Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Norsk O-Festival, langdistanse - søndag

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Norsk O-Festival
Arrangørorganisasjon: Nydalens SK
Dato: fredag 26 juni 2015 - søndag 28 juni 2015

Sprint - fredagMellomdistanse - lørdagMellomdistanse - lørdag (totalt)Langdistanse - søndagLangdistanse - søndag (totalt)

N-åpen

2 280 m, 110 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Mathilde Aalerud OL Tønsberg og omegn 41:23 18:09
Ivar Aarseth Nydalens SK 42:17 18:32
Jonas Alstad Frol IL 21:29 9:25
Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 20:58 9:11
Sigurd Asplin IL Koll 26:12 11:29
Nov Bar-Nathan Lillomarka OL 25:27 11:09
Jan Beltramba TOL 26:59 11:50
Jan Olav Bergan Kongsberg OL 23:16 10:12
Christian Bergg Gjellestad Nydalens SK 42:28 18:37
Anne Victoria Birkeland Fossum IF 36:25 15:58
Arne Biseth Kongsberg OL 42:50 18:47
Martin Christoffer Borg IL Koll 17:17 7:34
Inger Anne Braarud Halden SK 32:45 14:21
Johan Fredrik Braarud Halden SK 33:54 14:52
Julie Brenås Varteig OL 33:46 14:48
Guro Brænden Lillomarka OL 36:53 16:10
Synne Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 23:13 10:10
Gina Cotanas NOTEAM 31:57 14:00
Magnus Svaland Dale OL Vallset/Stange 30:29 13:22
Jenny Danevad Fredrikstad SK 19:21 8:29
Aksel Eide Bækkelagets SK 22:48 10:00
Hanna Eline Engløkk Haugesund IL Orientering 39:31 17:19
Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 24:46 10:51
Kristian  Fallan Hallingstad IL Tyrving 25:31 11:11
Aksel Tonjer Fingarsen Elverum OK 29:05 12:45
Emil Tonjer Fingarsen Elverum OK 19:38 8:36
Frikk Finsrud Asker Skiklubb 27:01 11:50
Amund Flaskerud OL Toten-Troll 33:44 14:47
Brage Fosstveit Raumar Orientering 26:26 11:35
Erle Fosstveit Raumar Orientering 36:07 15:50
Dagfinn Gjerstad Osterøy IL 44:25 19:28
Malin Gjetanger Måren OK 38:52 17:02
Siri Rannem Halse Steinkjer OK 29:05 12:45
Magnus Haug Sandnes IL (Rogaland) 25:47 11:18
Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 19:15 8:26
Aksel Nissen Hellerud IL Koll 31:16 13:42
Markus Hirsch Bækkelagets SK 32:22 14:11
Mia Hirsch IF Trauma 20:42 9:04
Therese Holmen Snertingdal IF Orientering 47:11 20:41
Ingrid Pedersen Holmskau Trøsken IL 24:33 10:46
Oskar Hope Modum OL 28:33 12:31
Sara Hovde Ringsaker OK 26:25 11:35
Hans Mathias Økern Hågård Stjørdals-Blink Orientering 25:52 11:20
Øystein Ingebretsen Lillomarka OL 49:09 21:33
Tuva Jernberg Nydalens SK 35:38 15:37
Mads Jevanord Fossum IF 28:09 12:20
Magnus Jevanord Fossum IF 26:55 11:48
Hjalmar Johansson OK Alehof 34:10 14:59
Lilja Celina Kjær Jørgensen Måren OK 40:35 17:47
Sofie Kjær Jørgensen Måren OK 39:32 17:20
Filip Jørundland NOTEAM 25:05 11:00
Natalie Kollerud Lillomarka OL 32:43 14:20
Aslak Kvaase-Weinsaas Fossum IF 33:36 14:44
Helene Langvik Stang Trøsken IL 38:38 16:56
August Lea Kabbe Nydalens SK 24:09 10:35
Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 29:22 12:52
Andreas Strømme Lid TIF Viking 25:37 11:14
Vegard Oseng Liholt Lillomarka OL 50:56 22:20
Edwin Lindtvedt Lardal OL 32:48 14:23
Ylva Lyshaug Snertingdal IF Orientering 28:42 12:35
Ivar Kleppa Madslien Lillehammer OK 32:20 14:10
Alvin Andersen Maribo Raumar Orientering 47:05 20:39
Eirill Johanne Andersen Maribo Raumar Orientering 47:20 20:45
Inez Nelson Lardal OL 44:49 19:39
Pernille Nor-Woll Østmarka OK 28:22 12:26
Guro Nylehn NOTEAM 39:10 17:10
Synne Kvittum Nytrøen Tynset IF 24:37 10:47
Jørgen Oen-Sivertsen TIF Viking 26:00 11:24
Aurora Oldertrøen Tynset IF 34:30 15:07
Ida Joanne Oldertrøen Tynset IF 34:43 15:13
Guro Ottesen  Fredrikstad SK 32:23 14:12
Ingeborg Kinck Rannem Fossum IF 29:33 12:57
Mikkel Rastad Asker Skiklubb 32:52 14:24
Elise Renard Kongsberg OL 34:08 14:58
Mathis Renard Kongsberg OL 35:29 15:33
Astrid Reusch Heming Orientering 37:31 16:27
Ingvild Ringheim Larvik OK 23:05 10:07
Tonje Rykkje Stord Orientering 24:18 10:39
Johannes Salvesen-Lunde IL Koll 19:09 8:23
Amund Saugestad NOTEAM 47:40 20:54
Oda Skjelland Hegg Stokke IL 50:07 21:58
Eskil Stielstra Sauda Orienteringsklubb 22:12 9:44
Järvi Stielstra Sauda Orienteringsklubb 23:01 10:05
Sven Stielstra Sauda Orienteringsklubb 31:03 13:37
Odin Vie Strisland Fossum IF 49:49 21:50
Sigurd Størmer-Antonsen Nydalens SK 17:36 7:43
Jesper Vonen Svae Sarpsborg OL 18:59 8:19
Ask Felland Sætnan Fossum IF 23:02 10:06
Knut Kolltveit Sørlie Fossum IF 45:39 20:01
Nikolai Teslo Hadeland OL 31:41 13:53
Marie Thomassen Varegg Fleridrett 40:02 17:33
Ole Mika Odland Torgersen Bergens TF 31:52 13:58
Audun Torseth Lillehammer OK 24:00 10:31
Sverre Stuland Tysvær Varegg Fleridrett 26:42 11:42
Astrid Vilja Tjørnov NOTEAM 36:38 16:04
Frida Vilja Tjørnov NOTEAM 37:11 16:18
Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 34:29 15:07
Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 50:09 21:59
Franziska Widmaier NOTEAM 37:07 16:16
Johanna Widmaier Fossum IF 37:00 16:13
Minna Sofie Wingstedt Halden SK 20:53 9:09
Ville Emil Wingstedt Halden SK 23:57 10:30
Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 25:11 11:02
Sofia Øhlckers IL Tyrving 22:24 9:49
Anne Østvold Heming Orientering 23:10 10:09
Einar Østvold Heming Orientering 27:53 12:13
Håkon Øverby Kongsberg OL 35:30 15:34
Eimund Øverli Berg Kongsberg OL 37:58 16:39
Jens Dybvik Stokke IL diskvalifisert
Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL diskvalifisert

D -10

2 260 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Mari Aarseth Nydalens SK 17:58 7:56
Marie Beitdokken Porsgrunn OL 33:09 14:40
Elise Nilsen Berg Fossum IF 39:25 17:26
Ragna Oline Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 44:44 19:47
Ingrid Marie Ekeland Oddersjaa SSK 34:58 15:28
Emilie Flø Lillomarka OL 28:04 12:25
Sigrid Schmitt Gran Halden SK 21:04 9:19
Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 22:20 9:52
Elma Sagli Gudim Indre Østfold OK 39:06 17:18
Nora Christine Hansen Røyken OL 26:10 11:34
Maren Henriksen Halden SK 25:47 11:24
Cora Helene Hildrum Lillomarka OL 35:10 15:33
Signe Holo Fossum IF 23:06 10:13
Tora Kittilsen Freidig 23:55 10:34
Una Kittilsen Freidig 25:46 11:24
Marie Kravdal Gjø-Vard OL 19:59 8:50
Sara Martini Asker Skiklubb 33:27 14:48
Iril Ringheim Larvik OK 22:00 9:44
Marie Scheele Nydalens SK 25:53 11:27
Anna Taksdal Ganddal IL 34:24 15:13
Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 23:17 10:18
Tiril Ebon Espedal Nydalens SK diskvalifisert
Mari Ovidia Ranestad Hamar OK diskvalifisert

D 11-12

2 920 m, 48 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Pia Young Vik Nydalens SK 20:38 7:03
2 Maria Stødle Kristiansand OK 26:25 +5:47 9:02
3 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 26:28 +5:50 9:03
4 Mathea Spets Storhov Freidig 26:54 +6:16 9:12
5 Kaja Peikli Sandnes IL (Rogaland) 27:19 +6:41 9:21
5 Mari Eidsmo Freidig 27:19 +6:41 9:21
7 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 27:22 +6:44 9:22
8 Eline Schjerven Lardal OL 28:32 +7:54 9:46
9 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 28:58 +8:20 9:55
10 Noor Dirro-Helu Måren OK 29:04 +8:26 9:57
11 Mille Baastad Berg IL Tyrving 29:45 +9:07 10:11
12 Konstanse Moholth Kongsberg OL 30:22 +9:44 10:23
13 Diane Ninauve-Jutulstad Bækkelagets SK 31:13 +10:35 10:41
14 June Munkeby Frol IL 32:19 +11:41 11:04
15 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 32:53 +12:15 11:15
16 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 33:33 +12:55 11:29
17 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 34:40 +14:02 11:52
18 Marie Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 34:48 +14:10 11:55
19 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 35:27 +14:49 12:08
20 Linnea Holst IL Tyrving 36:35 +15:57 12:31
21 Aurora Wilkens Jernberg Nydalens SK 37:10 +16:32 12:43
22 Johanna Sofie Longfjeld Modum OL 37:30 +16:52 12:50
23 Vida Helland-Hansen IL Tyrving 40:06 +19:28 13:43
24 Marie Kvarme Røyken OL 40:43 +20:05 13:56
25 Nora Marie Enerhaugen Ringerike OL 41:33 +20:55 14:13
26 Eileen Bjanes IL Tyrving 41:34 +20:56 14:14
27 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 41:49 +21:11 14:19
28 Trude Markhus Verdal OK 44:29 +23:51 15:14
29 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 44:31 +23:53 15:14
30 Mina Akiko Johnsen Røyken OL 44:47 +24:09 15:20
31 Netta Bar-Nathan Lillomarka OL 45:00 +24:22 15:24
32 Maria Kostøl Kristiansand OK 45:46 +25:08 15:40
33 Andrea Kirkenes Fjell Røyken OL 46:04 +25:26 15:46
34 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 47:04 +26:26 16:07
35 Eline Horten Jordet Vingelen IL 49:26 +28:48 16:55
36 Silje Elise Husdal Stavanger Orienteringsklubb 50:43 +30:05 17:22
37 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 51:17 +30:39 17:33
38 Selma Færden Kolbotn og Skimt OL 51:30 +30:52 17:38
39 Mari Øverby Kongsberg OL 55:12 +34:34 18:54
40 Elida Sagli Gudim Indre Østfold OK 56:49 +36:11 19:27
41 Hannah Mans Nydalens SK 57:12 +36:34 19:35
42 Anne Frøisland Vang OL 1:00:55 +40:17 20:51
43 Alma Elise Hildrum Lillomarka OL 1:02:16 +41:38 21:19
44 Ella Berstad Heming Orientering 1:04:42 +44:04 22:09
45 Lene Hauge Hisøy OK 1:15:11 +54:33 25:44
46 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 1:21:34 +1:00:56 27:56
Elin Kjellmann Linköpings OK diskvalifisert
Sofie Bergstrøm Halden SK diskvalifisert

D 11-12N

2 310 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ane Hjørungdal Vika Hjelmeland OL 16:57 7:20
2 Penelope Lea Nydalens SK 19:06 +2:09 8:16
3 Emilie Johansen Sandefjord OK 19:14 +2:17 8:19
4 Ida Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 24:08 +7:11 10:26
5 Anna Paulsen Ask Lierbygda OL 25:01 +8:04 10:49
6 Malene Berstad Heming Orientering 25:32 +8:35 11:03
7 Karoline Studsrud Hisøy OK 26:14 +9:17 11:21
8 Hanna Linnea Lindtvedt Lardal OL 26:39 +9:42 11:32
9 Lene Johnsen Ikdahl Bodø og Omegn IF Orientering 27:15 +10:18 11:47
10 Marte Sofie Skrove Ringerike OL 27:57 +11:00 12:05
11 Lerke Hjelseth OL Tønsberg og omegn 31:52 +14:55 13:47
12 Silje Gåsvik Narvestad Halden SK 35:31 +18:34 15:22
13 Johanna Mjelstad TIF Viking 36:27 +19:30 15:46

D 13

3 470 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Oda Scheele Nydalens SK 30:32 8:47
2 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 33:39 +3:07 9:41
3 Ea Lunøe Nydalens SK 38:14 +7:42 11:01
4 Malene Nysæter Skien OK 39:13 +8:41 11:18
5 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 39:34 +9:02 11:24
6 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 41:20 +10:48 11:54
7 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 41:41 +11:09 12:00
8 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 43:08 +12:36 12:25
9 Randi Marie Glomsrud Stjørdals-Blink Orientering 43:15 +12:43 12:27
10 Hedda Sofie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 43:58 +13:26 12:40
11 Ingrid Lamark Ganddal IL 44:22 +13:50 12:47
12 Ingrid Blindheim Lillomarka OL 44:29 +13:57 12:49
13 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 46:14 +15:42 13:19
14 Iselin Sørensen Sturla, IF 46:26 +15:54 13:22
15 Live Østvold Heming Orientering 48:00 +17:28 13:49
16 Ingrid Kristine Hansen Sarpsborg OL 49:01 +18:29 14:07
17 Petra Hoveid Asker Skiklubb 49:45 +19:13 14:20
18 Mina Schjerven Lardal OL 50:03 +19:31 14:25
19 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 50:55 +20:23 14:40
20 Ina Martini Asker Skiklubb 51:11 +20:39 14:45
21 Berthe Teslo Hadeland OL 51:13 +20:41 14:45
22 Tina Kalleson Oppsal Orientering 51:34 +21:02 14:51
23 Nina Pedersen Sarpsborg OL 52:55 +22:23 15:14
24 Ada Helene Olsen IF Trauma 55:19 +24:47 15:56
25 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 56:01 +25:29 16:08
26 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 57:08 +26:36 16:27
27 Iris Holst IL Tyrving 58:08 +27:36 16:45
28 Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 58:15 +27:43 16:47
29 Dina Marie Salvesen Asker Skiklubb 1:05:04 +34:32 18:45

D 14

3 700 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 34:02 9:11
2 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 35:11 +1:09 9:30
3 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 35:21 +1:19 9:33
4 Jenny Baklid Konnerud IL 35:43 +1:41 9:39
5 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 36:16 +2:14 9:48
6 Johanne Midttun Systad Nydalens SK 37:22 +3:20 10:05
7 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 37:27 +3:25 10:07
8 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 37:59 +3:57 10:15
9 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 38:47 +4:45 10:28
10 Carmen Dirro Måren OK 39:43 +5:41 10:44
11 Kamilla Lome Hamar OK 40:45 +6:43 11:00
12 Hanne Eide Rapp Raumar Orientering 41:36 +7:34 11:14
13 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 42:22 +8:20 11:27
14 Malin Hauge Hisøy OK 43:25 +9:23 11:44
15 Karoline Bjørnerød OK Moss 43:55 +9:53 11:52
16 Mari Strømme Lid TIF Viking 45:09 +11:07 12:12
17 Kaisa Antonsen Fredrikstad SK 45:26 +11:24 12:16
18 Marie F. Lindløv Jensen Sarpsborg OL 51:28 +17:26 13:54
19 Tora Aasheim Nymark Askøy OL 51:52 +17:50 14:01
20 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 52:02 +18:00 14:03
21 Kaja Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 52:28 +18:26 14:10
22 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 54:02 +20:00 14:36
23 Silje Kregnes Kristiansand OK 54:53 +20:51 14:50
24 Anni Saarela Konnerud IL 54:55 +20:53 14:50
25 Thea Land Konnerud IL 57:44 +23:42 15:36
26 Marie Oen-Sivertsen TIF Viking 58:49 +24:47 15:53
27 Bethina Staulen Fredin Skien OK 1:01:49 +27:47 16:42
28 Ingvild Snuggerud Gjø-Vard OL 1:05:59 +31:57 17:50
29 Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL 1:07:07 +33:05 18:08
30 Tonje Malin Rhrich Konnerud IL 1:20:01 +45:59 21:37
Emma Danevad Fredrikstad SK diskvalifisert
Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL diskvalifisert
Ada Wulfsberg Nydalens SK diskvalifisert

D 13-16C

2 770 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marion Halvorsen Nustad Øyer-Tretten IF 41:45 15:04
2 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 42:16 +0:31 15:15
3 Stina Matland Madsen Fana IL 45:31 +3:46 16:25
4 Sigrid Kinck Rannem Fossum IF 49:19 +7:34 17:48
5 Anna Austad Sveen Raumar Orientering 59:41 +17:56 21:32
6 Vilde Retteraasen Indre Østfold OK 1:05:05 +23:20 23:29
7 Ragnhild Nymo Bohne Varegg Fleridrett 1:05:45 +24:00 23:44
8 Olivia Kjølstad Røyken OL 1:06:12 +24:27 23:53
9 Guro Hjerpaasen Asker Skiklubb 1:09:17 +27:32 25:00
10 Lina Pettersen Nydalens SK 1:10:53 +29:08 25:35
11 Synne Marie Jenssen Halden SK 1:29:41 +47:56 32:22

D 13-16N

2 510 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Andrine Bergan Fet OL 27:28 10:56
2 Kamilla Studsrud Hisøy OK 1:26:35 +59:07 34:29

D 15

4 440 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Helene Eger Kongsberg OL 39:36 8:55
2 Åsne Holo Fossum IF 39:37 +0:01 8:55
3 Marlin Haavengen Kongsberg OL 40:06 +0:30 9:01
4 Hanne Vassend Porsgrunn OL 41:55 +2:19 9:26
5 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 42:35 +2:59 9:35
6 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 43:17 +3:41 9:44
7 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 44:27 +4:51 10:00
8 Ingrid Tandberg Ryan Asker Skiklubb 46:01 +6:25 10:21
9 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 46:22 +6:46 10:26
10 Aurora Gjølsjø OK Moss 47:05 +7:29 10:36
11 Lotte Myklemyr Eiker OL 47:39 +8:03 10:43
12 Maren Norderud IL Tyrving 47:43 +8:07 10:44
13 Pernille Katla Fossum IF 48:06 +8:30 10:49
14 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 50:03 +10:27 11:16
15 Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb 50:06 +10:30 11:17
16 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 50:10 +10:34 11:17
17 Inger Marie Rødnes Oppsal Orientering 51:33 +11:57 11:36
18 Marie Hansen Sarpsborg OL 56:25 +16:49 12:42
19 Hanna Lye Moum Halden SK 57:32 +17:56 12:57
20 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 58:49 +19:13 13:14
21 Thea Sofie Salvesen Asker Skiklubb 1:00:07 +20:31 13:32
22 Andrea Vanebo Kongsberg OL 1:01:49 +22:13 13:55
23 Ragne Munkeby Frol IL 1:02:44 +23:08 14:07
24 Lin Marte Andorsen Nydalens SK 1:03:42 +24:06 14:20
25 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 1:05:21 +25:45 14:43
26 Vibeke Kvistad Dengerud Steinkjer OK 1:06:46 +27:10 15:02
27 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 1:07:15 +27:39 15:08
28 Lisa Jenssen Halden SK 1:07:20 +27:44 15:09
29 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 1:08:18 +28:42 15:22
30 Sarah Wøllo Kongsberg OL 1:09:44 +30:08 15:42
31 Eli Kolstad Mo OK 1:10:48 +31:12 15:56
32 Kaya Dirksen Sauda Orienteringsklubb 1:11:12 +31:36 16:02
33 Ida Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 1:11:34 +31:58 16:07
34 Sarah Brynhildsen Wing OK 1:22:41 +43:05 18:37

D 16

4 930 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anine Lome Hamar OK 40:08 8:08
2 Ane Dyrkorn Eiker OL 42:52 +2:44 8:41
3 Ragnhild Eide Byåsen IL 43:02 +2:54 8:43
4 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 43:54 +3:46 8:54
5 Maria Prestbøen Sandefjord OK 44:54 +4:46 9:06
6 Synne Strand Asker Skiklubb 45:20 +5:12 9:11
7 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 46:36 +6:28 9:27
8 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 46:46 +6:38 9:29
9 Vilde Årøen Lykke Emblem IL 47:10 +7:02 9:34
10 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 47:13 +7:05 9:34
11 Thea Dyrkorn Eiker OL 47:24 +7:16 9:36
12 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 50:20 +10:12 10:12
13 Vera Melkild Freidig 50:42 +10:34 10:17
14 Jenny Wegebro Umeå OK 51:43 +11:35 10:29
15 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 53:16 +13:08 10:48
16 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 55:19 +15:11 11:13
17 Guri Sandvold Tynset IF 56:21 +16:13 11:25
18 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 56:29 +16:21 11:27
19 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 57:20 +17:12 11:37
20 Rikke Gjeitnes Dahle Molde og Omegn IF 57:56 +17:48 11:45
21 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 58:01 +17:53 11:46
22 Heidi Therese Wiest Vang OL 58:48 +18:40 11:55
23 Hanne Daltveit Fana IL 59:11 +19:03 12:00
24 Synne Eikeland Røstadsand Nydalens SK 59:19 +19:11 12:01
25 Ane Holm Grøneng Lillehammer OK 59:54 +19:46 12:09
26 Ingrid Aaslund Fet OL 1:01:18 +21:10 12:26
27 Nora Marie wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:02:54 +22:46 12:45
28 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 1:03:15 +23:07 12:49
29 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 1:03:46 +23:38 12:56
30 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 1:04:01 +23:53 12:59
31 Marie Bakken Sørensen Freidig 1:06:46 +26:38 13:32
32 Rikke Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 1:08:25 +28:17 13:52
33 Agnes Irene Longfjeld Modum OL 1:10:51 +30:43 14:22
34 Hedvig Vollset Heming Orientering 1:11:00 +30:52 14:24
35 Malin Opøien OL Trollelg 1:13:00 +32:52 14:48
36 Andrea Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:14:10 +34:02 15:02
37 Yasmin Field South Yorkshire Orienteers 1:14:47 +34:39 15:10
38 Ingrid Bredalen Nittedal OL 1:16:52 +36:44 15:35
39 Maria Ulseth Sylte Freidig 1:18:04 +37:56 15:50
40 Runa Almeland Fana IL 1:18:26 +38:18 15:54
41 Siri Pedersen Sarpsborg OL 1:34:10 +54:02 19:06
Synne Skjærstein IL Tyrving diskvalifisert
Silje Moe Fredrikstad SK diskvalifisert

D 15-16B

3 350 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vilde Frydenlund Norling Nydalens SK 42:18 12:37
2 Ingvild Pedersen Bergan Asker Skiklubb 56:42 +14:24 16:55
3 Henriette Olsen IF Trauma 59:15 +16:57 17:41
4 Ingrid Masdal Lillomarka OL 1:04:59 +22:41 19:23

D 17-B

3 350 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 32:38 9:44
2 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 36:56 +4:18 11:01
3 Stine Holmen Hamar OK 38:37 +5:59 11:31
4 Cecilie Bergan Fet OL 39:38 +7:00 11:49
5 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 41:14 +8:36 12:18
6 Marit Helene Øderud Fredrikstad SK 47:50 +15:12 14:16
7 Bente Horten Vingelen IL 48:26 +15:48 14:27
8 Elin Bergseng Løten o-lag 48:46 +16:08 14:33
9 Liv Bente H Friestad Kristiansand OK 48:49 +16:11 14:34
10 Hilde Moholth Kongsberg OL 48:59 +16:21 14:37
11 Åse Marit Hansen Nittedal OL 51:18 +18:40 15:18
12 Torild Myrli TIF Viking 52:10 +19:32 15:34
13 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 53:36 +20:58 16:00
14 Elin Gravningen Stokke IL 53:43 +21:05 16:02
15 Hege Norstad Maribo Raumar Orientering 53:57 +21:19 16:06
16 Trude Kyrkjebø TIF Viking 55:54 +23:16 16:41
17 Yvonne Svendsen IL Tyrving 56:35 +23:57 16:53
18 Nina Christin Næsheim TIF Viking 57:28 +24:50 17:09
19 Anne Moian Nydal Asker Skiklubb 57:50 +25:12 17:15
20 Anne Marie Ekeland Oddersjaa SSK 59:27 +26:49 17:44
21 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:01:33 +28:55 18:22
22 Gro Ellegaard Vang OL 1:02:05 +29:27 18:31
23 Ragnhild Skogsrud OL Vallset/Stange 1:04:18 +31:40 19:11
24 Hilde Poppe Fredrikstad SK 1:05:06 +32:28 19:25
25 Elin Bordøy Hedrum OL 1:06:23 +33:45 19:48
26 Sølvi Martini Asker Skiklubb 1:07:45 +35:07 20:13
27 Kari-Ann Victoria Birkeland Fossum IF 1:10:03 +37:25 20:54
28 Hanne Holmen Snertingdal IF Orientering 1:11:51 +39:13 21:26
29 Anita Lindvik-Sævareid Os Orienteringsklubb 1:51:07 +1:18:29 33:10
Stine Austad Raumar Orientering diskvalifisert
Marit Bjørnevik Bodø og Omegn IF Orientering diskvalifisert
Jorunn Blindheim Lillomarka OL diskvalifisert
Vivian Moen Lardal OL diskvalifisert
Silje Bjerga Sundli Ganddal IL diskvalifisert

D 17-C

3 140 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jennifer Jone Arnesen Heming Orientering 33:10 10:33
2 Ingunn Lysaker Norbom Konnerud IL 35:32 +2:22 11:18
3 Marte Kvittum Tangen Tynset IF 35:47 +2:37 11:23
4 Camilla Fosstveit Raumar Orientering 36:53 +3:43 11:44
5 Julie Bergh Oppsal Orientering 37:04 +3:54 11:48
6 Anne-Sofie Kristiansen Fredrikstad SK 37:23 +4:13 11:54
7 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 39:26 +6:16 12:33
8 Gry Staulen Skien OK 39:37 +6:27 12:37
9 Liv Tennes Wing OK 39:52 +6:42 12:41
10 Line Nordhaug Konnerud IL 40:08 +6:58 12:46
11 Helle Hundseid IL Tyrving 41:25 +8:15 13:11
12 Hanne Marthe Østvold Heming Orientering 44:18 +11:08 14:06
13 Gerd Berit Rekve Fossum IF 44:45 +11:35 14:15
14 Magdalena Lindtvedt Lardal OL 45:38 +12:28 14:31
15 Ina Blågestad Indre Østfold OK 48:34 +15:24 15:28
16 Anne-Marit Skaug Halden SK 51:34 +18:24 16:25
17 Linda Rivedal Sentrum OK 53:20 +20:10 16:59
18 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 54:39 +21:29 17:24
19 Kristin Kinck Rannem Fossum IF 56:03 +22:53 17:51
20 Heidi Eriksen Larvik OK 56:11 +23:01 17:53
21 Nora-Marie Sogn Wiik Lardal OL 57:10 +24:00 18:12
22 Kathrine Tollehaug Eiker OL 59:41 +26:31 19:00
23 Elisabeth Espeland Tynset IF 1:00:23 +27:13 19:13
24 Kristin M Kolltveit Fossum IF 1:06:07 +32:57 21:03
25 Camilla Imrik Fredrikstad SK 1:06:51 +33:41 21:17
26 Sonja Snuggerud Gjø-Vard OL 1:11:39 +38:29 22:49
27 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 1:12:02 +38:52 22:56
28 Ann Mari Studsrud Hisøy OK 1:16:50 +43:40 24:28
29 Lill Birkelund Porsgrunn OL 1:20:39 +47:29 25:41
30 Ellen Sofie Ruud Eiker OL 1:27:10 +54:00 27:45
Ragnhild Brenås Varteig OL diskvalifisert

D 17-N

2 510 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Frida Freysdottir Gravbråten Nittedal OL 31:36 12:35
2 Tove Tesdal Indre Østfold OK 40:38 +9:02 16:11

D 17-20

4 880 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Eirin Mari Fossøy Notodden OL 48:48 10:00
2 Ragnhild Løvli Asker Skiklubb 52:58 +4:10 10:51
3 Elise Ullern IL Tyrving 1:00:18 +11:30 12:21
4 Vibeke Rykkje Varegg Fleridrett 1:03:21 +14:33 12:58
5 Mana Nakamura Team Japan 1:03:24 +14:36 12:59
6 Sara Angell Bakke Lillomarka OL 1:04:31 +15:43 13:13
7 Nastuki Yamagishi Team Japan 1:05:42 +16:54 13:27
8 Therese Sæbø Vik Sandnes IL (Rogaland) 1:07:15 +18:27 13:46
9 Lene Therese Myrland Notodden OL 1:07:19 +18:31 13:47
10 Vilde Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 1:08:20 +19:32 14:00
11 Sandra B. Robertsen OL Tønsberg og omegn 1:10:13 +21:25 14:23
12 Mari jensen Aas Nord-Østerdal OK 1:12:23 +23:35 14:49
Veronica Morstøl Øvremo Ålgård Orientering diskvalifisert

D 21-

6 480 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marthe Gløersen OL Tønsberg og omegn 59:34 9:11
2 Benedicte Hald Bjørgum Kristiansand OK 59:41 +0:07 9:12
3 Kati Fränti Rasti-Kurikka 1:00:37 +1:03 9:21
4 Celine Renard Kongsberg OL 1:04:45 +5:11 9:59
5 Helen Palmer Halden SK 1:05:30 +5:56 10:06
6 Ida Hope Oslostudentenes IK 1:06:57 +7:23 10:19
7 Bjørg Granly NTNUI 1:07:30 +7:56 10:25
8 Mathea Gjeitnes Molde og Omegn IF 1:08:42 +9:08 10:36
9 Jannicke Ødegård OL Tønsberg og omegn 1:09:30 +9:56 10:43
10 Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK 1:12:11 +12:37 11:08
11 Tone Aamli Sundtjønn Lillomarka OL 1:13:34 +14:00 11:21
12 Ingrid Tronshaug Stokke IL 1:15:12 +15:38 11:36
13 Ida Katrine Børstad Thoresen Sarpsborg OL 1:16:04 +16:30 11:44
14 Camilla Stridsklev IL Tyrving 1:16:26 +16:52 11:47
15 Nina Jeanette Tollehaug Eiker OL 1:17:44 +18:10 11:59
16 Ingrid Bjørshol Holm Oppsal Orientering 1:18:12 +18:38 12:04
17 Rikke Iversen Heming Orientering 1:18:16 +18:42 12:04
18 Mariell Arntzen Gneist, IL 1:27:15 +27:41 13:27

D 21- kort

4 860 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Heidi Stokseth Halden SK 42:55 8:49
2 Silje Uhlen Maurset NTNUI 43:46 +0:51 9:00
3 Julie Størmer NTNUI 43:48 +0:53 9:00
4 Maren Kopland Modum OL 47:33 +4:38 9:47
5 Ingvild Maalen-Johansen NTNUI 50:41 +7:46 10:25
6 Jenny Andreassen Moe Oppsal Orientering 50:54 +7:59 10:28
7 Eline Drage Kongsberg OL 51:50 +8:55 10:39
8 Anita Hanssen Eiker OL 53:37 +10:42 11:01
9 Elin Krogstad Lillomarka OL 55:29 +12:34 11:24
10 Torun Ankjell Nordreisa IL 56:20 +13:25 11:35
10 Kjersti Adéla Westin Kristiansand OK 56:20 +13:25 11:35
12 Svenja Kernstock Oslostudentenes IK 1:00:02 +17:07 12:21
13 Marianne Dæhli NTNUI 1:00:23 +17:28 12:25
14 Linda Engen Raumar Orientering 1:00:39 +17:44 12:28
15 Anne Marthe Peveri Eiker OL 1:02:43 +19:48 12:54
16 Liv Klemetsaune OL Trollelg 1:05:14 +22:19 13:25
17 Else Kristine Lien Løten o-lag 1:06:38 +23:43 13:42
18 Lenka Westin Porsgrunn OL 1:09:32 +26:37 14:18
19 Kristin Sletner Røyken OL 1:12:40 +29:45 14:57
20 Kristin Heivoll Søgne og Songdalen OK 1:14:40 +31:45 15:21
21 Anbjørg Søberg Henriksen Rudsbygd IL 1:15:22 +32:27 15:30
22 Sigrid Melander Vie Fossum IF 1:15:28 +32:33 15:31
23 Irene Bakken Måren OK 1:38:51 +55:56 20:20
Ingunn Anda Haug Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert
Lisa Jørandli Gjø-Vard OL diskvalifisert
Inger Anita Tollehaug Eiker OL diskvalifisert

D 35-

6 480 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vigdis Hobøl Oppsal Orientering 1:06:39 10:17
2 Kristine Sollien Flaskerud OL Toten-Troll 1:15:47 +9:08 11:41
3 Jindriska Milanova KOS Tesla Brno 1:15:53 +9:14 11:42
4 Anita Beitdokken Porsgrunn OL 1:27:44 +21:05 13:32
5 Kristin Nergaard Berg Fossum IF 1:36:26 +29:47 14:52

D 40-

4 880 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 42:43 8:45
2 Karin Skedsmo Danevad Fredrikstad SK 43:32 +0:49 8:55
3 Ellen Kathrine Svendsby Halden SK 44:13 +1:30 9:03
4 Karianne Strømme TIF Viking 45:44 +3:01 9:22
5 Ingrid Undstad Larvik OK 45:54 +3:11 9:24
6 Valborg Madslien Lillehammer OK 46:04 +3:21 9:26
7 Kari Strand Kongsberg OL 48:30 +5:47 9:56
8 Ingunn Vangen Lunåsmo Tynset IF 49:11 +6:28 10:04
9 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 51:07 +8:24 10:28
10 Birgit Økern Jensen Stjørdals-Blink Orientering 51:17 +8:34 10:30
11 Heidi Tronbøl Fet OL 51:34 +8:51 10:34
12 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 51:41 +8:58 10:35
13 May Ingela Hope Modum OL 53:06 +10:23 10:52
14 Linda M. Torper Bystrøm Indre Østfold OK 56:32 +13:49 11:35
15 Milda Øhlckers IL Tyrving 56:48 +14:05 11:38
16 Sara Mathisen Porsgrunn OL 57:34 +14:51 11:47
17 Line Nybakken Ås-NMBU Orientering 59:07 +16:24 12:06
18 Linda Rykkje Stord Orientering 59:14 +16:31 12:08
19 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 59:41 +16:58 12:13
20 Gøril Eide Byåsen IL 1:00:07 +17:24 12:19
21 Doris Stien Kaspersen Mo OK 1:00:40 +17:57 12:25
22 Randi Engløkk Haugesund IL Orientering 1:01:55 +19:12 12:41
23 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 1:02:32 +19:49 12:48
24 Marianne Hauge Hisøy OK 1:09:06 +26:23 14:09
25 Kristin Eger Kongsberg OL 1:09:54 +27:11 14:19
26 Paula Berstad Heming Orientering 1:10:19 +27:36 14:24
27 Anne Ruste Flø Lillomarka OL 1:14:06 +31:23 15:11
28 Trude Hansen Berger og Svelvik OL 1:14:14 +31:31 15:12
29 Trude Nysæter Skien OK 1:17:05 +34:22 15:47
30 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 1:18:02 +35:19 15:59
Kristine Sollien Flaskerud OL Toten-Troll diskvalifisert

D 45-

4 880 m, 60 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 41:10 8:26
2 Jorun Ruud Asker Skiklubb 45:46 +4:36 9:22
3 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 46:10 +5:00 9:27
4 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 46:59 +5:49 9:37
5 Hanne Lerche Raadal Halden SK 47:19 +6:09 9:41
6 Torunn Spets Storhov Freidig 48:16 +7:06 9:53
7 Isa Heggedal Konnerud IL 48:30 +7:20 9:56
8 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 49:24 +8:14 10:07
9 Torunn økern Jensen Ringerike OL 49:49 +8:39 10:12
10 Marit B. Eithun Nittedal OL 50:27 +9:17 10:20
11 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 51:19 +10:09 10:30
12 Sissel Skovly Ringerike OL 51:24 +10:14 10:31
13 Mona J. Mølnvik Freidig 51:27 +10:17 10:32
14 Ragnhild Balsvik Osterøy IL 51:33 +10:23 10:33
15 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 52:42 +11:32 10:47
16 Marianne Myklebust Hamar OK 55:01 +13:51 11:16
17 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 55:37 +14:27 11:23
18 Hilde Vassend Porsgrunn OL 56:11 +15:01 11:30
19 Astrid Ruud Nittedal OL 57:05 +15:55 11:41
20 Nora Skauen IL Tyrving 57:07 +15:57 11:42
21 Tove Aasheim Askøy OL 57:29 +16:19 11:46
22 Lise Christensen TIF Viking 58:12 +17:02 11:55
23 Tone Hirsch IF Trauma 58:25 +17:15 11:58
24 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 58:43 +17:33 12:01
25 Kristin Bruserud OL Trollo 59:31 +18:21 12:11
26 Ingeborg Øderud Modum OL 1:00:37 +19:27 12:25
27 Siri Thortveit Myhre Kristiansand OK 1:01:36 +20:26 12:37
28 Trine Oldernes Lillomarka OL 1:02:27 +21:17 12:47
29 Katrine Bakke Fossum IF 1:02:55 +21:45 12:53
30 Kristin Sørensen Sturla, IF 1:03:17 +22:07 12:58
31 Stine Arntzen Sandefjord OK 1:03:18 +22:08 12:58
32 Nina Søndmør Hamar OK 1:03:24 +22:14 12:59
33 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 1:03:34 +22:24 13:01
34 Irene Felde Olaussen Halden SK 1:04:49 +23:39 13:16
35 Mette Wanvik Stjørdals-Blink Orientering 1:06:26 +25:16 13:36
36 Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme Røyken OL 1:06:53 +25:43 13:42
37 Anne Sofie Korsveien Asker Skiklubb 1:06:55 +25:45 13:42
38 Marianne Nummedal Fana IL 1:08:00 +26:50 13:56
39 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 1:08:15 +27:05 13:59
40 Inger Reinhartsen Kristiansand OK 1:08:57 +27:47 14:07
41 Anne Mia Olsen Modum OL 1:09:11 +28:01 14:10
42 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:09:15 +28:05 14:11
43 Sigrid Melkild Freidig 1:09:39 +28:29 14:16
44 Ida Syversen Røyken OL 1:10:37 +29:27 14:28
45 Unn Mette Klopbakken Snertingdal IF Orientering 1:10:56 +29:46 14:32
46 Eli Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 1:11:09 +29:59 14:34
47 Heidi Myklemyr Eiker OL 1:13:22 +32:12 15:02
48 Cathrine Lillestrand Trøsken IL 1:13:37 +32:27 15:05
49 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 1:13:38 +32:28 15:05
50 Anita Stenseth Snertingdal IF Orientering 1:13:43 +32:33 15:06
51 Vibeke Lamark Ganddal IL 1:17:40 +36:30 15:54
52 Mari Ann Landsem Melhus Steinkjer OK 1:20:24 +39:14 16:28
53 Elin Marie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:22:40 +41:30 16:56
54 Marianne Reusch Heming Orientering 1:24:10 +43:00 17:14
55 Toril Wiig IL Tyrving 1:24:22 +43:12 17:17
56 Sissel Tvedten Kongsberg OL 1:25:00 +43:50 17:25
57 Jartrud Steinsli Østmarka OK 1:34:49 +53:39 19:25
58 Jane Rødder Kongsberg OL 1:53:00 +1:11:50 23:09
Gry Anita Gjerde Alnæs Raumar Orientering diskvalifisert
Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert

D 45- kort

3 690 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mari Hernandez OL Toten-Troll 36:27 9:52
2 Hege Solerød Gjø-Vard OL 36:31 +0:04 9:53
3 Ellinor Johansson OK Alehof 40:10 +3:43 10:53
4 Hege Melby Lardal OL 41:06 +4:39 11:08
5 Heidi Østli Raumar Orientering 42:13 +5:46 11:26
6 Hanne Narvestad Halden SK 44:55 +8:28 12:10
7 Anne Karin Thorstensen Oppsal Orientering 45:33 +9:06 12:20
8 Ylva Svanberg Helle TIF Viking 46:18 +9:51 12:32
9 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 46:38 +10:11 12:38
10 Marit Johnsen Bodø og Omegn IF Orientering 48:48 +12:21 13:13
11 Inger Svaland OL Vallset/Stange 49:26 +12:59 13:23
12 Eldri Holo Fossum IF 53:25 +16:58 14:28
13 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 56:16 +19:49 15:14
14 May-lill Damm TIF Viking 1:02:05 +25:38 16:49
15 Kristin Nilssen Mo OK 1:03:47 +27:20 17:17
16 Bodil Hulløen Kristiansand OK 1:04:36 +28:09 17:30
17 Barbara Tebbutt LEI 1:13:32 +37:05 19:55
18 Berit Grønhovd Wiersdalen Modum OL 1:15:59 +39:32 20:35

D 50-

4 260 m, 47 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Inger Tone Nygård Egersund OK 38:32 9:02
2 Gunn-Torill Hokholt Kolbotn og Skimt OL 39:44 +1:12 9:19
3 Toril Hallan Lillomarka OL 40:21 +1:49 9:28
4 Anne Grethe Rustad Raumar Orientering 41:01 +2:29 9:37
5 Tove Strand Måren OK 41:31 +2:59 9:44
6 Kjersti Stræte Ringerike OL 41:33 +3:01 9:45
7 Marianne Njåstein IL Tyrving 41:37 +3:05 9:46
8 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 42:50 +4:18 10:03
9 Dagrun Melkild Heming Orientering 43:22 +4:50 10:10
10 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 44:35 +6:03 10:27
11 Hilde Tellesbø Nittedal OL 46:04 +7:32 10:48
12 Gunhild Aamli Sundtjønn Årvoll IL 46:16 +7:44 10:51
13 Tove Heimdal Konnerud IL 46:53 +8:21 11:00
14 Nina Elise Jørgensen Nittedal OL 47:34 +9:02 11:09
15 Randi Jensen Frol IL 49:43 +11:11 11:40
16 Sille Winsnes Ås-NMBU Orientering 49:48 +11:16 11:41
17 Tone Stokland Sandefjord OK 50:10 +11:38 11:46
18 Bente Landmark Fossum IF 50:34 +12:02 11:52
19 Trude Fixdal IL Koll 51:06 +12:34 11:59
20 Tonje Røgeberg OL Tønsberg og omegn 51:49 +13:17 12:09
21 Mona Høiås Sæther Freidig 53:05 +14:33 12:27
22 Hege Fjellbirkeland IL Gular 53:52 +15:20 12:38
23 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 55:02 +16:30 12:55
24 Magnhild T. Mølnvik Fossum IF 58:14 +19:42 13:40
25 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 1:00:53 +22:21 14:17
26 Solveig Sikkeland IL Tyrving 1:01:11 +22:39 14:21
27 Anne Sæbø Vik Sandnes IL (Rogaland) 1:01:53 +23:21 14:31
28 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 1:03:47 +25:15 14:58
29 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 1:04:46 +26:14 15:12
30 Heidi Børstad Sarpsborg OL 1:05:10 +26:38 15:17
31 Unni Halvorsen Nustad Øyer-Tretten IF 1:08:02 +29:30 15:58
32 Helen Margrethe Schjelderup Nord-Østerdal OK 1:08:07 +29:35 15:59
33 Tove Beate Jelstad Modum OL 1:08:47 +30:15 16:08
34 Maria Torgersen Bækkelagets SK 1:09:27 +30:55 16:18
35 Yolanda Dirksen Sauda Orienteringsklubb 1:11:09 +32:37 16:42
36 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering 1:11:26 +32:54 16:46
37 Kristin Fleisje Nittedal OL 1:16:16 +37:44 17:54
38 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 1:19:57 +41:25 18:46
39 Anna Göhlman IL Tyrving 1:31:12 +52:40 21:24
40 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 1:31:49 +53:17 21:33
41 Hege Heiberg Hadeland OL 1:32:35 +54:03 21:43
42 Maria Persson Asker Skiklubb 1:36:17 +57:45 22:36
Barbara Dawson Garingal Orienteers diskvalifisert
Irene Skiri Bodø og Omegn IF Orientering diskvalifisert
Ragnhild Hald Kristiansand OK diskvalifisert
Gro Hege Ludvigsen Måren OK diskvalifisert
Ingvild Mulen Kristiansand OK brutt

D 55-

3 940 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Brit Volden Kongsberg OL 32:53 8:20
2 Kjersti Rønning Hamar OK 33:40 +0:47 8:32
3 Grete Hovi Skien OK 36:43 +3:50 9:19
4 Gunhild Hennum Lierbygda OL 38:00 +5:07 9:38
5 Ingeborg Lobben Gjennestad Vegårshei IL 38:36 +5:43 9:47
6 Helga Haverstad Lierbygda OL 38:56 +6:03 9:52
7 Guri Bjørndal Byåsen IL 40:36 +7:43 10:18
8 Wenche Bjørnstad Ringsaker OK 41:32 +8:39 10:32
9 Berit Danielsen IL Tyrving 43:45 +10:52 11:06
10 Kjersti Skantze IL Tyrving 44:27 +11:34 11:16
11 Runa Skyttersæter Heming Orientering 45:16 +12:23 11:29
12 Rita Forsström OK Raseborg 47:06 +14:13 11:57
13 Anne Kjersti Daltveit Fana IL 49:19 +16:26 12:31
14 Berit Berge IL Tyrving 51:00 +18:07 12:56
15 Gro Pedersen OK Skeidi 53:22 +20:29 13:32
16 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 53:43 +20:50 13:38
17 Lisa Annersand OK Tyr 54:04 +21:11 13:43
18 Eldbjørg G. Kalbækken Tynset IF 54:59 +22:06 13:57
19 Toril Eine Fossum IF 55:48 +22:55 14:09
20 Marianne Spanli Lierbygda OL 56:18 +23:25 14:17
21 Aase Løvland Kolbotn og Skimt OL 56:59 +24:06 14:27
22 Turid Ødegård OL Tønsberg og omegn 57:25 +24:32 14:34
23 Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering 59:54 +27:01 15:12
24 Anne Karin Ribe Søgne og Songdalen OK 1:00:17 +27:24 15:18
25 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 1:02:09 +29:16 15:46
26 Lena Hammer Vestre Akers SK 1:02:52 +29:59 15:57
27 Maggie Roach SLOWLUX 1:05:05 +32:12 16:31
Gerd Fossestøl Nittedal OL diskvalifisert
Inger Schibsted Røyken OL diskvalifisert
Heidi Falck IL Tyrving brutt

D 60-

3 750 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 36:33 9:44
2 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 39:44 +3:11 10:35
3 Gerd Bjørseth Krokstadøra IL 41:08 +4:35 10:58
4 Nina Soligard Bergens TF 41:33 +5:00 11:04
5 Elle M. Melbye Heming Orientering 44:27 +7:54 11:51
6 Siren Greve Bergens TF 44:33 +8:00 11:52
7 Gro Solnørdal Rudsbygd IL 45:11 +8:38 12:02
8 Lis Dæhli Løten o-lag 47:28 +10:55 12:39
9 Aud Kjemperud Eiker OL 47:35 +11:02 12:41
10 Bodil Klakegg Kolbotn og Skimt OL 48:19 +11:46 12:53
11 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 50:01 +13:28 13:20
12 Gabriella Axelsson Idefjordens SK 50:48 +14:15 13:32
13 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 51:19 +14:46 13:41
14 Bjørg Ingunn Fjogstad Oppsal Orientering 54:34 +18:01 14:33
15 Sunniva Johaug Ryen Os IL 54:53 +18:20 14:38
16 Inger Nergaard Stokke IL 54:54 +18:21 14:38
17 Berit Lund Sandefjord OK 56:26 +19:53 15:02
18 Kirsten Bobach Aalborg OK 1:03:23 +26:50 16:54
19 Elisabeth Rød Andebu IL 1:05:50 +29:17 17:33
20 Helga Peveri Eiker OL 1:11:58 +35:25 19:11
Ingeborg Bakken Måren OK diskvalifisert

D 65-

3 600 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Strande Ringerike OL 39:41 11:01
2 Linda Verde Sturla, IF 39:48 +0:07 11:03
3 Kjersti Tho Stabæk IF 40:30 +0:49 11:15
4 Berit Hegdal Bergens TF 44:00 +4:19 12:13
5 Hilary Palmer Notts OC 49:07 +9:26 13:38
6 Ingjerd Sognnæs Bergens TF 49:42 +10:01 13:48
7 Signe Heivoll Søgne og Songdalen OK 52:57 +13:16 14:42
8 Jessica Kathle Måren OK 53:33 +13:52 14:52
9 Marit Tyldum Rudsbygd IL 55:46 +16:05 15:29
10 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 56:51 +17:10 15:47
11 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 1:00:57 +21:16 16:55
12 Inger Lindløv OK Moss 1:01:08 +21:27 16:58
13 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:01:44 +22:03 17:08
14 Sylvia Andersen Elverum OK 1:02:39 +22:58 17:24
15 Anne Elvsaas Mo Røyken OL 1:06:21 +26:40 18:25
16 Astri Ese Hole Bergens TF 1:11:08 +31:27 19:45
Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert
Else-Margrethe Bredland Søgne og Songdalen OK diskvalifisert

D 70-

3 600 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Torid Kvaal Freidig 43:59 12:13
2 Katharina Mo Berge Freidig 48:40 +4:41 13:31
3 Birgitte Bekkelund Røyken OL 49:14 +5:15 13:40
4 Tea Forberg Rond OL 51:07 +7:08 14:11
5 Elin Dahlen Ringerike OL 51:30 +7:31 14:18
6 Bjørg Kocbach Bergens TF 53:18 +9:19 14:48
7 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 53:54 +9:55 14:58
8 Torill Svendsen Lunds OK 1:00:33 +16:34 16:49
9 Eli Klovning Porsgrunn OL 1:00:42 +16:43 16:51
10 Anne-Britt Nilsen Kjelsås IL 1:00:52 +16:53 16:54
11 Ulla Lindhe IK Stern 1:01:05 +17:06 16:58
12 Odbjørg Nordeng Rudsbygd IL 1:02:08 +18:09 17:15
13 Ingrid Lome-Hagman Kolbotn og Skimt OL 1:07:36 +23:37 18:46
14 Synnøve Dalva Bø OL 1:08:39 +24:40 19:04
15 Eva Aalde Freidig 1:14:09 +30:10 20:35
16 Aase Tove Golden Måren OK 1:14:32 +30:33 20:42
17 Ingeborg Bøbel IL Imås 1:14:44 +30:45 20:45
18 Aud Margret Kirkhorn Måren OK 1:15:20 +31:21 20:55
19 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 1:17:43 +33:44 21:35
20 Lajla Tidemann Gjø-Vard OL 1:22:06 +38:07 22:48
21 Reidun M. Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:24:17 +40:18 23:24
22 Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK 1:41:44 +57:45 28:15
Onelma Blomhoff Heming Orientering diskvalifisert

D 75-

2 740 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Unni Drage Haugerud IF 33:11 12:06
2 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 33:34 +0:23 12:15
3 Margith Reppesgård Hedrum OL 36:04 +2:53 13:09
4 Ragnhild Krogvig Kolbotn og Skimt OL 41:07 +7:56 15:00
5 Gudveig Jørundland OK Sør 52:51 +19:40 19:17
6 Tirill Liby Seip OK Skeidi 1:04:04 +30:53 23:22

H -10

2 260 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Erlend Bakke Fossum IF 27:45 12:16
Vebjørn Emil Blindheim Lillomarka OL 32:32 14:23
Christoffer Vang Bobach Aalborg OK 33:06 14:38
Eskil Brænden Lillomarka OL 28:18 12:31
Martin Dybvik Stokke IL 38:41 17:06
Rasmus D. Eastwood Lillomarka OL 24:48 10:58
Simen Gløgård Stensrud Nittedal OL 20:18 8:58
Aksel Holmen Snertingdal IF Orientering 27:48 12:18
Heine Elias Husdal Stavanger Orienteringsklubb 44:42 19:46
Felix Johansson OK Alehof 23:24 10:21
Håvard Rekve Lian Fossum IF 23:13 10:16
Mathias Linløkken Østmarka OK 40:36 17:57
Tobias Tronbøl Lium Fet OL 26:06 11:32
Kasper Lodgaard Byåsen IL 33:15 14:42
Alf Petter Lynum Freidig 23:32 10:24
Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 21:30 9:30
Vetle Frydenlund Norling Nydalens SK 30:19 13:24
Gaute Nysæter Skien OK 26:27 11:42
Sondre Olaussen Oppsal Orientering 29:51 13:12
Bjørnar Peikli Sandnes IL (Rogaland) 31:39 14:00
Liam Viggo Wingstedt Halden SK 18:46 8:18
Magnus Alstad Frol IL diskvalifisert
Torjus Stefferud Torridal IL diskvalifisert

H 11-12

2 970 m, 82 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK 19:19 6:30
2 Alfred Bjørnerød OK Moss 20:03 +0:44 6:45
3 Gaute Bergan Nydalens SK 21:18 +1:59 7:10
4 Jakub Milan KOS Tesla Brno 21:44 +2:25 7:19
5 Jonas Myhr Asker Skiklubb 22:51 +3:32 7:41
6 Sondre Engebretsen OK Moss 23:02 +3:43 7:45
6 Jonas Krogh Oppsal Orientering 23:02 +3:43 7:45
8 Johan Eger Kongsberg OL 24:16 +4:57 8:10
9 Arthur Brunborg Nittedal OL 24:21 +5:02 8:11
10 Vetle Lysaker Norbom Konnerud IL 24:41 +5:22 8:18
11 Vegard Holm Johannesen Kongsberg OL 25:34 +6:15 8:36
12 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 25:42 +6:23 8:39
13 Lars Horten Jordet Vingelen IL 26:31 +7:12 8:55
13 Birk F. Sætnan Fossum IF 26:31 +7:12 8:55
15 Halvor Løken Kongsberg OL 27:02 +7:43 9:06
16 Andreas Gjetanger Måren OK 27:08 +7:49 9:08
17 Magnus Strømme Lid TIF Viking 27:12 +7:53 9:09
18 Peder Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 27:13 +7:54 9:09
19 Kristian Fredriksen Aas Asker Skiklubb 27:43 +8:24 9:19
20 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 28:00 +8:41 9:25
21 Fredrik Møller Stjørdals-Blink Orientering 29:01 +9:42 9:46
22 Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer OK 29:04 +9:45 9:47
23 Sindre Vie Strisland Fossum IF 29:22 +10:03 9:53
24 Vegard Ranestad Hamar OK 29:38 +10:19 9:58
25 Sander Tonjer Fingarsen Elverum OK 30:52 +11:33 10:23
25 Arne Bergan Kongsberg OL 30:52 +11:33 10:23
27 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 30:54 +11:35 10:24
28 Øyvind Lamark Ganddal IL 31:25 +12:06 10:34
29 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 31:50 +12:31 10:43
30 Sivert Poppe Fredrikstad SK 31:58 +12:39 10:45
31 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 32:33 +13:14 10:57
32 Kasper Kjær Jørgensen Måren OK 33:30 +14:11 11:16
33 Jakob Rastad Asker Skiklubb 33:35 +14:16 11:18
34 Simen Gravningen Stokke IL 33:41 +14:22 11:20
35 Mats Lindaas Elverum OK 34:23 +15:04 11:34
36 Fridtjof Reusch Heming Orientering 34:33 +15:14 11:37
37 Axel Aalde Nydalens SK 35:09 +15:50 11:50
38 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 35:38 +16:19 11:59
38 Jonas Aarseth Nydalens SK 35:38 +16:19 11:59
38 Eirik Frydenlund Norling Nydalens SK 35:38 +16:19 11:59
41 Sigurd Vatn Frol IL 36:04 +16:45 12:08
42 Anders Taraldsen Lillehammer OK 36:20 +17:01 12:14
43 Lars Sigurd Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 36:52 +17:33 12:24
44 Martin Størmer-Antonsen Nydalens SK 37:16 +17:57 12:32
45 Vegard Ulseth Sylte Freidig 37:39 +18:20 12:40
46 Stein Aas Stræte Ringerike OL 37:42 +18:23 12:41
47 Birk Thorstensen Oppsal Orientering 37:52 +18:33 12:44
48 Rolf Andreas Berg Nydalens SK 38:15 +18:56 12:52
49 Børge Nilsen Berg Fossum IF 38:39 +19:20 13:00
50 Torjus Hoel Bjorå IL Koll 38:50 +19:31 13:04
51 Jakob Backer-Tellnes Asker Skiklubb 39:03 +19:44 13:08
52 Alfred Johansson OK Alehof 39:14 +19:55 13:12
53 Håkon Wedum Lillehammer OK 40:14 +20:55 13:32
54 Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK 41:07 +21:48 13:50
55 Kristoffer Halsnes Indre Østfold OK 41:11 +21:52 13:51
55 Per Ingvar Tollehaug Eiker OL 41:11 +21:52 13:51
55 Eirik Vie Strisland Fossum IF 41:11 +21:52 13:51
58 Christian Fredrik Borg IL Koll 41:45 +22:26 14:03
59 Theodor Bjørk Sandefjord OK 41:54 +22:35 14:06
60 Vemund Mølnvik Freidig 42:26 +23:07 14:17
61 Håvard Birkeland Fossum IF 42:28 +23:09 14:17
62 Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) 43:47 +24:28 14:44
63 Ask Olaussen Oppsal Orientering 44:27 +25:08 14:57
64 Håkon Torseth Lillehammer OK 44:42 +25:23 15:03
65 Emil Beltramba TOL 47:40 +28:21 16:02
66 Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering 49:17 +29:58 16:35
67 Brage Bell Lysaker Fana IL 49:27 +30:08 16:38
68 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 49:30 +30:11 16:40
69 Truls Lunåsmo Tynset IF 57:21 +38:02 19:18
70 Ole Edvard Snuggerud Gjø-Vard OL 57:47 +38:28 19:27
71 Elias Stubberud Nydalens SK 57:54 +38:35 19:29
72 Ola Kjølstad Røyken OL 1:05:33 +46:14 22:04
73 Vegard Haug Sandnes IL (Rogaland) 1:05:51 +46:32 22:10
74 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 1:06:36 +47:17 22:25
75 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 1:10:18 +50:59 23:40
76 Bo Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 1:10:44 +51:25 23:48
77 Oskar Baklid Konnerud IL 1:14:12 +54:53 24:58
78 Felix R. Hylleseth Sentrum OK 1:16:57 +57:38 25:54
79 Jon Erik Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 1:19:44 +1:00:25 26:50
80 Jo Randar Holmøy Hadeland OL 2:09:43 +1:50:24 43:40
Tidemann Lier Indre Østfold OK diskvalifisert
Niklas Landsem Melhus Steinkjer OK diskvalifisert

H 11-12N

3 140 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Simen Kolbergsrud Røyken OL 22:30 7:09
2 Mathias Bergan Fet OL 22:45 +0:15 7:14
3 Sebastian Aldár Trøsken IL 28:41 +6:11 9:08
4 Martin Oseng Liholt Lillomarka OL 30:35 +8:05 9:44
5 Marius Grønhovd Wiersdalen Nedre Sigdal IF 32:29 +9:59 10:20
6 Gaute Lindaas Elverum OK 33:09 +10:39 10:33
7 Kristoffer Engebretsen Raumar Orientering 37:37 +15:07 11:58
8 Jørgen Brenna Loennechen Brandval/Kongsvinger OK 39:05 +16:35 12:26

H 13

3 470 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 28:00 8:04
2 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 28:48 +0:48 8:17
3 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 29:15 +1:15 8:25
4 Felix Finsrud Asker Skiklubb 32:06 +4:06 9:15
5 Christopher Engebretsen OK Moss 32:35 +4:35 9:23
6 Tobias Alstad Frol IL 35:36 +7:36 10:15
7 Ferdinand Fremming Heming Orientering 36:23 +8:23 10:29
8 Vetle Drage Kongsberg OL 36:30 +8:30 10:31
9 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 36:32 +8:32 10:31
10 Joakim Wilkens Jernberg Nydalens SK 37:24 +9:24 10:46
11 Iver Ringheim Larvik OK 37:44 +9:44 10:52
12 Adam Conway Guildford Orienteers 39:09 +11:09 11:16
13 Eirik Øvstedal Nydalens SK 39:42 +11:42 11:26
14 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 39:50 +11:50 11:28
15 Odin Sæther Fredrikstad SK 40:09 +12:09 11:34
16 Even Bordal Ringsaker OK 40:39 +12:39 11:42
17 Mikkel Holt Freidig 41:08 +13:08 11:51
18 Aksel Mjelstad TIF Viking 41:44 +13:44 12:01
19 Kristoffer B. Helminsen Fredrikstad SK 42:04 +14:04 12:07
20 Henrik Reusch Heming Orientering 43:04 +15:04 12:24
21 August Syrdal Øen Heming Orientering 43:39 +15:39 12:34
22 Olav Birkeland Fossum IF 44:19 +16:19 12:46
23 Tobias Mikael Espedal Nydalens SK 44:51 +16:51 12:55
24 Kristian Østermann Heming Orientering 45:14 +17:14 13:02
25 Martin Wold Stavrum Frol IL 45:15 +17:15 13:02
26 Ulrik Hellen TIF Viking 45:30 +17:30 13:06
27 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 46:56 +18:56 13:31
28 Olav Lund Kongsberg OL 47:48 +19:48 13:46
29 Simen Fritzner Nittedal OL 47:52 +19:52 13:47
30 Marius Bakke Fossum IF 48:53 +20:53 14:05
31 Birk Bell Lysaker Fana IL 51:13 +23:13 14:45
32 Peder Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 51:26 +23:26 14:49
33 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 51:48 +23:48 14:55
34 Mikkel Katla Fossum IF 52:17 +24:17 15:04
35 Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering 53:10 +25:10 15:19
36 Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK 55:37 +27:37 16:01
37 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 58:06 +30:06 16:44
38 Theodor Lier Indre Østfold OK 1:01:24 +33:24 17:41
39 Sander Bystrøm Indre Østfold OK 1:04:18 +36:18 18:31
40 Hans Matias Glomsrud Indre Østfold OK 1:06:13 +38:13 19:04
41 Håkon Omholt Berrefjord Lardal OL 1:12:09 +44:09 20:47
Henrik R Holt Hedrum OL diskvalifisert
Einar Eide Byåsen IL diskvalifisert

H 14

3 700 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 27:04 7:18
2 Lars Young Vik Nydalens SK 29:20 +2:16 7:55
3 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 29:23 +2:19 7:56
4 Simen Spets Storhov Freidig 30:10 +3:06 8:09
5 Vegard Kittilsen Freidig 30:37 +3:33 8:16
6 David Runde Kristiansand OK 32:57 +5:53 8:54
7 Lars Sandstad Freidig 33:13 +6:09 8:58
8 Jo Even Kolstad Freidig 33:24 +6:20 9:01
9 Anders Vestøl Vegårshei IL 34:05 +7:01 9:12
10 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 34:50 +7:46 9:24
11 Herman Brunborg Nittedal OL 35:39 +8:35 9:38
12 Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 37:08 +10:04 10:02
13 Tomas Milan KOS Tesla Brno 37:14 +10:10 10:03
14 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 37:17 +10:13 10:04
15 Lars Ranheim Brynestad Ringsaker OK 37:48 +10:44 10:12
16 Tore Markhus Verdal OK 38:24 +11:20 10:22
17 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 38:43 +11:39 10:27
18 Marius Møller Stjørdals-Blink Orientering 39:10 +12:06 10:35
19 Sivert Sande Kverme Fossum IF 39:29 +12:25 10:40
20 Even Gravningen Stokke IL 41:34 +14:30 11:14
21 Eirik Imrik Fredrikstad SK 42:07 +15:03 11:22
22 Jonas Vindal Wing OK 42:10 +15:06 11:23
23 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 42:17 +15:13 11:25
24 Ethan Tebbutt LEI 42:55 +15:51 11:35
25 Nicolai Harvik Konnerud IL 43:09 +16:05 11:39
26 Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett 44:52 +17:48 12:07
27 Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL 47:07 +20:03 12:44
28 Trygve Nummedal Os Førde IL 51:22 +24:18 13:52
29 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 55:37 +28:33 15:01
30 Asgeir Espeland Tynset IF 55:59 +28:55 15:07
31 Knut Heikki Odland Torgersen Bergens TF 1:50:26 +1:23:22 29:50
Simen Masdal Lillomarka OL diskvalifisert
Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL diskvalifisert

H 13-16C

2 770 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristian Strøm Nydalens SK 34:02 12:17
2 Lars Gåsvik Narvestad Halden SK 34:29 +0:27 12:26
3 Tage Rosenlund Varegg Fleridrett 40:56 +6:54 14:46
4 Andreas Skjelland Hegg Stokke IL 59:13 +25:11 21:22
5 Sigurd Paulsen Ask Lierbygda OL 1:04:36 +30:34 23:19

H 15

5 480 m, 45 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 39:54 7:16
2 Marius Aurebekk Kristiansand OK 40:02 +0:08 7:18
3 Aslak Heimdal Konnerud IL 40:17 +0:23 7:21
4 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 40:51 +0:57 7:27
5 Niels Christian Hellerud Halden SK 43:47 +3:53 7:59
6 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 46:09 +6:15 8:25
7 Kristian Pytten Kristiansand OK 47:00 +7:06 8:34
8 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 47:02 +7:08 8:34
9 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 47:14 +7:20 8:37
10 Even Lindaas Elverum OK 47:15 +7:21 8:37
11 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 47:58 +8:04 8:45
12 Olav Torgersen Bækkelagets SK 48:50 +8:56 8:54
13 Kristian Fredrik Lynum Freidig 49:43 +9:49 9:04
14 Torjus Ullern IL Tyrving 49:51 +9:57 9:05
15 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 50:52 +10:58 9:16
16 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 51:59 +12:05 9:29
17 Eskil Frøisland Vang OL 52:03 +12:09 9:29
18 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 52:07 +12:13 9:30
19 Oskar Arnevik Ringerike OL 52:19 +12:25 9:32
20 Trygve Myhr Asker Skiklubb 52:36 +12:42 9:35
21 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 52:38 +12:44 9:36
22 Trygve Bø Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 52:43 +12:49 9:37
23 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 53:03 +13:09 9:40
24 Jonas Myhre Kristiansand OK 53:16 +13:22 9:43
25 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 53:54 +14:00 9:50
26 Mats Eidsmo Freidig 54:04 +14:10 9:51
27 Simen Eliassen Kvarme Steinkjer OK 54:33 +14:39 9:57
28 Peter Gisholt Fossum IF 54:52 +14:58 10:00
29 Emil Størmer Fossum IF 55:27 +15:33 10:07
30 Oliver Wallin Higgins IL Tyrving 55:48 +15:54 10:10
31 Are Lodgaard Byåsen IL 56:21 +16:27 10:16
32 Sølve Drage Kongsberg OL 56:33 +16:39 10:19
33 Skjalg Nysæter Skien OK 58:08 +18:14 10:36
34 Andreas Ramberg Østmarka OK 58:46 +18:52 10:43
35 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 59:14 +19:20 10:48
36 Vegard Løvli Asker Skiklubb 1:00:05 +20:11 10:57
37 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 1:01:41 +21:47 11:15
38 Haakon Johann Slang-Sundsetvik Halden SK 1:02:27 +22:33 11:23
39 Ole Johan Bråten Vang OL 1:03:56 +24:02 11:39
40 Stian Rykkje Stord Orientering 1:04:58 +25:04 11:51
41 Sølve Wathne Sandnes IL (Rogaland) 1:06:18 +26:24 12:05
42 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 1:13:19 +33:25 13:22
43 Fredrik Sveen Vang OL 1:14:36 +34:42 13:36
44 Even Lunde Varteig OL 1:20:09 +40:15 14:37
Kristian Rykkje Varegg Fleridrett brutt

H 16

6 150 m, 39 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kasper Fosser Heming Orientering 38:24 6:14
2 Einar Melsom Fossum IF 39:23 +0:59 6:24
3 Jørgen Baklid Konnerud IL 41:08 +2:44 6:41
4 Øyvind Hjermstad Fossum IF 42:21 +3:57 6:53
5 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 44:37 +6:13 7:15
6 Sebastian Daland Kristiansand OK 44:41 +6:17 7:15
7 Erling Hjermstad Fossum IF 46:07 +7:43 7:29
8 Even-Johan Kaspersen Mo OK 47:44 +9:20 7:45
9 Mathias Hermstad Freidig 48:24 +10:00 7:52
10 August Asheim Birkeland Halden SK 48:30 +10:06 7:53
11 Sindre R Holt Hedrum OL 48:44 +10:20 7:55
12 Sigurd Ranheim Brynestad Ringsaker OK 49:00 +10:36 7:58
13 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 49:14 +10:50 8:00
14 Håkon Lund Kongsberg OL 49:18 +10:54 8:00
15 Erlend Brendstuen Halden SK 49:25 +11:01 8:02
16 Michael Svoboda Foothills Wanderers Orienteeri 49:45 +11:21 8:05
17 Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF 49:50 +11:26 8:06
18 Oscar Lyngen Frol IL 52:41 +14:17 8:33
19 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 53:08 +14:44 8:38
20 Jørgen Rannem Halse Steinkjer OK 53:18 +14:54 8:40
21 Joar Gjerdahl Konnerud IL 53:49 +15:25 8:45
22 Leif Blake Yukon O Association 56:20 +17:56 9:09
23 Sigurd Landsem Melhus Steinkjer OK 59:12 +20:48 9:37
23 Martin Andresen Skotte Fossum IF 59:12 +20:48 9:37
25 Øystein Rønning Strand Nydalens SK 1:00:15 +21:51 9:47
26 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 1:00:39 +22:15 9:51
27 Håvard Olai Solbakken Bodø og Omegn IF Orientering 1:02:18 +23:54 10:07
28 Håvard Hovde Ringsaker OK 1:03:13 +24:49 10:16
29 Marius Ekrem Finstad Bodø og Omegn IF Orientering 1:03:59 +25:35 10:24
30 Håvard Rokkan Mo OK 1:06:36 +28:12 10:49
31 Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK 1:08:05 +29:41 11:04
32 Nicholas Wilson LEI 1:11:31 +33:07 11:37
33 Benjamin Aasen Sarpsborg OL 1:11:34 +33:10 11:38
34 Andreas Glomsrud Stjørdals-Blink Orientering 1:13:22 +34:58 11:55
35 Sivert Sem Steinkjer OK 1:36:10 +57:46 15:38
Axel Hoveid Asker Skiklubb diskvalifisert
Børge Brenås Varteig OL diskvalifisert
Oskar Spets Storhov Freidig diskvalifisert
Johan Teodor Westly Asker Skiklubb brutt

H 15-16B

3 350 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Magnus Gjerstad Osterøy IL 31:43 9:28
2 Sindre Bråten Vegårshei IL 51:24 +19:41 15:20

H 17-B

3 350 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 30:45 9:10
2 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 33:06 +2:21 9:52
3 Tobias R. Hylleseth Sentrum OK 34:32 +3:47 10:18
4 Kjetil Jacobsen Hamar OK 34:46 +4:01 10:22
5 Magnus Beitdokken Porsgrunn OL 36:51 +6:06 11:00
6 Magne Aas Asker Skiklubb 36:56 +6:11 11:01
7 Ole Jakob Ottestad Halden SK 37:23 +6:38 11:09
8 Ove Kjetså Otra IL 37:34 +6:49 11:12
9 Øystein Melby Vang OL 39:15 +8:30 11:42
10 Leif Arne Nytrøen Tynset IF 39:18 +8:33 11:43
11 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 40:26 +9:41 12:04
12 Jarle Rogndokken Fet OL 42:26 +11:41 12:40
13 Mads Lillevold Ås-NMBU Orientering 42:41 +11:56 12:44
14 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 43:35 +12:50 13:00
15 Tony Halsall Otra IL 46:17 +15:32 13:48 Last ned GPS-spor i gpx-format
16 Pål Espen Nordhaug Konnerud IL 47:42 +16:57 14:14
17 Francisco Velázquez Oslostudentenes IK 48:20 +17:35 14:25
18 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 51:51 +21:06 15:28
19 Martin Kaspersen Mo OK 52:12 +21:27 15:34
20 Terje Aldár Trøsken IL 52:18 +21:33 15:36
21 Bjørn A Friestad Kristiansand OK 57:52 +27:07 17:16
22 Arild Svihus Ganddal IL 58:40 +27:55 17:30
23 Leif Jordet Vingelen IL 1:01:51 +31:06 18:27
24 Thor Vollset Heming Orientering 1:02:24 +31:39 18:37
25 Glenn Ekholdt Hilleren Eiker OL 1:06:27 +35:42 19:50
Kenneth Dybvik Stokke IL diskvalifisert
Sondre Østbye Elverum OK diskvalifisert
Trond Retteraasen Indre Østfold OK brutt

H 17-C

3 140 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Geir Egil Norbom Konnerud IL 31:39 10:04
2 Marius Holmen Snertingdal IF Orientering 32:24 +0:45 10:19
3 Espen Ekholt Berg Kongsberg OL 32:34 +0:55 10:22
4 Børge Taraldsen Lillehammer OK 38:15 +6:36 12:10
5 Roger Østvold Heming Orientering 38:40 +7:01 12:18
6 Anders Espenes Varteig OL 42:56 +11:17 13:40
7 Roy Roger Espenes Varteig OL 43:03 +11:24 13:42
8 Sten Øivind Bjerke Larvik OK 45:12 +13:33 14:23
9 Harald Aulie IL Koll 49:30 +17:51 15:45
10 Kinne H. Hogeweg Modum OL 50:21 +18:42 16:02
11 Kristoffer Nylund Eiker OL 52:41 +21:02 16:46
12 Gunnar Fosstveit Raumar Orientering 55:00 +23:21 17:30
13 Stig Hjelseth OL Tønsberg og omegn 56:44 +25:05 18:04
14 Jon OIav Hjerpaasen Asker Skiklubb 59:41 +28:02 19:00
15 Nils-Henrik Pedersen Hisøy OK 1:15:53 +44:14 24:10
16 Claus Fritzner Nittedal OL 1:31:00 +59:21 28:58
Svein-Tore Gåsvik Narvestad Halden SK diskvalifisert

H 17-N

2 510 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Stian Lillegård Lillomarka OL 22:59 9:09
2 Morten Engebretsen Raumar Orientering 28:45 +5:46 11:27
Markus Heide Modum OL diskvalifisert

H 17-20

6 480 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Lasse Simonsen Fredrikstad SK 54:06 8:20
2 Lars Bredalen Nittedal OL 56:12 +2:06 8:40
3 Håkon Blågestad Indre Østfold OK 57:38 +3:32 8:53
4 Håvard Nummedal Os Førde IL 59:58 +5:52 9:15
5 Lars Gustav Rogne Nittedal OL 1:00:59 +6:53 9:24
6 Takashi Hitrahara Team Japan 1:03:17 +9:11 9:45
7 Krister Hovde Ringsaker OK 1:04:44 +10:38 9:59
8 Anders Løset Ringerike OL 1:04:46 +10:40 9:59
9 Henrik Chr. Hirsch IF Trauma 1:08:47 +14:41 10:36
10 Takaksugu Kobayashi Team Japan 1:10:40 +16:34 10:54
11 Sander Arnevik Ringerike OL 1:11:35 +17:29 11:02
12 Arvid Nelson Lardal OL 1:11:43 +17:37 11:04
13 Vetle Reinhartsen Kristiansand OK 1:13:46 +19:40 11:23
14 Ove Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 1:15:32 +21:26 11:39
15 Peter Martinus Freyborg Uran Gimle IF 1:18:02 +23:56 12:02
16 Fredrik Studsrud Hisøy OK 1:18:32 +24:26 12:07
17 Taiki Tanaka Team Japan 1:18:46 +24:40 12:09
18 Euan Tebbutt LEI 1:21:50 +27:44 12:37

H 21-

8 630 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn Haavengen Kongsberg OL 1:03:56 7:24
2 Per Melander Often NTNUI 1:09:04 +5:08 8:00
3 Stefan Ring OK Löftan 1:11:31 +7:35 8:17
4 Morten Nilstad Pettersen IL Tyrving 1:11:40 +7:44 8:18
5 Sondre Sande Gullord NTNUI 1:12:25 +8:29 8:23
6 Håvard Krey Hansen OK Silsand 1:13:06 +9:10 8:28
7 Gunnar A Fiskum NTNUI 1:14:33 +10:37 8:38
8 Gustav Fiskum NTNUI 1:15:16 +11:20 8:43
9 Fredrik Rosenberg NTNUI 1:16:48 +12:52 8:53
10 Mikael Olausson Oslostudentenes IK 1:17:07 +13:11 8:56
11 Daniel Oliversen Trøsken IL 1:19:09 +15:13 9:10
12 Sindre Fjogstad Oppsal Orientering 1:19:36 +15:40 9:13
13 Erlend Nydal NTNUI 1:21:09 +17:13 9:24
14 Halvor Aurmo Heming Orientering 1:24:12 +20:16 9:45
15 Halvor Lund Freidig 1:24:28 +20:32 9:47
16 Erlend Bjerkestrand Årvoll IL 1:24:51 +20:55 9:49
17 Morten Bjerga Sundli Ganddal IL 1:24:59 +21:03 9:50
18 Erlend Isachsen Asker Skiklubb 1:25:59 +22:03 9:57
19 Tor Andreas Andersen Halden SK 1:27:29 +23:33 10:08
20 Ruben Olsen OK Silsand 1:28:51 +24:55 10:17
21 Jan Fredrik Helgaker Fossum IF 1:30:55 +26:59 10:32
22 Sindre Bæk Løten o-lag 1:31:00 +27:04 10:32
23 Kristian Frafjord Haarr Ganddal IL 1:31:08 +27:12 10:33
24 Erik Stordal Asker Skiklubb 1:31:48 +27:52 10:38
25 Halvor Steinsholt Ås-NMBU Orientering 1:33:01 +29:05 10:46
26 Eirik Holth Johannessen Røyken OL 1:35:16 +31:20 11:02
27 Magnus Kyrkjebø TIF Viking 1:36:57 +33:01 11:14
28 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 1:48:44 +44:48 12:35
29 Sturle Nordeide Gneist, IL 1:54:34 +50:38 13:16
30 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:57:06 +53:10 13:34
31 Henrik Kvikne Hansen Stavanger Orienteringsklubb 2:31:04 +1:27:08 17:30

H 21- kort

5 110 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Juha Fränti Rasti-Kurikka 35:43 6:59
2 Bjørn Tore Mathisen IL Tyrving 36:26 +0:43 7:07
3 Morten Severin Saue NTNUI 37:10 +1:27 7:16
4 Mattis Holt Freidig 38:18 +2:35 7:29
5 Ola Lesteberg Kongsberg OL 38:44 +3:01 7:34
6 Audun Hokholt Kolbotn og Skimt OL 39:00 +3:17 7:37
7 Sigurd Nørstebøen Nittedal OL 44:17 +8:34 8:39
8 Håkon Gaute Kvamme Oppsal Orientering 44:32 +8:49 8:42
9 Tor Ringstad Hedrum OL 44:40 +8:57 8:44
10 Stig Carlson Strandhagen Røyken OL 46:00 +10:17 9:00
11 Bjørnar André Haug Sandnes IL (Rogaland) 49:24 +13:41 9:40
12 Knut Ivar Vestli Ål IL 52:34 +16:51 10:17
13 Patrick Tschopp OLV Luzern 52:42 +16:59 10:18
14 Even Erlien Gjø-Vard OL 54:57 +19:14 10:45
15 Stefan Kernstock Oslostudentenes IK 55:55 +20:12 10:56
16 Rudi B Olsen Lillomarka OL 59:27 +23:44 11:38
17 Sindre Alnæs Raumar Orientering 1:00:37 +24:54 11:51
18 Oddbjørn Krage Sarpsborg OL 1:00:49 +25:06 11:54
19 Donatas Kontautas OK Moss 1:10:17 +34:34 13:45
20 Roger Hagen Sandefjord OK 1:16:49 +41:06 15:01
21 Lenny Viking Enström Oslostudentenes IK 1:25:41 +49:58 16:46
22 Sindre Valsgård Indre Østfold OK 1:28:41 +52:58 17:21
Håvard Sandvoll Ask Lierbygda OL diskvalifisert

H 35-

8 630 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Trond Kortner Østmarka OK 1:06:46 7:44
2 Vegard Brox IL Tyrving 1:10:41 +3:55 8:11
3 Damien Renard Kongsberg OL 1:10:55 +4:09 8:13
4 Jostein F. Tellnes Asker Skiklubb 1:15:17 +8:31 8:43
5 Ivar Seierstad IL GeoForm 1:18:25 +11:39 9:05
6 Stian Overskeid Indre Østfold OK 1:21:58 +15:12 9:29
7 Kjell Arne Håland OK Sør 1:25:48 +19:02 9:56
8 Erik Rytter Jakobsen OK Moss 1:26:31 +19:45 10:01
9 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 1:28:17 +21:31 10:13
10 Pavel Milan KOS Tesla Brno 1:30:01 +23:15 10:25
11 Morten Svihus Ganddal IL 1:30:23 +23:37 10:28
12 Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering 1:31:24 +24:38 10:35
13 Hans Egefalk Hagaby GoIF 1:37:19 +30:33 11:16
14 Claus Bobach Aalborg OK 1:47:54 +41:08 12:30
15 Petter Oen-Sivertsen TIF Viking 2:10:23 +1:03:37 15:06
16 Fredrik Campbell Almby 2:33:54 +1:27:08 17:49

H 40-

7 440 m, 46 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Pål Kittilsen Freidig 53:56 7:14
2 Vegar Peikli Sandnes IL (Rogaland) 54:34 +0:38 7:20
3 Bjørn Erik Glomsrud Indre Østfold OK 54:42 +0:46 7:21
4 Øyvind Stokseth Halden SK 55:35 +1:39 7:28
5 David Løver Modum OL 56:46 +2:50 7:37
6 Gisle Nysæter Skien OK 57:12 +3:16 7:41
7 Jon Arne Glomsrud Stjørdals-Blink Orientering 59:01 +5:05 7:55
8 Charles Halaas Fossum IF 1:00:32 +6:36 8:08
9 Steinar Lande Bø OL 1:01:39 +7:43 8:17
10 Thomas Bedin Indre Østfold OK 1:02:23 +8:27 8:23
11 Johs Hjelmstad Bækkelagets SK 1:03:16 +9:20 8:30
12 Tom Bergan Fet OL 1:03:35 +9:39 8:32
13 Steinar Eastwood Lillomarka OL 1:03:43 +9:47 8:33
14 Torbjørn Blom-hagen Fossum IF 1:03:49 +9:53 8:34
15 Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL 1:03:57 +10:01 8:35
16 Ole Petter Kjerkreit Steinkjer OK 1:04:24 +10:28 8:39
17 Harald Bakke Fossum IF 1:04:54 +10:58 8:43
18 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 1:04:55 +10:59 8:43
19 Gunnar Vatn Frol IL 1:07:06 +13:10 9:01
20 Audun Bjerknes Måren OK 1:07:38 +13:42 9:05
21 Rune Blågestad Indre Østfold OK 1:07:46 +13:50 9:06
22 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 1:09:06 +15:10 9:17
23 Vegard Spiten Kongsberg OL 1:11:18 +17:22 9:35
24 Henning Bratland Carlsen OK Moss 1:12:09 +18:13 9:41
25 Bjørn Hauge Fet OL 1:13:12 +19:16 9:50
26 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 1:13:45 +19:49 9:54
27 Øystein Rastad Asker Skiklubb 1:14:20 +20:24 9:59
28 Frode Bakkehøi Østmarka OK 1:15:43 +21:47 10:10
29 Pål Christian Ingierd Bækkelagets SK 1:19:43 +25:47 10:42
30 Jørn-Are Longfjeld Modum OL 1:20:22 +26:26 10:48
31 Øyvind Thømt Indre Østfold OK 1:21:37 +27:41 10:58
32 Anders Færden Kolbotn og Skimt OL 1:21:40 +27:44 10:58
33 Christopher Rolsdorph Grue IL 1:22:21 +28:25 11:04
34 Runar Stang Trøsken IL 1:22:37 +28:41 11:06
35 Pål Thomassen Varegg Fleridrett 1:23:04 +29:08 11:09
36 Ola Bratlie IL BUL-Tromsø 1:24:02 +30:06 11:17
37 Svein Anders Melhus Steinkjer OK 1:24:10 +30:14 11:18
38 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 1:25:47 +31:51 11:31
39 Geir Johan Andersen Raumar Orientering 1:29:17 +35:21 12:00
40 Jon-Kåre Hansen TIF Viking 1:33:09 +39:13 12:31
41 Magne Sæther Fredrikstad SK 1:34:30 +40:34 12:42
42 Sander Stielstra Sauda Orienteringsklubb 1:46:52 +52:56 14:21
43 Øystein Wiersdalen Nedre Sigdal IF 1:49:08 +55:12 14:40
44 Leif Erik Havnen Røyken OL 1:52:34 +58:38 15:07
Dag Arne Lier Indre Østfold OK diskvalifisert
Olav Eide Oslostudentenes IK diskvalifisert

H 45-

7 170 m, 98 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tomas Eidsmo Freidig 50:04 6:58
2 Carl Henrik Bjørseth OL Tønsberg og omegn 50:24 +0:20 7:01
3 Erik Haug Stokke IL 52:45 +2:41 7:21
4 Henning Røberg Nittedal OL 53:33 +3:29 7:28
5 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 53:53 +3:49 7:30
6 Espen Bergstrøm Halden SK 53:57 +3:53 7:31
7 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 54:13 +4:09 7:33
8 Jon-Anders Bordal Ringsaker OK 54:45 +4:41 7:38
9 Sigmund Vister Indre Østfold OK 55:12 +5:08 7:41
10 Tore Bredalen Nittedal OL 55:54 +5:50 7:47
11 Andreas Sylte Freidig 56:08 +6:04 7:49
12 Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) 56:30 +6:26 7:52
13 Ivar Mølnvik Fossum IF 56:52 +6:48 7:55
14 Lars Enerhaugen Modum OL 56:58 +6:54 7:56
15 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 57:13 +7:09 7:58
16 Kimme Arnesen Heming Orientering 57:27 +7:23 8:00
17 Tore Nymark Askøy OL 58:10 +8:06 8:06
18 Frank Løwengreen Fredrikstad SK 58:27 +8:23 8:09
19 Knut Harald Hylleseth Sentrum OK 58:31 +8:27 8:09
20 Svein Nygård Lillomarka OL 58:41 +8:37 8:11
21 Håvard Hågård Stjørdals-Blink Orientering 58:55 +8:51 8:13
22 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 59:14 +9:10 8:15
23 Olav Nedrelid Oppsal Orientering 59:20 +9:16 8:16
24 Syver Løken Kongsberg OL 59:24 +9:20 8:17
25 Ronny Rykkje Varegg Fleridrett 59:30 +9:26 8:17
26 Bjørn Martini Asker Skiklubb 59:50 +9:46 8:20
27 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 1:00:05 +10:01 8:22
28 Per Øivind Eger Kongsberg OL 1:01:21 +11:17 8:33
29 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 1:01:49 +11:45 8:37
30 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 1:02:25 +12:21 8:42
30 Terje Blindheim Lillomarka OL 1:02:25 +12:21 8:42
32 Oddvar Taksdal Ganddal IL 1:02:52 +12:48 8:46
33 Arild Andresen Fossum IF 1:03:32 +13:28 8:51
34 Lars Baklid Konnerud IL 1:03:42 +13:38 8:53
35 Christian Gløgård Nittedal OL 1:04:20 +14:16 8:58
36 Torgeir Snilsberg OK Moss 1:04:29 +14:25 8:59
37 Sveinung Rykkje Stord Orientering 1:04:39 +14:35 9:01
38 Christian Reusch Heming Orientering 1:04:48 +14:44 9:02
39 Odd-Ivan Lorentsen OK Silsand 1:04:50 +14:46 9:02
40 Steinar Låg Asker Skiklubb 1:05:15 +15:11 9:06
41 Trond Sigvald Hetland Kolbotn og Skimt OL 1:05:19 +15:15 9:06
42 Bernt Brynhildsen Wing OK 1:06:01 +15:57 9:12
43 Asle Sagli Gudim Indre Østfold OK 1:06:39 +16:35 9:17
44 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 1:06:45 +16:41 9:18
45 Trond Lund IL Tyrving 1:06:46 +16:42 9:18
46 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 1:06:57 +16:53 9:20
47 Øyvind Solli Fet OL 1:07:20 +17:16 9:23
48 Øyvind Flaatten OK Skeidi 1:07:25 +17:21 9:24
49 Finn Henry Lillestrand Trøsken IL 1:07:30 +17:26 9:24
50 Morten Rannem Fossum IF 1:07:33 +17:29 9:25
51 Bjørnar Olsrød Stokke IL 1:07:35 +17:31 9:25
51 Bjørn Axel Gran Halden SK 1:07:35 +17:31 9:25
53 Dario Beltramba TOL 1:07:48 +17:44 9:27
54 Hans Jevanord Fossum IF 1:07:50 +17:46 9:27
55 Tor Ivar Christiansen OL Tønsberg og omegn 1:08:12 +18:08 9:30
56 Christian Grotnes IL Tyrving 1:08:49 +18:45 9:35
57 Gard Antonsen Fredrikstad SK 1:08:54 +18:50 9:36
58 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 1:09:08 +19:04 9:38
59 Stein H. Hagen Fossum IF 1:09:14 +19:10 9:39
60 Einar Teslo Hadeland OL 1:09:31 +19:27 9:41
61 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 1:09:49 +19:45 9:44
62 Henning Martinsen Fredrikstad SK 1:10:13 +20:09 9:47
63 Nils Ragnar Liholt Lillomarka OL 1:10:35 +20:31 9:50
64 Jo Inge Fjellstad Ås-NMBU Orientering 1:11:36 +21:32 9:59
65 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 1:11:43 +21:39 10:00
66 Thorbjørn Værp Kristiansand OK 1:11:59 +21:55 10:02
67 Rune Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 1:12:08 +22:04 10:03
68 Henrik Ottesen Stord Orientering 1:12:56 +22:52 10:10
69 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 1:14:22 +24:18 10:22
70 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 1:14:47 +24:43 10:25
71 Helge Rosenlund Varegg Fleridrett 1:14:54 +24:50 10:26
72 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 1:15:15 +25:11 10:29
73 Øyvind Mikkelsen Kristiansand OK 1:15:25 +25:21 10:31
74 Erik Lundgård Vang OL 1:16:18 +26:14 10:38
75 Håkon Brynjulfsen OK Silsand 1:16:23 +26:19 10:39
76 Itsuki Kunisawa Team Japan 1:16:35 +26:31 10:40
77 Anders Kristian Holt Hedrum OL 1:17:11 +27:07 10:45
78 Jon Erik Kvarme Røyken OL 1:19:53 +29:49 11:08
79 Hans Otto Øverby Kongsberg OL 1:20:41 +30:37 11:15
80 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1:20:49 +30:45 11:16
81 Anders Flågen Heming Orientering 1:20:50 +30:46 11:16
82 Trond-Henry Skjønsfjell Nordreisa IL 1:21:17 +31:13 11:20
83 Gudmund Jenssen Halden SK 1:22:40 +32:36 11:31
84 Stig Mjelstad TIF Viking 1:23:20 +33:16 11:37
85 Tom Kristensen Larvik OK 1:23:23 +33:19 11:37
86 John Arvid Djupesland Haugesund IL Orientering 1:26:11 +36:07 12:01
87 Ole Christian Bang Hamar OK 1:27:44 +37:40 12:14
88 Rune Sørensen Sturla, IF 1:29:23 +39:19 12:27
89 Gernot Doppelhofer Varegg Fleridrett 1:29:38 +39:34 12:30
90 Kjetil Damm TIF Viking 1:31:30 +41:26 12:45
91 Geir Henrik Hirsch IF Trauma 1:32:05 +42:01 12:50
92 Arnfinn Moe Fredrikstad SK 1:32:50 +42:46 12:56
93 Bjart Are Hellen TIF Viking 1:34:06 +44:02 13:07
94 Atle Wøllo Kongsberg OL 1:35:50 +45:46 13:21
95 Tor Olsen IF Trauma 1:37:05 +47:01 13:32
96 Torkel Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:44:12 +54:08 14:31
97 Inge Hauge Hisøy OK 1:51:37 +1:01:33 15:34
Dag Helland-Hansen IL Tyrving brutt

H 45- kort

4 860 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jens Even Storhov Freidig 39:54 8:12
2 Jørn Myrland Notodden OL 41:17 +1:23 8:29
3 Espen Svae Sarpsborg OL 42:10 +2:16 8:40
4 Andreas Huber Hamar OK 44:35 +4:41 9:10
5 Odd Arne Lian Østmarka OK 44:58 +5:04 9:15
6 Rune Engehult Notodden OL 46:41 +6:47 9:36
7 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 48:42 +8:48 10:01
8 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 48:45 +8:51 10:01
9 Erik Engløkk Haugesund IL Orientering 49:46 +9:52 10:14
10 Trond Lamark Ganddal IL 50:32 +10:38 10:23
11 Per Olav Andersen Halden SK 50:51 +10:57 10:27
12 Øystein Jensen Sarpsborg OL 51:14 +11:20 10:32
13 Arne Arnesen Hamar OK 57:04 +17:10 11:44
14 Stefan Johansson Frölunda OL 57:07 +17:13 11:45
15 Ian Wilson LEI 58:12 +18:18 11:58
16 Morten Hulløen Kristiansand OK 58:18 +18:24 11:59
17 Torstein Kvaale Asker Skiklubb 1:00:02 +20:08 12:21
18 Espen Bergh Oppsal Orientering 1:01:47 +21:53 12:42
19 Bård Moum Halden SK 1:02:29 +22:35 12:51
20 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 1:02:41 +22:47 12:53
21 Espen Johnsen Hedrum OL 1:03:04 +23:10 12:58
22 Tommy Sæter Kongsberg OL 1:04:17 +24:23 13:13
23 Geir Arne Lodgaard Byåsen IL 1:09:20 +29:26 14:15
24 Are Njåstein IL Tyrving 1:10:39 +30:45 14:32
25 Petter Fure Oppsal Orientering 1:11:40 +31:46 14:44
26 Bjørn Victor Larsen Kongsberg OL 1:11:49 +31:55 14:46
27 Tore Lindaas Elverum OK 1:14:12 +34:18 15:16
28 Ketil Nummedal Fana IL 1:19:58 +40:04 16:27
29 Iain Tebbutt LEI 1:21:23 +41:29 16:44
30 Frode Ikdahl Bodø og Omegn IF Orientering 1:23:43 +43:49 17:13
31 Ole Wiik Lardal OL 1:24:42 +44:48 17:25
32 Stig Wiest Vang OL 1:27:04 +47:10 17:54
Pär Johansson OK Alehof diskvalifisert

H 50-

6 310 m, 72 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Per Olaussen Fredrikstad SK 50:00 7:55
2 Bjørn Gulbrandsen Asker Skiklubb 51:02 +1:02 8:05
3 Arild Aasheim Ganddal IL 51:07 +1:07 8:06
4 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 51:21 +1:21 8:08
5 Tore Bjørnerød OK Moss 51:47 +1:47 8:12
6 Atle Dengerud Steinkjer OK 52:14 +2:14 8:16
7 Odd Wallum Sävedalens AIK 52:16 +2:16 8:16
8 Vidar Benjaminsen Lillomarka OL 52:17 +2:17 8:17
9 Gjermund Røren Eiker OL 52:34 +2:34 8:19
10 Øyvind Drage Kongsberg OL 52:54 +2:54 8:23
11 Ole Kjell Langmyren Lillomarka OL 53:22 +3:22 8:27
12 Øystein Holo Fossum IF 54:05 +4:05 8:34
13 Bjørn Hølleland Fana IL 54:36 +4:36 8:39
14 Svein-Erik Søgård Kongsberg OL 55:12 +5:12 8:44
15 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 55:14 +5:14 8:45
16 Stein-Arne Alnæs Raumar Orientering 55:19 +5:19 8:45
17 Knut Erling Øen Heming Orientering 55:36 +5:36 8:48
18 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 56:13 +6:13 8:54
19 Per Olav Nærestad IF Trauma 57:08 +7:08 9:03
20 Njål Svingheim Konnerud IL 57:40 +7:40 9:08
21 Øystein Østermann Heming Orientering 57:41 +7:41 9:08
22 Nils Petter Fremming Heming Orientering 57:49 +7:49 9:09
23 Jostein Mårdalen Freidig 58:34 +8:34 9:16
24 Rolv Anders Systad Lyn Ski 59:04 +9:04 9:21
25 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 59:06 +9:06 9:21
26 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 59:09 +9:09 9:22
27 Gløer Winsvold Sentrum OK 59:12 +9:12 9:22
28 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 59:34 +9:34 9:26
29 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 59:36 +9:36 9:26
30 Jim Olaussen Halden SK 59:49 +9:49 9:28
31 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 1:00:05 +10:05 9:31
32 Jan-Einar Øvremo Ålgård Orientering 1:00:45 +10:45 9:37
33 Hallvard Koren OK Moss 1:02:18 +12:18 9:52
34 Johan Lunde IL Koll 1:03:38 +13:38 10:05
35 Jim Russell Bendigo Orienteers 1:04:04 +14:04 10:09
36 Harald Kvisli Notodden OL 1:04:51 +14:51 10:16
37 Erlend Råheim OK Øst 1:05:04 +15:04 10:18
38 Tore Juvik IL Gular 1:06:08 +16:08 10:28
39 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 1:07:06 +17:06 10:38
40 Bjørn Bakkevig Heming Orientering 1:07:17 +17:17 10:39
41 Arne Torgersen Bækkelagets SK 1:07:39 +17:39 10:43
42 Terje Melsom Fossum IF 1:07:55 +17:55 10:45
43 Sturla Sæther Freidig 1:08:01 +18:01 10:46
44 Ole Petter Vestøl Vegårshei IL 1:08:43 +18:43 10:53
45 Dag Brenås Varteig OL 1:08:49 +18:49 10:54
46 Lars D. Fjeldstad Ringerike OL 1:09:13 +19:13 10:58
47 Gisle Wathne Sandnes IL (Rogaland) 1:10:01 +20:01 11:05
48 Stein Markhus Verdal OK 1:11:13 +21:13 11:17
49 Knut Hagen Byåsen IL 1:11:38 +21:38 11:21
50 Øyvind Schjelderup Freidig 1:13:06 +23:06 11:35
51 Gunnar Hope Modum OL 1:13:24 +23:24 11:37
52 Frode Kamsvåg IL Tyrving 1:16:42 +26:42 12:09
53 Roar Bye Modum OL 1:17:40 +27:40 12:18
54 Tore Kolstad Mo OK 1:17:52 +27:52 12:20
55 Lars Bergersen Stavanger Orienteringsklubb 1:18:49 +28:49 12:29
56 Bjørn Tore Thoresen Sarpsborg OL 1:19:45 +29:45 12:38
57 Øyvind Helmersen Fet OL 1:19:53 +29:53 12:39
58 Lasse Arnesen Heming Orientering 1:22:44 +32:44 13:06
59 Arne Kristensen Stokke IL 1:25:29 +35:29 13:32
60 Terje Ulla Eiken Kongsberg OL 1:28:13 +38:13 13:58
61 Kolbjørn Kasin Kongsberg OL 1:29:10 +39:10 14:07
62 Roger Andre Vanebo Kongsberg OL 1:35:02 +45:02 15:03
63 Phil Conway Guildford Orienteers 1:35:55 +45:55 15:12
64 Steve Samuelsen Bodø og Omegn IF Orientering 1:36:59 +46:59 15:22
65 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 1:37:29 +47:29 15:26
66 Per Stedje Østmarka OK 1:38:42 +48:42 15:38
67 Øivind Berget Sarpsborg OL 1:41:54 +51:54 16:08
68 Graeme Dawson Garingal Orienteers 1:42:07 +52:07 16:10
69 Sven Simonsen Fredrikstad SK 1:46:52 +56:52 16:56
70 Peter Dirksen Sauda Orienteringsklubb 1:47:44 +57:44 17:04 Last ned GPS-spor i gpx-format
Geir Bråten Vegårshei IL diskvalifisert
Johannes Gjerstad Osterøy IL diskvalifisert

H 55-

5 480 m, 71 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Øyvin Thon Kongsberg OL 43:46 7:59
2 Jon Bjørgum Kristiansand OK 44:42 +0:56 8:09
3 Arild Kirkerød Sarpsborg OL 45:57 +2:11 8:23
4 Jan Granstedt Halden SK 45:59 +2:13 8:23
5 Jens Olav Kløvrud Lillomarka OL 46:12 +2:26 8:25
6 Nils Hæstad Fossum IF 46:29 +2:43 8:28
7 Arne Johannesen IL Gular 48:10 +4:24 8:47
8 Onno Verberne OL Toten-Troll 48:19 +4:33 8:49
9 Hallvard Fjær Lillomarka OL 49:31 +5:45 9:02
10 Martin Granly Lillomarka OL 49:37 +5:51 9:03
11 Bjørn Solbergseter Austmarka IL 49:42 +5:56 9:04
12 Ivar Maalen Ås-NMBU Orientering 49:49 +6:03 9:05
13 Kjell Markset IL Koll 50:24 +6:38 9:11
14 Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering 50:28 +6:42 9:12
15 Geir Owren Freidig 51:16 +7:30 9:21
16 Jack Bjørnsen Kristiansand OK 51:50 +8:04 9:27
17 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 52:34 +8:48 9:35
18 Lars Hjermstad Fossum IF 52:59 +9:13 9:40
19 Jan Blandkjenn Kristiansand OK 53:46 +10:00 9:48
20 Morten Due Måren OK 54:08 +10:22 9:52
21 Kjell Dale Sandnes IL (Rogaland) 54:18 +10:32 9:54
22 Kristen Ribe Søgne og Songdalen OK 54:29 +10:43 9:56
23 Ove Martinsen Hauketo IF 54:45 +10:59 9:59
24 Ingemar Jansson Haverstad Lierbygda OL 55:06 +11:20 10:03
25 Svein Harald Hansen OK Silsand 55:17 +11:31 10:05
26 Trond Svanøe-Hafstad Steinkjer OK 55:39 +11:53 10:09
27 Sture Ottesen Indre Østfold OK 59:33 +15:47 10:52
28 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 59:48 +16:02 10:54
29 Kjell Einar Andersen Varteig OL 59:54 +16:08 10:55
30 Knut Engen Raumar Orientering 59:56 +16:10 10:56
31 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 1:00:06 +16:20 10:58
32 Torgeir Strand Fana IL 1:00:09 +16:23 10:58
33 Arve Lægran Steinkjer OK 1:00:10 +16:24 10:58
34 Harald Østbye Elverum OK 1:01:05 +17:19 11:08
35 Tore Sannes Lillomarka OL 1:01:06 +17:20 11:08
36 Morten Karlsen Måren OK 1:02:01 +18:15 11:19
37 Sönke Bandixen OLG Pfäfikon 1:02:14 +18:28 11:21
38 Christian Schibsted Røyken OL 1:03:16 +19:30 11:32
39 Morten Kongsberg IL Tyrving 1:03:41 +19:55 11:37
40 Kristian Kalager Asker Skiklubb 1:04:04 +20:18 11:41
41 Karl Aasmund Erøy OK Moss 1:04:27 +20:41 11:45
42 Johan Mattsson Lillomarka OL 1:05:34 +21:48 11:57
43 Tore Sundtjønn Årvoll IL 1:05:42 +21:56 11:59
44 Rune Karstensen Stavanger Orienteringsklubb 1:08:11 +24:25 12:26
45 Håkon B. Bø Bodø og Omegn IF Orientering 1:09:07 +25:21 12:36
46 Ketil Åstebøl Oppsal Orientering 1:09:10 +25:24 12:37
47 Hallvard Berg IL Tyrving 1:09:45 +25:59 12:43
48 Pål Wærum Steinkjer OK 1:10:17 +26:31 12:49
49 Axel Damgaard OL Trollo 1:10:51 +27:05 12:55
50 Bjørn Reinhartsen Kristiansand OK 1:11:00 +27:14 12:57
51 Frode Løset Ringerike OL 1:11:04 +27:18 12:58
52 Roar Tønnessen Kongsberg OL 1:11:14 +27:28 12:59
53 Per Arne Andresen Kolbotn og Skimt OL 1:12:31 +28:45 13:13
54 Thor Inge Tollehaug Eiker OL 1:13:12 +29:26 13:21
55 Bjarte Lindstad OL Toten-Troll 1:14:12 +30:26 13:32
56 Nikolay Krupnov IL Tyrving 1:16:56 +33:10 14:02
57 Roy Gjerding OK Moss 1:17:00 +33:14 14:03
58 Donald Skantze IL Tyrving 1:17:11 +33:25 14:05
59 Tommy Sævareid Os Orienteringsklubb 1:17:51 +34:05 14:12
60 Peter Prydz Neverfjord IL 1:19:10 +35:24 14:26
61 Matti Torgersen Bergens TF 1:19:17 +35:31 14:28
62 Knut Anders Løken Fossum IF 1:19:36 +35:50 14:31
63 Bernt O. Myrvold Sarpsborg OL 1:19:38 +35:52 14:31
64 David Roach SLOWLUX 1:24:17 +40:31 15:22
65 Bo Emilsson Oppsal Orientering 1:29:54 +46:08 16:24
66 Tron Solberg OK Skeidi 1:33:49 +50:03 17:07
67 Rune Moian Asker Skiklubb 1:39:59 +56:13 18:14
68 Pål Hellerud Halden SK 1:40:46 +57:00 18:23
Yngvar Christiansen Bækkelagets SK diskvalifisert
Bjørn Are Carlsson Fossum IF diskvalifisert
Jon Berget Heming Orientering diskvalifisert

H 60-

4 260 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 32:35 7:38
2 Harald Thon Sturla, IF 33:06 +0:31 7:46
3 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 34:45 +2:10 8:09
4 Mathias Martinsen Heming Orientering 35:52 +3:17 8:25
5 Svein S Jacobsen IL Tyrving 36:00 +3:25 8:27
6 Are Eriksen Oslostudentenes IK 36:04 +3:29 8:27
7 Torgeir Strandhagen Røyken OL 36:45 +4:10 8:37
8 Reidar Heivoll Søgne og Songdalen OK 37:00 +4:25 8:41
9 Morten Dåsnes Ringerike OL 37:13 +4:38 8:44
10 Ola Brox OL Toten-Troll 38:08 +5:33 8:57
11 Ove Forsström OK Raseborg 38:44 +6:09 9:05
12 Per Osen Vestre Akers SK 39:10 +6:35 9:11
13 Ketil Berge Vestre Akers SK 40:49 +8:14 9:34
14 Frode Sandersen Nittedal OL 41:18 +8:43 9:41
15 Jon Gunnar Henriksen Rudsbygd IL 41:25 +8:50 9:43
16 Anders Fjogstad Oppsal Orientering 41:51 +9:16 9:49
17 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 42:00 +9:25 9:51
18 Torbjørn Nørbech Ringerike OL 42:51 +10:16 10:03
19 Norvald Ospehaug IL Tambarskjelvar 43:43 +11:08 10:15
20 Einar Lien Løten o-lag 44:18 +11:43 10:23
21 Alf Pettersen IL Tyrving 44:29 +11:54 10:26
22 Vidar Elvekrok Eiker OL 44:59 +12:24 10:33
23 Per Hermann Krøger Måren OK 46:08 +13:33 10:49
24 Dagfinn Torpe Porsgrunn OL 47:20 +14:45 11:06
25 Harald Bakken Frol IL 48:01 +15:26 11:16
26 Sjur Gjestvang OL Toten-Troll 48:55 +16:20 11:28
27 Einar Kristian Lunde Varteig OL 49:13 +16:38 11:33
28 Tore Ringerike Oppsal Orientering 50:12 +17:37 11:47
29 Morten Johannessen Røyken OL 50:55 +18:20 11:57
30 Rolf Lunde Eiker OL 53:19 +20:44 12:30
31 Sveinung Rekaa Notodden OL 54:35 +22:00 12:48
32 Stefan Bergstrom Orienteering Ottawa 56:44 +24:09 13:19
33 Stein Turtumøygard Måren OK 57:57 +25:22 13:36
34 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 58:06 +25:31 13:38
35 Stein Ødegård OL Tønsberg og omegn 59:39 +27:04 14:00
36 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 1:08:26 +35:51 16:03
37 Jan Sveen Raumar Orientering 1:12:18 +39:43 16:58
38 Rolf Gunnar Bredesen Fossum IF 1:19:54 +47:19 18:45
39 Magne Vollen Oslostudentenes IK 1:21:40 +49:05 19:10
Ottar Ryen Os IL diskvalifisert
Øyvind Gylver Asker Skiklubb diskvalifisert

H 65-

3 940 m, 47 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Per-Erik Østlie Driv IL 32:16 8:11
2 Kjell Winther Oppsal Orientering 33:36 +1:20 8:31
3 Willy Grønstad Gimle IF 34:16 +2:00 8:41
4 Vidar Berteig Fossum IF 34:34 +2:18 8:46
5 Magnus Natås Bergens TF 35:45 +3:29 9:04
6 Tor Trøan Hadeland OL 35:58 +3:42 9:07
7 Hans R. Bakken Eiker OL 36:31 +4:15 9:16
8 Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb 37:42 +5:26 9:34
9 Helge Revhaug Ringerike OL 37:56 +5:40 9:37
10 Atle Alvheim Fana IL 38:32 +6:16 9:46
11 Nils-Petter Wiik Driv IL 38:37 +6:21 9:48
12 Per Øhlckers IL Tyrving 38:42 +6:26 9:49
13 Torodd Os Førde IL 39:09 +6:53 9:56
14 Atle Remme Porsgrunn OL 39:30 +7:14 10:01
15 Geir Arnesen Bærums Skiklub 39:49 +7:33 10:06
16 Einar Lund Hamar OK 40:25 +8:09 10:15
17 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 40:47 +8:31 10:21
18 Jimmy Nordli Trøsken IL 40:49 +8:33 10:21
19 Jørn Torgersen TIF Viking 41:49 +9:33 10:36
20 John Birger Skansen Rudsbygd IL 42:39 +10:23 10:49
21 Elling Aakre Andebu IL 43:08 +10:52 10:56
22 Tore Berntsen Søgne og Songdalen OK 43:24 +11:08 11:00
23 Poul Bobach Aalborg OK 43:33 +11:17 11:03
24 Paul Skjaker Hadeland OL 43:46 +11:30 11:06
25 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 44:30 +12:14 11:17
26 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 44:39 +12:23 11:19
27 Jørgen Holmboe IL Tyrving 44:40 +12:24 11:20
28 Hans Lyder Haare Konnerud IL 45:55 +13:39 11:39
29 Tore Aaberg Indre Østfold OK 46:10 +13:54 11:43
30 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 46:19 +14:03 11:45
31 Widar Taxth Løland IL Express 47:13 +14:57 11:59
32 Edvin Helle Askvoll og Holmedal IL 47:52 +15:36 12:08
33 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 48:24 +16:08 12:17
34 Rolf Gjølberg Larvik OK 48:26 +16:10 12:17
35 Jon Arne Klemetsaune OL Trollelg 48:57 +16:41 12:25
36 Eystein Weltzien IL Tyrving 49:25 +17:09 12:32
37 Anders Waage Freidig 49:50 +17:34 12:38
38 Kjell Svihus Ganddal IL 50:12 +17:56 12:44
39 Knut Vidar Johansen Måren OK 51:17 +19:01 13:00
40 Per Oscar Saugestad OK Moss 52:32 +20:16 13:20
41 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 54:34 +22:18 13:50
42 Cato Molthe Stavanger Orienteringsklubb 55:04 +22:48 13:58
43 Helge Sigurd Hansen Heming Orientering 57:45 +25:29 14:39
44 Tom Bugge Byåsen IL 58:48 +26:32 14:55
45 Paul Martin Berg Rudsbygd IL 1:00:09 +27:53 15:15
46 Øystein Holmen Snertingdal IF Orientering 1:06:56 +34:40 16:59
47 Terje Malm Hamar OK 1:08:40 +36:24 17:25

H 70-

3 750 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tore Langaard Oppsal Orientering 34:52 9:17
2 Henrik Hvoslef IK Stern 36:02 +1:10 9:36
3 Anders Taraldrud Indre Østfold OK 36:07 +1:15 9:37
4 Tormod Dahlen Ringerike OL 38:10 +3:18 10:10
5 Thor Palmgren Halden SK 38:31 +3:39 10:16
5 Helge Bjaaland Heming Orientering 38:31 +3:39 10:16
7 Ingar Håkonsen Kongsberg OL 38:42 +3:50 10:19
8 Leidulv Vinje Nidarøst OK 38:45 +3:53 10:20
9 Roar Bjordal Oppsal Orientering 38:56 +4:04 10:22
10 Kjell Røkke IL Tyrving 39:00 +4:08 10:24
11 Øivind Magne Rogndalen Hamar OK 41:24 +6:32 11:02
12 Dagfinn Hole Bergens TF 41:27 +6:35 11:03
13 Magnus Landstad Freidig 41:30 +6:38 11:04
14 Arne Kristensen Arnadal IL 42:05 +7:13 11:13
15 Per Fosser Indre Østfold OK 42:35 +7:43 11:21
16 Bjørn-Wiggo N. Husebye Fredrikstad SK 42:49 +7:57 11:25
17 Trond Feiring Hamar OK 43:19 +8:27 11:33
18 Per Øystein Andersen Larvik OK 44:27 +9:35 11:51
19 Olav Høiås Vang OL 44:39 +9:47 11:54
20 Hermann Skogsholm Sandnes IL (Rogaland) 44:41 +9:49 11:54
21 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 45:41 +10:49 12:10
22 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 47:01 +12:09 12:32
23 Floke Bredland Søgne og Songdalen OK 47:33 +12:41 12:40
24 Paul Biseth Kongsberg OL 47:42 +12:50 12:43
25 Arne Sørensen Hadeland OL 50:56 +16:04 13:34
26 Bjørn A. Schou OK Sør 52:18 +17:26 13:56
27 Knut Lindløv OK Moss 52:43 +17:51 14:03
28 Benkt Anderson Lunds OK 1:00:48 +25:56 16:12
29 Olav Mo Røyken OL 1:20:26 +45:34 21:26
30 Thore Sundsetvik OL Trollelg 1:30:53 +56:01 24:14
Per Anders Flesjø OK Moss diskvalifisert
Reidar Andersen Bodø og Omegn IF Orientering diskvalifisert
Roar Forbord Malvik IL diskvalifisert

H 75-

3 600 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jon Tyldum Rudsbygd IL 40:14 11:10
2 Bjørn Egner Heming Orientering 40:56 +0:42 11:22
3 Edvin Berg Bodø og Omegn IF Orientering 44:08 +3:54 12:15
4 Eivind Hagen Hadeland OL 44:54 +4:40 12:28
5 Erling Tidemann Lommedalens IL 44:58 +4:44 12:29
6 Gunnar Østerbø Freidig 45:15 +5:01 12:34
7 Ivar Louis Berg Sturla, IF 45:45 +5:31 12:42
8 Svein Solerød OL Toten-Troll 46:06 +5:52 12:48
9 Reijo Rytkölä IF Sibbo Vargarna 46:17 +6:03 12:51
10 Sturle Hånes IL GeoForm 46:53 +6:39 13:01
11 Per Vikane Fana IL 47:49 +7:35 13:16
12 Thor Edvardsen Larvik OK 49:41 +9:27 13:48
13 Sven Erik Rognes Oslostudentenes IK 50:05 +9:51 13:54
14 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 52:23 +12:09 14:33
15 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 52:49 +12:35 14:40
16 Svein F. Kvalheim Kolbotn og Skimt OL 53:35 +13:21 14:53
17 Jappe Blomhoff Heming Orientering 55:08 +14:54 15:18
18 Knut Kjemhus Kongsberg OL 56:48 +16:34 15:46
19 Knut Kristen Hangeraas IL GeoForm 1:03:24 +23:10 17:36
20 Arne Øfsthus Asker Skiklubb 1:04:13 +23:59 17:50
21 Magnar Reppesgård Hedrum OL 1:06:27 +26:13 18:27
22 Jon C. Fougner Heming Orientering 1:10:39 +30:25 19:37
23 Jon Vegard Lunde Lillehammer OK 1:11:50 +31:36 19:57
24 Ola Aalde Freidig 1:20:04 +39:50 22:14
Kåre Knudsen IL GeoForm diskvalifisert
Steinar Ruud Konnerud IL diskvalifisert
Arne Karlsen Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert
Oddvar Gjelstad Sandefjord OK brutt

H 80-

2 740 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tor Drage Haugerud IF 34:22 12:32
2 Kjell H. Eriksen Fossum IF 37:23 +3:01 13:38
3 Hans Larsen Raumar Orientering 38:45 +4:23 14:08
4 Finn Åge Østern Kongsberg OL 38:49 +4:27 14:09
5 Johannes Sollid Verdal OK 39:01 +4:39 14:14
6 Einar Jørundland OK Sør 41:13 +6:51 15:02
7 Tor E. Henriksen Lillomarka OL 44:51 +10:29 16:22
8 Iver Rognstad Hadeland OL 46:04 +11:42 16:48
9 Stein Koren OK Moss 47:03 +12:41 17:10
10 Kjell Andersen Varteig OL 52:49 +18:27 19:16
11 Helge Kvaase Bækkelagets SK 1:06:03 +31:41 24:06
Olaf Småstuen Gjø-Vard OL diskvalifisert

H 85-

2 740 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Helge Tvedten Larvik OK diskvalifisert

Direkte AK

3 690 m, 53 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Eivind Hoff IL Tyrving 27:27 7:26
2 Marte Ulvensøen NTNUI 28:26 +0:59 7:42
3 Marte Balchen Bækkelagets SK 28:43 +1:16 7:46
4 Jasumitsu Konda Japan Team xxx 31:02 +3:35 8:24
5 Egil Furua Berger og Svelvik OL 31:30 +4:03 8:32
6 Anja Hysebye NOTEAM 31:39 +4:12 8:34
7 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 31:58 +4:31 8:39
8 Siri Hagelia Gjerstad IL 32:14 +4:47 8:44
9 Per Kaarby Fossum IF 33:04 +5:37 8:57
10 Karianne Hjortland NOTEAM 34:01 +6:34 9:13
11 Tron-Erik Hovind Raumar Orientering 35:16 +7:49 9:33
12 Lars Storslett Hamar OK 36:13 +8:46 9:48
13 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 36:17 +8:50 9:49
14 Marianne Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 36:22 +8:55 9:51
15 Uno Hanslien  NOTEAM 36:32 +9:05 9:54
16 Mami Orvi Japan Team xxx 37:43 +10:16 10:13
17 Terje Linløkken Østmarka OK 38:13 +10:46 10:21
18 Jon  Færden Kolbotn og Skimt OL 38:29 +11:02 10:25
19 Lars Stuland Larsen Varegg Fleridrett 38:33 +11:06 10:26
20 Trine Ruud Bråten Raumar Orientering 38:34 +11:07 10:27
21 Bertil Alexandersen  Fredrikstad SK 39:04 +11:37 10:35
22 Emeline Mjølnerud Halden SK 39:26 +11:59 10:41
23 Emma Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 39:35 +12:08 10:43
24 Unn Hilde Heggedal Kongsberg OL 39:40 +12:13 10:44
25 Pål Runde Kristiansand OK 40:03 +12:36 10:51
26 Liv Paltiel NOTEAM 40:57 +13:30 11:05
27 Ane Kjenseth Årvoll IL 41:19 +13:52 11:11
28 Arild Larsen Kongsberg OL 42:12 +14:45 11:26
29 Rinden  Bent O Løten o-lag 42:36 +15:09 11:32
30 Herman Ulvensøen OL Tønsberg og omegn 42:39 +15:12 11:33
31 Olav Omtveit NOTEAM 43:01 +15:34 11:39
32 Talleiv Omtveit NOTEAM 43:02 +15:35 11:39
33 Ingrid Trøan Hadeland OL 43:09 +15:42 11:41
34 Torun Dyrkorn Eiker OL 44:06 +16:39 11:57
35 Nina Hausen-Møllerud Kongsberg OL 44:12 +16:45 11:58
36 Roger Birkeland Fossum IF 45:07 +17:40 12:13
37 Ingunn Schei Ås-NMBU Orientering 45:13 +17:46 12:15
38 Noami Suzuki Team Japan 50:33 +23:06 13:41
39 Tormod Hegdal Heming Orientering 51:06 +23:39 13:50
40 Eskil Gullord Raumar Orientering 51:24 +23:57 13:55
41 Tonje Vassend Porsgrunn OL 51:27 +24:00 13:56
42 Trine Rannem Steinkjer OK 51:47 +24:20 14:02
43 Kristin Vatland Hadeland OL 51:48 +24:21 14:02
44 Åskild Bergstøl Kongsberg OL 52:01 +24:34 14:05
45 Toril Falkenberg Stavanger Orienteringsklubb 52:03 +24:36 14:06
46 Katrine Austmo Møller Stjørdals-Blink Orientering 53:28 +26:01 14:29
47 Ranveig Efraimsen Storsteinnes IL 56:01 +28:34 15:10
48 Roar Nydal Asker Skiklubb 56:34 +29:07 15:19
49 Peichi Chuang NOTEAM 57:17 +29:50 15:31
50 Vilde Bårdsen Hustoft Stavanger Orienteringsklubb 59:17 +31:50 16:03
51 Kristin Falk Fossum IF 59:27 +32:00 16:06
Turid Bratland Fossum IF diskvalifisert
Hararld Wibye OK Moss diskvalifisert

Direkte AL

5 110 m, 51 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sigrud Melsom Fossum IF 33:12 6:29
2 Eirik Watterdal Bækkelagets SK 33:21 +0:09 6:31
3 Espen Danevad Fredrikstad SK 33:41 +0:29 6:35
4 Hirokazu Osaki NOTEAM 36:06 +2:54 7:03
5 Holger Schlaupitz NOTEAM 36:16 +3:04 7:05
6 John Svergja Nord-Østerdal OK 36:50 +3:38 7:12
7 Simen Bjøringsøy Nydalens SK 37:19 +4:07 7:18
8 Håvard Torpe Nydalens SK 38:55 +5:43 7:36
9 Takaya Sakanashi Team Japan 39:25 +6:13 7:42
10 Øyvind Glendrange Årvoll IL 39:39 +6:27 7:45
11 Eirik Aal NTNUI 40:26 +7:14 7:54
12 Simen Smestad Bækkelagets SK 42:01 +8:49 8:13
13 Erik Rosenvold Østmarka OK 43:21 +10:09 8:29
14 Åsulv Stormoen  Kristiansand OK 43:30 +10:18 8:30
15 Monica Wigemyr Oddersjaa SSK 44:06 +10:54 8:37
16 Lea-Rebekka Tonjer Oslostudentenes IK 44:57 +11:45 8:47
17 Sindre Nordhagen NTNUI 45:19 +12:07 8:52
18 Bjørn Solhjem NOTEAM 45:41 +12:29 8:56
19 Inge Ramberg Østmarka OK 46:17 +13:05 9:03
20 Brian A Nielsen  Lillomarka OL 46:55 +13:43 9:10
21 Hans Christian  Falkenberg Stavanger Orienteringsklubb 47:17 +14:05 9:15
22 Morten Berglia Eiker OL 47:24 +14:12 9:16
23 Sven Reidar Tonjer IL Tyrving 47:35 +14:23 9:18
24 Kjell-Christian Markset IL Koll 48:14 +15:02 9:26
25 Svein Wigemyr Oddersjaa SSK 49:07 +15:55 9:36
26 Marek Wolowczyk UNTS Warszawa 50:14 +17:02 9:49
27 Anna-Thekla Tonjer Elverum OK 50:41 +17:29 9:55
28 Jarand Rystad Heming Orientering 50:44 +17:32 9:55
29 Ole Myklemyr Eiker OL 51:05 +17:53 9:59
30 Severin Berglia Modum OL 51:58 +18:46 10:10
31 Anja Wingstedt Halden SK 52:43 +19:31 10:18
32 Pål Rise Nordreisa IL 53:13 +20:01 10:24
33 Robert Micek NOTEAM 53:38 +20:26 10:29
34 Anrgrim Utskarpen Noteam 54:13 +21:01 10:36
35 Audun Fingarsen Elverum OK 55:12 +22:00 10:48
36 Espen Coward OK Sør 57:54 +24:42 11:19
37 Thomas Lie Fredrikstad SK 58:22 +25:10 11:25
38 Tormod Kleppa Lillehammer OK 58:38 +25:26 11:28
39 Magne Lund Net com BIL 1:00:06 +26:54 11:45
40 Pål Tore Svendsen  Team Halaas 1:00:14 +27:02 11:47
41 Ronny Nelson Lardal OL 1:00:43 +27:31 11:52
42 Anne Tine Markseth IL Koll 1:03:39 +30:27 12:27
43 Kjersti Kjeldaas OL Trollo 1:10:26 +37:14 13:47
44 Frode Reiersen Trøsken IL 1:11:49 +38:37 14:03
45 Pirjo Luchsinger Kongsberg OL 1:13:48 +40:36 14:26
46 Rolf Alstad Frol IL 1:14:32 +41:20 14:35
47 Ingrid Urseth Vingelen IL 1:15:13 +42:01 14:43
48 Mari Taraldrud Sentrum OK