Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Ringeriksløpet

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Ringeriksløpet
Arrangørorganisasjon: Ringerike OL
Dato: søndag 5 juni 2016

N-åpen

1 400 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Abelone Josefine Axelson Eiker OL 10:57 7:49
Amanda Axelson Eiker OL 9:52 7:02
Mathias Axelson Eiker OL 9:21 6:40
Erik Bergan Kongsberg OL 20:25 14:35
Jan Olav Bergan Kongsberg OL 14:22 10:15
Marte Eger Kongsberg OL 12:07 8:39
Frida Hope Modum OL 18:13 13:00
Oskar Hope Modum OL 12:03 8:36
Kari Kollstrøm Ringerike OL 14:50 10:35
Oda  Opseth Ringerike OL 14:53 10:37
Eline Maudal Pettersen Kongsberg OL 16:07 11:30
Mathis Renard Kongsberg OL 16:57 12:06
Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 9:38 6:52
Mone Småge-Hilsen Konnerud IL 18:57 13:32
Jon Strand Kongsberg OL 10:46 7:41
Martin Strand Ringerike OL 10:03 7:10
Richard Strand Ringerike OL 10:03 7:10
Håkon Øverby Kongsberg OL 17:39 12:36

D -10

2 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Elise Renard Kongsberg OL 34:18 14:54

D 11-12

2 300 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 28:23 12:20
2 Martine Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 32:50 +4:27 14:16
3 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 34:15 +5:52 14:53
4 Helene Brandal Søfting Kongsberg OL 1:20:21 +51:58 34:56
Marte Sofie Skrove Ringerike OL diskvalifisert

D 13-14

3 400 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 41:33 12:13
2 Nora Småge Hilsen Konnerud IL 50:55 +9:22 14:58
3 Mari Øverby Kongsberg OL 52:49 +11:16 15:32
4 Malene Instanes Sturla, IF 1:02:09 +20:36 18:16
5 Oda Isnes Tyse Eiker OL 1:21:19 +39:46 23:55
6 Konstanse Moholth Kongsberg OL 1:30:10 +48:37 26:31
7 Iselin Sørensen Sturla, IF 1:32:55 +51:22 27:19
8 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 1:34:57 +53:24 27:55
9 Ine Instanes Sturla, IF 1:42:51 +1:01:18 30:15

D 15-16

4 200 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tale Strand Kongsberg OL 46:38 11:06
2 Andrea Ranvik Konnerud IL 49:02 +2:24 11:40
3 Lotte Myklemyr Eiker OL 54:00 +7:22 12:51
4 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 59:30 +12:52 14:10
5 Helene Eger Kongsberg OL 1:00:09 +13:31 14:19
6 Karoline Bjørnerød OK Moss 1:02:35 +15:57 14:54
7 Anniken Ranvik Konnerud IL 1:03:16 +16:38 15:03
8 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 1:03:47 +17:09 15:11
9 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 1:03:48 +17:10 15:11
10 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 1:07:36 +20:58 16:05
11 Christine Hoen Eiker OL 1:10:49 +24:11 16:51
12 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 1:14:30 +27:52 17:44
13 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 1:26:54 +40:16 20:41
14 Sarah Wøllo Kongsberg OL 1:28:24 +41:46 21:02
15 Thea Land Konnerud IL 1:51:14 +1:04:36 26:29
Solveig Letmolie Eiker OL diskvalifisert
Tomine Lysaker Sanden Eiker OL diskvalifisert

D 17-A kort

4 200 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ida Marie Borge Hovi NOTEAM 46:55 11:10
2 Sølvi Fossøy Eiker OL 56:26 +9:31 13:26
3 Ingvild Løver Thon Modum OL 1:27:43 +40:48 20:53
4 Anna Isnes Tyse Eiker OL 1:36:00 +49:05 22:51
5 Ingrid Letmolie Eiker OL 1:48:26 +1:01:31 25:49
Nina Marie Undeland Sturla, IF diskvalifisert

D 17-B

3 400 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Solveig Kongsrud Modum OL 54:31 16:02
2 Inger Isnes Tyse Eiker OL 57:33 +3:02 16:55
3 Anne Moian Nydal Asker Skiklubb 1:03:06 +8:35 18:33
4 Karen Backe Langum Ringerike OL 1:13:22 +18:51 21:34
5 Lene Flesseberg Kongsberg OL 1:18:04 +23:33 22:57

D 17-C

3 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mette Maudal Kongsberg OL 40:49 13:36
2 Inger-Helene Carlsen Røyken OL 47:42 +6:53 15:54

D 17-N

2 100 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Rita Santschi Modum OL 24:17 11:33

D 17-18

4 900 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 1:27:40 17:53

D 40-

4 900 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Strand Kongsberg OL 1:23:21 17:00
2 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 1:26:57 +3:36 17:44
3 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 1:28:21 +5:00 18:01
4 Tanja Instanes Sturla, IF 1:47:58 +24:37 22:02
5 Merete Undeland Sturla, IF 2:15:41 +52:20 27:41
6 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 2:17:53 +54:32 28:08
Kristin Sæthre Sørensen Sturla, IF diskvalifisert
Kristin Eger Kongsberg OL diskvalifisert

D 50-

4 300 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marianne Njåstein IL Tyrving 53:07 12:21
2 Grete S B Hovi Skien OK 55:00 +1:53 12:47
3 Hilde Storløkken Kongsberg OL 57:07 +4:00 13:16
4 Tove Heimdal Konnerud IL 1:00:26 +7:19 14:03
5 May Jorunn Rognlien Modum OL 1:26:52 +33:45 20:12
6 Kirsti Rogstad Kongsberg OL 2:22:57 +1:29:50 33:14
7 Jane Rødder Kongsberg OL 2:25:09 +1:32:02 33:45

D 60-

2 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sirpa Lilja Modum OL 41:48 14:24
2 Aud Kjemperud Eiker OL 1:21:22 +39:34 28:03

D 65-

2 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 1:07:57 23:25
2 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:19:51 +11:54 27:32
Anne Elvsaas Mo Røyken OL diskvalifisert

D 70-

2 400 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 28:25 11:50
2 Hanne Bræck Kongsberg OL 30:29 +2:04 12:42

D 75-

2 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marit Økern Jensen Bærums Skiklub 36:18 15:07

H 11-12

2 300 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Alfred Bjørnerød OK Moss 16:51 7:19
2 Sondre Ladim OK Moss 18:36 +1:45 8:05
3 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 19:12 +2:21 8:20
4 Arne Bergan Kongsberg OL 23:54 +7:03 10:23
5 Rasmus Berglund Ringerike OL 24:47 +7:56 10:46
6 Henrik Holm Nes Modum OL 31:21 +14:30 13:37
7 Lage Røhnebæk Kongsrud Modum OL 42:22 +25:31 18:25
Reidar Kollstrøm Ringerike OL diskvalifisert

H 13-14

3 400 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Adam Conway Kongsberg OL 33:52 9:57
2 Mathias Skourup Rognebakke Sturla, IF 35:56 +2:04 10:34
3 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 36:15 +2:23 10:39
4 Mikkel Berglund Ringerike OL 37:58 +4:06 11:10
5 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 40:10 +6:18 11:48
6 Johan Eger Kongsberg OL 49:41 +15:49 14:36
7 Oskar Fossås Ringerike OL 1:52:54 +1:19:02 33:12
Sigurd Amundsen Bjørkli Ringerike OL diskvalifisert
Eskild Sæther Fossekallen IL diskvalifisert

H 13-16C

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Even Amundsen Bjørkli Ringerike OL 46:29 15:29

H 15-16

4 900 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Aslak Heimdal Konnerud IL 54:35 11:08
2 Sølve Drage Kongsberg OL 57:28 +2:53 11:43
3 Oskar Arnevik Ringerike OL 1:12:40 +18:05 14:49
4 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 1:16:01 +21:26 15:30
5 Nikolai Nordhaug Konnerud IL 1:16:36 +22:01 15:37
6 Sverre Graffer Ringerike OL 1:53:56 +59:21 23:15
Johan Kristian Undeland Sturla, IF diskvalifisert
Egil Frydenlund Sturla, IF diskvalifisert

H 17-A kort

4 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Arno Lilja Grønhovd Modum OL 1:03:36 12:58
2 Kaspar Lilja Modum OL 1:10:53 +7:17 14:27
3 Peter Carlsen Røyken OL 1:53:00 +49:24 23:03

H 17-B

3 400 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tom André Alstadsæther Eiker OL 46:35 13:42
2 Fredrik Axelson Eiker OL 55:22 +8:47 16:17
3 Ivar Mikal Tyse Eiker OL 1:00:47 +14:12 17:52
4 Åsmund Sæther Fossekallen IL 1:07:08 +20:33 19:44
Dagfinn Sæther Fossekallen IL diskvalifisert

H 17-C

3 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jan Lazor Modum OL 37:46 12:35
2 Gunnar Sanden Eiker OL 44:19 +6:33 14:46

H 17-18

7 100 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sander Arnevik Ringerike OL 1:43:07 14:31

H 40-

7 100 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Odd Strand Kongsberg OL 1:03:20 8:55
2 Per Øivind Eger Kongsberg OL 1:11:41 +8:21 10:05
3 Tore Bjørnerød OK Moss 1:20:36 +17:16 11:21
4 Jens Kristian Kopland Modum OL 1:23:29 +20:09 11:45
5 Lars Erik Gjein Fossum IF 1:28:12 +24:52 12:25
Lars Enerhaugen Modum OL diskvalifisert
Kjell Petter Småge Konnerud IL diskvalifisert
Espen Røste Kongsberg OL diskvalifisert
Rune Sørensen Sturla, IF diskvalifisert

H 50-

4 900 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Øyvind Drage Kongsberg OL 45:36 9:18
2 Gjermund Røren Eiker OL 53:06 +7:30 10:50
3 Gunnar Hope Modum OL 58:56 +13:20 12:01
4 Njål Svingheim Konnerud IL 1:05:32 +19:56 13:22
5 Roar Bye Modum OL 1:15:03 +29:27 15:18
5 Phil Conway Kongsberg OL 1:15:03 +29:27 15:18
7 Roar Nydal Asker Skiklubb 1:40:51 +55:15 20:34
8 Torgeir Brandal Kongsberg OL 1:42:47 +57:11 20:58
Are Njåstein IL Tyrving diskvalifisert

H 60-

4 300 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Øyvind Sørlie Hadeland OL 55:48 12:58
2 Olav Nipen IL Tyrving 1:05:23 +9:35 15:12
3 Johan Swärd Hadeland OL 1:07:17 +11:29 15:38
Torgeir Strandhagen Røyken OL diskvalifisert

H 65-

4 300 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hans Roar Bakken Eiker OL 56:33 13:09
2 Hans O Augedal Asker Skiklubb 57:15 +0:42 13:18
3 Dag Rønning Jensen OL Trollo 58:57 +2:24 13:42
4 Åmund Tonna Eiker OL 1:14:11 +17:38 17:15
5 Tom Bondehagen Fossekallen IL 1:19:22 +22:49 18:27
Hans Lyder Haare Konnerud IL diskvalifisert

H 70-

2 900 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 40:49 14:04
2 Erik Johan Grorud Haslum IL 45:09 +4:20 15:34
3 Kjell Grønhovd Modum OL 46:37 +5:48 16:04
4 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 46:54 +6:05 16:10
5 John Ivar Kjellevold Modum OL 52:43 +11:54 18:10
Trond Wettergreen Driv IL diskvalifisert
Olav Mo Røyken OL diskvalifisert

H 75-

2 900 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Asbjørn Bræck Kongsberg OL 1:00:44 20:56
2 Erling Tidemann Lommedalens IL 1:01:14 +0:30 21:06
3 Knut Kjemhus Kongsberg OL 1:11:57 +11:13 24:48
Ivar Louis Berg Sturla, IF diskvalifisert
Per Meiland Lommedalens IL diskvalifisert

H 80-

2 400 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Leiv Hope Kongsberg OL 33:31 13:57
2 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 34:03 +0:32 14:11
3 Sverre Thune Ringerike OL 55:41 +22:10 23:12

H 85-

2 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Magne Bekkelund Røyken OL 1:12:37 30:15

D 19-A lang

7 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Louise Oram Bækkelagets SK 1:16:43 10:48
2 Therese Haare Konnerud IL 1:16:47 +0:04 10:48
3 Celine Renard Kongsberg OL 1:27:58 +11:15 12:23
4 Anne Marthe Peveri Eiker OL 1:42:26 +25:43 14:25
Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK diskvalifisert
Katharina Rogstad NTNUI diskvalifisert
Ida Hope Oslostudentenes IK diskvalifisert

H 19-A lang

8 200 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Thomas Nipen Nydalens SK 1:02:21 7:36
2 Damien Renard Kongsberg OL 1:05:25 +3:04 7:58
3 Mikael Olausson Oslostudentenes IK 1:13:39 +11:18 8:58 Last ned GPS-spor i gpx-format
4 Erik Feyling Haare Konnerud IL 1:13:55 +11:34 9:00
5 Karsten Kopland Modum OL 1:18:30 +16:09 9:34
6 Mathias Nipen Bækkelagets SK 1:21:36 +19:15 9:57
7 Harald Hovi Skien OK 1:26:30 +24:09 10:32
8 Ivar Seierstad IL GeoForm 1:35:12 +32:51 11:36
9 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 1:36:19 +33:58 11:44
10 Magnus Barth Gustavsen Oslostudentenes IK 2:03:14 +1:00:53 15:01
Einar Tommelstad Nydalens SK diskvalifisert

Direkte AK

4 200 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sjur Hovi Kristiansand OK 45:23 10:48
2 Hanne Løver Thon Modum OL 54:43 +9:20 13:01
3 Astrid Bjørnerød OK Moss 57:53 +12:30 13:46
4 Hans Otto Øverby Kongsberg OL 1:00:32 +15:09 14:24
5 Pål Espen Nordhaug Konnerud IL 1:25:47 +40:24 20:25
6 Lill Kristin Enger Modum OL 2:08:06 +1:22:43 30:30

Direkte B

3 400 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jan Arild Rygg Sande Sportsklubb 58:10 17:06
2 Anna Swärd Hadeland OL 1:23:24 +25:14 24:31
3 Anders Hvasshovd Kongsberg OL 1:30:38 +32:28 26:39
4 Rachel Fouladi Grater Vancouver Orienteering 1:31:49 +33:39 27:00
5 Annemarie Ranvik Konnerud IL 1:39:15 +41:05 29:11
6 Kristin Swärd Hadeland OL 1:55:21 +57:11 33:55

Direkte C

3 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hans Jørgen Krogstie Konnerud IL 42:31 14:10
2 Ingrid Bergan Kongsberg OL 50:59 +8:28 16:59

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor