Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Sørlandsgaloppen 2016, dag 3

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Sørlandsgaloppen 2016
Arrangørorganisasjoner: Birkenes IL / IL Høvdingen / IL Vindbjart / Kristiansand OK / Oddersjaa SSK / OK Sør / Søgne og Songdalen OK
Dato: torsdag 7 juli 2016 - søndag 10 juli 2016

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

N-åpen

1 430 m, 84 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
Randi Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 21:33 15:04
Sigrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 12:43 8:53
Ingeborg Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 30:11 21:06
Ola Aurebekk Fredrikstad SK 18:48 13:08
Nathan Bar-Nathan NOTEAM 43:05 30:07
Yehudith Bar-Nathan NOTEAM 43:11 30:11
Eline Bergan Vegårshei IL 21:27 15:00
Olav Bergan Vegårshei IL 15:20 10:43
Lars Birkenes Birkenes IL 17:08 11:58
Agnes Bjørkenes Hisøy OK 16:04 11:14
Jenny Bjørkenes Hisøy OK 29:48 20:50
Olaf Blom-Hagen Fossum IF 12:17 8:35
Fredrik Nauf Borgersen Hedrum OL 20:23 14:15
Aurora Sabela Brobakken Snertingdal IF Orientering 22:02 15:24
Signe Christiansen Hisøy OK 16:01 11:12
Jenny Danevad Fredrikstad SK 11:09 7:47
Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 12:16 8:34
Vilma Danevad Fredrikstad SK 16:34 11:35
Rannveig Elisa Een Voss IL 19:22 13:32
Harald Solheim Eide Odda OL 14:29 10:07
Rav Eide OK Sør 20:53 14:36
Hanna Eline Engløkk Haugesund IL Orientering 18:39 13:02
Aksel Ervik OK Skeidi 11:48 8:15
Sigmund Javenes Flaa Birkenes IL 18:10 12:42
Jørgen Flaten Vegårshei IL 11:09 7:47
Erle Fosstveit Raumar Orientering 21:34 15:04
Helle Frischknedit Alta OL 15:49 11:03
Sindre Furland Sandefjord OK 12:21 8:38
Tuva Berger Gjelstad Oppsal Orientering 13:23 9:21
Jon Felix Eckhoff Gjermestad Egersund OK 21:33 15:04
Ellen Krohn Gjessing Heming Orientering 18:50 13:10
Simen Kjenseth Glendrange Nittedal OL 16:35 11:35
Gudrun Fidje Gryting Gjerstad IL 15:57 11:09
Jarand Gustafsson Kongsberg OL 9:11 6:25
Magnus Haug Sandnes IL (Rogaland) 16:19 11:24
Julie M Helland Egersund OK 16:06 11:15
Markus M. Helland Egersund OK 24:34 17:10
Simon Härter NOTEAM 11:04 7:44
Isak Aronsen Hæstad BUL-Tromsø 11:41 8:10
Olav Aronsen Hæstad BUL-Tromsø 20:20 14:13
Jo Bogstrand Ingvaldsen Nydalens SK 23:18 16:17
Fabian Johannesen Kristiansand OK 17:23 12:09
Jørgen Rønning Johansen Måren OK 13:46 9:37
Markus A Kaarvaag Statoil BIL 14:15 9:57
Kristian Kaupang Lye Larvik OK 15:52 11:05
Ragne Hasaas Klaveres Sandefjord OK 10:41 7:28
Stine Kleppa Ålgård Orientering 18:31 12:56
Eline Kravdal Gjø-Vard OL 16:08 11:16
Mathilde Kristiansen Stokke IL 20:35 14:23
Pernille Lien Sandefjord TIF 17:37 12:19
Siri Lien Sandefjord TIF 14:06 9:51
Anna Emilie Lona Wing OK 15:47 11:02
Gustav Lorentsen Voss IL 18:53 13:12
Helena Lorentzen Voss IL 18:28 12:54
Leo Benjamin Morgan Malvik IL 24:54 17:24
Lily Alexandra Morgan Malvik IL 23:00 16:05
Torkel Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 20:04 14:01
Marie Haga Nesse Haugesund IL Orientering 36:41 25:39
Øyvind Haga Nesse Haugesund IL Orientering 15:02 10:30
Lars Oftedal Ålgård Orientering 23:47 16:37
Livar Oftedal Ålgård Orientering 12:48 8:57
Maren Oftedal Ålgård Orientering 14:42 10:16
Vebjørn Oftedal Ålgård Orientering 18:23 12:51
Vilde Puntervold Egersund OK 22:46 15:55
Astrid Reusch Heming Orientering 13:46 9:37
Frida Richter Sandnes IL (Rogaland) 30:21 21:13
Mari Richter Sandnes IL (Rogaland) 14:44 10:18
Ingvild Ringheim Larvik OK 10:52 7:35
Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 10:37 7:25
Sølvi Utbø Sakseid Stavanger Orienteringsklubb 13:45 9:36
Fryling Selma Kolbotn og Skimt OL 17:48 12:26
Sereina Snerthammer Kristiansand OK 28:59 20:16
Frank Solås Søgne og Songdalen OK 15:06 10:33
Hege S Sortedal OK Skeidi 15:00 10:29
Marthe Sortedal OK Skeidi 15:03 10:31
Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 9:55 6:56
Astrid Thorstensen NOTEAM 18:12 12:43
Jone Valdal Sandnes IL (Rogaland) 10:37 7:25
Maja Wang Nydalens SK 20:52 14:35
Emil S. Øyre Odda OL 25:38 17:55
Ingeborg Ånesland Birkenes IL 16:02 11:12
Christian Ånonsen Øyestad IF allianse 11:00 7:41
Leif Martin Barsnes Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert
Hannah Broers Damsgaard Hisøy OK diskvalifisert

D -10

2 510 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
Synne Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 38:10 15:12
Iselin Høivold Kongsberg OL 41:17 16:26
Kristina Kleppa Ålgård Orientering 52:23 20:52
Synne Skeie Petterson Egersund OK 44:54 17:53
Anne Eline Vehus Skjerve Verdal OK 1:02:22 24:50
Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 44:24 17:41
Pernille Zagar Larvik OK 39:10 15:36
Sofia Øhlckers IL Tyrving 44:10 17:35

D 11-12

2 510 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Iril Ringheim Larvik OK 23:15 9:15
2 Synne Sandven Notodden OL 24:16 +1:01 9:40
3 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 25:32 +2:17 10:10
4 Maria Stødle Kristiansand OK 28:13 +4:58 11:14
5 Alida Oftedal Ålgård Orientering 30:06 +6:51 11:59
6 Maria Kostøl Kristiansand OK 30:27 +7:12 12:07
7 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 31:09 +7:54 12:24
8 Sigrid Nermoen Østmarka OK 31:30 +8:15 12:32
9 Alise Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 31:43 +8:28 12:38
10 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 31:49 +8:34 12:40
11 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 31:58 +8:43 12:44
12 Kaja Peikli Sandnes IL (Rogaland) 32:02 +8:47 12:45
13 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 34:18 +11:03 13:39
14 Vida Helland-Hansen IL Tyrving 34:32 +11:17 13:45
14 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 34:32 +11:17 13:45
16 Anne Østvold Heming Orientering 34:33 +11:18 13:45
17 Martha Wisløff Asker Skiklubb 35:01 +11:46 13:57
18 Ingvild Berner Myhre Fossum IF 37:23 +14:08 14:53
19 Ine Bjaadal Winberg OK Skeidi 37:52 +14:37 15:05
20 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 38:34 +15:19 15:21
21 Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 47:06 +23:51 18:45
22 Kaja Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 47:08 +23:53 18:46
23 Helene Hoel Jomaas Fossum IF 47:42 +24:27 19:00
24 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 52:52 +29:37 21:03
25 Marte Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 55:25 +32:10 22:04
26 Thea Beate Puntervold Egersund OK 1:22:31 +59:16 32:52
Amalie Ringvoll IK Grane Arendal Orientering diskvalifisert

D 13-14

3 120 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pia Young Vik Nydalens SK 25:13 8:04
2 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 30:56 +5:43 9:54
3 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 31:52 +6:39 10:12
4 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 31:57 +6:44 10:14
5 Mia Hirsch IF Trauma 35:03 +9:50 11:14
6 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 35:56 +10:43 11:31
7 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 37:49 +12:36 12:07
8 Fanny Skindlo IF Trauma 37:50 +12:37 12:07
9 Live Østvold Heming Orientering 38:43 +13:30 12:24
10 Julie Christiansen Kristiansand OK 39:43 +14:30 12:43
11 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 42:27 +17:14 13:36
12 Petra Hoveid Asker Skiklubb 43:05 +17:52 13:48
13 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 44:41 +19:28 14:19
14 Dina Marie Salvesen Asker Skiklubb 44:48 +19:35 14:21
15 Kristine Bog Vikane Fana IL 45:47 +20:34 14:40
16 Selma Høivold Kongsberg OL 46:04 +20:51 14:45
17 Anna Budska SCM/TSM Jestedska oblast 47:05 +21:52 15:05
18 Ada Helene Olsen IF Trauma 49:45 +24:32 15:56
19 Malene Jebsen Heming Orientering 53:16 +28:03 17:04
20 Ida Marie Flågen Heming Orientering 1:02:27 +37:14 20:00
21 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:03:14 +38:01 20:16

D 13-16C

2 760 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Silje Berner Myhre Fossum IF 27:59 10:08
2 Anna Trindade Eriksen Nydalens SK 36:11 +8:12 13:06
3 Maren Kjøstvedt IL Høvdingen 45:14 +17:15 16:23
4 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 46:57 +18:58 17:00
5 Nora Haakstad Ellingsen Konnerud IL 51:52 +23:53 18:47
6 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 55:13 +27:14 20:00
7 Viktoria Tinderholt OK Skeidi 1:09:52 +41:53 25:18
8 Victoria Roll-Toft Fana IL 1:39:18 +1:11:19 35:58
Åsta Firing Simonsen Andebu IL diskvalifisert

D 13-16N

2 590 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Johnsen Hedrum OL 31:16 12:04
2 Hanne-Emilie Svanberg Helle TIF Viking 38:28 +7:12 14:51
3 Ingrid Trøan Kolbotn og Skimt OL 1:11:37 +40:21 27:39

D 15-16

3 850 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Malin Hauge Hisøy OK 43:14 11:13
2 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 44:38 +1:24 11:35
3 Marketa Pavlikova SCM/TSM Jestedska oblast 45:52 +2:38 11:54
4 Andrea Ranvik Konnerud IL 46:04 +2:50 11:57
5 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 47:34 +4:20 12:21
6 Silje Kregnes Kristiansand OK 49:58 +6:44 12:58
7 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 50:09 +6:55 13:01
8 Emma Danevad Fredrikstad SK 51:44 +8:30 13:26
9 Rose Riby SCM/TSM Jestedska oblast 53:23 +10:09 13:51
10 Christine Hoen Eiker OL 55:07 +11:53 14:18
11 Carmen Dirro Måren OK 55:21 +12:07 14:22
12 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 55:22 +12:08 14:22
13 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 56:10 +12:56 14:35
14 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 57:51 +14:37 15:01
15 Inga Stødle Kristiansand OK 59:20 +16:06 15:24
16 Katerina Dolejsi SCM/TSM Jestedska oblast 59:46 +16:32 15:31
17 Thea Sofie Salvesen Asker Skiklubb 1:02:01 +18:47 16:06
18 Ada Wulfsberg Nydalens SK 1:02:48 +19:34 16:18
19 Ingrid Hasaas Fossum IF 1:05:51 +22:37 17:06
20 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 1:21:17 +38:03 21:06
21 Julie Puntervold Egersund OK 1:46:47 +1:03:33 27:44
Anniken Ranvik Konnerud IL diskvalifisert
Sofie Fenger-Grøn OK Snab diskvalifisert

D 17-A kort

3 210 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anette Fidje Bergan Vegårshei IL 37:12 11:35
2 Tone Fidje Gryting Gjerstad IL 39:21 +2:09 12:15
3 Margrete Omdal Hildebrandt IL Vindbjart 45:00 +7:48 14:01
4 Heidi Fidje Andersen OK Sør 45:41 +8:29 14:13
5 Otilie Oftedal Ålgård Orientering 46:13 +9:01 14:23
6 Kari Hasaas Klavenes Sandefjord OK 48:52 +11:40 15:13
7 Vilde Brabrand Urfjell IL Imås 49:11 +11:59 15:19
8 Alise Kløvstad Sandefjord OK 49:42 +12:30 15:28
9 Kristin Vatland Hadeland OL 50:18 +13:06 15:40
10 Susan Bøbel IL Imås 55:07 +17:55 17:10
11 Solveig Sletner Røyken OL 57:43 +20:31 17:58
12 Celine Vik Olsen Larvik OK 1:04:19 +27:07 20:02
13 Kari Lund Nittedal OL 1:05:51 +28:39 20:30
Mie Zagar Larvik OK diskvalifisert

D 17-B

3 640 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jane M Helland Egersund OK 53:13 14:37
2 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 57:05 +3:52 15:40
3 Ingvild Møretrø Fossøy Øyestad IF allianse 1:01:04 +7:51 16:46
4 Liv Bente H Friestad Kristiansand OK 1:02:20 +9:07 17:07
5 Kristin Hjortland Larvik OK 1:03:33 +10:20 17:27
6 Vibeke Wold Sunde Søgne og Songdalen OK 1:05:01 +11:48 17:51
7 Nora Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 1:06:05 +12:52 18:09
8 Heidi Berner Fossum IF 1:06:06 +12:53 18:09
9 Mirjam Bråten Voss IL 1:10:33 +17:20 19:22
10 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 1:10:54 +17:41 19:28
11 Line Bar-Nathan Lillomarka OL 1:12:26 +19:13 19:53
12 Gro Ellegaard Vang OL 1:13:59 +20:46 20:19
13 Gerd Berit Rekve Fossum IF 1:16:17 +23:04 20:57
14 Ragnhild Richter Sandnes IL (Rogaland) 1:23:28 +30:15 22:55
15 Mari Coward OK Sør 1:24:02 +30:49 23:05
16 Anne Marie Ekeland Oddersjaa SSK 1:26:15 +33:02 23:41
17 Oddbjørg Moe Kristiansand OK 1:27:18 +34:05 23:59
18 Lene Flesseberg Kongsberg OL 1:30:11 +36:58 24:46
19 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 1:33:07 +39:54 25:34
20 Anja Dyrkolbotn Bø OL 1:36:22 +43:09 26:28
21 Ingunn Lysaker Norbom Konnerud IL 1:38:53 +45:40 27:09
22 Anne Margrete Myhrmoen IL Høvdingen 1:40:48 +47:35 27:41
23 Hilde Hetland Egersund OK 1:46:15 +53:02 29:11
24 Sophie Christin Eckhoff Gjermestad Egersund OK 1:46:48 +53:35 29:20
25 Synnøve Westermoen Sandnes IL (Rogaland) 2:28:21 +1:35:08 40:45
Monica Renate Trøan Nittedal OL diskvalifisert

D 17-C

3 310 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anette Strand Bergens TF 46:00 13:53
2 Mirjam Halvorsrud Melhus IL 47:26 +1:26 14:19
3 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 50:14 +4:14 15:10
4 Christine Kvilekval Sentrum OK 52:39 +6:39 15:54
5 Linda Rivedal Sentrum OK 53:36 +7:36 16:11
6 Linda Kvilekval Sentrum OK 53:44 +7:44 16:14
7 Marte Ljådal IL Hauken 55:22 +9:22 16:43
8 Bjørg Bogstrand Nydalens SK 57:48 +11:48 17:27
9 Solveig Schou OK Sør 1:05:36 +19:36 19:49
10 Tone Roll-Toft Fana IL 1:08:16 +22:16 20:37
11 Halfrid Waage Skien OK 1:08:28 +22:28 20:41
12 Mona Sveen Vang OL 1:08:37 +22:37 20:43
13 Cecilie Hiorth Sandnes IL (Rogaland) 1:10:24 +24:24 21:16
14 Camilla Fosstveit Raumar Orientering 1:14:14 +28:14 22:25
15 Hege Andersen IL Koll 1:17:01 +31:01 23:16
16 Marianne Skuseth Bø OL 1:17:19 +31:19 23:21
17 Åse Aud Moldal Nyhus Birkenes IL 1:22:58 +36:58 25:03
18 Siri Coward OK Sør 1:25:56 +39:56 25:57

D 17-N

2 590 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Salvesen IL Koll 33:16 12:50
2 Kari Bjaadal OK Skeidi 33:51 +0:35 13:04
3 Gro Elisabeth Herum Otra IL 57:15 +23:59 22:06
4 Margunn Brandsberg Egersund OK 1:43:24 +1:10:08 39:55

D 17-20

4 980 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ane Dyrkorn Eiker OL 49:21 9:54
2 Julie Hjortland Larvik OK 52:12 +2:51 10:28
3 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 53:35 +4:14 10:45
4 Silje Hauge Hisøy OK 54:10 +4:49 10:52
5 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 56:16 +6:55 11:17
6 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 56:29 +7:08 11:20
7 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 56:30 +7:09 11:20
8 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 57:32 +8:11 11:33
9 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 57:35 +8:14 11:33
10 Karolina Stanova SCM/TSM Jestedska oblast 58:27 +9:06 11:44
11 Åse Bergan Nydalens SK 1:00:08 +10:47 12:04
12 Lucie Roskotova SCM/TSM Jestedska oblast 1:00:32 +11:11 12:09
13 Lucie Janouskova SCM/TSM Jestedska oblast 1:00:53 +11:32 12:13
14 Sarka Sokolarova SCM/TSM Jestedska oblast 1:01:29 +12:08 12:20
15 Lucie Novakova SCM/TSM Jestedska oblast 1:02:13 +12:52 12:29
16 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 1:02:35 +13:14 12:34
17 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:02:51 +13:30 12:37
18 Lenka Kovarova SCM/TSM Jestedska oblast 1:03:01 +13:40 12:39
19 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 1:04:15 +14:54 12:54
20 Kristin Helland-Hansen Fossum IF 1:05:25 +16:04 13:08
21 Alena Linkova SCM/TSM Jestedska oblast 1:05:54 +16:33 13:13
22 Emma Arnesen Byåsen IL 1:06:25 +17:04 13:20
23 Birka Øhlenschlæger Nielsen Silkeborg OK 1:06:40 +17:19 13:23
24 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:07:09 +17:48 13:29
25 Marketa Thorova SCM/TSM Jestedska oblast 1:07:28 +18:07 13:32
26 Nora Torgernsen Halden SK 1:08:03 +18:42 13:39
27 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 1:10:22 +21:01 14:07
28 Hedvig Kjellevold Malde IL Gular 1:16:41 +27:20 15:23
29 Ludmila Hudska SCM/TSM Jestedska oblast 1:18:16 +28:55 15:42
30 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 1:22:04 +32:43 16:28
31 Anna Furstova SCM/TSM Jestedska oblast 1:29:25 +40:04 17:57
32 Sarka Knizkova SCM/TSM Jestedska oblast 1:31:58 +42:37 18:28
33 Kristin Mestad Torridal IL 1:40:03 +50:42 20:05
Martine Topstad Larvik OK diskvalifisert

D 21-

5 400 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synnøve Bråten Vegårshei IL 52:29 9:43
2 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 52:37 +0:08 9:44
3 Elisabeth Ingvaldsen Nydalens SK 56:52 +4:23 10:31
4 Alena Neradova SCM/TSM Jestedska oblast 1:03:21 +10:52 11:43
5 Henriette Albon Varegg Fleridrett 1:05:56 +13:27 12:12
6 Sunniva Morgan Malvik IL 1:06:04 +13:35 12:14
7 Katerina Kaskova SCM/TSM Jestedska oblast 1:06:26 +13:57 12:18
8 Linda Sjøgren Røyken OL 1:09:26 +16:57 12:51
9 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 1:11:15 +18:46 13:11
10 Sølvi Fossøy Eiker OL 1:11:30 +19:01 13:14
11 Silje Arntzen NTNUI 1:13:05 +20:36 13:32
12 Lisbeth Voll Nydalens SK 1:15:07 +22:38 13:54
13 Ane Hansen Kjenseth Årvoll IL 1:15:33 +23:04 13:59
14 Aina Viena Larvik OK 1:17:44 +25:15 14:23
15 Hege Holth Rekaa Røyken OL 1:17:54 +25:25 14:25
16 Hanne Wigemyr Kjeldsen Oddersjaa SSK 1:17:57 +25:28 14:26
17 Pia Skyttersæter Iversen Heming Orientering 1:18:23 +25:54 14:30
18 Nina Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:19:07 +26:38 14:39
19 Aurora Fossøy NTNUI 1:21:39 +29:10 15:07
20 Hildegunn Heggøy NTNUI 1:21:41 +29:12 15:07
21 Anette Heggøy Voss IL 1:22:47 +30:18 15:19
22 Kristin Sletner Røyken OL 1:37:11 +44:42 17:59
23 Blanka Krenkova SCM/TSM Jestedska oblast 1:45:12 +52:43 19:28

D 35-

4 980 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ellen Tindeland Stavanger Orienteringsklubb 1:06:28 13:20
2 Dominika Pachnerova SCM/TSM Jestedska oblast 1:08:22 +1:54 13:43
3 Camilla Aasrum Kristiansand OK 1:21:08 +14:40 16:17
4 Pernille Nauf Hedrum OL 1:30:38 +24:10 18:11
5 Tone Nilsen Bø OL 1:58:00 +51:32 23:41

D 40-

4 380 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 47:26 10:49
2 Barbara Schulthess OLC Kapreolo 48:13 +0:47 11:00
3 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 49:47 +2:21 11:21
4 Karin Skedsmo Danevad Fredrikstad SK 50:08 +2:42 11:26
5 Ingrid Undstad Larvik OK 50:36 +3:10 11:33
6 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 56:19 +8:53 12:51
7 Milda Øhlckers IL Tyrving 58:25 +10:59 13:20
8 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 58:27 +11:01 13:20
9 Marianne Bruun Lien Sandefjord TIF 1:00:08 +12:42 13:43
10 Ellen Gustafsson Kongsberg OL 1:09:51 +22:25 15:56
11 Ingunn Anda Haug Sandnes IL (Rogaland) 1:15:34 +28:08 17:15
12 Anette Firing Andebu IL 1:17:40 +30:14 17:43
13 Siv Wiersdalen Porsgrunn OL 1:32:25 +44:59 21:05
14 Berit Herstad Bækkelagets SK 1:38:14 +50:48 22:25
Målfrid Konst Kristiansand OK diskvalifisert
Trude Harstad Bø OL diskvalifisert

D 45-

4 380 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 51:10 11:40
2 Jorunn Hadland Egersund OK 53:19 +2:09 12:10
3 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 53:36 +2:26 12:14
3 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 53:36 +2:26 12:14
5 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 56:02 +4:52 12:47
6 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 56:25 +5:15 12:52
7 Christina White Søgne og Songdalen OK 57:29 +6:19 13:07
8 Kristin Sandven Notodden OL 59:10 +8:00 13:30
9 Anne Sofie Korsveien Asker Skiklubb 59:44 +8:34 13:38
10 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 1:00:40 +9:30 13:51
11 Marianne Hauge Hisøy OK 1:03:43 +12:33 14:32
12 Marian Kjellevold IL Gular 1:06:04 +14:54 15:05
13 Elise Gisholt Fossum IF 1:17:29 +26:19 17:41
14 Marianne Høivold Kongsberg OL 1:18:32 +27:22 17:55
15 Ingunn Schei Ås-NMBU Orientering 1:20:17 +29:07 18:19
16 Monica Feyling Kolbotn og Skimt OL 1:20:43 +29:33 18:25
17 Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 1:21:54 +30:44 18:41
18 Marianne Reusch Heming Orientering 1:24:44 +33:34 19:20
19 Kristin Falk Fossum IF 1:30:01 +38:51 20:33
20 Solveig Bergan Nydalens SK 1:35:07 +43:57 21:42
21 Idun Magdalene Bøyum Augland Bergens TF 1:39:36 +48:26 22:44
22 Ann Elin Flågen Heming Orientering 1:49:37 +58:27 25:01
Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK diskvalifisert
Benedicte Beckmann Oddersjaa SSK diskvalifisert
Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb diskvalifisert

D 50-

4 030 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 52:16 12:58
2 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 55:06 +2:50 13:40
3 Kjersti Hov Fossum IF 56:06 +3:50 13:55
4 Lise Christensen TIF Viking 59:59 +7:43 14:53
5 Britt Helene Fossøy Notodden OL 1:02:49 +10:33 15:35
6 Ragnhild Hald Kristiansand OK 1:03:34 +11:18 15:46
7 Vanja Staff OL Toten-Troll 1:04:49 +12:33 16:05
8 Nina Elise Jørgensen Nittedal OL 1:08:45 +16:29 17:03
9 Ingrid Nermoen Østmarka OK 1:10:34 +18:18 17:30
10 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 1:14:21 +22:05 18:26
11 Elisabeth Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 1:14:37 +22:21 18:30
12 Ann Sissel Vehus Verdal OK 1:17:41 +25:25 19:16
13 Signe Ottesen Sandnes IL (Rogaland) 1:20:58 +28:42 20:05
14 Maria Persson Asker Skiklubb 1:23:04 +30:48 20:36
15 Ulrika Haajanen OK Raseborg 1:32:11 +39:55 22:52
16 Anita Wiberg Gjelsten IL Høvdingen 1:37:36 +45:20 24:13
17 Liv Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:40:18 +48:02 24:53
18 Torill Andersen Sandnes IL (Rogaland) 1:41:44 +49:28 25:14
Hege Fjellbirkeland IL Gular diskvalifisert

D 55-

3 800 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete S B Hovi Skien OK 48:16 12:42
2 Runa Skyttersæter Heming Orientering 52:41 +4:25 13:51
3 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 54:10 +5:54 14:15
4 Bente Mestad Torridal IL 56:38 +8:22 14:54
5 Gro Pedersen OK Skeidi 57:15 +8:59 15:03
6 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 57:47 +9:31 15:12
7 Hanne Herum OK Skeidi 1:09:26 +21:10 18:16
8 Anne-Heidrun Risdal IK Grane Arendal Orientering 1:10:16 +22:00 18:29
9 Eli Frafjord Ganddal IL 1:12:01 +23:45 18:57
10 Anne Karin Ribe Kristiansand OK 1:15:27 +27:11 19:51
11 Grete Berntsen Måren OK 1:21:04 +32:48 21:20
12 Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering 1:26:39 +38:23 22:48
13 May Meling Stavanger Orienteringsklubb 1:28:56 +40:40 23:24
14 Trude Bråten Voss IL 1:29:12 +40:56 23:28
15 Gunn Botnen Bø OL 1:34:43 +46:27 24:55
16 Inger Schibsted Røyken OL 2:29:24 +1:41:08 39:18
Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL diskvalifisert

D 60-

3 800 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Wenche Hultgreen IL Tyrving 53:37 14:06
2 Rannveig Solli Askøy OL 1:07:55 +14:18 17:52
3 Tonny Lindquist OK Skeidi 1:08:59 +15:22 18:09
4 Anne Kjersti Daltveit Fana IL 1:09:56 +16:19 18:24
5 Kjellaug Grødem Voss IL 1:14:04 +20:27 19:29
6 Anne-Berit Rasmussen OL Tønsberg og omegn 1:25:01 +31:24 22:22
7 Brit I. Danielsen Oddersjaa SSK 1:53:39 +1:00:02 29:54

D 65-

2 620 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Signe Heivoll Søgne og Songdalen OK 58:38 22:22
2 Edel Slettemark Stord Orientering 1:01:14 +2:36 23:22
3 Hedvig Anda Sandnes IL (Rogaland) 1:15:09 +16:31 28:40
4 Margareta Brynhildsen Stokke IL 1:23:42 +25:04 31:56

D 70-

2 620 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Timenes Laugen IL Imås 35:16 13:27
2 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 50:08 +14:52 19:08
3 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 52:31 +17:15 20:02
4 Inger Lise Solberg Bø OL 59:07 +23:51 22:33
5 Ingeborg Bøbel IL Imås 1:03:13 +27:57 24:07
6 Eli Klovning Porsgrunn OL 1:21:33 +46:17 31:07
Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK diskvalifisert
Aina Romsdal Mauritzsen Varanger Orienteringslag diskvalifisert

D 75-

2 620 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 1:00:53 23:14
2 Gudveig Jørundland OK Sør 1:01:29 +0:36 23:28
3 Tirill Liby Seip OK Skeidi 1:07:01 +6:08 25:34
4 Hjørdis Egner Heming Orientering 1:37:16 +36:23 37:07
Johanna Ytterbøl Gimle IF diskvalifisert

H -10

2 510 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 1:06:24 26:27
Nov Bar-Nathan Lillomarka OL 44:33 17:44
Lauritz Brunborg Nittedal OL 43:03 17:09
Håvard Rekve Lian Fossum IF 34:32 13:45
Mathias Linløkken Østmarka OK 35:36 14:10
Arnfinn Solheim Sandnes IL (Rogaland) 48:55 19:29
Ole Magnus Repstad Storemyr IL Hauken 58:49 23:25
Theo Winsents Sæter Måren OK 39:09 15:35
Ask Felland Sætnan Fossum IF 52:50 21:02
Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 51:20 20:27
Birk Bjaadal Winberg OK Skeidi 48:44 19:24

H 11-12

2 510 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Frost Alta OL 21:09 8:25
2 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 22:34 +1:25 8:59
3 Edvin Aakre Egersund OK 24:17 +3:08 9:40
4 Reno Pape Konnerud IL 24:52 +3:43 9:54
5 Christian Fredrik Borg IL Koll 25:08 +3:59 10:00
6 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 25:17 +4:08 10:04
7 Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) 26:37 +5:28 10:36
8 Stian Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 28:52 +7:43 11:30
9 Omund Thu Landstad Sandnes IL (Rogaland) 32:58 +11:49 13:08
10 Anders Klavenes Sandefjord OK 34:13 +13:04 13:37
11 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 35:17 +14:08 14:03
12 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 36:20 +15:11 14:28
13 Fridtjof Reusch Heming Orientering 36:42 +15:33 14:37
14 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 37:24 +16:15 14:54
15 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 38:28 +17:19 15:19
16 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 39:11 +18:02 15:36
17 Simen Rønning Johansen Måren OK 39:57 +18:48 15:54
18 Chris Ruben Erfjord OK Sør 40:02 +18:53 15:56
19 Järvi Stielstra Sauda Orienteringsklubb 44:33 +23:24 17:44
20 Felix R. Hylleseth Sentrum OK 44:58 +23:49 17:54
21 Ole Andre Brandsberg Egersund OK 47:34 +26:25 18:57
22 Isa Bønnhoff Ucler OK Sør 49:23 +28:14 19:40
23 Rasmus D. Eastwood Lillomarka OL 53:05 +31:56 21:08
24 Erik Zagar Larvik OK 56:26 +35:17 22:29
25 Eskil Stielstra Sauda Orienteringsklubb 1:01:26 +40:17 24:28
26 Johannes Halvorsrud Melhus IL 1:06:54 +45:45 26:39
27 Einar Østvold Heming Orientering 1:10:51 +49:42 28:13
Bjørnar Peikli Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert

H 13-14

3 120 m, 46 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 23:22 7:29
2 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 26:32 +3:10 8:30
3 Henrik Reusch Heming Orientering 28:50 +5:28 9:14
4 Grunde Isaksætre Grue IL 29:52 +6:30 9:34
5 Ulrik Hellen TIF Viking 31:13 +7:51 10:00
6 Simen Fritzner Nittedal OL 31:27 +8:05 10:04
7 Eskil Frischknecht Alta OL 31:39 +8:17 10:08
8 August Syrdal Øen Heming Orientering 31:46 +8:24 10:10
9 Gard Frost Alta OL 32:05 +8:43 10:16
10 Petter Andreas Lona Wing OK 33:23 +10:01 10:41
11 Birk Felland Sætnan Fossum IF 33:36 +10:14 10:46
12 Jonas Myhr Asker Skiklubb 33:40 +10:18 10:47
13 Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering 34:12 +10:50 10:57
14 Kristian Østermann Heming Orientering 34:27 +11:05 11:02
15 Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering 35:27 +12:05 11:21
16 Martin Vehus Skjerve Verdal OK 35:48 +12:26 11:28
17 Felix Finsrud Asker Skiklubb 35:57 +12:35 11:31
18 Samuel Kleppa Ålgård Orientering 38:14 +14:52 12:15
19 Mats Lindaas Elverum OK 38:57 +15:35 12:29
20 Mikkel Katla Fossum IF 40:52 +17:30 13:05
21 Simon Beckmann Kristiansen Oddersjaa SSK 41:10 +17:48 13:11
22 Iver Ringheim Larvik OK 41:46 +18:24 13:23
23 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 43:16 +19:54 13:52
24 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 45:56 +22:34 14:43
25 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 45:57 +22:35 14:43
26 Sigurd Amundsen Bjørkli Ringerike OL 46:43 +23:21 14:58
27 Eilev Kvaale Asker Skiklubb 47:04 +23:42 15:05
28 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 47:59 +24:37 15:22
29 Sindre Gisholt Fossum IF 48:48 +25:26 15:38
30 Arthur Brunborg Nittedal OL 51:36 +28:14 16:32
31 Kåre Peter Krohn Gjessing Heming Orientering 52:07 +28:45 16:42
32 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 52:19 +28:57 16:46
33 Jakob Torgersen Halden SK 56:47 +33:25 18:11
34 Sindre Skeie Petterson Egersund OK 57:25 +34:03 18:24
35 Simen Kolbergsrud Røyken OL 58:02 +34:40 18:36
36 Magnus Fossum IK Grane Arendal Orientering 59:48 +36:26 19:10
37 Jørgen Westerheim Stord Orientering 1:00:41 +37:19 19:26
38 Birk Thorstensen Oppsal Orientering 1:04:06 +40:44 20:32
39 Herman Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 1:04:41 +41:19 20:43
40 Vetle Lysaker Norbom Konnerud IL 1:11:41 +48:19 22:58
41 Tor Eirik Eckhoff Gjermestad Egersund OK 1:17:54 +54:32 24:58
42 Thomas Valdal Sandnes IL (Rogaland) 1:27:30 +1:04:08 28:02
Brage Takle Kristiansand OK diskvalifisert
Sindre Fidje Andersen OK Sør diskvalifisert
Bo Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering diskvalifisert
Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering diskvalifisert

H 13-16C

2 760 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Ljådal IL Hauken 34:07 12:21
2 Lars Gåsvik Narvestad Halden SK 36:07 +2:00 13:05
3 Morten Trøan Kolbotn og Skimt OL 39:56 +5:49 14:28
4 Haakon Smith Eidet IL Vindbjart 41:10 +7:03 14:54
5 Vegard Haug Sandnes IL (Rogaland) 45:05 +10:58 16:20
6 Markus Omdal Tharaldsen IL Vindbjart 47:39 +13:32 17:15
7 Gaute Lindaas Elverum OK 49:39 +15:32 17:59
8 Ole Simen Eckhoff Gjermestad Egersund OK 50:22 +16:15 18:14
9 Even Amundsen Bjørkli Ringerike OL 57:31 +23:24 20:50
10 Preben Bransdsberg Stormyr Egersund OK 1:00:21 +26:14 21:51

H 13-16N

2 590 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jostein Nermoen Østmarka OK 20:34 7:56
2 Sigve Feyling Kolbotn og Skimt OL 28:01 +7:27 10:49
3 Ove Strømsvåg Egersund OK 1:33:33 +1:12:59 36:07

H 15-16

4 030 m, 42 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 33:30 8:18
2 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 33:58 +0:28 8:25
3 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 34:38 +1:08 8:35
4 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 36:03 +2:33 8:56
5 Marius Aurebekk Kristiansand OK 36:16 +2:46 8:59
6 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 36:22 +2:52 9:01
7 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 37:19 +3:49 9:15
8 Lars Young Vik Nydalens SK 37:27 +3:57 9:17
9 Even Lindaas Vang OL 38:25 +4:55 9:31
10 Eskil Frøisland Vang OL 38:26 +4:56 9:32
11 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 38:29 +4:59 9:32
12 Kristian Pytten Kristiansand OK 38:57 +5:27 9:39
13 Audun Bergan Nydalens SK 41:10 +7:40 10:12
14 Trygve Myhr Asker Skiklubb 43:47 +10:17 10:51
15 Fredrik Vehus Skjerve Verdal OK 43:56 +10:26 10:54
16 Antonin Smaus SCM/TSM Jestedska oblast 44:06 +10:36 10:56
17 Josef Nagy SCM/TSM Jestedska oblast 44:09 +10:39 10:57
18 Sivert Sande Kverme Fossum IF 45:17 +11:47 11:14
19 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 45:19 +11:49 11:14
20 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 45:45 +12:15 11:21
21 Jonas Myhre Kristiansand OK 45:46 +12:16 11:21
22 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 46:48 +13:18 11:36
23 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 48:34 +15:04 12:03
24 Dan Pavlovec SCM/TSM Jestedska oblast 48:35 +15:05 12:03
25 Anders Vestøl Vegårshei IL 49:04 +15:34 12:10
26 Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL 49:14 +15:44 12:13
27 Petr Melichar SCM/TSM Jestedska oblast 49:30 +16:00 12:16
28 Peter Gisholt Fossum IF 50:49 +17:19 12:36
29 Jakub Bily SCM/TSM Jestedska oblast 52:37 +19:07 13:03
30 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 54:05 +20:35 13:25
31 Martin Adamec SCM/TSM Jestedska oblast 55:36 +22:06 13:47
32 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 56:01 +22:31 13:53
33 Herman Brunborg Nittedal OL 58:17 +24:47 14:27
34 Henrik Haga Nesse Haugesund IL Orientering 59:41 +26:11 14:48
35 Eivind Berner Myhre Fossum IF 1:04:01 +30:31 15:53
36 Ondrej Budsky SCM/TSM Jestedska oblast 1:04:02 +30:32 15:53
37 Jakub Bradac SCM/TSM Jestedska oblast 1:05:26 +31:56 16:14
38 Jonas Sjursen Ruud IL Vindbjart 1:08:34 +35:04 17:00
39 Fredrik Sveen Vang OL 1:12:33 +39:03 18:00
40 Ole Gunnar Lund Jensen Oddersjaa SSK 1:20:20 +46:50 19:56
41 Erlend Fidje Andersen OK Sør 1:28:33 +55:03 21:58
Kristian Skovly IL Vindbjart diskvalifisert

H 17-A kort

3 670 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Steinar Aas Birkenes IL 40:21 10:59
2 Andreas Sommerfelt Vegårshei IL 47:43 +7:22 13:00
3 Øyvind Glendrange Årvoll IL 49:31 +9:10 13:29
4 Frode Sørensen IK Grane Arendal Orientering 49:34 +9:13 13:30
5 Sigurd Svaland Aas Kristiansand OK 49:36 +9:15 13:30
6 Yngve Vetrhus Søgne og Songdalen OK 52:07 +11:46 14:12
7 Stig Erik Ørum Søgne og Songdalen OK 56:49 +16:28 15:28
8 Peter Carlsen Røyken OL 1:03:05 +22:44 17:11
9 Espen Coward OK Sør 1:05:23 +25:02 17:48
10 Guttorm Nyhus Birkenes IL 1:05:49 +25:28 17:56
11 Jørn Bergan Vegårshei IL 1:08:52 +28:31 18:45
12 Ottar Eide Odda OL 1:16:54 +36:33 20:57
Steinar Sunde Søgne og Songdalen OK diskvalifisert
Geir Jonny Ringvoll IK Grane Arendal Orientering diskvalifisert
Kurt Kleppa Ålgård Orientering diskvalifisert

H 17-B

3 640 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simon Feyling Kolbotn og Skimt OL 50:11 13:47
2 Morten Andresen OK Skeidi 51:35 +1:24 14:10
3 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 52:47 +2:36 14:30
4 Lars Andreas Een Voss IL 56:36 +6:25 15:32
5 Runar Thorstensen Oppsal Orientering 57:19 +7:08 15:44
6 Assaf Bar-Nathan Lillomarka OL 1:05:17 +15:06 17:56
7 Morten Coward OK Sør 1:06:25 +16:14 18:14
8 Eivind Kløvstad Sandefjord OK 1:07:40 +17:29 18:35
9 Torodd Kolbergsrud Røyken OL 1:08:35 +18:24 18:50
10 Frode Rødølen Voss IL 1:11:39 +21:28 19:41
11 Tommy Sæter Kongsberg OL 1:13:39 +23:28 20:14
11 Bjørn A Friestad Kristiansand OK 1:13:39 +23:28 20:14
13 Eiliv Bjarne Lønningen Otra IL 1:16:39 +26:28 21:03
14 Olav Helland Egersund OK 1:19:39 +29:28 21:52
15 Tom André Alstadsæther Eiker OL 1:20:11 +30:00 22:01
16 Espen Ekholt Berg Kongsberg OL 1:20:23 +30:12 22:05
17 Geir Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 1:24:02 +33:51 23:05
18 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 1:38:30 +48:19 27:03
19 Geir Egil Norbom Konnerud IL 1:39:53 +49:42 27:26
20 Sander Feyling Kolbotn og Skimt OL 1:44:00 +53:49 28:34
Arild Jørgensen Oddersjaa SSK diskvalifisert
Ronny Ervik OK Skeidi diskvalifisert

H 17-C

3 310 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erik Hasli Snertingdal IF Orientering 44:51 13:32
2 Frode Trøan Kolbotn og Skimt OL 47:30 +2:39 14:21
3 Gunnar Fosstveit Raumar Orientering 48:26 +3:35 14:37
4 Egil Christopher Hoen Eiker OL 49:06 +4:15 14:50
5 Tommy Birkeland Egersund OK 49:59 +5:08 15:06
6 Peter Preben Prebensen Skien OK 50:21 +5:30 15:12
7 Tony Halsall Otra IL 1:03:17 +18:26 19:07
8 Lars-Erik Østerud Eiker OL 1:05:14 +20:23 19:42
9 Svein-Tore Gåsvik Narvestad Halden SK 1:11:01 +26:10 21:27
10 Jon Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 1:26:28 +41:37 26:07
11 Tor Eckhoff Gjermestad Egersund OK 1:37:19 +52:28 29:24
12 Marius Bull-Tornøe Bjørkli Ringerike OL 1:39:04 +54:13 29:55
13 Sverre Kvilekval Sentrum OK 2:05:09 +1:20:18 37:48

H 17-20

5 650 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 47:17 8:22
2 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 48:04 +0:47 8:30
3 Marius Pytten Kristiansand OK 48:42 +1:25 8:37
4 Matej Burda SCM/TSM Jestedska oblast 49:37 +2:20 8:46
5 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 49:39 +2:22 8:47
6 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 50:29 +3:12 8:56
7 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 51:31 +4:14 9:07
8 Tobias Kristensen Larvik OK 52:18 +5:01 9:15
9 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 53:14 +5:57 9:25
10 Mathias Hermstad Freidig 53:31 +6:14 9:28
11 Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF 53:56 +6:39 9:32
12 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 54:13 +6:56 9:35
13 Michal Boránek USK Prague 54:37 +7:20 9:40
14 Tomas Thor SCM/TSM Jestedska oblast 55:21 +8:04 9:47
15 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 55:35 +8:18 9:50
16 Sebastian Daland Kristiansand OK 56:15 +8:58 9:57
17 Vit Kostejn SCM/TSM Jestedska oblast 56:58 +9:41 10:04
18 Vojtech Melichar SCM/TSM Jestedska oblast 57:45 +10:28 10:13
19 Ondrej Bek SCM/TSM Jestedska oblast 59:17 +12:00 10:29
20 Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK 59:33 +12:16 10:32
21 Henrik Upsal NTNUI 1:00:19 +13:02 10:40
22 Knut Kyrkjebø TIF Viking 1:02:02 +14:45 10:58
23 Jan Smaus SCM/TSM Jestedska oblast 1:02:46 +15:29 11:06
24 Miroslav Janecek SCM/TSM Jestedska oblast 1:03:44 +16:27 11:16
25 John Runde Kristiansand OK 1:08:09 +20:52 12:03
26 Krystof Karatsiolis SCM/TSM Jestedska oblast 1:08:24 +21:07 12:06
27 Henrik Hamrefors Västerås SOK 1:08:36 +21:19 12:08
28 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 1:10:52 +23:35 12:32
29 Marek Novotny SCM/TSM Jestedska oblast 1:13:46 +26:29 13:03
30 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 1:14:39 +27:22 13:12
31 Even Fossum IK Grane Arendal Orientering 1:22:31 +35:14 14:36
32 Ove Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 1:24:14 +36:57 14:54
33 Jostein Baustad Haugesund IL Orientering 1:29:54 +42:37 15:54
34 Tomas Hlubucek SCM/TSM Jestedska oblast 1:34:28 +47:11 16:43
Kristian Nyhus Birkenes IL diskvalifisert
Joar Fuglestad Ålgård Orientering diskvalifisert

H 21-

6 890 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Danielsen Kristiansand OK 50:54 7:23
2 Jostein Andersen Nydalens SK 52:12 +1:18 7:34
3 Gaute Friestad Kristiansand OK 53:47 +2:53 7:48
4 Christian Bøen Kristiansand OK 54:08 +3:14 7:51
5 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 57:46 +6:52 8:23
6 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 59:02 +8:08 8:34
7 Tomas Dlabaja SCM/TSM Jestedska oblast 1:00:23 +9:29 8:45
8 Harald Astrup Arnesen Heming Orientering 1:01:38 +10:44 8:56
9 Dan Wolf SCM/TSM Jestedska oblast 1:03:53 +12:59 9:16
10 Nicholas Morgan Malvik IL 1:04:13 +13:19 9:19
11 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 1:04:21 +13:27 9:20
12 Eivind Romberg Kvaale Bø OL 1:05:56 +15:02 9:34
13 Såmund Botnen NOTEAM 1:08:08 +17:14 9:53
14 Haakon Ingvaldsen Nydalens SK 1:08:47 +17:53 9:58
15 Nils Albert Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 1:08:48 +17:54 9:59
16 Håvard Krey Hansen OK Silsand 1:09:04 +18:10 10:01
17 Sigve Botnen Bø OL 1:10:10 +19:16 10:11
18 Jan Cechlovsky SCM/TSM Jestedska oblast 1:10:31 +19:37 10:14
19 Knut Sveinung Holth Rekaa Røyken OL 1:10:35 +19:41 10:14
20 Martin Holth Johannessen Røyken OL 1:11:15 +20:21 10:20
21 Øystein Botnen Bø OL 1:11:19 +20:25 10:21
22 Jan Picek SCM/TSM Jestedska oblast 1:12:18 +21:24 10:29
23 Lasse Kløvstad Sandefjord OK 1:13:18 +22:24 10:38
24 Thomas Hadland Egersund OK 1:14:00 +23:06 10:44
25 Simen A Bjøringsøy Nydalens SK 1:14:22 +23:28 10:47
26 Tomas Kobr SCM/TSM Jestedska oblast 1:19:32 +28:38 11:32
27 Hallvard Tyldum Emblem IL 1:20:34 +29:40 11:41
28 Jonathan Albon Varegg Fleridrett 1:26:09 +35:15 12:30
29 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 1:33:40 +42:46 13:35
30 Jan Kocib SCM/TSM Jestedska oblast 1:40:36 +49:42 14:36
31 Ondrej Vanis SCM/TSM Jestedska oblast 1:43:41 +52:47 15:02
32 Tomas Krenek SCM/TSM Jestedska oblast 1:57:33 +1:06:39 17:03
33 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 2:04:56 +1:14:02 18:07
34 Stanislav Nejman SCM/TSM Jestedska oblast 2:07:34 +1:16:40 18:30
Kristian Bråten Førde IL diskvalifisert
Pål Skogedal Asker Skiklubb diskvalifisert
Jostein Moe Torridal IL diskvalifisert
Eirik Holth Johannessen Røyken OL diskvalifisert
Jørgen Hetland Egersund OK diskvalifisert
Lars Sigve Oftedal Ålgård Orientering diskvalifisert
Audun Weltzien IL Tyrving brutt

H 35-

5 650 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Aurebekk Fredrikstad SK 53:31 9:28
2 Frode Øverøyen Balchen Oddersjaa SSK 56:18 +2:47 9:57
3 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 1:09:03 +15:32 12:13
4 Pavel Pachner SCM/TSM Jestedska oblast 1:10:17 +16:46 12:26
5 Svein Sunde Søgne og Songdalen OK 1:10:22 +16:51 12:27
6 Petr Boránek USK Prague 1:13:04 +19:33 12:55
7 Hans Christian Granly Falkenberg Stavanger Orienteringsklubb 1:15:15 +21:44 13:19
8 Per Henrik Zagar Larvik OK 1:28:24 +34:53 15:38

H 40-

5 400 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tallak Olav Gryting Gjerstad IL 48:07 8:54
2 Espen Danevad Fredrikstad SK 49:21 +1:14 9:08
3 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 50:50 +2:43 9:24
4 Kjell Arne Håland OK Sør 51:19 +3:12 9:30
5 Hans Trøan Nittedal OL 51:54 +3:47 9:36
6 Sturle Furland Sandefjord OK 54:28 +6:21 10:05
7 Stig Dalsøren Kristiansand OK 56:57 +8:50 10:32
8 Ståle Thortveit Søgne og Songdalen OK 58:52 +10:45 10:54
9 Asbjørn Byggland Høydalsmo IL 59:02 +10:55 10:55
10 Idar Tveit Otra IL 59:16 +11:09 10:58
11 Eivind Frode Rinde Bø OL 59:56 +11:49 11:05
12 Martin Bjørkenes Hisøy OK 1:01:22 +13:15 11:21
13 Asle Åsmul Birkenes IL 1:05:13 +17:06 12:04
14 Steinar Lande Bø OL 1:05:28 +17:21 12:07
15 Johs Hjelmstad Bækkelagets SK 1:06:38 +18:31 12:20
16 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 1:08:54 +20:47 12:45
17 Espen Røste Kongsberg OL 1:10:28 +22:21 13:02
18 Svein Erik Wiig Søgne og Songdalen OK 1:10:53 +22:46 13:07
19 Gunnar Petterson Egersund OK 1:11:56 +23:49 13:19
20 Arild Flaten Vegårshei IL 1:13:13 +25:06 13:33
21 Bjørnar André Haug Sandnes IL (Rogaland) 1:14:21 +26:14 13:46
22 Steinar Eastwood Lillomarka OL 1:17:03 +28:56 14:16
23 Ola Bratlie IL BUL-Tromsø 1:20:14 +32:07 14:51
24 Jan Erik Tinderholt OK Skeidi 1:22:02 +33:55 15:11
25 Marcel Niederhauser Askøy OL 1:26:57 +38:50 16:06
26 Lars Ole Thunold Porsgrunn OL 1:29:05 +40:58 16:29
27 Atle Borgersen Hedrum OL 1:29:46 +41:39 16:37
28 Trond Myhre Fossum IF 1:36:37 +48:30 17:53
29 Lars Folgerø Sauda Orienteringsklubb 1:42:08 +54:01 18:54
30 Sander Stielstra Sauda Orienteringsklubb 1:48:45 +1:00:38 20:08
Torbjørn Blom-hagen Fossum IF diskvalifisert
Eivind Lona Wing OK diskvalifisert

H 45-

4 980 m, 48 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thomas Frost Alta OL 42:39 8:33
2 Magnus Landstad Sandnes IL (Rogaland) 44:00 +1:21 8:50
3 Kenneth Westerheim Stord Orientering 44:02 +1:23 8:50
4 Knut Harald Hylleseth Sentrum OK 45:07 +2:28 9:03
5 Frode Nysæter Skien OK 48:04 +5:25 9:39
6 Oddgeir Eikeskog Sandnes IL (Rogaland) 48:16 +5:37 9:41
7 Einar Gisholt Fossum IF 49:21 +6:42 9:54
8 Øyvind Flaatten OK Skeidi 49:41 +7:02 9:58
9 Christian Jomaas Fossum IF 50:12 +7:33 10:04
10 Tor Brenna Nittedal OL 50:15 +7:36 10:05
11 Geir Torgersen Halden SK 50:24 +7:45 10:07
12 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 51:20 +8:41 10:18
13 Trond Gjelstad Sandefjord OK 51:29 +8:50 10:20
14 Jesper Fenger-Grøn OK Snab 52:13 +9:34 10:29
15 Kimme Arnesen Heming Orientering 53:02 +10:23 10:38
16 Truls Kvaase Bækkelagets SK 53:20 +10:41 10:42
17 Kjetil Damm TIF Viking 54:24 +11:45 10:55
18 Håkon Brynjulfsen OK Silsand 55:15 +12:36 11:05
19 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 1:01:20 +18:41 12:18
20 Vidar Gjelstad Oppsal Orientering 1:01:37 +18:58 12:22
21 Olav Hasaas Fossum IF 1:01:50 +19:11 12:24
22 Svein-Erik Kvame Ganddal IL 1:02:32 +19:53 12:33
23 Nils Tore Puntervold Egersund OK 1:03:21 +20:42 12:43
24 Ole Edvard Hjortland Larvik OK 1:03:44 +21:05 12:47
25 Johan Jebsen Heming Orientering 1:04:24 +21:45 12:55
26 Torstein Kvaale Asker Skiklubb 1:04:38 +21:59 12:58
27 Espen Feyling Kolbotn og Skimt OL 1:04:56 +22:17 13:02
28 Pål Winberg OK Skeidi 1:05:05 +22:26 13:04
29 Anders Flågen Heming Orientering 1:05:29 +22:50 13:08
30 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 1:06:13 +23:34 13:17
31 Gunnar Engen Vik Nydalens SK 1:06:25 +23:46 13:20
32 Tom Kristensen Larvik OK 1:06:36 +23:57 13:22
33 Jørgen Frøyd Larvik OK 1:07:02 +24:23 13:27
34 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 1:07:37 +24:58 13:34
35 Bjart Are Hellen TIF Viking 1:08:36 +25:57 13:46
36 Jarle Solbakken Sauda Orienteringsklubb 1:08:49 +26:10 13:49
37 Dag Wang Lillomarka OL 1:11:35 +28:56 14:22
38 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1:13:08 +30:29 14:41
39 Øystein Fuglestad Ålgård Orientering 1:19:13 +36:34 15:54
40 Inge Hauge Hisøy OK 1:19:16 +36:37 15:55
41 Christian Reusch Heming Orientering 1:19:50 +37:11 16:01
42 Jone Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:22:02 +39:23 16:28
43 Erik Engløkk Haugesund IL Orientering 1:24:44 +42:05 17:00
44 Kjell Rune Logan-Halvorsrud Melhus IL 1:32:45 +50:06 18:37
45 Ove Kjetså Otra IL 1:36:58 +54:19 19:28
46 Ola Peter Krohn Gjessing Heming Orientering 1:44:57 +1:02:18 21:04
47 Espen Johnsen Hedrum OL 1:48:01 +1:05:22 21:41
Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert

H 50-

4 380 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Olav Nærestad IF Trauma 39:51 9:05
2 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 41:03 +1:12 9:22
3 Tore Juvik IL Gular 41:20 +1:29 9:26
4 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 41:52 +2:01 9:33
5 Kjetil Wirak Stavanger Orienteringsklubb 42:17 +2:26 9:39
6 Terje Urfjell IL Imås 42:34 +2:43 9:43
7 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 42:44 +2:53 9:45
8 Helge Gisholt OK Skeidi 43:01 +3:10 9:49
9 Bjørn Hølleland Fana IL 43:23 +3:32 9:54
10 Juha Viena Ringerike OL 43:31 +3:40 9:56
11 Knut Erling Øen Heming Orientering 43:40 +3:49 9:58
12 Vidar Skjerve Verdal OK 43:55 +4:04 10:01
13 Frode Ødegårdstuen Snertingdal IF Orientering 44:55 +5:04 10:15
14 Stein-Erik Scheie OK Sør 45:15 +5:24 10:19
15 Leif Haajanen OK Raseborg 45:21 +5:30 10:21
16 Øyvind Hylleseth Skien OK 48:24 +8:33 11:03
17 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 48:41 +8:50 11:06
18 Ole Tørnqvist Fana IL 49:54 +10:03 11:23
19 Idar Brekke Ås-NMBU Orientering 50:22 +10:31 11:29
20 Jan Petter Hansen IL Gular 51:11 +11:20 11:41
21 Sturle Omdal Sandnes IL (Rogaland) 51:20 +11:29 11:43
22 Helge Fossøy Øyestad IF allianse 51:33 +11:42 11:46
23 Pål Augland Bergens TF 53:09 +13:18 12:08
24 Per Olav Haarr Ganddal IL 53:15 +13:24 12:09
25 Rune Malmei Sandnes IL (Rogaland) 53:22 +13:31 12:11
26 Lasse Arnesen Heming Orientering 54:12 +14:21 12:22
27 Vegard Halden Nydalens SK 54:36 +14:45 12:27
28 Terje Linløkken Østmarka OK 54:44 +14:53 12:29
29 Helge Aronsen Hæstad IL BUL-Tromsø 54:57 +15:06 12:32
30 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 54:58 +15:07 12:32
31 Ole Petter Vestøl Vegårshei IL 55:27 +15:36 12:39
32 Are Skindlo IF Trauma 55:37 +15:46 12:41
33 Nils John Vestøl Stavanger Orienteringsklubb 56:51 +17:00 12:58
34 Ingvar Braaten Modum OL 1:06:58 +27:07 15:17
35 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 1:09:16 +29:25 15:48
36 Jan-Einar Øvremo Ålgård Orientering 1:09:17 +29:26 15:49
37 Jørn Moe Fet OL 1:10:48 +30:57 16:09
38 Frode Kamsvåg IL Tyrving 1:11:16 +31:25 16:16
39 Egil Fossum IK Grane Arendal Orientering 1:11:40 +31:49 16:21
40 Magne Løe Notodden OL 1:12:20 +32:29 16:30
41 Hans Martin Skovly IL Vindbjart 2:16:17 +1:36:26 31:06

H 55-

4 030 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Fremstad Larvik OK 40:36 10:04
2 Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering 42:49 +2:13 10:37
3 Kjell Markset IL Koll 43:59 +3:23 10:54
4 Kristen Ribe Kristiansand OK 44:45 +4:09 11:06
5 Geir Bjaanes Sandnes IL (Rogaland) 45:07 +4:31 11:11
6 Svein Harald Hansen OK Silsand 45:21 +4:45 11:15
7 Knut Wiig Mathisen Porsgrunn OL 45:38 +5:02 11:19
7 Jon Bjørgum Kristiansand OK 45:38 +5:02 11:19
9 Svein S Jacobsen IL Tyrving 47:00 +6:24 11:39
10 Øivind Sæbø Kristiansand OK 47:04 +6:28 11:40
11 Martin Granly Lillomarka OL 47:58 +7:22 11:54
12 John Hansen Kristiansand OK 48:57 +8:21 12:08
13 Lasse Johnsen Oddersjaa SSK 49:35 +8:59 12:18
14 Morten Karlsen Måren OK 49:45 +9:09 12:20
15 Johan Lunde IL Koll 50:06 +9:30 12:25
16 Tor Lohne Søgne og Songdalen OK 51:42 +11:06 12:49
17 Onno Verberne OL Toten-Troll 52:06 +11:30 12:55
18 Magne Dølemo OK Sør 54:06 +13:30 13:25
19 Bjørn Christensen Østmarka OK 54:38 +14:02 13:33
20 Ulf Hamrefors Västerås SOK 59:47 +19:11 14:50
21 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1:00:28 +19:52 15:00
22 Morten Hulløen Kristiansand OK 1:00:53 +20:17 15:06
23 Terje Henriksen Asker Skiklubb 1:02:45 +22:09 15:34
24 Leif Gunnar Hovden Halsnøy OL 1:09:43 +29:07 17:17
25 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 1:11:07 +30:31 17:38
26 Hans Henrik Fremming Heming Orientering 1:12:58 +32:22 18:06
27 Øystein Melby Vang OL 1:14:10 +33:34 18:24
28 Christian Schibsted Røyken OL 1:15:59 +35:23 18:51
29 Tore Lindaas Elverum OK 1:18:42 +38:06 19:31
30 Roald Kjetså Otra IL 1:29:24 +48:48 22:11
31 Tore Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:41:33 +1:00:57 25:11
32 Erik Høivold Kongsberg OL 1:53:05 +1:12:29 28:03
Per Kaarby Fossum IF diskvalifisert

H 60-

3 850 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 40:35 10:32
2 Arve Glittum OK Skeidi 41:43 +1:08 10:50
3 Harald Hovi Skien OK 41:53 +1:18 10:52
4 Arild Bjørkenes Marnardal IL 42:26 +1:51 11:01
5 Torgeir Strandhagen Røyken OL 43:57 +3:22 11:24
6 Reidar Heivoll Søgne og Songdalen OK 45:53 +5:18 11:55
7 Are Eriksen Oslostudentenes IK 47:40 +7:05 12:22
8 Magne Vollen Oslostudentenes IK 49:45 +9:10 12:55
9 Dag Moe Kristiansand OK 50:26 +9:51 13:05
10 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 50:40 +10:05 13:09
11 Ketil Kvaale Høydalsmo IL 51:53 +11:18 13:28
12 Terje Rasmussen OL Tønsberg og omegn 52:24 +11:49 13:36
13 Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering 54:48 +14:13 14:14
14 Jarle Botnen Bø OL 56:02 +15:27 14:33
15 Arvid Mydland Egersund OK 58:41 +18:06 15:14
16 Per Chr. Hagen Bø OL 58:52 +18:17 15:17
17 Stein Turtumøygard Måren OK 1:01:25 +20:50 15:57
18 Kjell Sandåker IL Imås 1:01:43 +21:08 16:01
19 Peter Foppen olv MINOR 1:05:27 +24:52 17:00
20 Jon A Bjørgum IL Vindbjart 1:07:02 +26:27 17:24
21 Gunnar Bråten Voss IL 1:08:14 +27:39 17:43
22 Erling Strand Bergens TF 1:08:54 +28:19 17:53
23 Morten Benestad IK Grane Arendal Orientering 1:09:21 +28:46 18:00
24 Bernt Heggøy Voss IL 1:10:17 +29:42 18:15
25 Ove Oaland Ganddal IL 1:13:09 +32:34 19:00
26 Stein Coward OK Sør 1:17:09 +36:34 20:02
27 Morten Johannessen Røyken OL 1:24:31 +43:56 21:57
28 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 1:39:26 +58:51 25:49
Gunnar Sakseid Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert
Øivind Pedersen OK Skeidi diskvalifisert

H 65-

3 800 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Arve Solli Askøy OL 43:45 11:30
2 Gunnar Dag Tørå IK Grane Arendal Orientering 44:52 +1:07 11:48
3 Tor Trøan Hadeland OL 45:40 +1:55 12:01
4 Widar Trømborg Sande Sportsklubb 45:45 +2:00 12:02
5 Finn Pettersen Gjerstad IL 47:52 +4:07 12:35
5 Kjell Audun Sundsdal Melum IL 47:52 +4:07 12:35
7 Frank Glad Balchen Oddersjaa SSK 50:07 +6:22 13:11
8 Erik Hodne Oddersjaa SSK 50:17 +6:32 13:13
9 Atle Remme Porsgrunn OL 51:18 +7:33 13:30
10 Sveinung Rekaa Notodden OL 53:11 +9:26 13:59
11 Per Øhlckers IL Tyrving 54:39 +10:54 14:22
12 Jostein Korsvik OK Sør 55:56 +12:11 14:43
13 Kjell Walter Sørensen IK Grane Arendal Orientering 57:01 +13:16 15:00
14 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 58:09 +14:24 15:18
15 Atle Bergseth Varegg Fleridrett 1:01:33 +17:48 16:11
16 Hans Tore Sandsdalen Oddersjaa SSK 1:02:59 +19:14 16:34
17 Øyvin Simonsen IL Imås 1:06:22 +22:37 17:27
18 Martin Nauf Hedrum OL 1:07:54 +24:09 17:52
19 Tore Berntsen Søgne og Songdalen OK 1:08:47 +25:02 18:06
20 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 1:11:32 +27:47 18:49
21 Hogne Kjærås Andebu IL 1:12:58 +29:13 19:12
22 Anders Waage Freidig 1:42:42 +58:57 27:01
Øystein Halvorsen Kristiansand OK diskvalifisert
Svein Øderud Kristiansand OK diskvalifisert

H 70-

3 800 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 John Thomas Petersen Nittedal OL 48:19 12:42
2 Knut Skjæveland Ganddal IL 52:43 +4:24 13:52
3 Harald Westerheim Fitjar IL 55:14 +6:55 14:32
4 Ragnar Fremmerlid IK Grane Arendal Orientering 56:13 +7:54 14:47
5 Erik Johan Grorud Haslum IL 58:51 +10:32 15:29
6 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 59:50 +11:31 15:44
7 Ragnar Hillestad Lardal OL 1:01:16 +12:57 16:07
8 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 1:01:20 +13:01 16:08
9 Lars Martin Gjein Stokke IL 1:02:41 +14:22 16:29
10 John Ivar Kjellevold Modum OL 1:03:25 +15:06 16:41
11 Øistein Åsmul OL Trollelg 1:09:02 +20:43 18:10
11 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 1:09:02 +20:43 18:10
13 Konrad Becker OLG Basel 1:09:11 +20:52 18:12
14 Ole Kristian Lauvnes Kristiansand OK 1:09:27 +21:08 18:16
15 Floke Bredland Søgne og Songdalen OK 1:13:11 +24:52 19:15
16 Erling Lauvrak IL Imås 1:13:22 +25:03 19:18
17 Sigurd N. Andersen Søgne og Songdalen OK 1:14:24 +26:05 19:34
18 Helge Revhaug Ringerike OL 1:16:34 +28:15 20:08
19 Svein Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 1:16:45 +28:26 20:11
20 Thor Palmgren Halden SK 1:17:03 +28:44 20:16
21 Bjørn A. Schou OK Sør 1:17:11 +28:52 20:18
22 Lars Ole Dahl Larsen Silkeborg OK 1:17:53 +29:34 20:29
23 Tor Svein Langås Oddersjaa SSK 1:20:30 +32:11 21:11
24 Svein Mykland Torridal IL 1:31:27 +43:08 24:03
25 Arne Kristian Skiftenes IL Imås 1:33:09 +44:50 24:30
26 Olav Solberg Bø OL 1:33:16 +44:57 24:32
27 Reidar Andersen Bodø og Omegn IF Orientering 1:49:52 +1:01:33 28:54
28 Øyvind Egeskog Stavanger Orienteringsklubb 1:50:27 +1:02:08 29:03
29 Arne Brandsberg Egersund OK 2:11:45 +1:23:26 34:40
30 Arne Hallvard Holte Oddersjaa SSK 2:32:22 +1:44:03 40:05
Jan Jansen OK Moss diskvalifisert
Rolf Mikkelsen IL Imås diskvalifisert
Steinar Slettemark Stord Orientering diskvalifisert

H 75-

2 620 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon C. Fougner Heming Orientering 42:40 16:17
2 Alfred Steiner OLC Kapreolo 44:11 +1:31 16:51
3 Ingolf Dybvik Stord Orientering 44:44 +2:04 17:04
4 Bjørn Egner Heming Orientering 45:21 +2:41 17:18
5 Anton Lomme Hedrum OL 52:47 +10:07 20:08
6 Lars Mauritzsen Varanger Orienteringslag 54:56 +12:16 20:58
7 Tor Eivind Edvardsen Larvik OK 55:31 +12:51 21:11
8 Arild Telstø IL Vindbjart 58:10 +15:30 22:12
9 Tom Sletner Røyken OL 1:02:00 +19:20 23:39
10 Helge Halvorsen Larvik OK 1:23:15 +40:35 31:46
Oddvar Gjelstad Sandefjord OK diskvalifisert

H 80-

2 620 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Leiv Hope Kongsberg OL 55:28 21:10
2 Einar Jørundland OK Sør 58:16 +2:48 22:14
3 Kjell Gjersdal Stavanger Orienteringsklubb 59:30 +4:02 22:42
4 Kjell H. Eriksen Fossum IF 1:06:50 +11:22 25:30
5 Magnar Nilsen Kolbotn og Skimt OL 1:15:52 +20:24 28:57
Helge Kvaase Bækkelagets SK diskvalifisert

D 10-12N

2 040 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Stigen Byggland Høydalsmo IL 18:25 9:01
2 Silje Gåsvik Narvestad Halden SK 19:01 9:19
3 Kristina Fidje Gryting Gjerstad IL 22:03 10:48
4 Sofie Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 25:09 12:19
5 Ingrid Ringvoll IK Grane Arendal Orientering 27:47 13:37
6 Malena Bråten Gabrielsen Voss IL 29:26 14:25
7 Ingrid Karoline Mølstre Sandnes IL (Rogaland) 30:07 14:45
8 Amanda Daltveit Slettebø Fana IL 34:42 17:00
9 Sofia Daltveit Slettebø Fana IL 35:49 17:33
10 Ida Vatland Fossum IF 39:01 19:07
11 Marie Trøan Hvamstad Hadeland OL 39:05 19:09
12 Julie Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 43:31 21:19

H 10-12N

2 040 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martin Christoffer Borg IL Koll 13:37 6:40
2 Johannes Salvesen-Lunde IL Koll 15:19 7:30
3 Ole Kristian Omdal Tharaldsen IL Vindbjart 17:10 8:24
4 Stene Feyling Kolbotn og Skimt OL 17:22 8:30
5 Sindre Solheim Eide Odda OL 17:47 8:43
6 Sigurd Asplin IL Koll 18:16 8:57
7 Magnus Svaland Dale OL Vallset/Stange 20:11 9:53
8 Oliver Johan Moe Syvertsen Torridal IL 20:12 9:54
9 Eskil Trøan Kolbotn og Skimt OL 21:11 10:23
10 Niclas Gunnerød Stokke IL 22:05 10:49
11 Sondre Harstad Rinde Bø OL 22:46 11:09
12 Lars Kostøl Kristiansand OK 23:14 11:23
13 Tobias Harstad Rinde Bø OL 23:17 11:24
14 Markus Mollestad Kristiansand OK 23:46 11:39
15 Brage Fosstveit Raumar Orientering 29:05 14:15
16 Markus Bråten Rødølen Voss IL 29:16 14:20
17 Carl Marcus Eckhoff Gjermestad Egersund OK 31:37 15:29
18 Thord Solheim Sandnes IL (Rogaland) 43:07 21:08
19 Eimund Øverli Berg Kongsberg OL 1:03:23 31:04

D 45AK

3 210 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Narvestad Halden SK 42:26 13:13
2 Gerd Karin Vestøl Vegårshei IL 46:24 +3:58 14:27
3 Randi L.H. Birkeland Egersund OK 51:55 +9:29 16:10
4 Nina Glendrange Wold Stavanger Orienteringsklubb 53:22 +10:56 16:37
5 Anita Sælevik Haugesund IL Orientering 54:10 +11:44 16:52
6 Hege Wang Lillomarka OL 55:08 +12:42 17:10
7 Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL 55:52 +13:26 17:24
8 Eli Serine Eikeskog Sandnes IL (Rogaland) 56:05 +13:39 17:28
9 Toini Skyttersæter Konnerud IL 58:03 +15:37 18:05
10 Anne Karin Thorstensen Oppsal Orientering 59:21 +16:55 18:29
11 Torun Dyrkorn Eiker OL 1:02:20 +19:54 19:25
12 Liv Grete Voll Haugesund IL Orientering 1:05:05 +22:39 20:16
13 Ylva Svanberg Helle TIF Viking 1:06:45 +24:19 20:47
14 Torild Myrli TIF Viking 1:16:18 +33:52 23:46
15 Vanessa Venema Sauda Orienteringsklubb 1:17:19 +34:53 24:05
16 Trude Kyrkjebø TIF Viking 1:18:58 +36:32 24:36
17 Linda Fenger-Grøn OK Snab 1:20:13 +37:47 24:59
18 Brit Vivian Meling Stavanger Orienteringsklubb 1:32:02 +49:36 28:40
19 May-lill Damm TIF Viking 1:40:09 +57:43 31:11

H 45AK

3 210 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørn Myrland Notodden OL 34:49 10:50
2 Arnstein Dale OL Vallset/Stange 36:03 +1:14 11:13
3 Geir Bråten Vegårshei IL 43:33 +8:44 13:34
4 Øivind Stenstad Oddersjaa SSK 45:36 +10:47 14:12
5 Torgeir Erdvig IL Høvdingen 48:15 +13:26 15:01
6 Geir Henrik Hirsch IF Trauma 49:07 +14:18 15:18
7 Nils Egil Johannessen IL Høvdingen 49:26 +14:37 15:23
8 Jan Helge Kjøstvedt IL Høvdingen 50:33 +15:44 15:44
9 Trygve Voll Haugesund IL Orientering 52:00 +17:11 16:11
10 Per Jarle Eikeland OL Tønsberg og omegn 52:52 +18:03 16:28
11 Svein Roar Jonsmyr Birkenes IL 55:02 +20:13 17:08
12 Martin Frischknecht Alta OL 57:28 +22:39 17:54
13 Tor Olsen IF Trauma 58:43 +23:54 18:17
14 Audun Kjøstvedt IL Høvdingen 59:00 +24:11 18:22
15 Erik Utne Vie Haugesund IL Orientering 1:02:44 +27:55 19:32
16 Svein Eidet IL Vindbjart 1:12:16 +37:27 22:30
17 Jørgen Nilsen Stavanger Orienteringsklubb 1:32:32 +57:43 28:49
Per Bjarne Myhre Haugesund IL Orientering diskvalifisert

Åpen A

3 670 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lacho Iliev Halden SK 31:02 8:27
2 Iliana Ilieva Halden SK 37:09 +6:07 10:07
3 Atle Wendel Scheie OK Sør 39:25 +8:23 10:44
4 Dag Helland  Hansen IL Tyrving 39:51 +8:49 10:51
5 Julie Bøbel Nydalens SK 39:58 +8:56 10:53
6 Anders Fossøy Notodden OL 46:36 +15:34 12:41
7 Arne Kristensen Stokke IL 48:44 +17:42 13:16
8 Tiri Rebård Sandefjord OK 50:34 +19:32 13:46
9 Jan Arild Johnsen Fossum IF 50:52 +19:50 13:51
10 Frank Sandberg Flyfemkamp 55:01 +23:59 14:59
11 Lars Rønning Johansen Måren OK 59:56 +28:54 16:19
12 Jan F. H. Kristensen Klubbløs 1:00:42 +29:40 16:32
13 Jon Kvisli Bø OL 1:00:48 +29:46 16:34
14 Mads Wendel Scheie OK Sør 1:02:08 +31:06 16:55
15 Einar Klavenes Sandefjord OK 1:02:13 +31:11 16:57
16 Kenneth Ånonsen Øyestad IF allianse 1:02:25 +31:23 17:00
17 Ingrid Strande Skien OK 1:05:05 +34:03 17:44
18 Tore Fidje Gjerstad Gjerstad IL 1:07:05 +36:03 18:16
19 Jørgen Lien Sandefjord OK 1:14:20 +43:18 20:15
20 Geir Anders Hadland Egersund OK 1:15:05 +44:03 20:27
21 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 1:16:20 +45:18 20:47
22 William Harter NOTEAM 1:17:16 +46:14 21:03
23 Rasmus Fenger-Grøn OK Snab 1:17:25 +46:23 21:05
24 Erik Nistad Nesse Haugesund IL Orientering 1:22:44 +51:42 22:32
25 Åge Aashammar Flosta IL 1:28:10 +57:08 24:01
26 Atle T Andersen OK Sør 1:29:52 +58:50 24:29
27 Marion Amundsen Ringerike OL 1:36:19 +1:05:17 26:14
28 Rune Hultgreen Oppsal Orientering 1:57:10 +1:26:08 31:55

Åpen B

3 640 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eli Strande Ringerike OL 55:13 15:10
2 Gry Merete Olaisen Ås-NMBU Orientering 1:00:58 +5:45 16:44
3 Per Gustafsson Kongsberg OL 1:02:39 +7:26 17:12
4 Rebekka Bråten Voss IL 1:03:18 +8:05 17:23
5 Bente  Kverme Fossum IF 1:04:03 +8:50 17:35
6 Tor Kjetil Nilsen Bø OL 1:05:20 +10:07 17:56
7 Toril Wiig NOTEAM 1:07:29 +12:16 18:32
8 Elisabet Bråten Voss IL 1:12:00 +16:47 19:46
9 Hege Rønning Johansen Måren OK 1:16:06 +20:53 20:54
10 Christine Øhlenschlæger Silkeborg OK 1:17:38 +22:25 21:19
11 Ida Solheim Eide Odda OL 1:18:06 +22:53 21:27
12 Roger Østvold Heming Orientering 1:18:26 +23:13 21:32
13 Jørn Idar Ellingsen Konnerud IL 1:22:08 +26:55 22:33
14 Solveig Nyaas Kjæve Bø OL 1:29:07 +33:54 24:28
15 Ingrid Elise Vingerhagen NOTEAM 1:30:29 +35:16 24:51
16 Randi Roth Sandnes IL (Rogaland) 1:33:47 +38:34 25:45
17 Wenche Rydning Flyfemkamp 1:47:12 +51:59 29:27
18 Toril Egner Heming Orientering 1:47:38 +52:25 29:34
19 Monica Syrdal Heming Orientering 1:53:35 +58:22 31:12
Reidun Margrete Karlsen Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert
Fredrik Wulfsberg IL Koll diskvalifisert
Øystein Vatland Klubbløs diskvalifisert

Åpen C

3 310 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frode Jensen Oddersjaa SSK 49:27 14:56
2 Helle Hodne Oddersjaa SSK 51:09 +1:42 15:27
3 Geir Strande Syrrist Ringerike OL 52:49 +3:22 15:57
4 Brostrup Landstad Sandnes IL (Rogaland) 53:10 +3:43 16:03
5 Svein Ove Gjeruldsen Øyestad IF allianse 53:55 +4:28 16:17
6 Marianne Tveter Nittedal OL 55:40 +6:13 16:49
7 Trygve Haga Nesse Haugesund IL Orientering 1:01:22 +11:55 18:32
8 Katrine Haga Nesse Haugesund IL Orientering 1:02:08 +12:41 18:46
9 Kristine Amlie IL Tyrving 1:11:27 +22:00 21:35
10 Johannes S. Øyre Odda OL 1:11:59 +22:32 21:44
11 Jonas Spilde Hasaas Fossum IF 1:14:21 +24:54 22:27
12 Nora Hannisdal Ringerike OL 1:14:23 +24:56 22:28
13 Wenche Brobakken Snertingdal IF Orientering 1:15:01 +25:34 22:39
14 Eli Signe Kvaale NOTEAM 1:15:56 +26:29 22:56
15 Jone Valdal Sandnes IL (Rogaland) 1:17:01 +27:34 23:16
16 May Bente Valdal Sandnes IL (Rogaland) 1:17:05 +27:38 23:17
17 Anne Grethe Pape Konnerud IL 1:21:59 +32:32 24:46
18 Torgeir Salvesen Asker Skiklubb 1:26:37 +37:10 26:10
19 Ann Merete Handegård Voss IL 1:28:24 +38:57 26:42
20 Merethe Olsen Flyfemkamp 1:37:40 +48:13 29:30
21 Liv Skretting Torridal IL 1:38:49 +49:22 29:51
22 Adriana Eik Kristiansand OK 1:49:00 +59:33 32:55
23 Berit Solheim Sandnes IL (Rogaland) 1:50:48 +1:01:21 33:28
24 Andreas Sommerbakk Statoil BIL 2:09:26 +1:19:59 39:06
Chris Eknes Voss IL diskvalifisert
Tone Handegård Voss IL diskvalifisert

D 15-16B

3 640 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
Tuva Hepburn Kristiansand OK diskvalifisert

H 15-16B

3 640 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
Anund Nyhus Birkenes IL diskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor