Offisiell resultatliste for Blodslitet 2016

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Blodslitet 2016
Arrangørorganisasjon: Fredrikstad SK
Dato: lørdag 22 oktober 2016

N-åpen

3 100 m, 75 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Ola Aurebekk Fredrikstad SK 51:36 16:38
Leon Aleksander Solbakken Baunan Fredrikstad SK 48:00 15:29
Marie Berger Lillehammer OK 37:20 12:02
Gunnar Bjerva Ås-NMBU Orientering 52:03 16:47
Daniel Mordt Bostrøm Fredrikstad SK 47:14 15:14
Johan Fredrik Braarud Halden SK 57:33 18:33
Joel Bronebakk Johansson Halden SK 57:36 18:34
Ingrid Sofie Hox Brynildsen Fredrikstad SK 58:40 18:55
Jenny Danevad Fredrikstad SK 38:43 12:29
Vilma Danevad Fredrikstad SK 54:25 17:33
Nene Mariama Holt Diallo Østmarka OK 45:14 14:35
Adele C S Edvardsen Fredrikstad SK 58:36 18:54
Tuva Berger Gjelstad Oppsal Orientering 44:28 14:20
Maren Emine Glomsrud Indre Østfold OK 44:18 14:17
Leah Hanneborg Østmarka OK 46:47 15:05
Mira Hanneborg Østmarka OK 46:56 15:08
Fredrik Hannås Fredrikstad SK 37:25 12:04
Thilde Hartmann OK Pan Århus 47:34 15:20
Martine Arntzen Haug Østmarka OK 40:21 13:00
Annbjørg S Henriksen Rudsbygd IL 38:14 12:20
Unni Herrebrøden OK Øst 55:55 18:02
Brit Ellen Hindrum Odal OL - Orientering 38:08 12:18
Ingrid Pedersen Holmskau Trøsken IL 37:37 12:08
Malin Husebye Aamodt Fredrikstad SK 47:17 15:15
Synne Nordby Hvenekilde Oppsal Orientering 1:16:43 24:44
Ingrid Jarstadmarken Price Østmarka OK 44:23 14:19
Katrina Jarstadmarken Price Østmarka OK 1:17:01 24:50
Kristoffer Katla Fossum IF 28:38 9:14
Edvard Kerans Fredrikstad SK 55:00 17:44
Håkon Aarhus Kinn Porsgrunn OL 58:47 18:57
Synne Kjernsmo Røyken OL 45:01 14:31
Mathilde Klausen Fredrikstad SK 50:39 16:20
Johanne Klavestad Aaby Fredrikstad SK 58:51 18:59
Aurora Lucasen-Poppe Fredrikstad SK 58:59 19:01
Isabel Desiree Haugen Martinsen Fredrikstad SK 47:05 15:11
Patrick Andrè Haugen Martinsen Fredrikstad SK 47:09 15:12
Bertine Mjøster Østmarka OK 40:17 12:59
Ingrid Mosfjell Birkenes IL 37:06 11:58
Sofie Holm Nedrebø OK Moss 56:17 18:09
Benjamin Birk Nielsen Aalborg OK 1:38:57 31:55
Nils Nikolaisen Oppsal Orientering 1:24:40 27:18
Emma Nordlie Magnussen Halden SK 59:37 19:13
Johannes Nystrøm Fredrikstad SK 46:32 15:00
Eskil Olaussen Oppsal Orientering 52:38 16:58
Oskar Pape Pettersen Fredrikstad SK 46:36 15:01
Mathilde Primdahl Høst OK Pan Århus 47:26 15:18
Mathis Renard Kongsberg OL 51:17 16:32
Ellen Maria Ringstad Fredrikstad SK 1:39:15 32:00
Ingrid Johanne Ringstad Fredrikstad SK 1:39:13 32:00
Linea Kalleson Røed Oppsal Orientering 39:20 12:41
Maja Kalleson Røed Oppsal Orientering 38:58 12:34
Regine Røiseland Østmarka OK 1:28:59 28:42
Helene Scheele Nydalens SK 34:44 11:12
Liv Simonsen OK Øst 55:48 18:00
Tor Simonsen OK Øst 56:37 18:15
Wiona Resvoll Skaug Oppsal Orientering 39:17 12:40
Maja Skedsmo Fredrikstad SK 45:38 14:43
Oliver Skjelvan Kjelsås IL 50:35 16:19
Mone Småge-Hilsen Konnerud IL 59:47 19:17
Isak Solberg Fredrikstad SK 58:45 18:57
Rachel Constanse Steder Østmarka OK 47:38 15:21
Miller Steen Nittedal OL 1:00:38 19:33
Synne Syversen Gihle Oppsal Orientering 43:25 14:00
Marthea Haaland Tjore Nydalens SK 45:11 14:34
Olav Solheim Undeberget Oppsal Orientering 36:59 11:55
Sofie Solheim Undeberget Oppsal Orientering 31:20 10:06
Marie Bjordal Veggan Oppsal Orientering 45:19 14:37
Amund Kortner Vogt Østmarka OK 37:54 12:13
Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 59:52 19:18
Ville Emil Wingstedt Halden SK 37:12 12:00
Jens Wold Sturla, IF 49:19 15:54
Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL diskvalifisert
Erlend Otterlei Østmarka OK diskvalifisert
Jens Vonen Svae Sarpsborg OL brutt
Kaja Staff Valstad Nittedal OL brutt

D -10

3 100 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Lovisa Borg Södertälje-Nykvarn Orientering 53:16 17:10
Inger Anne Braarud Halden SK 51:12 16:30
Marte Hox Brynildsen Fredrikstad SK 45:36 14:42
Andrine K. S. Edvardsen Fredrikstad SK 1:42:14 32:58
Marte Eger Kongsberg OL 1:11:21 23:00
Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 1:42:44 33:08
Sigrid Schmitt Gran Halden SK 1:07:53 21:53
Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 46:44 15:04
Andrea Hjukse Haaland Nydalens SK 47:23 15:17
Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 1:11:16 22:59
Emma Aune Jakobsen OK Moss 1:11:06 22:56
Mari Kalleson Oppsal Orientering 1:33:45 30:14
Anita Langeggen Kongsberg OL 1:11:19 23:00
Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 1:58:00 38:03
Åse Lurås Oppsal Orientering 2:14:35 43:24
Pernille Nor-Woll Østmarka OK 1:11:02 22:54
Elise Renard Kongsberg OL 1:26:42 27:58
Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb 1:05:46 21:12
Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 1:14:25 24:00
Julie Såheim Fredrikstad SK 1:42:19 33:00
Fanny Staff Valstad Nittedal OL 1:07:46 21:51
Selma White Søgne og Songdalen OK 1:11:45 23:08
Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 47:21 15:16
Minna Sofie Wingstedt Halden SK 51:18 16:32
Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 1:05:47 21:13
Cecilie Ertmann CopenhagenO diskvalifisert
Marte Lillegraven Langsæter Trøsken IL diskvalifisert

D11-12

3 900 m, 49 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Klara Borg Södertälje-Nykvarn Orientering 32:53 8:25
2 Mathea Spets Storhov Freidig 32:57 +0:04 8:26
3 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 32:58 +0:05 8:27
4 Amalie Ertmann CopenhagenO 33:03 +0:10 8:28
5 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 34:17 +1:24 8:47
6 Marie Saugestad Nydalens SK 38:05 +5:12 9:45
7 Maja Mo Hjelseth Nydalens SK 38:07 +5:14 9:46
8 Ingeborg Roll Mosland Oppsal Orientering 38:09 +5:16 9:46
9 Ane Hustvedt Oppsal Orientering 38:25 +5:32 9:51
10 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 38:57 +6:04 9:59
11 Emma Helene Olsen Halden SK 39:42 +6:49 10:10
12 Linnea Holst IL Tyrving 39:45 +6:52 10:11
13 Vida Helland-Hansen IL Tyrving 39:46 +6:53 10:11
14 Amalie Løkkeberg Fredrikstad SK 39:51 +6:58 10:13
15 Mina Akiko Johnsen Røyken OL 39:53 +7:00 10:13
16 Penelope Lea Nydalens SK 39:56 +7:03 10:14
17 Marie Kvarme Røyken OL 39:57 +7:04 10:14
18 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 40:01 +7:08 10:15
19 Marie Lien Backstrøm Halden SK 42:13 +9:20 10:49
20 Eileen Bjanes IL Tyrving 44:03 +11:10 11:17
21 Freja Hedegaard Andersen OK Pan Århus 45:19 +12:26 11:37
22 Emilie Skov Dalgaard OK Pan Århus 45:20 +12:27 11:37
23 Kaja Peikli Sandnes IL (Rogaland) 45:24 +12:31 11:38
24 Sigrid Nermoen Østmarka OK 46:33 +13:40 11:56
25 Annika Jarstadmarken Price Østmarka OK 46:35 +13:42 11:56
26 Marie Scheele Nydalens SK 46:41 +13:48 11:58
27 Maren Henriksen Halden SK 46:43 +13:50 11:58
28 Vilde Hagen-Tafjord Halden SK 49:35 +16:42 12:42
29 Frida Hovgaard Eisvang OK Moss 49:40 +16:47 12:44
30 Julie Aksland Sandnes IL (Rogaland) 50:10 +17:17 12:51
31 Katrine Bjordal Veggan Oppsal Orientering 52:50 +19:57 13:32
32 Astrid White Søgne og Songdalen OK 54:18 +21:25 13:55
33 Sara Guldmann OK Pan Århus 1:00:32 +27:39 15:31
34 Regina Kaltoft OK Pan Århus 1:01:47 +28:54 15:50
35 Ida Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 1:06:13 +33:20 16:58
36 Sigrid Hauge Sarpsborg OL 1:06:16 +33:23 16:59
37 Mathilde Fossaas Gimle IF 1:06:20 +33:27 17:00
38 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 1:18:31 +45:38 20:07
39 Anette Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 1:18:35 +45:42 20:08
40 Tiril Ebon Espedal Nydalens SK 1:18:39 +45:46 20:10
41 Hannah Udklit Kristensen OK Pan Århus 1:18:48 +45:55 20:12
42 Marthe Graff-Wiik Røyken OL 1:20:42 +47:49 20:41
43 Tale Nordby Hvenekilde Oppsal Orientering 1:20:43 +47:50 20:41
44 Ingrid Lurås Oppsal Orientering 1:20:47 +47:54 20:42
45 Sigrid Aaby Møretrø Kolbotn og Skimt OL 1:22:08 +49:15 21:03
46 Elma Sagli Gudim Indre Østfold OK 1:22:38 +49:45 21:11
47 Julie Brenås Varteig OL 1:22:46 +49:53 21:13
48 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 1:34:26 +1:01:33 24:12
Emma Sofie Steinsland Fredrikstad SK diskvalifisert

D13-14

6 400 m, 61 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 54:43 8:32
2 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 54:47 +0:04 8:33
3 Marieluise Schmitt Gran Halden SK 54:49 +0:06 8:33
4 Mille Jægtvik Konnerud IL 54:51 +0:08 8:34
5 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 55:16 +0:33 8:38
6 Åsne Haavengen Kongsberg OL 55:33 +0:50 8:40
7 Hanna Andersen Heming Orientering 56:02 +1:19 8:45
8 Pia Young Vik Nydalens SK 56:22 +1:39 8:48
9 Oda Scheele Nydalens SK 57:03 +2:20 8:54
10 Maya Arnesen Heming Orientering 1:00:55 +6:12 9:31
11 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 1:04:59 +10:16 10:09
12 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:05:02 +10:19 10:09
13 Amélie Aamodt Oppsal Orientering 1:05:06 +10:23 10:10
14 Ea Lunøe Nydalens SK 1:08:23 +13:40 10:41
15 Janna Sofie Tellesbø Østmarka OK 1:08:59 +14:16 10:46 Last ned GPS-spor i gpx-format
16 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 1:09:00 +14:17 10:46
17 Mari Brende Fossum IF 1:09:04 +14:21 10:47
18 Malene Jebsen Heming Orientering 1:09:07 +14:24 10:47
19 Alexandra Linløkken Østmarka OK 1:09:21 +14:38 10:50
20 Tina Kalleson Oppsal Orientering 1:10:16 +15:33 10:58
21 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 1:11:31 +16:48 11:10
22 Mari Eidsmo Freidig 1:11:40 +16:57 11:11
23 Ida Marie Flågen Heming Orientering 1:12:06 +17:23 11:15
24 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 1:13:13 +18:30 11:26
25 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 1:13:16 +18:33 11:26
26 Live Østvold Heming Orientering 1:13:27 +18:44 11:28
27 Ine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 1:13:29 +18:46 11:28
27 Lise Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 1:13:29 +18:46 11:28
29 Nina Pedersen Sarpsborg OL 1:13:34 +18:51 11:29
30 Vilde Retteraasen Indre Østfold OK 1:13:37 +18:54 11:30
31 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 1:13:50 +19:07 11:32
32 Ane Malene Kolstad Freidig 1:15:21 +20:38 11:46 Last ned GPS-spor i gpx-format
33 Malene Instanes Sturla, IF 1:16:06 +21:23 11:53
34 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 1:16:22 +21:39 11:55
35 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 1:20:19 +25:36 12:32
36 Berthe Teslo Hadeland OL 1:20:26 +25:43 12:34
37 Konstanse Moholth Kongsberg OL 1:20:55 +26:12 12:38
38 Johanna Sofie Longfjeld Modum OL 1:20:58 +26:15 12:39
39 Alva Marika Niklasson Kolbotn og Skimt OL 1:22:41 +27:58 12:55
40 Johanne Rognerud Bøe Fossum IF 1:32:29 +37:46 14:27
41 Ine Instanes Sturla, IF 1:35:32 +40:49 14:55
42 Hedda Spangberg Konnerud IL 1:39:11 +44:28 15:29
43 Nora Småge Hilsen Konnerud IL 1:39:14 +44:31 15:30
44 Ella Berstad Heming Orientering 1:48:27 +53:44 16:56
45 Wilmine Resvoll Skaug Oppsal Orientering 1:48:30 +53:47 16:57
46 Ida Solli Mo OK 1:48:32 +53:49 16:57
47 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 1:51:38 +56:55 17:26
48 Ella Hedegaard Richardson OK Pan Århus 1:51:49 +57:06 17:28
49 Noor Dirro-Helu Måren OK 2:13:57 +1:19:14 20:55
50 Luciana Maria Svads Måren OK 2:13:58 +1:19:15 20:55
51 Ingrid Bratland Tjernshaugen OK Moss 2:18:52 +1:24:09 21:41
Alexandra Angvoll Fredrikstad SK diskvalifisert
Julie Christiansen Kristiansand OK diskvalifisert
Elida Sagli Gudim Indre Østfold OK diskvalifisert
Iris Holst IL Tyrving diskvalifisert
Hedda Sofie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering diskvalifisert
Frida Solsrud Nydalens SK diskvalifisert
Ingrid Solheim Undeberget Oppsal Orientering diskvalifisert
Inga Cathrin Winsvold Østmarka OK diskvalifisert
Rebecca Thyssen Horsens OK brutt
Embla Øvretveit Fredrikstad SK brutt

D15-16

8 000 m, 75 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Erika Källvik-Leufvén Åmåls OK 1:08:02 8:30
2 Hanne Vassend Porsgrunn OL 1:08:08 +0:06 8:31
3 Andrea Ranvik Konnerud IL 1:08:11 +0:09 8:31
4 Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 1:08:15 +0:13 8:31
5 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 1:08:20 +0:18 8:32
6 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 1:08:29 +0:27 8:33
7 Åsne Naadland Holo Fossum IF 1:09:39 +1:37 8:42
8 Siiri Silvennoinen Kalevan rasti 1:11:03 +3:01 8:52
9 Johanna Källvik-Leufvén Åmåls OK 1:12:38 +4:36 9:04
10 Frida Johansson OK Djerf 1:13:01 +4:59 9:07
11 Venla Turakainen Helsingin Suunistajat 1:13:09 +5:07 9:08
12 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 1:13:12 +5:10 9:09
13 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 1:13:42 +5:40 9:12
14 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 1:13:47 +5:45 9:13
15 Helene Eger Kongsberg OL 1:14:36 +6:34 9:19
16 Anniken Ranvik Konnerud IL 1:14:54 +6:52 9:21
17 Malin Hauge Hisøy OK 1:18:57 +10:55 9:52
18 Aurora Gjølsjø OK Moss 1:19:02 +11:00 9:52
19 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 1:19:04 +11:02 9:53
20 Tora Aasheim Nymark TIF Viking 1:19:07 +11:05 9:53
21 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 1:19:10 +11:08 9:53 Last ned GPS-spor i gpx-format
22 Lotte Myklemyr Eiker OL 1:19:12 +11:10 9:54
23 Maren Norderud IL Tyrving 1:19:14 +11:12 9:54
24 Christiane Ruud Bøckman Kristiansand OK 1:19:21 +11:19 9:55
25 Thea Land Konnerud IL 1:19:55 +11:53 9:59
26 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 1:20:06 +12:04 10:00
27 Mari Strømme Lid TIF Viking 1:20:33 +12:31 10:04
28 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 1:20:34 +12:32 10:04
29 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 1:21:06 +13:04 10:08
30 Emma Danevad Fredrikstad SK 1:21:15 +13:13 10:09
31 Tale Strand Kongsberg OL 1:23:27 +15:25 10:25
32 Marie Liland Nydalens SK 1:26:53 +18:51 10:51
33 Mina Jørgensen IL Tyrving 1:26:55 +18:53 10:51
34 Alberte Thyssen Horsens OK 1:28:38 +20:36 11:04
35 Silje Kregnes Kristiansand OK 1:28:42 +20:40 11:05
36 Inga Stødle Kristiansand OK 1:28:46 +20:44 11:05
37 Marie Hansen Sarpsborg OL 1:28:48 +20:46 11:06
38 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 1:30:15 +22:13 11:16
39 Pernille Katla Fossum IF 1:30:16 +22:14 11:17
40 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 1:30:21 +22:19 11:17
41 Solveig Eline Berg IL Tyrving 1:30:28 +22:26 11:18
42 Ada Wulfsberg Nydalens SK 1:30:32 +22:30 11:19
43 Marie F. Lindløv Jensen Sarpsborg OL 1:30:46 +22:44 11:20
44 Dina Reitan Freidig 1:33:11 +25:09 11:38
45 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 1:34:18 +26:16 11:47
46 Lisa Jenssen Halden SK 1:35:33 +27:31 11:56
47 Solveig Letmolie Eiker OL 1:37:00 +28:58 12:07
48 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 1:39:03 +31:01 12:22
49 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 1:39:04 +31:02 12:23
50 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 1:39:05 +31:03 12:23
51 Oda Marie Colquhoun Lillomarka OL 1:39:12 +31:10 12:24
52 Anna Meen Porsgrunn OL 1:39:28 +31:26 12:26
53 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 1:39:36 +31:34 12:27
54 Hanna Johansson Hedrum OL 1:48:26 +40:24 13:33
55 Karoline Bjørnerød OK Moss 1:48:57 +40:55 13:37
56 Linn Mei Waaler Måren OK 1:51:29 +43:27 13:56
57 Carmen Dirro Måren OK 1:51:31 +43:29 13:56
58 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 1:51:35 +43:33 13:56
59 Sarah Wøllo Kongsberg OL 2:14:00 +1:05:58 16:45
60 Ingrid Lund Hovden IL Tyrving 2:14:11 +1:06:09 16:46
Tuva Aas Stræte Ringerike OL diskvalifisert
Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL diskvalifisert
Tuva Nesheim Flatebakken IL Tyrving diskvalifisert
Ingrid Hasaas Fossum IF diskvalifisert
Tuva Hepburn Kristiansand OK diskvalifisert
Eli Kolstad Mo OK diskvalifisert
Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK diskvalifisert
Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert
Hanne Eide Rapp Raumar Orientering diskvalifisert
Maria Rørvik Haver Lillomarka OL diskvalifisert
Hedda Skatvedt Raumar Orientering diskvalifisert
Marlin Haavengen Kongsberg OL brutt
Birka Øhlenschlæger Nielsen OK Pan Århus brutt
Anni Saarela Konnerud IL brutt
Anna Emilie Torseth Gjø-Vard OL brutt

D35

10 000 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marie Elise Fred IF Femman 1:38:36 9:51
2 Dana B. Stene Nydalens SK 1:46:23 +7:47 10:38
3 Elin Bjerva Larvik OK 1:56:08 +17:32 11:36
4 Gunilla Ottersten Eds SK 2:13:42 +35:06 13:22
Bodil Helgerud Halden SK diskvalifisert

D40

10 000 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 1:32:47 9:16
2 Julie Finsrud Lande Eidskog OL 1:41:02 +8:15 10:06
3 Heidi Tronbøl Fet OL 1:46:11 +13:24 10:37
4 Mariann Schei TIF Viking 1:46:21 +13:34 10:38
5 Valborg Madslien Lillehammer OK 1:54:14 +21:27 11:25
6 Sara Mathisen Porsgrunn OL 1:58:30 +25:43 11:51
7 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 1:59:08 +26:21 11:54
8 Anne Urset IL BUL-Tromsø 2:00:53 +28:06 12:05
9 Monica Berglund Ringerike OL 2:06:44 +33:57 12:40
10 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 2:06:49 +34:02 12:40
Elin Gravningen Stokke IL diskvalifisert

D45

8 000 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 1:15:39 9:27
2 Ingrid Undstad Larvik OK 1:16:57 +1:18 9:37
3 Else Kari Scheele Nydalens SK 1:17:15 +1:36 9:39
4 Kirsti Kringhaug Ringerike OL 1:17:27 +1:48 9:40
5 Jorun Ruud Asker Skiklubb 1:21:57 +6:18 10:14
6 Hanne Lerche Raadal Halden SK 1:22:00 +6:21 10:15
7 Wendy Fjellstad Ås-NMBU Orientering 1:22:06 +6:27 10:15
8 Hanne Løver Thon Modum OL 1:22:11 +6:32 10:16
9 Torunn Økern Jensen Ringerike OL 1:22:16 +6:37 10:17
10 Hilde Vassend Porsgrunn OL 1:22:18 +6:39 10:17
11 Christina White Søgne og Songdalen OK 1:22:21 +6:42 10:17
12 Ann Elin Flågen Heming Orientering 1:22:25 +6:46 10:18
13 Karianne Strømme TIF Viking 1:22:32 +6:53 10:19
14 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 1:22:34 +6:55 10:19
15 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 1:22:38 +6:59 10:19
16 Susanne Thyssen Horsens OK 1:22:42 +7:03 10:20
17 Ragnhild Balsvik Osterøy IL 1:22:45 +7:06 10:20
18 Siri Thortveit Myhre Kristiansand OK 1:22:52 +7:13 10:21
19 Trine Oldernes Lillomarka OL 1:23:51 +8:12 10:28
20 Hege Solerød Gjø-Vard OL 1:25:56 +10:17 10:44
21 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 1:26:01 +10:22 10:45
22 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 1:26:22 +10:43 10:47
23 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 1:26:23 +10:44 10:47
24 Unn Mette Klopbakken Snertingdal IF Orientering 1:26:26 +10:47 10:48
25 Anett Wallin IL Tyrving 1:26:28 +10:49 10:48
26 Eirin Lodgaard Byåsen IL 1:26:35 +10:56 10:49
27 Marianne Hauge Hisøy OK 1:26:40 +11:01 10:50
28 Hege Feiring IL Tyrving 1:26:46 +11:07 10:50
29 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 1:31:37 +15:58 11:27
30 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 1:41:20 +25:41 12:40
31 Stine Arntzen Sandefjord OK 1:42:26 +26:47 12:48
32 Nora Skauen IL Tyrving 1:43:11 +27:32 12:53
33 Marit Egner Asker Skiklubb 1:43:31 +27:52 12:56
34 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 1:43:39 +28:00 12:57
35 Tove Aasheim Askøy OL 1:44:11 +28:32 13:01
36 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 1:44:21 +28:42 13:02
37 Anita Stenseth Snertingdal IF Orientering 1:57:43 +42:04 14:42
38 Kristin Sæthre Sørensen Sturla, IF 2:08:05 +52:26 16:00
39 Solveig Bergan Nydalens SK 2:15:24 +59:45 16:55
40 Paula Berstad Heming Orientering 2:17:39 +1:02:00 17:12
41 Kathrine Lunøe Nydalens SK 2:21:14 +1:05:35 17:39
42 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 2:21:17 +1:05:38 17:39
Runa Lien Backstrøm Halden SK diskvalifisert

D50

8 000 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Maria Jonsson Nydalens SK 1:14:52 9:21
2 Kari Madslien Nydalens SK 1:14:58 +0:06 9:22
3 Kari Christiansen Sandefjord OK 1:15:06 +0:14 9:23
4 Anne Madslien Nydalens SK 1:22:03 +7:11 10:15
5 Charlotte Thrane IFK Göteborg 1:22:37 +7:45 10:19
6 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 1:22:48 +7:56 10:21
7 Ingvild Mulen Kristiansand OK 1:24:23 +9:31 10:32
8 Ann Elisabeth Gunnulfsen Modum OL 1:25:58 +11:06 10:44
9 Tarja Silvennoinen Kalevan rasti 1:26:04 +11:12 10:45
10 Lise Christensen TIF Viking 1:26:07 +11:15 10:45
11 Kristin Damsgaard Grindstad Sarpsborg OL 1:26:10 +11:18 10:46
12 Kjersti Hov Fossum IF 1:26:12 +11:20 10:46
13 Anne Danielsen Nydalens SK 1:26:14 +11:22 10:46
14 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 1:26:18 +11:26 10:47
15 Agneta Eriksson Uddevalla OK 1:26:20 +11:28 10:47
16 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 1:26:31 +11:39 10:48
17 Hilde Storløkken Kongsberg OL 1:26:33 +11:41 10:49
18 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 1:26:41 +11:49 10:50
19 Ingrid M. Tenge Ås-NMBU Orientering 1:26:44 +11:52 10:50
20 Marianne Njåstein IL Tyrving 1:26:57 +12:05 10:52
21 Tove Strand Måren OK 1:30:56 +16:04 11:22
22 Gunn-Torill Hokholt Kolbotn og Skimt OL 1:33:16 +18:24 11:39
23 Sissel Skovly Ringerike OL 1:37:52 +23:00 12:14
24 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 1:42:25 +27:33 12:48
25 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 1:42:38 +27:46 12:49
26 Vanja Staff OL Toten-Troll 1:43:21 +28:29 12:55
27 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 1:43:44 +28:52 12:58
28 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 1:44:02 +29:10 13:00
29 Annie Edvardsen Göteborg Majorna OK 1:58:19 +43:27 14:47
30 Lill-Ann Torp Sandefjord OK 1:58:26 +43:34 14:48
31 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 1:58:47 +43:55 14:50
32 Heidi Børstad Sarpsborg OL 1:59:07 +44:15 14:53
33 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 2:02:44 +47:52 15:20
34 Åshild Flatebakken IL Tyrving 2:27:04 +1:12:12 18:23
35 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 2:27:30 +1:12:38 18:26
36 Hege Heiberg Hadeland OL 3:04:53 +1:50:01 23:06
Maria Torgersen Bækkelagets SK brutt

D55

7 100 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjersti Rønning Hamar OK 1:14:52 10:32
2 Anne Elisabeth Ramtvedt Sarpsborg OL 1:19:32 +4:40 11:12
3 Ellen Marie Turter Nydalens SK 1:19:35 +4:43 11:12
4 Heidi Falck IL Tyrving 1:20:08 +5:16 11:17
5 Kjersti Skantze IL Tyrving 1:20:20 +5:28 11:18
6 Mette Hallén Nydalens SK 1:20:28 +5:36 11:20
7 Bente Line Indre Østfold OK 1:28:15 +13:23 12:25
8 Anne Julsrud Haugen Halden SK 1:28:33 +13:41 12:28
9 Maija Kerkola Hämeenlinnan Tarmo 1:28:39 +13:47 12:29
10 Elsa Put OMEGA 1:29:32 +14:40 12:36
11 Berit Berge IL Tyrving 1:33:24 +18:32 13:09
12 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 1:36:39 +21:47 13:36
13 Berit Danielsen IL Tyrving 1:38:31 +23:39 13:52
14 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 1:38:39 +23:47 13:53
15 Astrid Waaler Kaas Heming Orientering 1:39:28 +24:36 14:00
16 Marianne Thorsson IK Trenne 1:39:38 +24:46 14:01
17 Unni Rye Asker Skiklubb 1:46:50 +31:58 15:02
18 Siri Scherdin Sætra Asker Skiklubb 1:47:50 +32:58 15:11
19 Bjørg Marit Sollie OL Trollo 2:12:01 +57:09 18:35
Eli Tufte Hanssen Eiker OL diskvalifisert

D60

7 100 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sirpa Lilja Modum OL 1:19:38 11:12
2 Wenche Bjørnstad Ringsaker OK 1:19:45 +0:07 11:13
3 Helga Haverstad Lierbygda OL 1:19:59 +0:21 11:15
4 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 1:20:16 +0:38 11:18
5 Gro Solnørdal Rudsbygd IL 1:20:35 +0:57 11:20
6 Wenche Hultgreen IL Tyrving 1:27:37 +7:59 12:20
7 Mona Bugge Haug OL Vallset/Stange 1:27:40 +8:02 12:20
8 Rannveig Solli Askøy OL 1:28:29 +8:51 12:27
9 Randi Kristin Nærum Larvik OK 1:28:35 +8:57 12:28
10 Anne Garsrud Stavanger Orienteringsklubb 1:28:43 +9:05 12:29
11 Bjørg Svanberg Røyken OL 1:32:18 +12:40 13:00
12 Lis Dæhli Løten o-lag 1:36:47 +17:09 13:37
13 Anne Sørum Ringsaker OK 1:38:11 +18:33 13:49
14 Inger Tiltnes IL Tyrving 1:52:28 +32:50 15:50
15 Aud Kjemperud Eiker OL 2:04:16 +44:38 17:30
16 Randi Nilstad IL Tyrving 2:05:56 +46:18 17:44
17 Elle M. Melbye Heming Orientering 2:08:25 +48:47 18:05
18 Kirsten Bobach Aalborg OK 2:24:28 +1:04:50 20:20
Lisa Annersand OK Tyr diskvalifisert
Anne-Sofie Gjermstad Nidarøst OK diskvalifisert
Rowan Purkis Saxons diskvalifisert
Tove Skiri Wahlgren Sarpsborg OL brutt

D65

5 300 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Linda Verde Sturla, IF 1:10:52 13:22
2 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 1:15:59 +5:07 14:20
3 Jessica Kathle Måren OK 1:34:47 +23:55 17:53
4 Ingjerd Sognnæs Bergens TF 1:38:22 +27:30 18:33
5 Marta Stang Modum OL 1:40:46 +29:54 19:00
6 Liv Haugli Heming Orientering 1:44:09 +33:17 19:39
7 Berit Grosvold Eiker OL 1:44:14 +33:22 19:40
8 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 1:51:21 +40:29 21:00
9 Ingeborg Bakken Måren OK 2:08:45 +57:53 24:17
10 Margit Ryen Steen Bø OL 2:10:02 +59:10 24:32
Eva Marie Gran OK Øst brutt
Eva Taraldrud Indre Østfold OK brutt

D70

5 300 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjersti Tho Stabæk IF 1:16:10 14:22
2 Torid Kvaal Freidig 1:29:56 +13:46 16:58
3 Heidrun Mattick Gimle IF 1:44:59 +28:49 19:48
4 Ingeborg Bøbel IL Imås 1:45:02 +28:52 19:49
5 Inger Lindløv OK Moss 1:52:06 +35:56 21:09
6 Tordis Rytter Jakobsen OK Moss 1:52:09 +35:59 21:09
7 Synnøve Dalva Bø OL 2:09:57 +53:47 24:31
Eli Klovning Porsgrunn OL brutt

D75

4 300 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 1:32:59 21:37
2 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 1:44:29 +11:30 24:17
3 Gudveig Jørundland OK Sør 1:44:49 +11:50 24:22
4 Johanna Ytterbøl Gimle IF 2:04:23 +31:24 28:55
5 Torunn Hege Frøvoll Sturla, IF 2:04:27 +31:28 28:56
6 Tirill Liby Seip OK Skeidi 2:20:35 +47:36 32:41
Unni Drage Haugerud IF brutt

H -10

3 100 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 59:24 19:09
Oskar Paulsen Bekkelund Nittedal OL 1:37:02 31:18
Lauritz Brunborg Nittedal OL 43:18 13:58
Magnus Svaland Dale OL Vallset/Stange 1:05:42 21:11
Anders Hovgaard Eisvang OK Moss 1:10:59 22:53
Emil Tonjer Fingarsen Elverum OK 53:27 17:14
Syver Strand Gulbrandsen Fredrikstad SK 46:27 14:59
Markus Hirsch Bækkelagets SK 53:40 17:18
Emil Husebye Aamodt Fredrikstad SK 46:19 14:56
Jonas Fenne Ingierd Bækkelagets SK 53:36 17:17
Mats Johnsen Røyken OL 53:29 17:15
Severin Kilden OK Pan Århus 54:21 17:31
Asbjørn Lande Eidskog OL 59:24 19:09
Audun Nordby Fredrikstad SK 46:42 15:03
Sondre Olaussen Oppsal Orientering 49:11 15:51
Jonas Steen Nittedal OL 1:37:10 31:20
Jesper Vonen Svae Sarpsborg OL 1:00:33 19:31
Theo Winsents Sæter Måren OK 1:08:46 22:10
Ask Felland Sætnan Fossum IF 1:14:28 24:01
Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 1:28:33 28:33
Christoffer Ånensen Oppsal Orientering 49:04 15:49
Sigurd Hobøl Oppsal Orientering diskvalifisert
Sverre Sandvik Halden SK diskvalifisert
Mathias Linløkken Østmarka OK brutt
Philip Orud Hovland Halden SK brutt

H11-12

3 900 m, 62 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Alfred Bjørnerød OK Moss 33:44 8:38
2 Simen Gløgård Stensrud Nittedal OL 33:46 +0:02 8:39
3 Ludvik Sæther Fredrikstad SK 34:18 +0:34 8:47
4 Halvor Løken Kongsberg OL 34:25 +0:41 8:49
5 Anders Klavenes Sandefjord OK 34:32 +0:48 8:51
6 Brage Eikås Sandefjord OK 34:33 +0:49 8:51
7 Herman Lien Backstrøm Halden SK 34:37 +0:53 8:52
8 Sondre Ladim OK Moss 34:54 +1:10 8:56
9 Philip Romøren Fossum IF 34:59 +1:15 8:58
10 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 35:08 +1:24 9:00
11 Lars Lien Gjø-Vard OL 35:30 +1:46 9:06
12 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 35:32 +1:48 9:06
13 Benjamin August Viken Tverlandet IL 36:07 +2:23 9:15
14 Christian Fredrik Borg IL Koll 38:12 +4:28 9:47
15 Fridtjof Reusch Heming Orientering 43:36 +9:52 11:10
16 Jonathan Birk Nielsen Aalborg OK 46:43 +12:59 11:58
17 Per Morten Finstad Tistedalen FL 47:19 +13:35 12:07
18 Liam Viggo Wingstedt Halden SK 47:31 +13:47 12:11
19 Brage Bell Lysaker Fana IL 47:32 +13:48 12:11
20 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 49:38 +15:54 12:43
21 Ola Meen Porsgrunn OL 49:46 +16:02 12:45
22 Jakob Backer-Tellnes Asker Skiklubb 50:59 +17:15 13:04
23 Eskil Kolshus Oppsal Orientering 51:00 +17:16 13:04
24 Ragnar Lande Eidskog OL 51:10 +17:26 13:07
25 Tarje Espelin Asker Skiklubb 51:43 +17:59 13:15
26 Ola Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 51:50 +18:06 13:17
27 Simon Fjermestad Helgesen Sandnes IL (Rogaland) 51:52 +18:08 13:17
28 Joel Skoge Sandnes IL (Rogaland) 51:54 +18:10 13:18
29 Benjamin Gjone Sandefjord OK 51:58 +18:14 13:19
30 Tidemann Lier Indre Østfold OK 52:02 +18:18 13:20
31 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 52:04 +18:20 13:21
32 Casper Staehelin Blakskjær OK Pan Århus 54:05 +20:21 13:52
33 Silas Ribergaard Skammelsen OK Pan Århus 54:10 +20:26 13:53
34 Jakob A. Gjedebo Oppsal Orientering 1:01:29 +27:45 15:45
35 Kalle Jongenburger Sandnes IL (Rogaland) 1:01:51 +28:07 15:51
36 Linus Eggen Vinge Oppsal Orientering 1:02:00 +28:16 15:53
37 Kasper Lodgaard Byåsen IL 1:03:12 +29:28 16:12
38 Sebastian Bøhn-Bryntesen Halden SK 1:03:32 +29:48 16:17
39 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 1:08:44 +35:00 17:37
40 Endre W Normann Tverlandet IL 1:09:14 +35:30 17:45
41 Felix R. Hylleseth Sentrum OK 1:09:52 +36:08 17:54
42 Erlend Grønlund Moen Gimle IF 1:12:15 +38:31 18:31
43 Vetle Fosdal Gimle IF 1:12:18 +38:34 18:32
44 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 1:12:21 +38:37 18:33
45 Mathias Pedersen Holmskau Trøsken IL 1:12:23 +38:39 18:33
46 Andreas Sandernes Østmarka OK 1:16:58 +43:14 19:44
47 Jakob Gilljam Østmarka OK 1:16:59 +43:15 19:44
48 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 1:17:04 +43:20 19:45
49 Jo Randar Holmøy Hadeland OL 2:38:02 +2:04:18 40:31
Axel Aalde Nydalens SK diskvalifisert
Marius E. Aamodt Oppsal Orientering diskvalifisert
Rasmus Berglund Ringerike OL diskvalifisert
Theodor Bjørk Sandefjord OK diskvalifisert
Magnus Brodin Porsgrunn OL diskvalifisert
Henrik Julian Fontes Årbu Varteig OL diskvalifisert
Jonas Krogh Oppsal Orientering diskvalifisert
Ask Olaussen Oppsal Orientering diskvalifisert
Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert
Lars Sigurd Baugstø Rødnes Oppsal Orientering diskvalifisert
Elias Thoresen Halden SK diskvalifisert
Ole Marius Glomsrud Indre Østfold OK brutt
Atle Tollehave OK Pan Århus brutt

H13-14

6 400 m, 73 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 45:06 7:02
2 Jonas Myhr Asker Skiklubb 45:13 +0:07 7:03
3 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 47:46 +2:40 7:27
4 Henrik Reusch Heming Orientering 50:21 +5:15 7:52
5 Mathias Skourup Rognebakke Sturla, IF 50:33 +5:27 7:53
6 Hans Urset IL BUL-Tromsø 50:38 +5:32 7:54
7 Erik Nymo Bohne Varegg Fleridrett 50:42 +5:36 7:55
8 Ferdinand Fremming Heming Orientering 50:43 +5:37 7:55
9 Jacob Mikkelsen Horsens OK 50:48 +5:42 7:56
10 Birk Bell Lysaker Fana IL 50:51 +5:45 7:56
11 Andreas Dale Bergens TF 50:53 +5:47 7:57
12 Gaute Bergan Nydalens SK 51:01 +5:55 7:58
13 Rolf Trygve Haug Kongsberg OL 51:05 +5:59 7:58
14 Elia Thorvik Nydalens SK 51:07 +6:01 7:59
15 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 53:51 +8:45 8:24
16 Grunde Isaksætre Grue IL 54:04 +8:58 8:26
17 Anselm Reichenbach Oppsal Orientering 55:18 +10:12 8:38
18 Felix Finsrud Asker Skiklubb 55:30 +10:24 8:40
19 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 56:50 +11:44 8:52
20 Vegard Holm Johannesen Kongsberg OL 1:03:15 +18:09 9:52
21 Ulrik Hellen TIF Viking 1:03:19 +18:13 9:53
22 Johan Eger Kongsberg OL 1:03:29 +18:23 9:55
23 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 1:03:33 +18:27 9:55
24 Sander Tonjer Fingarsen Elverum OK 1:04:24 +19:18 10:03
25 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 1:06:26 +21:20 10:22
26 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 1:06:31 +21:25 10:23
27 Jonas Eikås Sandefjord OK 1:06:41 +21:35 10:25
28 Christoffer Sletten Raumar Orientering 1:06:55 +21:49 10:27
29 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 1:07:50 +22:44 10:35
30 Kristoffer B. Helminsen Fredrikstad SK 1:09:40 +24:34 10:53
31 Kristian Fredriksen Aas Asker Skiklubb 1:10:10 +25:04 10:57
32 Trygve Børte Nomeland Kristiansand OK 1:10:34 +25:28 11:01
33 Mats Lindaas Elverum OK 1:14:34 +29:28 11:39
34 Sivert Poppe Fredrikstad SK 1:15:39 +30:33 11:49
35 Elias Stubberud Nydalens SK 1:15:59 +30:53 11:52
36 Theodor Lier Indre Østfold OK 1:25:13 +40:07 13:18
37 Hans Peder Bergland Indre Østfold OK 1:25:24 +40:18 13:20
38 Søren Møller Skaug OK Pan Århus 1:29:31 +44:25 13:59
39 Mads Stavund Skødt OK Pan Århus 1:29:34 +44:28 13:59
40 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 2:06:33 +1:21:27 19:46
41 Birk Felland Sætnan Fossum IF 2:35:15 +1:50:09 24:15
Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering diskvalifisert
Mikkel Berglund Ringerike OL diskvalifisert
Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF diskvalifisert
Thomas Blomkvist Fredrikstad SK diskvalifisert
David Borg Södertälje-Nykvarn Orientering diskvalifisert
Arthur Brunborg Nittedal OL diskvalifisert
Erlend Børli Fossum IF diskvalifisert
Vetle Drage Kongsberg OL diskvalifisert
Isak Fagermoen Fredrikstad SK diskvalifisert
Simen Fritzner Nittedal OL diskvalifisert
Simen Gravningen Stokke IL diskvalifisert
Henrik Gudim Østmarka OK diskvalifisert
Kristoffer Halsnes Indre Østfold OK diskvalifisert
Kristoffer Kjenes Haugland Varegg Fleridrett diskvalifisert
Mikkel Katla Fossum IF diskvalifisert
Christopher Ladim OK Moss diskvalifisert
Gaute Lindaas Elverum OK diskvalifisert
Olav Lund Kongsberg OL diskvalifisert
Tobias Mathisen Porsgrunn OL diskvalifisert
Daniel Azagra Næss Nydalens SK diskvalifisert
John Otterlei Østmarka OK diskvalifisert
Sigurd Saxe Sandvik Halden SK diskvalifisert
Odin Sæther Fredrikstad SK diskvalifisert
Brage Takle Kristiansand OK diskvalifisert
Jakob Torgersen Halden SK diskvalifisert
Nils Tveite Ås-NMBU Orientering diskvalifisert
Sondre Ytterbø Asker Skiklubb diskvalifisert
Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK diskvalifisert
August Syrdal Øen Heming Orientering diskvalifisert
Kristian Østermann Heming Orientering diskvalifisert
Tobias Espedal Nydalens SK brutt
Asbjørn Kaltoft OK Pan Århus brutt

H15-16

10 000 m, 87 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 1:09:38 6:57 Last ned GPS-spor i gpx-format
2 Kristian Pytten Kristiansand OK 1:10:05 +0:27 7:00
3 Marius Aurebekk Kristiansand OK 1:10:13 +0:35 7:01
4 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 1:10:16 +0:38 7:01
5 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 1:10:23 +0:45 7:02
6 Magnus Gjerstad Osterøy IL 1:10:26 +0:48 7:02
7 Lukas Olm Kils OK 1:10:31 +0:53 7:03
8 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 1:10:41 +1:03 7:04
9 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 1:10:48 +1:10 7:04
10 Mats Eidsmo Freidig 1:10:53 +1:15 7:05
11 Niels Christian Hellerud Halden SK 1:11:36 +1:58 7:09
12 Sigvart Eugen Bergland Indre Østfold OK 1:11:40 +2:02 7:10
13 Isak Jonsson Nydalens SK 1:11:44 +2:06 7:10
14 Malthe Poulsen Karlskrona SOK 1:17:20 +7:42 7:44
15 Malte Kjær Hemmingsen FIF Hillerød Orientering 1:17:26 +7:48 7:44
16 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 1:17:31 +7:53 7:45
17 Oskari Silvennoinen Kalevan rasti 1:17:34 +7:56 7:45
18 Vegard Kittilsen Freidig 1:17:37 +7:59 7:45
19 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 1:17:40 +8:02 7:46
20 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 1:18:12 +8:34 7:49
21 Lars Young Vik Nydalens SK 1:18:21 +8:43 7:50
22 Aslak Heimdal Konnerud IL 1:18:24 +8:46 7:50
23 Peter Gisholt Fossum IF 1:18:26 +8:48 7:50
24 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 1:18:44 +9:06 7:52
25 Audun Bergan Nydalens SK 1:18:48 +9:10 7:52
26 Mikkel Holm Nielsen OK Pan Århus 1:19:26 +9:48 7:56
27 SørenThrane Ødum IFK Göteborg 1:19:30 +9:52 7:57
28 Asgeir Reiersen Jensen Birkenes IL 1:19:41 +10:03 7:58
29 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 1:19:46 +10:08 7:58
30 Frederik Holm Splittorff FIF Hillerød Orientering 1:20:00 +10:22 8:00
31 Anders Vestøl Vegårshei IL 1:20:01 +10:23 8:00
32 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 1:20:08 +10:30 8:00
33 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 1:20:10 +10:32 8:01
34 Simen Spets Storhov Freidig 1:20:12 +10:34 8:01
35 Magnus Mosfjell Birkenes IL 1:20:13 +10:35 8:01
36 Kristian Fredrik Lynum Freidig 1:20:15 +10:37 8:01
37 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 1:20:18 +10:40 8:01
38 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 1:20:19 +10:41 8:01
39 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 1:20:26 +10:48 8:02
40 Eskil Frøisland Vang OL 1:20:31 +10:53 8:03
41 Jo Even Kolstad Freidig 1:21:13 +11:35 8:07
41 Lars Sandstad Freidig 1:21:13 +11:35 8:07
43 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 1:21:33 +11:55 8:09
44 Sivert Sande Kverme Fossum IF 1:24:31 +14:53 8:27
45 Sølve Drage Kongsberg OL 1:24:33 +14:55 8:27
46 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 1:24:36 +14:58 8:27
47 Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL 1:24:38 +15:00 8:27
48 Emil Størmer Fossum IF 1:24:45 +15:07 8:28
49 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 1:24:52 +15:14 8:29
50 Jeppe Kejser Dahl Jensen OK Pan Århus 1:25:18 +15:40 8:31
51 Oliver Wallin Higgins IL Tyrving 1:25:23 +15:45 8:32
52 Are Lodgaard Byåsen IL 1:25:44 +16:06 8:34
53 Andreas Bagger Hagner Silkeborg OK 1:26:06 +16:28 8:36
54 Even Lindaas Vang OL 1:27:36 +17:58 8:45
55 David Runde Kristiansand OK 1:28:17 +18:39 8:49
56 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 1:31:43 +22:05 9:10
57 Jonas Myhre Kristiansand OK 1:32:25 +22:47 9:14
58 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 1:32:27 +22:49 9:14
59 Elias Øhman Gjø-Vard OL 1:33:52 +24:14 9:23
60 Eirik Imrik Fredrikstad SK 1:36:42 +27:04 9:40
61 Eirik Nigardsøy Johnsen Fredrikstad SK 1:37:31 +27:53 9:45
62 Jonatan Aune Halden SK 1:39:59 +30:21 9:59
63 Vegard Løvli Asker Skiklubb 1:40:00 +30:22 10:00
64 Vegar Skinne Indre Østfold OK 1:40:16 +30:38 10:01
65 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 1:41:56 +32:18 10:11
66 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 1:42:00 +32:22 10:12
67 Eivind Berner Myhre Fossum IF 1:43:06 +33:28 10:18
68 Øyvind Eliseussen-Skalle Harstad OL 1:46:04 +36:26 10:36
69 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 1:47:37 +37:59 10:45
70 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 1:48:12 +38:34 10:49
71 Oskar Arnevik Ringerike OL 2:04:09 +54:31 12:24
72 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 2:05:17 +55:39 12:31
73 Even Gravningen Stokke IL 2:21:41 +1:12:03 14:10
74 Asgeir Espeland Tynset IF 2:54:08 +1:44:30 17:24
75 Simen Gran Blystad Løten o-lag 2:54:15 +1:44:37 17:25
Herman Anker Skovbjerg OK Pan Århus diskvalifisert
Herman Brunborg Nittedal OL diskvalifisert
Amund Korsæth Trøsken IL diskvalifisert
William Resvoll Skaug Oppsal Orientering diskvalifisert
Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL diskvalifisert
Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett diskvalifisert
Johan Kristian Undeland Sturla, IF diskvalifisert
Daniel B. Schmidt OK Pan Århus brutt
Andreas Bock Bjørnsen OK Pan Århus brutt
Bendik Eliassen Fredrikstad SK brutt
Anders Horvei Raumar Orientering brutt
Skjalg Nysæter Skien OK brutt

H35

14 700 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 1:43:02 7:00
2 Øystein Pettersen Nydalens SK 1:47:10 +4:08 7:17
3 Trond Kortner Østmarka OK 1:52:31 +9:29 7:39
4 Johan Svedberg Heming Orientering 1:52:44 +9:42 7:40
5 Jarno Salmelin Finland 1:53:40 +10:38 7:43
6 Lacho Iliev Halden SK 1:53:50 +10:48 7:44
7 Jostein F. Tellnes Asker Skiklubb 1:54:17 +11:15 7:46
8 Andrei Zhuravlev Halden SK 1:55:39 +12:37 7:52
9 Andreas Benneche Haraldsplass D. Sykehus 2:12:26 +29:24 9:00
10 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 2:12:56 +29:54 9:02
11 Stian Overskeid Indre Østfold OK 2:17:19 +34:17 9:20
12 Erik Rytter Jakobsen OK Moss 2:18:54 +35:52 9:26
13 Thomas Roskifte OK Moss 2:19:03 +36:01 9:27
14 Øyvind Løken OK Moss 2:19:23 +36:21 9:28
15 Donatas Kontautas OK Moss 2:45:20 +1:02:18 11:14
16 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 3:07:07 +1:24:05 12:43
Kristoffer Jacobsen IL Tyrving diskvalifisert

H40

14 700 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Emil Wingstedt Halden SK 1:40:04 6:48
2 Tore Sandvik Halden SK 1:40:58 +0:54 6:52
3 Andreas Johansson Halden SK 1:43:04 +3:00 7:00
4 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 1:43:05 +3:01 7:00
5 Per Øyvind Stene Nydalens SK 1:45:02 +4:58 7:08
6 Jørn Sundby Larvik OK 1:52:41 +12:37 7:39
7 Tom Bergan Fet OL 1:54:00 +13:56 7:45
8 David Løver Modum OL 1:55:34 +15:30 7:51
9 Johs Hjelmstad Bækkelagets SK 1:55:35 +15:31 7:51
10 Torbjørn Blom-hagen Fossum IF 1:55:45 +15:41 7:52
11 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 1:59:56 +19:52 8:09
12 Bjørn Erik Glomsrud Indre Østfold OK 2:01:49 +21:45 8:17
13 Jarkko Huovila Halden SK 2:03:39 +23:35 8:24
14 Tormod Skauge IL Gular 2:13:07 +33:03 9:03 Last ned GPS-spor i gpx-format
15 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 2:13:23 +33:19 9:04
16 Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL 2:13:36 +33:32 9:05
17 Kyrre Gran Fet OL 2:13:48 +33:44 9:06
18 Bjørn Hauge Nydalens SK 2:15:23 +35:19 9:12
19 Torstein Hole Nydalens SK 2:15:33 +35:29 9:13
20 Knut Aalde Nydalens SK 2:16:54 +36:50 9:18
21 Anders Storbraten Bækkelagets SK 2:18:49 +38:45 9:26
22 Dag Arne Lier Indre Østfold OK 2:18:56 +38:52 9:27
23 Rune Blågestad Indre Østfold OK 2:23:33 +43:29 9:45
24 Henning Bratland Carlsen OK Moss 2:23:57 +43:53 9:47
25 Lars Berglund Ringerike OL 2:25:23 +45:19 9:53
26 Pål Christian Ingierd Bækkelagets SK 2:28:32 +48:28 10:06
27 Jørn-Are Longfjeld Modum OL 2:29:45 +49:41 10:11
28 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 2:40:47 +1:00:43 10:56
29 Ståle Thortveit Søgne og Songdalen OK 2:45:13 +1:05:09 11:14
Tage Eidissen Sarpsborg OL diskvalifisert
Fredrik Karlsson Västvärmlands OK diskvalifisert
Steinar Lande Bø OL diskvalifisert
Bo Birk Nielsen Aalborg OK diskvalifisert
Øyvind Stokseth Halden SK diskvalifisert
Kjell-Olav Bjerknes Driv IL brutt
Trond Myhre Fossum IF brutt

H45

12 900 m, 83 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Gjermund Urset IL BUL-Tromsø 1:37:59 7:35
2 Gisle Nysæter Skien OK 1:39:59 +2:00 7:45
3 Tomas Eidsmo Freidig 1:40:01 +2:02 7:45
4 Per Arne Aadland Samnanger IL 1:41:16 +3:17 7:51
5 Thore Kornmo Porsgrunn OL 1:41:21 +3:22 7:51
6 Ronny Rykkje Varegg Fleridrett 1:41:27 +3:28 7:51
7 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 1:45:58 +7:59 8:12
8 Kjetil Bjørlo Halden SK 1:46:04 +8:05 8:13
9 Knut Harald Hylleseth Sentrum OK 1:46:07 +8:08 8:13
10 Egil Furua Berger og Svelvik OL 1:46:11 +8:12 8:13
11 Svein Nygård Lillomarka OL 1:46:17 +8:18 8:14
12 Sten Åge Nygårdseter Vegårshei IL 1:46:45 +8:46 8:16
13 Leif Størmer Fossum IF 1:46:55 +8:56 8:17
14 Tore Nymark Askøy OL 1:47:01 +9:02 8:17
15 Håvard Hågård Konnerud IL 1:47:33 +9:34 8:20
16 Bent Erik Skaug Oppsal Orientering 1:47:53 +9:54 8:21
17 Bjart Are Hellen TIF Viking 1:47:55 +9:56 8:21
18 Trond Lund IL Tyrving 1:47:59 +10:00 8:22
19 Tore Myhrvold Fossum IF 1:48:05 +10:06 8:22
20 Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) 1:48:07 +10:08 8:22
21 Kimme Arnesen Heming Orientering 1:48:12 +10:13 8:23
22 Lars Enerhaugen Modum OL 1:48:16 +10:17 8:23
23 Per Henning Bjerva Ås-NMBU Orientering 1:50:36 +12:37 8:34
24 Runar Hafskjold Nydalens SK 1:52:40 +14:41 8:44
25 Svein Melby Sarpsborg OL 1:52:45 +14:46 8:44
26 Jo Inge Fjellstad Ås-NMBU Orientering 1:52:58 +14:59 8:45
27 Odd Strand Kongsberg OL 1:55:59 +18:00 8:59
28 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 1:56:06 +18:07 9:00
29 Espen Wigaard Oppsal Orientering 1:56:54 +18:55 9:03
30 Geir Torgersen Halden SK 1:57:08 +19:09 9:04
31 Jan-Rune Larsen Basso Stavanger Orienteringsklubb 1:57:15 +19:16 9:05
32 Jon Einar Waaler Porsgrunn OL 1:57:19 +19:20 9:05
33 Steinar Låg Asker Skiklubb 1:57:20 +19:21 9:05
34 Hans Christian Meen Porsgrunn OL 1:57:23 +19:24 9:05
35 Jori Arrakoski FSO 1:57:35 +19:36 9:06
36 Johan Jebsen Heming Orientering 1:57:40 +19:41 9:07
37 Per Øivind Eger Kongsberg OL 1:57:42 +19:43 9:07
38 Carsten Thyssen Horsens OK 1:58:16 +20:17 9:10
39 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 1:59:24 +21:25 9:15
40 Christian Reusch Heming Orientering 1:59:33 +21:34 9:16
41 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:59:47 +21:48 9:17
42 Arne Nåtedal OL Trollo 2:00:17 +22:18 9:19
43 Rolf Pettersen Mo OL Toten-Troll 2:01:09 +23:10 9:23
44 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 2:02:04 +24:05 9:27
45 Peder Natvig IL Koll 2:02:17 +24:18 9:28
46 Stig Melling Ringerike OL 2:05:41 +27:42 9:44
47 Einar Gisholt Fossum IF 2:05:46 +27:47 9:44
48 Tom Kristensen Larvik OK 2:06:26 +28:27 9:48
49 Truls Kvaase Bækkelagets SK 2:06:28 +28:29 9:48
50 Jan Erik Isaksen Nydalens SK 2:06:34 +28:35 9:48
51 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 2:06:36 +28:37 9:48
52 Pål Tveter Indre Østfold OK 2:06:40 +28:41 9:49
53 Bjørn Gaute Herlyng Grue IL 2:06:43 +28:44 9:49
54 Helge Rosenlund Varegg Fleridrett 2:07:10 +29:11 9:51
55 Espen Bergstrøm Halden SK 2:08:56 +30:57 9:59
56 Asle Sagli Gudim Indre Østfold OK 2:09:16 +31:17 10:01
57 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 2:09:24 +31:25 10:01
58 Olav Hasaas Fossum IF 2:11:06 +33:07 10:09
59 Øystein Kildahl Østmarka OK 2:13:36 +35:37 10:21
60 Lars Grande Kjelsås IL 2:14:12 +36:13 10:24
61 Eilert Aamodt Oppsal Orientering 2:16:27 +38:28 10:34
62 Are Strandlie Gjø-Vard OL 2:16:33 +38:34 10:35
63 Einar Teslo Hadeland OL 2:16:36 +38:37 10:35
64 Espen Svae Sarpsborg OL 2:16:42 +38:43 10:35
65 Hans Jevanord Fossum IF 2:17:34 +39:35 10:39
66 Vidar Gjelstad Oppsal Orientering 2:25:57 +47:58 11:18
67 Svein Granerud Asker Skiklubb 2:26:52 +48:53 11:23
68 Mads Mikkelsen Horsens OK 2:26:56 +48:57 11:23
69 Bjørn Axel Gran Halden SK 2:27:10 +49:11 11:24
70 Jens Christian Holst IL Tyrving 2:30:19 +52:20 11:39
71 Øyvind Thømt Indre Østfold OK 2:30:43 +52:44 11:41
72 Michael Sætvedt Snertingdal IF Orientering 2:34:44 +56:45 11:59
73 Harald Storrønning Byåsen IL 2:40:12 +1:02:13 12:25
74 Anders Flågen Heming Orientering 2:44:30 +1:06:31 12:45
75 Steinar Øvreås Kongsberg OL 2:45:11 +1:07:12 12:48
76 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 3:00:48 +1:22:49 14:00
77 Even Erlien Gjø-Vard OL 3:00:59 +1:23:00 14:01
78 Kjell Petter Småge Konnerud IL 3:01:01 +1:23:02 14:01
Kjetil Damm TIF Viking diskvalifisert
Tommy Johansson Stångenäs AIS diskvalifisert
Christian Jomaas Fossum IF diskvalifisert
Frode Nysæter Skien OK diskvalifisert
Bjørn Brække Halden SK brutt

H50

12 900 m, 81 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jens Even Storhov Freidig 1:45:19 8:09
2 Anton Bjartnes Verdal OK 1:45:36 +0:17 8:11
3 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 1:47:56 +2:37 8:22
4 Asbjørn Aarvik Nittedal OL 1:48:15 +2:56 8:23
5 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 1:49:28 +4:09 8:29
6 Tore Bjørnerød OK Moss 1:49:37 +4:18 8:29
7 Einar Lunøe Nydalens SK 1:49:39 +4:20 8:30
8 Gjermund Røren Eiker OL 1:49:42 +4:23 8:30
9 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 1:49:50 +4:31 8:30
10 Øyvind Drage Kongsberg OL 1:50:01 +4:42 8:31
11 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 1:50:09 +4:50 8:32
12 Sigmund Vister Indre Østfold OK 1:50:11 +4:52 8:32
13 Gløer Winsvold Sentrum OK 1:50:19 +5:00 8:33
14 Rasmus Ødum IFK Göteborg 1:53:55 +8:36 8:49
15 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 1:54:07 +8:48 8:50
16 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 1:54:18 +8:59 8:51
17 Knut Erling Øen Heming Orientering 1:55:42 +10:23 8:58
18 Rolv Anders Systad Lyn Ski 1:56:06 +10:47 9:00
19 Ole Inge Rismoen Brandval/Kongsvinger OK 1:56:10 +10:51 9:00 Last ned GPS-spor i gpx-format
20 Christian Grotnes IL Tyrving 1:56:14 +10:55 9:00
21 Erling Fredriksen IF Trauma 1:56:39 +11:20 9:02
22 Morten Heir Fossum IF 1:56:59 +11:40 9:04
23 Jim Olaussen Halden SK 1:57:07 +11:48 9:04
24 Nils Petter Fremming Heming Orientering 2:00:26 +15:07 9:20
25 Øyvind Rummelhoff Stavanger Orienteringsklubb 2:01:24 +16:05 9:24
26 Axel Juell Theisen Mellembygd OL 2:01:29 +16:10 9:25
27 Frode Haugskott OL Trollelg 2:01:58 +16:39 9:27
28 Roar Fjeldbo Sandefjord OK 2:02:57 +17:38 9:31
29 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 2:04:39 +19:20 9:39
30 Dag Brenås Varteig OL 2:05:24 +20:05 9:43
31 Terje Urfjell IL Imås 2:07:26 +22:07 9:52
32 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 2:10:00 +24:41 10:04
33 Helge Tiger Haugland Varegg Fleridrett 2:10:07 +24:48 10:05
34 Rune Malmei Sandnes IL (Rogaland) 2:10:13 +24:54 10:05
35 Helge Gisholt OK Skeidi 2:10:24 +25:05 10:06
36 Jørn Moe Fet OL 2:10:26 +25:07 10:06
37 Ola Tellesbø Hadeland OL 2:11:00 +25:41 10:09
38 Per Grande Verdal OK 2:13:14 +27:55 10:19
39 Njål Svingheim Konnerud IL 2:13:21 +28:02 10:20
40 Arne Johannesen IL Gular 2:13:29 +28:10 10:20
41 Frank Svarød Idd Sportsklubb 2:15:00 +29:41 10:27
42 Harald Vingerhagen Kristiansand OK 2:15:04 +29:45 10:28
43 Ole Petter Vestøl Vegårshei IL 2:15:26 +30:07 10:29
44 Trygve Leivestad Sarpsborg OL 2:15:37 +30:18 10:30
45 Jon Ivar Bergersen Eidskog OL 2:15:42 +30:23 10:31
46 Kjetil Espedal Nydalens SK 2:15:53 +30:34 10:32
47 Øystein Wiggen Byåsen IL 2:16:09 +30:50 10:33
48 Lars D. Fjeldstad Ringerike OL 2:16:20 +31:01 10:34
49 Sturle Omdal Sandnes IL (Rogaland) 2:16:35 +31:16 10:35
50 Sverre Ottesen Varegg Fleridrett 2:16:39 +31:20 10:35
51 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 2:16:47 +31:28 10:36
52 Nils Inge Brurberg Sturla, IF 2:17:21 +32:02 10:38 Last ned GPS-spor i gpx-format
53 Bjørn Hallan Lommedalens IL 2:17:40 +32:21 10:40
54 Bjørn Tore Thoresen Sarpsborg OL 2:19:22 +34:03 10:48
55 Håkon Løvli Asker Skiklubb 2:19:56 +34:37 10:50
56 Vidar Strand Lierbygda OL 2:26:52 +41:33 11:23
57 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 2:38:06 +52:47 12:15
58 Øyvind Helmersen Fet OL 2:47:39 +1:02:20 12:59
59 Roar Bye Modum OL 2:47:59 +1:02:40 13:01
60 Geir Arne Lodgaard Byåsen IL 2:52:58 +1:07:39 13:24
61 Harald Iwe IL GeoForm 2:58:13 +1:12:54 13:48
62 Lasse Skalle Harstad OL 3:02:55 +1:17:36 14:10
63 Bjørn Johannesen Kongsberg OL 3:07:12 +1:21:53 14:30
64 Tore Kolstad Mo OK 3:18:04 +1:32:45 15:21
Torleif Ahlsand Kjelsås IL diskvalifisert
Arild Andresen Fossum IF diskvalifisert
Lasse Arnesen Heming Orientering diskvalifisert
Frode Kamsvåg IL Tyrving diskvalifisert
Per Slungaard IL Tyrving diskvalifisert
Dag Syversen Sarpsborg OL diskvalifisert
Svein-Erik Søgård Kongsberg OL diskvalifisert
Ole Tørnqvist Fana IL diskvalifisert
Nils Bergan Nydalens SK brutt
Jan Petter Hansen IL Gular brutt
Sjur Langedal Nydalens SK brutt
Jon Steinar Mjølnerød Halden SK brutt
Torkjel Nesheim IL Tyrving brutt
Rune S. Nielsen Indre Østfold OK brutt
Gisle Wathne Sandnes IL (Rogaland) brutt
Svend Arne Ytterbøl Halden SK brutt
Per Østreng Raumar Orientering brutt

H55

10 000 m, 71 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jens Kr Kopland Modum OL 1:27:03 8:42
2 Tore Kjølseth Nydalens SK 1:27:05 +0:02 8:42
3 Lars Fremstad Larvik OK 1:27:09 +0:06 8:42
4 Kjell Dale Sandnes IL (Rogaland) 1:27:12 +0:09 8:43
5 Jan Sverre Edstrøm Oppsal Orientering 1:27:17 +0:14 8:43
6 Jan Granstedt Halden SK 1:27:20 +0:17 8:44
7 Nils Hæstad Fossum IF 1:27:24 +0:21 8:44
8 Arild Kirkerød Sarpsborg OL 1:27:31 +0:28 8:45
9 Audun Strandlie Gjø-Vard OL 1:27:36 +0:33 8:45
10 Axel Wassenius Uddevalla OK 1:27:39 +0:36 8:45
11 Egil Eide IL Tyrving 1:27:47 +0:44 8:46
12 Klavs Madsen Odense OK 1:27:51 +0:48 8:47
13 Jan Blandkjenn Kristiansand OK 1:28:20 +1:17 8:50
14 Sindre Langaas Nydalens SK 1:29:14 +2:11 8:55
15 Jon Bjørgum Kristiansand OK 1:29:35 +2:32 8:57
16 Ingemar Jansson Haverstad Lierbygda OL 1:29:38 +2:35 8:57
17 Henry Michael Ødegaard OK Øst 1:29:45 +2:42 8:58
18 Jussi Silvennoinen Kalevan rasti 1:30:04 +3:01 9:00
19 Stefan Carlsson Alfta-Ösa OK 1:31:17 +4:14 9:07
20 Morten Due Måren OK 1:31:19 +4:16 9:07
21 Trond Olsen Løten o-lag 1:31:23 +4:20 9:08
22 Trond Svanøe-Hafstad Steinkjer OK 1:31:28 +4:25 9:08
23 Sture Ottesen Indre Østfold OK 1:31:31 +4:28 9:09
24 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1:31:34 +4:31 9:09
25 Knut Wiig Mathisen Porsgrunn OL 1:31:36 +4:33 9:09
26 Frode Løset Ringerike OL 1:31:44 +4:41 9:10
27 Bengt Niklasson Kolbotn og Skimt OL 1:32:07 +5:04 9:12
28 Tore Sagvolden Østmarka OK 1:36:30 +9:27 9:39
29 Ivar Refsland IL Tyrving 1:36:43 +9:40 9:40
30 Lars-Erik Fiskum IL Tyrving 1:37:15 +10:12 9:43
31 Hallvard Fjær Lillomarka OL 1:37:36 +10:33 9:45
32 Knut Bjørkelo Kolbotn og Skimt OL 1:39:13 +12:10 9:55
33 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 1:40:19 +13:16 10:01
34 Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering 1:40:33 +13:30 10:03
35 Trond Hegna Asker Skiklubb 1:40:35 +13:32 10:03
36 Jan Vidar Wernersen Øyestad IF allianse 1:40:40 +13:37 10:04
37 Inge Glittum OK Skeidi 1:40:56 +13:53 10:05
38 Tormod Strand Måren OK 1:43:51 +16:48 10:23
39 Asgeir Edvardsen Göteborg Majorna OK 1:45:40 +18:37 10:34
40 Nikolay Krupnov IL Tyrving 1:46:15 +19:12 10:37
41 Martin Granly Lillomarka OL 1:46:19 +19:16 10:37
42 Hallvard Berg IL Tyrving 1:46:21 +19:18 10:38
43 Bjørn Willadssen Heming Orientering 1:46:22 +19:19 10:38
44 Ulf Skoglund Kils OK 1:46:27 +19:24 10:38
45 Helge Stubberud Nydalens SK 1:46:32 +19:29 10:39
46 Tormod Øvergaard Vestre Akers SK 1:46:37 +19:34 10:39
47 Peer Stiansen Nydalens SK 1:46:41 +19:38 10:40
48 Bjørn Are Carlsson Fossum IF 1:46:44 +19:41 10:40
49 Odd-Ragnar Pettersen OK Moss 1:48:21 +21:18 10:50
50 Ove Martinsen Hauketo IF 1:48:37 +21:34 10:51
51 Jan Morten Andersen Sturla, IF 1:49:44 +22:41 10:58
52 Søren Maarup Kolding OK 1:51:21 +24:18 11:08
53 Terje Henriksen Asker Skiklubb 1:58:05 +31:02 11:48
54 Jens Erik Mjølnerød Halden SK 2:03:04 +36:01 12:18
55 Kjell-Erik Kristiansen Indre Østfold OK 2:08:21 +41:18 12:50
56 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 2:09:12 +42:09 12:55
57 Bjørn Victor Larsen Kongsberg OL 2:16:31 +49:28 13:39
58 Thor Inge Tollehaug Eiker OL 2:26:04 +59:01 14:36
59 Tor Lahlum Kolbotn og Skimt OL 2:30:25 +1:03:22 15:02
60 Herman Bakke Løten o-lag 2:40:41 +1:13:38 16:04
61 Ketil Åstebøl Oppsal Orientering 2:48:03 +1:21:00 16:48
62 John Hofoss Hadeland OL 2:53:55 +1:26:52 17:23
63 Kai Jostein Bergersen Eidskog OL 3:23:30 +1:56:27 20:21
64 Oddbjørn Bergersen Eidskog OL 4:06:44 +2:39:41 24:40
Frank Johannes Bjøringsøy Indre Østfold OK diskvalifisert
Even Woldstad Hanssen Eiker OL diskvalifisert
Kolbjørn Kasin Kongsberg OL diskvalifisert
Geir Sverre Svingheim Hadeland OL diskvalifisert
Morten Roger Andersen Halden SK brutt
Terje Dengerud Nydalens SK brutt
Stein Martinsen Sandefjord OK brutt

H60

10 000 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sixten Westlund OK Tyr 1:21:40 8:10
2 Jon Kaarby Nydalens SK 1:21:48 +0:08 8:10
3 Eirik Næss-Ulseth Nydalens SK 1:27:50 +6:10 8:47
4 Arve Glittum OK Skeidi 1:28:42 +7:02 8:52
5 Morten Dåsnes Ringerike OL 1:28:48 +7:08 8:52
6 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 1:33:32 +11:52 9:21
7 Rolf Lund HSOK-DK 1:34:41 +13:01 9:28
8 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 1:34:47 +13:07 9:28
9 Peter Haine Club Aire 1:35:15 +13:35 9:31
10 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 1:36:07 +14:27 9:36 Last ned GPS-spor i gpx-format
11 Einar Jensen Nydalens SK 1:36:16 +14:36 9:37
12 Thomas Ericson Alfta-Ösa OK 1:37:42 +16:02 9:46
13 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 1:39:46 +18:06 9:58
14 Reidar Heivoll Søgne og Songdalen OK 1:39:57 +18:17 9:59
15 Ola Brox OL Toten-Troll 1:41:04 +19:24 10:06
16 Torgeir Strandhagen Røyken OL 1:43:00 +21:20 10:18
17 Are Eriksen Oslostudentenes IK 1:43:01 +21:21 10:18
18 Dagfinn Torpe Porsgrunn OL 1:43:27 +21:47 10:20
19 Leif S. Thingsrud Østmarka OK 1:44:45 +23:05 10:28
20 Roar Løvtjernet Brandval/Kongsvinger OK 1:45:00 +23:20 10:30
21 Ole Rognstad Brandval/Kongsvinger OK 1:45:02 +23:22 10:30
22 Eirik Nordbrøden Halden SK 1:53:23 +31:43 11:20
23 Jon Gunnar Henriksen Rudsbygd IL 1:53:35 +31:55 11:21
24 Bjørn Åstorp Sarpsborg OL 1:53:38 +31:58 11:21
25 Trond Syversen OK Øst 1:53:41 +32:01 11:22
26 Urban Larsson OK Gipen 1:53:43 +32:03 11:22
27 Per Osen Vestre Akers SK 1:55:51 +34:11 11:35
28 Erik Lindström Modum OL 2:07:36 +45:56 12:45
29 Jarmo Jumppanen Pihkaniskat 2:10:34 +48:54 13:03
30 Petter F. Johannessen Sturla, IF 2:10:37 +48:57 13:03
31 Johan Toverud Jensen Nydalens SK 2:11:03 +49:23 13:06
32 Odd Arne Blystad Løten o-lag 2:19:49 +58:09 13:58
33 Alf Pettersen IL Tyrving 2:20:03 +58:23 14:00
34 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 2:21:13 +59:33 14:07
35 Finn Ingwersen Horsens OK 2:55:46 +1:34:06 17:34
36 Karsten Stald Horsens OK 3:48:04 +2:26:24 22:48
37 Jerry Purkis Saxons 4:04:33 +2:42:53 24:27
Tor Ragnar Andersen Halden SK diskvalifisert
Reidar Fossum Asker Skiklubb diskvalifisert
Sjur Gjestvang OL Toten-Troll diskvalifisert
Einar Kristian Lunde Varteig OL diskvalifisert
Jan Sveen Raumar Orientering diskvalifisert
Tore Tvedt Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert

H65

8 000 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jan Arve Solli Askøy OL 1:14:04 9:15
2 Svein S Jacobsen IL Tyrving 1:15:27 +1:23 9:25
3 Tor Trøan Hadeland OL 1:16:55 +2:51 9:36
4 Eldar Børsum Bækkelagets SK 1:19:38 +5:34 9:57
5 Pekka Kerkola Hämeenlinnan Tarmo 1:21:55 +7:51 10:14
6 Terje Wikstrøm Ringsaker OK 1:22:31 +8:27 10:18
7 Kjell Audun Sundsdal Melum IL 1:23:40 +9:36 10:27
8 Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb 1:26:24 +12:20 10:48
9 Willy Grønstad Gimle IF 1:27:35 +13:31 10:56
10 Kjell Winther Oppsal Orientering 1:30:47 +16:43 11:20
11 Hans Roar Bakken Eiker OL 1:30:56 +16:52 11:22
12 Inge Skavhaug Ringkollen Skiklubb 1:31:50 +17:46 11:28
13 Knut Haug OL Vallset/Stange 1:32:04 +18:00 11:30
14 Nils-Petter Wiik Driv IL 1:32:36 +18:32 11:34
15 Olav Østhagen OL Vallset/Stange 1:32:59 +18:55 11:37
16 Steinar Skoglund Fossum IF 1:33:27 +19:23 11:40
17 Atle Remme Porsgrunn OL 1:33:33 +19:29 11:41
18 Arvid Galborgen Eds SK 1:33:42 +19:38 11:42
19 Johnny Kitterød Gimle IF 1:33:50 +19:46 11:43
20 Ole Johansson Porsgrunn OL 1:34:00 +19:56 11:45
21 Jan-Erik Fredriksen Indre Østfold OK 1:34:48 +20:44 11:51
22 Per Oskar Larsen Indre Østfold OK 1:34:53 +20:49 11:51
23 Poul Bobach Aalborg OK 1:35:24 +21:20 11:55
24 Øyvind Stene Asker Skiklubb 1:38:15 +24:11 12:16
25 Øistein Hagen OK Øst 1:39:23 +25:19 12:25
26 Runar Kittilsen Stokke IL 1:39:46 +25:42 12:28
27 Elling Aakre Andebu IL 1:42:25 +28:21 12:48
28 Øivind Berget Sarpsborg OL 1:43:13 +29:09 12:54
29 Egil Syverstad Trøsken IL 1:43:18 +29:14 12:54
30 Ola Bækkevold OK Moss 1:46:25 +32:21 13:18
31 Ole Jørgen Hommeren Trøsken IL 1:49:52 +35:48 13:44
32 Anders Waage Freidig 1:50:06 +36:02 13:45
33 Hans Lyder Haare Konnerud IL 2:12:03 +57:59 16:30
34 Ottar Stang Trøsken IL 2:38:52 +1:24:48 19:51
35 Per Ove Lindemark Trøsken IL 2:42:09 +1:28:05 20:16
Leif Bokerød Idd Sportsklubb diskvalifisert
Dag Kaas Heming Orientering brutt

H70

7 100 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Rune Sandberg Uddevalla OK 1:12:48 10:15
2 Gunnar Østerbø Freidig 1:15:21 +2:33 10:36
3 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 1:17:20 +4:32 10:53
4 Tore Langaard Oppsal Orientering 1:17:35 +4:47 10:55
5 Helge Revhaug Ringerike OL 1:20:16 +7:28 11:18
6 John Thomas Petersen Nittedal OL 1:21:46 +8:58 11:30
7 Knut Erik Østengen OMEGA 1:21:51 +9:03 11:31
8 Thor Palmgren Halden SK 1:21:58 +9:10 11:32
9 Per Vold Fana IL 1:22:07 +9:19 11:33
10 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 1:24:13 +11:25 11:51 Last ned GPS-spor i gpx-format
11 Trond Feiring Hamar OK 1:25:16 +12:28 12:00
12 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 1:25:25 +12:37 12:01
13 Kjell Gorm Røkke IL Tyrving 1:27:01 +14:13 12:15
14 Magne Raadal Fana IL 1:31:53 +19:05 12:56
15 Roar Bjordal Oppsal Orientering 1:32:40 +19:52 13:03
16 Arne Kristian Skiftenes IL Imås 1:33:39 +20:51 13:11
17 Rolf Gjølberg Larvik OK 1:34:13 +21:25 13:16
18 Torleif Stephansen Nidarøst OK 1:34:18 +21:30 13:16
19 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 1:34:34 +21:46 13:19
20 Knut Jørgensen Sarpsborg OL 1:35:31 +22:43 13:27
21 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 1:40:25 +27:37 14:08
22 Helge Bjaaland Heming Orientering 1:41:20 +28:32 14:16
23 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 1:44:29 +31:41 14:42
24 Magnus Landstad Freidig 1:46:19 +33:31 14:58 Last ned GPS-spor i gpx-format
25 Per Oscar Saugestad OK Moss 1:49:35 +36:47 15:26
26 Knut Lindløv OK Moss 1:49:57 +37:09 15:29
27 Tom Wahlgren Sarpsborg OL 1:50:29 +37:41 15:33
28 Helge Fossheim Hedrum OL 2:00:43 +47:55 17:00
29 Klaus Engen Eidskog OL 2:03:35 +50:47 17:24
30 Thorolf Trolsrud Botne SK 2:12:16 +59:28 18:37 Last ned GPS-spor i gpx-format
31 Per Chr. Evensen Sarpsborg OL 2:20:24 +1:07:36 19:46
32 Amund Ragnar Herrebrøden OK Øst 2:33:15 +1:20:27 21:35
33 Per-Erik Winther Oppsal Orientering 2:35:09 +1:22:21 21:51
34 Knud Dam Kildeholm OK 2:50:10 +1:37:22 23:58
35 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 3:07:14 +1:54:26 26:22
Roar Forbord Malvik IL diskvalifisert
Einar Hem Lillomarka OL diskvalifisert
Jan Jansen OK Moss diskvalifisert
Jørgen Kvilhaug Botne SK diskvalifisert
Magnar Øvreås Botne SK diskvalifisert
Ingar Finstad OK Moss brutt Last ned GPS-spor i gpx-format

H75

5 300 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anders Taraldrud Indre Østfold OK 1:00:08 11:20
2 Per Øystein Andersen Larvik OK 1:11:51 +11:43 13:33
3 Magne Klovning Porsgrunn OL 1:12:46 +12:38 13:43
4 Stein R. Jensen Lia IL 1:13:50 +13:42 13:55
5 Jardar Sandstad Selbu OK 1:13:53 +13:45 13:56
6 Trygve Fosse Gimle IF 1:14:09 +14:01 13:59
7 Tormod Dahlen Ringerike OL 1:14:26 +14:18 14:02
8 Thore Løken OK Moss 1:14:37 +14:29 14:04
9 Bjørn Egner Heming Orientering 1:17:14 +17:06 14:34
10 Øystein Madsen Haugerud IF 1:18:36 +18:28 14:49
11 Svein Solerød OL Toten-Troll 1:19:59 +19:51 15:05
12 Elling Frøvoll Sturla, IF 1:24:26 +24:18 15:55
13 Jon C. Fougner Heming Orientering 1:27:12 +27:04 16:27
14 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 1:27:28 +27:20 16:30
15 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 1:27:36 +27:28 16:31
16 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 1:27:45 +27:37 16:33
17 Tor Eivind Edvardsen Larvik OK 1:35:22 +35:14 17:59
18 Odd Kletteli Bækkelagets SK 1:40:48 +40:40 19:01
19 Harald Wibye OK Moss 1:46:13 +46:05 20:02
20 Willy Johansen Ringsaker OK 1:47:06 +46:58 20:12
21 Ronald Inglingstad Oppsal Orientering 1:54:12 +54:04 21:32
22 Kåre Østgård OL Vallset/Stange 1:58:20 +58:12 22:19
23 Knut Kristen Hangeraas IL GeoForm 2:04:40 +1:04:32 23:31
24 Arne Øfsthus Asker Skiklubb 2:06:57 +1:06:49 23:57
25 Per Meiland Lommedalens IL 2:23:36 +1:23:28 27:05
26 Leif Bråten Heming Orientering 2:23:58 +1:23:50 27:09
Jon Vegard Lunde Lillehammer OK diskvalifisert
Harald Lundhaug OK Moss brutt
Per Meiland Lommedalens IL ikke startet

H80

4 300 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Egil Rygh OL Tønsberg og omegn 1:09:05 16:03
2 Tor Drage Haugerud IF 1:10:43 +1:38 16:26
3 Einar Jørundland OK Sør 1:20:05 +11:00 18:37
4 Stein Koren OK Moss 1:46:02 +36:57 24:39
5 Øivind Nielsen Halden SK 1:46:21 +37:16 24:43
6 Arne Strandlie Gjø-Vard OL 1:46:25 +37:20 24:44
7 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 1:46:31 +37:26 24:46
8 Iver Rognstad Hadeland OL 1:48:02 +38:57 25:07
Helge Tvedten Larvik OK diskvalifisert

Damer åpen

7 100 m, 64 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Synnøve Bråten Vegårshei IL 56:23 7:56
2 Ane Næsset Ramtvedt IL Tyrving 59:35 +3:12 8:23
3 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 59:39 +3:16 8:24
4 Ellen Kathrine Svendsby Halden SK 59:43 +3:20 8:24
5 Ingrid Kronborg Bronebakk Halden SK 59:46 +3:23 8:25
6 Anja Wingstedt Halden SK 1:00:05 +3:42 8:27
7 Ingvild Ramtvedt Næsset Sarpsborg OL 1:03:09 +6:46 8:53
8 Ingrid Gulbrandsen NTNUI 1:03:19 +6:56 8:55
9 Kari Aarhus Kinn Porsgrunn OL 1:08:35 +12:12 9:39
10 Guro Elisabeth Kolstad Konnerud IL 1:08:43 +12:20 9:40
11 Chloe Haines EUOC 1:09:21 +12:58 9:46
12 Cecilie Wærp Hauge Nydalens SK 1:09:43 +13:20 9:49
13 Karoline Andersen Asker Skiklubb 1:11:49 +15:26 10:06
14 Sara Profors Frol IL 1:11:51 +15:28 10:07
15 Heidi Vogt Østmarka OK 1:12:05 +15:42 10:09
16 Anna-Thekla Tonjer Elverum OK 1:12:07 +15:44 10:09
17 Selma Tonjer Nydalens SK 1:12:14 +15:51 10:10
18 Ida Svanberg Røyken OL 1:12:45 +16:22 10:14
19 Benedicte Hald Bjørgum Kristiansand OK 1:12:59 +16:36 10:16
20 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 1:14:35 +18:12 10:30
21 Celine Renard Kongsberg OL 1:14:50 +18:27 10:32
22 Ragnhild Løvli Ås-NMBU Orientering 1:19:49 +23:26 11:14
23 Marianne Bakken Nydalens SK 1:19:53 +23:30 11:15
24 Joanna Eriksson Nydalens SK 1:19:55 +23:32 11:15
25 Marianne Dæhli Halden SK 1:20:26 +24:03 11:19
26 Kari Strand Kongsberg OL 1:21:05 +24:42 11:25
27 Ingrid Disch Løset Ås-NMBU Orientering 1:21:20 +24:57 11:27
28 Ingvild Løver Thon Modum OL 1:21:24 +25:01 11:27
29 Ingrid Tronshaug Stokke IL 1:21:31 +25:08 11:28
30 Kristin Eger Kongsberg OL 1:21:48 +25:25 11:31
31 Fride Sørensen Sturla, IF 1:22:24 +26:01 11:36
32 Margot Bolstad Lynum Freidig 1:22:29 +26:06 11:37
33 Astrid Bjørnerød OK Moss 1:24:11 +27:48 11:51
34 Anne Nilsen Ås-NMBU Orientering 1:24:18 +27:55 11:52
35 Lene Sandvik Halden SK 1:24:27 +28:04 11:53
36 Evelina Laaksonen Oslostudentenes IK 1:26:41 +30:18 12:12
37 Emma Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 1:26:59 +30:36 12:15
38 Ylva Svanberg Helle TIF Viking 1:27:19 +30:56 12:17
39 Elin Kalleson Oppsal Orientering 1:28:21 +31:58 12:26
40 Stine Frogner Tømmervold Hamar OK 1:28:43 +32:20 12:29
41 Karoline Sønsterudbråten Lillomarka OL 1:30:18 +33:55 12:43
42 Ina Catharina Storrønning Ås-NMBU Orientering 1:31:04 +34:41 12:49
43 Ida Katrine Børstad Thoresen Sarpsborg OL 1:31:14 +34:51 12:50
44 Cathrine Lillestrand Trøsken IL 1:31:25 +35:02 12:52
45 Irene Felde Olaussen Halden SK 1:32:20 +35:57 13:00
46 May-lill Damm TIF Viking 1:41:13 +44:50 14:15
47 Kornelia Lønning Brurberg Sturla, IF 1:41:18 +44:55 14:16
48 Ida Elisabeth Finstad OK Moss 1:41:21 +44:58 14:16
49 Lill-Kristin Enger Modum OL 1:42:34 +46:11 14:26
50 Tanja Instanes Sturla, IF 1:45:56 +49:33 14:55
51 Kristin Heivoll Søgne og Songdalen OK 1:48:40 +52:17 15:18
52 Ingeborg Kvarme Røyken OL 2:01:07 +1:04:44 17:03
53 Elin Marie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 2:08:22 +1:11:59 18:04
54 Linda Rivedal Sentrum OK 2:32:28 +1:36:05 21:28
55 Linda Fredh Måren OK 2:52:24 +1:56:01 24:16
Gøril Fristad Halden SK diskvalifisert
Trude Hansen Berger og Svelvik OL diskvalifisert
Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL diskvalifisert
Line-Susanne K. Skavhellen Botne SK diskvalifisert
Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK diskvalifisert
Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb brutt
Thea Feiring Haltia IL Tyrving brutt
Hanne Hilsen Konnerud IL brutt
Anne Berit Rørlien Fossum IF brutt

Herrer åpen

8 000 m, 139 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ola Martner Göteborg Majorna OK 48:37 6:04
2 Jostein Andersen Nydalens SK 48:48 +0:11 6:06
3 Fredrik Eliasson Halden SK 49:04 +0:27 6:08
4 Scott Fraser Turun Metsänkävijät 49:13 +0:36 6:09
5 Marius Thrane Ødum IFK Göteborg 51:17 +2:40 6:24
6 Damien Renard Kongsberg OL 51:23 +2:46 6:25
7 Mats Nordbrøden Halden SK 53:48 +5:11 6:43
8 Erik Thorsson Turun Metsänkävijät 57:02 +8:25 7:07
9 Florian Bochud Nydalens SK 57:30 +8:53 7:11
10 Ola Marius Pedersen Oppsal Orientering 58:29 +9:52 7:18
11 Odin sr. Tellesbø Østmarka OK 58:59 +10:22 7:22 Last ned GPS-spor i gpx-format
12 Sondre Ruud Bråten Nydalens SK 1:00:07 +11:30 7:30
13 Eirik Watterdal Bækkelagets SK 1:00:15 +11:38 7:31
14 Frode Bokerød NOTEAM 1:00:53 +12:16 7:36
15 Øyvind Enger Nydalens SK 1:01:10 +12:33 7:38
16 Daniel Oliversen Trøsken IL 1:01:11 +12:34 7:38
17 Jørgen Fiskum Frol IL 1:01:19 +12:42 7:39
18 Morten Mosland Oppsal Orientering 1:01:21 +12:44 7:40
19 Øystein Rodem Nydalens SK 1:01:26 +12:49 7:40
20 Martin Schälli Bækkelagets SK 1:01:36 +12:59 7:42
21 Magnus Aarhus Kinn Porsgrunn OL 1:01:41 +13:04 7:42
22 Peder Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 1:05:33 +16:56 8:11
23 Tobias R. Hylleseth Sentrum OK 1:05:36 +16:59 8:12
24 Sander Arnevik Ringerike OL 1:08:07 +19:30 8:30
25 Magnus Johnsson IK Grane Arendal Orientering 1:08:09 +19:32 8:31
26 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 1:08:28 +19:51 8:33
27 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 1:08:32 +19:55 8:34
28 Håkon Wold Sturla, IF 1:09:23 +20:46 8:40
29 Rolf Hustvedt Oppsal Orientering 1:09:25 +20:48 8:40
30 John Runde Kristiansand OK 1:09:35 +20:58 8:41
31 Vemund Kongsnes Østmarka OK 1:09:39 +21:02 8:42
32 Henning C Strandhagen Røyken OL 1:10:20 +21:43 8:47
33 Siggen Ytrehus Bø OL 1:10:34 +21:57 8:49
34 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 1:10:48 +22:11 8:51
35 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 1:10:53 +22:16 8:51
36 Kjetil Karlsen OK Moss 1:11:19 +22:42 8:54
37 Bjørge Pedersen Nydalens SK 1:12:26 +23:49 9:03
38 Fredrik Larsen Indre Østfold OK 1:12:42 +24:05 9:05
39 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1:12:56 +24:19 9:07
40 Richard Purkis NGOC 1:13:31 +24:54 9:11
41 Roger Roll Gulbrandsen Brandval/Kongsvinger OK 1:13:41 +25:04 9:12
42 Roger Wiik Røyken OL 1:13:45 +25:08 9:13
43 Stian Svae Østmarka OK 1:14:02 +25:25 9:15
44 Elling Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 1:15:17 +26:40 9:24
45 David Standal Fredrikstad SK 1:15:28 +26:51 9:26
46 Helge Bakkehøi Østmarka OK 1:15:40 +27:03 9:27
47 Carl Erik Wasberg Oppsal Orientering 1:15:47 +27:10 9:28
48 Fredrik Monrad Olsen Flosta IL 1:16:13 +27:36 9:31
49 Audun Fingarsen Elverum OK 1:16:16 +27:39 9:32
50 Andreas Alvem NTNUI 1:16:28 +27:51 9:33
51 Snorre Frydenlund Sturla, IF 1:16:31 +27:54 9:33
52 Ole Christian Bang Hamar OK 1:16:41 +28:04 9:35
53 Morten Moe Fet OL 1:17:00 +28:23 9:37
54 Helge Eriksen Byåsen IL 1:17:06 +28:29 9:38
55 Eirik Berget Sarpsborg OL 1:17:09 +28:32 9:38
56 Morten Tangen Måren OK 1:17:11 +28:34 9:38
57 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 1:17:21 +28:44 9:40
58 Jørn Limi Oppsal Orientering 1:17:26 +28:49 9:40
59 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 1:17:30 +28:53 9:41
60 Thomas Brodin Porsgrunn OL 1:18:03 +29:26 9:45
61 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 1:18:06 +29:29 9:45
62 Ole Underthun Johansen IL Tyrving 1:18:12 +29:35 9:46
63 Martin Damm TIF Viking 1:18:21 +29:44 9:47
64 Øyvind Larsen Indre Østfold OK 1:18:30 +29:53 9:48
65 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 1:18:32 +29:55 9:49
66 Håkon Jendal Fossum IF 1:19:06 +30:29 9:53
67 Erik Rosenvold Østmarka OK 1:19:22 +30:45 9:55
68 Torkel Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:19:24 +30:47 9:55
69 Fridtjof Jensen Kustein 1:21:21 +32:44 10:10
70 Jørn Mjøster Østmarka OK 1:21:37 +33:00 10:12
71 Herman M. Gløersen Fredrikstad SK 1:23:42 +35:05 10:27
72 Marius Staff OL Toten-Troll 1:23:49 +35:12 10:28
73 Stig Instanes Sturla, IF 1:24:11 +35:34 10:31
74 Jon Erik Kvarme Røyken OL 1:24:15 +35:38 10:31
75 Sjur Grindstuen Indre Østfold OK 1:24:20 +35:43 10:32
76 Joar Dørum Kleiva Elverum OK 1:25:03 +36:26 10:37
77 Bjørn Ketil Hansen Sarpsborg OL 1:25:43 +37:06 10:42
78 Kjetil Rasmussen Modalsli Fossum IF 1:25:51 +37:14 10:43
79 Klaus Horne IL Tyrving 1:26:00 +37:23 10:45 Last ned GPS-spor i gpx-format
80 Roar Tønnessen Kongsberg OL 1:26:03 +37:26 10:45
81 Per Magnus Dahl Elverum OK 1:26:16 +37:39 10:47
82 Johan Lilljeqvist Stigsökarna 1:26:30 +37:53 10:48
83 Kristian Nøss Røyken OL 1:26:44 +38:07 10:50
84 Eirik Skavhellen Botne SK 1:26:47 +38:10 10:50
85 Pål Jevanord OL Trollo 1:27:04 +38:27 10:53
86 Øystein Kambo Tangerås Tangerås klubbløs 1:27:15 +38:38 10:54
87 Bjørn Christensen Østmarka OK 1:27:17 +38:40 10:54
88 Trond Holter Måren OK 1:27:20 +38:43 10:55
89 Kjell Svanberg Røyken OL 1:27:22 +38:45 10:55
90 Bjørn Fjeldstad Indre Østfold OK 1:27:31 +38:54 10:56
91 Svein Otterlei Østmarka OK 1:27:39 +39:02 10:57
92 Frode Bakkehøi Østmarka OK 1:28:39 +40:02 11:04
93 Fredrik Saugestad Nydalens SK 1:30:22 +41:45 11:17
94 Remi Johannesen Halden SK 1:30:24 +41:47 11:18
95 Hans-Ingar Sætra Asker Skiklubb 1:30:28 +41:51 11:18
96 Anders Færden Kolbotn og Skimt OL 1:30:31 +41:54 11:18
97 Per Dahl Jensen OK Pan Århus 1:30:34 +41:57 11:19
97 Peter Vran NTNUI 1:30:34 +41:57 11:19
99 Karl Aasmund Erøy OK Moss 1:30:39 +42:02 11:19
100 Terje Næss Fossum IF 1:31:04 +42:27 11:23
101 Kjell Einar Andersen Varteig OL 1:31:06 +42:29 11:23
102 Morten B. Seljehammer Varteig OL 1:31:10 +42:33 11:23
103 Stian Lundteppen Elverum OK 1:33:47 +45:10 11:43
104 Dag Andersen Varteig OL 1:34:03 +45:26 11:45
105 Bengt Zetterberg OK Skärmen 1:34:20 +45:43 11:47
106 Ian Ringheim OL Trollo 1:34:29 +45:52 11:48
107 Knut Johan Winsvold Østmarka OK 1:35:33 +46:56 11:56
108 Rune Sørensen Sturla, IF 1:35:35 +46:58 11:56
109 Tore Grønlund Moen Gimle IF 1:37:04 +48:27 12:08
110 Trond Retteraasen Indre Østfold OK 1:37:37 +49:00 12:12
111 Trond Møretrø Kolbotn og Skimt OL 1:43:34 +54:57 12:56
112 Pål Kogstad Næss Raumar Orientering 1:43:39 +55:02 12:57
113 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 1:45:20 +56:43 13:10
114 Roy Gjerding OK Moss 1:48:46 +1:00:09 13:35
115 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 1:48:58 +1:00:21 13:37
116 Tov Arne Bondal Notodden OL 1:50:20 +1:01:43 13:47
117 Tormod Sørum Trøsken IL 1:50:30 +1:01:53 13:48
118 Per Olaf Klemsdal Varteig OL 1:51:22 +1:02:45 13:55
119 Jens-Henrik Simonsen OK Øst 1:54:56 +1:06:19 14:22
120 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 2:03:35 +1:14:58 15:26
121 Thor Norderud IL Tyrving 2:07:38 +1:19:01 15:57
122 Sindre Valsgård Indre Østfold OK 2:07:45 +1:19:08 15:58
123 Mogens Finderup OK Pan Århus 2:13:54 +1:25:17 16:44
124 Peter Kilden OK Pan Århus 2:20:36 +1:31:59 17:34
125 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 2:21:48 +1:33:11 17:43
126 Ola Nilsen Oppsal Orientering 2:23:03 +1:34:26 17:52
127 Espen Torseth Gjø-Vard OL 3:02:35 +2:13:58 22:49
Tormod Bøe Fossum IF diskvalifisert
Mads Lillevold Ås-NMBU Orientering diskvalifisert
Magnus Skauge Oliversen Trøsken IL diskvalifisert
Jon Solsrud Nydalens SK diskvalifisert
Atgeir Takle Nydalens SK diskvalifisert
Pål Guttormsen nasjonalrådet brutt
Erlend Haug Kongsberg OL brutt
Terje Linløkken Østmarka OK brutt
Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering brutt
Magnus Skauge Oliversen Trøsken IL brutt
Per Einar Pedersli OL Trollelg brutt
Roger Skulstad Eidskog OL brutt

Damer åpen B

4 600 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Belinda Rudsengen Oslostudentenes IK 52:40 11:26
2 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 55:52 +3:12 12:08
3 Katinka Kilden OK Pan Århus 58:51 +6:11 12:47
4 Stine Aarstad Ås-NMBU Orientering 59:33 +6:53 12:56
5 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 1:00:08 +7:28 13:04
6 Katrine Lodgaard Østmarka OK 1:01:05 +8:25 13:16
7 Lisa Jørandli Gjø-Vard OL 1:02:37 +9:57 13:36
8 Jenny Winsvold Sentrum OK 1:04:24 +11:44 14:00
9 Celine Vik Olsen Larvik OK 1:09:19 +16:39 15:04
10 Ingrid Nermoen Østmarka OK 1:09:49 +17:09 15:10
11 Ida Natås Nydalens SK 1:10:29 +17:49 15:19
12 Mette Spangberg Konnerud IL 1:10:46 +18:06 15:23
13 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 1:10:59 +18:19 15:25
14 Stine Austad Raumar Orientering 1:12:00 +19:20 15:39
15 Jane Karine Helmersen Fet OL 1:12:28 +19:48 15:45
16 Liv Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:12:37 +19:57 15:47
17 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 1:13:55 +21:15 16:04
18 Helle Hundseid IL Tyrving 1:13:57 +21:17 16:04
19 Mariann Kejser OK Pan Århus 1:14:24 +21:44 16:10
20 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 1:15:33 +22:53 16:25
21 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 1:15:34 +22:54 16:25
22 Elisabet Høgset Rise Ringsaker OK 1:15:56 +23:16 16:30
23 Anna Larsson OK Gipen 1:18:18 +25:38 17:01
24 Hege Mortensen Konnerud IL 1:23:54 +31:14 18:14
25 Annemarie Ranvik Konnerud IL 1:23:55 +31:15 18:14
26 Lene Flesseberg Kongsberg OL 1:33:33 +40:53 20:20
27 Cora Ebner Kongsberg OL 1:33:48 +41:08 20:23
28 Helen Margrethe Schjelderup Nord-Østerdal OK 1:33:57 +41:17 20:25
29 Snøfrid Steen Tellesbø Hadeland OL 1:37:49 +45:09 21:15
30 Sunniva Steen Tellesbø Hadeland OL 1:37:52 +45:12 21:16
31 Ina Blågestad Indre Østfold OK 1:45:07 +52:27 22:51
32 Anne Lise Nyengen Indre Østfold OK 1:45:12 +52:32 22:52
33 Tove Tesdal Indre Østfold OK 1:45:14 +52:34 22:52
34 Frøya Havan Andersen Halden SK 1:57:56 +1:05:16 25:38
35 Kristin Johansson Hedrum OL 2:20:20 +1:27:40 30:30
36 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 2:20:32 +1:27:52 30:33
37 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 2:20:34 +1:27:54 30:33
Reidun Braathen OK Moss diskvalifisert
Liv Edle Grønstad Gimle IF diskvalifisert
Silje Slungaard IL Tyrving diskvalifisert
Ellen Sofie Ruud Eiker OL brutt

Herrer åpen B

4 600 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ola Lesteberg Kongsberg OL 39:31 8:35
2 Per Ivar Sveheim Odal OL - Orientering 47:27 +7:56 10:18
3 Eirik Næsset Ramtvedt Oslostudentenes IK 47:43 +8:12 10:22
4 Einar Klavenes Sandefjord OK 47:53 +8:22 10:24
5 Bjørn Slåtterø Gimle IF 47:58 +8:27 10:25
6 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 49:54 +10:23 10:50
7 Magne Vollen Oslostudentenes IK 52:47 +13:16 11:28
8 Bent Galborgen Indre Østfold OK 52:53 +13:22 11:29
9 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 54:54 +15:23 11:56
10 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 54:57 +15:26 11:56
11 Viktor Sköneman OK Gipen 55:05 +15:34 11:58
12 Trond Ivar Fossaas Gimle IF 55:18 +15:47 12:01
13 Pål Runde Kristiansand OK 55:20 +15:49 12:01
14 Ola Torstein Endresen OK Moss 57:52 +18:21 12:34
15 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 1:00:02 +20:31 13:03
16 Helge Grenager Solheim Oppsal Orientering 1:00:58 +21:27 13:15
17 Kjetil Jacobsen Hamar OK 1:02:30 +22:59 13:35
18 Pål Hellerud Halden SK 1:02:54 +23:23 13:40
19 Terje Aldar Trøsken IL 1:03:08 +23:37 13:43
20 Tor Magnus Grøstad Østmarka OK 1:08:26 +28:55 14:52
21 Jan Vegard Rudsengen NOTEAM 1:09:16 +29:45 15:03
22 Petter Fure Oppsal Orientering 1:11:46 +32:15 15:36
23 Hans Jørgen Krogstie Konnerud IL 1:13:50 +34:19 16:03
24 Tom Rådahl IL Tyrving 1:14:27 +34:56 16:11
25 Bård Stang Modum OL 1:15:19 +35:48 16:22
26 Odd Rise Ringsaker OK 1:15:54 +36:23 16:30
27 Hans Petter Jevanord Ringsaker OK 1:16:52 +37:21 16:42
28 Bernt O. Myrvold Sarpsborg OL 1:21:39 +42:08 17:45
29 Martin Hovgaard Eisvang OK Moss 1:30:38 +51:07 19:42
30 Arne Lande Bø OL 1:36:51 +57:20 21:03
31 Viesturs Kerans Fredrikstad SK 2:09:51 +1:30:20 28:13
Martin Reichenbach Oppsal Orientering diskvalifisert
Pål Woldstad Hanssen Eiker OL brutt
Jens Egil Rostad OL Toten-Troll brutt
John Tangen Hamar OK brutt

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor