Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015, sG 1 Langdistanse

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015
Arrangørorganisasjoner: Bø OL / Høydalsmo IL / Idrettslaget Dyre Vaa / Porsgrunn OL / Skien OK
Dato: lørdag 4 juli 2015 - fredag 10 juli 2015

SG 1 LangdistanseSG 2 MellomdistanseSG 2 Mellomdistanse (totalt)SG 3 Langdistanse (m/NC mellomdistanse, jr)SG 3 Langdistanse (m/NC mellomdistanse, jr) (totalt)SG 4 Langdistanse (m/NC langdistanse, jr)SG 4 Langdistanse (m/NC langdistanse, jr) (totalt)SG 5 MellomdistanseSG 5 Mellomdistanse (totalt)

N-åpen

1 620 m, 96 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Isabel Aaltvedt Ramirez Porsgrunn OL 15:09 9:21
Randi Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 49:04 30:17
Sigrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 48:25 29:53
Nina Aksland Sandnes IL (Rogaland) 14:22 8:52
Torill Andersen Statoil BIL 20:03 12:22
Sigurd Asplin IL Koll 11:19 6:59
Olav Bergan Vegårshei IL 22:26 13:50
Vebjørn Bergh-Hansen Byåsen IL 10:41 6:35
Silja Berstad Heming Orientering 18:14 11:15
Anne Victoria Birkeland Fossum IF 17:26 10:45
Gunnar Bjerva Ås-NMBU Orientering 30:16 18:40
Ine Nordstoga Blomseth Vestre Aker 17:58 11:05
Martin Christoffer Borg IL Koll 10:56 6:44
Synne Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 17:28 10:46
Linea Daland Kristiansand OK 18:59 11:43
Marte Eger Kongsberg OL 14:53 9:11
Kirill Eikanger Gneist, IL 24:44 15:16
Dea Eikedalen Porsgrunn OL 45:03 27:48
Solan Eikedalen Porsgrunn OL 44:54 27:42
Tiril Ebon Espedal Nydalens SK 13:54 8:34
Jørgen Flaten Vegårshei IL 22:28 13:52
Brede Ekeberg Fliid Skien OK 12:01 7:25
Kristian Ekeberg Fliid Skien OK 21:39 13:21
Stian Fliid Skien OK 20:31 12:39
Maren Sofie Fremstad Larvik OK 13:47 8:30
Kaja Frøyd Sogndal IL 15:35 9:37
Sindre Furland Sandefjord OK 40:35 25:03
Dagfinn Gjerstad Osterøy IL 23:15 14:21
Gudrun Fidje Gryting Gjerstad IL 26:58 16:38
Eskil Hafskjold Nydalens SK 18:55 11:40
Sondre Hafskjold Nydalens SK 26:16 16:12
Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 11:26 7:03
Julie M Helland Egersund OK 15:04 9:18
Jonas Fenne Ingierd Bækkelagets SK 1:02:06 38:20
Viola Janatová USK Praha 28:58 17:52
Tuva Wilkens Jernberg Nydalens SK 22:05 13:37
Markus A Kaarvaag Statoil BIL 20:10 12:26
Hanne Kaldråstøyl Høydalsmo IL 39:39 24:28
Kristina Kleppa Ålgård Orientering 14:43 9:05
Lage Røhnebæk Kongsrud Modum OL 18:14 11:15
Sondre Kornmo Porsgrunn OL 37:51 23:21
Halvor Hustad Kristensen Veitvedt Fotballklubb 19:37 12:06
Torstein Kristensen Odda OL 24:21 15:01
Brage Laugaland Ålgård Orientering 14:22 8:52
Andreas Strømme Lid TIF Viking 13:57 8:36
Eva Marie Lyngestad Høydalsmo IL 27:27 16:56
Maria Helena Marhaug Club Orientacion Sant Joan 1:07:35 41:43
Silje Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 11:56 7:21
Emil S Molenaar Modum OL 56:12 34:41
Filip Molenaar Modum OL 57:29 35:29
Hulda Mustajoki Tampereen Pyrintö 14:03 8:40
Ingrid Karoline Mølstre Sandnes IL (Rogaland) 30:22 18:44
Ida Sofie Nevland Ålgård Orientering 22:07 13:39
Helene Nysæter Bergens TF 13:33 8:21
Sofie Nærestad IF Trauma 17:44 10:56
Vebjørn Oftedal Ålgård Orientering 15:37 9:38
Herman Øen Paulsrud Nydalens SK 11:47 7:16
Fredrik Pytten Kristiansand OK 14:55 9:12
Henrik Ringheim OL Trollo 18:54 11:40
Tonje Rykkje Stord Orientering 16:39 10:16
Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 49:45 30:42
Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 46:21 28:36
Johannes Salvesen-Lunde IL Koll 13:19 8:13
Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 22:35 13:56
Amanda Daltveit Slettebø Fana IL 57:25 35:26
Torbjørn Høyer Staugaard FIF Hillerød Orientering 20:52 12:52
Synne Stigen Byggland Høydalsmo IL 46:37 28:46
Konrad Stigen IL Tørn 46:07 28:28
Ulrik Stigen IL Tørn 46:13 28:31
Ada C Stokkeland Ålgård Orientering 16:31 10:11
Lea Stokkeland Ålgård Orientering 24:42 15:14
Ole Magnus Stormyr IL Hauken 16:57 10:27
Ingrid Kristensen Strånd Høydalsmo IL 19:44 12:10
Marie Sundsdal Birkenes IL 27:05 16:43
Jesper Vonen Svae Sarpsborg OL 13:21 8:14
Ole Ulseth Sylte Freidig 19:18 11:54
Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 13:36 8:23
Ask Felland Sætnan Fossum IF 13:07 8:05
Elise Sørli Ronæss Stavanger Orienteringsklubb 59:39 36:49
Oda Sørli Ronæss Stavanger Orienteringsklubb 57:37 35:33
Katrine Telstø Etnedal IL 26:56 16:37
Nikolai Teslo Hadeland OL 25:34 15:46
Magne Tillingsøe CopenhagenO 16:59 10:29
Hilde Alice Vågslid NOTEAM 31:05 19:11
Selma White Søgne og Songdalen OK 11:50 7:18
Bent Aaris Willam Thisted Kristiansand OK 21:20 13:10
Minna Sofie Wingstedt Halden SK 12:41 7:49
Ville Emil Wingstedt Halden SK 16:24 10:07
Sigurd Wold Sunde Søgne og Songdalen OK 20:19 12:32
Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 15:11 9:22
Klara Zakourilova USK Praha 30:10 18:37
Anne Østvold Heming Orientering 12:44 7:51
Einar Østvold Heming Orientering 12:16 7:34
Eimund Øverli Berg Kongsberg OL 19:32 12:03
Silkina Alexandra Moscow compass diskvalifisert
Tamara Tatarinova Moscow compass diskvalifisert
Maiken Østrem Dignes Botne SK ikke startet

D -10

2 000 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Eva Baldrianová USK Praga 31:42 15:51
Ragna Oline Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 25:23 12:41
Hedda Erica Eikanger Gneist, IL 15:58 7:59
Ingrid Marie Ekeland Oddersjaa SSK 21:49 10:54
Mathilde Fossaas Gimle IF 20:39 10:19
Sigrid Schmitt Gran Halden SK 15:31 7:45
Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 18:12 9:06
Maja Mo Hjelseth Nydalens SK 13:38 6:49
Signe Holo Fossum IF 14:10 7:05
Elisa Laakso Suunta Jyväskylä 17:06 8:33
Lea Martanova Slavia Liberec 13:09 6:34
Lena Mittelholzer OLK Fricktal 23:23 11:41
Ingvild Berner Myhre Fossum IF 17:23 8:41
Ella Sandstad Freidig 21:51 10:55
Vilde Sandvik Bjoa IL 29:54 14:57
Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 19:30 9:45
Ingrid Stigen Byggland Høydalsmo IL 13:21 6:40
Saana Viskari Hiidenkiertäjät 19:06 9:33
Vilte Jokubauskyte OK Telsiai diskvalifisert
Ine Bjaadal Winberg OK Skeidi diskvalifisert
Marie Beitdokken Porsgrunn OL ikke startet

D 11-12

2 730 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Pia Young Vik Nydalens SK 19:48 7:15
2 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 22:59 +3:11 8:25
3 Nora Kytäjä Hiidenkiertäjät 23:48 +4:00 8:43
4 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 25:13 +5:25 9:14
5 Aurora Wilkens Jernberg Nydalens SK 25:42 +5:54 9:24
6 Luciana Maria Svads Måren OK 25:54 +6:06 9:29
7 Kristin Lundanes Emblem IL 26:21 +6:33 9:39
8 Amanda Granqvist OK Ravinen 26:49 +7:01 9:49
8 Erle Frost Alta OL 26:49 +7:01 9:49
10 Lene Hauge Hisøy OK 26:53 +7:05 9:50
11 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 27:22 +7:34 10:01
12 Serine Skogeng Reiten Emblem IL 27:54 +8:06 10:13
13 Noor Dirro-Helu Måren OK 28:21 +8:33 10:23
14 Ane Malene Kolstad Freidig 28:27 +8:39 10:25
15 Ane Nevland Ålgård Orientering 29:35 +9:47 10:50
16 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 29:40 +9:52 10:52
17 Ine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 29:47 +9:59 10:54
18 Desislava Yordanova VALDI Sofia 30:36 +10:48 11:12
19 Nora Marie Enerhaugen Ringerike OL 31:42 +11:54 11:36
20 Lise Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 33:58 +14:10 12:26
21 Sofie Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 34:00 +14:12 12:27
22 Astrid White Søgne og Songdalen OK 34:12 +14:24 12:31
23 Ella Berstad Heming Orientering 34:55 +15:07 12:47
24 Siiri Viskari Hiidenkiertäjät 35:25 +15:37 12:58
25 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 40:16 +20:28 14:44
26 Oda Kjellevold Malde IL Gular 40:42 +20:54 14:54
27 Frida Sandvik Bjoa IL 42:33 +22:45 15:35
28 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 44:02 +24:14 16:07
29 Anne Beitdokken Porsgrunn OL 44:05 +24:17 16:08
Ingrid Mobråthen Botne SK diskvalifisert
Valentyna Kopecka USK Praha diskvalifisert

D 11-12N

2 070 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anne Marte Telstø Etnedal IL 17:33 8:28
2 Marie Nysæter Skien OK 18:28 +0:55 8:55
3 Malene Berstad Heming Orientering 19:23 +1:50 9:21
4 Kristina Fidje Gryting Gjerstad IL 21:13 +3:40 10:14
5 Marketa Kodejsova USK Praha 22:26 +4:53 10:50
6 Kristine Ringheim OL Trollo 26:47 +9:14 12:56
7 Tomine Flaten Vegårshei IL 28:53 +11:20 13:57
8 Ida Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 29:14 +11:41 14:07

D 13

3 540 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Åsne Haavengen Kongsberg OL 33:31 9:28
2 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 34:03 +0:32 9:37
3 Marieluise Schmitt Gran Halden SK 35:47 +2:16 10:06
4 Ada Helene Olsen IF Trauma 40:52 +7:21 11:32
5 Nea Kytäjä Hiidenkiertäjät 41:11 +7:40 11:38
6 Hedda Sofie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 41:43 +8:12 11:47
7 Paolina Genova VALDI Sofia 43:05 +9:34 12:10
8 Elin Martanova Slavia Liberec 44:09 +10:38 12:28
9 Kacka Blazkova SJH Jind¿ich¿v Hradec 45:17 +11:46 12:47
10 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 46:11 +12:40 13:02
11 Tale Tannvik Skei Freidig 46:22 +12:51 13:05
12 Evangelina Dyaksova NSA-SIVEN 48:34 +15:03 13:43
13 Villa Mustajoki Tampereen Pyrintö 49:09 +15:38 13:53
14 Malene Nysæter Skien OK 49:57 +16:26 14:06
15 Mia Hirsch IF Trauma 51:37 +18:06 14:34
16 Alice Wilson CLYDE 51:51 +18:20 14:38
17 Marie Aadland Samnanger IL 57:49 +24:18 16:19
18 Eirunn Husby Nordstad Varegg Fleridrett 59:06 +25:35 16:41
19 Live Østvold Heming Orientering 1:02:24 +28:53 17:37
20 Berthe Teslo Hadeland OL 1:53:26 +1:19:55 32:02
21 Lise Bakkejord IL Gular 2:15:44 +1:42:13 38:20
Iselin Sørensen Sturla, IF diskvalifisert
Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular diskvalifisert
Maria Gammelsæter Mehammer Porsgrunn OL diskvalifisert

D 14

3 940 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jenny Baklid Konnerud IL 35:23 8:58
2 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 43:48 +8:25 11:07
3 Marie Liland Nydalens SK 43:59 +8:36 11:09
4 Malin Hauge Hisøy OK 45:34 +10:11 11:33
5 Mari Strømme Lid TIF Viking 45:36 +10:13 11:34
6 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 47:00 +11:37 11:55
7 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 47:43 +12:20 12:06
8 Silje Kregnes Kristiansand OK 47:59 +12:36 12:10
9 Hanna Johansson Hedrum OL 49:19 +13:56 12:31
10 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 49:55 +14:32 12:40
11 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 49:57 +14:34 12:40
12 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 52:13 +16:50 13:15
13 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 53:28 +18:05 13:34
14 Nora Aegler OL Regio Wil 54:33 +19:10 13:50
15 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 1:00:00 +24:37 15:13
16 Lovisa Johansson OK Dacke 1:00:58 +25:35 15:28
17 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 1:03:48 +28:25 16:11
18 Tora Aasheim Nymark Askøy OL 1:05:32 +30:09 16:37
19 Mona Ulseth Sylte Freidig 1:18:51 +43:28 20:00
20 Kari Løe OK Linné 1:20:51 +45:28 20:31
21 Kamilla Lome Hamar OK 1:26:17 +50:54 21:53
22 Yilia Kuznetcova Moscow compass 1:54:38 +1:19:15 29:05
23 Ekaterina Tcirul Moscow compass 2:01:21 +1:25:58 30:47
Carmen Dirro Måren OK diskvalifisert
Ada Wulfsberg Nydalens SK diskvalifisert
Hanne Eide Rapp Raumar Orientering diskvalifisert

D 15

3 990 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ragne Wiklund Nydalens SK 37:28 9:23
2 Marlin Haavengen Kongsberg OL 37:56 +0:28 9:30
3 Åsne Holo Fossum IF 38:35 +1:07 9:40
4 Hanne Vassend Porsgrunn OL 39:58 +2:30 10:01
5 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 40:40 +3:12 10:11
6 Ingrid Hasaas Fossum IF 40:49 +3:21 10:13
7 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 40:57 +3:29 10:15
8 Helene Eger Kongsberg OL 41:49 +4:21 10:28
9 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 41:53 +4:25 10:29
10 Kaisa Haanpää Tampereen Pyrintö 41:55 +4:27 10:30
11 Pernille Katla Fossum IF 43:57 +6:29 11:00
12 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 44:04 +6:36 11:02
13 Vibeke Kvistad Dengerud Steinkjer OK 44:44 +7:16 11:12
14 Eli Kolstad Mo OK 45:41 +8:13 11:26
15 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 45:55 +8:27 11:30
16 Andrine Harriet Fremstad Larvik OK 47:28 +10:00 11:53
17 Hanna Nysæter Skien OK 48:49 +11:21 12:14
18 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 50:34 +13:06 12:40
19 Mariya Dermendjieva VALDI Sofia 51:46 +14:18 12:58
20 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 52:52 +15:24 13:14
21 Rosa Lerf SWISS O TOURS 54:40 +17:12 13:42
22 Ingrid Madslien Nydalens SK 54:45 +17:17 13:43
23 Lisa Grossi SeleTi 55:39 +18:11 13:56
24 Ane Marte Vatn Frol IL 56:31 +19:03 14:09
25 Ingvild Høydal Nydalens SK 58:15 +20:47 14:35
26 Anna Meen Porsgrunn OL 1:00:46 +23:18 15:13
27 Mirjam Bucher OLV Hindelbank 1:02:50 +25:22 15:44
28 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 1:06:04 +28:36 16:33
29 Kaya Dirksen Sauda Orienteringsklubb 1:09:24 +31:56 17:23
30 Sina Spirig OL Regio Wil 1:16:11 +38:43 19:05
31 Anna-Maria Evgenieva VALDI Sofia 1:22:16 +44:48 20:37
32 Marina Sulimova Moscow compass 1:38:33 +1:01:05 24:41

D 16

3 990 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anine Lome Hamar OK 33:16 8:20
2 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 36:35 +3:19 9:10
3 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 37:51 +4:35 9:29
4 Ane Dyrkorn Eiker OL 38:00 +4:44 9:31
5 Ragnhild Eide Byåsen IL 39:20 +6:04 9:51
6 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 42:01 +8:45 10:31
7 Ida Øbro CopenhagenO 43:46 +10:30 10:58
8 Rikke Gjeitnes Dahle Molde og Omegn IF 44:47 +11:31 11:13
9 Nora Caprari SeleTi 45:05 +11:49 11:17
10 Emma Wilson CLYDE 45:12 +11:56 11:19
11 Ragnhild Rønning Modum OL 45:52 +12:36 11:29
12 Elena Pezzati SeleTi 46:30 +13:14 11:39
13 Roosa Pelkonen Rastivarsat 47:03 +13:47 11:47
14 Agnes Irene Longfjeld Modum OL 47:14 +13:58 11:50
15 Vilde Årøen Lykke Emblem IL 48:01 +14:45 12:02
16 Thea Dyrkorn Eiker OL 48:25 +15:09 12:08
17 Maria Ulseth Sylte Freidig 50:24 +17:08 12:37
18 Riina Jordi OLV Hindelbank 51:32 +18:16 12:54
19 Sofia Besomi SeleTi 52:31 +19:15 13:09
20 Nora Marie wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 52:33 +19:17 13:10
21 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 55:18 +22:02 13:51
22 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 56:15 +22:59 14:05
23 Borislava Mitkova VALDI Sofia 57:02 +23:46 14:17
24 Martha Skogeng Reiten Emblem IL 1:00:07 +26:51 15:04
25 Hanne Daltveit Fana IL 1:01:18 +28:02 15:21
26 Johana Kopecka USK Praha 1:03:03 +29:47 15:48
27 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 1:04:16 +31:00 16:06
28 Rachel May Sage Orienteering and Rogainin 1:04:44 +31:28 16:13
29 Elitsa Atanasova Trapezitsa 1:06:43 +33:27 16:43
30 Kristin Mestad Torridal IL 1:09:24 +36:08 17:23
31 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 1:09:37 +36:21 17:26
32 Irina Savchenko Moscow compass 1:18:21 +45:05 19:38
33 Hedvig Kjellevold Malde IL Gular 1:20:32 +47:16 20:11
34 Anna Crosby Auckland Orienteering Club 1:23:05 +49:49 20:49
Runa Almeland Fana IL diskvalifisert
Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK diskvalifisert
Synne Eikeland Røstadsand Nydalens SK diskvalifisert

D 13-16C

2 810 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Silje Berner Myhre Fossum IF 28:58 10:18
2 Emilie Myhre Skien OK 31:15 +2:17 11:07
3 Viktoria Tinderholt OK Skeidi 37:21 +8:23 13:17
4 Marte Ljådal IL Hauken 39:13 +10:15 13:57

D 13-16N

2 590 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Malene Kristensen Odda OL 54:08 20:54

D 15-16B

3 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Henriette Olsen IF Trauma 1:01:56 17:12
2 Sara Roberg Ghabeli OL Trollo 1:14:23 +12:27 20:39
3 Kristin Bakke Sandnes IL (Rogaland) 1:15:20 +13:24 20:55

D 17-B

3 600 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jane M Helland Egersund OK 39:33 10:59
2 Mette Heddeland Kristiansand OK 45:26 +5:53 12:37
3 Line Telje Høydal Nydalens SK 45:41 +6:08 12:41
4 Anne Nilsen Ås-NMBU Orientering 48:30 +8:57 13:28
5 Kristine Aaltvedt Porsgrunn OL 52:14 +12:41 14:30
6 Sigrid Lid Byggland Høydalsmo IL 52:15 +12:42 14:30
7 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 53:10 +13:37 14:46
8 Liv Gjertrud Telstø Etnedal IL 56:00 +16:27 15:33
9 Liv Bente H Friestad Kristiansand OK 56:12 +16:39 15:36
10 Hege Mårtensson Modum OL 58:03 +18:30 16:07
11 Solveig Bergan Nydalens SK 58:32 +18:59 16:15
12 Anne Marie Ekeland Oddersjaa SSK 58:38 +19:05 16:17
13 Trude Nysæter Skien OK 58:58 +19:25 16:22
14 Gro Ellegaard Vang OL 59:06 +19:33 16:25
15 Lene Næss Birkeland Søgne og Songdalen OK 1:01:13 +21:40 17:00
16 Siv Wiersdalen Porsgrunn OL 1:01:55 +22:22 17:11
17 Olaug F Mydland Egersund OK 1:05:07 +25:34 18:05
18 Kari-Ann Victoria Birkeland Fossum IF 1:05:40 +26:07 18:14
19 Astrid Oline Ervik Varegg Fleridrett 1:06:29 +26:56 18:28
20 Irene Kroken Bergset IL Veten 1:06:33 +27:00 18:29
21 Carolina Rossini SCOM Mendrisio 1:09:10 +29:37 19:12
22 Vibeke Wold Sunde Søgne og Songdalen OK 1:09:50 +30:17 19:23
23 Inger Bjerga Varegg Fleridrett 1:10:38 +31:05 19:37
24 Marit Follestad Tandberg Modum OL 1:12:58 +33:25 20:16
25 Jorunn Isaksen Porsgrunn OL 1:13:22 +33:49 20:22
26 Liv-Hege Roberg-Ringheim OL Trollo 1:14:02 +34:29 20:33
27 Liv Kristin Krog Høydalsmo IL 1:14:25 +34:52 20:40
28 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 1:17:28 +37:55 21:31
29 Diana Fomasi SCOM Mendrisio 1:20:08 +40:35 22:15
30 Aagot Hartmann Røyken OL 1:36:55 +57:22 26:55
31 Åse Marit Hansen Nittedal OL 1:42:53 +1:03:20 28:34
32 Lene Øbro CopenhagenO 1:50:16 +1:10:43 30:37
33 Torild Myrli TIF Viking 2:00:03 +1:20:30 33:20
Anja Dyrkolbotn Bø OL diskvalifisert
Ragnhild Richter Sandnes IL (Rogaland) ikke startet

D 17-C

2 970 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingunn Sandbakk NTNUI 29:37 9:58
2 Heidi Berner Fossum IF 29:49 +0:12 10:02
3 Hanne Marthe Østvold Heming Orientering 30:04 +0:27 10:07
4 Rita Harriet Bakken Fremstad Larvik OK 37:03 +7:26 12:28
5 Lene Meen Porsgrunn OL 39:10 +9:33 13:11
6 Ingunn Lysaker Norbom Konnerud IL 39:47 +10:10 13:23
7 Linn Hasaas OK Skeidi 43:46 +14:09 14:44
8 Synnøve Westermoen Sandnes IL (Rogaland) 49:54 +20:17 16:48
9 Ingvill Hoftun Asker Skiklubb 51:45 +22:08 17:25
9 Kirsty McIntyre OK Tyr 51:45 +22:08 17:25
11 Marianne Skuseth Bø OL 52:36 +22:59 17:42
12 Hege Andersen IL Koll 54:10 +24:33 18:14
13 Kathrin Jakobsen Fana IL 59:17 +29:40 19:57
14 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 59:31 +29:54 20:02
15 Lill Birkelund Porsgrunn OL 1:01:50 +32:13 20:49
16 Elisabeth Nærestad IF Trauma 1:02:49 +33:12 21:09
17 Kristin Stormyr IL Hauken 1:06:27 +36:50 22:22
18 Marit Brødreskift Freidig 1:06:59 +37:22 22:33

D 17-N

2 590 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Stephanie Schöberl HSV Ried 27:55 10:46
2 Ragnhild Stigen Høydalsmo IL 29:56 +2:01 11:33
3 Lene Spilde Hasaas Fossum IF 37:34 +9:39 14:30
4 Torill Kjenes Haugland Varegg Fleridrett 54:29 +26:34 21:02
Gro Elisabeth Herum OK Skeidi diskvalifisert

D 17-18

5 400 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Åshild Kolstad Mo OK 55:01 10:11
2 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 57:32 +2:31 10:39
3 Anni Haanpää Tampereen Pyrintö 59:24 +4:23 11:00
4 Gina Granstedt Halden SK 59:39 +4:38 11:02
5 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:00:10 +5:09 11:08
6 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 1:01:12 +6:11 11:20
7 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 1:02:33 +7:32 11:35
8 Malin Sandstad Freidig 1:04:51 +9:50 12:00
9 Martine Topstad OL Tønsberg og omegn 1:05:01 +10:00 12:02
10 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:06:25 +11:24 12:17
11 Julie Nærestad Vegårshei IL 1:06:58 +11:57 12:24
12 Tiril Ruud Bråten Raumar Orientering 1:07:17 +12:16 12:27
13 Åshild Faller Råheim Fet OL 1:07:49 +12:48 12:33
14 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 1:08:01 +13:00 12:35
15 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:09:30 +14:29 12:52
16 Ingvild C. Fleisje Lillomarka OL 1:10:08 +15:07 12:59
17 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 1:10:13 +15:12 13:00
17 Line Sølberg OL Trollelg 1:10:13 +15:12 13:00
19 Silje Hauge Hisøy OK 1:11:14 +16:13 13:11
20 Astrid Fiskum IL Tyrving 1:11:33 +16:32 13:14
21 Fride Sørensen Sturla, IF 1:14:40 +19:39 13:49
22 Marthe Svihus Sandnes IL (Rogaland) 1:15:31 +20:30 13:59
23 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 1:15:58 +20:57 14:04
24 Ida Johanne Aadland Samnanger IL 1:17:51 +22:50 14:25
25 Hedda Vonen Lillomarka OL 1:22:44 +27:43 15:19
26 Lea Balmelli SeleTi 1:26:18 +31:17 15:58
27 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 1:26:40 +31:39 16:02
28 Åse Bergan Nydalens SK 1:28:45 +33:44 16:26
29 Fanny Güdel OLG Murten 1:30:43 +35:42 16:47
30 Idunn Haavengen Kongsberg OL 1:40:21 +45:20 18:35
Marlene Berger Orienteering Klosterneuburg diskvalifisert
Karine Vestøl Vegårshei IL diskvalifisert
Synne Eide Rapp Raumar Orientering diskvalifisert
Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering diskvalifisert
Anna Leuenberger ol norska diskvalifisert

D 17-20AK

3 650 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 49:30 13:33
2 Lene Therese Myrland Notodden OL 52:38 +3:08 14:25
3 Maiken Sandberg Nydalens SK 1:02:57 +13:27 17:14
4 Joanna Smith SYO 1:27:04 +37:34 23:51
5 Emilie Bertelsen Porsgrunn OL 1:37:50 +48:20 26:48
6 Silvia Casanova OLG Regensburg 1:38:42 +49:12 27:02
Stine Njåstein IL Tyrving ikke startet

D 19-20

5 870 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 58:45 10:00
2 Evine Westli Andersen Løten o-lag 1:00:39 +1:54 10:19
3 Frida Sæther Freidig 1:01:06 +2:21 10:24
4 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 1:02:58 +4:13 10:43
5 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 1:07:24 +8:39 11:28
6 Noa Bolis SeleTi 1:10:53 +12:08 12:04
7 Silje Arntzen Asker Skiklubb 1:14:10 +15:25 12:38
8 Kristine Ausen Porsgrunn OL 1:14:46 +16:01 12:44
9 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 1:15:42 +16:57 12:53
10 Karen Oline Kolstad Freidig 1:16:41 +17:56 13:03
11 Zuzana Kožinová SK Praga Praha 1:17:17 +18:32 13:09
12 Nina Asheim Birkeland Halden SK 1:18:47 +20:02 13:25
13 Therese Sæbø Vik Sandnes IL (Rogaland) 1:24:44 +25:59 14:26
14 Nora Hui Andersen Hamar OK 1:26:50 +28:05 14:47
Toril Aasheim Nymark Askøy OL diskvalifisert
Karen Bjergaard Nydalens SK diskvalifisert

D 21-

7 050 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Simone Niggli OK Tisaren 1:04:28 9:08
2 Hanne Sandstad Freidig 1:08:29 +4:01 9:42
3 Ines Brodmann OLG Basel 1:13:04 +8:36 10:21
4 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 1:13:14 +8:46 10:23
5 Elin Bjerva Larvik OK 1:20:00 +15:32 11:20
6 Iliana Ilieva Halden SK 1:22:00 +17:32 11:37
7 Louise Oram Nydalens SK 1:22:12 +17:44 11:39
8 Barbora Baldrianová USK Praga 1:25:00 +20:32 12:03
9 Frida Nero Göteborg Majorna OK 1:26:16 +21:48 12:14
10 Laura Robertson Hutt valley 1:27:13 +22:45 12:22
11 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 1:30:19 +25:51 12:48
12 Lisbeth Voll NTNUI 1:32:41 +28:13 13:08
13 Lea Reime Dansk militære landshold 1:33:55 +29:27 13:19
14 Julie Størmer NTNUI 1:37:27 +32:59 13:49
15 Lucie Janatová USK Praha 1:41:50 +37:22 14:26
16 Pavla Horová OK Lokomotiva Pardubice 1:43:56 +39:28 14:44
17 Katja Gygax OLV Baselland/Herzogenbuchsee 1:51:46 +47:18 15:51
18 Rikke Skyttersæter Iversen Heming Orientering 1:56:56 +52:28 16:35
19 Valentina Dimitrova Gneist, IL 1:59:36 +55:08 16:57
20 Michaela Šrámková SJH Jind¿ich¿v Hradec 2:11:21 +1:06:53 18:37
21 Kristine Baagø Dansk militære landshold 2:22:55 +1:18:27 20:16
21 Anne Edsen Dansk militære landshold 2:22:55 +1:18:27 20:16
23 Daniela Dubach ol norska 2:54:11 +1:49:43 24:42
Charlotte Thrane OK Øst Birkerød diskvalifisert

D 21-AK

4 350 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Nicole Ragvin Nydalens SK 44:07 10:08
2 Aasne Fenne Hoksrud Bækkelagets SK 44:55 +0:48 10:19
3 Guro Vassend Fossum IF 46:43 +2:36 10:44
4 Anna Furuheim IFK Lidingö SOK 57:38 +13:31 13:14
5 Astrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 58:10 +14:03 13:22
6 Chantal Oppliger OLV Hindelbank 1:01:43 +17:36 14:11
7 Katrine Damgaard Fossum IF 1:11:29 +27:22 16:25
8 Hege Holth Johannessen Freidig 1:12:24 +28:17 16:38
9 Line Klyve Oppsal Orientering 1:18:26 +34:19 18:01
10 Katharina Gittmaier HSV Ried 1:18:40 +34:33 18:05
11 Mari Flatekval Oppsal Orientering 1:21:16 +37:09 18:40
12 Giorgia Crivelli SeleTi 1:22:28 +38:21 18:57
13 Jessica Baumann OLC Kapreolo 1:25:55 +41:48 19:45
14 Benedikte Wiig Bøen Porsgrunn OL 1:31:11 +47:04 20:57
15 Rebekka Bråten Voss IL 1:42:30 +58:23 23:33
16 Mirjam Bråten Voss IL 1:46:12 +1:02:05 24:24
Elisabet Bråten Voss IL diskvalifisert
Tone Nilsen Bø OL diskvalifisert
Rikke Nørgaard OL Tønsberg og omegn diskvalifisert

D 35-

4 690 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Zsuzsa Fey IL Tyrving 45:06 9:36
2 Valérie Suter CA Rosé 52:46 +7:40 11:15
3 Tone Fidje Gryting Gjerstad IL 1:03:55 +18:49 13:37
4 Ana Belen Perez Riofrio Imperdible 1:36:38 +51:32 20:36
5 Cuki Vassalli ASCO Lugano 1:53:37 +1:08:31 24:13
6 Vilma Balciunaite OK Telsiai 1:55:24 +1:10:18 24:36
7 Olga Makarova Moscow compass 1:57:17 +1:12:11 25:00

D 35-AK

4 350 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anja Wingstedt Halden SK 48:49 11:13
2 Kari Aarhus Kinn Porsgrunn OL 54:54 +6:05 12:37
3 Annika Lundström Sundbybergs IK 57:04 +8:15 13:07
4 Kristin Aure Drangedal OL 57:37 +8:48 13:14
5 Anette Fidje Bergan Vegårshei IL 1:02:16 +13:27 14:18
6 Linn Carina Daland Kristiansand OK 1:16:57 +28:08 17:41
7 Anita Sælevik Haugesund IL Orientering 1:17:32 +28:43 17:49
8 Maj-Lisbet Rønning Freidig 1:25:36 +36:47 19:40
9 Camilla Moreni SCOM Mendrisio 1:37:00 +48:11 22:17
Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK diskvalifisert
Heidi Herum OK Skeidi diskvalifisert
Lovise Nevland Ålgård Orientering diskvalifisert

D 35-C

2 970 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Cecilie Wærp Hauge Nydalens SK 28:02 9:26
2 Laila Veslestaul Høydalsmo IL 35:20 +7:18 11:53
3 Alena Kodejsova USK Praha 37:20 +9:18 12:34
4 Elena Kuznetcova Moscow compass 37:40 +9:38 12:40
5 Celine Vik Olsen Larvik OK 40:17 +12:15 13:33
6 Inger Anette Vik Olsen Larvik OK 41:20 +13:18 13:55
7 Ingbeborg Lunde Drangedal OL 45:56 +17:54 15:27
8 Berit Brandsberg Rogdeberg Egersund OK 48:10 +20:08 16:13
9 Ragnhild Thu Sandnes IL (Rogaland) 49:37 +21:35 16:42
10 Alena Kopecka USK Praha 50:15 +22:13 16:55
11 Ellen Hasaas OK Skeidi 51:09 +23:07 17:13
12 Irene-Katrin Thunshelle Nydalens SK 51:10 +23:08 17:13
13 Thine Wilkens Jernberg Nydalens SK 51:29 +23:27 17:20
14 Solveig Mæland Ålgård Orientering 52:39 +24:37 17:43
15 Marit Ufsvatn Flaten Vegårshei IL 54:35 +26:33 18:22
16 Linda G. Opheim Kristiansand OK 56:07 +28:05 18:53
17 Kristin Johansson Hedrum OL 1:09:51 +41:49 23:31
18 Bente Berget OL Trollo 1:25:46 +57:44 28:52
19 Halfrid Waage Skien OK 1:36:46 +1:08:44 32:34

D 40-

4 230 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ragnhild Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 40:56 9:40
2 Karianne Strømme TIF Viking 44:33 +3:37 10:31
3 Gøril Eide Byåsen IL 46:20 +5:24 10:57
4 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 49:49 +8:53 11:46
5 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 50:01 +9:05 11:49
6 Kati Haanpää Tampereen Pyrintö 50:41 +9:45 11:58
7 Maria Høyer Staugaard FIF Hillerød Orientering 51:58 +11:02 12:17
8 Camilla Mittelholzer OLK Fricktal 52:34 +11:38 12:25
9 Anny Øen Nydalens SK 54:21 +13:25 12:50
10 Tanja Viskari Hiidenkiertäjät 55:10 +14:14 13:02
11 Riitta Mähönen Tampereen Pyrintö 58:03 +17:07 13:43
12 Kristin Eger Kongsberg OL 58:36 +17:40 13:51
13 Milena Grifoni OLG Regensburg 59:13 +18:17 13:59
14 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:01:49 +20:53 14:36
15 Helena Zakourilova USK Praha 1:02:04 +21:08 14:40
16 Anne Sofie Sandvik Bjoa IL 1:03:00 +22:04 14:53
17 Linda Rykkje Stord Orientering 1:04:42 +23:46 15:17
18 Marianne Hauge Hisøy OK 1:06:29 +25:33 15:43
19 Margot Bolstad Lynum Freidig 1:07:16 +26:20 15:54
20 Zuzana Skvor Fossum IF 1:08:40 +27:44 16:13
21 Dana Trnkova USK Praha 1:10:45 +29:49 16:43
22 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 1:10:55 +29:59 16:45
23 Ingunn Berget Ås-NMBU Orientering 1:11:18 +30:22 16:51
24 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 1:11:46 +30:50 16:57
25 Gyri Myhre Skien OK 1:13:32 +32:36 17:23
26 Abbigail May Sage Orienteering and Rogainin 1:14:15 +33:19 17:33
27 Paula Berstad Heming Orientering 1:25:17 +44:21 20:09
28 Elise Hafskjold Nydalens SK 2:14:49 +1:33:53 31:52
Line Nybakken Ås-NMBU Orientering diskvalifisert
Clare Hawthorne WROC diskvalifisert
Lene Rykkje Varegg Fleridrett diskvalifisert
Christine Lüscher-Fogtmann OLK Argus diskvalifisert

D 45-

4 530 m, 54 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Madslien Nydalens SK 45:00 9:56
2 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 46:02 +1:02 10:09
3 Ragnhild Balsvik Osterøy IL 47:47 +2:47 10:32
4 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 50:48 +5:48 11:12
5 Anne-Lene Bakken Ulseth Nydalens SK 50:57 +5:57 11:14
6 Maria Jonsson Nydalens SK 51:37 +6:37 11:23
6 Isa Heggedal Konnerud IL 51:37 +6:37 11:23
8 Frauke Schmitt Gran Halden SK 51:44 +6:44 11:25
9 Christina White Søgne og Songdalen OK 52:13 +7:13 11:31
10 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 52:17 +7:17 11:32
11 Hanne Lerche Raadal Halden SK 52:34 +7:34 11:36
12 Kristin Bruserud OL Trollo 53:53 +8:53 11:53
13 Trine Oldernes Lillomarka OL 53:58 +8:58 11:54
14 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 54:19 +9:19 11:59
15 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 55:40 +10:40 12:17
16 Siri Thortveit Myhre Kristiansand OK 58:07 +13:07 12:49
16 Tove Aasheim Askøy OL 58:07 +13:07 12:49
18 Pia Molnar Mariefors Skidklubb 58:48 +13:48 12:58
19 Trine Ruud Bråten Raumar Orientering 59:06 +14:06 13:02
20 Elisabet Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 59:13 +14:13 13:04
21 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 1:00:33 +15:33 13:21
22 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 1:00:54 +15:54 13:26
23 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 1:00:59 +15:59 13:27
24 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 1:01:06 +16:06 13:29
25 Åse Reidun Kregnes Kristiansand OK 1:01:17 +16:17 13:31
26 Marianne Lykke Emblem IL 1:03:08 +18:08 13:56
27 Anne Johansson OK Dacke 1:04:25 +19:25 14:13
28 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 1:05:08 +20:08 14:22
29 Anne Madslien Nydalens SK 1:05:26 +20:26 14:26
30 Mona Lome Hamar OK 1:06:18 +21:18 14:38
31 Irene Felde Olaussen Halden SK 1:06:27 +21:27 14:40
32 Kirsti Lysaker Fana IL 1:06:44 +21:44 14:43
33 Mona J. Mølnvik Freidig 1:07:56 +22:56 14:59
34 Birgitte Torbjørnsen Vikebygd IL 1:09:37 +24:37 15:22
35 Eldri Holo Fossum IF 1:10:28 +25:28 15:33
36 Kristin Sørensen Sturla, IF 1:10:28 +25:28 15:33
37 Janita Skogeng Emblem IL 1:10:32 +25:32 15:34
38 Stine Arntzen Sandefjord OK 1:13:54 +28:54 16:18
39 Gerd Karin Vestøl Vegårshei IL 1:19:01 +34:01 17:26
40 Kjersti Tannvik Freidig 1:19:17 +34:17 17:30
41 Inger Synnøve Liset OL Trollo 1:20:37 +35:37 17:47
42 Solveig Kongsrud Modum OL 1:21:10 +36:10 17:55
43 Elin Marie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:21:31 +36:31 17:59
44 Laura Sumanen Hyvinkään Rasti 1:22:05 +37:05 18:07
45 Nina Hansen-Møllerud Kongsberg OL 1:23:35 +38:35 18:27
46 Ingrid M. Tenge Ås-NMBU Orientering 1:29:59 +44:59 19:51
47 Sølvi Karin Nyberg Bergset IL Veten 1:30:51 +45:51 20:03
48 Tone Hirsch IF Trauma 1:32:07 +47:07 20:20
49 Pavlína Maresova OK JISKRA NOVY BOR 1:37:18 +52:18 21:28
50 Iben Maag Søllerød OK 1:41:10 +56:10 22:19
51 Iva Kaplanová OK Lokomotiva Pardubice 1:47:42 +1:02:42 23:46
52 Marianne Illum Søllerød OK 2:02:15 +1:17:15 26:59
Anne-Marie Brekke OK Skeidi diskvalifisert
Anne Borgen Sturød Nydalens SK diskvalifisert

D 45-AK

3 650 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marianne Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 45:37 12:29
2 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 45:51 +0:14 12:33
3 Gry Ahlsand Nydalens SK 53:44 +8:07 14:43
4 Marian Kjellevold Malde IL Gular 57:59 +12:22 15:53
5 Kristin Fleisje Nittedal OL 58:06 +12:29 15:55
6 Elin Moe Græsli Hamar OK 59:05 +13:28 16:11
7 Rachel Wilson CLYDE 1:05:44 +20:07 18:00
8 Torun Dyrkorn Eiker OL 1:05:53 +20:16 18:03
9 Elise Gisholt Fossum IF 1:06:20 +20:43 18:10
10 Bjørg Aase Byggland Høydalsmo IL 1:09:01 +23:24 18:54
11 Signe Ottesen Sandnes IL (Rogaland) 1:09:28 +23:51 19:01
12 Nina Bugodt Idrettslaget Dyre Vaa 1:15:32 +29:55 20:41
13 May Jorunn Rognlien Modum OL 1:18:22 +32:45 21:28
14 Monica Streich Schöttli SCOM Mendrisio 1:21:41 +36:04 22:22
15 Christine Güdel OLG Murten 1:40:37 +55:00 27:33
16 Jackie Butcher SYO 2:07:52 +1:22:15 35:01
17 Barbara Dawson Garingal Orienteers 2:09:02 +1:23:25 35:21
Marianne Arnesen Asker Skiklubb diskvalifisert
Monika Dubach ol norska diskvalifisert
Inger Johanne Eikeland Nydalens SK diskvalifisert
Regine Imhof OL Regio Wil diskvalifisert
Eli Sæterdal Skien OK ikke startet

D 50-

4 470 m, 51 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjersti Stræte Ringerike OL 50:41 11:20
2 Riikka Otsamo Helsingin Suunistajat 50:50 +0:09 11:22
3 Gunn-Torill Hokholt Kolbotn og Skimt OL 51:51 +1:10 11:35
4 Ingvild Mulen Kristiansand OK 52:23 +1:42 11:43
5 Jorunn Johannesen Sandnes IL (Rogaland) 52:34 +1:53 11:45
6 Annika Viilo Tampereen Pyrintö 52:36 +1:55 11:46
7 Eli Versto Gneist, IL 54:52 +4:11 12:16
8 Tone Hollowell OK Tyr 55:55 +5:14 12:30
9 Mona Høiås Sæther Freidig 56:14 +5:33 12:34
10 Kjersti Hov Fossum IF 56:45 +6:04 12:41
11 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 58:01 +7:20 12:58
11 Tone Stokland Sandefjord OK 58:00 +7:19 12:58
13 Tove Heimdal Konnerud IL 58:07 +7:26 13:00
14 Heidi Schatvet Notodden OL 58:16 +7:35 13:02
15 Marianne Njåstein IL Tyrving 58:30 +7:49 13:05
16 Alice Bedwell Sugar Loaf OK 59:57 +9:16 13:24
17 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 1:00:32 +9:51 13:32
18 Hege Fjellbirkeland IL Gular 1:02:32 +11:51 13:59
19 Doris Gittmaier HSV Ried 1:05:01 +14:20 14:32
20 Marit Sylte Lundanes Emblem IL 1:05:51 +15:10 14:43
21 Solveig Holte Høydalsmo IL 1:07:05 +16:24 15:00
22 Veslemøy Solberg Konnerud IL 1:07:17 +16:36 15:03
23 Bjørg Marit Sollie OL Trollo 1:11:12 +20:31 15:55
24 Elisabeth Oppliger OLV Hindelbank 1:12:29 +21:48 16:12
25 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 1:13:44 +23:03 16:29
26 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 1:13:49 +23:08 16:30
27 Randi Jensen Frol IL 1:13:57 +23:16 16:32
28 Gøril Skyttersæter Jones Rocky Mountain Orienteering Club 1:15:02 +24:21 16:47
29 Gaby Aebersold ol.biel.seeland 1:17:22 +26:41 17:18
30 Magnhild T. Mølnvik Fossum IF 1:19:27 +28:46 17:46
31 Katrine Kalvig Bodø og Omegn IF Orientering 1:19:32 +28:51 17:47
32 Liv Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:20:28 +29:47 18:00
33 Susanne Thomsen Tisvilde Hegn OK 1:20:30 +29:49 18:00
34 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 1:23:21 +32:40 18:38
35 Jana Ticha SJH Jind¿ich¿v Hradec 1:29:12 +38:31 19:57
36 Anna Weckner Westlund OK Tyr 1:29:22 +38:41 19:59
37 Lisbeth Aadland Samnanger IL 1:30:00 +39:19 20:08
38 Marketa Graham Ottawa Orienteering 1:32:01 +41:20 20:35
39 Denise Wright MAROC 1:33:06 +42:25 20:49
40 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 1:37:52 +47:11 21:53
41 Yolanda Dirksen Sauda Orienteringsklubb 1:39:00 +48:19 22:08
42 Eunice Carter Sugar Loaf OK 1:42:15 +51:34 22:52
43 Kirsten Møller Søllerød OK 1:43:59 +53:18 23:15
44 Monica Nordbrøden Halden SK 1:45:30 +54:49 23:36
45 Lenka Kettnerová SK Kamenice 1:47:00 +56:19 23:56
46 Sabine Schweiger Yukon O Association 1:52:52 +1:02:11 25:14
47 Anna Göhlman IL Tyrving 1:54:08 +1:03:27 25:31
48 Susanne Thrane Søllerød OK 1:55:52 +1:05:11 25:55
49 Veronique Caillet ASQuétigny 2:20:41 +1:30:00 31:28
Lise Roll Fana IL diskvalifisert
Jill Emmerson OD Kenilworth diskvalifisert

D 55-

3 590 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Helga Haverstad Lierbygda OL 37:11 10:21
2 Grete Hovi Skien OK 39:15 +2:04 10:55
3 Gunhild Hennum Lierbygda OL 40:05 +2:54 11:09
4 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 40:42 +3:31 11:20
5 Anthea Feaver LOST 43:10 +5:59 12:01
6 Berit Berge IL Tyrving 43:34 +6:23 12:08
7 Ragnhild Elsrud Hultgreen Ringerike OL 44:47 +7:36 12:28
8 Runa Skyttersæter Heming Orientering 44:49 +7:38 12:29
9 Leena Mutka Suunta Jyväskylä 45:19 +8:08 12:37
10 Berit Danielsen IL Tyrving 45:43 +8:32 12:44
11 Jean Cory-Wright Peninsula and Plains Orienteers 45:57 +8:46 12:47
12 Bente Mestad Torridal IL 46:39 +9:28 12:59
13 Jirina Behounova OK 99 Hradec Kralove 47:05 +9:54 13:06
14 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 47:38 +10:27 13:16
15 Mette Mestad Torridal IL 47:55 +10:44 13:20
16 Jane Melin Göteborg Majorna OK 49:03 +11:52 13:39
17 Gerd Fossestøl Nittedal OL 49:31 +12:20 13:47
18 Kjellaug Grødem Voss IL 50:01 +12:50 13:55
19 Grete Berge Owren Freidig 50:15 +13:04 13:59
20 Anne Berit Eid Nydalens SK 50:40 +13:29 14:06
21 Siri Flatekval Oppsal Orientering 51:38 +14:27 14:22
22 Anne Kjersti Daltveit Fana IL 53:25 +16:14 14:52
23 Lisa Annersand OK Tyr 55:27 +18:16 15:26
24 Tove Damgaard OL Trollo 55:54 +18:43 15:34
25 Gunilla Gedin Göteborg Majorna OK 58:47 +21:36 16:22
26 Sanna Grønlid Høydalsmo IL 1:00:07 +22:56 16:44
27 Trude Bråten Voss IL 1:00:49 +23:38 16:56
28 Tone Grande Porsgrunn OL 1:06:53 +29:42 18:37
29 Maerkovich Sophia Technion-Carmel 1:07:12 +30:01 18:43
30 Liv Bente Grande Byåsen IL 1:08:43 +31:32 19:08
31 Elizabeth Deane Cork O 1:23:55 +46:44 23:22
32 Tatiana Kinyaeva Moscow compass 1:25:02 +47:51 23:41
33 Esther Moosberger OLG Regio Olten 1:37:05 +59:54 27:02
Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering diskvalifisert

D 55-AK

3 650 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hanne Herum OK Skeidi 50:01 13:42
2 Inger K. Haavik Haugesund IL Orientering 1:03:27 +13:26 17:23
3 Gyrid Kvaale Bø OL 1:04:23 +14:22 17:38
4 Anne Løver Stord Orientering 1:15:30 +25:29 20:41
5 Gunn Botnen Bø OL 1:21:45 +31:44 22:23
6 Bodil Hulløen Kristiansand OK 1:25:22 +35:21 23:23
7 Olaug Bergset Nordreisa IL 1:27:01 +37:00 23:50
8 Margit Ryen Steen Bø OL 1:29:08 +39:07 24:25

D 60-

3 590 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 43:25 12:05
2 Ingrid Strande Skien OK 43:34 +0:09 12:08
3 Anne Lise Saga Kjose IL 47:35 +4:10 13:15
4 Gro Eia OL Trollo 54:01 +10:36 15:02
5 Britt Rameckers Haugesund IL Orientering 57:30 +14:05 16:01
6 Siren Greve Bergens TF 57:56 +14:31 16:08
7 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 58:12 +14:47 16:12
8 Aud Gran IL Tyrving 59:18 +15:53 16:31
9 Brigit Oswald OLK Piz Hasi 1:01:36 +18:11 17:09
10 Renate Tröße SV TU Ilmenau 1:03:07 +19:42 17:34
11 Jill Smith EBORRR 1:03:34 +20:09 17:42
12 Karen Clark EBORRR 1:29:50 +46:25 25:01

D 65-

2 860 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Timenes Laugen IL Imås 32:17 11:17
2 Sylvia Andersen Elverum OK 34:06 +1:49 11:55
3 Ingjerd Sognnæs Bergens TF 34:10 +1:53 11:56
4 Siv Antonsen Fredrikstad SK 37:37 +5:20 13:09
5 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 41:17 +9:00 14:26
6 Edel Slettemark Stord Orientering 41:26 +9:09 14:29
7 Signe Heivoll Søgne og Songdalen OK 43:15 +10:58 15:07
8 Inger Kirkegaard Tisvilde Hegn OK 45:26 +13:09 15:53
9 Lucia Hasler OLG Saeuliamt 49:03 +16:46 17:09
10 Else-Margrethe Bredland Søgne og Songdalen OK 50:29 +18:12 17:39
11 Astrid Lunde Drangedal OL 53:26 +21:09 18:40
12 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 54:06 +21:49 18:54
13 Vibeke Bøgevig Søllerød OK 56:21 +24:04 19:42
14 Valentina Piskareva Moscow compass 57:01 +24:44 19:56
15 Mary Moen North West OC 58:00 +25:43 20:16
16 Margaret Ellis Greater Vancouver Orienteering 58:47 +26:30 20:33
17 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 59:25 +27:08 20:46
18 Unn Ellefsen IL Tyrving 1:01:22 +29:05 21:27
19 Karin Kilset IL Tyrving 1:04:21 +32:04 22:30
20 Brit Solberg Straume Drangedal OL 1:13:35 +41:18 25:43
21 Ellen Thisted Søllerød OK 1:14:36 +42:19 26:05
22 Marit Odden Drangedal OL 1:15:16 +42:59 26:19
23 Astrid Gjelstad Sandefjord OK 1:18:02 +45:45 27:17
Marie Aasheim Stord Orientering diskvalifisert
Kari Strande Ringerike OL diskvalifisert

D 70-

2 860 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Torid Kvaal Freidig 37:42 13:10
2 Elin Dahlen Ringerike OL 41:06 +3:24 14:22
3 Birgitte Bekkelund Røyken OL 42:15 +4:33 14:46
4 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 45:42 +8:00 15:58
5 Synnøve Dalva Bø OL 46:54 +9:12 16:23
6 Audny Totland Fana IL 56:18 +18:36 19:41
7 Gerd Langseth Larvik OK 57:01 +19:19 19:56
8 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 57:08 +19:26 19:58
9 May Helene Hansen Sandefjord OK 1:00:02 +22:20 20:59
10 Aslaug Mølnvik Steinkjer OK 1:01:59 +24:17 21:40
11 Valentina Anikanova Moscow compass 1:05:08 +27:26 22:46
12 Henny Helgeland Reinhold Drangedal OL 1:10:26 +32:44 24:37
13 Aina Romsdal Mauritzsen Varanger Orienteringslag 1:12:08 +34:26 25:13
14 Inger Lise Solberg Bø OL 1:20:16 +42:34 28:03
15 Else Lerche Raadal Fana IL 1:32:27 +54:45 32:19
16 Hjørdis Egner Heming Orientering 1:33:03 +55:21 32:32
17 Asbjørg Bjørlo Gimle IF 1:34:40 +56:58 33:06
18 Magnhild Tilly Bagås IL Hauken 1:42:22 +1:04:40 35:47
19 Penny Hemsted HOC 2:42:57 +2:05:15 56:58
Mary Hawthorne WROC diskvalifisert
Astrid Reppesgård Lie Hedrum OL diskvalifisert

D 75-

2 860 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Margith Reppesgård Hedrum OL 41:22 14:27
2 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 44:16 +2:54 15:28
3 Jolanda Koradi OLC Kapreolo 49:49 +8:27 17:25
4 Olaug F. Johansen Sauda Orienteringsklubb 51:24 +10:02 17:58
5 Tirill Liby Seip OK Skeidi 56:26 +15:04 19:43
6 Nina Støkken Haugen Sandefjord OK 1:13:25 +32:03 25:40
7 Galina Eremeeva Moscow compass 1:15:08 +33:46 26:16
Anne-Lise Blomhoff Ronæss Porsgrunn OL diskvalifisert

D 80-

2 860 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Roll Fana IL 1:21:12 28:23

H -10

2 000 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Mathias Linløkken Østmarka OK 20:45 10:22
Alf Petter Lynum Freidig 22:43 11:21
Mikkel Lüscher OLK Argus 30:37 15:18
Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 17:22 8:41
Rasmus Mittelholzer OLK Fricktal 18:55 9:27
Gaute Nysæter Skien OK 23:40 11:50
Danila Piskarev Moscow compass 18:02 9:01
Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 16:12 8:06
Samuel A Stokkeland Ålgård Orientering 17:09 8:34
Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 23:20 11:40
Liam Viggo Wingstedt Halden SK 16:48 8:24
Birk Bjaadal Winberg OK Skeidi diskvalifisert

H 11-12

2 730 m, 49 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK 18:06 6:37
2 Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK 18:52 +0:46 6:54
3 Johan Eger Kongsberg OL 19:00 +0:54 6:57
4 Vemund Mølnvik Freidig 19:43 +1:37 7:13
5 Gaute Bergan Nydalens SK 19:49 +1:43 7:15
6 Jonas Myhr Asker Skiklubb 21:25 +3:19 7:50
7 Vetle Lysaker Norbom Konnerud IL 22:02 +3:56 8:04
8 Birk F. Sætnan Fossum IF 22:27 +4:21 8:13
9 Eirik Frost Alta OL 22:54 +4:48 8:23
10 Magnus Strømme Lid TIF Viking 23:12 +5:06 8:29
11 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 23:41 +5:35 8:40
12 Elias Pelkonen Rastivarsat 24:02 +5:56 8:48
13 Samuel Kleppa Ålgård Orientering 24:04 +5:58 8:48
14 Matyas Zakouril USK Praha 24:12 +6:06 8:51
15 Trond May Sage Orienteering and Rogainin 24:15 +6:09 8:52
16 Stian Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 24:40 +6:34 9:02
17 Jonas Hasaas Fossum IF 24:45 +6:39 9:03
18 Stein Aas Stræte Ringerike OL 25:03 +6:57 9:10
19 Bram Langerød Fossum IF 26:25 +8:19 9:40
20 Ola Meen Porsgrunn OL 26:35 +8:29 9:44
21 Toke Tillingsøe CopenhagenO 27:12 +9:06 9:57
22 Håvard Birkeland Fossum IF 27:15 +9:09 9:58
23 Theodor Bjørk Sandefjord OK 28:22 +10:16 10:23
24 Henrik Mittelholzer OLK Fricktal 29:00 +10:54 10:37
25 Veeti Mähönen Tampereen Pyrintö 29:07 +11:01 10:39
26 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 29:21 +11:15 10:45
27 Trond Oldernes Lillomarka OL 30:20 +12:14 11:06
28 Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) 31:05 +12:59 11:23
29 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 32:10 +14:04 11:46
30 Brage Bell Lysaker Fana IL 32:24 +14:18 11:52
31 Christian Fredrik Borg IL Koll 32:25 +14:19 11:52
32 Vegard Ulseth Sylte Freidig 32:29 +14:23 11:53
33 Martin Trnka USK Praha 32:58 +14:52 12:04
34 Andreas Johnsson Porsgrunn OL 33:35 +15:29 12:18
35 Omund Thu Landstad Sandnes IL (Rogaland) 34:20 +16:14 12:34
36 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 35:39 +17:33 13:03
37 Kristian Fredriksen Aas Asker Skiklubb 35:44 +17:38 13:05
38 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 36:27 +18:21 13:21
39 Jonas Krogh Oppsal Orientering 37:25 +19:19 13:42
40 Anders Ljådal IL Hauken 38:06 +20:00 13:57
41 Ole Andre Brandsberg Egersund OK 38:33 +20:27 14:07
42 Sondre Batalden Fana IL 39:06 +21:00 14:19
43 Magnus Brodin Porsgrunn OL 39:41 +21:35 14:32
44 Jørgen Westerheim Stord Orientering 43:59 +25:53 16:06
45 TomᚠBaldrian USK Praga 49:14 +31:08 18:02
46 Jon Erik Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 53:47 +35:41 19:42
47 Marek Trnka USK Praha 1:02:09 +44:03 22:45
48 Aleksandr Makarov Moscow compass 1:13:11 +55:05 26:48
Tobias Mathisen Porsgrunn OL diskvalifisert

H 11-12N

2 070 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Fredrik Myhre Skien OK 11:51 5:43
2 Sigurd Vatn Frol IL 17:13 +5:22 8:19
3 Bendik Schia Løe Notodden OL 20:21 +8:30 9:49
4 Erlend Sundsdal Birkenes IL 23:49 +11:58 11:30
5 Tor Herum Austjore OK Skeidi 25:43 +13:52 12:25

H 13

3 540 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 27:34 7:47
2 Janis Hutzli OL Regio Wil 32:15 +4:41 9:06
3 Birk Bell Lysaker Fana IL 33:18 +5:44 9:24
4 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 33:33 +5:59 9:28
5 Ole Jakob Frankrig Nydalens SK 35:31 +7:57 10:01
6 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 36:20 +8:46 10:15
7 Ulrik Hellen TIF Viking 37:41 +10:07 10:38
8 Tobias Mikael Espedal Nydalens SK 38:08 +10:34 10:46
9 Topi Laakso Suunta Jyväskylä 38:42 +11:08 10:55
10 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 38:48 +11:14 10:57
11 Einar Eide Byåsen IL 39:58 +12:24 11:17
12 Adam Conway Guildford Orienteers 40:59 +13:25 11:34
13 Aksel Mjelstad TIF Viking 41:15 +13:41 11:39
14 Sven Bergset Langvik IL Veten 41:44 +14:10 11:47
15 Otso Pajuoja Espoon Suunta 41:53 +14:19 11:49
16 Gard Frost Alta OL 44:04 +16:30 12:26
17 Eskil Frischknecht Alta OL 45:31 +17:57 12:51
18 Tommi Viilo Tampereen Pyrintö 45:45 +18:11 12:55
19 Olav Lund Kongsberg OL 46:23 +18:49 13:06
20 Tage Rosenlund Varegg Fleridrett 46:34 +19:00 13:09
21 Joakim Wilkens Jernberg Nydalens SK 47:44 +20:10 13:29
22 Olav Birkeland Fossum IF 50:46 +23:12 14:20
23 Henrik R Holt Hedrum OL 51:00 +23:26 14:24
24 Henrik Sturød Nydalens SK 55:48 +28:14 15:45
25 Eirik Øvstedal Nydalens SK 1:01:22 +33:48 17:20
26 Kristoffer Kjenes Haugland Varegg Fleridrett 1:03:15 +35:41 17:52
27 Sindre Gisholt Fossum IF 1:06:20 +38:46 18:44
28 Oula Pelkonen Rastivarsat 1:14:28 +46:54 21:02
29 Halvard Kornmo Porsgrunn OL 1:15:29 +47:55 21:19
30 Adam Skvor Fossum IF 1:18:38 +51:04 22:12
31 Danila Laskin Moscow compass 1:20:42 +53:08 22:47
Sondre Zahl Hagen Fossum IF diskvalifisert

H 14

3 940 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Juuso Viskari Hiidenkiertäjät 30:09 7:39
2 Isak Jonsson Nydalens SK 33:40 +3:31 8:32
3 Lars Sandstad Freidig 35:06 +4:57 8:54
4 Jo Even Kolstad Freidig 35:26 +5:17 8:59
5 SørenThrane Ødum OK Øst Birkerød 35:37 +5:28 9:02
6 Vegard Kittilsen Freidig 36:18 +6:09 9:12
7 David Runde Kristiansand OK 36:47 +6:38 9:20
8 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 36:55 +6:46 9:22
9 Elias Bergset IL Veten 38:04 +7:55 9:39
10 Martin Nevland Ålgård Orientering 39:16 +9:07 9:57
11 Lars Young Vik Nydalens SK 40:37 +10:28 10:18
12 Till Hutzli OL Regio Wil 41:28 +11:19 10:31
13 Tomas Milan KOS Tesla Brno 41:56 +11:47 10:38
14 Manuele Ren SeleTi 43:52 +13:43 11:08
15 Eivind Berner Myhre Fossum IF 44:34 +14:25 11:18
16 Jakub Milan KOS Tesla Brno 44:39 +14:30 11:19
17 Anders Vestøl Vegårshei IL 45:27 +15:18 11:32
18 Fredrik Vehus Skjerve Verdal OK 45:44 +15:35 11:36
19 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 48:39 +18:30 12:20
20 Atle Nilsen Vegårshei IL 54:10 +24:01 13:44
21 Even Gravningen Stokke IL 54:27 +24:18 13:49
22 Jan Puchalsky USK Praha 56:25 +26:16 14:19
23 Jonas Aksland Sandnes IL (Rogaland) 59:06 +28:57 15:00
24 Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 1:00:19 +30:10 15:18
25 Andreas Nysæter Bergens TF 1:08:10 +38:01 17:18
26 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 1:12:41 +42:32 18:26
27 Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett 1:25:40 +55:31 21:44
28 Martin Dimitrov VALDI Sofia 1:54:19 +1:24:10 29:00
Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL diskvalifisert

H 15

4 230 m, 46 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marius Aurebekk Kristiansand OK 33:44 7:58
2 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 37:28 +3:44 8:51
3 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 39:58 +6:14 9:26
4 Niels Christian Hellerud Halden SK 40:40 +6:56 9:36
5 Sander Arntzen Asker Skiklubb 40:46 +7:02 9:38
6 Skjalg Nysæter Skien OK 41:27 +7:43 9:47
7 Oskar Arnevik Ringerike OL 41:36 +7:52 9:50
8 Fabian Aebersold ol.biel.seeland 43:18 +9:34 10:14
9 Lasse Viilo Tampereen Pyrintö 44:09 +10:25 10:26
10 Kristian Pytten Kristiansand OK 44:44 +11:00 10:34
10 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 44:44 +11:00 10:34
12 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 44:46 +11:02 10:34
13 Laurin Imhof OL Regio Wil 45:21 +11:37 10:43
14 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 46:06 +12:22 10:53
15 Silas Hutzli OL Regio Wil 46:23 +12:39 10:57
16 Håkon Sturød Nydalens SK 46:39 +12:55 11:01
17 Dan Pavlovec OK JISKRA NOVY BOR 46:49 +13:05 11:04
18 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 47:26 +13:42 11:12
19 Lasse Laakso Suunta Jyväskylä 47:36 +13:52 11:15
20 Lassi Vaismaa Suunta Jyväskylä 48:11 +14:27 11:23
21 Aslak Heimdal Konnerud IL 48:44 +15:00 11:31
22 Emil Størmer Fossum IF 49:17 +15:33 11:39
23 Peter Gisholt Fossum IF 49:35 +15:51 11:43
24 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 50:18 +16:34 11:53
25 Kristian Fredrik Lynum Freidig 50:40 +16:56 11:58
26 Lasse Falck Weber CopenhagenO 50:50 +17:06 12:01
27 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 51:02 +17:18 12:03
28 Trygve Myhr Asker Skiklubb 51:23 +17:39 12:08
29 Stian Rykkje Stord Orientering 51:30 +17:46 12:10
30 Trygve Bø Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 51:38 +17:54 12:12
31 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 51:56 +18:12 12:16
32 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 52:23 +18:39 12:23
33 Aleksi Mutka Suunta Jyväskylä 54:48 +21:04 12:57
34 Boyan Ivandjikov VALDI Sofia 56:53 +23:09 13:26
35 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 57:21 +23:37 13:33
36 Jonas Myhre Kristiansand OK 59:15 +25:31 14:00
37 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 59:18 +25:34 14:01
38 Thomas Laraia Orienteering USA 1:02:02 +28:18 14:39
39 Even Andre Thorbjørnsen Notodden OL 1:03:32 +29:48 15:01
40 Vít Mares OK JISKRA NOVY BOR 1:03:38 +29:54 15:02
41 Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn 1:05:43 +31:59 15:32
42 Joseph Wright MAROC 1:08:43 +34:59 16:14
43 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 1:12:57 +39:13 17:14
44 Sverre Graffer Ringerike OL 1:51:30 +1:17:46 26:21
45 Alexey Belyakov Moscow compass 2:41:54 +2:08:10 38:16
Grigoryi Shmelev Moscow compass brutt

H 16

4 690 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kasper Fosser Heming Orientering 32:43 6:58
2 Sebastian Daland Kristiansand OK 37:49 +5:06 8:03
3 Nicola Banfi SeleTi 42:02 +9:19 8:57
4 Axel Granqvist OK Ravinen 42:19 +9:36 9:01
5 Oscar Johansson OK Dacke 43:05 +10:22 9:11
6 Siro Corsi SeleTi 43:21 +10:38 9:14
7 Øyvind Hjermstad Fossum IF 43:50 +11:07 9:20
8 Erling Hjermstad Fossum IF 44:57 +12:14 9:35
9 Sindre R Holt Hedrum OL 45:08 +12:25 9:37
10 Elias Jonsson Nydalens SK 46:30 +13:47 9:54
11 Lukas Liland Nydalens SK 47:00 +14:17 10:01
12 Håkon Lund Kongsberg OL 47:31 +14:48 10:07
13 Jørgen Baklid Konnerud IL 48:31 +15:48 10:20
14 Knut Kyrkjebø TIF Viking 49:36 +16:53 10:34
15 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 49:46 +17:03 10:36
16 Joar Oldernes Lillomarka OL 52:50 +20:07 11:15
17 Leif Blake Yukon O Association 53:08 +20:25 11:19
18 Linus Olhans Ås-NMBU Orientering 55:24 +22:41 11:48
19 Martin Andresen Skotte Fossum IF 56:28 +23:45 12:02
20 Ruairi Long AJAX 59:16 +26:33 12:38
21 Elia Toscanelli SeleTi 1:00:42 +27:59 12:56
22 Michal Bo¿ánek USK Prague 1:01:27 +28:44 13:06
23 Einar Melsom Fossum IF 1:03:50 +31:07 13:36
24 Axel Hoveid Asker Skiklubb 1:04:40 +31:57 13:47
25 Lucas Falardi SCOM Mendrisio 1:11:54 +39:11 15:19
26 Vili Mähönen Tampereen Pyrintö 1:13:38 +40:55 15:42
27 Julian Imhof OL Regio Wil 1:16:23 +43:40 16:17
28 Mathias Hermstad Freidig 1:32:38 +59:55 19:45
Øystein Rønning Strand Nydalens SK diskvalifisert
Einar Ekeland Oddersjaa SSK diskvalifisert
Syver Røhnebæk Kongsrud Modum OL diskvalifisert
Henrik Bertelsen Porsgrunn OL diskvalifisert
Ota Skvor Fossum IF diskvalifisert

H 13-16C

2 810 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Erik Mårtensson Modum OL 25:00 8:53
2 Henrik Nærestad IF Trauma 25:47 +0:47 9:10
3 Jakob Schia Løe Notodden OL 26:04 +1:04 9:16
4 Gard Årøen Lykke Emblem IL 29:38 +4:38 10:32
5 Tord Teigland Hansen Høydalsmo IL 30:03 +5:03 10:41
6 Ondrej Kodejs USK Praha 31:15 +6:15 11:07
7 Eilev Kvaale Asker Skiklubb 33:29 +8:29 11:54
8 Marius Sæther Mydland Hedrum OL 33:45 +8:45 12:00
9 Brostrup Landstad Sandnes IL (Rogaland) 35:21 +10:21 12:34
10 Preben Bransdsberg Stormyr Egersund OK 39:07 +14:07 13:55
11 Heine Linga IL Gular 39:58 +14:58 14:13
12 Halvor Hove Idrettslaget Dyre Vaa 1:18:51 +53:51 28:03
Tarjei Bleikelia Høydalsmo IL diskvalifisert

H 13-16N

2 590 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jørgen Yndesdal Ofte Høydalsmo IL 26:07 10:05
2 Øyvind Telstø Etnedal IL 28:48 +2:41 11:07
3 Martin Kindem Gimle IF 37:20 +11:13 14:24
4 Edvard Berg Porsgrunn OL 46:03 +19:56 17:46
Magnus Ellefsen Moen OK Skeidi diskvalifisert

H 15-16B

3 600 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Håvard Hjermstad Fossum IF 36:02 10:00
2 Magnus Gjerstad Osterøy IL 37:25 +1:23 10:23
3 Nikolai Nordhaug Konnerud IL 46:02 +10:00 12:47
4 Georg S. Andresen Skien OK 1:01:29 +25:27 17:04
5 Ingvald Kristensen Odda OL 2:11:51 +1:35:49 36:37
Martin Thisted Kristiansand OK diskvalifisert

H 17-B

3 600 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bjørnar Almeland Fana IL 38:16 10:37
2 Georg Gittmaier HSV Ried 42:35 +4:19 11:49
3 Thomas Brodin Porsgrunn OL 43:16 +5:00 12:01
4 Espen Jernberg Nydalens SK 43:22 +5:06 12:02
5 Trond Ivar Fossaas Gimle IF 46:23 +8:07 12:53
6 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 47:17 +9:01 13:08
7 Magne Aas Asker Skiklubb 48:50 +10:34 13:33
8 Erling Bell Lysaker Fana IL 50:44 +12:28 14:05
9 Lars Andreas Een Voss IL 51:20 +13:04 14:15
10 Lars Kristian Eidsheim Askøy OL 52:16 +14:00 14:31
11 Kurt Kleppa Ålgård Orientering 54:42 +16:26 15:11
12 Bjørn A Friestad Kristiansand OK 55:38 +17:22 15:27
13 Bjørn Batalden Fana IL 59:13 +20:57 16:26
14 Josef Noll Lillomarka OL 1:01:22 +23:06 17:02
15 Olav Helland Egersund OK 1:06:59 +28:43 18:36
16 Odin Linga IL Gular 1:12:47 +34:31 20:13
17 Stian Yndesdal Ofte Høydalsmo IL 1:50:26 +1:12:10 30:40
Olav Nordstoga Høydalsmo IL diskvalifisert

H 17-C

2 970 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Christian Bakke Porsgrunn OL 26:35 8:57
2 Yngve Røe Nydalens SK 32:37 +6:02 10:58
3 Geir Egil Norbom Konnerud IL 36:25 +9:50 12:15
4 Tore Lid TIF Viking 39:17 +12:42 13:13
5 John Kristian Repstad Storemyr IL Hauken 42:55 +16:20 14:27
6 Roger Østvold Heming Orientering 48:52 +22:17 16:27
7 Hans Gøran Bjørk Sandefjord OK 1:10:20 +43:45 23:40
Kjell Andresen Fossum IF diskvalifisert

H 17-18

7 020 m, 62 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anders Haga Raumar Orientering 57:52 8:14
2 Anton Forsberg Långhundra IF 59:06 +1:14 8:25
3 Kjetil Mølnvik Freidig 1:02:01 +4:09 8:50
4 Einar Lund Kongsberg OL 1:03:20 +5:28 9:01
5 Peter Nordbrøden Halden SK 1:03:24 +5:32 9:01
6 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 1:05:22 +7:30 9:18
7 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 1:06:09 +8:17 9:25
8 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 1:06:25 +8:33 9:27
9 Sverre Bang Støeng Hamar OK 1:06:53 +9:01 9:31
10 Cyril Bucher OLV Hindelbank 1:07:24 +9:32 9:36
11 Amund Bø Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 1:08:51 +10:59 9:48
12 Oreste Garbani SeleTi 1:09:27 +11:35 9:53
13 Olle Andersson Tullinge SK 1:09:39 +11:47 9:55
14 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 1:09:58 +12:06 9:58
15 Marius Pytten Kristiansand OK 1:10:02 +12:10 9:58
16 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 1:10:10 +12:18 9:59
17 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 1:10:26 +12:34 10:01
18 Laurits Møller Silkeborg OK 1:10:28 +12:36 10:02
19 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 1:10:48 +12:56 10:05
20 Petter Vangen Lunåsmo Tynset IF 1:11:59 +14:07 10:15
21 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 1:12:01 +14:09 10:15
22 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 1:12:52 +15:00 10:22
23 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 1:13:44 +15:52 10:30
24 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 1:14:36 +16:44 10:37
25 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 1:15:20 +17:28 10:43
26 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 1:15:26 +17:34 10:44
27 Martin Borge Heir Fossum IF 1:16:56 +19:04 10:57
28 Taavi Mustajoki Tampereen Pyrintö 1:17:04 +19:12 10:58
29 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 1:17:10 +19:18 10:59
30 Ole Jakob Olsrød Stokke IL 1:18:24 +20:32 11:10
31 Jørgen Kjos Barkenæs Fet OL 1:19:35 +21:43 11:20
32 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 1:20:04 +22:12 11:24
33 Martino Beretta SeleTi 1:20:55 +23:03 11:31
34 Sturla Frydenlund Sturla, IF 1:23:17 +25:25 11:51
35 Adrian Opheim Freidig 1:24:16 +26:24 12:00
36 Tarjei Holo Fossum IF 1:25:21 +27:29 12:09
37 Henrik Hamrefors Västerås SOK 1:28:33 +30:41 12:36
38 Sigurd Rønning Modum OL 1:34:16 +36:24 13:25
39 Tobias Kristensen Larvik OK 1:37:10 +39:18 13:50
40 John Runde Kristiansand OK 1:37:27 +39:35 13:52
41 Thomas Wilson CLYDE 1:44:13 +46:21 14:50
42 Kristoffer Liset OL Trollo 1:46:01 +48:09 15:06
43 Henrik Chr. Hirsch IF Trauma 1:48:55 +51:03 15:30
44 Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK 1:49:07 +51:15 15:32
45 James Crosby Auckland Orienteering Club 1:51:18 +53:26 15:51
46 Jakub Moravec SK Kamenice 1:53:28 +55:36 16:09
47 Einar Moe Tandberg Modum OL 1:55:25 +57:33 16:26
48 Ove Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 1:59:22 +1:01:30 17:00
49 Simon Nysæter Skien OK 2:08:52 +1:11:00 18:21
50 Peter Martinus Freyborg Uran Gimle IF 2:09:27 +1:11:35 18:26
51 Tomas Graham Ottawa Orienteering 2:53:55 +1:56:03 24:46
Vegard Myhre Kristiansand OK diskvalifisert
Kristian Nyhus Kristiansand OK diskvalifisert
Jørgen Vister Indre Østfold OK diskvalifisert
Pål Spone Modum OL diskvalifisert
Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering diskvalifisert
Håvard Landro Svingheim Konnerud IL diskvalifisert
Kim-Andrè Kjenes Haugland Varegg Fleridrett diskvalifisert
Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett diskvalifisert
Olav Milian Schmitt Gran Halden SK diskvalifisert
Herman Aarstrand Kirste Skien OK diskvalifisert
Brage Tannvik Skei Freidig diskvalifisert

H 17-20AK

4 350 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sander Arnevik Ringerike OL 47:15 10:51
2 Børge Styrvold Porsgrunn OL 1:10:47 +23:32 16:16

H 19-20

7 340 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 59:15 8:04
2 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 1:02:49 +3:34 8:33
3 Håvard Irgens Fossum IF 1:06:48 +7:33 9:06
4 Erik Olsvik Dengerud Nydalens SK 1:09:24 +10:09 9:27
5 Simen Bordal Fossum IF 1:10:17 +11:02 9:34
6 Eivind Høydal Nydalens SK 1:10:36 +11:21 9:37
7 Jon Nilsen Kristiansand OK 1:13:34 +14:19 10:01
8 Henrik Upsal Kristiansand OK 1:13:38 +14:23 10:01
9 Øyvind Wiggen Byåsen IL 1:14:39 +15:24 10:10
10 Sebastian Baumann OLC Kapreolo 1:14:52 +15:37 10:11
11 Vegard Rønning Huber Hamar OK 1:16:40 +17:25 10:26
12 Oskar Størmer Fossum IF 1:18:11 +18:56 10:39
13 Aksel Madslien Nydalens SK 1:18:35 +19:20 10:42
14 Samuel Hedlund Långhundra IF 1:21:09 +21:54 11:03
15 Matthias Leibundgut OLV Hindelbank 1:21:54 +22:39 11:09
16 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 1:22:13 +22:58 11:12
17 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 1:28:06 +28:51 12:00
18 Malthe Gaarsdal Halden SK 1:28:58 +29:43 12:07
Elias T. Mølnvik Fossum IF diskvalifisert
Andreas Alvem NTNUI diskvalifisert
Elias Wiklund Nydalens SK diskvalifisert

H 21-

8 070 m, 49 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Matthias Merz OLG Rymenzburg 1:01:23 7:36
2 Matthias Niggli OK Tisaren 1:03:44 +2:21 7:53
3 Ørjan Ravndal Ålgård Orientering 1:07:17 +5:54 8:20
4 Martin Janata USK Praha 1:07:35 +6:12 8:22
5 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 1:07:49 +6:26 8:24
5 Thomas Nipen Nydalens SK 1:07:49 +6:26 8:24
7 Antonio Martínez Pérez Halden SK 1:09:07 +7:44 8:33
8 Carl Henrik Bjørseth OL Tønsberg og omegn 1:09:42 +8:19 8:38
9 Glenn Tore Løland NTNUI 1:09:45 +8:22 8:38
10 Tristan Bloemen CO Liege 1:12:55 +11:32 9:02
11 Vit Braveny Kristiansand OK 1:13:16 +11:53 9:04
12 Bjørn Haavengen Kongsberg OL 1:13:27 +12:04 9:06
13 Mikael Nilsson Snättringe SK 1:13:32 +12:09 9:06
14 Hans Aleksander Østhagen Byåsen IL 1:16:03 +14:40 9:25
15 Beat Hubmann OL Regio Wil 1:18:04 +16:41 9:40
16 Kjell Erik Røisland Søgne og Songdalen OK 1:18:19 +16:56 9:42
17 Anton Sundgren Långhundra IF 1:19:15 +17:52 9:49
18 Simen A Bjøringsøy Nydalens SK 1:19:18 +17:55 9:49
19 Robin Pousette Långhundra IF 1:19:55 +18:32 9:54
20 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 1:20:49 +19:26 10:00
21 Anders Höije Göteborg Majorna OK 1:21:29 +20:06 10:05
22 Hirokazu Osaki tortoise 1:21:31 +20:08 10:06
23 Sondre Ruud Bråten Nydalens SK 1:22:00 +20:37 10:09
24 Mathias Birrer OLV Baselland/Herzogenbuchsee 1:23:18 +21:55 10:19
25 Ben Mitchell Sugar Loaf OK 1:23:37 +22:14 10:21
26 Fredrik Karlsson Göteborg Majorna OK 1:24:13 +22:50 10:26
27 Knut Sveinung Rekaa Freidig 1:24:46 +23:23 10:30
28 LukᚠKettner SK Kamenice 1:24:58 +23:35 10:31
29 Silvio Vassalli ASCO Lugano 1:25:19 +23:56 10:34
30 Jonathan Crickmore ShUOC 1:26:23 +25:00 10:42
31 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 1:27:19 +25:56 10:49
32 Pål Skogedal Asker Skiklubb 1:28:29 +27:06 10:57
33 Dubach Michael ol norska 1:29:18 +27:55 11:03
34 Gianni Guglielmetti SeleTi 1:30:00 +28:37 11:09
35 Kenneth Mydland Egersund OK 1:31:59 +30:36 11:23
36 Jan Møller Dansk militære landshold 1:32:03 +30:40 11:24
37 Jan Andreas Edstrøm NTNUI 1:35:23 +34:00 11:49
38 Jes Mose Jensen Dansk militære landshold 1:36:33 +35:10 11:57
39 Sturla Stokkeland Ålgård Orientering 1:39:08 +37:45 12:17
40 Cillin Corbett Cork O 1:40:41 +39:18 12:28
41 Olav Vestøl NTNUI 1:42:01 +40:38 12:38
42 Åsmund Hasaas OK Skeidi 1:55:15 +53:52 14:16
43 Robert Fredriksen Notodden OL 1:58:07 +56:44 14:38
44 Dieter Wolf Davos Clavadel 2:01:53 +1:00:30 15:06
46 Maerkovich Evgeny Technion-Carmel 2:21:31 +1:20:08 17:32
Thomas Natvig Årstad NTNUI diskvalifisert
Einar Tommelstad Nydalens SK diskvalifisert
Jeppe Andersen Dansk militære landshold diskvalifisert
Håvar Birkeland Stormoen Kristiansand OK diskvalifisert

H 21-AK

4 830 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Christian Bøen Kristiansand OK 37:26 7:45
2 Rune Rystad Nydalens SK 39:56 +2:30 8:16
3 Sondre Sande Gullord NTNUI 41:55 +4:29 8:40
4 Magnus Aarhus Kinn Porsgrunn OL 42:31 +5:05 8:48
5 Marius Øie Løten o-lag 42:47 +5:21 8:51
6 Eskil Sande Gullord Raumar Orientering 43:37 +6:11 9:01
7 Marius Thrane Ødum IFK Göteborg 49:38 +12:12 10:16
8 Severin Berglia Modum OL 50:16 +12:50 10:24
9 Eirik Aal NTNUI 50:43 +13:17 10:30
10 Såmund Botnen Bø OL 54:18 +16:52 11:14
11 Thomas Furuheim IFK Lidingö SOK 54:29 +17:03 11:16
12 Halvor Steinsholt Ås-NMBU Orientering 55:04 +17:38 11:24
13 Magnus Johnsson IK Grane Arendal Orientering 58:31 +21:05 12:06
14 Colin Smith SYO 59:44 +22:18 12:22
15 Øystein Botnen Bø OL 1:03:01 +25:35 13:02
16 Sindre Løver Hovden Stord Orientering 1:07:57 +30:31 14:04
17 Donatas Kontautas OK Moss 1:09:04 +31:38 14:17
18 Thomas Gittmaier HSV Ried 1:12:27 +35:01 15:00
19 Magnus Nygaard NTNUI 1:14:20 +36:54 15:23
20 Sindre Høgset Høydalsmo IL 1:15:49 +38:23 15:41
21 Kristian Bråten Voss IL 1:18:45 +41:19 16:18
22 Espen Stornes NTNUI 1:30:10 +52:44 18:40
23 Kristian Hellgren Holtberget Idrettslaget Dyre Vaa 1:30:57 +53:31 18:49
24 Sindre Løvli OL Trollo 1:33:09 +55:43 19:17
25 Runar Skaug Mathisen Høydalsmo IL 1:33:16 +55:50 19:18
26 Matteo Ferrari SCOM Mendrisio 1:38:28 +1:01:02 20:23
27 Helge Tillingsøe CopenhagenO 1:47:59 +1:10:33 22:21
28 Jone Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:59:50 +1:22:24 24:48
29 Marius Lid Høydalsmo IL 2:21:38 +1:44:12 29:19
30 Arne Moen Lid Høydalsmo IL 2:42:48 +2:05:22 33:42
Sigve Botnen Bø OL diskvalifisert
Brage Løver Hovden Stord Orientering diskvalifisert
Wouter Hus Kempische oriëntatielopers diskvalifisert
Henrik Mårtensson Modum OL diskvalifisert
Yann Schlegel OLG Regio Olten diskvalifisert
Jostein Utstumo IK Grane Arendal Orientering diskvalifisert
Siggen Ytrehus Bø OL diskvalifisert

H 35-

7 290 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Teodor Todorov VALDI Sofia 1:16:26 10:29
2 Erik S Molenaar Modum OL 1:23:39 +7:13 11:28
3 Anders Skjeset Vang OL 1:27:10 +10:44 11:57
4 Svein Sunde Søgne og Songdalen OK 1:32:45 +16:19 12:43
5 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 1:40:17 +23:51 13:45
6 Ramón García-Catalán Simón Imperdible 1:52:49 +36:23 15:28
7 Tord Erik Skyrud Fossum IF 1:55:45 +39:19 15:52

H 35-AK

4 830 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Frode Nysæter Skien OK 41:49 8:39
2 Sturle Furland Sandefjord OK 52:22 +10:33 10:50
3 Kjell Ove Bergset IL Veten 57:31 +15:42 11:54
4 Asgeir Fremstad Larvik OK 1:05:45 +23:56 13:36
5 Jan Erik Tinderholt OK Skeidi 1:06:01 +24:12 13:40
6 Lars Ole Thunold Porsgrunn OL 1:06:53 +25:04 13:50
7 Pål Winberg OK Skeidi 1:07:17 +25:28 13:55
8 Arild Flaten Vegårshei IL 1:12:06 +30:17 14:55
9 Frode Sørensen IK Grane Arendal Orientering 1:15:35 +33:46 15:38
10 DanEgil Ljådal IL Hauken 1:25:12 +43:23 17:38
11 Jørn Bergan Vegårshei IL 1:53:04 +1:11:15 23:24
12 Zdenek Kodejs USK Praha 1:53:58 +1:12:09 23:35
13 Espen Ekholt Berg Kongsberg OL 2:31:57 +1:50:08 31:27
Kent Morgan Stormyr IL Hauken diskvalifisert
Tor Kjetil Nilsen Bø OL diskvalifisert

H 35-C

2 970 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Rune Djuve Høydalsmo IL 30:26 10:14
2 Peter Preben Prebensen Skien OK 38:58 +8:32 13:07
3 Pål Hamre Ness Drangedal OL 39:59 +9:33 13:27
4 Sten Øivind Bjerke Larvik OK 40:38 +10:12 13:40
5 Magne Mæland Ålgård Orientering 43:52 +13:26 14:46
6 Trond Ceeberg Andebu IL 47:01 +16:35 15:49
7 Jakub Puchalsky USK Praha 48:07 +17:41 16:12
8 Jiri Augusta USK Praha 1:17:15 +46:49 26:00
Matteo Moreni SCOM Mendrisio diskvalifisert

H 40-

7 290 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jouni Mähönen Tampereen Pyrintö 1:05:36 8:59
2 David Løver Modum OL 1:07:00 +1:24 9:11
3 Torgeir Nevland Ålgård Orientering 1:08:51 +3:15 9:26
4 Knut Landstad Nydalens SK 1:09:12 +3:36 9:29
5 Thomas Frost Alta OL 1:09:24 +3:48 9:31
6 Steinar Lande Bø OL 1:10:00 +4:24 9:36
7 Jørn Sundby Larvik OK 1:11:59 +6:23 9:52
8 Brian May Sage Orienteering and Rogainin 1:13:22 +7:46 10:03
9 Gisle Nysæter Skien OK 1:14:04 +8:28 10:09
10 Håvard Telstø Etnedal IL 1:14:55 +9:19 10:16
11 Gunnar Vatn Frol IL 1:16:24 +10:48 10:28
12 Lars Jøran Sundsdal Birkenes IL 1:16:52 +11:16 10:32
13 Jon Magne Svendsbøe Vikebygd IL 1:18:40 +13:04 10:47
14 Vegard Hansen OL Trollelg 1:19:17 +13:41 10:52
15 Runar Hafskjold Nydalens SK 1:19:43 +14:07 10:56
16 Tor Gunnar Aksland Sandnes IL (Rogaland) 1:23:52 +18:16 11:30
17 Hallvard Koren OK Moss 1:24:56 +19:20 11:39
18 Kenneth Westerheim Stord Orientering 1:26:48 +21:12 11:54
19 Espen Røste Kongsberg OL 1:26:51 +21:15 11:54
20 Didi Lüscher OLK Argus 1:27:21 +21:45 11:58
21 Bjørn Hauge Fet OL 1:28:29 +22:53 12:08
22 Petr Baldrian USK Praga 1:29:53 +24:17 12:19
23 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 1:32:03 +26:27 12:37
24 Kestutis Jokubauskis OK Telsiai 1:36:48 +31:12 13:16
25 Daniel Leibundgut OLV Hindelbank 1:37:08 +31:32 13:19
26 Håvard Nilsen Vegårshei IL 1:37:56 +32:20 13:26
27 Vaclav Zakouril USK Praha 1:42:07 +36:31 14:00
28 Ulrik Thisted Kristiansand OK 1:42:14 +36:38 14:01
29 Christian Schneebeli OLV Hindelbank 1:46:42 +41:06 14:38
30 Pål Christian Ingierd Bækkelagets SK 1:49:32 +43:56 15:01
31 Jon-Kåre Hansen TIF Viking 1:50:21 +44:45 15:08
32 Jyri Myllymäki Vetelin Urheilijat 1:54:53 +49:17 15:45
33 Jyri Mustajoki Tampereen Pyrintö 2:00:49 +55:13 16:34
34 Pål Thomassen Varegg Fleridrett 2:02:52 +57:16 16:51
35 Trond Myhre Fossum IF 2:03:16 +57:40 16:54
36 Nils Karsten Ceeberg Andebu IL 3:24:14 +2:18:38 28:00
Christian Frøyd Sogndal IL diskvalifisert
Simo Martomaa Kalevan rasti diskvalifisert

H 45-

7 150 m, 74 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Johan Ivarsson Freidig 56:05 7:50
2 Leif Størmer Fossum IF 58:13 +2:08 8:08
3 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 59:53 +3:48 8:22
4 Per Arne Aadland Samnanger IL 1:02:16 +6:11 8:42
5 Kjetil Bjørlo Halden SK 1:02:45 +6:40 8:46
6 Christian Mittelholzer OLK Fricktal 1:05:54 +9:49 9:13 Last ned GPS-spor i gpx-format
7 Andreas Sylte Freidig 1:06:18 +10:13 9:16
8 Sten Åge Nygårdseter Vegårshei IL 1:08:06 +12:01 9:31
9 Svein Nygård Lillomarka OL 1:09:26 +13:21 9:42
10 Jon Iver Bakken Nydalens SK 1:09:33 +13:28 9:43
11 Magnus Landstad Sandnes IL (Rogaland) 1:09:47 +13:42 9:45
12 Helge Gisholt OK Skeidi 1:09:55 +13:50 9:46
13 Sveinung Rykkje Stord Orientering 1:11:32 +15:27 10:00
14 Jan Harald Bakkejord IL Gular 1:12:45 +16:40 10:10
15 Per Øivind Eger Kongsberg OL 1:13:06 +17:01 10:13
16 Tore Nymark Askøy OL 1:13:24 +17:19 10:15
17 Sven Arne Gylterud Fossum IF 1:13:25 +17:20 10:16
18 Ivar Mølnvik Fossum IF 1:14:38 +18:33 10:26
19 Gunnar Engen Vik Nydalens SK 1:15:03 +18:58 10:29
20 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:15:10 +19:05 10:30
21 Ronny Rykkje Varegg Fleridrett 1:15:49 +19:44 10:36
22 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 1:18:00 +21:55 10:54
23 Jan Erik Isaksen Nydalens SK 1:19:31 +23:26 11:07
24 Bjørnar Olsrød Stokke IL 1:19:46 +23:41 11:09
25 Ilkka Laakso Suunta Jyväskylä 1:19:59 +23:54 11:11
26 Helge Nysæter Bergens TF 1:20:19 +24:14 11:13
27 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 1:20:37 +24:32 11:16
28 Per Henning Bjerva Ås-NMBU Orientering 1:20:44 +24:39 11:17
29 Rune Engehult Notodden OL 1:23:03 +26:58 11:36
30 Arild H Clausen Freidig 1:23:57 +27:52 11:44
31 Arne Nåtedal OL Trollo 1:24:09 +28:04 11:46
32 Stein H. Hagen Fossum IF 1:24:35 +28:30 11:49
33 Res Dubach ol norska 1:25:02 +28:57 11:53
34 Bjørnar Lynum Freidig 1:25:21 +29:16 11:56
35 Christoph Hutzli OL Regio Wil 1:25:51 +29:46 12:00
36 Otto Richard Eide Byåsen IL 1:26:11 +30:06 12:03
37 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 1:26:22 +30:17 12:04
38 Martin Okle OLK Piz Hasi 1:26:41 +30:36 12:07
39 Jukka Viskari Hiidenkiertäjät 1:26:56 +30:51 12:09
40 Stig Melling Ringerike OL 1:27:09 +31:04 12:11
41 Petr Bo¿ánek USK Prague 1:27:24 +31:19 12:13
42 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 1:27:26 +31:21 12:13
43 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 1:27:35 +31:30 12:14
44 Tor Ivar Christiansen OL Tønsberg og omegn 1:27:38 +31:33 12:15
44 Bjørn Axel Gran Halden SK 1:27:38 +31:33 12:15
46 Ulrik Staugaard FIF Hillerød Orientering 1:28:06 +32:01 12:19
47 Børge Pedersen Nydalens SK 1:30:17 +34:12 12:37
48 Morten Sørli Ronæss Stavanger Orienteringsklubb 1:31:07 +35:02 12:44
49 Martin Skvor Fossum IF 1:34:45 +38:40 13:15
50 Jørn Myrland Notodden OL 1:35:30 +39:25 13:21
51 Tuomo Haanpää Tampereen Pyrintö 1:37:41 +41:36 13:39
52 Espen Liset OL Trollo 1:42:04 +45:59 14:16
53 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 1:43:03 +46:58 14:24
54 Torkel Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:44:55 +48:50 14:40
55 Tor Olsen IF Trauma 1:45:24 +49:19 14:44
56 Øystein Wiggen Byåsen IL 1:47:49 +51:44 15:04
57 Ian Ringheim OL Trollo 1:51:09 +55:04 15:32
58 Helge Rosenlund Varegg Fleridrett 1:55:05 +59:00 16:05
59 Henning Martinsen Fredrikstad SK 1:56:09 +1:00:04 16:14
60 Leif Arne Skei Freidig 1:58:47 +1:02:42 16:36
61 Tom Kristensen Larvik OK 2:12:22 +1:16:17 18:30
62 Gernot Doppelhofer Varegg Fleridrett 2:12:30 +1:16:25 18:31
63 Ole Edvard Hjortland Larvik OK 2:20:06 +1:24:01 19:35
Roar Myhre Kristiansand OK diskvalifisert
Rune Sørensen Sturla, IF diskvalifisert
Bjart Are Hellen TIF Viking diskvalifisert
Inge Hauge Hisøy OK diskvalifisert
Lars Enerhaugen Modum OL diskvalifisert
Geir Henrik Hirsch IF Trauma diskvalifisert
Arild Andresen Fossum IF diskvalifisert
Kjetil Espedal Nydalens SK diskvalifisert
Nils Bergan Nydalens SK diskvalifisert
Kilian Imhof OL Regio Wil diskvalifisert
Roland Güdel OLG Murten diskvalifisert

H 45-AK

4 350 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Espen Svae Sarpsborg OL 43:46 10:03
2 Thorbjørn Værp Kristiansand OK 45:18 +1:32 10:24
3 Dirk Goossens Trol 46:26 +2:40 10:40
4 Boye Dirro Bøhlerengen Oppsal Orientering 49:00 +5:14 11:15
5 Olav Hasaas Fossum IF 49:41 +5:55 11:25
6 Torstein Kvaale Asker Skiklubb 49:59 +6:13 11:29
7 Andreas Huber Hamar OK 50:11 +6:25 11:32
8 Svein Terje Kolstad Freidig 53:46 +10:00 12:21
9 Markku Kytäjä Hiidenkiertäjät 54:42 +10:56 12:34
10 Roar Pedersen Oppsal Orientering 58:33 +14:47 13:27
11 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 1:01:51 +18:05 14:13
12 Vegard Halden Nydalens SK 1:05:18 +21:32 15:00
13 Bjørn Baklid Konnerud IL 1:06:19 +22:33 15:14
14 Asle Kregnes Kristiansand OK 1:14:17 +30:31 17:04
15 Stig Dahle Molde og Omegn IF 1:14:33 +30:47 17:08
16 Per Bjarne Myhre Haugesund IL Orientering 1:16:27 +32:41 17:34
17 Alessandro Beretta SeleTi 1:19:20 +35:34 18:14
18 Jens Jacob Bleikelia Høydalsmo IL 1:21:00 +37:14 18:37
19 Trond Foss Sandefjord OK 1:21:46 +38:00 18:47
20 Bjørn Richard Kirste Skien OK 1:33:10 +49:24 21:25
21 Vesa Pajuoja Espoon Suunta 1:34:30 +50:44 21:43
22 Dennis Øbro CopenhagenO 1:35:52 +52:06 22:02
23 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:40:54 +57:08 23:11
24 Yngve Mobråthen Botne SK 2:11:46 +1:28:00 30:17
Martin Frischknecht Alta OL diskvalifisert

H 50-

5 260 m, 77 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Øystein Holo Fossum IF 44:47 8:30
2 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 45:49 +1:02 8:42
3 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 47:05 +2:18 8:57
4 Arild Aasheim Ganddal IL 47:07 +2:20 8:57
5 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 50:54 +6:07 9:40
6 Rasmus Ødum OK Øst Birkerød 51:26 +6:39 9:46
7 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 51:52 +7:05 9:51
8 Colin McIntyre OK Tyr 52:13 +7:26 9:55
9 Christian Aebersold ol.biel.seeland 53:02 +8:15 10:04
10 Vidar Benjaminsen Lillomarka OL 53:09 +8:22 10:06
11 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 53:35 +8:48 10:11
12 Tim Falck Weber CopenhagenO 55:17 +10:30 10:30
13 Harald Kvisli Notodden OL 55:40 +10:53 10:34
14 Kjetil Wirak Stavanger Orienteringsklubb 55:44 +10:57 10:35
15 Geir Frøytlog Egersund OK 56:14 +11:27 10:41
16 Knut Aas Ringerike OL 56:50 +12:03 10:48
17 Hans Melin Göteborg Majorna OK 58:09 +13:22 11:03
18 Sturla Sæther Freidig 58:12 +13:25 11:03
19 Tom Hollowell OK Tyr 58:23 +13:36 11:05
20 Jim Olaussen Halden SK 58:28 +13:41 11:06
21 Knut Hagen Byåsen IL 59:06 +14:19 11:14
22 Martin Mares OK JISKRA NOVY BOR 59:25 +14:38 11:17
23 Ole Petter Haugen Nydalens SK 1:00:54 +16:07 11:34
24 Brian Graham Ottawa Orienteering 1:00:56 +16:09 11:35
25 Geza Molnar Mariefors Skidklubb 1:01:12 +16:25 11:38
26 Jan Petter Hansen IL Gular 1:01:41 +16:54 11:43
27 Roar Bye Modum OL 1:01:49 +17:02 11:45
28 Helge Tiger Haugland Varegg Fleridrett 1:01:55 +17:08 11:46
29 Vidar Skjerve Verdal OK 1:03:00 +18:13 11:58
30 Jens Hansen Tisvilde Hegn OK 1:03:10 +18:23 12:00
31 Lasse Arnesen Heming Orientering 1:03:47 +19:00 12:07
32 Tore Juvik IL Gular 1:04:20 +19:33 12:13
33 Sturle Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:05:36 +20:49 12:28
34 Terje Bråten Raumar Orientering 1:06:08 +21:21 12:34
35 Jörg Baumann OLC Kapreolo 1:07:09 +22:22 12:45
36 Ulf Hamrefors Västerås SOK 1:08:48 +24:01 13:04
37 Mark Aegler OL Regio Wil 1:11:21 +26:34 13:33
38 Geir Bråten Vegårshei IL 1:14:08 +29:21 14:05
39 Jan Kaplan OK Lokomotiva Pardubice 1:14:28 +29:41 14:09
40 Martin Tichy SJH Jind¿ich¿v Hradec 1:14:43 +29:56 14:12
41 Ole Petter Vestøl Vegårshei IL 1:16:31 +31:44 14:32
42 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 1:16:43 +31:56 14:35
43 Helge Graffer Ringerike OL 1:17:07 +32:20 14:39
44 Andy Hemsted HOC 1:18:24 +33:37 14:54
45 Ivar Bergset IL Veten 1:18:51 +34:04 14:59
46 Johan Lunde IL Koll 1:20:03 +35:16 15:13
47 Ole Tørnqvist Fana IL 1:21:03 +36:16 15:24
48 Theophil Bucher OLV Hindelbank 1:21:31 +36:44 15:29
49 Roberto Tettamanti SCOM Mendrisio 1:21:52 +37:05 15:33
50 Jens-Petter Marhaug Club Orientacion Sant Joan 1:21:57 +37:10 15:34
51 Per Olav Nærestad IF Trauma 1:22:02 +37:15 15:35
52 Jan-Einar Øvremo Ålgård Orientering 1:22:44 +37:57 15:43
53 Svein Helge Høydal Nydalens SK 1:23:11 +38:24 15:48
54 Magne Løe Notodden OL 1:23:22 +38:35 15:50
55 Anders Bergset IL Veten 1:24:06 +39:19 15:59
56 Sven Ohrvik Konnerud IL 1:24:18 +39:31 16:01
57 Jouni Mutka Suunta Jyväskylä 1:24:26 +39:39 16:03
58 Roy Birkeland Søgne og Songdalen OK 1:25:17 +40:30 16:12
59 Stephen Wilson CLYDE 1:25:40 +40:53 16:17
60 Phil Conway Guildford Orienteers 1:28:17 +43:30 16:47
61 Mike Long AJAX 1:28:22 +43:35 16:47
62 Jarl Øvstedal Nydalens SK 1:30:38 +45:51 17:13
63 Kaj Maag Søllerød OK 1:31:32 +46:45 17:24
64 Peter Dirksen Sauda Orienteringsklubb 1:34:05 +49:18 17:53
65 Tore Kolstad Mo OK 1:40:04 +55:17 19:01
66 Atle Toft Almeland Fana IL 1:45:13 +1:00:26 20:00
67 Ulrik Illum Søllerød OK 1:48:06 +1:03:19 20:33
68 Kjeld Arildsen OK Vendelboerne 1:50:31 +1:05:44 21:00
69 Johannes Gjerstad Osterøy IL 2:00:23 +1:15:36 22:53
70 Petr Pavlovec OK JISKRA NOVY BOR 2:07:23 +1:22:36 24:13
71 Tomasz Pryjma KS Spójnia Warszawa 2:10:12 +1:25:25 24:45
72 Graeme Dawson Garingal Orienteers 2:16:37 +1:31:50 25:58
Petter Løe Notodden OL diskvalifisert
Anker Møller Silkeborg OK diskvalifisert
Lukas Jenzer OLG Huttwil diskvalifisert
Are Njåstein IL Tyrving diskvalifisert
John Robertson Hutt valley diskvalifisert

H 55-

5 080 m, 55 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jørgen Mårtensson Modum OL 46:51 9:13
2 Sixten Westlund OK Tyr 47:21 +0:30 9:19
3 Terje Wiig Mathisen Nydalens SK 50:36 +3:45 9:57
4 Halvor Vassbø IL Vindbjart 50:39 +3:48 9:58
5 Jan Blandkjenn Kristiansand OK 51:12 +4:21 10:04
6 Sören Jonsson Nydalens SK 51:30 +4:39 10:08
7 Rune Berge IL Tyrving 52:10 +5:19 10:16
8 Brian Corbett Cork O 53:06 +6:15 10:27
9 Arne Johannesen IL Gular 53:26 +6:35 10:31
10 Hallvard Fjær Lillomarka OL 54:34 +7:43 10:44
11 Keijo Viilo Tampereen Pyrintö 54:57 +8:06 10:49
12 Geir Owren Freidig 55:00 +8:09 10:49
13 Arve Glittum OK Skeidi 55:09 +8:18 10:51
14 Arvid Mydland Egersund OK 55:56 +9:05 11:00
15 Leif S. Thingsrud Østmarka OK 56:00 +9:09 11:01
16 Knut Bjørkelo Kolbotn og Skimt OL 57:33 +10:42 11:19
17 Lars Hjermstad Fossum IF 57:36 +10:45 11:20
18 Jack Bjørnsen Kristiansand OK 58:31 +11:40 11:31
19 Göran Nilsson Snättringe SK 58:38 +11:47 11:32
20 Svein Wigemyr Oddersjaa SSK 59:30 +12:39 11:42
21 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 59:53 +13:02 11:47
22 Ingemar Jansson Haverstad Lierbygda OL 1:00:24 +13:33 11:53
23 Ulf Wallin Göteborg Majorna OK 1:01:01 +14:10 12:00
24 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 1:01:57 +15:06 12:11
25 Torgeir Strand Fana IL 1:02:40 +15:49 12:20
25 Morten Karlsen Måren OK 1:02:40 +15:49 12:20
27 Jan Kåre Stokke OK Skeidi 1:08:01 +21:10 13:23
28 Rune Kittelsen Kristiansand OK 1:08:41 +21:50 13:31
29 Trond Hegna Asker Skiklubb 1:08:43 +21:52 13:31
30 Alastair Mackenzie CLOK 1:10:11 +23:20 13:48
31 Lars-Erik Fiskum IL Tyrving 1:10:15 +23:24 13:49
32 Rein Rooni OK Orvand 1:10:55 +24:04 13:57
33 Pavel Behoun OK 99 Hradec Kralove 1:11:42 +24:51 14:06
34 Håkon B. Bø Bodø og Omegn IF Orientering 1:11:54 +25:03 14:09
35 Eivind Tokheim Odda OL 1:12:19 +25:28 14:14
36 Pavel Kettner SK Kamenice 1:12:36 +25:45 14:17
37 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 1:13:48 +26:57 14:31
38 Per Schanche Asker Skiklubb 1:13:52 +27:01 14:32
39 Inge Glittum OK Skeidi 1:14:21 +27:30 14:38
40 Andy Emmerson OD Kenilworth 1:15:20 +28:29 14:49
41 Bo Konring Søllerød OK 1:20:18 +33:27 15:48
42 Bjørn Stormoen Birkenes IL 1:24:34 +37:43 16:38
43 Martin Crosby Auckland Orienteering Club 1:27:00 +40:09 17:07
44 Barry Elkington Kenilworth Runners 1:29:17 +42:26 17:34
45 Bent Haflan OL Tønsberg og omegn 1:31:04 +44:13 17:55
46 Roy Gjerding OK Moss 1:34:55 +48:04 18:41
47 Bernt Heggøy Voss IL 1:35:24 +48:33 18:46
48 John Olav Alvsvåg Fana IL 1:42:13 +55:22 20:07
49 Matthias Lerf SWISS O TOURS 1:52:42 +1:05:51 22:11
Mark Saunders Sugar Loaf OK diskvalifisert
Dag Olav Rønning Ringsaker OK diskvalifisert
Ton Langerak Järfälla OK diskvalifisert
Axel Damgaard OL Trollo diskvalifisert
Jens Anders Hansen Søllerød OK diskvalifisert
Vital Peeters Kempische oriëntatielopers diskvalifisert

H 55-AK

3 650 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ketil Kvaale Høydalsmo IL 43:12 11:50
2 Jarle Botnen Bø OL 43:27 +0:15 11:54
3 Morten Hulløen Kristiansand OK 45:30 +2:18 12:27
4 Tom Saga Skien OK 46:32 +3:20 12:44
5 Bjørn Steen Bø OL 47:11 +3:59 12:55
6 Jørn Nordbrøden Halden SK 48:23 +5:11 13:15
7 Espen Raastad Skien OK 49:48 +6:36 13:38
8 Filippo Pezzati SCOM Mendrisio 1:00:05 +16:53 16:27
9 Trygve Voll Haugesund IL Orientering 1:09:58 +26:46 19:10
10 Tron Solberg OK Skeidi 1:15:03 +31:51 20:33
11 Olav Flogstad IL Hauken 1:15:59 +32:47 20:49
12 François Caillet ASQuétigny 2:31:31 +1:48:19 41:30
Alf Berg Idrettslaget Dyre Vaa diskvalifisert
Åge Hovden Stord Orientering diskvalifisert

H 60-

4 470 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 41:15 9:13
2 Morten Dåsnes Ringerike OL 43:43 +2:28 9:46
3 Bjørn Alsaker Stavanger Orienteringsklubb 44:01 +2:46 9:50
4 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 44:56 +3:41 10:03
5 Svein Linga IL Gular 49:19 +8:04 11:01
6 Sveinung Rekaa Notodden OL 50:23 +9:08 11:16
7 Are Eriksen Oslostudentenes IK 50:25 +9:10 11:16
8 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 55:02 +13:47 12:18
9 Frode Sandersen Nittedal OL 56:01 +14:46 12:31
10 Reidar Heivoll Søgne og Songdalen OK 56:28 +15:13 12:37
11 Kjell Walter Sørensen IK Grane Arendal Orientering 59:45 +18:30 13:22
12 Kjell Rønneberg Røyken OL 59:50 +18:35 13:23
13 Erling Haavik Haugesund IL Orientering 1:01:08 +19:53 13:40
14 Knut Ove Lien Sauda Orienteringsklubb 1:02:33 +21:18 13:59
15 Olav Nipen IL Tyrving 1:06:24 +25:09 14:51
16 Olav Smestad Gjerstad IL 1:06:42 +25:27 14:55
17 Georg Gittmaier HSV Ried 1:06:44 +25:29 14:55
18 Martyn Roome EBORRR 1:09:54 +28:39 15:38
19 Torbjørn Nørbech Ringerike OL 1:10:05 +28:50 15:40
20 Dag Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 1:12:44 +31:29 16:16
21 Audun Årøen Emblem IL 1:13:28 +32:13 16:26
22 John Franklin Southdowns Orienteers 1:16:14 +34:59 17:03
23 Gunnar Bråten Voss IL 1:17:54 +36:39 17:25
24 Lars Johann Milje Haugesund IL Orientering 1:19:32 +38:17 17:47
25 Raffaele Crivelli SCOM Mendrisio 1:21:53 +40:38 18:19
26 Jan Bøhle OL Trollo 1:24:36 +43:21 18:55
27 Ueli Hofstetter ol.biel.seeland 1:26:37 +45:22 19:22
28 Reidar Vifstad IL Tyrving 1:29:49 +48:34 20:05
29 Dag Kristensen OK Skeidi 1:35:18 +54:03 21:19
30 Harald Hovi Skien OK 4:15:51 +3:34:36 57:14
Per Øivind Husby Varegg Fleridrett diskvalifisert

H 65-

3 590 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjell Winther Oppsal Orientering 31:45 8:50
2 Helge Fossheim Hedrum OL 37:16 +5:31 10:22
3 Trygve Løland Birkenes IL 37:41 +5:56 10:29
4 Harry Breiland Ålgård Orientering 38:11 +6:26 10:38
5 Dag Rønning Jensen OL Trollo 39:39 +7:54 11:02
6 Max Moosberger OLG Regio Olten 41:01 +9:16 11:25
7 Arve Smestad Løten o-lag 42:02 +10:17 11:42
8 Kjell Audun Sundsdal Melum IL 42:44 +10:59 11:54
9 Harald Aasheim Oppsal Orientering 44:02 +12:17 12:15
10 Martin Nauf Hedrum OL 45:49 +14:04 12:45
11 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 46:18 +14:33 12:53
12 Ludwig Genderjahn LOK Berlin 46:21 +14:36 12:54
13 Øyvin Simonsen IL Imås 47:40 +15:55 13:16
14 Erik Johan Grorud Haslum IL 48:38 +16:53 13:32
15 Atle Remme Porsgrunn OL 49:38 +17:53 13:49
16 Hanspeter Oswald OLK Piz Hasi 49:46 +18:01 13:51
17 Gotfred Rygh Modum OL 50:15 +18:30 13:59
18 Widar Taxth Løland IL Express 50:20 +18:35 14:01
19 Sune Andersson Halmstad OK 51:33 +19:48 14:21
20 Helge Lye IL Tyrving 52:25 +20:40 14:36
21 Svein Grønhovd Modum OL 52:59 +21:14 14:45
22 Runar Kittilsen Stokke IL 54:33 +22:48 15:11
23 Lutz Tröße SV TU Ilmenau 54:49 +23:04 15:16
24 Atle Bergseth Kvernbit IL 57:27 +25:42 16:00
25 Kjell Dolva Skien OK 59:20 +27:35 16:31
26 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 1:01:02 +29:17 17:00
27 Brian Jackson EBORRR 1:01:17 +29:32 17:04
28 Hogne Kjærås Andebu IL 1:01:53 +30:08 17:14
29 Gunnar Mosevoll Skien OK 1:02:16 +30:31 17:20
30 Jürgen Ziesche LOK Berlin 1:02:25 +30:40 17:23
31 Per Berge Oddersjaa SSK 1:02:58 +31:13 17:32
32 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 1:03:15 +31:30 17:37
33 Jan Olav Ormberg Fana IL 1:05:28 +33:43 18:14
34 Arne Vidar Pedersen IL Tyrving 1:05:38 +33:53 18:16
35 Anders Waage Freidig 1:05:54 +34:09 18:21
36 Greg Hawthorne WROC 1:06:39 +34:54 18:33
37 Georg Kapperud Oppsal Orientering 1:07:36 +35:51 18:49
38 Richard Clark EBORRR 1:34:24 +1:02:39 26:17
Bjørn Spjelkavik IL Tyrving diskvalifisert
Karl Johan Emanuelsen IK Grane Arendal Orientering diskvalifisert
Jan O. Øen Stord Orientering diskvalifisert
Jørn Torgersen TIF Viking diskvalifisert
Svein Eriksen Sandefjord OK diskvalifisert

H 70-

3 590 m, 44 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 41:48 11:38
2 Olav Høiås Vang OL 43:06 +1:18 12:00
3 Gunnar Østerbø Freidig 43:47 +1:59 12:11
4 Magnus Landstad Freidig 46:49 +5:01 13:02
5 Tormod Dahlen Ringerike OL 46:54 +5:06 13:03
6 Floke Bredland Søgne og Songdalen OK 50:08 +8:20 13:57
7 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 50:32 +8:44 14:04
8 Eirik Eriksen Sturla, IF 50:39 +8:51 14:06
9 Magne Raadal Fana IL 51:07 +9:19 14:14
10 Per Anders Flesjø OK Moss 51:26 +9:38 14:19
11 John Ivar Kjellevold Modum OL 51:33 +9:45 14:21
12 Ragnar Hillestad Lardal OL 53:06 +11:18 14:47
13 Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK 53:51 +12:03 15:00
14 Svein Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 53:56 +12:08 15:01
15 Jan Værp Søgne og Songdalen OK 54:55 +13:07 15:17
16 Kjell Meen Porsgrunn OL 55:21 +13:33 15:25
17 Lars Martin Gjein Stokke IL 55:32 +13:44 15:28
18 Per Vold Fana IL 56:03 +14:15 15:36
19 Per Fosser Indre Østfold OK 57:10 +15:22 15:55
20 Eigil Sørli Malvik IL 58:43 +16:55 16:21
21 Henning Gaarder Konnerud IL 1:00:33 +18:45 16:51
22 Brian Ellis Greater Vancouver Orienteering 1:00:35 +18:47 16:52
23 Gert Bøgevig Søllerød OK 1:02:16 +20:28 17:20
24 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 1:02:32 +20:44 17:25
25 Reidar Andersen Bodø og Omegn IF Orientering 1:02:37 +20:49 17:26
26 Arne Brandsberg Egersund OK 1:03:02 +21:14 17:33
27 Erling Lauvrak IL Imås 1:03:17 +21:29 17:37
28 Anton Lomme Hedrum OL 1:04:44 +22:56 18:01
29 Hermann Skogsholm Sandnes IL (Rogaland) 1:04:48 +23:00 18:03
30 Markus Hasler OLG Saeuliamt 1:05:13 +23:25 18:09
31 Kjell Grønhovd Modum OL 1:06:36 +24:48 18:33
32 Einar Straume Drangedal OL 1:09:04 +27:16 19:14
33 Hallvard Myrvoll Bø OL 1:14:26 +32:38 20:44
34 Lars Ole Dahl Larsen Silkeborg OK 1:15:29 +33:41 21:01
35 Jens Aaris Thisted Søllerød OK 1:17:34 +35:46 21:36
36 Ronald Bjerva Drangedal OL 1:23:31 +41:43 23:15
37 Odd Aure Drangedal OL 1:27:40 +45:52 24:25
38 Dan Haagerup Tisvilde Hegn OK 1:27:55 +46:07 24:29
39 Terje Moen North West OC 1:30:34 +48:46 25:13
Steinar Slettemark Stord Orientering diskvalifisert
Olav Solberg Bø OL diskvalifisert
Harald Steinsland Vikebygd IL diskvalifisert
Egil Ronæss Porsgrunn OL diskvalifisert
Ole Kristian Lauvnes Kristiansand OK brutt

H 75-

2 860 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jardar Sandstad Selbu OK 32:55 11:30
2 Bjørn Egner Heming Orientering 36:49 +3:54 12:52
3 Ingolf Dybvik Stord Orientering 37:21 +4:26 13:03
4 Steinar Ruud Konnerud IL 37:54 +4:59 13:15
5 Eivind Hagen Hadeland OL 38:00 +5:05 13:17
6 Olav Totland Fana IL 38:22 +5:27 13:24
7 Ivar Louis Berg Sturla, IF 41:34 +8:39 14:32
8 Henry Sundsetvik OL Trollelg 41:55 +9:00 14:39
9 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 43:15 +10:20 15:07
10 Arild Telstø IL Vindbjart 44:15 +11:20 15:28
11 Thor Edvardsen Larvik OK 44:32 +11:37 15:34
12 Adolf Koradi OLC Kapreolo 44:39 +11:44 15:36
13 Anders Lauglo OL Trollelg 46:47 +13:52 16:21
14 Ronald Malcolm Larvik OK 46:51 +13:56 16:22
15 Oddvar Byggland Høydalsmo IL 50:48 +17:53 17:45
16 Roger Maher Southdowns Orienteers 52:34 +19:39 18:22
17 Magnar Reppesgård Hedrum OL 55:18 +22:23 19:20
18 Leif Bråten Heming Orientering 55:56 +23:01 19:33
19 Bjørn Haugen Sandefjord OK 56:12 +23:17 19:39
20 Lars Mauritzsen Varanger Orienteringslag 56:19 +23:24 19:41
21 Thorbjørn Johan Bjørlo Gimle IF 59:53 +26:58 20:56
22 Kurt Valery Tisvilde Hegn OK 1:09:00 +36:05 24:07
23 Giorgio Tettamanti SCOM Mendrisio 1:16:33 +43:38 26:45
24 Olav Mostaul Høydalsmo IL 1:53:03 +1:20:08 39:31

H 80-

2 860 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Finn Åge Østern Kongsberg OL 40:57 14:19
2 Kjell H. Eriksen Fossum IF 48:06 +7:09 16:49
3 Paul Forseth OL Trollelg 48:53 +7:56 17:05
4 Bjørn Tveite Ås-NMBU Orientering 48:56 +7:59 17:06
5 Leiv Hope Kongsberg OL 49:12 +8:15 17:12
6 Johannes Sollid Verdal OK 58:32 +17:35 20:27
Olaf Helgesen Kongsberg OL diskvalifisert

Direkte AL

24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Trond Einar Pedersli OL Trollelg 38:33
2 Vetle Cristiansen Raumar Orientering 44:58 +6:25
3 Jan Pavloveg OK JISKRA NOVY BOR 48:10 +9:37
4 Stein Blomseth Lillomarka OL 49:00 +10:27
5 Morten Heir Fossum IF 50:11 +11:38
6 Yngvar Christiansen Bækkelagets SK 50:15 +11:42
7 Iisuki Kunisawa tortoise 58:16 +19:43
8 Marta Ulvensøen NTNUI 1:00:49 +22:16
9 Erlend Råheim OK Øst Birkerød 1:01:08 +22:35
10 Rune Erdal Samnanger IL 1:02:44 +24:11
11 Per Einar Pedersli OL Trollelg 1:03:03 +24:30
12 Aron Less DTC 1:03:26 +24:53
13 Ole Jakob Nes Larvik OK 1:09:00 +30:27
14 Kay Jørgensen Porsgrunn OL 1:11:47 +33:14
15 Åge-Geir Skatter Notodden OL 1:13:20 +34:47
16 Olav Omtveidt Asker Skiklubb 1:14:07 +35:34
17 Jan Bergman OK Kåre 1:17:32 +38:59
18 Ulf Johansson OK Dacke 1:17:45 +39:12
19 Vibeke Rykkje Varegg Fleridrett 1:27:37 +49:04
20 Jakob Kløverød Porsgrunn OL 1:28:57 +50:24
21 Sven Erik Jepsen Søllerød OK 1:29:49 +51:16
22 Pål Runde Kristiansand OK 1:44:30 +1:05:57
23 Talleiv Omtveidt Asker Skiklubb 1:59:28 +1:20:55
24 Olav Buørn Bakken Høydalsmo IL 2:14:00 +1:35:27

Direkte AK

30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anders Fossøy Notodden OL 39:32
2 Sølvi Fossøy Notodden OL 40:49 +1:17
3 Lene Kinneberg Raumar Orientering 42:28 +2:56
4 Jiri Martan Slavia Liberec 44:56 +5:24
5 Ingvild Gjessing Vang OL 45:38 +6:06
6 Wencke Hultgreen IL Tyrving 45:48 +6:16
7 Christine Lois Nydalens SK 46:51 +7:19
8 Kristin Ausland Oddersjaa SSK 47:12 +7:40
9 Brit Fossøy Notodden OL 47:33 +8:01
10 Turid Nes Larvik OK 49:23 +9:51
11 Emma Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 53:04 +13:32
12 Johny Nilsson Snättringe SK 55:48 +16:16
13 Ann Grankvist OK Ravinen 59:06 +19:34
14 Jaakko Paasi Tampereen Pyrintö 1:02:16 +22:44
15 Antti Paasi Tampereen Pyrintö 1:03:26 +23:54
16 Øystein Melby Vang OL 1:03:50 +24:18
17 Pernille Ronæss Melleby Vaulen 1:07:23 +27:51
18 Randi Løvli Damgaard OL Trollo 1:09:02 +29:30
19 Merel Dirksen KOVZ 1:10:57 +31:25
20 Fredrik Larsson Sundbybergs IK 1:12:43 +33:11
21 Ellen Kristine Koren Ås-NMBU Orientering 1:13:14 +33:42
22 Ranveig Efraimsen Stovsteinnes 1:13:34 +34:02
23 Turid Vongraven Skien OK 1:21:40 +42:08
24 Peichi Chuang NOTEAM 1:22:18 +42:46
25 Janice Ronæss Vaulen 1:22:23 +42:51
26 Daniela Martanova Slavia Liberec 1:25:37 +46:05
27 Kristel Kristensen OK Skeidi 1:31:00 +51:28
28 Berit Aksland Sandnes IL (Rogaland) 1:50:00 +1:10:28
Arild Bjærkenes Maruadal IL diskvalifisert
Rolf Lye Porsgrunn OL diskvalifisert
Kari Grutle Nappen Haugesund IL Orientering ikke startet
Per Arne Røstadsand Nydalens SK ikke startet

Direkte C

12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristin Sælberg IL Leik 35:37
2 Anna Mustajoki Tampereen Pyrintö 37:25 +1:48
3 Grete Skotte Fossum IF 44:04 +8:27
4 Aileen Runde Kristiansand OK 47:54 +12:17
5 Runa Finsrud Porsgrunn OL 49:19 +13:42
6 Kristine Johnsson Porsgrunn OL 52:12 +16:35
7 Knut Andersen Løten o-lag 53:07 +17:30
8 Margrete Johnsson Porsgrunn OL 53:11 +17:34
9 Line Nordhaug Konnerud IL 55:46 +20:09
10 Kari Kyrkjebø TIF Viking 1:20:25 +44:48
11 Nina Kolberg IL Tyrving 1:22:46 +47:09
Annette Sundsdal Birkenes IL diskvalifisert

Direkte B

15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Elin Gravningen Stokke IL 41:36
2 Fredrik Wulfsberg Koll IL 47:52 +6:16
3 Ole Gunnar Sælberg IL Leik 49:12 +7:36
4 Jukka Pelkonen Rastivarsat 53:32