, IF 33:58 +0:50 9:10
4 Harald Hovi Skien OK 34:00 +0:52 9:11
5 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 34:11 +1:03 9:14
6 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 34:12 +1:04 9:14
7 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 35:00 +1:52 9:27
8 Rune Laurantsen Skien OK 35:06 +1:58 9:29
9 Arve Glittum OK Skeidi 36:17 +3:09 9:48
10 Ola Brox OL Toten-Troll 37:34 +4:26 10:09
11 Bjørn Alsaker Stavanger Orienteringsklubb 37:55 +4:47 10:14
12 Are Eriksen Oslostudentenes IK 38:03 +4:55 10:17
13 Leif S. Thingsrud Østmarka OK 38:35 +5:27 10:25
14 Arne Kristian Espedal Stavanger Orienteringsklubb 38:37 +5:29 10:26
15 Reidar Fossum Asker Skiklubb 40:10 +7:02 10:51
16 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 40:42 +7:34 11:00
17 Øyvind Sørlie Hadeland OL 41:58 +8:50 11:20
18 Ørjan Eirik Valestrand Fana IL 43:35 +10:27 11:46
19 Per Chr. Hagen Bø OL 44:09 +11:01 11:55
20 Bård Natvig Nittedal OL 45:59 +12:51 12:25
20 Kjell Svanberg Røyken OL 45:59 +12:51 12:25
22 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 46:48 +13:40 12:38
23 Jon Fredriksen Hauketo IF 48:14 +15:06 13:02
24 Vidar Elvekrok Eiker OL 48:46 +15:38 13:10
25 Jan Sveen Raumar Orientering 50:15 +17:07 13:34
26 Per Hermann Krøger Måren OK 50:50 +17:42 13:44
27 Norvald Ospehaug IL Tambarskjelvar 53:09 +20:01 14:21
28 Dagfinn Torpe Porsgrunn OL 53:35 +20:27 14:28
29 Jan Bøhle OL Trollo 54:50 +21:42 14:49
30 Stein Myhre Nydalens SK 56:05 +22:57 15:09
31 Runar Kirkerud Eiker OL 58:17 +25:09 15:45
32 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 1:01:27 +28:19 16:36
33 Rolf Lunde Eiker OL 1:02:11 +29:03 16:48
34 Erling Strand Bergens TF 1:04:03 +30:55 17:18
35 Bjørn Gunnar Aasen Røyken OL 1:07:57 +34:49 18:21
36 Roar Sætaberget Lunderseter IL 1:17:45 +44:37 21:00
Sjur Gjestvang OL Toten-Troll diskvalifisert
Hugo Christensen Notodden OL brutt

H 65-

3 410 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Terje Wikstrøm Ringsaker OK 32:21 9:29
2 Svein S Jacobsen IL Tyrving 32:45 +0:24 9:36
3 Kjell Winther Oppsal Orientering 33:26 +1:05 9:48
4 Tor Trøan Hadeland OL 35:15 +2:54 10:20
5 Øyvind Stene Asker Skiklubb 36:46 +4:25 10:46
6 Trygve Løland Birkenes IL 37:29 +5:08 10:59
7 Finn-Morten Årstad Stavanger Orienteringsklubb 41:38 +9:17 12:12
8 Steinar Skoglund Fossum IF 42:33 +10:12 12:28
9 Stein Nordvi Elverum OK 43:12 +10:51 12:40
10 Atle Remme Porsgrunn OL 43:16 +10:55 12:41
11 Odd Gundersen Eidsvoll OL 43:48 +11:27 12:50
12 Harry Breiland Ålgård Orientering 43:56 +11:35 12:53
13 Sveinung Rekaa Notodden OL 44:09 +11:48 12:56
14 Jan Arve Solli Askøy OL 44:18 +11:57 12:59
15 Hans Roar Bakken Eiker OL 44:53 +12:32 13:09
16 Arne Tiltnes IL Tyrving 46:11 +13:50 13:32
17 Knut Skjeset Vang OL 46:20 +13:59 13:35
18 Petter Næss Oppsal Orientering 47:18 +14:57 13:52
19 Paul Skjaker Hadeland OL 47:42 +15:21 13:59
20 Atle Alvheim Fana IL 49:37 +17:16 14:33
21 Nils-Petter Wiik Driv IL 49:52 +17:31 14:37
22 Magnus Natås Bergens TF 50:09 +17:48 14:42
23 Arve Smestad Løten o-lag 51:13 +18:52 15:01
24 Jørn Torgersen TIF Viking 51:42 +19:21 15:09
25 Lars-Evan Pettersson Kolbotn og Skimt OL 51:54 +19:33 15:13
26 Torodd Os Førde IL 52:21 +20:00 15:21
27 Martin Nauf Hedrum OL 52:45 +20:24 15:28
28 Åmund Tonna Eiker OL 54:41 +22:20 16:02
29 Nils Olav Vennevik Freidig 56:09 +23:48 16:27
30 Helge Schei Førde IL 56:19 +23:58 16:30
31 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 57:03 +24:42 16:43
32 Paul Martin Berg Rudsbygd IL 57:25 +25:04 16:50
33 Per-Erik Østlie Driv IL 58:04 +25:43 17:01
34 Anders Bjørkaas Askvoll og Holmedal IL 1:02:12 +29:51 18:14
35 Terje Malm Hamar OK 1:05:29 +33:08 19:12
36 Bjørn Helge Ceeberg Hedrum OL 1:07:12 +34:51 19:42
37 Kurt Grønli Førde IL 1:12:42 +40:21 21:19
Einar Lund Hamar OK diskvalifisert
Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb diskvalifisert
Runar Kittilsen Stokke IL diskvalifisert
Widar Trømborg Sande Sportsklubb diskvalifisert

H 70-

3 190 m, 58 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 36:47 11:31
2 Olav Høiås Vang OL 39:43 +2:56 12:27
3 Roar Bjordal Oppsal Orientering 40:03 +3:16 12:33
4 Edvin Helle Askvoll og Holmedal IL 41:13 +4:26 12:55
5 Tore Langaard Oppsal Orientering 41:22 +4:35 12:58
6 Magnus Landstad Freidig 41:50 +5:03 13:06 Last ned GPS-spor i gpx-format
7 Helge Bjaaland Heming Orientering 42:29 +5:42 13:19
7 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 42:29 +5:42 13:19
9 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 42:44 +5:57 13:23
10 Anders Johan  Krosby Fredrikstad SK 43:38 +6:51 13:40
11 Helge Revhaug Ringerike OL 44:08 +7:21 13:50
12 Trond Feiring Hamar OK 44:51 +8:04 14:03
13 Kjell Meen Porsgrunn OL 45:05 +8:18 14:07
14 Eirik Eriksen Sturla, IF 45:13 +8:26 14:10
15 Helge Fossheim Hedrum OL 45:19 +8:32 14:12
16 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 45:25 +8:38 14:14
17 Per Vold Fana IL 45:49 +9:02 14:21
18 John Thomas Petersen Nittedal OL 46:15 +9:28 14:29
19 Lars Martin Gjein Stokke IL 46:21 +9:34 14:31
20 Widar Taxth Løland Hisøy OK 46:42 +9:55 14:38
21 Thorolf Trolsrud Botne SK 46:59 +10:12 14:43
22 Rolf Gjølberg Larvik OK 47:06 +10:19 14:45
23 Henrik Hvoslef IK Stern 47:35 +10:48 14:54
24 György Horvati IL Tyrving 48:43 +11:56 15:16
25 Bjørn Sandelien Heming Orientering 49:01 +12:14 15:21
26 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 49:10 +12:23 15:24
27 Svein Børge Haugberg Sandefjord OK 49:37 +12:50 15:33
28 Bjørn Ivar Ryen Vingelen IL 49:46 +12:59 15:36
29 Thor Palmgren Halden SK 52:09 +15:22 16:20
30 Gunnar J. Alsaker Årstad IL 53:05 +16:18 16:38
31 Ragnar Hillestad Lardal OL 55:29 +18:42 17:23
32 Magnar Øvreås Botne SK 56:26 +19:39 17:41
33 Henning Gaarder Konnerud IL 56:41 +19:54 17:46
34 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 57:42 +20:55 18:05
35 Geir Husdal TIF Viking 58:11 +21:24 18:14
36 Sigurd Vikebø TIF Viking 58:30 +21:43 18:20
37 Harald Steinsland Vikebygd IL 58:49 +22:02 18:26
38 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 59:02 +22:15 18:30
39 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 59:27 +22:40 18:38
40 Roar Løken Sandefjord OK 1:00:22 +23:35 18:55
41 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 1:00:57 +24:10 19:06
42 Per Kruke Eiker OL 1:01:29 +24:42 19:16
43 Gunnar Knudsen TIF Viking 1:03:31 +26:44 19:54
44 Thore Sundsetvik OL Trollelg 1:07:23 +30:36 21:07
45 Steinar Slettemark Stord Orientering 1:07:44 +30:57 21:13
46 Arne Lande Bø OL 1:07:52 +31:05 21:16
47 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 1:14:30 +37:43 23:21
Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK diskvalifisert
Erik Johan Grorud Haslum IL diskvalifisert
Jørgen Holmboe IL Tyrving diskvalifisert
Tom Wahlgren Sarpsborg OL diskvalifisert
Lars Buttingsrud Vingelen IL diskvalifisert
Trond Wettergreen Driv IL diskvalifisert
Arne Kristian Skiftenes IL Imås brutt
Klaus Engen Eidskog OL brutt
Kåre Thorbjørnsen Larvik OK brutt
Kjell Klokkerud Eiker OL brutt
Per Dalheim Konnerud IL brutt

H 75-

2 870 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Gunnar Østerbø Freidig 34:04 11:52
2 Anders Taraldrud Indre Østfold OK 36:04 +2:00 12:34
3 Elling Frøvoll Sturla, IF 38:10 +4:06 13:17
4 Bjørn Egner Heming Orientering 39:30 +5:26 13:45
5 Jon Tyldum Rudsbygd IL 40:29 +6:25 14:06
6 Harald Lundhaug OK Moss 40:49 +6:45 14:13
7 Ivar Louis Berg Sturla, IF 41:21 +7:17 14:24
8 Jon C. Fougner Heming Orientering 41:24 +7:20 14:25
9 Anton Lomme Hedrum OL 42:39 +8:35 14:51
10 Per Haugland Årstad IL 43:32 +9:28 15:10
11 Tore S. Rasmussen TIF Viking 44:23 +10:19 15:27
12 Egill Knudsen TIF Viking 46:54 +12:50 16:20
13 Kåre Østgård OL Vallset/Stange 48:18 +14:14 16:49
14 Leif Engen Nidarøst OK 50:05 +16:01 17:27
15 Tormod Dahlen Ringerike OL 51:34 +17:30 17:58
16 Ingolf Dybvik Stord Orientering 51:50 +17:46 18:03
17 Magnar Reppesgård Hedrum OL 52:58 +18:54 18:27
18 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 53:48 +19:44 18:44
19 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 55:47 +21:43 19:26
20 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 57:43 +23:39 20:06
21 Arne Sæterhaug Byåsen IL 1:04:52 +30:48 22:36
22 Kåre Knudsen IL GeoForm 1:04:54 +30:50 22:36
23 Henry Sundsetvik OL Trollelg 1:05:48 +31:44 22:55
24 Harald Wibye OK Moss 1:11:10 +37:06 24:47
25 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 1:12:08 +38:04 25:08
26 Knut Kjemhus Kongsberg OL 1:13:27 +39:23 25:35
27 Steinar Ruud Konnerud IL 1:24:11 +50:07 29:19
28 Arne Øfsthus Asker Skiklubb 1:24:19 +50:15 29:22
29 Odd Gunbjørnsen Konnerud IL 2:01:05 +1:27:01 42:11
30 Bjørn Strømme TIF Viking 2:04:07 +1:30:03 43:14
Knut Kristen Hangeraas IL GeoForm diskvalifisert
Ole Einar Dalen Ringerike OL diskvalifisert
Erling Tidemann Lommedalens IL brutt

H 80-

2 350 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sveinung Fristad Askvoll og Holmedal IL 32:46 13:56
2 Tor Drage Haugerud IF 35:44 +2:58 15:12
3 Axel Ingvaldsen TIF Viking 38:44 +5:58 16:28
4 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 43:23 +10:37 18:27
5 Johannes Sollid Verdal OK 46:13 +13:27 19:40
6 Iver Rognstad Hadeland OL 47:50 +15:04 20:21
7 Paul Forseth OL Trollelg 48:55 +16:09 20:48
8 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 49:38 +16:52 21:07
9 Arne Chr. Scheie Østmarka OK 52:52 +20:06 22:29
10 Egil Rygh OL Tønsberg og omegn 59:06 +26:20 25:08
11 Brynjar Røgeberg Sandefjord TIF 1:02:53 +30:07 26:45
12 Einar Larsen Sturla, IF 1:11:23 +38:37 30:22
13 Tor E. Henriksen Lillomarka OL 1:11:42 +38:56 30:30
14 Svein M. Forthun Kolbotn og Skimt OL 1:20:22 +47:36 34:11
Helge Kvaase Bækkelagets SK diskvalifisert
Tormod Høimyr Sturla, IF brutt
Arne Lie Stokke IL brutt

H 85-

2 350 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjell Gjersdal Stavanger Orienteringsklubb 51:28 21:54
2 Hermann Kobbeltvedt TIF Viking 55:22 +3:54 23:33
3 Helge Tvedten Larvik OK 56:36 +5:08 24:05

H 90-

1 840 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Brynjulf Forseth OL Trollelg 1:03:31 34:31

D 13-16C

2 270 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Miriam Abrahamsen Hemsedal IL 30:10 13:17
2 Elin Heitmann Konnerud IL 56:22 +26:12 24:49

Direkte A

4 440 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Rune Nygaard IL Gular 29:55 6:44
2 Kornelius Kriszat Løvfald Nydalens SK 31:39 +1:44 7:07
3 Henrik Aas Asker Skiklubb 34:07 +4:12 7:41
4 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 37:39 +7:44 8:28
5 Trgve Markset IL Koll 40:24 +10:29 9:05
6 Inge Ramberg Østmarka OK 45:11 +15:16 10:10
7 Mons Løvfald Nydalens SK 45:45 +15:50 10:18
8 Toril Wisløff Asker Skiklubb 45:46 +15:51 10:18
9 Roland Hestø IF Feman 45:51 +15:56 10:19
10 Bjørn Reger Söder Tyresö 47:02 +17:07 10:35
11 Gløer Gløersen OL Tønsberg og omegn 50:17 +20:22 11:19
12 Evelina Laaksonen Helsingin Suunnistajat 52:55 +23:00 11:55
Lars Inge Arnevik Ringerike OL diskvalifisert
Anne Gyri Gløersen OL Tønsberg og omegn diskvalifisert
Marte Karine Larsen Kongsberg OL brutt

Direkte B

3 280 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Julia Neda IL Tyrving 40:53 12:27
2 Gaute Skjelsvik Lillehammer OK 41:24 +0:31 12:37
3 Knut Even Hole Førde IL 46:45 +5:52 14:15
4 Merete Underland Sturla, IF 47:23 +6:30 14:26
5 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 56:40 +15:47 17:16
6 Tom Rådahl IL Tyrving 58:08 +17:15 17:43
7 Marianne Eng Hemsedal IL 1:33:19 +52:26 28:27
Thomas Neda IL Tyrving diskvalifisert

Direkte C

2 270 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Wenche Brobakken Snertingdal IF Orientering 38:22 16:54
2 Anne Gro Reppesgård Larvik OK 39:09 +0:47 17:14
3 Eli Signe Kvaale NOTEAM 42:48 +4:26 18:51
4 Kristin Mortensen IL Koll 43:44 +5:22 19:15
5 Ellen Ruud Eiker OL 1:21:44 +43:22 36:00
Ingvild Hoftun Asker Skiklubb brutt

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor