Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for NM uka, mellomdistanse, finaler

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: NM uka, mellomdistanse, finaler
Arrangørorganisasjon: Nydalens SK
Dato: lørdag 15 september 2012

D 17-18

2 990 m, 47 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-UMB Orientering 22:20 7:28
1 Sigrid Alexandersen Fredrikstad SK 22:20 7:28
3 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 22:23 +0:03 7:29
4 Gunvor Hov Høydal Fossum IF 22:33 +0:13 7:32
5 Mathilde Rundhaug Mo OK 22:57 +0:37 7:40
6 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 22:58 +0:38 7:40
7 Jorunn Kvakland Freidig 23:08 +0:48 7:44
8 Runa Fremstad Konnerud IL 23:50 +1:30 7:58
9 Gry Granstedt Halden SK 24:07 +1:47 8:03
10 Kari Nødland Fuglestad Ålgård Orientering 24:47 +2:27 8:17
11 Karen Oline Kolstad Freidig 25:15 +2:55 8:26
12 Siri Kollerud Lillomarka OL 25:47 +3:27 8:37
13 Solveig Hegstad Krüger Nydalens SK 25:54 +3:34 8:39
14 Benedicte Hald Bjørgum Kristiansand OK 25:57 +3:37 8:40
15 Solveig Blindheim Lillomarka OL 26:54 +4:34 8:59
16 Eirin Svanøe-Hafstad Steinkjer OK 26:57 +4:37 9:00
17 Eirin Mari Fossøy Notodden OL 27:08 +4:48 9:04
18 Live Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 27:18 +4:58 9:07
19 Camilla Hengebøl Fossum IF 27:19 +4:59 9:08
20 Marthe Gløersen OL Tønsberg og omegn 27:27 +5:07 9:10
21 Ingeborg Ellegaard Melby Hamar OK 27:28 +5:08 9:11
22 Pia Skyttersæter Iversen Heming Orientering 28:03 +5:43 9:22
23 Emilie Westli Andersen Løten OL 28:24 +6:04 9:29
24 Mathea Gjeitnes Molde og Omegn IF 28:50 +6:30 9:38
25 Hedvig Åstebøl Oppsal Orientering 28:57 +6:37 9:40
26 Johanne Rakner Varegg Fleridrett 29:14 +6:54 9:46
27 Line Maria Haugen Melby Raumar Orientering 29:15 +6:55 9:46
28 Kristine Berglia Eiker OL 29:22 +7:02 9:49
29 Marie Wold Stavrum Frol IL 29:50 +7:30 9:58
30 Kajsa Stina Sandstad Frol IL 30:12 +7:52 10:06
31 Ingrid Nygård Notodden OL 30:28 +8:08 10:11
32 Lene Therese Myrland Porsgrunn OL 31:02 +8:42 10:22
33 Veronica Morstøl Øvremo Ålgård Orientering 31:17 +8:57 10:27
34 Ragnhild Løvli Asker Skiklubb 31:58 +9:38 10:41
35 Tonje Kvamme Dahl Ringerike OL 32:35 +10:15 10:53
36 Magnhild Frydenlund IF Sturla 32:47 +10:27 10:57
37 Julie Marie Kinneberg IL Tyrving 32:57 +10:37 11:01
37 Jenny Andreassen Moe Ås-UMB Orientering 32:57 +10:37 11:01
39 Aurora Fossøy Lia IL 33:56 +11:36 11:20
40 Tora Green Matberg Frol IL 34:38 +12:18 11:34
41 Katinka Jussie Brurberg IF Sturla 36:29 +14:09 12:12
42 Heidi Jensen Bodø og Omegn IF Orientering 36:55 +14:35 12:20
43 Ingvild Lindaas Bringedal Haugesund IL Orientering 37:55 +15:35 12:40
44 Kristine Grønlund Ringerike OL 41:17 +18:57 13:48
45 Eline Hjellup Horne IL Tyrving 42:31 +20:11 14:13
46 Trine D. Kihle Ringerike OL 49:09 +26:49 16:26
Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno Nord-Østerdal OK diskvalifisert
Ingvild Brekke Lillomarka OL ikke startet
Marianne Opsahl Bredesen Fossum IF ikke startet

D 19-20

3 310 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marte Narum Konnerud IL 25:45 7:46
2 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 25:47 +0:02 7:47
3 Oda Wennemo Halden SK 25:56 +0:11 7:50
4 Maren Jansson Haverstad Konnerud IL 25:57 +0:12 7:50
5 Silje Uhlen Maurset NTNUI 26:27 +0:42 7:59
6 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 27:41 +1:56 8:21
7 Anneke Hald Bjørgum Kristiansand OK 27:54 +2:09 8:25
8 Synne Baklid Konnerud IL 28:46 +3:01 8:41
9 Guro Alexandersen Fredrikstad SK 30:07 +4:22 9:05
10 Kristine Fjellanger Varegg Fleridrett 30:16 +4:31 9:08
11 Marta Ulvensøen OL Tønsberg og omegn 30:44 +4:59 9:17
12 Julie Størmer Fossum IF 31:36 +5:51 9:32
13 Guro Vassend Porsgrunn OL 31:45 +6:00 9:35
14 Marte Fallbakken Berge Løten OL 32:00 +6:15 9:40
15 Maren Mohagen Hansen NTNUI 32:03 +6:18 9:40
16 Maja Fjellstad Knutsen Porsgrunn OL 32:49 +7:04 9:54
17 Anna Ulvensøen OL Tønsberg og omegn 32:55 +7:10 9:56
18 Marie Nordbye Nybø Konnerud IL 34:18 +8:33 10:21
19 Kjersti Adéla Westin Kristiansand OK 34:25 +8:40 10:23
20 Marit Rønning Skoglund Byåsen IL 35:30 +9:45 10:43
21 Katharina Rogstad NTNUI 36:52 +11:07 11:08
22 Marie Hammer Håversen Raumar Orientering 38:22 +12:37 11:35
23 Eline Drage Kongsberg OL 38:40 +12:55 11:40
24 Maren Bunæs Nilsen Eiker OL 39:02 +13:17 11:47
25 Marie Styrvold Porsgrunn OL 39:09 +13:24 11:49
26 Ida Mari Borge Hovi Kristiansand OK 40:11 +14:26 12:08
27 Ann-Elin Bendiksen Fana IL 40:32 +14:47 12:14
Tonje Granne Kvale Ås-UMB Orientering diskvalifisert

H 17-18

3 750 m, 82 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Borger Melsom Fossum IF 22:25 5:58
2 Sigur Heggedal Kongsberg OL 22:36 +0:11 6:01
3 Magne Haga Raumar Orientering 23:20 +0:55 6:13
4 Simen Eid Nielsen Nydalens SK 24:14 +1:49 6:27
5 Gaute Friestad Kristiansand OK 24:21 +1:56 6:29
6 Sindre Sandven Kongsberg OL 24:22 +1:57 6:29
7 Sindre Østgulen Deisz Varegg Fleridrett 24:27 +2:02 6:31
8 Jonas Ressem Frol IL 24:30 +2:05 6:32
9 Mathias Drage Kongsberg OL 24:42 +2:17 6:35
10 Torjus Raa Varegg Fleridrett 24:45 +2:20 6:36
11 Thomas Schive Bækkelagets SK 24:51 +2:26 6:37
12 Paul Sirum Frol IL 25:14 +2:49 6:43
13 Andreas Sølberg OL Trollelg 25:17 +2:52 6:44
14 Anders Felde Olaussen Halden SK 25:26 +3:01 6:46
15 Per Øyvind Valen Haugesund IL Orientering 25:38 +3:13 6:50
15 Simen Bordal Ringsaker OK 25:38 +3:13 6:50
17 Erik Olsvik Dengerud Nydalens SK 25:40 +3:15 6:50
18 Bjørnar Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 25:41 +3:16 6:50
19 Vetle Christiansen Raumar Orientering 25:47 +3:22 6:52
20 Johan Hoel Raumar Orientering 25:52 +3:27 6:53
21 Jonas Madslien Bakken Nydalens SK 26:04 +3:39 6:57
22 Lars Harald Aasheim Bækkelagets SK 26:08 +3:43 6:58
23 Markus Holter Indre Østfold OK 26:23 +3:58 7:02
24 Harald Astrup Arnesen Heming Orientering 26:26 +4:01 7:02
25 Anders Aamodt Resell Nydalens SK 26:36 +4:11 7:05
26 Morten Jørgensen Kristiansand OK 26:40 +4:15 7:06
26 Brage Sæther Freidig 26:40 +4:15 7:06
28 Sigve Wanvik Krogstadmo Selbu OK 26:51 +4:26 7:09
29 Jonas Klausen Espedal Stavanger Orienteringsklubb 27:22 +4:57 7:17
30 Jørgen Madslien Nydalens SK 27:32 +5:07 7:20
31 Eivind Høydal Nydalens SK 27:54 +5:29 7:26
32 Magne Jutulstad Bækkelagets SK 28:02 +5:37 7:28
33 Håkon Selmer Freidig 28:12 +5:47 7:31
34 Øystein Storsveen Løten OL 28:15 +5:50 7:32
34 Geir Inge Keiserås IL Leik 28:15 +5:50 7:32
36 Sebastian Torgersen Bækkelagets SK 28:31 +6:06 7:36
37 Håvard Myhre Kongsberg OL 28:34 +6:09 7:37
38 Eivind Romberg Kvaale Skien OK 28:35 +6:10 7:37
38 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 28:35 +6:10 7:37
40 Yngvar Høimyr Solberg IF Sturla 28:50 +6:25 7:41
41 Thorstein Wang Lillomarka OL 28:51 +6:26 7:41
42 Anders Emilsson Oppsal Orientering 28:56 +6:31 7:42
43 Ove Baardsgaard OL Trollelg 29:08 +6:43 7:46
44 Olav Vestøl Vegårshei IL 29:23 +6:58 7:50
45 Halvard Kværna Østmarka OK 29:28 +7:03 7:51
46 Paul Martin Remme Porsgrunn OL 29:34 +7:09 7:53
47 Rasmus Rørholt Theisen IL BUL-Tromsø 29:37 +7:12 7:53
48 Vegard Ressem Frol IL 29:53 +7:28 7:58
49 Ørjan Rykkje Varegg Fleridrett 30:07 +7:42 8:01
50 Håkon Kindem Gimle IF 30:16 +7:51 8:04
51 Per Ola Ottesen Varegg Fleridrett 30:24 +7:59 8:06
52 Sigurd Stenvik Byåsen IL 30:35 +8:10 8:09
53 Petter Reistad IL Tyrving 30:36 +8:11 8:09
54 Martin Susort Kvale Haugesund IL Orientering 30:57 +8:32 8:15
55 Ola Keiserås IL Leik 31:07 +8:42 8:17
56 Lars Henrik Thon IF Sturla 31:27 +9:02 8:23
57 Lars Treekrem Heming Orientering 31:44 +9:19 8:27
58 Henrik Gjemdal Heming Orientering 31:51 +9:26 8:29
59 Øystein Garsrud Tvedt Vaulen Orienteringsklubb 32:16 +9:51 8:36
60 Andreas Moan Fossum IF 32:34 +10:09 8:41
61 Asbjørn Olsen Løten OL 32:39 +10:14 8:42
62 Øyvind Strande Ringerike OL 32:51 +10:26 8:45
63 Gustav Fiskum IL Tyrving 32:58 +10:33 8:47
64 Erlend Engzelius Gylver Asker Skiklubb 33:02 +10:37 8:48
65 Sindre Engzelius Gylver Asker Skiklubb 33:06 +10:41 8:49
66 Tord E. Andersen Eiker OL 33:22 +10:57 8:53
67 Sigmund Langedal Breivik Nydalens SK 33:38 +11:13 8:58
68 Hallvard Haugen Fossum IF 33:40 +11:15 8:58
69 Erlend Fjeld Ringsaker OK 33:50 +11:25 9:01
70 Thomas Dowling Næss Kjelsås IL 34:28 +12:03 9:11
71 Theodor Glemming Thorsen Vegårshei IL 34:34 +12:09 9:13
71 Lars Hole Mikalsen Sandnes IL (Rogaland) 34:34 +12:09 9:13
73 Elling Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 34:42 +12:17 9:15
74 Erlend Isachsen Asker Skiklubb 34:53 +12:28 9:18
75 Johannes Okkenhaug Frol IL 35:14 +12:49 9:23
76 Jørgen Hjellup Horne IL Tyrving 37:44 +15:19 10:03
77 Jens Waage Gjø-Vard OL 38:31 +16:06 10:16
78 Mattis Holt Freidig 39:15 +16:50 10:28
79 Lars Bredalen Nittedal OL 42:58 +20:33 11:27
80 Geir Strande Syrrist Ringerike OL 45:20 +22:55 12:05
81 Andreas Djupesland Haugesund IL Orientering 46:44 +24:19 12:27
Petter Moe Sandefjord OK diskvalifisert
Thibaut Derenne Ås-UMB Orientering ikke startet
Tord Haflan Nydalens SK ikke startet
Morten Bujordet Kristiansand OK ikke startet
Anders Bergum Gjø-Vard OL ikke startet
Jon Nilsen Vegårshei IL ikke startet

H 19-20

3 960 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 24:19 6:08
2 Mathias Stensland Lillevold NTNUI 25:02 +0:43 6:19
3 Anders Vister Raumar Orientering 25:08 +0:49 6:20
4 Simen Jevne Arnesen Hamar OK 25:32 +1:13 6:26
5 Carl Petter Lyngen Frol IL 25:43 +1:24 6:29
6 Simen Aamodt NTNUI 26:04 +1:45 6:34
7 Sjur Hovi Skien OK 26:09 +1:50 6:36
8 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 26:13 +1:54 6:37
9 Håvard Haga Raumar Orientering 26:16 +1:57 6:37
10 Petter Næss Bjørgul Halden SK 26:22 +2:03 6:39
11 Sindre Rønning Frol IL 26:35 +2:16 6:42
12 Fredrik Raastad Nydalens SK 26:56 +2:37 6:48
12 Emil Ahlbäck Fossum IF 26:56 +2:37 6:48
14 Sindre Johannessen Freidig 27:41 +3:22 6:59
15 Sindre Godager Gjø-Vard OL 27:44 +3:25 7:00
16 Isak Bergset NTNUI 27:55 +3:36 7:02
17 Dag Lofthus Hamar OK 27:59 +3:40 7:03
18 Oskar Røen Varegg Fleridrett 28:22 +4:03 7:09
19 Sverre Turter Sandvold Nydalens SK 29:14 +4:55 7:22
20 Terje Faugstad Bjertnes Lillomarka OL 29:17 +4:58 7:23
21 Sondre Ruud Bråten Raumar Orientering 29:28 +5:09 7:26
22 Johannes Hov Høydal Fossum IF 29:37 +5:18 7:28
23 Johannes Narum Hamar OK 30:04 +5:45 7:35
24 Nikolai Korvald Skaare Nydalens SK 30:17 +5:58 7:38
25 Harald Kalager Asker Skiklubb 30:21 +6:02 7:39
26 Eskil Sande Gullord Gjø-Vard OL 30:42 +6:23 7:45
27 Petter Jakola Bodø og Omegn IF Orientering 30:47 +6:28 7:46
28 Anders Bjergaard Nydalens SK 32:20 +8:01 8:09
29 Håkon Sandven Fana IL 33:16 +8:57 8:24
30 Truls Wanvik Krogstadmo Selbu OK 34:09 +9:50 8:37
31 Jakob Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 34:28 +10:09 8:42
32 Lars Owren Freidig 36:05 +11:46 9:06
33 Jacob Berg Lofthus IL BUL-Tromsø 39:27 +15:08 9:57
34 Sturle Nordeide IL Gneist 49:08 +24:49 12:24
Sigurd Oxaas Wie Mo OK diskvalifisert
Svend Sondre Frøshaug Nydalens SK ikke startet
Martin Bråten Vegårshei IL ikke startet
Henrik Mårtensson Modum OL ikke startet
Andreas Vangstad Kristiansand OK ikke startet
Eskil Kinneberg Raumar Orientering ikke startet

D21_Finale

4 570 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mari Fasting Halden SK 32:36 7:08
2 Tone Wigemyr Bækkelagets SK 33:52 +1:16 7:24
3 Siri Ulvestad NTNUI 33:56 +1:20 7:25
4 Anne M Hausken Nordberg Halden SK 34:07 +1:31 7:27
5 Hanne Sandstad Freidig 34:25 +1:49 7:31
6 Helen Palmer Wing Ok 35:02 +2:26 7:39
7 Silje Ekroll Jahren Raumar Orientering 35:05 +2:29 7:40
8 Heidi Østlid Bagstevold Bækkelagets SK 35:34 +2:58 7:46
9 Kine Hallan Steiwer Lillomarka OL 35:38 +3:02 7:47
10 Gøril Rønning Sund Frol IL 36:44 +4:08 8:02
11 Vendula Haldin Halden SK 37:14 +4:38 8:08
12 Emma Johansson NTNUI 37:23 +4:47 8:10
13 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 37:47 +5:11 8:16
14 Anne Johanne Lind IL Tyrving 38:22 +5:46 8:23
15 Tone E Lye IL Tyrving 38:47 +6:11 8:29
16 Line Hagman NTNUI 38:49 +6:13 8:29
17 Ingunn Fristad Halden SK 38:50 +6:14 8:29
18 Bodil Holmström Halden SK 38:57 +6:21 8:31
19 Mali Fjogstad Nielsen NTNUI 39:46 +7:10 8:42
20 Elen Katrine Skjerve Frol IL 40:08 +7:32 8:46
21 Iliana Shandurkova Halden SK 40:22 +7:46 8:49
22 Agni Fjogstad Nielsen Kongsberg OL 40:29 +7:53 8:51
23 Therese Haare Konnerud IL 40:45 +8:09 8:55
24 Lone Brochmann Eiker OL 41:04 +8:28 8:59
25 Hanna Haugen Nordbrøden NTNUI 41:09 +8:33 9:00
26 Kari Svingheim Varegg Fleridrett 41:40 +9:04 9:07
27 Lene Godager Bækkelagets SK 42:05 +9:29 9:12
28 Elin Bjerva Larvik Ok 42:43 +10:07 9:20
29 Sara Profors Frol IL 42:58 +10:22 9:24
30 Mathilde Korvald Skaare NTNUI 43:15 +10:39 9:27
31 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 43:29 +10:53 9:30
32 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 44:13 +11:37 9:40
33 Arntraut Götsch IL BUL-Tromsø 44:34 +11:58 9:45
34 Marit Kahrs Halden SK 45:24 +12:48 9:56
35 Emma Lähdekorpi Nydalens SK 47:34 +14:58 10:24
36 Katja Ekroll Jahren Bækkelagets SK 51:39 +19:03 11:18

H21_Finale

5 570 m, 48 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans Gunnar Omdal Kristiansand OK 33:37 6:02
2 Audun Weltzien IL Tyrving 34:01 +0:24 6:06
3 Martin Vister Indre Østfold OK 34:49 +1:12 6:15
4 Mattias Karlsson Halden SK 34:51 +1:14 6:15
5 Håvard Lucasen Ås-UMB Orientering 34:56 +1:19 6:16
6 Magne Dæhli Halden SK 34:59 +1:22 6:16
7 Torgeir Nørbech IL Tyrving 35:18 +1:41 6:20
8 Ivar Lundanes Frol IL 35:21 +1:44 6:20
9 Jo Forseth Indgaard Frol IL 35:26 +1:49 6:21
10 Vegard Danielsen Kristiansand OK 35:42 +2:05 6:24
10 Carl Waaler Kaas Bækkelagets SK 35:42 +2:05 6:24
12 Erik Axelsson Halden SK 35:51 +2:14 6:26
13 Vetle Ruud Bråten Raumar Orientering 36:02 +2:25 6:28
14 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 36:08 +2:31 6:29
15 Lars Skjeset Frol IL 36:15 +2:38 6:30
16 Nicholas Oskarsson Lillomarka OL 36:17 +2:40 6:30
17 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 36:33 +2:56 6:33
18 Mats Dahlén Kristiansand OK 37:00 +3:23 6:38
19 Thomas Natvig Årstad NTNUI 37:05 +3:28 6:39
20 Matthew Speake Lillomarka OL 37:06 +3:29 6:39
21 Yngve Skogstad Frol IL 37:09 +3:32 6:40
21 Eirik Martens Svensen Kristiansand OK 37:09 +3:32 6:40
23 Eirik Kamstrup Hovind Raumar Orientering 37:19 +3:42 6:41
24 Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett 37:31 +3:54 6:44
25 Øyvind Helgerud Halden SK 37:41 +4:04 6:45
26 Stig Alvestad Ganddal Il 37:58 +4:21 6:48
27 Per Melander Often NTNUI 38:17 +4:40 6:52
28 Dag Aalvik Nydalens SK 38:23 +4:46 6:53
29 Rasmus Korvald Skaare NTNUI 38:24 +4:47 6:53
30 Vyacheslav Mukhidinov Kristiansand OK 38:41 +5:04 6:56
31 Halvor Eid Nielsen NTNUI 39:36 +5:59 7:06
32 Kristoffer Fiane Pedersen Ås-UMB Orientering 39:37 +6:00 7:06
33 Kjetil Okkenhaug NTNUI 39:40 +6:03 7:07
34 Gjermund Glesnes Nydalens SK 39:47 +6:10 7:08
35 Leif Størmer Fossum IF 39:58 +6:21 7:10
36 Hans Petter Mathisen NTNUI 39:59 +6:22 7:10
37 Håvard Vassenden Frol IL 40:04 +6:27 7:11
38 Torkil Eide Solstad NTNUI 40:38 +7:01 7:17
39 Sindre Jansson Haverstad NTNUI 40:53 +7:16 7:20
40 Espen Weltzien IL Tyrving 41:25 +7:48 7:26
41 Tore Sandvik Halden SK 41:48 +8:11 7:30
42 Martin Hoset NTNUI 42:41 +9:04 7:39
43 Ivar Haugen Kristiansand OK 42:58 +9:21 7:42
44 Jostein Andersen Kristiansand OK 43:59 +10:22 7:53
45 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 45:08 +11:31 8:06
46 Ola Marius Pedersen Oppsal Orientering 45:09 +11:32 8:06
47 Håkon Heggedal Kongsberg OL 46:22 +12:45 8:19
Anders Einum NTNUI brutt

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor