Offisiell resultatliste for NM mellomdistanse

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: NM mellomdistanse
Arrangørorganisasjon: Bodø og Omegn IF Orientering
Dato: lørdag 10 september 2016

D 17-18 E

3 260 m, 60 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 27:38 8:28
2 Ane Dyrkorn Eiker OL 29:41 +2:03 9:06
3 Synne Strand Asker Skiklubb 29:57 +2:19 9:11
4 Maiken Økern Hågård Konnerud IL 30:08 +2:30 9:14
5 Malin Sandstad Freidig 31:39 +4:01 9:42
6 Åse Bergan Nydalens SK 32:17 +4:39 9:54
7 Ragnhild Eide Byåsen IL 32:30 +4:52 9:58
8 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 32:49 +5:11 10:03
9 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 33:29 +5:51 10:16
10 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 33:43 +6:05 10:20
11 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 33:51 +6:13 10:23
12 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 33:52 +6:14 10:23
13 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 34:20 +6:42 10:31
14 Karine Vestøl Vegårshei IL 35:07 +7:29 10:46
15 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 35:44 +8:06 10:57
16 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 35:48 +8:10 10:58
17 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 35:55 +8:17 11:01
18 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 36:24 +8:46 11:09
19 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 36:25 +8:47 11:10
20 Nora Marie wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 37:01 +9:23 11:21
21 Kristin Ottesen Fredrikstad SK 37:15 +9:37 11:25
22 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 37:21 +9:43 11:27
23 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 37:23 +9:45 11:28
24 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 37:25 +9:47 11:28
25 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 37:45 +10:07 11:34
26 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 37:58 +10:20 11:38
27 Thea Dyrkorn Eiker OL 38:21 +10:43 11:45
28 Vera Melkild Freidig 38:35 +10:57 11:50
29 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 39:02 +11:24 11:58
30 Maria Prestbøen Sandefjord OK 39:06 +11:28 11:59
31 Aurora Moholth Kongsberg OL 39:51 +12:13 12:13
32 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 39:54 +12:16 12:14
33 Silje Hauge Hisøy OK 39:56 +12:18 12:14
34 Ida Aurebekk Kristiansand OK 40:09 +12:31 12:18
35 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 40:14 +12:36 12:20
36 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 40:18 +12:40 12:21
37 Oda Sikkeland IL Tyrving 40:27 +12:49 12:24
38 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 40:47 +13:09 12:30
39 Marthe Svihus Sandnes IL (Rogaland) 41:45 +14:07 12:48
40 Emma Eithun Paulsen Lillomarka OL 42:06 +14:28 12:54
41 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 42:09 +14:31 12:55
42 Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering 42:12 +14:34 12:56
42 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 42:12 +14:34 12:56
44 Julie Nærestad Vegårshei IL 42:32 +14:54 13:02
45 Sigrid Saur Modahl Fredrikstad SK 42:53 +15:15 13:09
46 Ingvild C. Fleisje Lillomarka OL 43:24 +15:46 13:18
47 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 45:06 +17:28 13:50
48 Karoline Aune Halden SK 45:27 +17:49 13:56
49 Ellen Marie Ariansen Lillomarka OL 45:41 +18:03 14:00
50 Synne Malene Brække Halden SK 45:59 +18:21 14:06
51 Maria Ulseth Sylte Freidig 46:58 +19:20 14:24
52 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 47:53 +20:15 14:41
53 Line Sølberg OL Trollelg 50:02 +22:24 15:20
54 Idunn Haavengen Kongsberg OL 51:08 +23:30 15:41
55 Emilie Westin Porsgrunn OL 52:05 +24:27 15:58
56 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 55:01 +27:23 16:52
57 Thea Feiring Haltia IL Tyrving 57:07 +29:29 17:31
58 Pernille Opheim Freidig 1:00:24 +32:46 18:31
Anine Lome Hamar OK diskvalifisert
Synne Skjærstein IL Tyrving brutt

D 19-20 E

3 250 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anine Ahlsand Nydalens SK 27:01 8:18
2 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 28:54 +1:53 8:53
3 Ingeborg Eide Byåsen IL 28:55 +1:54 8:53
4 Marie Olaussen Fredrikstad SK 28:58 +1:57 8:54
5 Emma Arnesen Byåsen IL 30:01 +3:00 9:14
6 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 30:15 +3:14 9:18
7 Åshild Kolstad Freidig 30:45 +3:44 9:27
8 Ingrid Lundanes Emblem IL 31:08 +4:07 9:34
9 Gina Granstedt Halden SK 31:28 +4:27 9:40
10 Dorte Narum Hamar OK 32:32 +5:31 10:00
11 Evine Westli Andersen Løten o-lag 33:28 +6:27 10:17
12 Marte Hoff Hagen NTNUI 34:05 +7:04 10:29
13 Julie Hjortland Larvik OK 34:36 +7:35 10:38
14 Martine Topstad Larvik OK 35:05 +8:04 10:47
15 Ingunn Egeberg Vári NTNUI 35:25 +8:24 10:53
16 Silje Arntzen NTNUI 40:51 +13:50 12:34
17 Sigrid Bjørgen Hamar OK 41:13 +14:12 12:40
18 Karoline Sønsterudbråten Lillomarka OL 43:43 +16:42 13:27
19 Maren Grande Frol IL 45:40 +18:39 14:03
20 Oda Furuholmen Bodø og Omegn IF Orientering 45:49 +18:48 14:05
21 Synne Fossøy NTNUI 57:33 +30:32 17:42
Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering diskvalifisert
Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert
Kristin Helland-Hansen Fossum IF brutt

H 17-18E

4 030 m, 70 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Haga Raumar Orientering 25:20 6:17
2 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 26:03 +0:43 6:27
3 Elias Jonsson Nydalens SK 26:20 +1:00 6:32
4 Håvard Eidsmo Freidig 26:33 +1:13 6:35
5 Kasper Fosser Heming Orientering 26:57 +1:37 6:41
6 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 27:32 +2:12 6:49
7 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 27:51 +2:31 6:54
8 Martin Borge Heir Fossum IF 28:24 +3:04 7:02
9 Jørgen Baklid Konnerud IL 28:56 +3:36 7:10
10 Erling Hjermstad Fossum IF 29:00 +3:40 7:11
11 Sebastian Daland Kristiansand OK 29:29 +4:09 7:18
12 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 30:21 +5:01 7:31
13 Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF 30:36 +5:16 7:35
14 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 31:30 +6:10 7:48
15 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 32:02 +6:42 7:56
16 Tarjei Holo Fossum IF 32:46 +7:26 8:07
16 Tobias Kristensen Larvik OK 32:46 +7:26 8:07
18 Einar Melsom Fossum IF 32:55 +7:35 8:10
19 Marius Pytten Kristiansand OK 33:24 +8:04 8:17
20 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 33:49 +8:29 8:23
21 Kjetil Mølnvik Freidig 33:52 +8:32 8:24
22 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 33:53 +8:33 8:24
23 Sturla Frydenlund Sturla, IF 34:07 +8:47 8:27
24 Sindre R Holt Hedrum OL 34:27 +9:07 8:32
25 Oscar Lyngen Frol IL 34:37 +9:17 8:35
26 Sam Lunøe Nydalens SK 34:46 +9:26 8:37
27 Espen Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 34:49 +9:29 8:38
28 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 34:52 +9:32 8:39
29 Axel Hoveid Asker Skiklubb 35:00 +9:40 8:41
29 Amund Bø Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 35:00 +9:40 8:41
29 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 35:00 +9:40 8:41
32 Oskar Spets Storhov Freidig 35:39 +10:19 8:50
33 Olav Milian Schmitt Gran Halden SK 35:52 +10:32 8:53
34 Anders Haugskott OL Trollelg 36:51 +11:31 9:08
35 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 36:52 +11:32 9:08
36 Tord Strand Kongsberg OL 36:56 +11:36 9:09
37 Øyvind Hjermstad Fossum IF 37:00 +11:40 9:10
38 Even-Johan Kaspersen Mo OK 37:27 +12:07 9:17
39 Vegard Myklemyr Eiker OL 38:18 +12:58 9:30
40 Mathias Vindal Freidig 38:20 +13:00 9:30
41 Jostein Tandberg Nydalens SK 38:30 +13:10 9:33
42 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 40:09 +14:49 9:57
43 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 40:45 +15:25 10:06
44 Vegard Vaeng Bernhardsen IL BUL-Tromsø 41:11 +15:51 10:13
45 Lars Solli Mo OK 41:16 +15:56 10:14
46 Ole Wanvik Haugen Freidig 42:01 +16:41 10:25
47 Knut Kyrkjebø TIF Viking 42:24 +17:04 10:31
48 Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF 42:49 +17:29 10:37
49 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 43:03 +17:43 10:40
50 Joar Oldernes Lillomarka OL 43:11 +17:51 10:42
51 Audun Rognerud Bøe Fossum IF 43:17 +17:57 10:44
52 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 43:25 +18:05 10:46
53 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 46:45 +21:25 11:36
54 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 47:18 +21:58 11:44
55 Sander Hildebrand Rogndokken Nydalens SK 47:22 +22:02 11:45
55 Mathias Hermstad Freidig 47:22 +22:02 11:45
57 Adrian Opheim Freidig 48:23 +23:03 12:00
58 Joar Gjerdahl Konnerud IL 50:46 +25:26 12:35
59 Håvard Rokkan Mo OK 51:05 +25:45 12:40
60 Styrk Almeland Bleie Varegg Fleridrett 51:16 +25:56 12:43
61 Jens Didrik Berg Larvik OK 51:26 +26:06 12:45
62 Marius Ekrem Finstad Bodø og Omegn IF Orientering 51:46 +26:26 12:50
63 Erlend Brendstuen Halden SK 55:40 +30:20 13:48
64 Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK 57:39 +32:19 14:18
65 Martin Andresen Skotte Fossum IF 1:01:46 +36:26 15:19
66 Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK 1:02:48 +37:28 15:34
Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF diskvalifisert
Håkon Lund Kongsberg OL diskvalifisert
John Runde Kristiansand OK diskvalifisert
Jonas Unsgård IL Leik diskvalifisert

H 19-20E

4 140 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 27:34 6:39
2 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 27:47 +0:13 6:42
3 Elias T. Mølnvik Fossum IF 28:23 +0:49 6:51
4 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 28:32 +0:58 6:53
5 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 28:52 +1:18 6:58
6 Knut Aasheim Halden SK 29:15 +1:41 7:03
7 Karl Fremstad Halden SK 29:21 +1:47 7:05
8 Stian Sundsvik Frol IL 29:41 +2:07 7:10
9 Vegard Jarvis Westergård Halden SK 29:45 +2:11 7:11
10 Vegard Rønning Huber Hamar OK 30:10 +2:36 7:17
11 Håvard Irgens Kristiansand OK 30:18 +2:44 7:19
12 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 30:24 +2:50 7:20
13 Håkon Fruseth Christiansen NTNUI 31:28 +3:54 7:36
14 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 31:38 +4:04 7:38
15 Øyvind Wiggen Byåsen IL 31:42 +4:08 7:39
16 Oskar Størmer Fossum IF 31:43 +4:09 7:39
17 Peter Nordbrøden Halden SK 31:48 +4:14 7:40
18 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 32:23 +4:49 7:49
19 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 33:35 +6:01 8:06
20 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 33:43 +6:09 8:08
21 Henrik Eijsink Nydalens SK 34:01 +6:27 8:12
22 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 34:05 +6:31 8:13
23 Steinar Kollerud Lillomarka OL 34:12 +6:38 8:15
24 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 34:58 +7:24 8:26
25 Ivar Aukrust Osmoen NTNUI 36:58 +9:24 8:55
26 Brage Jørum Byåsen IL 37:53 +10:19 9:09
27 Trygve Heggedal Kongsberg OL 38:23 +10:49 9:16
28 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 39:41 +12:07 9:35
29 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 42:17 +14:43 10:12
30 Henrik Upsal NTNUI 45:42 +18:08 11:02
31 Ole-Kristian Kaspersen Mo OK 47:49 +20:15 11:32

H 21-E

5 650 m, 48 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Carl Godager Kaas Bækkelagets SK 32:54 5:49
2 Olav Lundanes Halden SK 32:55 +0:01 5:49
3 Håkon Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 33:40 +0:46 5:57
4 Eskil Kinneberg Raumar Orientering 33:57 +1:03 6:00
5 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 34:51 +1:57 6:10
6 Magne Dæhli Halden SK 35:02 +2:08 6:12
7 Ivar Lundanes Emblem IL 35:06 +2:12 6:12
8 Vetle Ruud Bråten Raumar Orientering 35:23 +2:29 6:15
9 Thomas Natvig Årstad Halden SK 35:28 +2:34 6:16
10 Jo Forseth Indgaard Frol IL 35:36 +2:42 6:18
11 Yngve Skogstad Frol IL 35:44 +2:50 6:19
12 Jarkko Huovila Halden SK 35:48 +2:54 6:20
13 Borger Melsom Fossum IF 35:57 +3:03 6:21
14 Øystein Kvaal Østerbø Bækkelagets SK 36:05 +3:11 6:23
15 Nicholas Oskarsson Lillomarka OL 36:07 +3:13 6:23
16 Martin Vister Frol IL 36:08 +3:14 6:23
17 Andreas Sølberg OL Trollelg 36:17 +3:23 6:25
17 Mattias Karlsson Fredrikstad SK 36:17 +3:23 6:25
19 Emil Ahlbäck Fossum IF 36:34 +3:40 6:28
19 Anders Nordberg Nydalens SK 36:34 +3:40 6:28
21 Gaute Friestad Kristiansand OK 36:45 +3:51 6:30
22 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 37:06 +4:12 6:33
23 Matthew Speake Lillomarka OL 37:11 +4:17 6:34
24 Sindre Rønning Nydalens SK 37:31 +4:37 6:38
25 Håvard Lucasen Fredrikstad SK 37:45 +4:51 6:40
26 Bojan Blumenstein Nydalens SK 37:46 +4:52 6:41
26 Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett 37:46 +4:52 6:41
28 Isak Bergset NTNUI 37:52 +4:58 6:42
29 Anders Vister Nydalens SK 38:02 +5:08 6:43
30 Lars Sandstad Skjeset Frol IL 38:18 +5:24 6:46
31 Vegard Brun Saga IL Tyrving 38:41 +5:47 6:50
32 Vegard Danielsen Kristiansand OK 38:56 +6:02 6:53
33 Fredrik Eliasson Halden SK 39:06 +6:12 6:55
34 Hans Gunnar Omdal Kristiansand OK 39:07 +6:13 6:55
35 Paul Sirum Frol IL 39:10 +6:16 6:55
36 Markus Holter Halden SK 39:49 +6:55 7:02
37 Eirik Kamstrup Hovind Halden SK 39:52 +6:58 7:03
38 Ståle Gjelsten Kristiansand OK 39:55 +7:01 7:03
39 Sigur Heggedal Nydalens SK 40:11 +7:17 7:06
40 Gjermund Urset IL BUL-Tromsø 40:57 +8:03 7:14
41 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 41:12 +8:18 7:17
42 Eirik Rustad Raumar Orientering 42:54 +10:00 7:35
43 Magnus Svingheim Raumar Orientering 43:14 +10:20 7:39
44 Thore Kornmo Porsgrunn OL 43:36 +10:42 7:43
45 Rune Nygaard IL Gular 43:39 +10:45 7:43
46 Erik Olsvik Dengerud NTNUI 44:22 +11:28 7:51
47 Marius Øie Løten o-lag 45:42 +12:48 8:05
Ulf Forseth Indgaard Frol IL diskvalifisert

D 21-E

4 770 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Andersen Kristiansand OK 36:08 7:34
2 Heidi Østlid Bagstevold Fredrikstad SK 37:05 +0:57 7:46
3 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 37:50 +1:42 7:55
4 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 38:16 +2:08 8:01
5 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 38:25 +2:17 8:03
6 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 38:46 +2:38 8:07
7 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 39:32 +3:24 8:17
8 Kine Hallan Steiwer Halden SK 39:38 +3:30 8:18
9 Mari Fasting Halden SK 40:17 +4:09 8:26
10 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 40:21 +4:13 8:27
11 Eva Jurenikova Halden SK 41:01 +4:53 8:35
12 Lizzie Ingham Halden SK 41:32 +5:24 8:42
13 Emma Johansson Fredrikstad SK 41:39 +5:31 8:43
14 Tone Wigemyr Bækkelagets SK 42:05 +5:57 8:49
15 Marte Narum Nydalens SK 42:14 +6:06 8:51
16 Lone Brochmann Bækkelagets SK 42:26 +6:18 8:53
17 Karen Oline Kolstad Freidig 42:27 +6:19 8:53
18 Bodil Helgerud Halden SK 42:37 +6:29 8:56
19 Kristine Berglia Eiker OL 42:45 +6:37 8:57
20 Marion Huber Nydalens SK 43:03 +6:55 9:01
21 Maren Jansson Haverstad NTNUI 43:30 +7:22 9:07
22 Runa Fremstad Larvik OK 44:04 +7:56 9:14
23 Silje Ekroll Jahren Raumar Orientering 44:13 +8:05 9:16
24 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 44:35 +8:27 9:20
25 Arntraut Götsch IL BUL-Tromsø 44:46 +8:38 9:23
26 Mari Jevne Arnesen IL Tyrving 45:11 +9:03 9:28
27 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 45:15 +9:07 9:29
28 Sofie Johansson Løten o-lag 45:41 +9:33 9:34
29 Mathilde Rundhaug Frol IL 46:38 +10:30 9:46
30 Elen Katrine Skjerve Frol IL 46:55 +10:47 9:50
31 Julie Størmer NTNUI 47:06 +10:58 9:52
32 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 47:25 +11:17 9:56
33 Eirill Pettersen Buvik Bodø og Omegn IF Orientering 47:50 +11:42 10:01
34 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 50:09 +14:01 10:30
35 Mathilde Korvald Skaare IL BUL-Tromsø 51:43 +15:35 10:50
Linn Hokholt NTNUI diskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor