Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Norsk O-Festival mellom

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Norsk O-Festival mellom
Arrangørorganisasjoner: Sarpsborg OL / Trøsken IL / Varteig OL
Dato: søndag 26 juni 2016

D -10

2 180 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Synne Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 48:33 22:16
Sigrid Schmitt Gran Halden SK 51:46 23:44
Torine Hagen-Tafjord Halden SK 34:45 15:56
Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 33:28 15:21
Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 46:28 21:18
Anita Langeggen Kongsberg OL 42:44 19:36
Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 1:07:33 30:59
Pernille Nor-Woll Østmarka OK 39:42 18:12
Synne Kvittum Nytrøen Tynset IF 41:26 19:00
Aurora Oldertrøen Tynset IF 55:34 25:29
Ida Joanne Oldertrøen Tynset IF 57:00 26:08
Guro Ottesen Fredrikstad SK 38:52 17:49
Elise Renard Kongsberg OL 44:29 20:24
Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb 58:44 26:56
Emma Ailin Skårbø Raumar Orientering 40:21 18:30
Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 27:03 12:24
Minna Sofie Wingstedt Halden SK 37:28 17:11
Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 41:52 19:12
Pernille Zagar Larvik OK 1:08:19 31:20
Inger Anne Braarud Halden SK diskvalifisert
Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn diskvalifisert

D 11-12N

2 550 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingeborg Roll Mosland Oppsal Orientering 27:16 10:41
2 Ane Hustvedt Oppsal Orientering 30:29 +3:13 11:57
3 Silje Gåsvik Narvestad Halden SK 31:50 +4:34 12:29
4 Hanna Lerche Fodstad Gjø-Vard OL 36:00 +8:44 14:07
5 Hanna Bystrøm Indre Østfold OK 42:11 +14:55 16:32

D 11-12

2 450 m, 42 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mathea Spets Storhov Freidig 22:52 9:20
2 Mari Aarseth Nydalens SK 24:05 +1:13 9:49
3 Eline Horten Jordet Vingelen IL 25:10 +2:18 10:16
4 Marie Kvarme Røyken OL 26:01 +3:09 10:37
5 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 28:45 +5:53 11:44
6 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 29:50 +6:58 12:10
7 Marie Scheele Nydalens SK 33:04 +10:12 13:29
8 Anna Taksdal Ganddal IL 33:35 +10:43 13:42
9 Tora Kittilsen Freidig 34:25 +11:33 14:02
10 Vilde Hagen-Tafjord Halden SK 35:46 +12:54 14:35
11 Iril Ringheim Larvik OK 36:00 +13:08 14:41
12 Mina Akiko Johnsen Røyken OL 36:19 +13:27 14:49
13 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 37:32 +14:40 15:19
14 Nora Christine Hansen Røyken OL 37:42 +14:50 15:23
15 Frida Hovgaard Eisvang OK Moss 38:00 +15:08 15:30
16 Maria Strømdal Wik Freidig 38:11 +15:19 15:35
17 Synne Sandven Notodden OL 38:41 +15:49 15:47
18 Guro Schjølberg Tynset IF 40:19 +17:27 16:27
19 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 41:18 +18:26 16:51
20 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 41:47 +18:55 17:03
21 Emma Helene Olsen Halden SK 42:45 +19:53 17:26
22 Eileen Bjanes IL Tyrving 42:56 +20:04 17:31
23 Aino Virtanen Angelniemen Ankkuri 43:44 +20:52 17:51
24 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 44:02 +21:10 17:58
25 Vida Helland-Hansen IL Tyrving 44:35 +21:43 18:11
26 Una Kittilsen Freidig 45:01 +22:09 18:22
27 Mille Baastad Berg IL Tyrving 45:23 +22:31 18:31
28 Ida Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 47:22 +24:30 19:20
29 Lene Hauge Hisøy OK 47:47 +24:55 19:30
30 Maria Kostøl Kristiansand OK 48:01 +25:09 19:35
31 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 50:06 +27:14 20:26
32 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 51:55 +29:03 21:11
33 Julie Sophie Wold OK Moss 54:31 +31:39 22:15
34 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 55:01 +32:09 22:27
35 Elma Sagli Gudim Indre Østfold OK 56:19 +33:27 22:59
36 Anne Frøisland Vang OL 58:58 +36:06 24:04
37 Ada Othilie Dahl Borkamo Notodden OL 59:15 +36:23 24:11
38 Marie Lien Backstrøm Halden SK 1:00:49 +37:57 24:49
39 Marie Saugestad Nydalens SK 1:05:35 +42:43 26:46
40 Helle Kvalheim Halden SK 1:14:35 +51:43 30:26
41 Andrea Kirkenes Fjell Røyken OL 1:17:25 +54:33 31:35
42 Mathilde Fossaas Gimle IF 1:21:45 +58:53 33:22

D 13-16N

2 550 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Karoline Studsrud Hisøy OK diskvalifisert

D 13-16C

2 160 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Emilie Johansen Sandefjord OK 27:29 12:43
2 Marion Halvorsen Nustad Øyer-Tretten IF 33:20 +5:51 15:25
3 Anna Austad Sveen Raumar Orientering 35:58 +8:29 16:39
4 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 42:16 +14:47 19:34
5 Eline Signore Myhrvold Indre Østfold OK 43:38 +16:09 20:12
6 Lita Lerke Leodine Hjelseth OL Tønsberg og omegn 53:22 +25:53 24:42
7 Ada Gulliksen Indre Østfold OK 53:49 +26:20 24:54
8 Anny Rogne OL Tønsberg og omegn 55:18 +27:49 25:36
9 Inger-Lise Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 57:19 +29:50 26:32
Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn diskvalifisert

D 13

2 660 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Pia Young Vik Nydalens SK 20:11 7:35
2 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 25:08 +4:57 9:26
3 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 25:48 +5:37 9:41
4 Eline Schjerven Lardal OL 27:43 +7:32 10:25
5 Johanna Sofie Longfjeld Modum OL 28:26 +8:15 10:41
6 Frida Solsrud Nydalens SK 32:11 +12:00 12:05
7 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 32:46 +12:35 12:19
8 Kristin Lundanes Emblem IL 33:23 +13:12 12:33
9 Mari Øverby Kongsberg OL 34:32 +14:21 12:58
10 Astrid Rognstad Hadeland OL 35:25 +15:14 13:18
11 Serine Skogeng Reiten Emblem IL 35:41 +15:30 13:24
12 Lise Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 35:48 +15:37 13:27
13 Trude Markhus Verdal OK 35:52 +15:41 13:29
14 Johanne Rognerud Bøe Fossum IF 36:11 +16:00 13:36
15 Mari Eidsmo Freidig 36:38 +16:27 13:46
16 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 36:42 +16:31 13:47
17 Elida Sagli Gudim Indre Østfold OK 37:53 +17:42 14:14
18 Diane Ninauve-Jutulstad Bækkelagets SK 38:02 +17:51 14:17
19 Nora Marie Enerhaugen Ringerike OL 38:33 +18:22 14:29
20 Mille Jægtvik Konnerud IL 38:58 +18:47 14:38
21 Ine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 39:27 +19:16 14:49
22 Ida Solli Mo OK 39:40 +19:29 14:54
23 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 40:44 +20:33 15:18
24 Dina Sofie Falkenberg Torgersen Stavanger Orienteringsklubb 41:40 +21:29 15:39
25 Ane Malene Kolstad Freidig 42:17 +22:06 15:53
26 Noor Dirro-Helu Måren OK 42:22 +22:11 15:55
27 Hedda Spangberg Konnerud IL 48:32 +28:21 18:14
28 Marie Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 51:19 +31:08 19:17
29 Luciana Maria Svads Måren OK 52:02 +31:51 19:33
30 Sofie Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 55:42 +35:31 20:56
31 Emma Bangstad Bergersen Hamar OK 56:31 +36:20 21:14
32 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 1:01:23 +41:12 23:04
33 Hannah Mans Nydalens SK 1:02:14 +42:03 23:23
34 Oda Sørlie Nydalens SK 1:05:57 +45:46 24:47
Silje Elise Husdal Stavanger Orienteringsklubb brutt

D 14

2 660 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Oda Scheele Nydalens SK 21:47 8:11
2 Åsne Haavengen Kongsberg OL 22:28 +0:41 8:26
3 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 23:58 +2:11 9:00
4 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 24:01 +2:14 9:01
5 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 25:16 +3:29 9:29
6 Amélie Aamodt Oppsal Orientering 25:40 +3:53 9:38
7 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 25:54 +4:07 9:44
8 Marieluise Schmitt Gran Halden SK 26:04 +4:17 9:47
9 Ingrid Blindheim Lillomarka OL 26:15 +4:28 9:52 Last ned GPS-spor i gpx-format
10 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 26:42 +4:55 10:02
11 Mina Schjerven Lardal OL 28:49 +7:02 10:50
12 Ingrid Lamark Ganddal IL 29:26 +7:39 11:03
13 Tina Kalleson Oppsal Orientering 31:28 +9:41 11:49
14 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 31:55 +10:08 11:59
15 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 32:15 +10:28 12:07
16 Nina Pedersen Sarpsborg OL 33:15 +11:28 12:30
17 Berthe Teslo Hadeland OL 34:14 +12:27 12:52
18 Synne Marie Jenssen Halden SK 35:06 +13:19 13:11
19 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 35:38 +13:51 13:23
20 Alexandra Angvoll Fredrikstad SK 36:12 +14:25 13:36
21 Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 36:41 +14:54 13:47
22 Ingrid Bogen Arenth Sturla, IF 36:47 +15:00 13:49
23 Ingrid Kristine Hansen Sarpsborg OL 37:16 +15:29 14:00
24 Karoline Torø Kongsberg OL 45:32 +23:45 17:07
25 Elisabeth Brandal Søfting Kongsberg OL 45:55 +24:08 17:15
26 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 46:31 +24:44 17:29
27 Alexandra Linløkken Østmarka OK 53:00 +31:13 19:55
28 Petra Hoveid Asker Skiklubb 55:52 +34:05 21:00
29 Inga Cathrin Winsvold Østmarka OK 1:03:18 +41:31 23:47
Hedda Sofie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering diskvalifisert
Hedda Johanne Slang Sundsetvik Halden SK diskvalifisert

D 15-16B

3 080 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Maren Sofie Gulliksen Indre Østfold OK 45:59 14:55
2 Kamilla Lome Hamar OK 50:39 +4:40 16:26
3 Frida Daler Stokke IL 59:45 +13:46 19:23
4 Tonje-Malin Rhrich Konnerud IL 1:01:04 +15:05 19:49
5 Tiril Olaussen Haugesund IL Orientering 1:35:44 +49:45 31:04

D 15

3 120 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jenny Baklid Konnerud IL 24:25 7:49
2 Tale Strand Kongsberg OL 26:57 +2:32 8:38
3 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 28:32 +4:07 9:08
4 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 30:27 +6:02 9:45
5 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 31:29 +7:04 10:05
6 Karoline Bjørnerød OK Moss 31:35 +7:10 10:07
7 Mari Kilskar Grevskott Frol IL 31:42 +7:17 10:09
8 Mari Strømme Lid TIF Viking 32:13 +7:48 10:19
9 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 33:15 +8:50 10:39
10 Ada Wulfsberg Nydalens SK 33:21 +8:56 10:41
11 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 34:10 +9:45 10:57
12 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 34:11 +9:46 10:57
13 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 35:18 +10:53 11:18
14 Tora Aasheim Nymark TIF Viking 35:49 +11:24 11:28
15 Silje Kregnes Kristiansand OK 36:11 +11:46 11:35
16 Kaja Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 36:34 +12:09 11:43
17 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 37:06 +12:41 11:53
18 Marte Karine Larsen Kongsberg OL 38:18 +13:53 12:16
19 Marie Liland Nydalens SK 40:12 +15:47 12:53
20 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 41:06 +16:41 13:10
21 Marie F. Lindløv Jensen Sarpsborg OL 43:53 +19:28 14:03
22 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 44:22 +19:57 14:13
23 Anna Vangen Lunåsmo Tynset IF 44:41 +20:16 14:19
24 Emma Danevad Fredrikstad SK 45:06 +20:41 14:27
25 Andrea Ranvik Konnerud IL 45:13 +20:48 14:29
26 Anniken Ranvik Konnerud IL 45:48 +21:23 14:40
27 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 46:14 +21:49 14:49
28 Marie Oen-Sivertsen TIF Viking 53:38 +29:13 17:11
Hanne Eide Rapp Raumar Orientering diskvalifisert
Kaisa Antonsen Fredrikstad SK diskvalifisert
Johanne Midttun Systad Nydalens SK diskvalifisert
Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK diskvalifisert
Inga Sandvold Tynset IF diskvalifisert

D 16

3 120 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marlin Haavengen Kongsberg OL 26:37 8:31
2 Ragne Wiklund Nydalens SK 27:03 +0:26 8:40
3 Hanne Vassend Porsgrunn OL 27:15 +0:38 8:44
4 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 27:59 +1:22 8:58
5 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 28:49 +2:12 9:14
6 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 28:56 +2:19 9:16
7 Maren Norderud IL Tyrving 31:01 +4:24 9:56
8 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 31:48 +5:11 10:11
9 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 32:00 +5:23 10:15
10 Dina Reitan Freidig 32:17 +5:40 10:20
11 Helene Eger Kongsberg OL 34:34 +7:57 11:04
12 Aurora Gjølsjø OK Moss 34:35 +7:58 11:05
13 Andrine Harriet Fremstad Larvik OK 34:45 +8:08 11:08
14 Ingrid Madslien Nydalens SK 34:54 +8:17 11:11
15 Ingrid Hasaas Fossum IF 35:00 +8:23 11:13
16 Maria Rørvik Haver Lillomarka OL 35:06 +8:29 11:15
17 Linn Mei Waaler Måren OK 35:26 +8:49 11:21
18 Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 35:35 +8:58 11:24
19 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 36:26 +9:49 11:40
20 Elisabeth Hesselberg Larvik OK 36:50 +10:13 11:48
21 Hanna Nysæter Skien OK 37:20 +10:43 11:57
22 Eli Kolstad Mo OK 37:32 +10:55 12:01
23 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 38:41 +12:04 12:23
24 Lotte Myklemyr Eiker OL 39:53 +13:16 12:46
25 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 40:04 +13:27 12:50
26 Marie Hansen Sarpsborg OL 42:01 +15:24 13:28
27 Anna Meen Porsgrunn OL 42:14 +15:37 13:32
28 Kaya Dirksen Sauda Orienteringsklubb 43:08 +16:31 13:49
29 Elisabeth Brække Halden SK 45:19 +18:42 14:31
30 Ida Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 49:00 +22:23 15:42
31 Lisa Jenssen Halden SK 49:51 +23:14 15:58
32 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 54:53 +28:16 17:35
33 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 55:27 +28:50 17:46
34 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 58:44 +32:07 18:49
35 Vera Gano Mønnich Røyken OL 1:07:13 +40:36 21:32
Anna Emilie Torseth Gjø-Vard OL diskvalifisert
Hanna Lye Moum Halden SK diskvalifisert
Frida Bakken Ulseth Nydalens SK diskvalifisert

D 17-N

2 550 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Maren Wiger Modum OL 21:54 8:35

D 17-C

2 160 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Celine Visted Gjø-Vard OL 22:57 10:37
2 Mette Maudal Kongsberg OL 27:37 +4:40 12:47
3 Anne Berit Ulsaker Hemsedal IL 27:58 +5:01 12:56
4 Linda Rivedal Sentrum OK 32:18 +9:21 14:57
5 Tiril Reksnes Hadeland OL 34:40 +11:43 16:02
6 Gunn Kristin Roso Lardal OL 35:25 +12:28 16:23
7 Anne-Marthe Hansen Fet OL 35:39 +12:42 16:30
8 Solveig Schou OK Sør 36:40 +13:43 16:58
9 Marit Brødreskift Freidig 43:25 +20:28 20:06
10 Maj Lene Nystuen Røyken OL 44:27 +21:30 20:34
11 Silje Skatvedt Stensrud OK Horten 47:42 +24:45 22:05
12 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 48:14 +25:17 22:19
13 Sonja Snuggerud Gjø-Vard OL 48:24 +25:27 22:24
14 Hege Andersen IL Koll 50:25 +27:28 23:20
15 Siri Stavsholt Bujordet Kristiansand OK 55:05 +32:08 25:30
16 Turid Williksen Fossum IF 56:03 +33:06 25:56
17 Marianne Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 59:30 +36:33 27:32
18 Ina Blågestad Indre Østfold OK 1:04:55 +41:58 30:03
19 Tove Tesdal Indre Østfold OK 1:04:56 +41:59 30:03
20 Ann Mari Studsrud Hisøy OK 1:10:40 +47:43 32:42
21 Lill Birkelund Porsgrunn OL 1:42:57 +1:20:00 47:39

D 17-B

3 080 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ellen Gustafsson Kongsberg OL 37:48 12:16
2 Solveig Sæl Fossum IF 39:36 +1:48 12:51
3 Anbjørg Søberg Henriksen Rudsbygd IL 43:16 +5:28 14:02
4 Anett Wallin IL Tyrving 43:50 +6:02 14:13
5 Kristin Søberg Henriksen Rudsbygd IL 45:37 +7:49 14:48
6 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 46:10 +8:22 14:59
7 Cecilie Wærp Hauge Nydalens SK 46:14 +8:26 15:00
8 Marit Lunde Bodø og Omegn IF Orientering 48:09 +10:21 15:37
9 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 49:35 +11:47 16:05
10 Kjersti Småstuen OL Toten-Troll 49:43 +11:55 16:08
11 Elin Gravningen Stokke IL 51:00 +13:12 16:33
12 Anne Lise Nyengen Indre Østfold OK 53:31 +15:43 17:22
13 Celine Vik Olsen Larvik OK 57:00 +19:12 18:30
14 Antonette Hesselberg Larvik OK 57:08 +19:20 18:32
15 Elisabeth Mork Fjeldvær Oslostudentenes IK 57:29 +19:41 18:39
16 Ingunn Saur Modahl Fredrikstad SK 58:55 +21:07 19:07
17 Gro Ellegaard Vang OL 59:52 +22:04 19:26
18 Ida Brænden Raumar Orientering 1:00:41 +22:53 19:42
19 Johanne de Presno NTNUI 1:01:45 +23:57 20:02
20 Cecilie Bergan Fet OL 1:04:35 +26:47 20:58
21 Lene Flesseberg Kongsberg OL 1:05:55 +28:07 21:24
22 Tone Rosenlund Varegg Fleridrett 1:07:27 +29:39 21:53
23 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:07:31 +29:43 21:55
24 Eli Stensli Løten o-lag 1:07:35 +29:47 21:56
25 Irene Langeggen Kongsberg OL 1:08:32 +30:44 22:15
26 Trude Klyve Oppsal Orientering 1:09:07 +31:19 22:26
27 Liv Bente H Friestad Kristiansand OK 1:10:24 +32:36 22:51
28 Helene Reime Hellem Varegg Fleridrett 1:11:56 +34:08 23:21
29 Britt Kjersti Jåstad Varegg Fleridrett 1:11:57 +34:09 23:21
30 Anne Carine Dahl Borkamo Notodden OL 1:13:16 +35:28 23:47
31 Monica Tveit Tjentland Lardal OL 1:13:29 +35:41 23:51
32 Inger Bjerga Varegg Fleridrett 1:13:59 +36:11 24:01
33 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 1:15:32 +37:44 24:31
34 Susanne Strøm Hedrum OL 1:16:37 +38:49 24:52
35 Annemarie Ranvik Konnerud IL 1:19:13 +41:25 25:43
36 Astrid Oline Ervik Varegg Fleridrett 1:47:25 +1:09:37 34:52
Marit Follestad Tandberg Modum OL diskvalifisert

D 17-20

3 160 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 44:26 14:03
2 Victoria Myklebust Strøm Hedrum OL 45:52 +1:26 14:30
3 Thea Feiring Haltia IL Tyrving 47:13 +2:47 14:56
4 Silje Moe Fredrikstad SK 47:43 +3:17 15:06
5 Martha Skogeng Reiten Emblem IL 56:03 +11:37 17:44
6 Nora Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 56:05 +11:39 17:44
7 Runa Almeland Fana IL 57:46 +13:20 18:16
8 Siri Pedersen Sarpsborg OL 1:11:09 +26:43 22:30
Mathilde Sønsterudbråten Raumar Orientering diskvalifisert

D 21-K

2 670 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Silje Uhlen Maurset NTNUI 24:06 9:01
2 Jannicke Ødegård OL Tønsberg og omegn 30:16 +6:10 11:20
3 Gunn Camilla Stang Oslostudentenes IK 30:42 +6:36 11:29
4 Hilde Molenaar Modum OL 35:32 +11:26 13:18
5 Kristin Heivoll Søgne og Songdalen OK 40:04 +15:58 15:00
6 Else Kristine Lien Løten o-lag 41:55 +17:49 15:41
7 Hanne Wold OK Moss 47:38 +23:32 17:50
8 Stine Austad Raumar Orientering 48:12 +24:06 18:03
9 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 50:18 +26:12 18:50

D 21-

3 570 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Gitte Bromander Fredrikstad SK 32:10 9:00
2 Benedicte Hald Bjørgum Kristiansand OK 34:42 +2:32 9:43
3 Tone Aamli Sundtjønn Lillomarka OL 35:29 +3:19 9:56
4 Helen Martinsen IL Gular 38:29 +6:19 10:46
5 Oda Wennemo Halden SK 38:48 +6:38 10:52
6 Ida Hope Oslostudentenes IK 39:12 +7:02 10:58
7 Anneke Hald Bjørgum Kristiansand OK 39:27 +7:17 11:03
8 Live Lindemark Asker Skiklubb 39:37 +7:27 11:05
9 Celine Renard Kongsberg OL 40:26 +8:16 11:19
10 Lene Therese Myrland Notodden OL 40:35 +8:25 11:22
11 Sølvi Fossøy Eiker OL 41:15 +9:05 11:33
12 Anita Hilleren Eiker OL 41:31 +9:21 11:37
13 Marianne Bakken Nydalens SK 43:12 +11:02 12:06
14 Belinda Jørandli Rudsengen Oslostudentenes IK 43:40 +11:30 12:13
14 Anne Marthe Peveri Eiker OL 43:40 +11:30 12:13
16 Dorthe Kühl Petersen Lillomarka OL 44:04 +11:54 12:20
17 Kjersti Adéla Westin Kristiansand OK 45:24 +13:14 12:43
18 Nina Jeanette Tollehaug Eiker OL 45:32 +13:22 12:45
19 Pia Skyttersæter Iversen Heming Orientering 45:40 +13:30 12:47
20 Rikke Skyttersæter Iversen Heming Orientering 46:06 +13:56 12:54
21 Monica Meum Johansen OK Moss 47:24 +15:14 13:16
22 Astri Marie Remme Porsgrunn OL 47:38 +15:28 13:20
23 Julie Bøbel Nydalens SK 48:59 +16:49 13:43
24 Bjørg Granly Freidig 49:48 +17:38 13:56
25 Ingvild Brekke NTNUI 50:41 +18:31 14:11
26 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 51:00 +18:50 14:17
27 Toril Falkenberg Stavanger Orienteringsklubb 51:53 +19:43 14:31
28 Marie Hammer Iversen Østmarka OK 53:57 +21:47 15:06
29 Heidi Jensen NTNUI 54:40 +22:30 15:18
30 Ida Elisabeth Finstad NTNUI 59:25 +27:15 16:38
31 Ane Næsset Ramtvedt IL Tyrving 1:13:49 +41:39 20:40
Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK diskvalifisert
Inger Anita Tollehaug Eiker OL diskvalifisert

D 35-

3 570 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Kronborg Bronebakk Halden SK 36:25 10:12
2 Silje Syversen Oppsal Orientering 45:22 +8:57 12:42
3 Pernille Nauf Hedrum OL 48:30 +12:05 13:35
4 Tina Strømdal Wik Freidig 53:44 +17:19 15:03
5 Silvia Shandurkova Uzana 54:19 +17:54 15:12
6 Svenja Kernstock Oslostudentenes IK 54:39 +18:14 15:18
7 Torill Hynne Fjære Hedrum OL 59:53 +23:28 16:46
8 Grete Westgaard Indre Østfold OK 1:02:45 +26:20 17:34
9 Marion Amundsen Ringerike OL 1:10:58 +34:33 19:52
10 Nina Birkelund Asker Skiklubb 1:15:38 +39:13 21:11

D 40-

3 160 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 27:28 8:41
2 Ragnhild Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 28:19 +0:51 8:57
3 Karin Skedsmo Danevad Fredrikstad SK 29:19 +1:51 9:16
4 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 30:04 +2:36 9:30
5 Mari Angell-Petersen Freidig 30:06 +2:38 9:31
6 Mari Gullbrekken Schjølberg Tynset IF 31:52 +4:24 10:05
7 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 33:13 +5:45 10:30
8 Anne Urset IL BUL-Tromsø 33:21 +5:53 10:33
9 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 35:42 +8:14 11:17
10 Kari Strand Kongsberg OL 35:55 +8:27 11:21
11 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 36:48 +9:20 11:38
12 Kristin Eger Kongsberg OL 36:56 +9:28 11:41
13 Sara Mathisen Porsgrunn OL 37:01 +9:33 11:42
14 Heidi Tronbøl Fet OL 37:25 +9:57 11:50
15 Liv Schjerven Lardal OL 37:51 +10:23 11:58
16 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 38:39 +11:11 12:13
17 Anne Kjersti Briskerud Grue IL 38:49 +11:21 12:17
18 Monica Berglund Ringerike OL 38:56 +11:28 12:19
19 Ann Helen Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 41:18 +13:50 13:04
20 Elin Kalleson Oppsal Orientering 41:20 +13:52 13:04
21 Katrine Andersen Freidig 41:47 +14:19 13:13
22 Linda M. Torper Bystrøm Indre Østfold OK 42:00 +14:32 13:17
23 Silje Island OL Tønsberg og omegn 42:25 +14:57 13:25
24 Sigrid Melander Vie Fossum IF 43:33 +16:05 13:46
25 Margot Bolstad Lynum Freidig 44:33 +17:05 14:05
26 Linn Carina Daland Kristiansand OK 44:40 +17:12 14:08
27 Ingunn Berget Ås-NMBU Orientering 45:44 +18:16 14:28
28 Målfrid Konst Kristiansand OK 46:43 +19:15 14:47
29 Line Nybakken Ås-NMBU Orientering 48:00 +20:32 15:11
30 Trude Hansen Berger og Svelvik OL 52:12 +24:44 16:31
31 Åse Nysæter Skien OK 53:23 +25:55 16:53
32 Kirsti Gimnes Are Oppsal Orientering 57:28 +30:00 18:11
33 Ingvild Eckdahl OK Horten 58:51 +31:23 18:37
34 Ida Christine Parnemo Oslostudentenes IK 1:02:53 +35:25 19:53
35 Linda Fredh Måren OK 2:03:32 +1:36:04 39:05
Eli Ringstad Lien Gjø-Vard OL diskvalifisert
Lene Rykkje Varegg Fleridrett brutt

D 45-K

2 670 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anne Sofie Forseth Bue OL Tønsberg og omegn 38:39 14:28
2 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 41:13 +2:34 15:26
3 Bodil Hulløen Kristiansand OK 46:22 +7:43 17:21
4 Kari Arnestad Ringerike OL 51:44 +13:05 19:22
5 May-lill Damm TIF Viking 51:47 +13:08 19:23
6 Elin Marie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:01:17 +22:38 22:57
Kristin Hjortland Larvik OK diskvalifisert

D 45-

3 160 m, 86 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Undstad Larvik OK 26:31 8:23
2 Ellen Kathrine Svendsby Halden SK 26:50 +0:19 8:29
3 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 27:37 +1:06 8:44
4 Jorun Ruud Asker Skiklubb 27:55 +1:24 8:50
5 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 28:29 +1:58 9:00
6 Hanne Lerche Raadal Halden SK 29:30 +2:59 9:20
7 Hilde Grøneng Lillehammer OK 29:52 +3:21 9:27
8 Heidi Arnesen Freidig 30:19 +3:48 9:35
9 Anne-Lene Bakken Ulseth Nydalens SK 31:02 +4:31 9:49
10 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 31:12 +4:41 9:52
10 Karianne Strømme TIF Viking 31:12 +4:41 9:52
12 Maria Jonsson Nydalens SK 31:14 +4:43 9:53
13 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 31:21 +4:50 9:55
14 Kirsti Kringhaug Ringerike OL 31:22 +4:51 9:55
15 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 31:33 +5:02 9:59
16 Gøril Eide Byåsen IL 31:54 +5:23 10:05
17 Hege Feiring IL Tyrving 32:21 +5:50 10:14
18 Kristin Sandven Notodden OL 33:03 +6:32 10:27
19 Marit B. Eithun Nittedal OL 33:12 +6:41 10:30
20 Ingunn Vangen Lunåsmo Tynset IF 33:13 +6:42 10:30
21 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 33:15 +6:44 10:31
22 Mona Lome Hamar OK 33:20 +6:49 10:32
23 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 34:03 +7:32 10:46
24 Doris Stien Kaspersen Mo OK 34:58 +8:27 11:03
25 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 35:07 +8:36 11:06
26 Ann-Cathrin Nybak Urdal Ganddal IL 35:20 +8:49 11:10
27 Isa Heggedal Konnerud IL 35:27 +8:56 11:13
28 Hege Solerød Gjø-Vard OL 35:33 +9:02 11:15
29 Hilde Vassend Porsgrunn OL 36:05 +9:34 11:25
30 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 36:15 +9:44 11:28
31 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 36:41 +10:10 11:36
32 Runa Lien Backstrøm Halden SK 36:45 +10:14 11:37
33 Irene Felde Olaussen Halden SK 36:46 +10:15 11:38
34 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 37:11 +10:40 11:46
35 Katrine Bakke Fossum IF 37:44 +11:13 11:56
36 Torunn Spets Storhov Freidig 37:57 +11:26 12:00
37 Tove Aasheim Askøy OL 38:17 +11:46 12:06
38 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 38:52 +12:21 12:17
39 Trine Oldernes Lillomarka OL 39:11 +12:40 12:23
40 Hanne Løver Thon Modum OL 39:12 +12:41 12:24
41 Vibeke Øye IL Gular 40:43 +14:12 12:53
42 Janita Skogeng Emblem IL 40:56 +14:25 12:57
43 Ragnhild Balsvik Osterøy IL 41:19 +14:48 13:04
44 Frauke Schmitt Gran Halden SK 41:29 +14:58 13:07
45 Mette Wanvik Stjørdals-Blink Orientering 43:35 +17:04 13:47
46 Ingeborg Øderud Bækkelagets SK 43:53 +17:22 13:53
47 Hanne Narvestad Halden SK 44:33 +18:02 14:05
48 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 44:37 +18:06 14:07
49 Hilde Hovdenak Modum OL 45:22 +18:51 14:21
50 Marit-Elin Iden OK Moss 45:52 +19:21 14:30
51 Christine Roll Paulsen Fredrikstad SK 45:53 +19:22 14:31
52 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 46:12 +19:41 14:37
53 Siri Thortveit Myhre Kristiansand OK 46:50 +20:19 14:49
54 Heidi Myklemyr Eiker OL 47:19 +20:48 14:58
55 Heidi Østli Raumar Orientering 47:42 +21:11 15:05
56 Grethe Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 48:50 +22:19 15:27
57 Anita Sælevik Haugesund IL Orientering 49:11 +22:40 15:33
58 Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL 49:19 +22:48 15:36
59 Marianne Hauge Hisøy OK 49:20 +22:49 15:36
60 Marianne Lykke Emblem IL 49:33 +23:02 15:40
61 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 49:52 +23:21 15:46
62 Unn Mette Klopbakken Snertingdal IF Orientering 50:11 +23:40 15:52
63 Lenka Westin Porsgrunn OL 50:26 +23:55 15:57
64 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 50:31 +24:00 15:59
65 Hege Melby Lardal OL 51:04 +24:33 16:09
66 Solveig Bergan Nydalens SK 52:20 +25:49 16:33
67 Åse Reidun Kregnes Kristiansand OK 52:29 +25:58 16:36
68 Marit Gano Røyken OL 52:45 +26:14 16:41
69 Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 53:07 +26:36 16:48
70 Anita Stenseth Snertingdal IF Orientering 54:01 +27:30 17:05
71 Marianne Reusch Heming Orientering 54:14 +27:43 17:09
72 Vibeke Lamark Ganddal IL 54:15 +27:44 17:10
73 Eli Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 54:38 +28:07 17:17
74 Toini Skyttersæter Konnerud IL 55:25 +28:54 17:32
75 Anne Nilsen Ås-NMBU Orientering 56:45 +30:14 17:57
76 Mette Spangberg Konnerud IL 57:29 +30:58 18:11
77 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 57:55 +31:24 18:19
78 Wendy Fjellstad Ås-NMBU Orientering 58:20 +31:49 18:27
79 Torill Vister Indre Østfold OK 1:01:29 +34:58 19:27
80 Kathrine Lunøe Nydalens SK 1:03:24 +36:53 20:03
81 Anna-Lena Jacobsson Degerfors OK 1:05:30 +38:59 20:43
82 Gro Børte Kristiansand OK 1:06:10 +39:39 20:56
83 Solveig Kongsrud Modum OL 1:16:09 +49:38 24:05
Sigrid Melkild Freidig diskvalifisert
Stine Arntzen Sandefjord OK diskvalifisert
Tonje Holm OK Moss diskvalifisert

D 50-

2 660 m, 63 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Alix Young Vik Nydalens SK 25:37 9:37
2 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 27:57 +2:20 10:30
3 Kari Christiansen Sandefjord OK 28:18 +2:41 10:38
4 Unn Hilde Heggedal Kongsberg OL 28:29 +2:52 10:42
5 Inger Tone Nygård Egersund OK 29:34 +3:57 11:06
6 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 29:50 +4:13 11:12
7 Gry Ahlsand Nydalens SK 29:56 +4:19 11:15
8 Turid Arnesen Byåsen IL 30:02 +4:25 11:17
9 Ingvild Mulen Kristiansand OK 30:37 +5:00 11:30
10 Synnøve Lyssand Sandberg Nydalens SK 31:03 +5:26 11:40
11 Marit Johnsen Bodø og Omegn IF Orientering 31:11 +5:34 11:43
12 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 31:26 +5:49 11:49
13 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 31:41 +6:04 11:54
14 Åshild Stuve Strandlie Gjø-Vard OL 31:52 +6:15 11:58
15 Mona J. Mølnvik Freidig 32:32 +6:55 12:13
16 Heidi Schatvet Notodden OL 32:43 +7:06 12:17
17 Tove Heimdal Konnerud IL 32:45 +7:08 12:18
18 Mona Høiås Sæther Freidig 33:01 +7:24 12:24
19 Tiri Rebård Sandefjord OK 33:05 +7:28 12:26
20 Dagrun Melkild Heming Orientering 33:19 +7:42 12:31
20 Anne C Turter Nydalens SK 33:19 +7:42 12:31
22 Gunn-Torill Hokholt Kolbotn og Skimt OL 33:55 +8:18 12:45
22 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 33:55 +8:18 12:45
24 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 34:15 +8:38 12:52
25 Hilde Storløkken Kongsberg OL 34:54 +9:17 13:07
26 Ragnhild Hald Kristiansand OK 35:30 +9:53 13:20
27 Vanja Staff OL Toten-Troll 35:36 +9:59 13:23
28 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 35:37 +10:00 13:23
29 Kristin D Selvig Nydalens SK 35:50 +10:13 13:28
30 Hege Fjellbirkeland IL Gular 37:09 +11:32 13:57
31 Ida Engen Raumar Orientering 37:15 +11:38 14:00
32 Else Grandal IL Tyrving 37:44 +12:07 14:11
33 Ingrid Hernes Østmarka OK 38:06 +12:29 14:19
34 Hilde Forbord Malvik IL 38:21 +12:44 14:25
35 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 39:07 +13:30 14:42
36 Tonje Røgeberg OL Tønsberg og omegn 40:06 +14:29 15:04
37 Lill-Ann Torp Sandefjord OK 40:54 +15:17 15:22
38 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 40:58 +15:21 15:24
39 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering 43:39 +18:02 16:24
40 Marit Sylte Lundanes Emblem IL 44:45 +19:08 16:49
41 Maria Persson Asker Skiklubb 45:09 +19:32 16:58
42 Magnhild T. Mølnvik Fossum IF 46:45 +21:08 17:34
43 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 47:50 +22:13 17:58
44 Torild Myrli TIF Viking 48:07 +22:30 18:05
45 Ida Syversen Røyken OL 48:32 +22:55 18:14
46 Helena Stubberud Nydalens SK 49:04 +23:27 18:26
47 Helen Margrethe Schjelderup Nord-Østerdal OK 49:51 +24:14 18:44
48 Nina Hansen-Møllerud Kongsberg OL 50:17 +24:40 18:54
49 Tove Beate Jelstad Modum OL 50:29 +24:52 18:58
50 Anne Catherine Ekroll Raumar Orientering 50:39 +25:02 19:02
51 Eva Syversen Røyken OL 52:02 +26:25 19:33
52 Kristin Nilssen Mo OK 52:31 +26:54 19:44
53 Kirsti Rogstad Kongsberg OL 52:47 +27:10 19:50
54 Monica Nordbrøden Halden SK 56:55 +31:18 21:23
55 Marit Nandrup Pettersen Indre Østfold OK 58:01 +32:24 21:48
56 Hege Heiberg Hadeland OL 1:01:41 +36:04 23:11
57 Siw Solstad IL Tyrving 1:03:03 +37:26 23:42
58 Irene Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 1:10:20 +44:43 26:26
59 Kristin Fleisje Nittedal OL 1:14:28 +48:51 27:59
60 Yolanda Dirksen Sauda Orienteringsklubb 1:26:09 +1:00:32 32:23
Kari Madslien Nydalens SK diskvalifisert
Rine Hanssen Byåsen IL diskvalifisert
Anne Madslien Nydalens SK diskvalifisert

D 55-

2 660 m, 40 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjersti Rønning Hamar OK 25:07 9:26
2 Anne Line Nydal Berglia Eiker OL 25:34 +0:27 9:36
3 Toril Hallan Lillomarka OL 26:14 +1:07 9:51
4 Christine Gjermo Østmarka OK 26:37 +1:30 10:00
5 Grete S B Hovi Skien OK 27:45 +2:38 10:25
6 Kottonen Annariitta Lynx 29:35 +4:28 11:07
6 Gunhild Hennum Lierbygda OL 29:35 +4:28 11:07
8 Karin Gunnarsson Stora Tuna OK 29:44 +4:37 11:10
9 Tone Hollowell OK Tyr 30:04 +4:57 11:18
10 Berit Danielsen IL Tyrving 30:21 +5:14 11:24
11 Bente Line Indre Østfold OK 30:26 +5:19 11:26
12 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 30:32 +5:25 11:28
13 Anne Berit Eid Nydalens SK 30:52 +5:45 11:36
14 Kjersti Skantze IL Tyrving 31:17 +6:10 11:45
15 Lena Gottfridsson Nittedal OL 31:59 +6:52 12:01
16 Anna Weckner Westlund OK Tyr 32:03 +6:56 12:02
17 Anne Julsrud Haugen Halden SK 32:16 +7:09 12:07
18 Kirsti Aas Olsen Eiker OL 32:47 +7:40 12:19
19 Grete Berge Owren Freidig 33:45 +8:38 12:41
20 Elisabeth Meum Johansen OK Moss 33:48 +8:41 12:42
21 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 33:51 +8:44 12:43
22 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 33:59 +8:52 12:46
23 Runa Skyttersæter Heming Orientering 34:03 +8:56 12:48
24 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 34:05 +8:58 12:48
25 Nina Bejbom Uddevalla OK 35:48 +10:41 13:27
26 Annette Falck-Larsson Vänersborgs SK 38:12 +13:05 14:21
27 Eldbjørg G. Kalbækken Tynset IF 39:14 +14:07 14:44
28 Turid Ødegård OL Tønsberg og omegn 39:37 +14:30 14:53
29 Marie Malmberg Kvarnsvedens GoIF OK 40:38 +15:31 15:16
30 Berit Berge IL Tyrving 42:54 +17:47 16:07
31 Mette Rogne Varegg Fleridrett 45:16 +20:09 17:01
32 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 45:25 +20:18 17:04
33 Inger Johanne Eikeland Nydalens SK 46:25 +21:18 17:26
34 Gunn Astrid Jakobsen Fredrikstad SK 49:21 +24:14 18:33
35 Unni Halvorsen Nustad Øyer-Tretten IF 50:21 +25:14 18:55
36 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 50:52 +25:45 19:07
37 Grete Berntsen Måren OK 52:40 +27:33 19:47
38 May Jorunn Rognlien Modum OL 55:48 +30:41 20:58
39 Anne Westergård Varegg Fleridrett 57:21 +32:14 21:33
Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering diskvalifisert

D 60-

2 390 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sirpa Lilja Modum OL 23:31 9:50
2 Liz Campbell Warrior OC 24:38 +1:07 10:18
3 Helga Haverstad Lierbygda OL 27:36 +4:05 11:32
4 Gerd Bjørseth Krokstadøra IL 27:54 +4:23 11:40
5 Gabriella Axelsson Idefjordens SK 28:10 +4:39 11:47
6 Mona Bugge Haug OL Vallset/Stange 28:41 +5:10 12:00
7 Lonka Hennariikka Kalevan rasti 31:30 +7:59 13:10
8 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 33:56 +10:25 14:11
9 Kerstin Burman Kvillebyns SK 34:02 +10:31 14:14
10 Randi Kristin Nærum Larvik OK 34:16 +10:45 14:20
11 Nina Soligard Bergens TF 34:36 +11:05 14:28
12 Lis Dæhli Løten o-lag 34:55 +11:24 14:36
13 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 35:37 +12:06 14:54
14 Oddny Jørgensen IK Grane Arendal Orientering 36:21 +12:50 15:12
15 Mayna Nossen Tistedalen FL 36:43 +13:12 15:21
16 Anne Sørum Ringsaker OK 37:43 +14:12 15:46
17 Britt Gunnarsson Kristinehamns OK 38:32 +15:01 16:07
18 Elle M. Melbye Heming Orientering 38:56 +15:25 16:17
19 Bjørg Svanberg Røyken OL 39:49 +16:18 16:39
20 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 40:42 +17:11 17:01
21 Aud Kjemperud Eiker OL 44:05 +20:34 18:26
22 Lisa Annersand OK Tyr 44:17 +20:46 18:31
23 Mary Healy GEN 45:08 +21:37 18:53
24 Gro Solnørdal Rudsbygd IL 45:46 +22:15 19:08
25 Siren Greve Bergens TF 46:29 +22:58 19:26
26 Herdis Alvheim Fana IL 50:21 +26:50 21:04
27 Wenche Hjelmseth Mo OK 51:58 +28:27 21:44
28 Reidun Fallan Smaavik Freidig 52:17 +28:46 21:52
29 Kristil Kristensen OK Skeidi 53:50 +30:19 22:31
30 Anne Lise Andreassen Sandefjord OK 59:07 +35:36 24:44
31 Inger Nergaard Stokke IL 1:00:20 +36:49 25:14
32 Berit Lund Sandefjord OK 1:09:06 +45:35 28:54
33 Helga Peveri Eiker OL 1:18:02 +54:31 32:38
Gunnel Gillenäs Kristinehamns OK diskvalifisert

D 65-

2 390 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Linda Verde Sturla, IF 32:52 13:45
2 Berit Hegdal Bergens TF 35:32 +2:40 14:52
3 Signe Heivoll Søgne og Songdalen OK 41:36 +8:44 17:24
4 Gunn Kari Hygen Freidig 43:43 +10:51 18:17
5 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 45:25 +12:33 19:00
6 Rudite Sterna Sigulda 47:32 +14:40 19:53
7 Ingeborg Bakken Måren OK 56:56 +24:04 23:49
8 Lisbeth Lunde Bodø og Omegn IF Orientering 1:01:11 +28:19 25:35
9 Kari Lillealtern Freidig 1:05:36 +32:44 27:26
10 Astri Ese Hole Bergens TF 1:23:56 +51:04 35:07
Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL diskvalifisert
Siv Antonsen Fredrikstad SK diskvalifisert

D 70-

2 390 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Torid Kvaal Freidig 33:04 13:50
2 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 35:36 +2:32 14:53
3 Birgitta Stenström Vänersborgs SK 36:12 +3:08 15:08
4 Bjørg Kocbach Bergens TF 37:52 +4:48 15:50
5 Thorunn Aamodt Ovesen Lardal OL 40:38 +7:34 17:00
6 Ulla Lindhe IK Stern 40:48 +7:44 17:04
7 Birgitte Bekkelund Røyken OL 42:50 +9:46 17:55
8 Inger Lindløv OK Moss 43:34 +10:30 18:13
9 Kirsten Bakke Gjø-Vard OL 46:33 +13:29 19:28
10 Sissel Ravnsborg Hamar OK 46:39 +13:35 19:31
11 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 46:47 +13:43 19:34
12 Inger Halck Måren OK 47:18 +14:14 19:47
13 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 47:51 +14:47 20:01
14 Margareta Larsson OK Njudung 47:56 +14:52 20:03
15 Heidrun Mattick Gimle IF 48:43 +15:39 20:23
16 Marith Brekke Hamar OK 49:34 +16:30 20:44
17 Elin Dahlen Ringerike OL 52:04 +19:00 21:47
18 Tea Forberg Rond OL 53:34 +20:30 22:24
19 Eva Aalde Freidig 56:21 +23:17 23:34
20 Ingeborg Bøbel IL Imås 58:13 +25:09 24:21
21 Else Lerche Raadal Fana IL 1:02:11 +29:07 26:01
22 Hjørdis Øvreås Botne SK 1:10:36 +37:32 29:32

D 75-

2 210 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Unni Drage Haugerud IF 39:51 18:01
2 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 41:59 +2:08 18:59
3 Tirill Liby Seip OK Skeidi 47:06 +7:15 21:18
4 Åste Eggen Måren OK 1:07:09 +27:18 30:23
5 Aud Margret Kirkhorn Måren OK 1:08:23 +28:32 30:56
6 Johanna Ytterbøl Gimle IF 1:11:27 +31:36 32:19
7 Asbjørg Bjørlo Gimle IF 1:15:39 +35:48 34:13

D 80-

2 210 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Eva Bujordet Kristiansand OK 1:22:19 37:14

H -10

2 180 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Mathias Birkelund Asker Skiklubb 33:31 15:22
Sondre Dahl Borkamo Notodden OL 51:27 23:36
Anders Hovgaard Eisvang OK Moss 1:10:17 32:14
Emil Tonjer Fingarsen Elverum OK 36:08 16:34
Jørgen Holm Grøneng Lillehammer OK 29:25 13:29
Even Lien Gjø-Vard OL 35:59 16:30
Mathias Linløkken Østmarka OK 45:50 21:01
Alf Petter Lynum Freidig 1:06:06 30:19
Gaute Nysæter Skien OK 41:03 18:49
Sondre Olaussen Oppsal Orientering 22:57 10:31
Herman Øen Paulsrud IL Koll 25:44 11:48
Johan Skjåk Lillehammer OK 38:42 17:45
Håkon Sæl Steen Fossum IF 34:39 15:53
Jesper Vonen Svae Sarpsborg OL 33:40 15:26
Theo Winsents Sæter Måren OK 38:25 17:37
Ask Felland Sætnan Fossum IF 52:26 24:03
Tollef Tjentland Lardal OL 46:54 21:30
Martin Torø Kongsberg OL 28:28 13:03
Erlend Ulsaker Hemsedal IL 31:27 14:25

H 11-12N

2 550 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Martin Christoffer Borg IL Koll 19:53 7:47
2 Johannes Salvesen-Lunde IL Koll 27:34 +7:41 10:48
3 Jo Randar Holmøy Hadeland OL 27:44 +7:51 10:52
4 Jørgen Oen-Sivertsen TIF Viking 34:30 +14:37 13:31
5 Tobias Tronbøl Lium Fet OL 40:27 +20:34 15:51
6 Karsten Fossås Ringerike OL 45:28 +25:35 17:49
7 Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn 50:10 +30:17 19:40
Jeremias Ryste Odden Sarpsborg OL diskvalifisert

H 11-12

2 450 m, 54 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Halvor Løken Kongsberg OL 19:02 7:46
2 Sondre Ladim OK Moss 19:24 +0:22 7:55
3 Kristoffer Strømdal Wik Freidig 20:32 +1:30 8:22
4 Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer OK 21:32 +2:30 8:47
5 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 23:06 +4:04 9:25
6 Lars Lien Gjø-Vard OL 24:37 +5:35 10:02
7 Herman Lien Backstrøm Halden SK 25:45 +6:43 10:30
8 Axel Aalde Nydalens SK 25:51 +6:49 10:33
9 Martin Størmer-Antonsen Nydalens SK 26:15 +7:13 10:42
10 Simen Hagen Strømsnes Asker Skiklubb 28:07 +9:05 11:28
11 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 30:06 +11:04 12:17
12 Ludvik Sæther Fredrikstad SK 30:25 +11:23 12:24
13 Marius E. Aamodt Oppsal Orientering 31:37 +12:35 12:54
14 Benjamin August Viken Tverlandet IL 32:23 +13:21 13:13
15 Sindre Vie Strisland Fossum IF 34:45 +15:43 14:11
16 Alfred Bjørnerød OK Moss 35:03 +16:01 14:18
17 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 35:21 +16:19 14:25
18 Rasmus Berglund Ringerike OL 35:44 +16:42 14:35
19 Lars Sigurd Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 35:58 +16:56 14:40
20 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 35:59 +16:57 14:41
21 Øyvind Lamark Ganddal IL 36:48 +17:46 15:01
22 Liam Viggo Wingstedt Halden SK 37:29 +18:27 15:17
23 Ask Olaussen Oppsal Orientering 37:42 +18:40 15:23
24 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 38:47 +19:45 15:49
25 Lukas Kort Stor-Elvdal SK 39:19 +20:17 16:02
26 Christian Fredrik Borg IL Koll 40:34 +21:32 16:33
27 Hallvard Tjentland Lardal OL 40:52 +21:50 16:40
28 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 41:22 +22:20 16:53
29 Henrik Julian Fontes Årbu Varteig OL 42:15 +23:13 17:14
30 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 44:50 +25:48 18:17
31 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 46:00 +26:58 18:46
32 Odin Fismen Fossum IF 46:18 +27:16 18:53
33 Erik Zagar Larvik OK 49:55 +30:53 20:22
34 Lars Horten Jordet Vingelen IL 52:06 +33:04 21:15
35 Theodor Bjørk Sandefjord OK 52:09 +33:07 21:17
36 Borgar Skjelbred Kongsberg OL 53:08 +34:06 21:41
37 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 53:09 +34:07 21:41
38 Felix R. Hylleseth Sentrum OK 53:44 +34:42 21:55
39 Fridtjof Reusch Heming Orientering 56:46 +37:44 23:10
40 Emil Grønli Freidig 56:56 +37:54 23:14
41 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 59:13 +40:11 24:10
42 Martin Dybvik Stokke IL 1:00:52 +41:50 24:50
43 Mats Olsen Bye Modum OL 1:02:40 +43:38 25:34
44 Christian Funderud Wedum Lillehammer OK 1:04:48 +45:46 26:26
45 Tobias Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 1:05:50 +46:48 26:52
46 Ole Edvard Snuggerud Gjø-Vard OL 1:09:54 +50:52 28:31
47 Brage Eikås Sandefjord OK 1:24:20 +1:05:18 34:25
Arne Bergan Kongsberg OL diskvalifisert
Simen Gløgård Stensrud Nittedal OL diskvalifisert
Sindre Sæl Steen Fossum IF diskvalifisert
Lage Røhnebæk Kongsrud Modum OL diskvalifisert
Kristoffer Eckdahl OK Horten diskvalifisert
Kristoffer Engebretsen Raumar Orientering diskvalifisert
Jonas Krogh Oppsal Orientering diskvalifisert

H 13-16N

2 550 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Truls Aksvik Wienenga Idrettslaget Dyre Vaa 27:36 10:49
2 Mathias Bergan Fet OL 34:33 +6:57 13:32

H 13-16C

2 160 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Eirik Andersen Nydalens SK 26:09 12:06
2 Lars Gåsvik Narvestad Halden SK 27:49 +1:40 12:52
3 Alf Kristian Helle Halden SK 36:16 +10:07 16:47
4 Daniel Nysturen Røyken OL 36:17 +10:08 16:47
5 Markus Eikås Sandefjord OK 38:48 +12:39 17:57
6 Gaute Lindaas Elverum OK 50:56 +24:47 23:34
7 Hans Matias Glomsrud Indre Østfold OK 57:14 +31:05 26:29
8 Sindre Tuset Steinkjer OK 58:02 +31:53 26:52
9 Simen Høyer Fossum IF 58:21 +32:12 27:00
10 Vegard Wiig Nystad Haugesund IL Orientering 1:18:27 +52:18 36:19
Marius Selmer-Olsen Halden SK diskvalifisert

H 13

2 830 m, 39 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK 21:46 7:41
2 Gaute Bergan Nydalens SK 23:16 +1:30 8:13
3 Kristoffer Halsnes Indre Østfold OK 23:26 +1:40 8:16
4 Jonas Myhr Asker Skiklubb 23:58 +2:12 8:28
5 Hans Urset IL BUL-Tromsø 24:23 +2:37 8:36
6 Sindre Ulsaker Hemsedal IL 25:52 +4:06 9:08
7 Adam Conway Kongsberg OL 25:59 +4:13 9:10
8 Vegard Holm Johannesen Kongsberg OL 26:28 +4:42 9:21
9 Erlend Langeggen Kongsberg OL 26:44 +4:58 9:26
10 Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK 27:17 +5:31 9:38
11 Mikkel Berglund Ringerike OL 27:46 +6:00 9:48
12 Sander Tonjer Fingarsen Elverum OK 27:47 +6:01 9:49
13 Tor Erling Gjølsjø OK Moss 28:14 +6:28 9:58
14 Brage Takle Kristiansand OK 28:51 +7:05 10:11
15 Andreas Dale Bergens TF 29:27 +7:41 10:24
16 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 30:10 +8:24 10:39
17 Magnus Strømme Lid TIF Viking 32:28 +10:42 11:28
18 Andreas Nybak Urdal Ganddal IL 35:11 +13:25 12:25
19 Birk Felland Sætnan Fossum IF 35:47 +14:01 12:38
20 Vemund Mølnvik Freidig 35:55 +14:09 12:41
21 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 36:49 +15:03 13:00
22 Per Ingvar Tollehaug Eiker OL 36:56 +15:10 13:03
23 Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering 38:26 +16:40 13:34
24 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 38:51 +17:05 13:43
25 Johan Eger Kongsberg OL 40:07 +18:21 14:10
26 Fredrik Møller Steinkjer OK 40:20 +18:34 14:15
27 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 41:13 +19:27 14:33
28 Jonas Aarseth Nydalens SK 41:18 +19:32 14:35
29 Trygve Børte Nomeland Kristiansand OK 41:36 +19:50 14:41
30 Mats Lindaas Elverum OK 41:51 +20:05 14:47
31 Rolf Andreas Berg Nydalens SK 44:29 +22:43 15:43
32 Elias Stubberud Nydalens SK 44:52 +23:06 15:51
33 Vegard Ulseth Sylte Freidig 45:58 +24:12 16:14
34 Kristian Fredriksen Aas Asker Skiklubb 46:10 +24:24 16:18
35 Lars-Børge Strømsvik Meløy OK 46:28 +24:42 16:25
36 Arthur Brunborg Nittedal OL 50:03 +28:17 17:41
37 Simen Kolbergsrud Røyken OL 51:55 +30:09 18:20
38 Bo Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 1:11:03 +49:17 25:06
Simen Gravningen Stokke IL diskvalifisert

H 14

2 830 m, 48 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 20:14 7:08
2 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 22:29 +2:15 7:56
3 Ådne Skjærstein IL Tyrving 22:40 +2:26 8:00
4 Vetle Drage Kongsberg OL 22:59 +2:45 8:07
5 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 24:11 +3:57 8:32
6 Grunde Isaksætre Grue IL 25:07 +4:53 8:52
7 Iver Ringheim Larvik OK 25:14 +5:00 8:54
8 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 25:24 +5:10 8:58
9 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 25:25 +5:11 8:58
10 Henrik Reusch Heming Orientering 26:13 +5:59 9:15
11 Christopher Ladim OK Moss 26:14 +6:00 9:16
12 Birk Bell Lysaker Fana IL 27:04 +6:50 9:33
13 Felix Finsrud Asker Skiklubb 27:43 +7:29 9:47
14 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 27:58 +7:44 9:52
15 Kristoffer B. Helminsen Fredrikstad SK 28:27 +8:13 10:03
16 August Syrdal Øen Heming Orientering 28:30 +8:16 10:04
17 Odin Sæther Fredrikstad SK 28:40 +8:26 10:07
18 Isak Juel Fagermoen Fredrikstad SK 29:02 +8:48 10:15
19 Kristian Østermann Heming Orientering 29:06 +8:52 10:16
20 Ferdinand Fremming Heming Orientering 29:09 +8:55 10:18
21 Ulrik Hellen TIF Viking 29:19 +9:05 10:21
22 Eilev Kvaale Asker Skiklubb 30:10 +9:56 10:39
23 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 30:14 +10:00 10:40
24 Einar Eide Byåsen IL 30:21 +10:07 10:43
25 Henrik R Holt Hedrum OL 33:38 +13:24 11:53
26 Jørgen Schjølberg Tynset IF 33:44 +13:30 11:55
27 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 34:34 +14:20 12:12
28 Jens Kloster Fitjar IL 34:48 +14:34 12:17
29 John Otterlei Østmarka OK 35:53 +15:39 12:40
30 Sigurd Kvamme OL Toten-Troll 36:08 +15:54 12:46
31 Åsmund Slokvik Notodden OL 36:40 +16:26 12:57
32 Jakob Torgersen Halden SK 36:48 +16:34 13:00
33 Snorre Slokvik Notodden OL 38:02 +17:48 13:26
34 Sigurd Amundsen Bjørkli Ringerike OL 38:03 +17:49 13:26
35 Martin Birkelund Asker Skiklubb 40:00 +19:46 14:08
36 Jonas Eikås Sandefjord OK 40:03 +19:49 14:09
37 Tore Herman Kirkebøen Halden SK 41:50 +21:36 14:46
38 Even Bordal Ringsaker OK 42:47 +22:33 15:07
39 Håkon Omholt Berrefjord Lardal OL 44:15 +24:01 15:38
40 Marius Bakke Fossum IF 46:26 +26:12 16:24
41 Tage Rosenlund Varegg Fleridrett 46:50 +26:36 16:32
42 Sander Bystrøm Indre Østfold OK 47:23 +27:09 16:44
43 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 49:03 +28:49 17:19
44 Martin Brække Halden SK 49:05 +28:51 17:20
45 Peder Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 50:53 +30:39 17:58
46 Kristoffer Fjære Hedrum OL 59:08 +38:54 20:53
Sondre Zahl Hagen Fossum IF diskvalifisert
Jostein Rø Freidig diskvalifisert

H 15-16B

3 080 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Håvard Gjestvang OL Toten-Troll 43:39 14:10

H 15

3 120 m, 42 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 23:32 7:32
2 Simen Spets Storhov Freidig 23:56 +0:24 7:40
3 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 24:31 +0:59 7:51
4 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 26:02 +2:30 8:20
5 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 26:11 +2:39 8:23
6 Marius Møller Steinkjer OK 26:56 +3:24 8:37
7 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 26:58 +3:26 8:38
8 David Runde Kristiansand OK 27:51 +4:19 8:55
9 Lars Young Vik Nydalens SK 28:00 +4:28 8:58
10 Vegard Kittilsen Freidig 28:09 +4:37 9:01
11 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 28:14 +4:42 9:02
12 Anders Vestøl Vegårshei IL 28:27 +4:55 9:07
13 Isak Jonsson Nydalens SK 29:19 +5:47 9:23
14 Jo Even Kolstad Freidig 29:57 +6:25 9:35
15 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 31:05 +7:33 9:57
16 Jakob Mo OL Toten-Troll 32:15 +8:43 10:20
17 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 32:54 +9:22 10:32
18 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 33:02 +9:30 10:35
19 Eirik Imrik Fredrikstad SK 33:07 +9:35 10:36
20 Lars Sandstad Freidig 33:39 +10:07 10:47
21 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 36:46 +13:14 11:47
22 Jonas Grønli Freidig 36:59 +13:27 11:51
23 Even Gravningen Stokke IL 37:13 +13:41 11:55
24 Jonatan Aune Halden SK 37:37 +14:05 12:03
25 Tore Markhus Verdal OK 37:40 +14:08 12:04
26 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 38:23 +14:51 12:18
27 Egil Frydenlund Sturla, IF 38:48 +15:16 12:26
28 Per Anders Eckdahl OK Horten 38:52 +15:20 12:27
29 Alexander Smeby Nydalens SK 39:36 +16:04 12:41
30 Anders Horvei Raumar Orientering 41:15 +17:43 13:13
31 Erik Mårtensson Modum OL 41:41 +18:09 13:21
32 Ole Øivind Norsted Halden SK 45:25 +21:53 14:33
33 Trygve Nummedal Os Førde IL 48:26 +24:54 15:31
34 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 49:16 +25:44 15:47
35 Håkon August Nordbø Modum OL 49:53 +26:21 15:59
36 Lars Ranheim Brynestad Ringsaker OK 50:27 +26:55 16:10
37 Henrik Kraft Stjørdals-Blink Orientering 52:03 +28:31 16:40
38 Frikk Dukefoss Lillehammer OK 52:42 +29:10 16:53
39 Asgeir Espeland Tynset IF 1:00:02 +36:30 19:14
Eirik Kroka Fredrikstad SK diskvalifisert
Herman Brunborg Nittedal OL diskvalifisert
Alf Johan Folgerø Freidig diskvalifisert
Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett ikke startet

H 16

3 570 m, 42 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 26:45 7:29
2 Marius Aurebekk Kristiansand OK 28:33 +1:48 7:59
3 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 28:57 +2:12 8:06 Last ned GPS-spor i gpx-format
4 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 29:14 +2:29 8:11
5 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 29:35 +2:50 8:17
6 Niels Christian Hellerud Halden SK 29:52 +3:07 8:21
7 Even Lindaas Vang OL 29:59 +3:14 8:23
8 Trygve Myhr Asker Skiklubb 30:07 +3:22 8:26
9 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 30:21 +3:36 8:30
10 Oliver Wallin Higgins IL Tyrving 30:35 +3:50 8:34
11 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 31:58 +5:13 8:57
12 Eskil Frøisland Vang OL 32:29 +5:44 9:05
13 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 32:30 +5:45 9:06
14 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 32:46 +6:01 9:10
15 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 32:51 +6:06 9:12
16 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 33:05 +6:20 9:16
17 Sølve Drage Kongsberg OL 33:22 +6:37 9:20
18 Mats Eidsmo Freidig 33:47 +7:02 9:27
19 Trygve Bø Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 34:09 +7:24 9:33
20 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 34:19 +7:34 9:36
21 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 34:28 +7:43 9:39
22 Aslak Heimdal Konnerud IL 36:08 +9:23 10:07
23 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 36:32 +9:47 10:14
24 Emil Størmer Fossum IF 36:46 +10:01 10:17
25 Nikolai Nordhaug Konnerud IL 37:19 +10:34 10:27
26 Skjalg Nysæter Skien OK 38:43 +11:58 10:50
27 Oskar Arnevik Ringerike OL 38:46 +12:01 10:51
28 Kristian Fredrik Lynum Freidig 39:31 +12:46 11:04
29 Vegard Løvli Asker Skiklubb 39:38 +12:53 11:06
30 Kristian Pytten Kristiansand OK 40:08 +13:23 11:14
31 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 40:29 +13:44 11:20
32 Jonas Myhre Kristiansand OK 42:21 +15:36 11:51
33 Ludvig Williams Strømsnes Malvik IL 44:55 +18:10 12:34
34 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 45:30 +18:45 12:44
35 Elias Øhman Gjø-Vard OL 45:39 +18:54 12:47
36 Peter Gisholt Fossum IF 46:04 +19:19 12:54
37 Alf Briskerud Hasselvold Grue IL 56:12 +29:27 15:44
38 Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett 59:19 +32:34 16:36
39 Magnus Gjerstad Osterøy IL 1:07:06 +40:21 18:47
Johan Eikanger IL Gular diskvalifisert
Stian Rykkje Stord Orientering diskvalifisert
Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett diskvalifisert

H 17-C

2 160 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sigurdur Freyr Sigurdsson Stokke IL 28:41 13:16
2 Svein-Tore Gåsvik Narvestad Halden SK 33:31 +4:50 15:31
3 Morten Engebretsen Raumar Orientering 45:03 +16:22 20:51
4 Per Anders Remme Porsgrunn OL 45:27 +16:46 21:02
5 Stig Hjelseth OL Tønsberg og omegn 58:29 +29:48 27:04
6 Nils-Henrik Pedersen Hisøy OK 1:10:36 +41:55 32:41

H 17-B

3 080 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjetil Skjåk Lillehammer OK 32:51 10:39
2 Tormod Kleppa Lillehammer OK 33:57 +1:06 11:01
3 Kai Funderud Lillehammer OK 34:26 +1:35 11:10
4 Leif Arne Nytrøen Tynset IF 35:51 +3:00 11:38
5 Tommy Sæter Kongsberg OL 37:34 +4:43 12:11
6 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 39:36 +6:45 12:51
7 Emil Bjørnstad Strand Raumar Orientering 40:03 +7:12 13:00
8 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 42:44 +9:53 13:52
9 Morten Andresen OK Skeidi 45:59 +13:08 14:55
10 Jon Moholth Kongsberg OL 49:03 +16:12 15:55
11 Glenn Ekholdt Hilleren Eiker OL 50:00 +17:09 16:14
12 Martin Kaspersen Mo OK 52:14 +19:23 16:57
13 Magne Aas Asker Skiklubb 56:24 +23:33 18:18
14 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 59:24 +26:33 19:17
15 Thor Vollset Heming Orientering 1:00:11 +27:20 19:32
16 Anders Hvasshovd Kongsberg OL 1:00:53 +28:02 19:46
17 Tom André Alstadsæther Eiker OL 1:01:13 +28:22 19:52
18 Sten Øivind Bjerke Larvik OK 1:05:09 +32:18 21:09
19 Kristoffer Nylund Eiker OL 1:05:47 +32:56 21:21
20 David Solli Skien OK 1:18:54 +46:03 25:37
Kenneth Dybvik Stokke IL diskvalifisert
Bjørn A Friestad Kristiansand OK diskvalifisert

H 17-20

3 570 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Lasse Simonsen Fredrikstad SK 36:13 10:08
2 Simon Nysæter Skien OK 40:12 +3:59 11:15
3 Vebjørn Røtvold Kongsberg OL 42:32 +6:19 11:54
4 Håvard Rokkan Mo OK 46:25 +10:12 13:00
5 Hermund Ulvensøen OL Tønsberg og omegn 52:27 +16:14 14:41
6 Haakon Johannesen Indre Østfold OK 54:23 +18:10 15:14
7 Tobias R. Hylleseth Sentrum OK 54:46 +18:33 15:20
8 Jørgen Teigen Søgård Kongsberg OL 59:32 +23:19 16:40
9 Kristoffer Susort Kvale Haugesund IL Orientering 1:08:36 +32:23 19:12
Bjørnar Kregnes Kristiansand OK diskvalifisert

H 21-K

3 300 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Nils Albert Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 33:16 10:04
2 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 47:57 +14:41 14:31
3 Arne Sørli Eidskog OL 50:18 +17:02 15:14
4 Fredrik Studsrud Hisøy OK 55:51 +22:35 16:55
5 Per Morten Wienenga Idrettslaget Dyre Vaa 1:04:12 +30:56 19:27
6 Erling Dahl Borkamo Notodden OL 1:04:31 +31:15 19:33
7 Rudi B Olsen Lillomarka OL 1:06:28 +33:12 20:08
8 Marius Staff OL Toten-Troll 1:07:13 +33:57 20:22
Martin Sørensen Eiker OL diskvalifisert

H 21-

4 140 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Pål Skogedal Asker Skiklubb 32:26 7:50
2 Bjørn Haavengen Kongsberg OL 34:21 +1:55 8:17
3 Sindre Jansson Haverstad NTNUI 36:38 +4:12 8:50
4 Øyvind Steinbekken Odal OL - Orientering 37:18 +4:52 9:00
5 Eirik Jansson Haverstad Nydalens SK 37:41 +5:15 9:06
6 Stian Bergersen IL Tyrving 38:11 +5:45 9:13
7 Erik Feyling Haare Konnerud IL 38:37 +6:11 9:19
8 Tommi Luchsinger Kongsberg OL 38:42 +6:16 9:20
9 Lars-Ivar Aarseth Nydalens SK 38:56 +6:30 9:24
10 Håvard Myhre NTNUI 39:06 +6:40 9:26
11 Thomas Ruud Ås-NMBU Orientering 40:02 +7:36 9:40
12 Karsten Alexander Kopland Modum OL 42:05 +9:39 10:09
13 Håkon Heggedal Nydalens SK 43:46 +11:20 10:34
14 Magnus Rogne Halland Varegg Fleridrett 45:14 +12:48 10:55
15 Morten Tangen Måren OK 49:39 +17:13 11:59
16 Magnus Barth Gustavsen Oslostudentenes IK 51:22 +18:56 12:24
17 Daniel Fløtre Nydalens SK 51:23 +18:57 12:24
18 Magnus Kyrkjebø NTNUI 53:22 +20:56 12:53
19 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 58:41 +26:15 14:10
20 Henrik Kvikne Hansen Nydalens SK 1:11:46 +39:20 17:20
21 William Hollowell OK Tyr 1:17:19 +44:53 18:40
Simen Jevne Arnesen Varegg Fleridrett diskvalifisert

H 35-

4 110 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Stian Overskeid Indre Østfold OK 42:18 10:17
2 Erik Rytter Jakobsen OK Moss 49:11 +6:53 11:58
3 Bruno Nazário Kristiansand OK 50:40 +8:22 12:19
4 Stefan Kernstock Oslostudentenes IK 58:16 +15:58 14:10
5 Hans Christian Granly Falkenberg Stavanger Orienteringsklubb 1:00:53 +18:35 14:48

H 40-

3 640 m, 42 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tore Sandvik Halden SK 28:47 7:54
2 Andreas Johansson Halden SK 31:00 +2:13 8:30
3 Steinar Lande Bø OL 31:27 +2:40 8:38
4 Espen Danevad Fredrikstad SK 31:31 +2:44 8:39
5 Erik Paulsrud IL Koll 32:19 +3:32 8:52
6 Øyvind Stokseth Halden SK 32:24 +3:37 8:54
7 Jan Tore Ludvigsen IL Koll 32:31 +3:44 8:55
8 Bjørn Erik Glomsrud Indre Østfold OK 32:46 +3:59 9:00
9 Thomas Bedin Indre Østfold OK 33:39 +4:52 9:14
10 Espen Røste Kongsberg OL 34:22 +5:35 9:26
11 Ola Lesteberg Kongsberg OL 35:08 +6:21 9:39
12 Martin Øhman Gjø-Vard OL 35:16 +6:29 9:41
13 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 35:36 +6:49 9:46
14 Rune Blågestad Indre Østfold OK 36:40 +7:53 10:04
15 Thomas Lie Fredrikstad SK 36:49 +8:02 10:06
16 David Løver Modum OL 36:58 +8:11 10:09
17 Lars Berglund Ringerike OL 37:27 +8:40 10:17
18 Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL 38:48 +10:01 10:39
19 Are Biseth Kongsberg OL 38:57 +10:10 10:42
20 Tom Bergan Fet OL 39:18 +10:31 10:47
21 Morten Fismen Fossum IF 39:26 +10:39 10:50
22 Thomas Olsen Asker Skiklubb 39:28 +10:41 10:50
23 Lars Christiansen Indre Østfold OK 40:49 +12:02 11:12
24 Audun Bjerknes Måren OK 42:17 +13:30 11:36
25 Kjetil Eckdahl OK Horten 42:49 +14:02 11:45
26 Kyrre Gran Fet OL 42:54 +14:07 11:47
27 Jørgen Fjære Hedrum OL 43:25 +14:38 11:55
28 André Jægtvik Konnerud IL 44:52 +16:05 12:19
28 Tore Rytter Jakobsen OK Moss 44:52 +16:05 12:19
30 Tom-Vegard Feltstykket Hadeland OL 46:18 +17:31 12:43
31 Petter Oen-Sivertsen TIF Viking 46:40 +17:53 12:49
32 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 47:08 +18:21 12:56
33 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 47:42 +18:55 13:06
34 Tommy Skårbø Raumar Orientering 50:21 +21:34 13:49
35 Dag Arne Lier Indre Østfold OK 50:49 +22:02 13:57
36 Jon Dale Bergens TF 51:01 +22:14 14:00
37 Jon-Kåre Hansen TIF Viking 51:27 +22:40 14:08
38 Atle Borgersen Hedrum OL 53:34 +24:47 14:42
39 Pål Thomassen Varegg Fleridrett 54:50 +26:03 15:03
40 Trond Ivar Fossaas Gimle IF 1:05:17 +36:30 17:56
Sigmund Hansen Gjø-Vard OL diskvalifisert
Vegard Grønli Freidig diskvalifisert

H 45-K

2 670 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jørn Myrland Notodden OL 26:17 9:50
2 Arne Olaussen Oppsal Orientering 30:40 +4:23 11:29
3 Endre Ulsaker Hemsedal IL 30:56 +4:39 11:35
4 Inge Hauge Hisøy OK 33:43 +7:26 12:37
5 Torkel Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 34:32 +8:15 12:56
6 Bjørn Baklid Konnerud IL 37:12 +10:55 13:55
7 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 40:12 +13:55 15:03
8 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 41:21 +15:04 15:29
9 Petter Fure Oppsal Orientering 42:50 +16:33 16:02
10 Erik Hasli Snertingdal IF Orientering 44:10 +17:53 16:32
11 Erik Broers Damsgaard Hisøy OK 55:30 +29:13 20:47
12 Espen Torseth Gjø-Vard OL 1:33:05 +1:06:48 34:51
Frode Ikdahl Bodø og Omegn IF Orientering diskvalifisert

H 45-

3 640 m, 106 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tomas Eidsmo Freidig 28:12 7:44
2 Johan Ivarsson Freidig 28:24 +0:12 7:48
3 Thore Kornmo Porsgrunn OL 28:42 +0:30 7:53
4 Leif Størmer Fossum IF 29:12 +1:00 8:01
5 Kjetil Bjørlo Halden SK 29:20 +1:08 8:03
6 Per Arne Aadland Samnanger IL 29:21 +1:09 8:03
6 Rune Scheele Nydalens SK 29:21 +1:09 8:03
8 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 30:28 +2:16 8:22
9 Bjørnar Lynum Freidig 30:30 +2:18 8:22
10 Erik Haug Stokke IL 31:01 +2:49 8:31
11 Pål Kittilsen Freidig 31:13 +3:01 8:34
12 Andreas Sylte Freidig 31:18 +3:06 8:35
13 Trond Gjelstad Sandefjord OK 31:24 +3:12 8:37
14 Espen Bergstrøm Halden SK 31:28 +3:16 8:38
15 Håvard Hågård Konnerud IL 31:41 +3:29 8:42
16 Harald Bakke Fossum IF 31:59 +3:47 8:47
17 Torgeir Snilsberg OK Moss 32:01 +3:49 8:47
18 Svein Nygård Lillomarka OL 32:32 +4:20 8:56
19 Jon-Anders Bordal Ringsaker OK 32:52 +4:40 9:01
20 Lars Enerhaugen Modum OL 32:55 +4:43 9:02
21 Pål Backstrøm Halden SK 32:56 +4:44 9:02
22 Ronny Rykkje Varegg Fleridrett 33:17 +5:05 9:08
23 Tor Brenna Nittedal OL 33:27 +5:15 9:11
24 Gisle Nysæter Skien OK 33:36 +5:24 9:13
25 Odd Strand Kongsberg OL 33:49 +5:37 9:17
26 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 34:00 +5:48 9:20
27 Einar Gisholt Fossum IF 34:28 +6:16 9:28
27 Stig Melling Ringerike OL 34:28 +6:16 9:28
29 Per Henning Bjerva Ås-NMBU Orientering 34:44 +6:32 9:32
30 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 34:59 +6:47 9:36
31 Tore Nymark Askøy OL 35:21 +7:09 9:42
32 Per Øivind Eger Kongsberg OL 35:26 +7:14 9:44
33 Frank Løwengreen Fredrikstad SK 35:48 +7:36 9:50
34 Lars Erik Gjein Fossum IF 36:01 +7:49 9:53
35 Henrik Ottesen Stord Orientering 36:04 +7:52 9:54
36 Lars Baklid Konnerud IL 36:23 +8:11 9:59
37 Øystein Rapp Raumar Orientering 36:38 +8:26 10:03
38 Jens Tjentland Lardal OL 36:43 +8:31 10:05
39 Otto Richard Eide Byåsen IL 36:49 +8:37 10:06
40 Ivar Mølnvik Fossum IF 37:32 +9:20 10:18
41 Sveinung Rykkje Stord Orientering 37:44 +9:32 10:21
42 Anders Kristian Holt Hedrum OL 37:50 +9:38 10:23
43 Øyvind Solli Fet OL 38:07 +9:55 10:28
44 Kjetil Steen Fossum IF 38:33 +10:21 10:35
45 John Arvid Djupesland Haugesund IL Orientering 38:57 +10:45 10:42
46 Arild H Clausen Freidig 39:00 +10:48 10:42
47 Henning Martinsen Fredrikstad SK 39:03 +10:51 10:43
47 Jan Erik Isaksen Nydalens SK 39:03 +10:51 10:43
49 Morten Rannem Fossum IF 39:19 +11:07 10:48
50 Øyvind Undstad IL BUL-Tromsø 39:38 +11:26 10:53
51 Geir Torgersen Halden SK 40:02 +11:50 10:59
52 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 40:06 +11:54 11:00
53 Christian Reusch Heming Orientering 40:11 +11:59 11:02
54 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 40:24 +12:12 11:05
55 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 40:27 +12:15 11:06
56 Are Strandlie Gjø-Vard OL 40:54 +12:42 11:14
57 Thorbjørn Værp Kristiansand OK 41:16 +13:04 11:20
58 Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) 41:25 +13:13 11:22
59 Bjørnar Olsrød Stokke IL 41:32 +13:20 11:24
60 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 41:35 +13:23 11:25
61 Torstein Kvaale Asker Skiklubb 42:48 +14:36 11:45
62 Svein-Olav Torø Kongsberg OL 42:49 +14:37 11:45
63 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 43:10 +14:58 11:51
64 Gernot Doppelhofer Varegg Fleridrett 43:20 +15:08 11:54
65 Kenneth Viken Tverlandet IL 43:29 +15:17 11:56
66 Odd-Ivan Lorentsen OK Silsand 43:41 +15:29 12:00
67 Kimmo Virtanen Angelniemen Ankkuri 44:06 +15:54 12:06
68 Olav Hasaas Fossum IF 44:39 +16:27 12:15
69 Roar Reiten Emblem IL 45:45 +17:33 12:34
70 Kjetil Damm TIF Viking 46:31 +18:19 12:46
71 Hans Otto Øverby Kongsberg OL 47:03 +18:51 12:55
72 Anders Flågen Heming Orientering 47:22 +19:10 13:00
73 Lars Erik Strømsnes Malvik IL 47:58 +19:46 13:10
74 Petter Andersen Nydalens SK 48:34 +20:22 13:20
75 Eilert Aamodt Oppsal Orientering 48:46 +20:34 13:23
76 Gudmund Jenssen Halden SK 48:49 +20:37 13:24
77 Claus Norsted Halden SK 48:56 +20:44 13:26
78 Ståle Heitmann Fossum IF 49:09 +20:57 13:30
79 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 49:19 +21:07 13:32
80 Einar Teslo Hadeland OL 49:21 +21:09 13:33
81 Øystein Skjelbred Kongsberg OL 49:24 +21:12 13:34
82 Pål Angvoll Fredrikstad SK 49:28 +21:16 13:35
83 Atle Strøm Hedrum OL 49:41 +21:29 13:38
84 Oddvar Taksdal Ganddal IL 50:00 +21:48 13:44
85 Per Olav Andersen Halden SK 50:07 +21:55 13:46
86 Gunnar Engen Vik Nydalens SK 50:11 +21:59 13:47
87 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 51:59 +23:47 14:16
88 Harald Eide-Fredriksen Heming Orientering 52:34 +24:22 14:26
89 Even Erlien Gjø-Vard OL 53:22 +25:10 14:39
90 Tom Kristensen Larvik OK 54:05 +25:53 14:51
91 Håkon Brynjulfsen OK Silsand 54:59 +26:47 15:06
92 Øyvind Thømt Indre Østfold OK 57:02 +28:50 15:40
93 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 1:01:34 +33:22 16:54
94 Knut Langeggen Kongsberg OL 1:04:23 +36:11 17:41
95 Ole Myklemyr Eiker OL 1:10:49 +42:37 19:27
96 Gard Antonsen Fredrikstad SK 1:16:15 +48:03 20:56
Bjart Are Hellen TIF Viking diskvalifisert
Per Gustafsson Kongsberg OL diskvalifisert
Erik Engløkk Haugesund IL Orientering diskvalifisert
Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering diskvalifisert
Helge Rosenlund Varegg Fleridrett diskvalifisert
Lars-Inge Arnevik Ringerike OL diskvalifisert
Kjell Reidar Mydske Fredrikstad SK diskvalifisert
Sten Åge Nygårdseter Vegårshei IL diskvalifisert
Trond Foss Sandefjord OK diskvalifisert
Gerard Kort Stor-Elvdal SK diskvalifisert

H 50-

3 270 m, 95 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Gjermund Røren Eiker OL 24:58 7:38
2 Tom Eirik Eikanger IL Gular 25:04 +0:06 7:39
3 Thor Mella Oppsal Orientering 25:06 +0:08 7:40
4 Arild Aasheim Ganddal IL 26:18 +1:20 8:02
5 Nils Petter Fremming Heming Orientering 26:24 +1:26 8:04
6 Svein-Erik Søgård Kongsberg OL 26:31 +1:33 8:06
7 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 26:55 +1:57 8:13
8 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 26:57 +1:59 8:14
9 Jens Even Storhov Freidig 27:09 +2:11 8:18
10 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 27:30 +2:32 8:24
11 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 27:43 +2:45 8:28
12 Kristian Kihle Ringerike OL 27:47 +2:49 8:29
13 Øyvind Drage Kongsberg OL 27:57 +2:59 8:32
14 Tore Bjørnerød OK Moss 28:10 +3:12 8:36
15 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 28:48 +3:50 8:48
16 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 28:55 +3:57 8:50
17 Are Kristiansen IL Tyrving 29:03 +4:05 8:53
18 Arne Dybdahl Lillomarka OL 29:12 +4:14 8:55
19 Øystein Østermann Heming Orientering 29:16 +4:18 8:57
19 Kjetil Karlsen OK Moss 29:16 +4:18 8:57
21 Arild Andresen Fossum IF 29:26 +4:28 9:00
22 Morten Heir Fossum IF 29:31 +4:33 9:01
23 Frode Haugskott OL Trollelg 30:09 +5:11 9:13
24 Arne Bujordet Kristiansand OK 30:50 +5:52 9:25
25 Idar Brekke Ås-NMBU Orientering 31:02 +6:04 9:29
26 Erlend Slokvik OL Toten-Troll 31:16 +6:18 9:33
27 Owen Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 31:28 +6:30 9:37
28 Harald Kvisli Notodden OL 31:48 +6:50 9:43
29 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 31:50 +6:52 9:44
30 Knut Erling Øen Heming Orientering 31:52 +6:54 9:44
31 Jo Wiklund Nydalens SK 32:00 +7:02 9:47
32 Hallvard Koren OK Moss 32:33 +7:35 9:57
32 Ivar Hegbom Smeby Nydalens SK 32:33 +7:35 9:57
34 Svein Terje Kolstad Freidig 32:46 +7:48 10:01
35 Håkon Løvli Asker Skiklubb 32:48 +7:50 10:01
36 Svend Arne Ytterbøl Halden SK 32:59 +8:01 10:05
37 Geir Frøytlog Egersund OK 33:06 +8:08 10:07
38 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 33:09 +8:11 10:08
39 Andreas Huber Hamar OK 33:22 +8:24 10:12
40 Per Ola Ulseth Nydalens SK 33:27 +8:29 10:13
41 Rolv Anders Systad Lyn Ski 33:34 +8:36 10:15
42 Bjørn Hallan Lommedalens IL 33:45 +8:47 10:19
43 Njål Svingheim Konnerud IL 33:48 +8:50 10:20
44 Håkon Jendal Fossum IF 33:56 +8:58 10:22
45 Arne Grevskott Frol IL 34:34 +9:36 10:34
46 Roger Lysnes Hedrum OL 34:44 +9:46 10:37
47 Stein Markhus Verdal OK 34:48 +9:50 10:38
48 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 34:56 +9:58 10:40
49 Øystein Wiggen Byåsen IL 35:04 +10:06 10:43
50 Jon Erik Kvarme Røyken OL 35:16 +10:18 10:47
51 Ole Petter Haugen Nydalens SK 35:17 +10:19 10:47
52 Steve Samuelsen Bodø og Omegn IF Orientering 35:48 +10:50 10:56
53 Roar Bye Modum OL 35:49 +10:51 10:57
54 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 35:52 +10:54 10:58
55 Ottar Wiklund Nydalens SK 36:15 +11:17 11:05
56 Ole Tørnqvist Fana IL 36:44 +11:46 11:14
57 Erlend Råheim OK Øst 36:46 +11:48 11:14
58 Haakon Arnesen Byåsen IL 37:05 +12:07 11:20
59 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 37:17 +12:19 11:24
60 Jim Olaussen Halden SK 38:21 +13:23 11:43
61 Arild Larsen Kongsberg OL 38:56 +13:58 11:54
62 Jan-Einar Øvremo Ålgård Orientering 38:59 +14:01 11:55
63 Vegard Halden Nydalens SK 39:01 +14:03 11:55
64 Rune Malmei Sandnes IL (Rogaland) 39:24 +14:26 12:02
65 Phil Conway Kongsberg OL 39:28 +14:30 12:04
66 Stein H. Hagen Fossum IF 40:01 +15:03 12:14
67 Terje Linløkken Østmarka OK 40:04 +15:06 12:15
68 Ole Petter Vestøl Vegårshei IL 40:24 +15:26 12:21
69 Rune S. Nielsen Indre Østfold OK 41:02 +16:04 12:32
70 Lars Jacobsson Degerfors OK 41:03 +16:05 12:33
71 Lars Stuland Larsen Varegg Fleridrett 41:21 +16:23 12:38
72 Lasse Arnesen Heming Orientering 42:17 +17:19 12:55
73 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 43:30 +18:32 13:18
74 Peter Dirksen Sauda Orienteringsklubb 44:03 +19:05 13:28
75 Roy Vidar Johannesen Indre Østfold OK 44:19 +19:21 13:33
76 Per Olav Nærestad IF Trauma 44:44 +19:46 13:40
77 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 44:45 +19:47 13:41
78 Bjørn Johannesen Kongsberg OL 44:54 +19:56 13:43
79 Terje Ulla Eiken Kongsberg OL 45:19 +20:21 13:51
80 Nils Bergan Nydalens SK 45:43 +20:45 13:58
81 Sven Simonsen Fredrikstad SK 45:57 +20:59 14:03
82 Kristian Storsveen Løten o-lag 46:14 +21:16 14:08
83 Bjørn Victor Larsen Kongsberg OL 48:15 +23:17 14:45
84 Geir Paulsen OL Trollelg 48:20 +23:22 14:46
85 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 48:44 +23:46 14:54
86 Atle Toft Almeland Fana IL 49:43 +24:45 15:12
87 Asle Kregnes Kristiansand OK 51:44 +26:46 15:49
88 Bjørn Richard Kirste Skien OK 52:06 +27:08 15:55
89 Torgeir Brandal Kongsberg OL 52:48 +27:50 16:08
90 Roger Andre Vanebo Kongsberg OL 53:17 +28:19 16:17
91 Rune Røed Stokke IL 54:43 +29:45 16:43
92 Ole Christian Bang Hamar OK 55:27 +30:29 16:57
93 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 1:24:51 +59:53 25:56
Tore Sandem Indre Østfold OK diskvalifisert
Frode Ødegårdstuen Snertingdal IF Orientering diskvalifisert

H 55-

3 270 m, 77 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Nils Hæstad Fossum IF 26:02 7:57
2 Sixten Westlund OK Tyr 27:09 +1:07 8:18
3 Jack Bjørnsen Kristiansand OK 27:24 +1:22 8:22
4 Terje Wiig Mathisen Nydalens SK 27:42 +1:40 8:28
5 Martin Bagness Warrior OC 27:48 +1:46 8:30
6 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 28:05 +2:03 8:35
7 Jon Bjørgum Kristiansand OK 28:19 +2:17 8:39
8 Audun Strandlie Gjø-Vard OL 28:24 +2:22 8:41
9 Sören Jonsson Nydalens SK 28:30 +2:28 8:42
10 Tore Sagvolden Østmarka OK 29:36 +3:34 9:03
10 Arne Johannesen IL Gular 29:36 +3:34 9:03
12 Kjell Westin Porsgrunn OL 29:54 +3:52 9:08
13 Trond Baklid Konnerud IL 29:56 +3:54 9:09
14 Hallvard Fjær Lillomarka OL 30:05 +4:03 9:11
14 Morten Due Måren OK 30:05 +4:03 9:11
16 Jens Kr Kopland Modum OL 30:14 +4:12 9:14
17 Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering 30:19 +4:17 9:16
18 Jens Olav Kløvrud Lillomarka OL 30:50 +4:48 9:25
19 Lars Sjökvist Stora Tuna OK 30:56 +4:54 9:27
20 Terje Dengerud Nydalens SK 31:24 +5:22 9:36
21 Ivar Maalen Ås-NMBU Orientering 31:51 +5:49 9:44
22 Lars Fremstad Larvik OK 32:06 +6:04 9:48
23 Egil Eide IL Tyrving 32:11 +6:09 9:50
24 Sture Ottesen Indre Østfold OK 32:20 +6:18 9:53
25 Øivind Myhre Kongsberg OL 32:27 +6:25 9:55
26 Asle Jahren Raumar Orientering 32:33 +6:31 9:57
27 Stein Arne Negård Vang OL 33:09 +7:07 10:08
28 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 33:44 +7:42 10:18
29 Bjørn Are Carlsson Fossum IF 33:48 +7:46 10:20
30 Helge Stubberud Nydalens SK 33:50 +7:48 10:20
30 Svein Harald Hansen OK Silsand 33:50 +7:48 10:20
32 Jan Blandkjenn Kristiansand OK 33:55 +7:53 10:22
32 Martin Granly Lillomarka OL 33:55 +7:53 10:22
34 Ingemar Jansson Haverstad Lierbygda OL 33:58 +7:56 10:23
35 Christopher Schive OK Moss 33:59 +7:57 10:23
36 Ulf Wallin Göteborg Majorna OK 34:10 +8:08 10:26
37 Frode Bergersen Hamar OK 35:35 +9:33 10:52
38 Onno Verberne OL Toten-Troll 35:37 +9:35 10:53
39 Knut Engen Raumar Orientering 35:51 +9:49 10:57
40 Tore Sundtjønn Årvoll IL 35:58 +9:56 10:59
41 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 35:59 +9:57 11:00
42 Per Schanche Asker Skiklubb 36:12 +10:10 11:04
43 Peter Østergaard Søllerød OK 37:07 +11:05 11:21
44 Terje Henriksen Asker Skiklubb 37:27 +11:25 11:27
45 Arne Fossheim Asker Skiklubb 37:35 +11:33 11:29
46 Kjell-Erik Kristiansen Indre Østfold OK 38:11 +12:09 11:40
47 Kjell Markset IL Koll 38:15 +12:13 11:41
48 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 38:25 +12:23 11:44
49 Axel Bromander Fredrikstad SK 38:43 +12:41 11:50
50 Nils-olof Larsson Vänersborgs SK 39:10 +13:08 11:58
51 Jørn Nordbrøden Halden SK 39:26 +13:24 12:03
52 Richard Tiley Lakeland OC 39:53 +13:51 12:11
53 Morten Hulløen Kristiansand OK 40:32 +14:30 12:23
54 Tor Strand Raumar Orientering 40:51 +14:49 12:29
55 Trygve Rognstad Hadeland OL 41:18 +15:16 12:37
56 Lasse Johansson Eds SK 41:50 +15:48 12:47
57 Arne Arnesen Hamar OK 41:55 +15:53 12:49
58 Thomas Gabrielsson Västvärmlands OK 42:00 +15:58 12:50
59 Nikolay Krupnov IL Tyrving 42:34 +16:32 13:01
60 Kottonen Hannu Lynx 42:49 +16:47 13:05
61 Tormod Øvergaard Vestre Akers SK 43:11 +17:09 13:12
62 Trond Svanøe-Hafstad Steinkjer OK 43:33 +17:31 13:19
63 Morten Johansen OK Moss 43:44 +17:42 13:22
64 Torgeir Strand Fana IL 44:01 +17:59 13:27
65 Frode Løset Ringerike OL 45:47 +19:45 14:00
66 Hallvard Berg IL Tyrving 46:35 +20:33 14:14
67 Tore Lindaas Elverum OK 47:24 +21:22 14:29
68 Bent Haflan OL Tønsberg og omegn 48:22 +22:20 14:47
69 Ole Wiik Lardal OL 51:41 +25:39 15:48
70 Roy Gjerding OK Moss 51:53 +25:51 15:51
71 Johan Lunde IL Koll 53:47 +27:45 16:26
Carl-Göran Strutz Eds SK diskvalifisert
Donald Skantze IL Tyrving diskvalifisert
Thor Inge Tollehaug Eiker OL diskvalifisert
Bernt Rognes Freidig diskvalifisert
Halvor Jutulstad Bækkelagets SK diskvalifisert
Morten Berglia Eiker OL diskvalifisert

H 60-

2 660 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Øystein Ruud Fredrikstad SK 21:35 8:06
2 Harald Hovi Skien OK 23:10 +1:35 8:42
3 Morten Dåsnes Ringerike OL 23:12 +1:37 8:43
4 Harald Thon Sturla, IF 23:31 +1:56 8:50
5 Reidar Heivoll Søgne og Songdalen OK 24:34 +2:59 9:14
6 Are Eriksen Oslostudentenes IK 24:59 +3:24 9:23
7 Einar Jensen Nydalens SK 25:35 +4:00 9:37
8 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 25:57 +4:22 9:45
9 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 26:41 +5:06 10:01
10 Torgeir Strandhagen Røyken OL 26:45 +5:10 10:03
11 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 27:47 +6:12 10:26
12 Jon Gunnar Henriksen Rudsbygd IL 28:03 +6:28 10:32
13 Anders Malmberg Kvarnsvedens GoIF OK 28:35 +7:00 10:44
14 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 29:30 +7:55 11:05
15 Gunnar Bejbom Uddevalla OK 29:50 +8:15 11:12
16 Einar Lien Løten o-lag 30:18 +8:43 11:23
17 Bent Galborgen Indre Østfold OK 30:20 +8:45 11:24
18 Bjørn Steinbekken Odal OL - Orientering 30:21 +8:46 11:24
19 Hugo Christensen Notodden OL 30:37 +9:02 11:30
20 Stein Turtumøygard Måren OK 30:47 +9:12 11:34
21 Bjørn Arnfinn Paulsen OK Moss 31:35 +10:00 11:52
22 Per Hermann Krøger Måren OK 31:40 +10:05 11:54
23 Magne Lysberg Freidig 31:49 +10:14 11:57
24 Sjur Gjestvang OL Toten-Troll 32:10 +10:35 12:05
25 Tommy Roos Falköpings AIK OK 34:57 +13:22 13:08
26 Rolf Lunde Eiker OL 35:35 +14:00 13:22
27 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 35:55 +14:20 13:30
28 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 36:09 +14:34 13:35
29 Jan Bøhle OL Trollo 36:42 +15:07 13:47
30 Jan Sveen Raumar Orientering 36:53 +15:18 13:51
31 Per Stenseth Fredrikstad SK 42:52 +21:17 16:06
32 Kjell Svanberg Røyken OL 44:05 +22:30 16:34
33 Even Tore Steinsholt Lardal OL 44:46 +23:11 16:49
34 Arnulf Villmo Korgen IL 45:29 +23:54 17:05
35 Rune Halke Vestre Akers SK 57:27 +35:52 21:35
36 Per Øivind Husby Varegg Fleridrett 58:48 +37:13 22:06

H 65-

2 360 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Leif Bokerød Idd Sportsklubb 23:00 9:44
2 Willy Grønstad Gimle IF 23:16 +0:16 9:51
3 Nils-Petter Wiik Driv IL 23:44 +0:44 10:03
4 Åmund Tonna Eiker OL 24:33 +1:33 10:24
5 Tore Angell-Petersen Freidig 25:33 +2:33 10:49
6 Hans Roar Bakken Eiker OL 25:44 +2:44 10:54
7 Torbjørn Nørbech Ringerike OL 26:10 +3:10 11:05
8 Arvid Galborgen Eds SK 26:36 +3:36 11:16
9 Sveinung Rekaa Notodden OL 26:45 +3:45 11:20
10 Per-Erik Østlie Driv IL 27:03 +4:03 11:27
11 Lars Klyve Oppsal Orientering 27:04 +4:04 11:28
12 Torodd Os Førde IL 27:41 +4:41 11:43
13 Atle Remme Porsgrunn OL 27:46 +4:46 11:45
14 Tor Trøan Hadeland OL 28:28 +5:28 12:03
15 Paul Skjaker Hadeland OL 29:27 +6:27 12:28
16 Finn Ole Jørgensen IK Grane Arendal Orientering 29:29 +6:29 12:29
17 Runar Kittilsen Stokke IL 29:39 +6:39 12:33
18 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 30:13 +7:13 12:48
19 Knut Lillealtern Freidig 30:20 +7:20 12:51
20 Roalh Kleveland Kvillebyns SK 30:31 +7:31 12:55
21 Per Oskar Larsen Indre Østfold OK 30:57 +7:57 13:06
22 Atle Alvheim Fana IL 32:16 +9:16 13:40
23 Ilmars Limbens Sigulda 33:20 +10:20 14:07
24 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 33:24 +10:24 14:09
25 Paul Martin Berg Rudsbygd IL 33:39 +10:39 14:15
26 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 33:58 +10:58 14:23
27 Odd Arild Strand Stor-Elvdal SK 34:08 +11:08 14:27
28 Gotfred Rygh Modum OL 36:20 +13:20 15:23
29 Hans Lyder Haare Konnerud IL 36:46 +13:46 15:34
30 Nils Olav Vennevik Freidig 36:47 +13:47 15:35
31 Christer Gillenäs Kristinehamns OK 36:49 +13:49 15:36
32 Knut Jonas Espedal Stavanger Orienteringsklubb 37:04 +14:04 15:42
33 Elling Aakre Andebu IL 37:27 +14:27 15:52
34 Svein Grønhovd Modum OL 39:15 +16:15 16:37
Anders Waage Freidig diskvalifisert

H 70-

2 360 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Per Fosser Indre Østfold OK 26:50 11:22
2 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 27:02 +0:12 11:27
3 Rolf Gjølberg Larvik OK 28:00 +1:10 11:51
4 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 28:11 +1:21 11:56
5 Anders Johan Krosby Fredrikstad SK 28:30 +1:40 12:04
6 Leidulv Vinje Nidarøst OK 28:37 +1:47 12:07
7 Tore Langaard Oppsal Orientering 29:02 +2:12 12:18
8 Göran Bengtsson Tockarps IK 29:46 +2:56 12:36
9 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 29:52 +3:02 12:39
10 Henrik Hvoslef IK Stern 30:02 +3:12 12:43
11 Magnar Øvreås Botne SK 30:40 +3:50 12:59
12 John Thomas Petersen Nittedal OL 30:42 +3:52 13:00
13 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 30:48 +3:58 13:03
14 Roar Bjordal Oppsal Orientering 30:56 +4:06 13:06
15 Ingar Håkonsen Kongsberg OL 31:02 +4:12 13:08
16 Ragnar Hillestad Lardal OL 31:08 +4:18 13:11
17 Lars Martin Gjein Stokke IL 31:49 +4:59 13:28
18 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 31:53 +5:03 13:30
19 Knut Lindløv OK Moss 32:32 +5:42 13:47
20 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 32:54 +6:04 13:56
21 Roar Forbord Malvik IL 33:01 +6:11 13:59
22 Øivind Magne Rogndalen Hamar OK 33:37 +6:47 14:14
23 Magne Raadal Fana IL 34:08 +7:18 14:27
24 Helge Bjaaland Heming Orientering 34:42 +7:52 14:42
25 Bjørn A. Schou OK Sør 34:53 +8:03 14:46
26 Per Vold Fana IL 34:58 +8:08 14:48
27 Per Dalheim Konnerud IL 36:17 +9:27 15:22
28 Geir Husdal TIF Viking 36:42 +9:52 15:33
29 Stefan G Larsson OK Njudung 37:35 +10:45 15:55
30 Thor Palmgren Halden SK 37:47 +10:57 16:00
31 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 38:09 +11:19 16:09
31 Odd Aure Drangedal OL 38:09 +11:19 16:09
33 Trond Feiring Hamar OK 38:34 +11:44 16:20
34 Tormod Fjære Hedrum OL 39:57 +13:07 16:55
35 Tore Vaaje Asker Skiklubb 41:45 +14:55 17:41
36 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 43:01 +16:11 18:13
37 Floke Bredland Søgne og Songdalen OK 45:04 +18:14 19:05
38 Dagfinn Hole Bergens TF 45:20 +18:30 19:12
39 Carl Ove Berg OK Skeidi 48:50 +22:00 20:41
40 Trond Wettergreen Driv IL 50:04 +23:14 21:12
41 Harald Brekke Hamar OK 57:56 +31:06 24:32

H 75-

2 360 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Harald Lundhaug OK Moss 25:30 10:48
2 Gunnar Østerbø Freidig 26:40 +1:10 11:17
3 Carl B. Bjørseth Bodø og Omegn IF Orientering 33:22 +7:52 14:08
4 Edvin Berg Bodø og Omegn IF Orientering 34:29 +8:59 14:36
5 Tormod Dahlen Ringerike OL 35:09 +9:39 14:53
6 Thore Løken OK Moss 36:26 +10:56 15:26
7 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 36:41 +11:11 15:32
8 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 36:42 +11:12 15:33
9 Trygve Fosse Gimle IF 36:45 +11:15 15:34
10 Kåre Østgård OL Vallset/Stange 37:42 +12:12 15:58
11 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 37:58 +12:28 16:05
12 Per Løvaas OL Trollelg 38:46 +13:16 16:25
13 Odd Kletteli Bækkelagets SK 42:57 +17:27 18:11
14 Roger Torper Indre Østfold OK 47:30 +22:00 20:07
15 Henry Sundsetvik OL Trollelg 51:35 +26:05 21:51
16 Thorbjørn Johan Bjørlo Gimle IF 59:39 +34:09 25:16
17 Tore S. Rasmussen TIF Viking 1:03:10 +37:40 26:45
18 Jon Vegard Lunde Lillehammer OK 1:04:22 +38:52 27:16
19 Knut Kristen Hangeraas IL GeoForm 1:04:48 +39:18 27:27
Knut Kjemhus Kongsberg OL diskvalifisert
Ola Aalde Freidig diskvalifisert

H 80-

2 360 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tor Drage Haugerud IF 35:23 14:59
2 Hans Larsen Raumar Orientering 35:35 +0:12 15:04
3 Tormod Høimyr Sturla, IF 36:15 +0:52 15:21
4 Sveinung Fristad Askvoll og Holmedal IL 37:25 +2:02 15:51
5 Peo Bengtsson Pan-Kristianstad 38:08 +2:45 16:09
6 Axel Ingvaldsen TIF Viking 41:09 +5:46 17:26
7 Iver Rognstad Hadeland OL 41:31 +6:08 17:35
8 Paul Forseth OL Trollelg 49:00 +13:37 20:45
9 Tor E. Henriksen Lillomarka OL 53:46 +18:23 22:46
10 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 56:06 +20:43 23:46
11 Stein Koren OK Moss 1:01:01 +25:38 25:51

H 85-

2 360 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Helge Tvedten Larvik OK 43:14 18:19
2 Tor Hernes Gimle IF 54:34 +11:20 23:07
3 John Larsson Västvärmlands OK 59:18 +16:04 25:07

DIR AL

3 330 m, 52 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vidar Solberg Fredrikstad SK 30:24 9:07
2 Guro Vassend Fossum IF 32:52 +2:28 9:52
3 Johannes Narum Varegg Fleridrett 33:32 +3:08 10:04
4 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 34:36 +4:12 10:23
5 Ingunn Fristad Halden SK 34:56 +4:32 10:29
6 Sven Arne Gylterud Fossum IF 36:00 +5:36 10:48
7 Sigurd Mhyre Andreassen NOTEAM 36:24 +6:00 10:55
8 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 36:56 +6:32 11:05
9 Helene Axelson Nydalens SK 37:16 +6:52 11:11
10 Yngvar Christiansen Bækkelagets SK 37:41 +7:17 11:18
11 Svenn Tonjer IL Tyrving 38:05 +7:41 11:26
12 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 39:23 +8:59 11:49
13 Vidar Strand Lierbygda OL 41:12 +10:48 12:22
14 Tord Haflan NTNUI 41:17 +10:53 12:23
15 Marianne Christiansen OL Tønsberg og omegn 42:30 +12:06 12:45
16 Arno Grønhovd Modum OL 43:11 +12:47 12:58
17 Audun Fingarsen Elverum OK 43:16 +12:52 12:59
18 Marianne Njåstein IL Tyrving 43:20 +12:56 13:00
19 Helen Palmer Halden SK 43:42 +13:18 13:07
20 Per Arne Røstadsand Nydalens SK 43:50 +13:26 13:09
21 Anna-Thekla Tonjer Elverum OK 44:26 +14:02 13:20
22 Arvid Nelson Lardal OL 44:31 +14:07 13:22
23 Mons Løvfald Nydalens SK 44:32 +14:08 13:22
24 Simen Graff Indre Østfold OK 47:15 +16:51 14:11
25 Geir Jakobsen Lardal OL 48:23 +17:59 14:31
26 Trond Brevik Fossum IF 48:38 +18:14 14:36
27 Henrik André Larsen Kongsberg OL 48:55 +18:31 14:41
28 Arne Kristensen Stokke IL 50:45 +20:21 15:14
29 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 50:59 +20:35 15:18
30 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 52:14 +21:50 15:41
31 Snorre Frydenlund Sturla, IF 52:17 +21:53 15:42
32 Knut Haug OL Vallset/Stange 53:10 +22:46 15:57
33 Øystein Melby Vang OL 55:21 +24:57 16:37
34 Pirjo Luchsinger Kongsberg OL 56:00 +25:36 16:49
35 Ketil Åstebøl Oppsal Orientering 56:10 +25:46 16:52
36 Are Njåstein IL Tyrving 57:10 +26:46 17:10
37 Fredrik Saugestad Nydalens SK 59:04 +28:40 17:44
38 Susan Bøbel IL Imås 59:59 +29:35 18:00
39 Lenny Viking Enström Oslostudentenes IK 1:00:07 +29:43 18:03
40 Eva Steffensen Johansen Gimle IF 1:01:23 +30:59 18:26
41 Glenn Muller Flyfemkamp 1:01:45 +31:21 18:32
42 Torbjørn Karlden Kvillebyns SK 1:06:18 +35:54 19:54
43 Ronny Nelson Lardal OL 1:07:03 +36:39 20:08
43 Dina Antonsen Fredrikstad SK 1:07:03 +36:39 20:08
45 Bård Moum Halden SK 1:09:47 +39:23 20:57
46 Margrete Krage Sarpsborg OL 1:10:19 +39:55 21:06
47 Maj-Lisbet Rønning Freidig 1:13:09 +42:45 21:58
48 Alexander Dimtrov NOTEAM 1:13:40 +43:16 22:07
Egil Furua Berger og Svelvik OL diskvalifisert
Magne Maurset Ås-NMBU Orientering diskvalifisert
Bjørn Sævik Flyfemkamp diskvalifisert
Silje Borge Hovi Skien OK diskvalifisert

DIR AK

2 500 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sindre Johannessen Freidig 24:02 9:36
2 Anja Wingstedt Halden SK 26:21 +2:19 10:32
3 Inger Marie Broers Damsgaard Hisøy OK 30:52 +6:50 12:20
4 Geir Bråten Vegårshei IL 31:06 +7:04 12:26
5 Terje Melsom Fossum IF 31:09 +7:07 12:27
6 Arnstein Dale OL Vallset/Stange 34:00 +9:58 13:36
7 Astrid Bjørnerød OK Moss 34:14 +10:12 13:41
8 Bjørn Axel Gran Halden SK 35:02 +11:00 14:00
9 Emma Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 36:03 +12:01 14:25
10 Christina Gabrielsson Västvärmlands OK 40:12 +16:10 16:04
11 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 42:16 +18:14 16:54
12 Margit Breckle IF Femman 42:24 +18:22 16:57
13 Jon Petter Nielsen Nydalens SK 44:36 +20:34 17:50
14 Jacob Hygen Freidig 45:57 +21:55 18:22
15 Katrine Austmo Møller Steinkjer OK 49:03 +25:01 19:37
16 Joachim Eide Flyfemkamp 50:26 +26:24 20:10
17 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 51:41 +27:39 20:40
18 Axel Boix Escolan Oslostudentenes IK 52:13 +28:11 20:53
19 Jan Vegard Rudsengen NOTEAM 53:56 +29:54 21:34
20 Rikke Nørgaard OL Tønsberg og omegn 1:01:37 +37:35 24:38
21 Johannes Gjerstad Osterøy IL 1:02:43 +38:41 25:05
22 Stein Ødegård OL Tønsberg og omegn 1:06:25 +42:23 26:34
23 Randi Aune Halden SK 1:06:32 +42:30 26:36
24 Pål Hellerud Halden SK 1:31:39 +1:07:37 36:39
Pål Runde Kristiansand OK diskvalifisert
Gunilla Gedin Göteborg Majorna OK diskvalifisert
Lillemor Hallin OK Landehof diskvalifisert

DIR B

2 900 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjetil Hagen Asker Skiklubb 31:36 10:53
2 Rolf Andersson Västvärmlands OK 32:52 +1:16 11:20
3 Robert Hafsrød Oppsal Orientering 33:25 +1:49 11:31
4 Runa Kalleson Oppsal Orientering 34:14 +2:38 11:48
5 Harald Bergan Kongsberg OL 36:32 +4:56 12:35
6 Bjørn Brække Halden SK 36:37 +5:01 12:37
7 Tore Thomas Dukefoss Lillehammer OK 36:46 +5:10 12:40
8 Lene Sandvik Halden SK 36:47 +5:11 12:41
9 Helge Brynestad Ringsaker OK 37:44 +6:08 13:00
10 Torleif Galteland Asker Skiklubb 39:43 +8:07 13:41
11 Kristin Gjølsjø OK Moss 40:11 +8:35 13:51
12 Liv Kristin Omholt-Berrefjord Lardal OL 40:37 +9:01 14:00
13 Rune Strømsvik Meløy OK 42:28 +10:52 14:38
14 Jarle Rogndokken Fet OL 42:55 +11:19 14:47
15 Sveinung Røsok Flyfemkamp 43:07 +11:31 14:52
16 Turid Vongraven Skien OK 44:19 +12:43 15:16
17 Wenche Rydning Flyfemkamp 44:31 +12:55 15:21
18 Guro Mo OL Toten-Troll 45:27 +13:51 15:40
19 Ellen Nielsen Stjørdals-Blink Orientering 45:56 +14:20 15:50
20 Knut Johan Winsvold Østmarka OK 46:22 +14:46 15:59
21 Ragnhild Skogsrud OL Vallset/Stange 47:00 +15:24 16:12
22 Bente Horten Vingelen IL 47:30 +15:54 16:22
23 Arnfinn Skåland Trøsken IL 48:10 +16:34 16:36
24 Merete Rørvik Lillomarka OL 48:20 +16:44 16:40
25 Leif Jordet Vingelen IL 50:01 +18:25 17:14
26 Harald Sørensen Lillomarka OL 53:21 +21:45 18:23
27 Elin Brekke Lillomarka OL 54:02 +22:26 18:37
28 Maria Tjønn Idrettslaget Dyre Vaa 54:07 +22:31 18:39
29 Inger-Marie Hoberg Flyfemkamp 54:32 +22:56 18:48
30 Eilef Landsverk Skien OK 54:47 +23:11 18:53
31 Martin Hovgaard Eisvang OK Moss 55:24 +23:48 19:06
32 Tom Rådahl IL Tyrving 55:58 +24:22 19:17
33 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 59:48 +28:12 20:37
34 Wenche Eikås Sandefjord OK 1:02:58 +31:22 21:42
35 Toril Olsen Lillomarka OL 1:03:52 +32:16 22:01
36 Aase Ranheim Ringsaker OK 1:08:07 +36:31 23:29
37 Marleen Kort Stor-Elvdal SK 1:08:40 +37:04 23:40
38 Ingrid Skaarer Nydalens SK 1:16:48 +45:12 26:28
39 Inger Skjævesland IF Trauma 1:37:26 +1:05:50 33:35
40 Oskar Erland Fossaas Ringerike OL 1:49:12 +1:17:36 37:39
Hildegunn Grønseth Fossum IF diskvalifisert
Ragnhild Marie Kristensen Stokke IL diskvalifisert
Marianne Hjermstad Fossum IF diskvalifisert

DIR C

2 500 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Elisabeth Espeland Tynset IF 40:02 16:00
2 Knut Bjerknes Røyken OL 44:47 +4:45 17:54
3 Håkon Klubnes OK Moss 46:05 +6:03 18:26
4 Morten Helminsen Fredrikstad SK 1:03:01 +22:59 25:12
5 Laila Helminsen Fredrikstad SK 1:03:02 +23:00 25:12
6 Andrea De Presno NOTEAM 1:11:53 +31:51 28:45
7 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 1:16:39 +36:37 30:39
8 Ove Nilsson Uddevalla SK 1:20:04 +40:02 32:01
9 Ellen Sofie Ruud Eiker OL 1:39:22 +59:20 39:44
10 Lisbeth Søgård Jensen Søllerød OK 1:48:32 +1:08:30 43:24
11 Kristin Stubban Hygen Østmarka OK 1:49:43 +1:09:41 43:53
Hans Gøran Bjørk Sandefjord OK diskvalifisert
Merethe Olsen Flyfemkamp diskvalifisert
Dan Kalleson Oppsal Orientering diskvalifisert
Terje Throndsen Nittedal OL diskvalifisert

DIR N

3 010 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Elin Øverby Kongsberg OL 50:01 16:37
2 Evi Motrøen Hamar OK 57:03 +7:02 18:57
3 Tina Bjørnstad Raumar Orientering 1:33:42 +43:41 31:07
Betina Nystøen Røyken OL diskvalifisert

N-åpen

2 190 m, 107 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Randi Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 41:31 18:57
Sigrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 32:23 14:47
Sonja Aamodt Oppsal Orientering 31:08 14:12
Iver Aarseth Nydalens SK 32:54 15:01
Erlend Bakke Fossum IF 27:36 12:36
Ludvig Balchen Ludvigsen IL Koll 1:02:58 28:45
Jan Olav Bergan Kongsberg OL 21:56 10:00
Arne Biseth Kongsberg OL 23:40 10:48
Gunnar Bjerva Ås-NMBU Orientering 35:58 16:25
Johan Fredrik Braarud Halden SK 37:57 17:19
Joel Bronebakk Johansson Halden SK 29:45 13:35
Lauritz Brunborg Nittedal OL 21:32 9:49
Fredrik Bue OL Tønsberg og omegn 50:40 23:08
Ida Kristine Bue OL Tønsberg og omegn 30:53 14:06
Amalie Christiansen Indre Østfold OK 22:35 10:18
Stella Dalberg Fet OL 25:46 11:45
Wilma Dalberg Fet OL 47:14 21:34
Magnus Svaland Dale OL Vallset/Stange 32:59 15:03
Hannah Broers Damsgaard Hisøy OK 54:15 24:46
Jenny Danevad Fredrikstad SK 21:12 9:40
Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 43:18 19:46
Vilma Danevad Fredrikstad SK 29:18 13:22
Ragna Oline Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 41:01 18:43
Marte Eger Kongsberg OL 27:52 12:43
Aksel Tonjer Fingarsen Elverum OK 28:35 13:03
Ingunn Fossaas Ringerike OL 36:49 16:48
Sara Fossaas Ringerike OL 36:37 16:43
Tuva Fossaas Gimle IF 40:50 18:38
Tordis Frøytlog Egersund OK 28:21 12:56
Alexander Gjein Dybvik Stokke IL 49:34 22:37
Jens Gjein Dybvik Stokke IL 49:34 22:37
Dagfinn Gjerstad Osterøy IL 30:34 13:57
Erlend Grønli Freidig 26:02 11:53
Fredrik Grønseth Fossum IF 35:01 15:59
Jarand Gustafsson Kongsberg OL 16:03 7:19
Sigve Hagen-Tafjord Halden SK 31:57 14:35
Nila Hilleren Eiker OL 44:08 20:09
Sofie Holm Nedrebø OK Moss 46:45 21:20
Hans Mathias Økern Hågård Konnerud IL 29:49 13:36
Lene Johnsen Ikdahl Bodø og Omegn IF Orientering 23:46 10:51
Håkon Fenne Ingierd Bækkelagets SK 38:09 17:25
Caroline Sundby Jakobsen OK Moss 31:50 14:32
Emma Aune Jakobsen OK Moss 31:48 14:31
Agnes Steffensen Johansen Gimle IF 40:58 18:42
Kristian Kaupang Lye Larvik OK 28:59 13:14
Lars Kostøl Kristiansand OK 23:04 10:31
Thea Kvalheim Halden SK 25:27 11:37
Eirik Lesteberg Kongsberg OL 44:18 20:13
Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL 31:57 14:35
Marte Lillegraven Langsæter Trøsken IL 31:42 14:28
Trygve Lunde Bodø og Omegn IF Orientering 31:20 14:18
Magnhild Kleppa Madslien Lillehammer OK 40:38 18:33
Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 28:58 13:13
Silje Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 26:29 12:05
Peder Mo OL Toten-Troll 25:44 11:45
Helene Stenvik Moen Kongsberg OL 30:52 14:05
Emil S Molenaar Modum OL 19:49 9:02
Filip Molenaar Modum OL 38:39 17:38
Inez Nelson Lardal OL 35:11 16:03
Max Alexander Nybråten IL Tyrving 25:12 11:30
Ola Nymark Veum Heming Orientering 26:25 12:03
Hermine Dirro Odden Måren OK 1:44:19 47:37
Brage Fuglseth Olsen Asker Skiklubb 28:32 13:01
Anna Maria Pedersen Modum OL 46:00 21:00
Eline Maudal Pettersen Kongsberg OL 34:09 15:35
Mathis Renard Kongsberg OL 39:50 18:11
Astrid Reusch Heming Orientering 30:21 13:51
Ingvild Ringheim Larvik OK 30:48 14:03
Sander Ryste Odden Sarpsborg OL 27:09 12:23
Linea Kalleson Røed Oppsal Orientering 25:51 11:48
Maja Kalleson Røed Oppsal Orientering 25:53 11:49
Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 21:54 10:00
Karl Rein Rådahl IL Tyrving 22:16 10:10
Hilde Salvesen IL Koll 25:44 11:45
Helene Scheele Nydalen SK 22:39 10:20
Vigdis Sigurdsdottir Stokke IL 44:20 20:14
Magnus Sigurdsson Stokke IL 23:48 10:52
Amalie Skjønhaug Fet OL 47:20 21:36
Gaute Skjønhaug Fet OL 30:08 13:45
Tanja Skjåk Lillehammer OK 26:10 11:56
Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 30:56 14:07
Milla Skåland Trøsken IL 34:06 15:34
Isak Solberg Fredrikstad SK 30:20 13:51
Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 27:41 12:38
Jon Strand Kongsberg OL 36:31 16:40
Karen Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 28:50 13:09
Selma Størmer Antonsen Nydalens SK 18:59 8:40
Sigurd Størmer Antonsen Nydalens SK 18:57 8:39
Jens Vonen Svae Sarpsborg OL 40:41 18:34
Synne Syversen Gihle Oppsal Orientering 42:15 19:17
Nikolai Teslo Hadeland OL 37:23 17:04
Marie Thomassen Varegg Fleridrett 40:46 18:36
Sivert Isak Torseth Gjø-Vard OL 1:26:25 39:27
Sverre Stuland Tysvær Varegg Fleridrett 26:51 12:15
Ole Petter Visted-Hansen Gjø-Vard OL 37:17 17:01
Ulrikke Visted-Hansen Gjø-Vard OL 54:09 24:43
Fredrik Funderud Wedum Lillehammer OK 39:42 18:07
Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 46:44 21:20
Thea Aksvik Wienenga Idrettslaget Dyre Vaa 24:11 11:02
Hans Kristian Wiger Modum OL 38:33 17:36
Jørgen Wiger Modum OL 39:47 18:09
Ville Emil Wingstedt Halden SK 30:47 14:03
Erle Wold OK Moss 43:39 19:55
Adele Øen Skåland Trøsken IL 36:53 16:50
Håkon Øverby Kongsberg OL 32:43 14:56
Emma Åsheimer OL Tønsberg og omegn 52:41 24:03
Eirik Tjønn Jacobsen Idrettslaget Dyre Vaa diskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor