Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Sørlandsgaloppen 2016, dag 1

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Sørlandsgaloppen 2016
Arrangørorganisasjoner: Birkenes IL / IL Høvdingen / IL Vindbjart / Kristiansand OK / Oddersjaa SSK / OK Sør / Søgne og Songdalen OK
Dato: torsdag 7 juli 2016 - søndag 10 juli 2016

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

N-åpen

1 700 m, 66 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Ingeborg Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 42:12 24:49
Paul Lavrans Augland Klubbløs 18:03 10:37
Eline Bergan Vegårshei IL 25:18 14:52
Olav Bergan Vegårshei IL 19:59 11:45
Olaf Blom-Hagen Fossum IF 16:15 9:33
Aurora Sabela Brobakken Snertingdal IF Orientering 28:41 16:52
Elvira Solberg Dalsegg Skien OK 24:10 14:12
Hannah Broers Damsgaard Hisøy OK 31:58 18:48
Jenny Danevad Fredrikstad SK 14:10 8:20
Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 23:24 13:45
Vilma Danevad Fredrikstad SK 21:00 12:21
Rannveig Elisa Een Voss IL 26:59 15:52
Hanna Eline Engløkk Haugesund IL Orientering 23:16 13:41
Aksel Ervik OK Skeidi 16:09 9:30
Kamilla Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 38:28 22:37
Liv Jorunn Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 38:22 22:34
Oliver Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 38:30 22:38
Erle Fosstveit Raumar Orientering 24:25 14:21
Sindre Furland Sandefjord OK 16:23 9:38
Tuva Berger Gjelstad Oppsal Orientering 20:21 11:58
Jon Felix Eckhoff Gjermestad Egersund OK 17:57 10:33
Gudrun Fidje Gryting Gjerstad IL 21:33 12:40
Fredrik Grønseth Fossum IF 26:38 15:40
Jarand Gustafsson Kongsberg OL 14:46 8:41
Magnus Haug Sandnes IL (Rogaland) 18:12 10:42
Julie M Helland Egersund OK 13:05 7:41
Markus M. Helland Egersund OK 20:37 12:07
Jørgen Rønning Johansen Måren OK 17:05 10:02
Markus A Kaarvaag Statoil BIL 16:07 9:28
Eline Kravdal Gjø-Vard OL 19:29 11:27
Eli Signe Kvaale NOTEAM 12:28 7:20
Silje Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 25:14 14:50
Emil S Molenaar Modum OL 12:50 7:32
Filip Molenaar Modum OL 16:15 9:33
Katia Molenaar Modum OL 16:40 9:48
Niklas Molenaar Modum OL 16:00 9:24
Leo Benjamin Morgan Malvik IL 23:01 13:32
Lily Alexandra Morgan Malvik IL 28:36 16:49
Torkel Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 21:49 12:50
Eirik Nastad NOTEAM 20:41 12:10
Una Nastad Asker Skiklubb 25:15 14:51
Marie Haga Nesse Haugesund IL Orientering 32:33 19:08
Øyvind Haga Nesse Haugesund IL Orientering 23:11 13:38
Kristoffer Nilsen Bø OL 21:46 12:48
Livar Oftedal Ålgård Orientering 19:05 11:13
Maren Oftedal Ålgård Orientering 28:04 16:30
Vebjørn Oftedal Ålgård Orientering 25:32 15:01
Solveig Sandvand Omfjord Oddersjaa SSK 21:36 12:42
Vilde Puntervold Egersund OK 35:41 20:59
Astrid Reusch Heming Orientering 21:27 12:37
Frida Richter Sandnes IL (Rogaland) 42:14 24:50
Mari Richter Sandnes IL (Rogaland) 20:19 11:57
Ingvild Ringheim Larvik OK 28:39 16:51
Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 13:24 7:52
Hilde Salvesen IL Koll 17:31 10:18
Anne Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 38:50 22:50
Sofie Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 38:49 22:50
Andreas Sommerbakk Statoil BIL 10:50 6:22
Karen Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 18:44 11:01
Marie Sundsdal Birkenes IL 34:02 20:01
Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 15:49 9:18
Jone Valdal Sandnes IL (Rogaland) 15:17 8:59
Maja Wang Nydalens SK 23:22 13:44
Stine Kleppa Ålgård Orientering diskvalifisert
Markus Bråten Rødølen Voss IL diskvalifisert
Lars Vigre Ålgård Orientering diskvalifisert

D -10

1 760 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Synne Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 23:57 13:36
Iselin Høivold Kongsberg OL 18:59 10:47
Kristina Kleppa Ålgård Orientering 18:11 10:19
Sigrid Øhlenschlæger Nielsen Silkeborg OK 20:01 11:22
Synne Skeie Petterson Egersund OK 21:13 12:03
Anne Eline Vehus Skjerve Verdal OK 22:05 12:32
Pernille Zagar Larvik OK 16:13 9:12
Sofia Øhlckers IL Tyrving 15:50 8:59
Astrid Ytterbø Asker Skiklubb diskvalifisert

D 11-12

1 760 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 10:25 5:55
2 Kaja Peikli Sandnes IL (Rogaland) 11:13 +0:48 6:22
3 Alida Oftedal Ålgård Orientering 12:13 +1:48 6:56
4 Synne Sandven Notodden OL 12:14 +1:49 6:57
5 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 12:56 +2:31 7:20
6 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 13:03 +2:38 7:24
7 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 13:32 +3:07 7:41
8 Maria Stødle Kristiansand OK 13:54 +3:29 7:53
9 Tonje Johnsen Øyestad IF allianse 14:02 +3:37 7:58
10 Iril Ringheim Larvik OK 14:17 +3:52 8:06
11 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 14:30 +4:05 8:14
12 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 14:37 +4:12 8:18
13 Maria Kostøl Kristiansand OK 14:46 +4:21 8:23
14 Anne Østvold Heming Orientering 15:14 +4:49 8:39
15 Ingvild Berner Myhre Fossum IF 15:23 +4:58 8:44
16 Amalie Ringvoll IK Grane Arendal Orientering 15:35 +5:10 8:51
17 Flora Hänsel SV Lengefeld 15:36 +5:11 8:51
18 Helene Hoel Jomaas Fossum IF 16:18 +5:53 9:15
19 Ine Bjaadal Winberg OK Skeidi 16:57 +6:32 9:37
20 Martha Wisløff Asker Skiklubb 17:38 +7:13 10:01
21 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 18:36 +8:11 10:34
22 Alise Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 19:04 +8:39 10:50
23 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 19:40 +9:15 11:10
24 Marte Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 20:25 +10:00 11:36
25 Thea Beate Puntervold Egersund OK 20:54 +10:29 11:52
26 Kaja Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 25:27 +15:02 14:27

D 13-14

1 710 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 10:17 6:00
2 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 10:23 +0:06 6:04
3 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 10:24 +0:07 6:04
4 Pia Young Vik Nydalens SK 10:31 +0:14 6:09
5 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 10:41 +0:24 6:14
6 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 11:27 +1:10 6:41
7 Fanny Skindlo IF Trauma 11:30 +1:13 6:43
8 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 11:31 +1:14 6:44
9 Mia Hirsch IF Trauma 11:56 +1:39 6:58
10 Ada Helene Olsen IF Trauma 12:06 +1:49 7:04
10 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 12:06 +1:49 7:04
12 Live Østvold Heming Orientering 12:42 +2:25 7:25
13 Anna Budska SCM/TSM Jestedska oblast 12:43 +2:26 7:26
14 Ida Marie Flågen Heming Orientering 12:58 +2:41 7:34
15 Alexandra Linløkken Østmarka OK 13:28 +3:11 7:52
16 Ine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 13:30 +3:13 7:53
17 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 13:53 +3:36 8:07
18 Lise Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 13:56 +3:39 8:08
19 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 14:36 +4:19 8:32
20 Julie Christiansen Kristiansand OK 14:59 +4:42 8:45
21 Petra Hoveid Asker Skiklubb 15:05 +4:48 8:49
22 Kristine Bog Vikane Fana IL 16:35 +6:18 9:41
23 Selma Høivold Kongsberg OL 17:46 +7:29 10:23

D 13-16C

1 700 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Silje Berner Myhre Fossum IF 10:20 6:04
2 Victoria Lund Jensen Oddersjaa SSK 12:44 +2:24 7:29
3 Silje Johnsen Øyestad IF allianse 13:07 +2:47 7:42
4 Anna Trindade Eriksen Nydalens SK 13:23 +3:03 7:52
5 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 13:37 +3:17 8:00
6 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 14:01 +3:41 8:14
7 Åsta Firing Simonsen Andebu IL 14:23 +4:03 8:27
8 Ida Therese Guttormsen Sørum Skien OK 14:30 +4:10 8:31
9 Maren Kjøstvedt IL Høvdingen 17:04 +6:44 10:02
10 Ingrid Mosfjell Birkenes IL 17:38 +7:18 10:22
11 Victoria Roll-Toft Fana IL 22:37 +12:17 13:18

D 13-16N

1 690 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hanne-Emilie Svanberg Helle TIF Viking 21:57 12:59
2 Ingrid Trøan Kolbotn og Skimt OL 22:01 +0:04 13:01
3 Ingvild Johnsen Hedrum OL 22:46 +0:49 13:28
4 Nora Grønseth Fossum IF 30:59 +9:02 18:20

D 15-16

1 700 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Andrea Ranvik Konnerud IL 9:41 5:41
2 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 10:22 +0:41 6:05
3 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 10:24 +0:43 6:07
4 Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 10:27 +0:46 6:08
5 Pernille Katla Fossum IF 10:36 +0:55 6:14
6 Emma Danevad Fredrikstad SK 10:42 +1:01 6:17
7 Maren Norderud IL Tyrving 10:44 +1:03 6:18
8 Malin Hauge Hisøy OK 10:57 +1:16 6:26
9 Ingrid Hasaas Fossum IF 11:01 +1:20 6:28
10 Marketa Pavlikova SCM/TSM Jestedska oblast 11:06 +1:25 6:31
11 Christine Hoen Eiker OL 11:10 +1:29 6:34
12 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 11:14 +1:33 6:36
13 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 11:16 +1:35 6:37
14 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 11:22 +1:41 6:41
15 Katerina Dolejsi SCM/TSM Jestedska oblast 11:25 +1:44 6:42
16 Ada Wulfsberg Nydalens SK 11:46 +2:05 6:55
17 Hanna Nysæter Skien OK 11:53 +2:12 6:59
18 Inga Stødle Kristiansand OK 11:56 +2:15 7:01
19 Rose Riby SCM/TSM Jestedska oblast 11:57 +2:16 7:01
20 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 12:05 +2:24 7:06
21 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 12:18 +2:37 7:14
22 Silje Kregnes Kristiansand OK 12:25 +2:44 7:18
23 Carmen Dirro Måren OK 14:13 +4:32 8:21
23 Julie Puntervold Egersund OK 14:13 +4:32 8:21
25 Sofie Fenger-Grøn OK Snab 14:43 +5:02 8:39
26 Ingrid Elise Vingerrhagen Kristiansand OK 16:03 +6:22 9:26

D 17-A kort

1 650 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Lene Therese Myrland Notodden OL 11:12 6:47
2 Tone Fidje Gryting Gjerstad IL 11:13 +0:01 6:47
3 Otilie Oftedal Ålgård Orientering 11:37 +0:25 7:02
4 Silje Bøen Kristiansand OK 11:46 +0:34 7:07
5 Mie Zagar Larvik OK 11:47 +0:35 7:08
6 Margrete Omdal Hildebrandt IL Vindbjart 12:18 +1:06 7:27
7 Benedikte Bøen Porsgrunn OL 12:23 +1:11 7:30
8 Kristin Vatland Hadeland OL 12:42 +1:30 7:41
9 Heidi Fidje Andersen OK Sør 12:44 +1:32 7:43
10 Vilde Brabrand Urfjell IL Imås 12:49 +1:37 7:46
11 Alise Kløvstad Sandefjord OK 13:07 +1:55 7:56
12 Celine Vik Olsen Larvik OK 13:55 +2:43 8:26
13 Susan Bøbel IL Imås 14:14 +3:02 8:37
14 Solveig Sletner Røyken OL 14:15 +3:03 8:38
15 Kari Lund Nittedal OL 14:17 +3:05 8:39
Anette Fidje Bergan Vegårshei IL diskvalifisert

D 17-B

1 620 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jane M Helland Egersund OK 10:16 6:20
2 Heidi Berner Fossum IF 11:02 +0:46 6:48
3 Ragnhild Richter Sandnes IL (Rogaland) 11:15 +0:59 6:56
4 Ingvild Møretrø Fossøy Øyestad IF allianse 11:44 +1:28 7:14
5 Vibeke Wold Sunde Søgne og Songdalen OK 12:21 +2:05 7:37
6 Mari Coward OK Sør 12:37 +2:21 7:47
7 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 12:46 +2:30 7:52
8 Gerd Berit Rekve Fossum IF 13:01 +2:45 8:02
9 Anne Marie Ekeland Oddersjaa SSK 13:23 +3:07 8:15
9 Ingunn Lysaker Norbom Konnerud IL 13:23 +3:07 8:15
11 Kristin Hjortland Larvik OK 13:54 +3:38 8:34
12 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 14:21 +4:05 8:51
13 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 15:24 +5:08 9:30
14 Lene Flesseberg Kongsberg OL 15:49 +5:33 9:45
15 Gro Ellegaard Vang OL 16:02 +5:46 9:53
16 Hilde Hetland Egersund OK 16:13 +5:57 10:00
17 Mirjam Bråten Voss IL 16:26 +6:10 10:08
18 Sophie Christin Eckhoff Gjermestad Egersund OK 16:49 +6:33 10:22
19 Anja Dyrkolbotn Bø OL 16:59 +6:43 10:29
20 Anne Kari Birkeland Birkenes IL 17:09 +6:53 10:35
21 Synnøve Westermoen Sandnes IL (Rogaland) 19:40 +9:24 12:08

D 17-C

1 750 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 14:01 8:00
2 Mirjam Halvorsrud Melhus IL 15:25 +1:24 8:48
3 Linda Rivedal Sentrum OK 17:30 +3:29 10:00
4 Cecilie Hiorth Sandnes IL (Rogaland) 17:48 +3:47 10:10
5 Camilla Fosstveit Raumar Orientering 17:56 +3:55 10:14
6 Marianne Skuseth Bø OL 18:46 +4:45 10:43
7 Elen Krohn Gjessing Heming Orientering 19:37 +5:36 11:12
8 Marte Ljådal IL Hauken 19:57 +5:56 11:24
9 Mona Sveen Vang OL 20:10 +6:09 11:31
10 Solveig Schou OK Sør 20:50 +6:49 11:54
11 Bente Molenaar Modum OL 21:39 +7:38 12:22
12 Tone Roll-Toft Fana IL 22:43 +8:42 12:58
13 Åse Aud Moldal Nyhus Birkenes IL 24:45 +10:44 14:08
14 Hege Andersen IL Koll 27:05 +13:04 15:28
15 Siri Coward OK Sør 27:43 +13:42 15:50

D 17-N

1 690 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Bjaadal OK Skeidi 23:45 14:03
2 Margunn Brandsberg Egersund OK 32:49 +9:04 19:25
Tordis Frøytlog Egersund OK diskvalifisert

D 17-20

2 060 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 13:04 6:20
2 Emma Arnesen Byåsen IL 13:14 +0:10 6:25
3 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 13:21 +0:17 6:28
4 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 13:31 +0:27 6:33
5 Ane Dyrkorn Eiker OL 13:36 +0:32 6:36
6 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 13:38 +0:34 6:37
7 Julie Hjortland Larvik OK 13:53 +0:49 6:44
8 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 13:54 +0:50 6:44
9 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 13:59 +0:55 6:47
10 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 14:06 +1:02 6:50
11 Silje Hauge Hisøy OK 14:12 +1:08 6:53
12 Thea Dyrkorn Eiker OL 14:24 +1:20 6:59
13 Karolina Stanova SCM/TSM Jestedska oblast 14:25 +1:21 6:59
14 Martine Topstad Larvik OK 14:32 +1:28 7:03
15 Sarka Sokolarova SCM/TSM Jestedska oblast 14:34 +1:30 7:04
16 Åse Bergan Nydalens SK 14:38 +1:34 7:06
17 Mathilde Sønsterudbråten Raumar Orientering 14:45 +1:41 7:09
18 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 14:52 +1:48 7:13
19 Lucie Janouskova SCM/TSM Jestedska oblast 14:53 +1:49 7:13
20 Lenka Kovarova SCM/TSM Jestedska oblast 14:57 +1:53 7:15
21 Marketa Thorova SCM/TSM Jestedska oblast 15:02 +1:58 7:17
22 Lucie Novakova SCM/TSM Jestedska oblast 15:04 +2:00 7:18
23 Alena Linkova SCM/TSM Jestedska oblast 15:14 +2:10 7:23
24 Lucie Roskotova SCM/TSM Jestedska oblast 15:18 +2:14 7:25
25 Birka Øhlenschlæger Nielsen Silkeborg OK 15:32 +2:28 7:32
26 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 15:53 +2:49 7:42
27 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 16:02 +2:58 7:46
28 Ludmila Hudska SCM/TSM Jestedska oblast 16:13 +3:09 7:52
29 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 16:21 +3:17 7:56
30 Synne Fossøy NTNUI 16:55 +3:51 8:12
31 Ingvild Wang NTNUI 17:00 +3:56 8:15
32 Sarka Knizkova SCM/TSM Jestedska oblast 18:09 +5:05 8:48
33 Hedvig Kjellevold Malde IL Gular 18:13 +5:09 8:50
34 Kristin Mestad Torridal IL 18:47 +5:43 9:07
35 Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering 20:26 +7:22 9:55
36 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 20:31 +7:27 9:57
37 Anna Furstova SCM/TSM Jestedska oblast 39:31 +26:27 19:10

D 21-

2 300 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marianne Andersen Kristiansand OK 13:22 5:48
2 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 14:51 +1:29 6:27
3 Tone Wigemyr Bækkelagets SK 15:03 +1:41 6:32
4 Elisabeth Ingvaldsen Nydalens SK 15:15 +1:53 6:37
5 Hanne Nøvik Nydalens SK 15:17 +1:55 6:38
6 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 15:30 +2:08 6:44
7 Katerina Kaskova SCM/TSM Jestedska oblast 15:35 +2:13 6:46
8 Henriette Albon Varegg Fleridrett 15:39 +2:17 6:48
9 Linda Sjøgren Røyken OL 15:44 +2:22 6:50
10 Aurora Fossøy NTNUI 15:59 +2:37 6:56
11 Benedicte Hald Bjørgum Kristiansand OK 16:13 +2:51 7:03
12 Alena Neradova SCM/TSM Jestedska oblast 16:28 +3:06 7:09
13 Sunniva Morgan Malvik IL 17:17 +3:55 7:30
14 Kristin Sletner Røyken OL 17:19 +3:57 7:31
15 Silje Arntzen NTNUI 17:45 +4:23 7:43
16 Nina Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 18:11 +4:49 7:54
17 Hanne Wigemyr Kjeldsen Oddersjaa SSK 18:57 +5:35 8:14
18 Hege Holth Rekaa Røyken OL 19:23 +6:01 8:25
19 Pia Skyttersæter Iversen Heming Orientering 19:51 +6:29 8:37
20 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 20:32 +7:10 8:55
21 Synnøve Bråten Vegårshei IL 21:26 +8:04 9:19
22 Blanka Krenkova SCM/TSM Jestedska oblast 23:06 +9:44 10:02

D 35-

2 060 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Dominika Pachnerova SCM/TSM Jestedska oblast 16:21 7:56
2 Ellen Tindeland Stavanger Orienteringsklubb 18:06 +1:45 8:47
3 Pernille Nauf Hedrum OL 18:07 +1:46 8:47
4 Hilde Molenaar Modum OL 18:44 +2:23 9:05
5 Tone Nilsen Bø OL 24:42 +8:21 11:59

D 40-

1 910 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Trude Harstad Bø OL 13:29 7:03
2 Ingrid Undstad Larvik OK 14:08 +0:39 7:23
3 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 14:11 +0:42 7:25
4 Ellen Gustafsson Kongsberg OL 15:13 +1:44 7:58
5 Inger Marie Broers Damsgaard Hisøy OK 15:21 +1:52 8:02
6 Barbara Schulthess OLC Kapreolo 15:34 +2:05 8:09
7 Milda Øhlckers IL Tyrving 15:48 +2:19 8:16
8 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 16:22 +2:53 8:34
9 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 16:31 +3:02 8:38
10 Berit Herstad Bækkelagets SK 17:14 +3:45 9:01
11 Tone Hirsch IF Trauma 18:01 +4:32 9:25
12 Målfrid Konst Kristiansand OK 18:02 +4:33 9:26
13 Christina Sandvand Omfjord Oddersjaa SSK 18:03 +4:34 9:27
14 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 18:29 +5:00 9:40
15 Hanne Marthe Østvold Heming Orientering 18:35 +5:06 9:43
16 Anette Firing Andebu IL 19:09 +5:40 10:01
17 Linn Carina Daland Kristiansand OK 19:23 +5:54 10:08
18 Ingunn Anda Haug Sandnes IL (Rogaland) 19:48 +6:19 10:21
19 Marianne Bruun Lien Sandefjord TIF 20:38 +7:09 10:48

D 45-

1 910 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Christina White Søgne og Songdalen OK 14:40 7:40
2 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 14:52 +0:12 7:47
3 Kristin Sandven Notodden OL 15:36 +0:56 8:10
4 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 16:12 +1:32 8:28
5 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 16:36 +1:56 8:41
6 Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 16:39 +1:59 8:43
7 Ann Elin Flågen Heming Orientering 16:58 +2:18 8:52
8 Marianne Hauge Hisøy OK 17:01 +2:21 8:54
9 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 17:02 +2:22 8:55
10 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 17:07 +2:27 8:57
11 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 17:43 +3:03 9:16
12 Gro Eide OK Sør 17:51 +3:11 9:20
13 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 18:04 +3:24 9:27
14 Marian Kjellevold IL Gular 18:08 +3:28 9:29
15 Monica Feyling Kolbotn og Skimt OL 19:02 +4:22 9:57
16 Benedicte Beckmann Oddersjaa SSK 19:29 +4:49 10:12
17 Marianne Reusch Heming Orientering 20:26 +5:46 10:41
18 Elise Gisholt Fossum IF 20:39 +5:59 10:48
19 Ingunn Schei Ås-NMBU Orientering 21:08 +6:28 11:03
20 Solveig Bergan Nydalens SK 21:13 +6:33 11:06
21 Marianne Høivold Kongsberg OL 22:28 +7:48 11:45
22 Idun Magdalene Bøyum Augland Bergens TF 22:32 +7:52 11:47

D 50-

1 870 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 14:17 7:38
2 Elisabeth Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 14:48 +0:31 7:54
3 Kjersti Hov Fossum IF 14:49 +0:32 7:55
4 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 15:20 +1:03 8:11
5 Vanja Staff OL Toten-Troll 15:42 +1:25 8:23
6 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 16:19 +2:02 8:43
7 Kari Christiansen Sandefjord OK 17:07 +2:50 9:09
8 Liv Omdal Sandnes IL (Rogaland) 17:25 +3:08 9:18
8 Lise Roll Fana IL 17:25 +3:08 9:18
10 Nina Elise Jørgensen Nittedal OL 17:30 +3:13 9:21
11 Signe Ottesen Sandnes IL (Rogaland) 18:43 +4:26 10:00
12 Torill Andersen Sandnes IL (Rogaland) 18:53 +4:36 10:05
13 Hege Fjellbirkeland IL Gular 19:19 +5:02 10:19
14 Anita Wiberg Gjelsten IL Høvdingen 19:27 +5:10 10:24
15 Ulrika Haajanen OK Raseborg 21:30 +7:13 11:29
Ragnhild Hald Kristiansand OK diskvalifisert
Ann Sissel Vehus Verdal OK diskvalifisert

D 55-

1 550 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 11:05 7:09
2 Runa Skyttersæter Heming Orientering 11:10 +0:05 7:12
3 May Meling Stavanger Orienteringsklubb 11:59 +0:54 7:43
4 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 12:01 +0:56 7:45
5 Gro Pedersen OK Skeidi 12:09 +1:04 7:50
6 Anne-Heidrun Risdal IK Grane Arendal Orientering 12:57 +1:52 8:21
7 Eli Frafjord Ganddal IL 13:28 +2:23 8:41
8 Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering 14:01 +2:56 9:02
9 Gro Hege Ludvigsen Måren OK 14:55 +3:50 9:37
10 Anne Karin Ribe Kristiansand OK 14:57 +3:52 9:38
11 Inger Schibsted Røyken OL 15:10 +4:05 9:47
12 Hanne Herum OK Skeidi 15:35 +4:30 10:03
13 Trude Bråten Voss IL 16:56 +5:51 10:55
14 Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL 18:01 +6:56 11:37
Grete S B Hovi Skien OK diskvalifisert
Gunn Botnen Bø OL diskvalifisert

D 60-

1 550 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Rannveig Solli Askøy OL 11:18 7:17
2 Anne Kjersti Daltveit Fana IL 12:08 +0:50 7:49
3 Inger Nergaard Stokke IL 12:47 +1:29 8:14
4 Kjellaug Grødem Voss IL 12:59 +1:41 8:22
5 Anne-Berit Rasmussen OL Tønsberg og omegn 13:22 +2:04 8:37
6 Tonny Lindquist OK Skeidi 13:57 +2:39 9:00
7 Grethe Wanvik Johansen Sturla, IF 18:49 +7:31 12:08

D 65-

1 580 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Margareta Brynhildsen Stokke IL 16:59 10:44
2 Signe Heivoll Søgne og Songdalen OK 17:37 +0:38 11:08
3 Hedvig Anda Sandnes IL (Rogaland) 20:57 +3:58 13:15
4 Edel Slettemark Stord Orientering 25:17 +8:18 16:00
5 Else-Margrethe Bredland Søgne og Songdalen OK 27:46 +10:47 17:34
Anne Karin Stigemo IL Imås diskvalifisert

D 70-

1 580 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 15:31 9:49
2 Kari Timenes Laugen IL Imås 15:39 +0:08 9:54
3 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 18:09 +2:38 11:29
4 Ingeborg Bøbel IL Imås 20:22 +4:51 12:53
5 Thorunn Aamodt Ovesen Lardal OL 20:49 +5:18 13:10
6 Eli Klovning Porsgrunn OL 22:02 +6:31 13:56
7 Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK 27:27 +11:56 17:22
8 Aina Romsdal Mauritzsen Varanger Orienteringslag 37:45 +22:14 23:53

D 75-

1 580 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 22:08 14:00
2 Tirill Liby Seip OK Skeidi 22:25 +0:17 14:11
3 Gudveig Jørundland OK Sør 27:23 +5:15 17:19
4 Hjørdis Egner Heming Orientering 28:54 +6:46 18:17
5 Johanna Ytterbøl Gimle IF 35:13 +13:05 22:17

D 80-

1 580 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Ellen Mathisen Porsgrunn OL diskvalifisert

H -10

1 760 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 20:26 11:36
Lauritz Brunborg Nittedal OL 19:41 11:11
Håvard Rekve Lian Fossum IF 15:06 8:34
Ole Magnus Repstad Storemyr IL Hauken 24:54 14:08
Theo Winsents Sæter Måren OK 16:54 9:36
Ask Felland Sætnan Fossum IF 19:30 11:04
Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 17:49 10:07
Birk Bjaadal Winberg OK Skeidi 18:24 10:27
Mathias Linløkken Østmarka OK diskvalifisert

H 11-12

1 760 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Eirik Frost Alta OL 10:57 6:13
2 Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) 11:06 +0:09 6:18
3 Felix R. Hylleseth Sentrum OK 11:35 +0:38 6:34
4 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 11:53 +0:56 6:45
5 Edvin Aakre Egersund OK 11:55 +0:58 6:46
6 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 11:56 +0:59 6:46
7 Fridtjof Reusch Heming Orientering 12:47 +1:50 7:15
8 Christian Fredrik Borg IL Koll 12:59 +2:02 7:22
9 Reno Pape Konnerud IL 13:06 +2:09 7:26
10 Omund Thu Landstad Sandnes IL (Rogaland) 13:54 +2:57 7:53
11 Stian Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 14:45 +3:48 8:22
12 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 15:02 +4:05 8:32
13 Chris Ruben Erfjord OK Sør 16:19 +5:22 9:16
14 Eskil Stielstra Sauda Orienteringsklubb 16:30 +5:33 9:22
15 Ole Andre Brandsberg Egersund OK 16:44 +5:47 9:30
16 Simen Rønning Johansen Måren OK 17:20 +6:23 9:50
17 Erik Zagar Larvik OK 17:56 +6:59 10:11
17 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 17:56 +6:59 10:11
19 Einar Østvold Heming Orientering 18:20 +7:23 10:25
20 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 18:50 +7:53 10:42
21 Isa Bønnhoff Ucler OK Sør 21:49 +10:52 12:23
22 Järvi Stielstra Sauda Orienteringsklubb 22:53 +11:56 13:00
23 Johannes Halvorsrud Melhus IL 26:36 +15:39 15:06
Bjørnar Peikli Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert
Fredrik Skovly IL Vindbjart diskvalifisert

H 13-14

1 710 m, 45 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 9:45 5:42
2 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 9:55 +0:10 5:47
3 Grunde Isaksætre Grue IL 9:58 +0:13 5:49
4 Felix Finsrud Asker Skiklubb 10:05 +0:20 5:53
5 Henrik Reusch Heming Orientering 10:08 +0:23 5:55
6 Mikkel Katla Fossum IF 10:15 +0:30 5:59
7 Iver Ringheim Larvik OK 10:29 +0:44 6:07
8 Martin Vehus Skjerve Verdal OK 11:13 +1:28 6:33
9 Petter Andreas Lona Wing OK 11:25 +1:40 6:40
10 Simon Beckmann Kristiansen Oddersjaa SSK 11:26 +1:41 6:41
11 Samuel Kleppa Ålgård Orientering 11:27 +1:42 6:41
12 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 11:29 +1:44 6:42
13 August Syrdal Øen Heming Orientering 11:33 +1:48 6:45
14 Birk Felland Sætnan Fossum IF 11:39 +1:54 6:48
15 Simen Fritzner Nittedal OL 11:50 +2:05 6:55
16 Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering 11:58 +2:13 6:59
17 Arthur Brunborg Nittedal OL 12:00 +2:15 7:01
18 Jonas Myhr Asker Skiklubb 12:10 +2:25 7:06
18 Ulrik Hellen TIF Viking 12:10 +2:25 7:06
20 Brage Takle Kristiansand OK 12:14 +2:29 7:09
21 Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering 12:15 +2:30 7:09
22 Eilev Kvaale Asker Skiklubb 12:23 +2:38 7:14
23 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 12:30 +2:45 7:18
24 Gard Frost Alta OL 12:46 +3:01 7:27
25 Mats Lindaas Elverum OK 13:12 +3:27 7:43
26 Kåre Peter Krohn Gjessing Heming Orientering 13:17 +3:32 7:46
27 Jakob Torgersen Halden SK 13:35 +3:50 7:56
28 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 13:44 +3:59 8:01
29 Sigurd Amundsen Bjørkli Ringerike OL 13:46 +4:01 8:03
30 Sindre Gisholt Fossum IF 13:58 +4:13 8:10
31 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 14:15 +4:30 8:20
32 Sindre Fidje Andersen OK Sør 14:27 +4:42 8:27
33 Thomas Valdal Sandnes IL (Rogaland) 15:44 +5:59 9:12
34 Tor Eirik Eckhoff Gjermestad Egersund OK 15:48 +6:03 9:14
35 Sindre Skeie Petterson Egersund OK 15:55 +6:10 9:18
36 Birk Thorstensen Oppsal Orientering 17:08 +7:23 10:01
37 Herman Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 18:04 +8:19 10:33
38 Jørgen Westerheim Stord Orientering 20:08 +10:23 11:46
39 Simen Kolbergsrud Røyken OL 20:18 +10:33 11:52
40 Bo Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 20:38 +10:53 12:03
41 Magnus Fossum IK Grane Arendal Orientering 25:57 +16:12 15:10
42 Vetle Lysaker Norbom Konnerud IL 27:27 +17:42 16:03
Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering diskvalifisert
Eskil Frischknecht Alta OL diskvalifisert
Gaute Fosstveit Raumar Orientering diskvalifisert

H 13-16C

1 700 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Even Amundsen Bjørkli Ringerike OL 13:12 7:45
2 Morten Trøan Kolbotn og Skimt OL 14:37 +1:25 8:35
3 Gaute Lindaas Elverum OK 14:43 +1:31 8:39
4 Vegard Haug Sandnes IL (Rogaland) 15:04 +1:52 8:51
4 Lars Gåsvik Narvestad Halden SK 15:04 +1:52 8:51
6 Ole Simen Eckhoff Gjermestad Egersund OK 15:51 +2:39 9:19
7 Erlend Sundsdal Birkenes IL 15:55 +2:43 9:21
8 Preben Bransdsberg Stormyr Egersund OK 16:00 +2:48 9:24
Magnus Ellefsen Moen OK Skeidi diskvalifisert
Anders Ljådal IL Hauken diskvalifisert

H 13-16N

1 690 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sigve Feyling Kolbotn og Skimt OL 18:43 11:04
Ove Strømsvåg Egersund OK diskvalifisert

H 15-16

1 870 m, 47 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marius Aurebekk Kristiansand OK 10:08 5:25
2 David Runde Kristiansand OK 10:25 +0:17 5:34
3 Sander Arntzen Asker Skiklubb 10:27 +0:19 5:35
4 Ondrej Budsky SCM/TSM Jestedska oblast 10:29 +0:21 5:36
5 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 10:31 +0:23 5:37
6 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 10:32 +0:24 5:37
7 Even Lindaas Vang OL 10:41 +0:33 5:42
7 Lars Young Vik Nydalens SK 10:41 +0:33 5:42
9 Dan Pavlovec SCM/TSM Jestedska oblast 10:45 +0:37 5:44
10 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 10:46 +0:38 5:45
11 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 10:47 +0:39 5:45
12 Peter Gisholt Fossum IF 10:56 +0:48 5:50
13 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 10:58 +0:50 5:51
14 Sivert Sande Kverme Fossum IF 11:03 +0:55 5:54
15 Josef Nagy SCM/TSM Jestedska oblast 11:22 +1:14 6:04
16 Eskil Frøisland Vang OL 11:23 +1:15 6:05
17 Antonin Smaus SCM/TSM Jestedska oblast 11:28 +1:20 6:07
18 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 11:32 +1:24 6:10
19 Trygve Myhr Asker Skiklubb 11:42 +1:34 6:15
20 Anders Vestøl Vegårshei IL 11:48 +1:40 6:18
20 Fredrik Vehus Skjerve Verdal OK 11:48 +1:40 6:18
22 Petr Melichar SCM/TSM Jestedska oblast 11:49 +1:41 6:19
23 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 11:54 +1:46 6:21
24 Magnus Mosfjell Birkenes IL 11:55 +1:47 6:22
25 Herman Brunborg Nittedal OL 11:58 +1:50 6:23
26 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 12:00 +1:52 6:25
27 Asgeir R. Jensen Birkenes IL 12:01 +1:53 6:25
28 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 12:04 +1:56 6:27
29 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 12:08 +2:00 6:29
30 Audun Bergan Nydalens SK 12:13 +2:05 6:31
31 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 12:17 +2:09 6:34
32 Eivind Berner Myhre Fossum IF 12:26 +2:18 6:38
33 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 12:39 +2:31 6:45
34 Jonas Myhre Kristiansand OK 12:48 +2:40 6:50
35 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 12:50 +2:42 6:51
36 Jakub Bradac SCM/TSM Jestedska oblast 13:10 +3:02 7:02
37 Jakub Bily SCM/TSM Jestedska oblast 13:19 +3:11 7:07
38 Henrik Haga Nesse Haugesund IL Orientering 14:00 +3:52 7:29
39 Ole Gunnar Lund Jensen Oddersjaa SSK 14:15 +4:07 7:37
40 Fredrik Sveen Vang OL 14:37 +4:29 7:48
41 Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL 15:18 +5:10 8:10
42 Ole Hänsel SV Lengefeld 16:43 +6:35 8:56
43 Kristian Skovly IL Vindbjart 19:00 +8:52 10:09
Sander S. Lindevik Kristiansand OK diskvalifisert
Kristian Pytten Kristiansand OK diskvalifisert
Martin Adamec SCM/TSM Jestedska oblast diskvalifisert
Erlend Fidje Andersen OK Sør diskvalifisert

H 17-A kort

1 890 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Håkon Eide OK Sør 11:07 5:52
2 Sigurd Svaland Aas Kristiansand OK 12:57 +1:50 6:51
3 Per Ivar Vaaje Marnardal IL 13:27 +2:20 7:06
4 Steinar Aas Birkenes IL 13:35 +2:28 7:11
5 Kjell Ingolf Ropstad Otra IL 13:43 +2:36 7:15
6 Peter Carlsen Røyken OL 13:44 +2:37 7:15
7 Espen Coward OK Sør 13:48 +2:41 7:18
8 Geir Jonny Ringvoll IK Grane Arendal Orientering 13:51 +2:44 7:19
9 Jørn Bergan Vegårshei IL 15:09 +4:02 8:00
10 Kurt Kleppa Ålgård Orientering 15:23 +4:16 8:08
11 Frode Sørensen IK Grane Arendal Orientering 16:00 +4:53 8:27
12 Guttorm Nyhus Birkenes IL 16:09 +5:02 8:32
13 Andreas Sommerfelt Vegårshei IL 16:41 +5:34 8:49
14 Steinar Sunde Søgne og Songdalen OK 17:51 +6:44 9:26

H 17-B

1 620 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tommy Sæter Kongsberg OL 9:32 5:53
2 Sander Feyling Kolbotn og Skimt OL 9:45 +0:13 6:01
3 Simon Feyling Kolbotn og Skimt OL 9:49 +0:17 6:03
4 Runar Thorstensen Oppsal Orientering 10:02 +0:30 6:11
5 Morten Coward OK Sør 10:29 +0:57 6:28
6 Ronny Ervik OK Skeidi 10:32 +1:00 6:30
7 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 10:34 +1:02 6:31
8 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 11:21 +1:49 7:00
9 Torodd Kolbergsrud Røyken OL 11:49 +2:17 7:17
10 Olav Helland Egersund OK 11:52 +2:20 7:19
11 Morten Andresen OK Skeidi 12:02 +2:30 7:25
12 Arild Jørgensen Oddersjaa SSK 12:39 +3:07 7:48
13 Eivind Kløvstad Sandefjord OK 12:46 +3:14 7:52
14 Espen Ekholt Berg Kongsberg OL 12:59 +3:27 8:00
15 Eiliv Bjarne Lønningen Otra IL 13:01 +3:29 8:02
16 Lars Andreas Een Voss IL 13:28 +3:56 8:18
17 Frode Rødølen Voss IL 15:33 +6:01 9:35
18 Bjørn A Friestad Kristiansand OK 15:46 +6:14 9:43
Geir Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert
Geir Egil Norbom Konnerud IL diskvalifisert

H 17-C

1 750 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Steinar Frøytlog Egersund OK 14:08 8:04
2 Erik Hasli Snertingdal IF Orientering 15:37 +1:29 8:55
3 Gunnar Fosstveit Raumar Orientering 15:45 +1:37 9:00
4 Svein-Tore Gåsvik Narvestad Halden SK 15:58 +1:50 9:07
5 Egil Christopher Hoen Eiker OL 16:20 +2:12 9:20
6 Tony Halsall Otra IL 16:26 +2:18 9:23
7 Frode Trøan Kolbotn og Skimt OL 16:44 +2:36 9:33
8 Tor Eckhoff Gjermestad Egersund OK 16:47 +2:39 9:35
9 Jon Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 20:42 +6:34 11:49
10 Bjørn A. Ropstad Otra IL 21:08 +7:00 12:04
11 Arne Thomassen Lillesand IL 21:09 +7:01 12:05
12 Lars-Erik Østerud Eiker OL 22:55 +8:47 13:05
13 Arnfinn Sørum Skien OK 24:03 +9:55 13:44
Rodney Molenaar Modum OL diskvalifisert

H 17-20

2 310 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 11:36 5:01
2 Michal Boránek USK Prague 11:57 +0:21 5:10
3 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 12:14 +0:38 5:17
4 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 12:15 +0:39 5:18
5 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 12:16 +0:40 5:18
6 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 12:40 +1:04 5:29
7 Mathias Hermstad Freidig 12:41 +1:05 5:29
8 Vit Kostejn SCM/TSM Jestedska oblast 12:54 +1:18 5:35
9 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 13:00 +1:24 5:37
10 Ole Kostøl Kristiansand OK 13:03 +1:27 5:38
11 Magnus Sandven Notodden OL 13:07 +1:31 5:40
12 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 13:09 +1:33 5:41
12 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 13:09 +1:33 5:41
14 Marius Pytten Kristiansand OK 13:10 +1:34 5:41
15 Matej Burda SCM/TSM Jestedska oblast 13:16 +1:40 5:44
16 Henrik Upsal NTNUI 13:23 +1:47 5:47
17 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 13:26 +1:50 5:48
18 Knut Kyrkjebø TIF Viking 13:51 +2:15 5:59
19 Tomas Thor SCM/TSM Jestedska oblast 13:53 +2:17 6:00
20 Tobias Kristensen Larvik OK 13:55 +2:19 6:01
21 Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK 14:18 +2:42 6:11
21 Ondrej Bek SCM/TSM Jestedska oblast 14:18 +2:42 6:11
23 Krystof Karatsiolis SCM/TSM Jestedska oblast 14:22 +2:46 6:13
24 Vojtech Melichar SCM/TSM Jestedska oblast 14:26 +2:50 6:14
25 Miroslav Janecek SCM/TSM Jestedska oblast 14:42 +3:06 6:21
26 Tomas Hlubucek SCM/TSM Jestedska oblast 14:54 +3:18 6:27
27 Marek Novotny SCM/TSM Jestedska oblast 14:56 +3:20 6:27
28 Jan Smaus SCM/TSM Jestedska oblast 14:59 +3:23 6:29
29 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 15:04 +3:28 6:31
30 Henrik Hamrefors Västerås SOK 15:09 +3:33 6:33
31 Henrik Chr. Hirsch IF Trauma 15:50 +4:14 6:51
32 Even Fossum IK Grane Arendal Orientering 15:51 +4:15 6:51
33 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 16:22 +4:46 7:05
34 Joar Fuglestad Ålgård Orientering 16:34 +4:58 7:10
35 John Runde Kristiansand OK 16:42 +5:06 7:13
36 Bjørnar Kregnes Kristiansand OK 17:08 +5:32 7:25
37 Alf Gabriel Krohn Gjessing Heming Orientering 17:29 +5:53 7:34
38 Kristian Nyhus Birkenes IL 17:40 +6:04 7:38
39 Ove Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 17:47 +6:11 7:41
Eirik Sundby Håland Oddersjaa SSK diskvalifisert
Sebastian Daland Kristiansand OK diskvalifisert

H 21-

2 680 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vegard Danielsen Kristiansand OK 13:48 5:08
2 Gaute Friestad Kristiansand OK 13:53 +0:05 5:10
3 Christian Bøen Kristiansand OK 14:22 +0:34 5:21
4 Jostein Andersen Nydalens SK 14:46 +0:58 5:30
5 Jonathan Albon Varegg Fleridrett 14:59 +1:11 5:35
6 Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering 15:05 +1:17 5:37
7 Tomas Dlabaja SCM/TSM Jestedska oblast 15:16 +1:28 5:41
8 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 15:28 +1:40 5:46
9 Morten Jørgensen Kristiansand OK 15:30 +1:42 5:47
10 Harald Astrup Arnesen Heming Orientering 15:35 +1:47 5:48
11 Dan Wolf SCM/TSM Jestedska oblast 15:46 +1:58 5:52
12 Håvard Krey Hansen OK Silsand 15:56 +2:08 5:56
13 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 16:03 +2:15 5:59
14 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 16:10 +2:22 6:01
15 Eivind Romberg Kvaale Bø OL 16:48 +3:00 6:16
16 Nicholas Morgan Malvik IL 16:49 +3:01 6:16
17 Lars Sigve Oftedal Ålgård Orientering 17:06 +3:18 6:22
18 Tomas Kobr SCM/TSM Jestedska oblast 17:14 +3:26 6:25
19 Martin Holth Johannessen Røyken OL 17:25 +3:37 6:29
20 Sigve Botnen Bø OL 17:38 +3:50 6:34
21 Kenneth Mydland Egersund OK 17:45 +3:57 6:37
22 Eirik Holth Johannessen Røyken OL 18:07 +4:19 6:45
23 Hallvard Tyldum Emblem IL 18:09 +4:21 6:46
24 Jan Kocib SCM/TSM Jestedska oblast 18:25 +4:37 6:52
25 Jan Picek SCM/TSM Jestedska oblast 18:27 +4:39 6:53
26 Øystein Botnen Bø OL 18:31 +4:43 6:54
27 Lasse Kløvstad Sandefjord OK 18:39 +4:51 6:57
28 Jørgen Hetland Egersund OK 18:49 +5:01 7:01
29 Jan Cechlovsky SCM/TSM Jestedska oblast 19:17 +5:29 7:11
30 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 19:28 +5:40 7:15
31 Såmund Botnen NOTEAM 19:51 +6:03 7:24
32 Stanislav Nejman SCM/TSM Jestedska oblast 20:16 +6:28 7:33
33 Thorstein Wang NTNUI 20:23 +6:35 7:36
34 Tomas Krenek SCM/TSM Jestedska oblast 20:24 +6:36 7:36
35 Ondrej Vanis SCM/TSM Jestedska oblast 20:26 +6:38 7:37
36 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 21:24 +7:36 7:59
37 Kristian Bråten Førde IL 21:30 +7:42 8:01
Knut Sveinung Holth Rekaa Røyken OL diskvalifisert

H 35-

2 310 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Erik S Molenaar Modum OL 13:43 5:56
2 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 14:58 +1:15 6:28
3 Thomas Roskifte OK Moss 15:11 +1:28 6:34
4 Lars Aurebekk Fredrikstad SK 16:05 +2:22 6:57
5 Petr Boránek USK Prague 16:51 +3:08 7:17
6 Pavel Pachner SCM/TSM Jestedska oblast 16:55 +3:12 7:19
7 Per Henrik Zagar Larvik OK 17:34 +3:51 7:36

H 40-

2 300 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 13:16 5:46
2 Espen Danevad Fredrikstad SK 13:37 +0:21 5:55
3 Stig Dalsøren Kristiansand OK 14:19 +1:03 6:13
4 Torbjørn Blom-hagen Fossum IF 14:50 +1:34 6:26
5 Tallak Olav Gryting Gjerstad IL 15:00 +1:44 6:31
6 Kjell Arne Håland OK Sør 15:09 +1:53 6:35
7 Espen Røste Kongsberg OL 15:45 +2:29 6:50
8 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 15:46 +2:30 6:51
9 Johs Hjelmstad Bækkelagets SK 16:33 +3:17 7:11
10 Trond Myhre Fossum IF 16:37 +3:21 7:13
11 Martin Bjørkenes Hisøy OK 16:42 +3:26 7:15
11 Eivind Lona Wing OK 16:42 +3:26 7:15
13 Sturle Furland Sandefjord OK 16:55 +3:39 7:21
14 Bjørnar André Haug Sandnes IL (Rogaland) 17:04 +3:48 7:25
15 Marcel Niederhauser Askøy OL 17:10 +3:54 7:27
16 Gunnar Petterson Egersund OK 17:23 +4:07 7:33
17 Atle Borgersen Hedrum OL 17:26 +4:10 7:34
18 Sander Stielstra Sauda Orienteringsklubb 18:44 +5:28 8:08
19 Ståle Thortveit Søgne og Songdalen OK 19:04 +5:48 8:17
20 Lars Folgerø Sauda Orienteringsklubb 20:44 +7:28 9:00

H 45-

2 060 m, 54 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Knut Harald Hylleseth Sentrum OK 11:39 5:39
2 Jørgen Frøyd Larvik OK 12:05 +0:26 5:51
3 Kenneth Westerheim Stord Orientering 12:31 +0:52 6:04
4 Frode Nysæter Skien OK 12:33 +0:54 6:05
5 Thomas Frost Alta OL 12:34 +0:55 6:06
6 Magnus Landstad Sandnes IL (Rogaland) 12:42 +1:03 6:09
7 Kimme Arnesen Heming Orientering 12:50 +1:11 6:13
8 Einar Gisholt Fossum IF 13:33 +1:54 6:34
9 Jarle Solbakken Sauda Orienteringsklubb 13:35 +1:56 6:35
10 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 13:36 +1:57 6:36
11 Bjart Are Hellen TIF Viking 13:39 +2:00 6:37
12 Tom Kristensen Larvik OK 13:42 +2:03 6:39
13 Christian Jomaas Fossum IF 13:50 +2:11 6:42
14 Trond Gjelstad Sandefjord OK 13:52 +2:13 6:43
15 Oddgeir Eikeskog Sandnes IL (Rogaland) 13:54 +2:15 6:44
16 Christian Reusch Heming Orientering 13:55 +2:16 6:45
17 Lars Baklid Konnerud IL 13:57 +2:18 6:46
18 Pål Winberg OK Skeidi 14:03 +2:24 6:49
19 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 14:06 +2:27 6:50
20 Jone Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 14:19 +2:40 6:56
21 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 14:21 +2:42 6:57
22 Geir Torgersen Halden SK 14:31 +2:52 7:02
22 Vidar Gjelstad Oppsal Orientering 14:31 +2:52 7:02
24 Jesper Fenger-Grøn OK Snab 14:35 +2:56 7:04
25 Odd-Ivan Lorentsen OK Silsand 14:36 +2:57 7:05
26 Truls Kvaase Bækkelagets SK 14:51 +3:12 7:12
27 Are Strandlie Gjø-Vard OL 14:55 +3:16 7:14
28 Svein-Erik Kvame Ganddal IL 15:00 +3:21 7:16
29 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 15:10 +3:31 7:21
29 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 15:10 +3:31 7:21
31 Erik Engløkk Haugesund IL Orientering 15:17 +3:38 7:25
32 Thorbjørn Værp Kristiansand OK 15:20 +3:41 7:26
32 Tor Brenna Nittedal OL 15:20 +3:41 7:26
34 Torstein Kvaale Asker Skiklubb 15:22 +3:43 7:27
35 Inge Hauge Hisøy OK 15:24 +3:45 7:28
36 Anders Holst Porsgrunn OL 15:26 +3:47 7:29
37 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 15:29 +3:50 7:30
38 Knut Aurebekk Torridal IL 15:38 +3:59 7:35
39 Espen Feyling Kolbotn og Skimt OL 15:41 +4:02 7:36
40 Gunnar Engen Vik Nydalens SK 15:46 +4:07 7:39
41 Kjell Rune Logan-Halvorsrud Melhus IL 15:47 +4:08 7:39
42 Anders Flågen Heming Orientering 15:50 +4:11 7:41
43 Kjetil Damm TIF Viking 16:13 +4:34 7:52
43 Ole Edvard Hjortland Larvik OK 16:13 +4:34 7:52
45 Dag Wang Lillomarka OL 16:25 +4:46 7:58
46 Boye Dirro Bøhlerengen Oppsal Orientering 16:53 +5:14 8:11
47 Espen Johnsen Hedrum OL 17:01 +5:22 8:15
48 Per Kristian Tømt IL Imås 17:02 +5:23 8:16
49 Ola Peter Krohn Gjessing Heming Orientering 17:14 +5:35 8:21
50 Øystein Fuglestad Ålgård Orientering 18:03 +6:24 8:45
51 Ove Kjetså Otra IL 20:06 +8:27 9:45
52 Jan Eide OK Sør 21:15 +9:36 10:18
53 Jörg Hänsel SV Lengefeld 25:20 +13:41 12:17
Nils Tore Puntervold Egersund OK diskvalifisert

H 50-

1 910 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 12:19 6:26
2 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 12:23 +0:04 6:29
3 Helge Gisholt OK Skeidi 12:29 +0:10 6:32
4 Per Olav Nærestad IF Trauma 12:42 +0:23 6:38
5 Knut Erling Øen Heming Orientering 12:44 +0:25 6:40
6 Stein-Erik Scheie OK Sør 12:59 +0:40 6:47
7 Jan-Einar Øvremo Ålgård Orientering 13:06 +0:47 6:51
8 Nils Gunnar Gjelsten IL Høvdingen 13:36 +1:17 7:07
9 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 13:43 +1:24 7:10
10 Per Olav Haarr Ganddal IL 13:44 +1:25 7:11
11 Bjørn Hølleland Fana IL 13:55 +1:36 7:17
12 Idar Brekke Ås-NMBU Orientering 14:14 +1:55 7:27
13 Juha Viena Ringerike OL 14:33 +2:14 7:37
14 Sturle Omdal Sandnes IL (Rogaland) 14:34 +2:15 7:37 Last ned GPS-spor i gpx-format
15 Helge Aronsen Hæstad IL BUL-Tromsø 14:38 +2:19 7:39
16 Oluf Bøckman Kristiansand OK 14:44 +2:25 7:42
17 Pål Augland Bergens TF 14:57 +2:38 7:49
18 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 15:38 +3:19 8:11
19 Frode Ødegårdstuen Snertingdal IF Orientering 15:40 +3:21 8:12
20 Leif Haajanen OK Raseborg 15:42 +3:23 8:13
21 Ole Tørnqvist Fana IL 15:46 +3:27 8:15
22 Ole Petter Vestøl Vegårshei IL 16:02 +3:43 8:23
23 Lasse Arnesen Heming Orientering 16:40 +4:21 8:43
24 Terje Linløkken Østmarka OK 16:43 +4:24 8:45
25 Ole-Herman Cappelen Hisøy OK 17:04 +4:45 8:56
26 Vegard Halden Nydalens SK 17:12 +4:53 9:00
27 Vidar Skjerve Verdal OK 17:24 +5:05 9:06
28 Egil Fossum IK Grane Arendal Orientering 19:07 +6:48 10:00
29 Rune Malmei Sandnes IL (Rogaland) 20:33 +8:14 10:45
30 Erik Borg IL Koll 20:45 +8:26 10:51
31 Bjarne Sommerstad Andebu IL 25:38 +13:19 13:25
32 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 26:32 +14:13 13:53
33 Hans Martin Skovly IL Vindbjart 26:41 +14:22 13:58
Geir Frøytlog Egersund OK diskvalifisert

H 55-

1 870 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jon Bjørgum Kristiansand OK 11:52 6:20
2 Onno Verberne OL Toten-Troll 12:02 +0:10 6:26
3 Lars Fremstad Larvik OK 12:13 +0:21 6:31
4 Nils Hæstad Fossum IF 12:32 +0:40 6:42
5 Johan Lunde IL Koll 13:08 +1:16 7:01
6 Jan Vidar Wernersen Øyestad IF allianse 13:14 +1:22 7:04
7 Morten Karlsen Måren OK 13:27 +1:35 7:11
8 Svein Harald Hansen OK Silsand 13:38 +1:46 7:17
9 Svein S Jacobsen IL Tyrving 13:50 +1:58 7:23
10 Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering 13:58 +2:06 7:28
11 Tor Lohne Søgne og Songdalen OK 13:59 +2:07 7:28
12 Per Kaarby Fossum IF 15:13 +3:21 8:08
13 Terje Henriksen Asker Skiklubb 15:21 +3:29 8:12
14 Lasse Johnsen Oddersjaa SSK 16:01 +4:09 8:33
15 Kristen Ribe Kristiansand OK 16:04 +4:12 8:35
16 Ulf Hamrefors Västerås SOK 16:17 +4:25 8:42
17 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 17:03 +5:11 9:07
18 Erik Høivold Kongsberg OL 17:31 +5:39 9:22
19 Christian Schibsted Røyken OL 19:01 +7:09 10:10
20 Lars Peder Vaaje Marnardal IL 19:29 +7:37 10:25
21 Tore Lindaas Elverum OK 21:02 +9:10 11:14
22 Tore Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 22:18 +10:26 11:55
Øivind Sæbø Kristiansand OK diskvalifisert

H 60-

1 700 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Arve Glittum OK Skeidi 9:45 5:44
2 Harald Hovi Skien OK 10:27 +0:42 6:08
3 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 10:28 +0:43 6:09
4 Are Eriksen Oslostudentenes IK 10:59 +1:14 6:27
5 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 11:11 +1:26 6:34
6 Per Chr. Hagen Bø OL 11:59 +2:14 7:02
7 Reidar Heivoll Søgne og Songdalen OK 12:07 +2:22 7:07
8 Peter Foppen olv MINOR 12:15 +2:30 7:12
9 Magne Vollen Oslostudentenes IK 12:18 +2:33 7:14
10 Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering 12:32 +2:47 7:22
11 Terje Rasmussen OL Tønsberg og omegn 12:51 +3:06 7:33
12 Morten Johannessen Røyken OL 12:59 +3:14 7:38
13 Dagfinn Haarr Oddersjaa SSK 13:05 +3:20 7:41
14 Stein Coward OK Sør 13:33 +3:48 7:58
15 Bjarne Gimre Ganddal IL 14:01 +4:16 8:14
16 Gunnar Bråten Voss IL 14:02 +4:17 8:15
17 Stein Turtumøygard Måren OK 14:09 +4:24 8:19
18 Erling Strand Bergens TF 14:23 +4:38 8:27
19 Ketil Kvaale Høydalsmo IL 14:29 +4:44 8:31
20 Morten Benestad IK Grane Arendal Orientering 15:07 +5:22 8:53
21 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 15:16 +5:31 8:58
22 Jarle Botnen Bø OL 15:33 +5:48 9:08
23 Arild Bjørkenes Marnardal IL 16:28 +6:43 9:41
24 Øivind Pedersen OK Skeidi 19:34 +9:49 11:30
Bernt Heggøy Voss IL diskvalifisert
Torgeir Strandhagen Røyken OL diskvalifisert

H 65-

1 550 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jan Arve Solli Askøy OL 9:18 6:00
2 Widar Trømborg Sande Sportsklubb 9:54 +0:36 6:23
3 Frank Glad Balchen Oddersjaa SSK 9:55 +0:37 6:23
4 Tor Trøan Hadeland OL 10:18 +1:00 6:38
5 Atle Remme Porsgrunn OL 10:25 +1:07 6:43
6 Kjell Walter Sørensen IK Grane Arendal Orientering 10:32 +1:14 6:47
7 Kjell Audun Sundsdal Melum IL 10:51 +1:33 7:00
8 Sveinung Rekaa Notodden OL 11:21 +2:03 7:19
9 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 11:22 +2:04 7:20
10 Tore Berntsen Søgne og Songdalen OK 11:24 +2:06 7:21
11 Atle Bergseth Varegg Fleridrett 11:35 +2:17 7:28
12 Øyvin Simonsen IL Imås 11:49 +2:31 7:37
13 Martin Nauf Hedrum OL 11:56 +2:38 7:41
14 Erik Hodne Oddersjaa SSK 13:39 +4:21 8:48
Anders Waage Freidig diskvalifisert
Per Øhlckers IL Tyrving diskvalifisert

H 70-

1 550 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Helge Revhaug Ringerike OL 10:21 6:40
2 John Thomas Petersen Nittedal OL 10:45 +0:24 6:56
3 Ragnar Hillestad Lardal OL 10:55 +0:34 7:02
4 Harald Westerheim Fitjar IL 10:59 +0:38 7:05
5 Svein Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 11:09 +0:48 7:11
6 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 11:44 +1:23 7:34
7 Øyvind Egeskog Stavanger Orienteringsklubb 11:54 +1:33 7:40
8 Thor Palmgren Halden SK 12:41 +2:20 8:10
9 Bjørn A. Schou OK Sør 12:42 +2:21 8:11
10 Øistein Åsmul OL Trollelg 12:58 +2:37 8:21
11 John Ivar Kjellevold Modum OL 13:05 +2:44 8:26
12 Tor Svein Langås Oddersjaa SSK 13:41 +3:20 8:49
13 Knut Skjæveland Ganddal IL 14:13 +3:52 9:10
14 Konrad Becker OLG Basel 14:56 +4:35 9:38
15 Reidar Andersen Bodø og Omegn IF Orientering 15:09 +4:48 9:46
16 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 15:11 +4:50 9:47
17 Rolf Mikkelsen IL Imås 15:52 +5:31 10:14
18 Erling Lauvrak IL Imås 15:54 +5:33 10:15
19 Lars Martin Gjein Stokke IL 16:40 +6:19 10:45
20 Floke Bredland Søgne og Songdalen OK 16:46 +6:25 10:49
21 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 22:17 +11:56 14:22
Arne Brandsberg Egersund OK diskvalifisert

H 75-

1 580 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn Egner Heming Orientering 16:32 10:27
2 Alfred Steiner OLC Kapreolo 16:44 +0:12 10:35
3 Ingolf Dybvik Stord Orientering 17:41 +1:09 11:11
4 Jon C. Fougner Heming Orientering 17:50 +1:18 11:17
5 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 18:44 +2:12 11:51
6 Bjørn Syvertsen IL Vindbjart 21:21 +4:49 13:30
7 Arild Telstø IL Vindbjart 22:00 +5:28 13:55
8 Tom Sletner Røyken OL 22:49 +6:17 14:26
9 Peter Rosendahl IL Vindbjart 24:00 +7:28 15:11
Lars Mauritzsen Varanger Orienteringslag diskvalifisert
Rolf Arvid Leijon Pedersen Alta OL diskvalifisert

H 80-

1 580 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjell H. Eriksen Fossum IF 43:06 27:16
Einar Jørundland OK Sør diskvalifisert
Magnar Nilsen Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert
Helge Kvaase Bækkelagets SK diskvalifisert

D 10-12N

1 730 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Silje Gåsvik Narvestad Halden SK 16:56 9:47
2 Ingrid Ringvoll IK Grane Arendal Orientering 22:02 12:44
3 Marie Trøan Hvamstad Hadeland OL 22:05 12:45
4 Kristina Fidje Gryting Gjerstad IL 23:08 13:22
5 Amanda Daltveit Slettebø Fana IL 24:07 13:56
6 Julie Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 25:09 14:32
7 Ida Vatland Fossum IF 26:34 15:21
8 Malena Bråten Gabrielsen Voss IL 26:56 15:34
9 Ingrid Karoline Mølstre Sandnes IL (Rogaland) 27:27 15:52
10 Sofia Daltveit Slettebø Fana IL 30:02 17:21

H 10-12N

1 730 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Johannes Salvesen-Lunde IL Koll 10:30 6:04
2 Brage Fosstveit Raumar Orientering 15:47 9:07
3 Niclas Gunnerød Stokke IL 15:54 9:11
3 Stene Feyling Kolbotn og Skimt OL 15:54 9:11
5 Lars Kostøl Kristiansand OK 15:56 9:12
6 Markus Mollestad Kristiansand OK 16:09 9:20
7 Martin Christoffer Borg IL Koll 16:39 9:37
8 Sondre Harstad Rinde Bø OL 17:44 10:15
9 Tobias Harstad Rinde Bø OL 18:11 10:30
10 Eskil Trøan Kolbotn og Skimt OL 19:29 11:15
11 Carl Marcus Eckhoff Gjermestad Egersund OK 19:33 11:18
12 Magnus Svaland Dale OL Vallset/Stange 20:27 11:49
13 Trygve Haga Nesse Haugesund IL Orientering 28:02 16:12
14 Eimund Øverli Berg Kongsberg OL 31:23 18:08

D 45AK

1 650 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hege Wang Lillomarka OL 11:03 6:41
2 Nina Glendrange Wold Stavanger Orienteringsklubb 11:06 +0:03 6:43
3 Ylva Svanberg Helle TIF Viking 12:16 +1:13 7:26
4 Toini Skyttersæter Konnerud IL 12:24 +1:21 7:30
5 Hanne Narvestad Halden SK 13:12 +2:09 8:00
6 Torild Myrli TIF Viking 13:22 +2:19 8:06
7 Linda Fenger-Grøn OK Snab 14:01 +2:58 8:29
8 Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL 14:07 +3:04 8:33
9 Anita Sælevik Haugesund IL Orientering 14:13 +3:10 8:36
10 Trude Kyrkjebø TIF Viking 14:15 +3:12 8:38
11 Vanessa Venema Sauda Orienteringsklubb 15:05 +4:02 9:08
12 Anne Karin Thorstensen Oppsal Orientering 15:46 +4:43 9:33
13 May-lill Damm TIF Viking 17:56 +6:53 10:52
14 Brit Vivian Meling Stavanger Orienteringsklubb 18:38 +7:35 11:17
Grethe Paulsen Vie Haugesund IL Orientering diskvalifisert

H 45AK

1 650 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Geir Bråten Vegårshei IL 10:41 6:28
2 Helge Chr. Pedersen Alta OL 11:00 +0:19 6:40
3 Jørn Myrland Notodden OL 11:05 +0:24 6:43
4 Øivind Stenstad Oddersjaa SSK 11:37 +0:56 7:02
5 Per Bjarne Myhre Haugesund IL Orientering 11:43 +1:02 7:06
6 Martin Frischknecht Alta OL 12:13 +1:32 7:24
7 Trygve Voll Haugesund IL Orientering 12:53 +2:12 7:48
8 Jan Helge Kjøstvedt IL Høvdingen 12:56 +2:15 7:50
9 Per Jarle Eikeland OL Tønsberg og omegn 13:50 +3:09 8:23
10 Erik Broers Damsgaard Hisøy OK 14:10 +3:29 8:35
11 Audun Kjøstvedt IL Høvdingen 14:18 +3:37 8:40
12 Jørgen Nilsen Stavanger Orienteringsklubb 15:43 +5:02 9:31
Svein Roar Jonsmyr Birkenes IL diskvalifisert
Paul-Erling Lia Birkenes IL diskvalifisert
Torgeir Erdvig IL Høvdingen diskvalifisert

Åpen A

1 890 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Nora Torgersen Halden SK 13:29 7:08
2 Frank Sandberg Flyfemkamp 13:40 +0:11 7:13
3 Per Torstein Terjesen Øyestad IF allianse 13:55 +0:26 7:21
4 Tor E Augland Klubbløs 14:17 +0:48 7:33
5 Nikolai Arnesen Heming Orientering 14:18 +0:49 7:33
6 Julie Bøbel Nydalens SK 14:27 +0:58 7:38
7 Erik Nistad Nesse Haugesund IL Orientering 14:53 +1:24 7:52
8 Ole Kristian Augland Klubbløs 15:02 +1:33 7:57
9 Rasmus Fenger-Grøn OK Snab 15:16 +1:47 8:04
10 Lars Rønning Johansen Måren OK 16:42 +3:13 8:50
11 William Harter NOTEAM 16:53 +3:24 8:55
12 Åse Nysæter Skien OK 17:17 +3:48 9:08
13 Jan F. H. Kristensen Klubbløs 17:34 +4:05 9:17
14 Kristin Heivoll Søgne og Songdalen OK 18:25 +4:56 9:44
15 Wenche Rydning Flyfemkamp 18:29 +5:00 9:46
16 Merethe Olsen Flyfemkamp 21:20 +7:51 11:17
17 Monica Syrdal Heming Orientering 25:54 +12:25 13:42
18 Adriana Eik Kristiansand OK 42:53 +29:24 22:41
Tiri Rebård Sandefjord OK diskvalifisert

Åpen B

1 620 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Elisabet Bråten Voss IL 10:52 6:42
2 Roger Østvold Heming Orientering 11:46 +0:54 7:15
3 Hege Rønning Johansen Måren OK 11:54 +1:02 7:20
4 Johanne  Terjesen Øyestad IF allianse 13:43 +2:51 8:28
5 Thea K Terjesen Øyestad IF allianse 13:45 +2:53 8:29
6 Tor Kjetil Nilsen Bø OL 14:15 +3:23 8:47
7 Øystein Vatland Klubbløs 15:28 +4:36 9:32
8 Hildegunn Grønseth Fossum IF 15:52 +5:00 9:47

Åpen C

1 750 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Brostrup Landstad Sandnes IL (Rogaland) 13:56 7:57
2 Vemund Aasemoen Aardal Oddersjaa SSK 19:28 +5:32 11:07
3 Inger Johanne Christiansen NOTEAM 20:08 +6:12 11:30
4 Ann Merete Handegård Voss IL 25:10 +11:14 14:22
5 Helle J. Frischknecht Alta OL 25:18 +11:22 14:27

D 15-16B

1 620 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Meling Spikkeland Oddersjaa SSK 14:10 8:44
2 Tuva Hepburn Kristiansand OK 17:08 +2:58 10:34

H 15-16B

1 620 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Erling Heggelund Lia Birkenes IL 11:01 6:48
2 Mardon Rødli Birkenes IL 12:41 +1:40 7:49
3 Anund Nyhus Birkenes IL 15:46 +4:45 9:43

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor