Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for NM sprint - kvalifisering

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: NM sprint - kvalifisering
Arrangørorganisasjon: Wing OK
Dato: lørdag 24 mai 2014

D 17-18 Heat 1

2 060 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Lundanes Emblem IL 14:26 7:00
2 Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb 14:38 +0:12 7:06
3 Gina Granstedt Halden SK 15:28 +1:02 7:30
4 Tonje Vassend Porsgrunn OL 15:37 +1:11 7:34
5 Johanne Lægran Nydalens SK 15:46 +1:20 7:39
6 Ingeborg Eide Byåsen IL 15:57 +1:31 7:44
7 Sigrid Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 15:58 +1:32 7:45
8 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 16:35 +2:09 8:03
9 Oda Lægran Nydalens SK 16:57 +2:31 8:13
10 Ida Berg Hanssen Byåsen IL 17:08 +2:42 8:19
11 Sigrid Bjørgen Hamar OK 17:43 +3:17 8:36
12 Ida Feiring Haltia IL Tyrving 18:14 +3:48 8:51
13 Sigrid Hallem Solum Verdal OK 21:26 +7:00 10:24

D 17-18 Heat 2

2 060 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emma Arnesen Byåsen IL 13:33 6:34
2 Kristin Helland-Hansen IL Tyrving 14:10 +0:37 6:52
3 Marie Olaussen Fredrikstad SK 14:39 +1:06 7:06
4 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 14:43 +1:10 7:08
5 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 15:27 +1:54 7:30
6 Astrid Fiskum IL Tyrving 16:56 +3:23 8:13
7 Kristine Klock Fleten Wing OK 17:07 +3:34 8:18
8 Ingvild Torgersen Halden SK 17:08 +3:35 8:19
9 Kristiane Elise Ottesen Varegg Fleridrett 18:04 +4:31 8:46
10 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 18:09 +4:36 8:48
11 Andrea Myre Johaug Os IL 27:02 +13:29 13:07
Stine Frogner Tømmervold Hamar OK diskvalifisert
Hanna Torjusen Fredrikstad SK diskvalifisert

D 17-18 Heat 3

2 050 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frida Sæther Freidig 14:17 6:58
2 Evine Westli Andersen Løten o-lag 14:24 +0:07 7:01
3 Maren Grande Verdal OK 14:43 +0:26 7:10
4 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 15:14 +0:57 7:25
5 Julie Hjortland Larvik OK 15:19 +1:02 7:28
5 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 15:19 +1:02 7:28
7 Siri Grandal IL Tyrving 16:00 +1:43 7:48
8 Nora Hui Andersen Hamar OK 16:17 +2:00 7:56
9 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 16:34 +2:17 8:04
10 Martine Topstad OL Tønsberg og omegn 16:55 +2:38 8:15
11 Idun Bækken Nord-Østerdal OK 17:02 +2:45 8:18
12 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 18:19 +4:02 8:56
13 Margit Sandem Fjellengen Indre Østfold OK 18:23 +4:06 8:58
14 Siri Moholth Kongsberg OL 20:46 +6:29 10:07
Karen Bjergaard Nydalens SK diskvalifisert

D 19-20 Heat 1

2 060 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Heidi Mårtensson Modum OL 13:44 6:40
2 Runa Fremstad Larvik OK 14:13 +0:29 6:54
3 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 14:24 +0:40 6:59
4 Kristine Berglia Eiker OL 14:55 +1:11 7:14
5 Sabine Rothaug Halden SK 15:05 +1:21 7:19
6 Sigrid Alexandersen Fredrikstad SK 15:27 +1:43 7:30
7 Gry Granstedt Halden SK 16:47 +3:03 8:08
7 Hedvig Åstebøl NTNUI 16:47 +3:03 8:08
9 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 17:19 +3:35 8:24
10 Aurora Fossøy NTNUI 18:02 +4:18 8:45
11 Heidi Jensen Bodø og Omegn IF Orientering 18:38 +4:54 9:02
12 Sigrid Bratsberg Wing OK 18:47 +5:03 9:07
13 Kjersti Elisabeth Midtbø Wing OK 24:09 +10:25 11:43

D 19-20 Heat 2

2 060 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathilde Rundhaug Frol IL 12:56 6:16
2 Gunvor Hov Høydal Fossum IF 14:07 +1:11 6:51
3 Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno Nord-Østerdal OK 14:14 +1:18 6:54
4 Siri Kollerud Lillomarka OL 14:32 +1:36 7:03
5 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 14:38 +1:42 7:06
6 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 14:59 +2:03 7:16
7 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 15:11 +2:15 7:22
8 Camilla Hengebøl Fossum IF 16:08 +3:12 7:49
9 Norunn Kvistad Dengerud Steinkjer OK 16:13 +3:17 7:52
10 Andrea Vindal Wing OK 18:37 +5:41 9:02
11 Astrid Lægran Steinkjer OK 20:40 +7:44 10:01

D 21 Heat 1

2 300 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 13:33 5:53
2 Emma Johansson NTNUI 14:03 +0:30 6:06
3 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 14:17 +0:44 6:12
3 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 14:17 +0:44 6:12
5 Heidi Østlid Bagstevold Fredrikstad SK 14:22 +0:49 6:14
6 Iliana Ilieva Halden SK 14:26 +0:53 6:16
7 Kine Hallan Steiwer Halden SK 14:29 +0:56 6:17
8 Therese Haare Konnerud IL 14:42 +1:09 6:23
9 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 14:50 +1:17 6:26
10 Kristine Fjeldbo NTNUI 14:56 +1:23 6:29
11 Ingunn Hultgreen Weltzien IL Tyrving 15:15 +1:42 6:37
12 Britt Ingunn Nydal NTNUI 15:35 +2:02 6:46
13 Solveig Blandkjenn NTNUI 17:08 +3:35 7:26
14 Ingvild Maalen-Johansen NTNUI 18:20 +4:47 7:58
15 Celine Brun-Lie Njård Il 19:03 +5:30 8:16
16 Elise Taylor Spets Frol IL 19:16 +5:43 8:22

D 21 Heat 2

2 200 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Johanne Lind Nydalens SK 14:08 6:25
2 Tone Wigemyr Bækkelagets SK 14:15 +0:07 6:28
3 Gøril Rønning Sund Frol IL 14:24 +0:16 6:32
4 Anneke Hald Bjørgum Kristiansand OK 14:25 +0:17 6:33
5 Silje Ekroll Jahren Raumar Orientering 14:46 +0:38 6:42
6 Linn Hokholt NTNUI 15:09 +1:01 6:53
7 Anna Ulvensøen NTNUI 15:18 +1:10 6:57
8 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 15:26 +1:18 7:00
9 Gunhild Rogne Halland NTNUI 16:16 +2:08 7:23
10 Kari Svingheim Frol IL 16:29 +2:21 7:29
11 Rannveig Jørgensen NTNUI 17:10 +3:02 7:48
12 Hanne Vefsnmo Byåsen IL 17:28 +3:20 7:56
13 Julie Størmer NTNUI 17:56 +3:48 8:09
14 Jenny Persson Byåsen IL 18:00 +3:52 8:10
15 Tine Hansen Modum OL 18:24 +4:16 8:21
16 Solfrid H. Thuestad Haugesund IL Orientering 19:27 +5:19 8:50

D 21 Heat 3

2 290 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mari Fasting Halden SK 14:06 6:09
2 Marte Narum Konnerud IL 15:13 +1:07 6:38
3 Kristine Fjellanger Varegg Fleridrett 15:18 +1:12 6:40
4 Helen Palmer Lillomarka OL 15:48 +1:42 6:53
5 Marit Vala NTNUI 15:58 +1:52 6:58
6 Guro Vassend Fossum IF 16:16 +2:10 7:06
7 Marta Ulvensøen NTNUI 16:17 +2:11 7:06
8 Marit Isachsen Asker Skiklubb 17:37 +3:31 7:41
9 Marte Fallbakken Berge NTNUI 17:40 +3:34 7:42
10 Mathilde Korvald Skaare Nydalens SK 18:03 +3:57 7:52
11 Marie Styrvold NTNUI 18:06 +4:00 7:54
12 Marie Hammer Håversen Raumar Orientering 19:26 +5:20 8:29
13 Karoline Dahl Fosby NTNUI 20:13 +6:07 8:49
14 Guro Heimstad Kleiven NTNUI 24:43 +10:37 10:47

H 17-18 Heat 1

2 460 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 14:02 5:42
2 Karl Fremstad Kongsberg OL 14:26 +0:24 5:52
3 Ivar Aukrust Osmoen Nord-Østerdal OK 14:31 +0:29 5:54
3 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 14:31 +0:29 5:54
5 Brage Jørum Byåsen IL 14:33 +0:31 5:54
6 Peter Nordbrøden Halden SK 14:38 +0:36 5:56
7 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 14:48 +0:46 6:00
8 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 14:54 +0:52 6:03
9 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 15:42 +1:40 6:22
10 Ole Kostøl Kristiansand OK 15:44 +1:42 6:23
11 Steinar Kollerud Lillomarka OL 15:47 +1:45 6:24
12 Even Lindstad Børresen Hamar OK 16:07 +2:05 6:33
13 Sverre Bang Støeng Hamar OK 16:25 +2:23 6:40
14 Andreas Eide Skjæveland Stavanger Orienteringsklubb 16:32 +2:30 6:43
15 Asbjørn Midtbø Wing OK 16:43 +2:41 6:47
16 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 17:41 +3:39 7:11
17 Magnus Wølneberg IL Tyrving 17:46 +3:44 7:13
18 Anders Bjørningstad Kristoffersen Larvik OK 18:58 +4:56 7:42
19 Ole-Kristian Kaspersen Mo OK 19:28 +5:26 7:54
Vegard Landsverk Skien OK diskvalifisert
Sigurd Rønning Modum OL diskvalifisert

H 17-18 Heat 2

2 380 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 13:55 5:50
2 Knut Aasheim Oppsal Orientering 14:01 +0:06 5:53
3 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 14:05 +0:10 5:55
4 Elias T. Mølnvik Fossum IF 14:08 +0:13 5:56
5 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 14:17 +0:22 6:00
6 Sigurd Melsom Fossum IF 14:21 +0:26 6:01
7 Erland Kvisle Asker Skiklubb 14:43 +0:48 6:11
8 Rein Helle Mårdalen Freidig 14:46 +0:51 6:12
9 Ask Kleist Godal Bodø og Omegn IF Orientering 15:26 +1:31 6:29
10 Kristoffer Nygård Haugesund IL Orientering 15:47 +1:52 6:37
11 John Kasper Svergja Nord-Østerdal OK 16:44 +2:49 7:01
12 Oskar Størmer Fossum IF 17:07 +3:12 7:11
13 Henrik Olav Aandstad Indre Østfold OK 17:09 +3:14 7:12
14 Sigurd Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 17:53 +3:58 7:30
15 Vegard Rønning Huber Hamar OK 18:11 +4:16 7:38
16 Åsmund Stenvik Byåsen IL 20:28 +6:33 8:35
17 Henrik Upsal Kristiansand OK 20:42 +6:47 8:41
18 Johannes Løvås Byåsen IL 22:17 +8:22 9:21
Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg diskvalifisert
Einar Lund Kongsberg OL diskvalifisert

H 17-18 Heat 3

2 300 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olav Ekrheim Varegg Fleridrett 12:56 5:37
2 Audun Heimdal Konnerud IL 13:31 +0:35 5:52
3 Stian Sundsvik Frol IL 13:39 +0:43 5:56
4 Håvard Irgens Fossum IF 13:58 +1:02 6:04
4 Øyvind Wiggen Byåsen IL 13:58 +1:02 6:04
6 Johannes Bakke Aashamar Flosta IL 14:14 +1:18 6:11
7 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 14:18 +1:22 6:13
8 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 14:35 +1:39 6:20
9 Johan Otto Munkeby Frol IL 14:40 +1:44 6:22
10 Øyvind Berg Nord-Østerdal OK 14:49 +1:53 6:26
11 Einar Lofthus Hamar OK 15:17 +2:21 6:38
12 Brynjar Forseth OL Trollelg 15:24 +2:28 6:41
13 Sondre Damm TIF Viking 15:48 +2:52 6:52
14 Herman Kirste Skien OK 15:58 +3:02 6:56
15 Trygve Lægran Steinkjer OK 18:04 +5:08 7:51
16 Trygve Heggedal Kongsberg OL 18:09 +5:13 7:53
17 Jørgen Teigen Søgård Kongsberg OL 18:18 +5:22 7:57
18 William Ekberg Kongsberg OL 20:33 +7:37 8:56
19 Martin Løvås OK Nidarøst 26:58 +14:02 11:43
Marius Landsem Melhus Steinkjer OK diskvalifisert
Jørgen Wingerei Porsgrunn OL diskvalifisert

H 19-20 Heat 1

2 460 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Paul Sirum Frol IL 13:38 5:32
2 Ove Baardsgaard OL Trollelg 13:50 +0:12 5:37
3 Anders Felde Olaussen Halden SK 14:15 +0:37 5:47
4 Simen Bordal Ringsaker OK 14:28 +0:50 5:52
5 Sindre Sandven Kongsberg OL 14:30 +0:52 5:53
6 Sigurd Stenvik Lillomarka OL 14:46 +1:08 6:00
7 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 17:09 +3:31 6:58
8 Borger Melsom Fossum IF 17:22 +3:44 7:03
9 Ola Keiserås IL Leik 18:57 +5:19 7:42
10 Arne Johannes Løkken Flosta IL 19:31 +5:53 7:56

H 19-20 Heat 2

2 380 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 13:19 5:35
2 Andreas Sølberg OL Trollelg 13:40 +0:21 5:44
3 Sindre Østgulen Deisz Varegg Fleridrett 13:56 +0:37 5:51
4 Mathias Drage Kongsberg OL 14:11 +0:52 5:57
5 Mattis Holt Freidig 14:19 +1:00 6:00
6 Markus Holter Halden SK 14:27 +1:08 6:04
7 Magne Jutulstad NTNUI 14:35 +1:16 6:07
8 Eivind Høydal Nydalens SK 14:37 +1:18 6:08
9 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 14:43 +1:24 6:11
10 Tord Haflan Nydalens SK 14:47 +1:28 6:12
11 Øystein Garsrud Tvedt Vaulen Orienteringsklubb 15:36 +2:17 6:33
12 Håvard Myhre Kongsberg OL 15:43 +2:24 6:36
13 Lars Hole Mikalsen Haugesund IL Orientering 17:41 +4:22 7:25

H 21 Heat 1

2 740 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 14:02 5:07
2 Martin Hoset NTNUI 14:15 +0:13 5:12
3 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 14:21 +0:19 5:14
4 Carl Petter Lyngen Frol IL 14:33 +0:31 5:18
5 Hans Petter Mathisen NTNUI 14:36 +0:34 5:19
6 Nicholas Oskarsson Lillomarka OL 14:41 +0:39 5:21
7 Anders Nordberg Nydalens SK 14:43 +0:41 5:22
8 Vegard Ruttenborg NTNUI 14:51 +0:49 5:25
8 Johan Asphjell Bjørnaas Frol IL 14:51 +0:49 5:25
10 Anders Vister Raumar Orientering 14:55 +0:53 5:26
10 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 14:55 +0:53 5:26
12 Olav Johannes Deelstra NTNUI 14:57 +0:55 5:27
13 Ivar Lundanes Emblem IL 14:58 +0:56 5:27
14 Alan Cherry Varegg Fleridrett 15:03 +1:01 5:29
15 Yngve Skogstad Frol IL 15:10 +1:08 5:32
16 Andreas Magerøy Frol IL 15:36 +1:34 5:41
17 Magnus Beyer Brattli Frol IL 15:46 +1:44 5:45
18 Dag Lofthus NTNUI 16:06 +2:04 5:52
19 Even Nyhus NTNUI 16:48 +2:46 6:07
20 Fredrik Omdal NTNUI 16:49 +2:47 6:08
21 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 17:21 +3:19 6:19
22 Joakim Blix Prestmo Bækkelagets SK 17:36 +3:34 6:25
23 Fredrik Steinsvik NTNUI 17:37 +3:35 6:25
24 Klaus Klausen Espedal NTNUI 17:47 +3:45 6:29
25 Magnus Mellbye Larsen Asker Skiklubb 18:09 +4:07 6:37
Ivar Haugen Kristiansand OK diskvalifisert

H 21 Heat 2

2 660 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thomas Natvig Årstad NTNUI 14:09 5:19
1 Øystein Kvaal Østerbø Wing OK 14:09 5:19
3 Torgeir Nørbech IL Tyrving 14:10 +0:01 5:19
4 Simen Aamodt NTNUI 14:27 +0:18 5:25
5 Sindre Rønning Fossum IF 14:30 +0:21 5:27
6 Emil Wingstedt Halden SK 14:31 +0:22 5:27
7 Bojan Blumenstein Halden SK 14:33 +0:24 5:28
8 Andreas Høye Fredrikstad SK 14:41 +0:32 5:31
9 Håkon Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 14:42 +0:33 5:31
10 Per Melander Often NTNUI 14:43 +0:34 5:31
11 Sindre Johannessen Freidig 14:51 +0:42 5:34
12 Espen Weltzien IL Tyrving 15:00 +0:51 5:38
13 Lars Hol Moholdt Wing OK 15:14 +1:05 5:43
14 Sindre Jansson Haverstad NTNUI 15:18 +1:09 5:45
15 Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett 15:26 +1:17 5:48
16 Jan Andreas Edstrøm NTNUI 15:32 +1:23 5:50
17 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 15:51 +1:42 5:57
18 Simen Jevne Arnesen NTNUI 16:08 +1:59 6:03
19 Hallvard Moian Nydal NTNUI 16:14 +2:05 6:06
20 Erik Gustafsson NTNUI 16:19 +2:10 6:08
21 Eirik Aal NTNUI 16:45 +2:36 6:17
22 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 17:11 +3:02 6:27
23 Eirik Stærkeby Jelstad Modum OL 17:38 +3:29 6:37

H 21 Heat 3

2 620 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 13:48 5:16
2 Martin Vister Indre Østfold OK 13:50 +0:02 5:16
3 Eirik Kamstrup Hovind NTNUI 13:55 +0:07 5:18
4 Terje Maroni Byåsen IL 14:04 +0:16 5:22
5 Carl Godager Kaas Bækkelagets SK 14:09 +0:21 5:24
6 Ståle Gjelsten NTNUI 14:20 +0:32 5:28
7 Emil Ahlbäck Fossum IF 14:27 +0:39 5:30
8 Øyvind Enger NTNUI 14:45 +0:57 5:37
9 Håvard Haga Raumar Orientering 14:47 +0:59 5:38
10 Eivind Schjelderup Skarpsno NTNUI 14:50 +1:02 5:39
11 Torben Christian Wendler Raumar Orientering 15:06 +1:18 5:45
12 Øystein Haug Frol IL 15:10 +1:22 5:47
13 Lars Sandstad Skjeset Frol IL 15:30 +1:42 5:54
14 Bjørn Lundanes NTNUI 15:32 +1:44 5:55
15 Mathias Stensland Lillevold NTNUI 15:40 +1:52 5:58
16 Harald Kalager NTNUI 15:48 +2:00 6:01
17 Petter Jakola NTNUI 15:52 +2:04 6:03
18 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 16:19 +2:31 6:13
19 Jørgen Fiskum Frol IL 16:55 +3:07 6:27
19 Morten Sundli Ganddal IL 16:55 +3:07 6:27
21 Terje Faugstad Bjertnes NTNUI 17:10 +3:22 6:33
22 Per Arne Troset Wing OK 17:15 +3:27 6:35
23 Truls Wanvik Krogstadmo Selbu Ok 17:26 +3:38 6:39
24 Per Wiréhn Byåsen IL 17:39 +3:51 6:44
25 Adrian Opheim NTNUI 17:40 +3:52 6:44
26 Vegard Fiane Pedersen IK Grane Arendal Orientering 19:12 +5:24 7:19

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor