Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Sommerløpene i Nord-Østerdal. Løp 3

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Sommerløpene i Nord-Østerdal. Løp 3
Arrangørorganisasjoner: OK Fjell / Ålen IL
Dato: lørdag 2 juli 2016

N-åpen

2 000 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
Eira Forsbak Asplem Freidig 32:20 16:10
Hans Mathias Økern Hågård Konnerud IL 15:08 7:34
Ingeborg Kolstad Wing OK 15:53 7:56
Tina Kulset Selbu OK 25:03 12:31
Magnhild Kleppa Madslien Lillehammer OK 21:54 10:57
Elin Møller Røros IL 15:59 7:59
Helene Scheele Nydalens SK 13:37 6:48
Astrid Schjølberg Røros IL 16:01 8:00
Amund Hagberg Solum Rond OL 18:17 9:08
Markus Tørum Selbu OK 24:52 12:26
Maria sæther Verdenius Vingelen IL 16:40 8:20

D -10

2 000 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 28:45 14:22
Synne Kvittum Nytrøen Tynset IF 22:30 11:15
Aurora Oldertrøen Tynset IF 31:26 15:43
Ida Joanne Oldertrøen Tynset IF 31:43 15:51
Tina Uglemsmo Selbu OK 38:25 19:12
Lisa Sæther Verdenius Vingelen IL 25:51 12:55
Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 17:06 8:33

D 11-12

2 610 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Spets Storhov Freidig 18:59 7:16
2 Eline Horten Jordet Vingelen IL 19:16 +0:17 7:22
3 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 21:28 +2:29 8:13
4 Marie Scheele Nydalens SK 25:18 +6:19 9:41
5 Andrea sæther Verdenius Vingelen IL 25:43 +6:44 9:51
6 Anna Taksdal Ganddal IL 25:49 +6:50 9:53
7 Ida Høsøien Tynset IF 26:55 +7:56 10:18
8 Anna Aurora Nolte Freidig 28:53 +9:54 11:03
9 Maren Henriksen Halden SK 33:25 +14:26 12:48
10 Una Kittilsen Freidig 38:37 +19:38 14:47

D 11-12N

2 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mia Urseth IL BUL-Tromsø 27:49 13:54

D 13-14

2 990 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Oda Scheele Nydalens SK 20:09 6:44
2 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 22:24 +2:15 7:29
3 Mari Grøtli Svergja Kvikne IL 23:06 +2:57 7:43
4 Vilde Lereim Storli Freidig 25:56 +5:47 8:40
5 June Munkeby Frol IL 27:32 +7:23 9:12
6 Mari Eidsmo Freidig 28:13 +8:04 9:26
7 Ane Malene Kolstad Freidig 28:25 +8:16 9:30
8 Marie Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 30:33 +10:24 10:13
9 Maren Viken Byåsen IL 38:06 +17:57 12:44
10 Synne Marie Jenssen Halden SK 40:17 +20:08 13:28
11 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 41:55 +21:46 14:01

D 13-16C

2 610 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helene Møller Moe Røros IL 24:36 9:25

D 13-16N

2 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Hasle Haslestad Ringsaker OK 27:01 13:30

D 15-16

4 030 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 32:10 7:58
2 Rønnaug Hansæl-Nergaard Kvikne IL 33:15 +1:05 8:15
3 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 37:09 +4:59 9:13
4 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 41:30 +9:20 10:17
5 Ragne Munkeby Frol IL 42:43 +10:33 10:35
6 Lisa Jenssen Halden SK 43:25 +11:15 10:46
7 Ane Marte Vatn Frol IL 46:06 +13:56 11:26
8 Solveig Sæternes Byåsen IL 49:57 +17:47 12:23
9 Hanne Grøtli Svergja Kvikne IL 53:19 +21:09 13:13

D 17-C

2 610 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elisabeth Størseth Selbu OK 26:39 10:12
2 Sissel Bolstad Tynset IF 27:06 +0:27 10:22
3 Marte Kvittum Tangen Tynset IF 32:11 +5:32 12:19
4 Heidi Johansen Selbu OK 34:57 +8:18 13:23
5 Bente Bolstad Nergård Rena IL 54:21 +27:42 20:49
6 Marit Vinje Oppsal Orientering 58:18 +31:39 22:20
7 Kristin Stubban Hygen Østmarka OK 1:09:54 +43:15 26:46
8 Unni Fladsrud Vold Vang OL 1:18:00 +51:21 29:53
Elisabeth Espeland Tynset IF diskvalifisert

D 17-18

4 460 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 36:44 8:14
2 Vera Melkild Freidig 36:55 +0:11 8:16
3 Maiken Økern Hågård Konnerud IL 37:48 +1:04 8:28
4 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 40:08 +3:24 8:59
5 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 41:50 +5:06 9:22
6 Karoline Aune Halden SK 42:36 +5:52 9:33
7 Emma Eithun Paulsen Lillomarka OL 45:19 +8:35 10:09
8 Pernille Opheim Freidig 48:52 +12:08 10:57
9 Andrine Viken Byåsen IL 54:13 +17:29 12:09

D 19-20

4 460 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anna Kristiansson Trollhättans SOK 44:52 10:03

D 21-

5 010 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karen Oline Kolstad Freidig 40:19 8:02
2 Randi Wærnes Orkanger IF 46:30 +6:11 9:16
3 Sara Profors Frol IL 47:11 +6:52 9:25
4 Elisabeth Fries Umeå OK 47:29 +7:10 9:28
5 Ingvild Gjessing Vang OL 49:40 +9:21 9:54
6 Marit Schmid OL Trollelg 50:34 +10:15 10:05
7 Guro Torpe Frol IL 52:23 +12:04 10:27
8 Solveig Vassenden Stjørdals-Blink Orientering 53:23 +13:04 10:39
9 Ine Hovi Ås-NMBU Orientering 56:45 +16:26 11:19
10 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 57:23 +17:04 11:27
11 Diana Soldagg OK Klemmingen 58:17 +17:58 11:38
12 Mari jensen Aas Ås-NMBU Orientering 1:01:29 +21:10 12:16
13 Ingrid Urseth Vingelen IL 1:14:23 +34:04 14:50

D 40-

4 030 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 29:32 7:19
2 Anne Urset IL BUL-Tromsø 31:21 +1:49 7:46
3 Valborg Madslien Lillehammer OK 31:37 +2:05 7:50
4 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 33:45 +4:13 8:22
5 Mette Resell Nolte Freidig 39:13 +9:41 9:43
6 Anne Mette Grøtli Nord-Østerdal OK 40:16 +10:44 9:59
Kjersti Hagberg Solum Rond OL diskvalifisert

D 45-

3 510 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torunn Spets Storhov Freidig 30:14 8:36
2 Tone Almås IL Leik 30:26 +0:12 8:40
3 Sigrid Melkild Freidig 31:42 +1:28 9:01
4 Mette Wanvik Stjørdals-Blink Orientering 33:39 +3:25 9:35
5 Marit B. Eithun Nittedal OL 34:33 +4:19 9:50
6 Ingunn Vangen Lunåsmo Tynset IF 35:39 +5:25 10:09
7 Anne Meli Narjord Os IL 37:16 +7:02 10:37
8 Gitte Kristiansson Trollhättans SOK 39:08 +8:54 11:08
9 Mai Iren Almås IL Leik 41:34 +11:20 11:50
10 Heidi Arnesen Freidig 44:12 +13:58 12:35

D 50-

3 510 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Randi Jensen Frol IL 28:00 7:58
2 Mona Høiås Sæther Freidig 30:43 +2:43 8:45
3 Hilde Sofie Hansen Mo OK 30:55 +2:55 8:48
4 Ingrid Gjersvold Ålen IL 32:19 +4:19 9:12
5 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 33:01 +5:01 9:24
6 Lena Eriksson Elfsborg SOK 33:06 +5:06 9:25
7 Dagrun Melkild Heming Orientering 33:18 +5:18 9:29
8 Rine Hanssen Byåsen IL 33:38 +5:38 9:34
9 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 34:09 +6:09 9:43
10 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 34:28 +6:28 9:49
11 Liv Meli IL Nansen 36:29 +8:29 10:23
12 Ingrid M. Tenge Ås-NMBU Orientering 38:33 +10:33 10:58
13 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 38:41 +10:41 11:01
14 Ragnhild Dåsnes Os IL 39:01 +11:01 11:06
15 Hilde Haugskott OL Trollelg 39:09 +11:09 11:09
16 Helen Margrethe Schjelderup Nord-Østerdal OK 50:39 +22:39 14:25

D 55-

3 510 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 30:37 8:43
2 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 32:36 +1:59 9:17
3 Berit Berge IL Tyrving 32:40 +2:03 9:18
4 Kjersti Skantze IL Tyrving 32:58 +2:21 9:23
5 Kari Osmoen Os IL 33:00 +2:23 9:24
6 Berit Danielsen IL Tyrving 33:39 +3:02 9:35
7 Monica Knutsson Sävedalens AIK 35:00 +4:23 9:58
8 Karin Galaaen Selbu OK 35:36 +4:59 10:08
9 Inger Lise Pettersen Korgen IL 35:56 +5:19 10:14
10 Grete Berge Owren Freidig 36:56 +6:19 10:31
11 Anne Mette Normann Tynset IF 37:27 +6:50 10:40
12 Mona Hesselberg Løten o-lag 37:55 +7:18 10:48
13 Eldbjørg G. Kalbækken Tynset IF 40:18 +9:41 11:28
14 Siri Scherdin Sætra Asker Skiklubb 40:29 +9:52 11:32
15 Turid Røsand Nidarøst OK 40:40 +10:03 11:35
16 May Jorunn Rognlien Modum OL 42:42 +12:05 12:09
17 Anita Bodin Gällstadbygdens SOK 44:45 +14:08 12:44
18 Katrine Kalvig Bodø og Omegn IF Orientering 50:57 +20:20 14:30
Helene Rusten Tynset IF brutt

D 60-

3 080 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gerd Bjørseth Krokstadøra IL 30:57 10:02
2 Wenche Bjørnstad Ringsaker OK 31:47 +0:50 10:19
3 Eldbjørg Ryen Tynset IF 37:43 +6:46 12:14
4 Reidun Fallan Smaavik Freidig 48:16 +17:19 15:40
5 Inger Nergaard Stokke IL 49:33 +18:36 16:05
6 Sunniva Johaug Ryen Os IL 49:43 +18:46 16:08
Gro Solnørdal Rudsbygd IL brutt

D 65-

3 080 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Berit Saxhaug Raumar Orientering 40:50 13:15
2 Inger K. Brøndbo OL Vallset/Stange 49:39 +8:49 16:07
3 Berit Røste Ringsaker OK 51:38 +10:48 16:45
4 Marit Tyldum Rudsbygd IL 52:51 +12:01 17:09
5 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:00:43 +19:53 19:42
6 Ingrid Carlstedt Sävedalens AIK 1:16:05 +35:15 24:42

D 70-

3 080 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Katharina Mo Berge Freidig 35:35 11:33
2 Birgitte Bekkelund Røyken OL 40:07 +4:32 13:01
3 Torid Kvaal Freidig 41:10 +5:35 13:21
4 Solveig Vingelen Vingelen IL 50:57 +15:22 16:32
5 Aase Tove Golden Måren OK 53:04 +17:29 17:13
6 Hjørdis Øvreås Botne SK 57:17 +21:42 18:35
7 Randi Aas Fjæstad Hamar OK 1:02:14 +26:39 20:12
8 Brita Eilertsen Grønli Førde IL 1:02:20 +26:45 20:14
Tea Forberg Rond OL diskvalifisert
Odbjørg Nordeng Rudsbygd IL diskvalifisert

D 75-

3 080 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marit Økern Jensen Bærums Skiklub 50:21 16:20
Grete Urset Vingelen IL diskvalifisert

H -10

2 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
Torgrim Hasle Haslestad Ringsaker OK 43:32 21:46
Erlend Otterlei Østmarka OK 28:41 14:20
Sivert Sæther Levin Freidig 24:22 12:11

H 11-12

2 610 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Horten Jordet Vingelen IL 19:27 7:27
2 Andreas Korstad Stjørdals-Blink Orientering 24:44 +5:17 9:28
3 Mathias Linløkken Østmarka OK 25:08 +5:41 9:37
4 Vegard Lereim Storli Freidig 25:51 +6:24 9:54
5 Eskil Kulset Selbu OK 36:56 +17:29 14:09
6 Sigurd Vatn Frol IL 38:50 +19:23 14:52

H 11-12N

2 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Grønli Førde IL 21:39 10:49
2 Anders Tørum Selbu OK 27:38 +5:59 13:49
3 Eyvind Hasle Haslestad Ringsaker OK 31:41 +10:02 15:50

H 13-14

2 990 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans Urset IL BUL-Tromsø 22:47 7:37
2 Even Bordal Ringsaker OK 23:12 +0:25 7:45
3 Simen Gravningen Stokke IL 26:03 +3:16 8:42
4 Jakob Høsøien Tynset IF 26:20 +3:33 8:48
5 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 29:11 +6:24 9:45
6 Vetle Meli Narjord Os IL 30:43 +7:56 10:16
7 John Otterlei Østmarka OK 32:04 +9:17 10:43
8 Håkon Sæternes Byåsen IL 40:53 +18:06 13:40
9 Mats Lindaas Elverum OK 1:06:02 +43:15 22:05

H 13-16C

2 610 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jonas Hylen Kvikne IL 24:07 9:14
2 Lars Erik Uglemsmo Selbu OK 25:58 +1:51 9:56
3 Sander Sandemo Melhus 27:13 +3:06 10:25
4 Mathias Enebak Iversen Freidig 28:57 +4:50 11:05
5 Gaute Lindaas Elverum OK 34:20 +10:13 13:09
Brage Asplem Freidig diskvalifisert

H 15-16

4 460 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Kittilsen Freidig 28:33 6:24
2 Mats Eidsmo Freidig 28:40 +0:07 6:25
3 Lars Sandstad Freidig 29:11 +0:38 6:32
4 Even Lindaas Vang OL 30:07 +1:34 6:45
5 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 30:26 +1:53 6:49
6 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 31:02 +2:29 6:57
7 Simen Spets Storhov Freidig 32:03 +3:30 7:11
8 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 32:49 +4:16 7:21
9 Even Gravningen Stokke IL 33:21 +4:48 7:28
10 Lars Ranheim Brynestad Ringsaker OK 34:38 +6:05 7:45
11 Asgeir Espeland Tynset IF 43:00 +14:27 9:38
Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering diskvalifisert

H 17-C

2 610 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thor Vollset Heming Orientering 25:15 9:40
2 Torbjørn Dalløkken IL GeoForm 41:36 +16:21 15:56
3 Erlend Nydal NTNUI 50:00 +24:45 19:09
4 Arne Gunnar Barflo Løten o-lag 1:24:02 +58:47 32:11

H 17-18

5 010 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Oskar Spets Storhov Freidig 31:51 6:21
2 Ole Wanvik Haugen Freidig 33:56 +2:05 6:46
3 Adrian Opheim Freidig 36:48 +4:57 7:20
4 Kjetil Mølnvik Freidig 42:14 +10:23 8:25
5 Oscar Lyngen Frol IL 42:18 +10:27 8:26
6 Sverre Narum OL Vallset/Stange 43:16 +11:25 8:38
7 Thomas Kort Nord-Østerdal OK 43:53 +12:02 8:45
8 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 50:58 +19:07 10:10

H 19-20

5 230 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karl Fremstad Halden SK 34:23 6:34
2 Ivar Aukrust Osmoen Nord-Østerdal OK 35:59 +1:36 6:52
3 Øyvind Wiggen Byåsen IL 41:01 +6:38 7:50
4 Rein Helle Mårdalen Freidig 41:43 +7:20 7:58
5 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 46:29 +12:06 8:53
6 Aksel Madslien Nydalens SK 47:36 +13:13 9:06

H 21-

5 560 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 30:24 5:28
2 Håvard Lucasen Fredrikstad SK 31:06 +0:42 5:35
3 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 31:30 +1:06 5:39
4 Matthew Speake Lillomarka OL 32:54 +2:30 5:55
5 Håvard Vassenden Frol IL 33:48 +3:24 6:04
6 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 35:51 +5:27 6:26
7 Gjermund Urset IL BUL-Tromsø 36:14 +5:50 6:31
8 Simen Bordal Fossum IF 39:19 +8:55 7:04
9 Daniel Moe Blom Nydalens SK 41:06 +10:42 7:23
10 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 41:44 +11:20 7:30
11 Ola Keiserås IL Leik 41:56 +11:32 7:32
12 Mattis Myhre Stjørdals-Blink Orientering 43:01 +12:37 7:44
13 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 43:22 +12:58 7:47
14 Anders Skjeset Vang OL 45:19 +14:55 8:09
15 Stian Overskeid Indre Østfold OK 45:20 +14:56 8:09
16 Tommy Schmid OL Trollelg 46:19 +15:55 8:19
17 Pål Stenberg Vang OL 49:16 +18:52 8:51
18 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 57:37 +27:13 10:21
Joakim Blix Prestmo Wing OK diskvalifisert

H 40-

5 230 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tomas Eidsmo Freidig 32:26 6:12
2 Jan Jacob Verdenius Vingelen IL 37:18 +4:52 7:07
3 Dag Arne Lier Indre Østfold OK 45:11 +12:45 8:38

H 45-

5 010 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johan Ivarsson Freidig 30:21 6:03
2 Pål Kittilsen Freidig 32:12 +1:51 6:25
3 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 34:49 +4:28 6:56
4 Håvard Hågård Konnerud IL 35:18 +4:57 7:02
5 Hans Arild Skjevdal Røros IL 35:56 +5:35 7:10
6 Johan Hallgren Bjursås OK 36:01 +5:40 7:11
7 Rune Scheele Nydalens SK 36:30 +6:09 7:17
8 Gunnar Vatn Frol IL 36:56 +6:35 7:22
9 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 37:04 +6:43 7:23
10 Torger Høsøien Tynset IF 38:12 +7:51 7:37
11 Oddvar Taksdal Ganddal IL 39:12 +8:51 7:49
12 Robert Otterlei Byåsen IL 39:20 +8:59 7:51
13 Gudmund Jenssen Halden SK 42:58 +12:37 8:34
14 Jan Hage IL Leik 48:25 +18:04 9:39
15 Kai Solum Rond OL 48:47 +18:26 9:44
16 Ståle Ruud Indre Østfold OK 49:50 +19:29 9:56
17 Hans Helmer Sæternes Byåsen IL 49:55 +19:34 9:57
18 Harald Storrønning Byåsen IL 50:39 +20:18 10:06
19 Arild Heggeset Freidig 51:29 +21:08 10:16
20 Bård Øyvind Solberg Stjørdals-Blink Orientering 56:06 +25:45 11:11
21 Hans Olav Hygen Østmarka OK 56:25 +26:04 11:15
22 Svein Otterlei Østmarka OK 56:57 +26:36 11:22
23 Gerard Kort Stor-Elvdal SK 59:09 +28:48 11:48
Per Olav Andersen Halden SK diskvalifisert

H 50-

4 460 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jens Even Storhov Freidig 29:26 6:35
2 Sturla Sæther Freidig 34:25 +4:59 7:43
3 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 35:19 +5:53 7:55
4 Rune Stræte Wing OK 38:58 +9:32 8:44
5 Øystein Wiggen Byåsen IL 40:46 +11:20 9:08
6 Terje Linløkken Østmarka OK 40:52 +11:26 9:09
7 Jon Vindal Wing OK 45:22 +15:56 10:10
8 Geir Paulsen OL Trollelg 47:40 +18:14 10:41
9 Jørgen Nergård Rena IL 52:22 +22:56 11:44
10 Helge Brynestad Ringsaker OK 58:22 +28:56 13:05
11 Erik Slettum Gjø-Vard OL 1:08:44 +39:18 15:24
Ottar Wiklund Nydalens SK diskvalifisert

H 55-

4 030 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Onno Verberne OL Toten-Troll 28:46 7:08
2 Terje Schjølberg Røros IL 33:32 +4:46 8:19
3 Edvard Dahl OL Vallset/Stange 35:26 +6:40 8:47
4 Per Engebakken Nord-Østerdal OK 36:02 +7:16 8:56
5 Geir Owren Freidig 36:36 +7:50 9:04
6 Harald Østbye Elverum OK 36:40 +7:54 9:05
7 Mikael Sundqvist Tullinge SK 39:28 +10:42 9:47
8 Rolf Helge Røsand Nidarøst OK 45:20 +16:34 11:14
9 Roar Nydal Asker Skiklubb 49:00 +20:14 12:09
10 Donald Skantze IL Tyrving 58:34 +29:48 14:31
Hans-Ingar Sætra Asker Skiklubb diskvalifisert

H 60-

3 510 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Leif S. Thingsrud Østmarka OK 25:32 7:16
2 Torgeir Strandhagen Røyken OL 26:34 +1:02 7:34
3 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 27:12 +1:40 7:44
4 Gunnar Brattli Mo OK 29:12 +3:40 8:19
5 Kjell Maroni Byåsen IL 29:19 +3:47 8:21
6 Helge Sundberg Røros IL 29:30 +3:58 8:24
7 Norvald Ospehaug IL Tambarskjelvar 29:32 +4:00 8:24
8 Helge Eriksen Byåsen IL 31:53 +6:21 9:05
9 Helge Rustad Freidig 32:41 +7:09 9:18
10 Per Hermann Krøger Måren OK 33:09 +7:37 9:26
11 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 33:47 +8:15 9:37
12 Dag Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 37:41 +12:09 10:44
13 Ottar Ryen Os IL 38:27 +12:55 10:57
14 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 41:13 +15:41 11:44
15 Clas Fries Umeå OK 42:15 +16:43 12:02

H 65-

3 510 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tor Trøan Hadeland OL 27:15 7:45
2 Rolf Wærnes Orkanger IF 28:01 +0:46 7:58
3 Jan Gaute Buvik Korgen IL 29:10 +1:55 8:18
4 Steinar Aasvang Wing OK 29:29 +2:14 8:23
5 Jon Arne Klemetsaune OL Trollelg 29:48 +2:33 8:29
6 Ole Lien Løten o-lag 30:54 +3:39 8:48
7 Tore Angell-Petersen Freidig 31:18 +4:03 8:55
8 John Birger Skansen Rudsbygd IL 32:26 +5:11 9:14
9 Kurt Grønli Førde IL 35:01 +7:46 9:58
10 Knut Lillealtern Freidig 35:21 +8:06 10:04
11 Stefan Millegård Sävedalens AIK 36:29 +9:14 10:23
12 Åge Mohus Bodø og Omegn IF Orientering 39:08 +11:53 11:08
13 Leif Magne Eggestad Bodø og Omegn IF Orientering 41:17 +14:02 11:45
14 Paul Martin Berg Rudsbygd IL 41:52 +14:37 11:55
15 Svein Grønhovd Modum OL 43:23 +16:08 12:21
16 Svein Endre Hove Byåsen IL 46:02 +18:47 13:06
17 Sture Grytheim Elfsborg SOK 47:18 +20:03 13:28
18 Lars Saxhaug Raumar Orientering 47:36 +20:21 13:33
19 Knut Skjeset Vang OL 48:20 +21:05 13:46
20 Knut Erik Gulbrandsen Fana IL 50:49 +23:34 14:28
21 Bjørn Jakobsen Molde og Omegn IF 1:01:12 +33:57 17:26
22 Terje Malm Hamar OK 1:01:24 +34:09 17:29
23 Harald Lauglo OL Trollelg 1:14:37 +47:22 21:15
Georg Kapperud Oppsal Orientering diskvalifisert
Stein Nordvi Elverum OK brutt
Ragnar Niemi Berg Stokke IL brutt

H 70-

3 080 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Revhaug Ringerike OL 26:17 8:32
2 Olav Høiås Vang OL 27:38 +1:21 8:58
3 Roar Forbord Malvik IL 29:30 +3:13 9:34
4 Per Vold Vang OL 31:36 +5:19 10:15
5 Øistein Åsmul OL Trollelg 32:43 +6:26 10:37
6 Kjell Grønhovd Modum OL 33:03 +6:46 10:43
7 Jakob Kløverød Porsgrunn OL 33:47 +7:30 10:58
8 Hans Carlstedt Sävedalens AIK 34:21 +8:04 11:09
9 Lars Buttingsrud Vingelen IL 35:14 +8:57 11:26
10 Reidar Andersen Bodø og Omegn IF Orientering 35:36 +9:19 11:33
11 Egil Repvik OL Trollelg 37:43 +11:26 12:14
12 Bjørn Ivar Ryen Vingelen IL 40:29 +14:12 13:08
13 Johan Arnt Johansen Nord-Østerdal OK 42:46 +16:29 13:53
14 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 43:59 +17:42 14:16
15 Kurt Bodin Gällstadbygdens SOK 44:57 +18:40 14:35
16 Per (Jakob) Kjus Røyken OL 48:53 +22:36 15:52
17 Per Anders Flesjø OK Moss 52:50 +26:33 17:09
18 Magnar Øvreås Botne SK 58:50 +32:33 19:06
19 Finn Faye Knudsen OL Trollelg 1:00:35 +34:18 19:40

H 75-

3 080 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Tyldum Rudsbygd IL 30:04 9:45
2 Elling Frøvoll Sturla, IF 33:09 +3:05 10:45
3 Per Løvaas OL Trollelg 42:34 +12:30 13:49
4 Henry Sundsetvik OL Trollelg 43:40 +13:36 14:10
5 Sturle Hånes IL GeoForm 49:42 +19:38 16:08
6 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 51:38 +21:34 16:45
7 Kåre Østgård OL Vallset/Stange 52:54 +22:50 17:10
Gunnar Østerbø Freidig diskvalifisert
Anders Lauglo OL Trollelg diskvalifisert
Reidar Mylius Ålen IL diskvalifisert

H 80-

2 610 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans Larsen Raumar Orientering 34:13 13:06
2 Arnfinn Langeland Byåsen IL 38:26 +4:13 14:43

H 85-

2 610 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunnar Smistad OL Trollelg 41:19 15:49
2 Mads Berg Nord-Østerdal OK 42:35 +1:16 16:18
3 Brynjulf Forseth OL Trollelg 47:27 +6:08 18:10

Direkte A

4 030 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Leif Arne Nytrøen Tynset IF 31:52 7:54
2 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 33:12 +1:20 8:14
3 Øyvind Berg NTNUI 33:14 +1:22 8:14
4 Manus Fries Umeå OK 34:35 +2:43 8:34
5 Per Einar Pedersli OL Trollelg 37:03 +5:11 9:11
6 Arne Inge Kolstad Wing OK 40:35 +8:43 10:04
7 Ragnhild Skogsrud OL Vallset/Stange 43:46 +11:54 10:51
8 Rikke Nørgaard OL Tønsberg og omegn 45:09 +13:17 11:12
9 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 46:56 +15:04 11:38
10 Tore Lindaas Elverum OK 49:55 +18:03 12:23
Sina Blix Prestmo Wing OK diskvalifisert

D 15-20B

2 990 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Gjersvold Haug Freidig 24:56 8:20
2 Jorun Bækken Os IL 31:48 +6:52 10:38

Direkte B

2 990 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Leif Jordet Vingelen IL 28:48 9:37
2 Kent Oddvik NOTEAM 30:18 +1:30 10:08
3 Frida Opheim Freidig 31:53 +3:05 10:39
4 Karianne Hjortland NTNUI 32:07 +3:19 10:44
5 Henriette Olsen NOTEAM 32:10 +3:22 10:45
6 Elin Gravningen Stokke IL 33:23 +4:35 11:09
7 Martin Munkeby NOTEAM 33:49 +5:01 11:18
8 Bente Horten Vingelen IL 33:59 +5:11 11:21
9 Ellen Nielsen Stjørdals-Blink Orientering 37:47 +8:59 12:38
10 Solveig Stenberg NOTEAM 39:20 +10:32 13:09
11 Inga Skjevdal Røros IL 41:07 +12:19 13:45
12 Rune Moian Asker Skiklubb 42:39 +13:51 14:15
13 Knut Fjæstad Hamar OK 50:14 +21:26 16:48
14 Anne Moian Nydal Asker Skiklubb 54:56 +26:08 18:22
15 Aase Ranheim Ringsaker OK 55:11 +26:23 18:27
16 Ingrid Skaarer Nydalens SK 1:13:51 +45:03 24:41
17 Arvid Vinje Oppsal Orientering 1:44:41 +1:15:53 35:00
Magnus Friis NOTEAM diskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor