Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Sommerløpene i Nord-Østerdal - Løp 2 - Kort mellomdistanse Røros

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Sommerløpene i Nord-Østerdal - Løp 2 - Kort mellomdistanse Røros
Arrangørorganisasjon: Røros IL
Dato: fredag 1 juli 2016

N-åpen

1 470 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Maren Julie Finstad Sentrum OK 17:38 11:59
0 Ingeborg Kolstad Wing OK 16:22 11:08
0 Martin Sæther Levin Freidig 22:37 15:23
0 Hans Mathias Økern Hågård Konnerud IL 19:28 13:14
0 Markus Tørum Selbu OK 26:27 +0:47 17:59
0 Astrid Schjølberg Røros IL 14:18 9:43
0 Emma Margrethe Finstad Sentrum OK 25:40 17:27
0 Magnhild Kleppa Madslien Lillehammer OK 24:21 16:33
0 Helene Scheele Nydalens SK 15:52 10:47
0 Maria sæther Verdenius Vingelen IL 17:27 11:52
0 Tina Kulset Selbu OK 26:46 +1:06 18:12
0 Lisa Sæther Verdenius Vingelen IL 15:44 10:42
0 Amund Hagberg Solum Rond OL 18:18 12:26
0 Inga Meli Røros IL 19:49 13:28
0 Elin Møller Røros IL 14:17 9:42

D -10

1 840 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Aurora Oldertrøen Tynset IF 19:49 +0:35 10:46
0 Tina Uglemsmo Selbu OK 21:49 +2:35 11:51
0 Synne Kvittum Nytrøen Tynset IF 15:02 8:10
0 Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 12:10 6:36
0 Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 19:14 10:27
0 Ida Joanne Oldertrøen Tynset IF 19:53 +0:39 10:48

D 11-12

2 160 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eline Horten Jordet Vingelen IL 14:41 6:47
2 Mathea Spets Storhov Freidig 15:34 +0:53 7:12
3 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 16:53 +2:12 7:48
4 Una Kittilsen Freidig 17:36 +2:55 8:08
5 Andrea sæther Verdenius Vingelen IL 17:45 +3:04 8:13
6 Anna Aurora Nolte Freidig 19:45 +5:04 9:08
7 Anna Taksdal Ganddal IL 20:34 +5:53 9:31
8 Marie Scheele Nydalens SK 23:18 +8:37 10:47
9 Maren Henriksen Halden SK 23:25 +8:44 10:50
10 Ida Høsøien Tynset IF 25:41 +11:00 11:53

D 11-12N

1 840 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mia Urset IL BUL-Tromsø 21:10 11:30

D 13-14

2 960 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Oda Scheele Nydalens SK 19:44 6:40
2 Vilde Lereim Storli Freidig 20:53 +1:09 7:03
3 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 22:14 +2:30 7:30
4 Ane Malene Kolstad Freidig 22:29 +2:45 7:35
5 Mari Eidsmo Freidig 23:02 +3:18 7:46
6 Mari Grøtli Svergja Kvikne IL 23:44 +4:00 8:01
7 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 24:04 +4:20 8:07
8 June Munkeby Frol IL 26:49 +7:05 9:03
9 Marie Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 30:43 +10:59 10:22
10 Synne Marie Jenssen Halden SK 41:08 +21:24 13:53

D 13-16C

2 160 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helene Møller Moe Røros IL 19:49 9:10

D 15-16

4 110 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 33:01 8:01
2 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 37:24 +4:23 9:05
3 Rønnaug Hansæl-Nergaard Kvikne IL 38:58 +5:57 9:28
4 Ane Marte Vatn Frol IL 39:41 +6:40 9:39
5 Ragne Munkeby Frol IL 40:31 +7:30 9:51
6 Lisa Jenssen Halden SK 47:32 +14:31 11:33
7 Hanne Grøtli Svergja Kvikne IL 51:24 +18:23 12:30
8 Solveig Sæternes Byåsen IL 53:28 +20:27 13:00

D 17-C

2 160 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elisabeth Espeland Tynset IF 17:18 8:00
2 Marte Kvittum Tangen Tynset IF 18:33 +1:15 8:35
3 Bente Bolstad Nergård Rena IL 21:06 +3:48 9:46
4 Elisabeth Størseth Selbu OK 23:07 +5:49 10:42
5 Sissel Bolstad Tynset IF 25:20 +8:02 11:43
6 Kristin Stubban Hygen Østmarka OK 26:51 +9:33 12:25
7 Unni Fladsrud Vold Vang OL 32:53 +15:35 15:13
8 Heidi Johansen Selbu OK 34:35 +17:17 16:00
9 Marit Vinje Oppsal Orientering 40:03 +22:45 18:32

D 17-18

4 390 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 32:17 7:21
2 Vera Melkild Freidig 33:52 +1:35 7:42
3 Guri Sandvold Tynset IF 34:45 +2:28 7:54
4 Karoline Aune Halden SK 35:57 +3:40 8:11
5 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 36:31 +4:14 8:19
6 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 36:48 +4:31 8:22
7 Emma Eithun Paulsen Lillomarka OL 41:02 +8:45 9:20
8 Maiken Økern Hågård Konnerud IL 48:46 +16:29 11:06
9 Andrine Viken Byåsen IL 50:16 +17:59 11:27
10 Gina Nygård Tynset IF 53:21 +21:04 12:09
Hilde Moan Bjørshol Kvikne IL diskvalifisert

D 21-

4 880 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karen Oline Kolstad Freidig 38:03 7:47
2 Lene Moe Blom Nydalens SK 42:05 +4:02 8:37
3 Gunhild Rogne Halland NTNUI 44:31 +6:28 9:07
3 Ingrid Berge NTNUI 44:31 +6:28 9:07
5 Bodil Helgerud Halden SK 46:41 +8:38 9:33
6 Sabine Rothaug Halden SK 47:34 +9:31 9:44
7 Ingvild Gjessing Vang OL 47:48 +9:45 9:47
8 Randi Wærnes Orkanger IF 52:59 +14:56 10:51
9 Solveig Vassenden Stjørdals-Blink Orientering 57:17 +19:14 11:44
10 Mari jensen Aas Ås-NMBU Orientering 59:50 +21:47 12:15
11 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 1:09:16 +31:13 14:11
12 Mari Taraldrud Sentrum OK 1:19:24 +41:21 16:16
Ine Hovi Ås-NMBU Orientering diskvalifisert

D 40-

4 110 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 27:30 6:41
2 Anne Urset IL BUL-Tromsø 31:50 +4:20 7:44
3 Anne Mette Grøtli Nord-Østerdal OK 34:07 +6:37 8:18
4 Valborg Madslien Lillehammer OK 34:09 +6:39 8:18
5 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 34:15 +6:45 8:20
6 Kjersti Hagberg Solum Rond OL 56:33 +29:03 13:45
7 Kjersti Sundberg Flatgård Vingelen IL 1:06:35 +39:05 16:12
8 Mette Resell Nolte Freidig 1:12:39 +45:09 17:40

D 45-

3 270 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Heidi Arnesen Freidig 22:30 6:52
2 Ingunn Vangen Lunåsmo Tynset IF 22:57 +0:27 7:01
3 Sigrid Melkild Freidig 23:54 +1:24 7:18
4 Tone Almås IL Leik 24:34 +2:04 7:30
5 Britt Vangen Sandvold Tynset IF 24:59 +2:29 7:38
6 Anne Meli Narjord Os IL 25:07 +2:37 7:40
7 Marit B. Eithun Nittedal OL 25:28 +2:58 7:47
8 Torunn Spets Storhov Freidig 25:46 +3:16 7:52
9 Mette Wanvik Stjørdals-Blink Orientering 26:13 +3:43 8:01
10 Mai Iren Almås IL Leik 32:28 +9:58 9:55

D 50-

3 270 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Sofie Hansen Mo OK 23:26 7:09
2 Randi Jensen Frol IL 23:33 +0:07 7:12
3 Dagrun Melkild Heming Orientering 24:30 +1:04 7:29
4 Rine Hanssen Byåsen IL 24:46 +1:20 7:34
5 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 25:05 +1:39 7:40
6 Mona Høiås Sæther Freidig 25:51 +2:25 7:54
7 Ragnhild Dåsnes Os IL 26:01 +2:35 7:57
8 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 26:58 +3:32 8:14
9 Liv Meli IL Nansen 27:38 +4:12 8:27
10 Ingrid M. Tenge Ås-NMBU Orientering 29:06 +5:40 8:53
11 Lena Eriksson Elfsborg SOK 29:24 +5:58 8:59
12 Tone Bakken Lillomarka OL 29:38 +6:12 9:03
13 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 30:08 +6:42 9:12
14 Hilde Haugskott OL Trollelg 31:38 +8:12 9:40
15 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 31:59 +8:33 9:46
16 Helen Margrethe Schjelderup Nord-Østerdal OK 39:52 +16:26 12:11
17 Marleen Kort Stor-Elvdal SK 47:00 +23:34 14:22

D 55-

3 270 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 24:28 7:28
2 Kjersti Skantze IL Tyrving 25:41 +1:13 7:51
3 Kari Osmoen Os IL 26:33 +2:05 8:07
4 Berit Danielsen IL Tyrving 27:34 +3:06 8:25
5 Grete Berge Owren Freidig 27:44 +3:16 8:28
6 Berit Berge IL Tyrving 27:47 +3:19 8:29
7 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 29:14 +4:46 8:56
8 Anita Bodin Gällstadbygdens SOK 31:35 +7:07 9:39
9 Eldbjørg G. Kalbækken Tynset IF 31:53 +7:25 9:45
10 Turid Røsand Nidarøst OK 32:03 +7:35 9:48
11 Helene Rusten Tynset IF 33:12 +8:44 10:09
12 May Jorunn Rognlien Modum OL 34:58 +10:30 10:41
13 Inger Lise Pettersen Korgen IL 35:17 +10:49 10:47
14 Katrine Kalvig Bodø og Omegn IF Orientering 36:11 +11:43 11:03
15 Anne Moian Nydal Asker Skiklubb 36:23 +11:55 11:07
16 Siri Scherdin Sætra Asker Skiklubb 37:29 +13:01 11:27
17 Anne Mette Normann Tynset IF 46:18 +21:50 14:09

D 60-

2 910 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gerd Bjørseth Krokstadøra IL 25:32 8:46
2 Gro Solnørdal Rudsbygd IL 25:48 +0:16 8:51
3 Wenche Bjørnstad Ringsaker OK 25:59 +0:27 8:55
4 Eldbjørg Ryen Tynset IF 31:07 +5:35 10:41
5 Sunniva Johaug Ryen Os IL 31:17 +5:45 10:45
6 Inger Nergaard Stokke IL 33:57 +8:25 11:40
7 Reidun Fallan Smaavik Freidig 38:14 +12:42 13:08

D 65-

2 910 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Berit Moe Raumar Orientering 31:15 10:44
2 Berit Saxhaug Raumar Orientering 33:10 +1:55 11:23
3 Berit Røste Ringsaker OK 36:33 +5:18 12:33
4 Inger K. Brøndbo OL Vallset/Stange 37:13 +5:58 12:47
5 Marit Tyldum Rudsbygd IL 37:22 +6:07 12:50
6 Inger Johanne Simensen Os IL 46:35 +15:20 16:00
7 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:01:15 +30:00 21:02

D 70-

2 910 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Katharina Mo Berge Freidig 29:11 10:01
2 Torid Kvaal Freidig 31:46 +2:35 10:54
3 Tea Forberg Rond OL 33:43 +4:32 11:35
4 Solveig Vingelen Vingelen IL 36:10 +6:59 12:25
5 Birgitte Bekkelund Røyken OL 37:01 +7:50 12:43
6 Odbjørg Nordeng Rudsbygd IL 37:10 +7:59 12:46
7 Aase Tove Golden Måren OK 40:41 +11:30 13:58
8 Randi Aas Fjæstad Hamar OK 43:28 +14:17 14:56
9 Hjørdis Øvreås Botne SK 49:32 +20:21 17:01
Brita Eilertsen Grønli Førde IL diskvalifisert

D 75-

2 910 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete Urset Vingelen IL 40:11 13:48
2 Marit Økern Jensen Bærums Skiklub 46:31 +6:20 15:59
3 Inger E. Vamnes Hamar OK 51:16 +11:05 17:37

H -10

1 840 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Sivert Sæther Levin Freidig 14:10 7:41
0 Torgrim Hasle Haslestad Ringsaker OK 22:19 12:07

H 11-12

2 160 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Horten Jordet Vingelen IL 17:13 7:58
2 Vegard Lereim Storli Freidig 17:28 +0:15 8:05
3 Andreas Korstad Stjørdals-Blink Orientering 19:45 +2:32 9:08
4 Lukas Kort Stor-Elvdal SK 22:09 +4:56 10:15
5 Mathias Linløkken Østmarka OK 22:29 +5:16 10:24
6 Eskil Kulset Selbu OK 27:14 +10:01 12:36
7 Sigurd Vatn Frol IL 29:38 +12:25 13:43

H 11-12N

1 840 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Grønli Førde IL 13:20 7:14
2 Anders Tørum Selbu OK 14:43 +1:23 7:59
3 Eyvind Hasle Haslestad Ringsaker OK 17:00 +3:40 9:14

H 13-14

2 960 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans Urset IL BUL-Tromsø 17:32 5:55
2 Even Bordal Ringsaker OK 20:42 +3:10 6:59
3 Simen Gravningen Stokke IL 23:01 +5:29 7:46
4 Vetle Meli Narjord Os IL 24:12 +6:40 8:10
5 Jakob Høsøien Tynset IF 24:59 +7:27 8:26
6 Håkon Sæternes Byåsen IL 27:49 +10:17 9:23
7 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 29:39 +12:07 10:01
8 Mats Lindaas Elverum OK 32:15 +14:43 10:53
9 Mathias Enebak Iversen Freidig 38:45 +21:13 13:05

H 13-16C

2 160 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jonas Hylen Kvikne IL 13:49 6:23
2 Lars Erik Uglemsmo Selbu OK 19:53 +6:04 9:12
Gaute Lindaas Elverum OK diskvalifisert

H 15-16

4 390 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Kittilsen Freidig 27:28 6:15
2 Mats Eidsmo Freidig 28:07 +0:39 6:24
3 Simen Spets Storhov Freidig 28:42 +1:14 6:32
4 Lars Sandstad Freidig 28:53 +1:25 6:34
5 Even Lindaas Vang OL 28:59 +1:31 6:36
6 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 29:41 +2:13 6:45
7 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 29:44 +2:16 6:46
8 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 30:10 +2:42 6:52
9 Jonas Grønli Freidig 32:26 +4:58 7:23
10 Even Gravningen Stokke IL 33:06 +5:38 7:32
11 Asgeir Espeland Tynset IF 35:15 +7:47 8:01
12 Lars Ranheim Brynestad Ringsaker OK 37:15 +9:47 8:29
13 Isak A Sæternes Byåsen IL 42:13 +14:45 9:36

H 17-C

2 160 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Leif Jordet Vingelen IL 16:05 7:26
2 Kjetil Thoresen Tynset IF 19:31 +3:26 9:02
3 Ottar Bakås OK Fjell 20:50 +4:45 9:38
4 Torbjørn Dalløkken IL GeoForm 20:57 +4:52 9:41

H 17-18

4 880 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 28:24 5:49
2 Oscar Lyngen Frol IL 31:07 +2:43 6:22
3 Sverre Narum OL Vallset/Stange 33:12 +4:48 6:48
4 August Asheim Birkeland Halden SK 33:25 +5:01 6:50
5 Kjetil Mølnvik Freidig 33:38 +5:14 6:53
6 Olav Milian Schmitt Gran Halden SK 35:39 +7:15 7:18
7 Niels Christian Hellerud Halden SK 35:50 +7:26 7:20
8 Adrian Opheim Freidig 36:06 +7:42 7:23
9 Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK 36:53 +8:29 7:33
10 Thomas Kort Nord-Østerdal OK 36:57 +8:33 7:34
11 Ole Wanvik Haugen Freidig 38:22 +9:58 7:51
12 Erlend Brendstuen Halden SK 46:11 +17:47 9:27
13 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 47:05 +18:41 9:38
14 Johannes Bordal Ringsaker OK 52:19 +23:55 10:43

H 19-20

5 400 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 27:27 5:05
2 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 27:44 +0:17 5:08
3 Øyvind Wiggen Byåsen IL 28:02 +0:35 5:11
4 Karl Fremstad Halden SK 28:28 +1:01 5:16
5 Peter Nordbrøden Halden SK 30:26 +2:59 5:38
6 Øyvind Berg NTNUI 37:09 +9:42 6:52
7 Rein Helle Mårdalen Freidig 40:20 +12:53 7:28

H 21-

5 400 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Lucasen Fredrikstad SK 26:03 4:49
2 Matthew Speake Lillomarka OL 26:16 +0:13 4:51
3 Per Melander Often NTNUI 27:03 +1:00 5:00
4 Andreas Sølberg OL Trollelg 27:48 +1:45 5:08
5 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 28:55 +2:52 5:21
6 Gjermund Urset IL BUL-Tromsø 29:54 +3:51 5:32
7 Simen Bordal Fossum IF 31:56 +5:53 5:54
8 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 33:07 +7:04 6:07
9 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 33:32 +7:29 6:12
10 Ola Keiserås IL Leik 33:59 +7:56 6:17
11 Carl Henrik Bjørseth OL Tønsberg og omegn 34:14 +8:11 6:20
12 Geir Myhr Øien Ringsaker OK 34:39 +8:36 6:24
13 Lars Soldagg OK Klemmingen 34:48 +8:45 6:26
14 Anders Skjeset Vang OL 35:52 +9:49 6:38
15 Karl-Johan Björkman IFK Mora OK 36:32 +10:29 6:45
16 Tommy Schmid OL Trollelg 39:12 +13:09 7:15
17 Mattis Myhre Stjørdals-Blink Orientering 39:25 +13:22 7:17
18 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 56:42 +30:39 10:30

H 40-

5 400 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johan Ivarsson Freidig 28:27 5:16
2 Pål Kittilsen Freidig 30:24 +1:57 5:37
3 Tomas Eidsmo Freidig 31:06 +2:39 5:45
4 Vegard Grønli Freidig 34:55 +6:28 6:27
5 Pål Stenberg Vang OL 35:30 +7:03 6:34
6 Dag Arne Lier Indre Østfold OK 41:11 +12:44 7:37

H 45-

4 880 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rune Scheele Nydalens SK 32:20 6:37
2 Gunnar Vatn Frol IL 34:11 +1:51 7:00
3 Torger Høsøien Tynset IF 35:09 +2:49 7:12
4 Håvard Hågård Konnerud IL 35:52 +3:32 7:20
5 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 36:13 +3:53 7:25
6 Per Olav Andersen Halden SK 38:37 +6:17 7:54
7 Kai Solum Rond OL 38:53 +6:33 7:58
8 Hans Helmer Sæternes Byåsen IL 38:55 +6:35 7:58
9 Gudmund Jenssen Halden SK 39:26 +7:06 8:04
10 Terje Linløkken Østmarka OK 39:49 +7:29 8:09
11 Oddvar Taksdal Ganddal IL 40:40 +8:20 8:20
12 Bård Øyvind Solberg Stjørdals-Blink Orientering 41:09 +8:49 8:25
13 Arild Heggeset Freidig 44:49 +12:29 9:11
14 Snorre Sæternes Byåsen IL 45:09 +12:49 9:15
15 Ståle Ruud Indre Østfold OK 45:39 +13:19 9:21
16 Jan Hage IL Leik 50:42 +18:22 10:23
17 Gerard Kort Stor-Elvdal SK 58:48 +26:28 12:02
18 Hans Olav Hygen Østmarka OK 58:49 +26:29 12:03
19 Robert Otterlei Byåsen IL 1:10:21 +38:01 14:24

H 50-

4 390 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jens Even Storhov Freidig 27:52 6:20
2 Sturla Sæther Freidig 32:23 +4:31 7:22
3 Ottar Wiklund Nydalens SK 37:39 +9:47 8:34
4 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 38:35 +10:43 8:47
5 Rune Stræte Wing OK 40:12 +12:20 9:09
6 Geir Paulsen OL Trollelg 40:17 +12:25 9:10
7 Jørgen Nergård Rena IL 54:20 +26:28 12:22
8 Erik Slettum Gjø-Vard OL 58:03 +30:11 13:13
9 Olav Bakken Lillomarka OL 1:03:38 +35:46 14:29

H 55-

4 110 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Onno Verberne OL Toten-Troll 29:09 7:05
2 Per Engebakken Nord-Østerdal OK 34:02 +4:53 8:16
3 Mikael Sundqvist Tullinge SK 35:59 +6:50 8:45
4 Edvard Dahl OL Vallset/Stange 36:52 +7:43 8:58
5 Harald Østbye Elverum OK 37:02 +7:53 9:00
6 Herman Bakke Løten o-lag 42:44 +13:35 10:23
7 Hans-Ingar Sætra Asker Skiklubb 47:59 +18:50 11:40
8 Donald Skantze IL Tyrving 48:59 +19:50 11:55
9 Roar Nydal Asker Skiklubb 51:59 +22:50 12:38
10 Rolf Helge Røsand Nidarøst OK 56:31 +27:22 13:45

H 60-

3 550 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Leif S. Thingsrud Østmarka OK 23:20 6:34
2 Arild Bjarkø Nord-Østerdal OK 23:48 +0:28 6:42
3 Torgeir Strandhagen Røyken OL 24:00 +0:40 6:45
4 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 24:18 +0:58 6:50
5 Kjell Maroni Byåsen IL 25:40 +2:20 7:13
6 Norvald Ospehaug IL Tambarskjelvar 26:18 +2:58 7:24
7 Kjell Magne Nordvi Grue IL 27:17 +3:57 7:41
8 Magnar Often Tynset IF 27:35 +4:15 7:46
9 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 28:11 +4:51 7:56
10 Per Hermann Krøger Måren OK 29:18 +5:58 8:15
11 Gunnar Brattli Mo OK 30:26 +7:06 8:34
12 Asmund Pedersen Alvdal IL 30:39 +7:19 8:38
13 Helge Eriksen Byåsen IL 30:45 +7:25 8:39
14 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 35:30 +12:10 10:00
15 Ottar Ryen Os IL 36:04 +12:44 10:09
16 Dag Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 43:19 +19:59 12:12

H 65-

3 550 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tor Trøan Hadeland OL 25:01 7:02
2 Jan Gaute Buvik Korgen IL 26:58 +1:57 7:35
3 Paul Martin Berg Rudsbygd IL 27:18 +2:17 7:41
4 Rolf Wærnes Orkanger IF 27:19 +2:18 7:41
5 Jon Arne Klemetsaune OL Trollelg 28:04 +3:03 7:54
6 Stein Nordvi Elverum OK 28:07 +3:06 7:55
7 Leif Magne Eggestad Bodø og Omegn IF Orientering 28:53 +3:52 8:08
8 Knut Skjeset Vang OL 29:31 +4:30 8:18
9 Sture Grytheim Elfsborg SOK 30:52 +5:51 8:41
10 John Birger Skansen Rudsbygd IL 32:02 +7:01 9:01
11 Terje Malm Hamar OK 32:15 +7:14 9:05
12 Åge Mohus Bodø og Omegn IF Orientering 33:02 +8:01 9:18
13 Kurt Grønli Førde IL 33:37 +8:36 9:28
14 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 33:44 +8:43 9:30
15 Lars Saxhaug Raumar Orientering 36:11 +11:10 10:11
16 Simen Kalbækken Tynset IF 38:07 +13:06 10:44
17 Nils Olav Vennevik Freidig 40:13 +15:12 11:19
18 Svein Grønhovd Modum OL 40:53 +15:52 11:30
19 Knut Fjæstad Hamar OK 44:21 +19:20 12:29
20 Bjørn Jakobsen Molde og Omegn IF 45:46 +20:45 12:53
21 Knut Erik Gulbrandsen Fana IL 57:50 +32:49 16:17
Georg Kapperud Oppsal Orientering brutt

H 70-

3 060 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Roar Forbord Malvik IL 25:54 8:27
2 Helge Revhaug Ringerike OL 27:21 +1:27 8:56
3 Per Vold Vang OL 29:10 +3:16 9:31
4 Eirik Eriksen Sturla, IF 30:12 +4:18 9:52
5 Barier Speak Ebor England 31:07 +5:13 10:10
6 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 31:19 +5:25 10:14
7 Jakob Kløverød Porsgrunn OL 31:20 +5:26 10:14
8 Øistein Åsmul OL Trollelg 32:30 +6:36 10:37
9 Magnar Øvreås Botne SK 32:53 +6:59 10:44
10 Kjell Grønhovd Modum OL 34:33 +8:39 11:17
11 Reidar Andersen Bodø og Omegn IF Orientering 36:04 +10:10 11:47
12 Per Dalheim Konnerud IL 36:51 +10:57 12:02
13 Johan Arnt Johansen Nord-Østerdal OK 37:49 +11:55 12:21
14 Per (Jakob) Kjus Røyken OL 40:33 +14:39 13:15
15 Kurt Bodin Gällstadbygdens SOK 41:04 +15:10 13:25
Annar Vangen Tynset IF diskvalifisert
Olav Høiås Vang OL diskvalifisert
Jørn Prestsæter Lillehammer OK diskvalifisert

H 75-

3 060 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunnar Østerbø Freidig 26:35 8:41
2 Jon Tyldum Rudsbygd IL 27:21 +0:46 8:56
3 Elling Frøvoll Sturla, IF 29:35 +3:00 9:40
4 Per Løvaas OL Trollelg 32:13 +5:38 10:31
5 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 33:08 +6:33 10:49
6 Kåre Østgård OL Vallset/Stange 36:48 +10:13 12:01
7 Reidar Mylius Ålen IL 40:41 +14:06 13:17
8 Oddvar Erlien Vingelen IL 41:07 +14:32 13:26

H 80-

3 060 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans Larsen Raumar Orientering 35:34 11:37
2 Gunnar Smistad OL Trollelg 50:55 +15:21 16:38
Ivar Vamnes Hamar OK diskvalifisert
Mads Berg Nord-Østerdal OK diskvalifisert

Direkte A

4 110 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simen Olafsen NOTEAM 28:18 6:53
2 Per Einar Pedersli OL Trollelg 37:59 +9:41 9:14
3 Arne Inge Kolstad Wing OK 38:16 +9:58 9:18
4 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 42:02 +13:44 10:13
5 Jonas Nergård Rena IL 53:09 +24:51 12:55
6 Tore Lindaas Elverum OK 56:01 +27:43 13:37
7 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 56:19 +28:01 13:42
Erlend Nydal NTNUI diskvalifisert
Per Oskar Larsen Indre Østfold OK diskvalifisert

Direkte B

2 960 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Leif Arne Nytrøen Tynset IF 18:42 6:19
2 Helge Brynestad Ringsaker OK 25:38 +6:56 8:39
3 Ingrid Skaarer Nydalens SK 25:39 +6:57 8:39
4 Geir Finstad NOTEAM 25:57 +7:15 8:46
5 Bente Horten Vingelen IL 27:01 +8:19 9:07
6 Ragnhild Skogsrud OL Vallset/Stange 27:19 +8:37 9:13
7 Elin Gravningen Stokke IL 28:19 +9:37 9:33
8 Jorun Bækken Os IL 29:07 +10:25 9:50
9 Aase Ranheim Ringsaker OK 31:12 +12:30 10:32
10 Rune Moian Asker Skiklubb 35:25 +16:43 11:57
11 Ole Gunnar Sølberg IL Leik 36:13 +17:31 12:14
12 Sondre Østbye Elverum OK 36:27 +17:45 12:18
13 Leik Fæmundshytten Røros IL 41:02 +22:20 13:51
14 Oddbjørn Sæther Freidig 45:43 +27:01 15:26

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor