Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Norsk O-Festival, mellomdistanse - lørdag

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Norsk O-Festival
Arrangørorganisasjon: Nydalens SK
Dato: fredag 26 juni 2015 - søndag 28 juni 2015

Sprint - fredagMellomdistanse - lørdagMellomdistanse - lørdag (totalt)Langdistanse - søndagLangdistanse - søndag (totalt)

N-åpen

2 070 m, 137 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Ivar Aarseth Nydalens SK 36:16 17:31
Jonas Alstad Frol IL 19:05 9:13
Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 19:16 9:18
Magnus Baklid Konnerud IL 41:07 19:51
Nov Bar-Nathan Lillomarka OL 21:33 10:24
Jan Olav Bergan Kongsberg OL 18:24 8:53
Anne Victoria Birkeland Fossum IF 32:06 15:30
Mathias Birkelund Asker Skiklubb 21:44 10:29
Ida Amundsen Bjørkli Ringerike OL 1:00:44 29:20
Inka Boldingh Debernard NOTEAM 36:13 17:29
Martin Christoffer Borg IL Koll 15:16 7:22
Inger Anne Braarud Halden SK 34:39 16:44
Johan Fredrik Braarud Halden SK 40:27 19:32
Guro Brænden Lillomarka OL 27:08 13:06
Fredrik Bue OL Tønsberg og omegn 28:27 13:44
Ida Kristine Bue OL Tønsberg og omegn 27:53 13:28
Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn 21:08 10:12
Mats Olsen Bye Modum OL 14:58 7:13
Magnus Svaland Dale OL Vallset/Stange 20:17 9:47
Hanna B Damsgaard Hisøy OK 41:54 20:14
Jenny Danevad Fredrikstad SK 18:06 8:44
Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 28:43 13:52
Marte Eger Kongsberg OL 22:03 10:39
Mari Eggen Nydalens SK 32:16 15:35
Tiril Eggen Nydalens SK 21:27 10:21
Aksel Eide Bækkelagets SK 23:10 11:11
Hanna Eline Engløkk Haugesund IL Orientering 31:56 15:25
Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 22:09 10:42
Aksel Tonjer Fingarsen Elverum OK 28:20 13:41
Emil Tonjer Fingarsen Elverum OK 19:39 9:29
Ingunn Fossaas Ringerike OL 51:53 25:03
Karsten Fossaas Ringerike OL 33:37 16:14
Sara Fossaas Ringerike OL 47:38 23:00
Tuva Fossaas Gimle IF 47:40 23:01
Håvard Færden Kolbotn og Skimt OL 36:29 17:37
Tuva B Gjelstad NOTEAM 34:33 16:41
Malin Gjetanger Måren OK 34:58 16:53
Aurora Ness Gundersveen Røyken OL 32:29 15:41
Eskil Hafskjold Nydalens SK 29:03 14:02
Sondre Hafskjold Nydalens SK 29:36 14:17
Magnus Haug Sandnes IL (Rogaland) 24:31 11:50
Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 15:14 7:21
Aksel Nissen Hellerud IL Koll 47:43 23:03
Therese Holmen Snertingdal IF Orientering 35:46 17:16
Oskar Hope Modum OL 22:51 11:02
Tale Nordby Hvenekilde Oppsal Orientering 20:11 9:45
Synne Hvenerkilde NOTEAM 37:04 17:54
Hans Mathias Økern Hågård Stjørdals-Blink Orientering 20:48 10:02
Jonas Fenne Ingierd Bækkelagets SK 19:25 9:22
Emma Aune Jakobsen OK Moss 22:26 10:50
Andrine Jensen Oppsal Orientering 34:32 16:40
Hjalmar Johansson OK Alehof 37:58 18:20
Synne Kjernsmo Røyken OL 32:30 15:42
Natalie Kollerud Lillomarka OL 24:13 11:41
Mathilde R Koren Nydalens SK 32:27 15:40
Jacob Finstad Land IL Tyrving 30:00 14:29
Asbjørn Lande Eidskog OL 33:30 16:11
Anita Langeggen Kongsberg OL 16:10 7:48
Helene Langvik Stang Trøsken IL 53:09 25:40
August Lea Kabbe Nydalens SK 18:59 9:10
Kaisa Lemyre Heming Orientering 21:14 10:15
Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 36:14 17:30
Andreas Strømme Lid TIF Viking 17:56 8:39
Vegard Oseng Liholt Lillomarka OL 36:31 17:38
Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL 25:39 12:23
Marte Lillegraven Langsæter Trøsken IL 18:57 9:09
Ylva Lyshaug Snertingdal IF Orientering 23:52 11:31
Ivar Kleppa Madslien Lillehammer OK 25:45 12:26
Alvin Andersen Maribo Raumar Orientering 35:00 16:54
Eirill Johanne Andersen Maribo Raumar Orientering 34:54 16:51
Eero Martomaa Ås-NMBU Orientering 26:52 12:58
Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 45:48 22:07
Bertine Mjøster Østmarka OK 19:20 9:20
Pernille Nor-Woll Østmarka OK 21:33 10:24
Synne Kvittum Nytrøen Tynset IF 21:38 10:27
Mia Næss Fantoft Modum OL 37:18 18:01
Jørgen Oen-Sivertsen TIF Viking 25:16 12:12
Eskil Olaussen Oppsal Orientering 32:29 15:41
Aurora Oldertrøen Tynset IF 41:05 19:50
Ida Joanne Oldertrøen Tynset IF 43:16 20:54
Erlend Otterlei Østmarka OK 19:16 9:18
Guro Ottesen  Fredrikstad SK 37:20 18:02
Magnus Prytz Nydalens SK 30:00 14:29
Mikkel Rastad Asker Skiklubb 18:56 9:08
Elise Renard Kongsberg OL 22:17 10:45
Mathis Renard Kongsberg OL 37:38 18:10
Astrid Reusch Heming Orientering 30:18 14:38
Ingvild Ringheim Larvik OK 37:14 17:59
Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb 29:05 14:02
Tonje Rykkje Stord Orientering 30:40 14:48
Linea Kalleson Røed Oppsal Orientering 25:19 12:13
Maja Kalleson Røed Oppsal Orientering 25:20 12:14
Embrey Rønnebæk Hamar OK 16:30 7:58
Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 17:17 8:20
Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 16:29 7:57
Johannes Salvesen-Lunde IL Koll 18:15 8:48
Sondre Signesbøen Halden SK 26:31 12:48
Amalie Skjønhaug Fet OL 26:58 13:01
Gaute Skjønhaug Fet OL 25:02 12:05
Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 32:44 15:48
Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 24:02 11:36
Erlend Sommerhein OK Horten 16:24 7:55
Emilie Stenslet Hals Raumar Orientering 21:57 10:36
Eskil Stielstra Sauda Orienteringsklubb 26:46 12:55
Järvi Stielstra Sauda Orienteringsklubb 22:58 11:05
Sven Stielstra Sauda Orienteringsklubb 27:01 13:03
Jon Strand Kongsberg OL 20:36 9:57
Odin Vie Strisland Fossum IF 50:02 24:10
Jesper Vonen Svae Sarpsborg OL 18:45 9:03
Ask Felland Sætnan Fossum IF 18:37 8:59
Knut Kolltveit Sørlie Fossum IF 29:16 14:08
Lisa Sørlien Nittedal OL 19:52 9:35
Robin Sørlien Nittedal OL 21:12 10:14
Marie Thomassen Varegg Fleridrett 24:23 11:46
Even Nygård Thorseng Fossum IF 24:21 11:45
Tollef Tjentland Lardal OL 21:28 10:22
Aina Elisabeth Tirkkonen Toft Nydalens SK 31:05 15:00
Ole Mika Odland Torgersen Bergens TF 20:36 9:57
Ola Mæhre Torjussen Fossum IF 31:00 14:58
Audun Torseth Lillehammer OK 21:10 10:13
Sverre Stuland Tysvær Varegg Fleridrett 26:19 12:42
Eivind Vågsnes Oppsal Orientering 38:49 18:45
Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 21:01 10:09
Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 34:25 16:37
Isak Wilberg Kolbotn IL 35:33 17:10
Jonas Wilsberg NOTEAM 26:41 12:53
Minna Sofie Wingstedt Halden SK 25:15 12:11
Ville Emil Wingstedt Halden SK 24:58 12:03
Maren Winsvold Østmarka OK 48:37 23:29
Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 29:04 14:02
Sofia Øhlckers IL Tyrving 19:49 9:34
Sigmund Ølstad Fet OL 23:31 11:21
Anne Østvold Heming Orientering 18:51 9:06
Einar Østvold Heming Orientering 17:31 8:27
Eimund Øverli Berg Kongsberg OL 27:51 13:27
Christoffer Ånensen Oppsal Orientering 16:45 8:05
Inez Nelson Lardal OL diskvalifisert

D -10

2 450 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Mari Aarseth Nydalens SK 20:53 8:31
Julie Andersen Nydalens SK 29:35 12:04
Marie Beitdokken Porsgrunn OL 28:36 11:40
Elise Nilsen Berg Fossum IF 43:33 17:46
Karin Halsaa Dolven Asker Skiklubb 1:02:56 25:41
Ragna Oline Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 37:32 15:19
Ingrid Marie Ekeland Oddersjaa SSK 40:50 16:40
Tiril Ebon Espedal Nydalens SK 27:58 11:24
Emilie Flø Lillomarka OL 51:35 21:03
Julia Forsgren OK Tyr 27:27 11:12
Mathilde Fossaas Gimle IF 27:44 11:19
Sigrid Schmitt Gran Halden SK 55:02 22:27
Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 28:38 11:41
Elma Sagli Gudim Indre Østfold OK 58:21 23:48
Nora Christine Hansen Røyken OL 38:52 15:51
Maren Henriksen Halden SK 52:57 21:36
Signe Holo Fossum IF 25:43 10:29
Juni Espolin Johnson Bækkelagets SK 42:25 17:18
Tora Kittilsen Freidig 26:35 10:51
Una Kittilsen Freidig 26:59 11:00
Marie Kravdal Gjø-Vard OL 37:36 15:20
Sara Martini Asker Skiklubb 28:27 11:36
Mari Ovidia Ranestad Hamar OK 52:19 21:21
Iril Ringheim Larvik OK 29:55 12:12
Synne Sandven Notodden OL 25:30 10:24
Marie Scheele Nydalens SK 26:40 10:53
Anna Taksdal Ganddal IL 27:04 11:02
Elise Nygård Thorseng Fossum IF 38:32 15:43
Anna Mæhre Torjussen Fossum IF 38:14 15:36
Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 29:29 12:02

D 11-12

2 500 m, 55 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Pia Young Vik Nydalens SK 16:19 6:31
2 Konstanse Moholth Kongsberg OL 21:01 +4:42 8:24
3 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 21:17 +4:58 8:30
4 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 21:23 +5:04 8:33
5 Eline Horten Jordet Vingelen IL 24:15 +7:56 9:42
6 Elin Kjellmann Linköpings OK 26:24 +10:05 10:33
7 Netta Bar-Nathan Lillomarka OL 26:25 +10:06 10:34
8 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 26:56 +10:37 10:46
9 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 27:07 +10:48 10:50
10 Marie Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 27:56 +11:37 11:10
11 Hilde Sogn Haug Fossum IF 29:17 +12:58 11:42
12 Mari Eidsmo Freidig 29:34 +13:15 11:49
13 Aurora Wilkens Jernberg Nydalens SK 29:58 +13:39 11:59
14 Maren Bruserud OL Trollo 30:56 +14:37 12:22
15 Sofie Bergstrøm Halden SK 31:21 +15:02 12:32
16 Maria Kostøl Kristiansand OK 31:28 +15:09 12:35
17 Johanna Sofie Longfjeld Modum OL 32:00 +15:41 12:48
18 Frida Solsrud Nydalens SK 32:23 +16:04 12:57
19 June Munkeby Frol IL 32:26 +16:07 12:58
20 Christine Kure Ås-NMBU Orientering 32:28 +16:09 12:59
21 Selma Færden Kolbotn og Skimt OL 32:39 +16:20 13:03
22 Thea Fagerhaug Raumar Orientering 32:56 +16:37 13:10
23 Diane Ninauve-Jutulstad Bækkelagets SK 33:57 +17:38 13:34
24 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 34:05 +17:46 13:38
25 Mari Brende Fossum IF 34:38 +18:19 13:51
26 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 35:02 +18:43 14:00
27 Mathea Spets Storhov Freidig 36:19 +20:00 14:31
28 Ragnhild Fagerli Næss Raumar Orientering 37:02 +20:43 14:48
29 Ella Berstad Heming Orientering 38:06 +21:47 15:14
30 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 38:26 +22:07 15:22
31 Mina Espolin Johnson Bækkelagets SK 38:47 +22:28 15:30
32 Vida Helland-Hansen IL Tyrving 38:52 +22:33 15:32
33 Kaja Peikli Sandnes IL (Rogaland) 39:09 +22:50 15:39
34 Heidi Kristina Sebjørnsen Fossum IF 39:47 +23:28 15:54
35 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 40:35 +24:16 16:14
36 Eline Andersen Konnerud IL 42:12 +25:53 16:52
37 Silje Elise Husdal Stavanger Orienteringsklubb 44:45 +28:26 17:54
38 Maria Stødle Kristiansand OK 44:48 +28:29 17:55
39 Mille Baastad Berg IL Tyrving 45:37 +29:18 18:14
40 Nora Marie Enerhaugen Ringerike OL 47:24 +31:05 18:57
41 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 48:14 +31:55 19:17
42 Anne Frøisland Vang OL 49:02 +32:43 19:36
43 Trude Markhus Verdal OK 49:21 +33:02 19:44
44 Sigrid Nermoen Østmarka OK 49:24 +33:05 19:45
45 Eileen Bjanes IL Tyrving 50:42 +34:23 20:16
46 Mari Øverby Kongsberg OL 51:02 +34:43 20:24
47 Linnea Holst IL Tyrving 51:44 +35:25 20:41
48 Nora Haakstad Ellingsen Konnerud IL 52:45 +36:26 21:06
49 Elida Sagli Gudim Indre Østfold OK 53:50 +37:31 21:32
50 Lene Hauge Hisøy OK 54:24 +38:05 21:45
51 Noor Dirro-Helu Måren OK 54:37 +38:18 21:50
52 Eline Schjerven Lardal OL 55:25 +39:06 22:10
53 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 1:00:27 +44:08 24:10
54 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 1:10:02 +53:43 28:00
Elise Wærp Hauge Nydalens SK diskvalifisert

D 11-12N

2 270 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Penelope Lea Nydalens SK 19:53 8:45
2 Anna Paulsen Ask Lierbygda OL 22:07 +2:14 9:44
3 Andrea H. Rogndokken Fet OL 22:59 +3:06 10:07
4 Emilie Johansen Sandefjord OK 23:06 +3:13 10:10
5 Johanna Mjelstad TIF Viking 23:17 +3:24 10:15
6 Ane Hjørungdal Vika Hjelmeland OL 24:02 +4:09 10:35
7 Marie Nysæter Skien OK 24:51 +4:58 10:56
8 Lene Johnsen Ikdahl Bodø og Omegn IF Orientering 30:45 +10:52 13:32
9 Malene Berstad Heming Orientering 31:21 +11:28 13:48
10 Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 31:42 +11:49 13:57
11 Tomine Ness Gundersveen Røyken OL 33:05 +13:12 14:34
12 Lerke Hjelseth OL Tønsberg og omegn 36:15 +16:22 15:58
13 Karoline Studsrud Hisøy OK 36:53 +17:00 16:14
14 Silje Gåsvik Narvestad Halden SK 37:17 +17:24 16:25
15 Marte Ulven Jørgensen Asker Skiklubb 37:46 +17:53 16:38
16 Ida Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 43:26 +23:33 19:08
17 Marte Sofie Skrove Ringerike OL 44:33 +24:40 19:37

D 13

3 130 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Oda Scheele Nydalens SK 28:01 8:57
2 Åsne Haavengen Kongsberg OL 29:01 +1:00 9:16
3 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 32:57 +4:56 10:31
4 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 34:44 +6:43 11:05
5 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 36:23 +8:22 11:37
6 Ingrid Lamark Ganddal IL 41:22 +13:21 13:12
7 Tina Kalleson Oppsal Orientering 42:11 +14:10 13:28
8 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 42:21 +14:20 13:31
9 Hedda Sofie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 44:08 +16:07 14:06
10 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 45:01 +17:00 14:22
11 Ingrid Kristine Hansen Sarpsborg OL 47:59 +19:58 15:19
12 Ada Helene Olsen IF Trauma 48:21 +20:20 15:26
13 Mina Schjerven Lardal OL 48:35 +20:34 15:31
14 Malene Nysæter Skien OK 49:43 +21:42 15:53
15 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 50:24 +22:23 16:06
16 Ea Lunøe Nydalens SK 50:59 +22:58 16:17
17 Ina Martini Asker Skiklubb 52:14 +24:13 16:41
18 Iris Holst IL Tyrving 52:32 +24:31 16:47
19 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 53:20 +25:19 17:02
20 Petra Hoveid Asker Skiklubb 54:12 +26:11 17:18
21 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 55:58 +27:57 17:52
22 Randi Marie Glomsrud Stjørdals-Blink Orientering 57:12 +29:11 18:16
23 Dina Marie Salvesen Asker Skiklubb 59:48 +31:47 19:06
24 Live Østvold Heming Orientering 1:00:17 +32:16 19:15
25 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 1:07:07 +39:06 21:26
26 Nina Pedersen Sarpsborg OL 1:21:59 +53:58 26:11
27 Mia Hirsch IF Trauma 1:24:13 +56:12 26:54
Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL diskvalifisert
Alexandra Angvoll Fredrikstad SK diskvalifisert

D 14

3 260 m, 39 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jenny Baklid Konnerud IL 26:48 8:13
2 Tale Strand Kongsberg OL 27:28 +0:40 8:25
3 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 29:18 +2:30 8:59
4 Kaja Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 30:43 +3:55 9:25
5 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 31:10 +4:22 9:33
6 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 31:22 +4:34 9:37
7 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 31:34 +4:46 9:40
8 Malin Hauge Hisøy OK 32:09 +5:21 9:51
9 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 35:13 +8:25 10:48
10 Hanne Eide Rapp Raumar Orientering 35:24 +8:36 10:51
11 Karoline Bjørnerød OK Moss 37:13 +10:25 11:24
12 Marie Oen-Sivertsen TIF Viking 38:01 +11:13 11:39
13 Silje Kregnes Kristiansand OK 38:39 +11:51 11:51
14 Johanne Midttun Systad Nydalens SK 40:11 +13:23 12:19
15 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 40:38 +13:50 12:27
16 Bethina Staulen Fredin Skien OK 40:48 +14:00 12:30
17 Ada Wulfsberg Nydalens SK 42:16 +15:28 12:57
18 Carmen Dirro Måren OK 42:46 +15:58 13:07
19 Kaisa Antonsen Fredrikstad SK 42:50 +16:02 13:08
20 Marie F. Lindløv Jensen Sarpsborg OL 43:52 +17:04 13:27
21 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 44:54 +18:06 13:46
22 Mari Strømme Lid TIF Viking 45:55 +19:07 14:05
23 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 46:15 +19:27 14:11
24 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 47:23 +20:35 14:32
25 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 47:53 +21:05 14:41
26 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 48:02 +21:14 14:44
27 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 48:31 +21:43 14:52
28 Emma Danevad Fredrikstad SK 50:18 +23:30 15:25
29 Ingvild Snuggerud Gjø-Vard OL 54:41 +27:53 16:46
30 Tora Aasheim Nymark Askøy OL 56:14 +29:26 17:14
31 Tonje Malin Rhrich Konnerud IL 56:20 +29:32 17:16
32 Thea Land Konnerud IL 59:43 +32:55 18:19
33 Marte Karine Larsen Kongsberg OL 1:03:25 +36:37 19:27
34 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 1:04:08 +37:20 19:40
35 Anni Saarela Konnerud IL 1:04:34 +37:46 19:48
36 Ragnhild Marie Kristensen Stokke IL 1:08:23 +41:35 20:58
37 Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL 1:33:57 +1:07:09 28:49
Kamilla Lome Hamar OK diskvalifisert
Frida Daler Stokke IL brutt

D 13-16C

2 480 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marion Halvorsen Nustad Øyer-Tretten IF 29:00 11:41
2 Ingrid Bratland Tjernshaugen OK Moss 31:45 +2:45 12:48
3 Vilde Retteraasen Indre Østfold OK 36:39 +7:39 14:46
4 Synne Marie Jenssen Halden SK 37:02 +8:02 14:55
5 Jenny Winsvold Sentrum OK 39:47 +10:47 16:02
6 Inga Cathrin Winsvold Østmarka OK 40:11 +11:11 16:12
7 Anna Austad Sveen Raumar Orientering 42:31 +13:31 17:08
8 Anniken Berger Fet OL 43:17 +14:17 17:27
9 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 55:37 +26:37 22:25
10 Ragnhild Nymo Bohne Varegg Fleridrett 59:41 +30:41 24:03
11 Stina Matland Madsen Fana IL 1:07:09 +38:09 27:04
Lina Pettersen Nydalens SK diskvalifisert

D 13-16N

2 510 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kamilla Studsrud Hisøy OK 42:52 17:04

D 15

3 100 m, 39 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marlin Haavengen Kongsberg OL 29:26 9:29
2 Åsne Holo Fossum IF 30:57 +1:31 9:59
3 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 34:25 +4:59 11:06
4 Ingrid Tandberg Ryan Asker Skiklubb 35:16 +5:50 11:22
5 Aurora Gjølsjø OK Moss 35:19 +5:53 11:23
6 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 35:34 +6:08 11:28
7 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 35:52 +6:26 11:34
8 Hanne Vassend Porsgrunn OL 35:59 +6:33 11:36
9 Pernille Katla Fossum IF 36:11 +6:45 11:40
10 Marie Hansen Sarpsborg OL 36:56 +7:30 11:54
11 Maren Norderud IL Tyrving 37:29 +8:03 12:05
12 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 39:04 +9:38 12:36
13 Helene Eger Kongsberg OL 39:46 +10:20 12:49
14 Lotte Myklemyr Eiker OL 40:28 +11:02 13:03
15 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 41:12 +11:46 13:17
16 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 41:20 +11:54 13:20
17 Inger Marie Rødnes Oppsal Orientering 41:41 +12:15 13:26
18 Thea Sofie Salvesen Asker Skiklubb 42:56 +13:30 13:50
19 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 44:23 +14:57 14:19
20 Andrea Vanebo Kongsberg OL 45:21 +15:55 14:37
21 Hanna Lye Moum Halden SK 45:32 +16:06 14:41
22 Anna Meen Porsgrunn OL 47:44 +18:18 15:23
23 Ida Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 48:25 +18:59 15:37
24 Vibeke Kvistad Dengerud Steinkjer OK 48:46 +19:20 15:43
25 Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb 49:15 +19:49 15:53
26 Lisa Jenssen Halden SK 49:26 +20:00 15:56
27 Ingvild Høydal Nydalens SK 49:36 +20:10 16:00
28 Ragne Munkeby Frol IL 49:50 +20:24 16:04
29 Eli Kolstad Mo OK 50:42 +21:16 16:21
30 Sarah Wøllo Kongsberg OL 55:59 +26:33 18:03
31 Ane Marte Vatn Frol IL 57:34 +28:08 18:34
32 Lin Marte Andorsen Nydalens SK 58:35 +29:09 18:53
33 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 1:00:45 +31:19 19:35
34 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 1:03:09 +33:43 20:22
35 Kaya Dirksen Sauda Orienteringsklubb 1:05:22 +35:56 21:05
36 Tilde Eine Fossum IF 1:09:50 +40:24 22:31
37 Sarah Brynhildsen Wing OK 1:14:36 +45:10 24:03
Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL diskvalifisert
Ingrid Hasaas Fossum IF diskvalifisert

D 16

3 300 m, 50 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anine Lome Hamar OK 29:04 8:48
2 Synne Strand Asker Skiklubb 30:35 +1:31 9:16
3 Ane Dyrkorn Eiker OL 31:22 +2:18 9:30
4 Ragnhild Eide Byåsen IL 31:34 +2:30 9:33
5 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 31:51 +2:47 9:39
6 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 34:01 +4:57 10:18
7 Aurora Moholth Kongsberg OL 35:23 +6:19 10:43
8 Maria Prestbøen Sandefjord OK 36:03 +6:59 10:55
9 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 36:35 +7:31 11:05
10 Thea Dyrkorn Eiker OL 36:38 +7:34 11:06
11 Emma Eithun Paulsen Nittedal OL 37:47 +8:43 11:26
12 Vilde Årøen Lykke Emblem IL 37:55 +8:51 11:29
13 Heidi Therese Wiest Vang OL 38:27 +9:23 11:39
14 Rikke Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 38:39 +9:35 11:42
15 Nora Marie wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 38:48 +9:44 11:45
16 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 40:16 +11:12 12:12
17 Vera Melkild Freidig 43:13 +14:09 13:05
18 Hanne Daltveit Fana IL 43:59 +14:55 13:19
18 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 43:59 +14:55 13:19
20 Jenny Wegebro Umeå OK 45:16 +16:12 13:43
21 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 45:56 +16:52 13:55
22 Marie Bakken Sørensen Freidig 47:29 +18:25 14:23
23 Guri Sandvold Tynset IF 47:39 +18:35 14:26
24 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 48:05 +19:01 14:34
25 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 48:57 +19:53 14:50
26 Rikke Gjeitnes Dahle Molde og Omegn IF 49:31 +20:27 15:00
27 Malin Opøien OL Trollelg 49:32 +20:28 15:00
28 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 49:55 +20:51 15:07
29 Marie Bergstrøm Halden SK 50:11 +21:07 15:12
30 Synne Eikeland Røstadsand Nydalens SK 50:31 +21:27 15:18
31 Silje Moe Fredrikstad SK 51:02 +21:58 15:27
32 Hedvig Vollset Heming Orientering 51:26 +22:22 15:35
33 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 52:41 +23:37 15:57
34 Ane Holm Grøneng Lillehammer OK 52:49 +23:45 16:00
35 Ingrid Aaslund Fet OL 53:11 +24:07 16:06
36 Julia Doubson OUSA 53:25 +24:21 16:11
37 Agnes Irene Longfjeld Modum OL 53:46 +24:42 16:17
38 Runa Almeland Fana IL 54:53 +25:49 16:37
39 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 55:54 +26:50 16:56
40 Guro Karlsen Lillehammer OK 57:47 +28:43 17:30
41 Julie Bakke Fossum IF 57:52 +28:48 17:32
42 Maria Ulseth Sylte Freidig 58:23 +29:19 17:41
43 Marte Bergsland Trøsken IL 1:05:04 +36:00 19:43
44 Mathilde Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:06:24 +37:20 20:07
45 Andrea Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:06:58 +37:54 20:17
46 Yasmin Field South Yorkshire Orienteers 1:21:32 +52:28 24:42
47 Siri Pedersen Sarpsborg OL 1:22:20 +53:16 24:56
Victoria Myklebust Strøm Hedrum OL diskvalifisert
Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF diskvalifisert
Ingrid Bredalen Nittedal OL diskvalifisert

D 15-16B

3 230 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vilde Frydenlund Norling Nydalens SK 42:34 13:10
2 Ingrid Masdal Lillomarka OL 45:27 +2:53 14:04
3 Ingvild Pedersen Bergan Asker Skiklubb 59:10 +16:36 18:19
4 Henriette Olsen IF Trauma 1:07:11 +24:37 20:47
5 Emma Stubberud Nydalens SK 1:23:17 +40:43 25:47

D 17-B

3 230 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 40:26 12:31
2 Stine Holmen Hamar OK 42:19 +1:53 13:06
3 Elin Bergseng Løten o-lag 42:57 +2:31 13:17
4 Kari Lund Nittedal OL 43:56 +3:30 13:36
5 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 45:23 +4:57 14:03
6 Hanne Holmen Snertingdal IF Orientering 46:12 +5:46 14:18
7 Anne Grethe Gustavsen Nittedal OL 51:03 +10:37 15:48
8 Elin Gravningen Stokke IL 51:34 +11:08 15:57
9 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 51:41 +11:15 16:00
10 Trude Kyrkjebø TIF Viking 53:58 +13:32 16:42
11 Nina Birkelund Asker Skiklubb 56:50 +16:24 17:35
12 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 57:04 +16:38 17:40
13 Liv Bente H Friestad Kristiansand OK 57:45 +17:19 17:52
14 Bente Horten Vingelen IL 58:11 +17:45 18:00
15 Ragnhild Skogsrud OL Vallset/Stange 58:31 +18:05 18:06
16 Åse Marit Hansen Nittedal OL 59:04 +18:38 18:17
17 Kari-Ann Victoria Birkeland Fossum IF 1:00:08 +19:42 18:37
18 Anne Moian Nydal Asker Skiklubb 1:00:43 +20:17 18:47
19 Elin Bordøy Hedrum OL 1:01:49 +21:23 19:08
20 Nina Christin Næsheim TIF Viking 1:03:05 +22:39 19:31
21 Marianne Ness Røyken OL 1:03:24 +22:58 19:37
22 Hilde Poppe Fredrikstad SK 1:05:50 +25:24 20:22
23 Hilde Nytun Martinsen Nittedal OL 1:05:57 +25:31 20:25
24 Silje Bjerga Sundli Ganddal IL 1:06:26 +26:00 20:34
25 Inger Nordbye Nybø Konnerud IL 1:06:27 +26:01 20:34
26 Gro Ellegaard Vang OL 1:09:16 +28:50 21:26
27 Hanne Brende Fossum IF 1:10:42 +30:16 21:53
28 Marte Bjørke Sollien OL Toten-Troll 1:12:23 +31:57 22:24
29 Marit Bjørnevik Bodø og Omegn IF Orientering 1:14:37 +34:11 23:06
30 Anne Marie Ekeland Oddersjaa SSK 1:19:17 +38:51 24:32
31 Sølvi Martini Asker Skiklubb 1:19:23 +38:57 24:34
32 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:27:28 +47:02 27:04
33 Hilde Moholth Kongsberg OL 1:31:51 +51:25 28:26
34 Anita Lindvik-Sævareid Os Orienteringsklubb 1:46:05 +1:05:39 32:50
35 Torild Myrli TIF Viking 1:51:11 +1:10:45 34:25
Hege Andersen IL Koll diskvalifisert
Hege Norstad Maribo Raumar Orientering diskvalifisert

D 17-C

2 720 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anne-Sofie Kristiansen Fredrikstad SK 29:15 10:45
2 Liv Tennes Wing OK 34:31 +5:16 12:41
3 Laila Eriksen Blom Fet OL 34:36 +5:21 12:43
4 Oda Eithun Paulsen Nittedal OL 35:57 +6:42 13:13
5 Marit Helene Øderud Fredrikstad SK 37:01 +7:46 13:36
6 Ingunn Lysaker Norbom Konnerud IL 37:43 +8:28 13:51
7 Tale Mæhre Torjussen Fossum IF 38:36 +9:21 14:11
8 Inglin Sognnæs Bergens TF 38:40 +9:25 14:12
9 Gry Staulen Skien OK 38:49 +9:34 14:16
10 Monica Tveit Tjentland Lardal OL 39:09 +9:54 14:23
11 Ingrid Lundin Bergan Kongsberg OL 40:27 +11:12 14:52
12 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 40:50 +11:35 15:00
13 Line Nordhaug Konnerud IL 43:01 +13:46 15:48
14 Marte Kvittum Tangen Tynset IF 43:12 +13:57 15:52
15 Kathrine Tollehaug Eiker OL 44:54 +15:39 16:30
16 Ina Blågestad Indre Østfold OK 45:20 +16:05 16:40
17 Hanne Marthe Østvold Heming Orientering 48:23 +19:08 17:47
18 Heidi Eriksen Larvik OK 49:13 +19:58 18:05
19 Randi Mobråthen Botne SK 49:30 +20:15 18:11
20 Kristin M Kolltveit Fossum IF 49:56 +20:41 18:21
21 Nanna Bergan Raumar Orientering 50:20 +21:05 18:30
22 Nora-Marie Sogn Wiik Lardal OL 50:59 +21:44 18:44
23 Lene Meen Porsgrunn OL 51:27 +22:12 18:54
24 Helle Hundseid IL Tyrving 51:56 +22:41 19:05
25 Kristin Tjernshaugen OK Moss 53:16 +24:01 19:35
26 Elisabeth Espeland Tynset IF 55:08 +25:53 20:16
27 Celine Vik Olsen Larvik OK 55:23 +26:08 20:21
28 Linda Rivedal Sentrum OK 56:22 +27:07 20:43
29 Vera Halsaa Asker Skiklubb 1:02:42 +33:27 23:03
30 Lise Hørtvedt Kongsberg OL 1:03:40 +34:25 23:24
31 Grete Skotte Fossum IF 1:05:17 +36:02 24:00
32 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 1:05:18 +36:03 24:00
33 Ann Mari Studsrud Hisøy OK 1:06:47 +37:32 24:33
34 Ellen Sofie Ruud Eiker OL 1:08:33 +39:18 25:12
35 Sonja Snuggerud Gjø-Vard OL 1:13:53 +44:38 27:09
36 Hildegunn Sagli Gudim Indre Østfold OK 1:13:59 +44:44 27:11
37 Grethe Oen-Sivertsen TIF Viking 1:16:48 +47:33 28:14
38 Lill Birkelund Porsgrunn OL 1:20:34 +51:19 29:37
Julie Bergh Oppsal Orientering diskvalifisert
Anne-Marthe Hansen Fet OL diskvalifisert
Anne-Marit Skaug Halden SK diskvalifisert

D 17-N

2 510 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 June Helen Myklebust Hedrum OL 30:57 12:19
2 Tina Bjørnstad Raumar Orientering 38:47 +7:50 15:27
3 Tove Tesdal Indre Østfold OK 39:14 +8:17 15:37
4 Lene Spilde Hasaas Fossum IF 50:54 +19:57 20:16

D 17-20

3 260 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Eirin Mari Fossøy Notodden OL 41:13 12:38
2 Vibeke Rykkje Varegg Fleridrett 47:06 +5:53 14:26
3 Sara Angell Bakke Lillomarka OL 47:16 +6:03 14:29
4 Therese Sæbø Vik Sandnes IL (Rogaland) 47:33 +6:20 14:35
5 Sandra B. Robertsen OL Tønsberg og omegn 52:23 +11:10 16:04
6 Vilde Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 52:46 +11:33 16:11
7 Mari jensen Aas Nord-Østerdal OK 54:25 +13:12 16:41
8 Elise Ullern IL Tyrving 54:37 +13:24 16:45
9 Veronica Morstøl Øvremo Ålgård Orientering 55:07 +13:54 16:54
10 Martine Løwengreen Fredrikstad SK 59:08 +17:55 18:08
11 Mami Orui Team Japan 1:04:52 +23:39 19:53
12 Naomi Suzuki Team Japan 1:04:56 +23:43 19:55
13 Vilde Bårdsen Hustoft Stavanger Orienteringsklubb 1:44:59 +1:03:46 32:12
Nora Skyttersæter Saugerud Konnerud IL diskvalifisert

D 21-

3 600 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Guro Alexandersen Fredrikstad SK 34:45 9:39
2 Marthe Gløersen OL Tønsberg og omegn 36:16 +1:31 10:04
3 Benedicte Hald Bjørgum Kristiansand OK 36:31 +1:46 10:08
4 Kati Fränti Rasti-Kurikka 39:24 +4:39 10:56
5 Guro Harstad West Anglian Orienteering Club 41:01 +6:16 11:23
6 Celine Renard Kongsberg OL 42:29 +7:44 11:48
7 Rikke Iversen Heming Orientering 42:44 +7:59 11:52
8 Tone Aamli Sundtjønn Lillomarka OL 43:05 +8:20 11:58
9 Jannicke Ødegård OL Tønsberg og omegn 43:08 +8:23 11:58
10 Mathea Gjeitnes Molde og Omegn IF 47:17 +12:32 13:08
11 Ida Katrine Børstad Thoresen Sarpsborg OL 47:21 +12:36 13:09
12 Bjørg Granly NTNUI 47:35 +12:50 13:13
13 Camilla Stridsklev IL Tyrving 48:42 +13:57 13:31
14 Dagny I. Lysaker Raumar Orientering 48:50 +14:05 13:33
15 Tonje Kvamme Dahl Ringerike OL 49:01 +14:16 13:36
16 Nina Jeanette Tollehaug Eiker OL 52:43 +17:58 14:38
17 Sølvi Fossøy Notodden OL 53:37 +18:52 14:53
18 Solveig Sletner Røyken OL 55:14 +20:29 15:20
19 Kjersti Myhre Kongsberg OL 57:12 +22:27 15:53
20 Ingrid Bjørshol Holm Oppsal Orientering 57:50 +23:05 16:03
21 Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK 59:18 +24:33 16:28
22 Nikoline Bromander Fredrikstad SK 1:00:59 +26:14 16:56
23 Ingrid Tronshaug Stokke IL 1:01:07 +26:22 16:58
24 Mariell Arntzen Gneist, IL 1:05:26 +30:41 18:10
25 Goro Tillerås Urset Ås-NMBU Orientering 1:07:25 +32:40 18:43
26 Ida Hope Oslostudentenes IK 1:08:01 +33:16 18:53
27 Pia Skyttersæter Iversen Heming Orientering 1:10:46 +36:01 19:39
28 Stine Austad Raumar Orientering 1:19:06 +44:21 21:58

D 21- kort

2 950 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Silje Uhlen Maurset NTNUI 26:21 8:55
2 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 29:39 +3:18 10:03
3 Oda Wennemo Halden SK 31:42 +5:21 10:44
4 Inger Anita Tollehaug Eiker OL 33:31 +7:10 11:21
5 Cassie Trewin IL Tyrving 34:14 +7:53 11:36
6 Julie Finsrud Lande Eidskog OL 34:31 +8:10 11:42
7 Liv Klemetsaune OL Trollelg 38:04 +11:43 12:54
8 Anne Marthe Peveri Eiker OL 40:06 +13:45 13:35
9 Kristin Sletner Røyken OL 40:10 +13:49 13:36
10 Elin Krogstad Lillomarka OL 40:22 +14:01 13:41
11 Torun Ankjell Nordreisa IL 41:47 +15:26 14:09
12 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 42:12 +15:51 14:18
13 Maren Kopland Modum OL 43:39 +17:18 14:47
14 Else Kristine Lien Løten o-lag 46:11 +19:50 15:39
15 Ingunn Anda Haug Sandnes IL (Rogaland) 47:50 +21:29 16:12
16 Inger Marie Broers Damsgaard Hisøy OK 54:51 +28:30 18:35
17 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 56:06 +29:45 19:01
18 Irene Bakken Måren OK 57:00 +30:39 19:19
19 Kristin Heivoll Søgne og Songdalen OK 1:06:10 +39:49 22:25
20 Sigrid Melander Vie Fossum IF 1:11:38 +45:17 24:16
Anita Hanssen Eiker OL diskvalifisert

D 35-

3 600 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Aasne Fenne Hoksrud Bækkelagets SK 37:50 10:30
2 Siri Hagelia Gjerstad IL 39:52 +2:02 11:04
3 Vigdis Hobøl Oppsal Orientering 43:01 +5:11 11:56
4 Kari Strand Lierbygda OL 44:42 +6:52 12:25
5 Jindriska Milanova KOS Tesla Brno 46:13 +8:23 12:50
6 Anita Beitdokken Porsgrunn OL 50:39 +12:49 14:04
7 Svenja Kernstock Oslostudentenes IK 56:20 +18:30 15:38
8 Kirsti Gimnes Are Oppsal Orientering 56:38 +18:48 15:43
9 Kristin Nergaard Berg Fossum IF 56:46 +18:56 15:46
10 Hanne Stenslet Raumar Orientering 1:01:39 +23:49 17:07
11 Rikke Nørgaard OL Tønsberg og omegn 1:15:07 +37:17 20:51
12 Kristin Jæger Oppsal Orientering 1:29:33 +51:43 24:52

D 40-

3 260 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ellen Kathrine Svendsby Halden SK 30:43 9:25
2 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 30:47 +0:04 9:26
3 Karianne Strømme TIF Viking 32:42 +1:59 10:01
4 Ingrid Undstad Larvik OK 33:07 +2:24 10:09
5 Valborg Madslien Lillehammer OK 34:23 +3:40 10:32
6 Kari Strand Kongsberg OL 34:48 +4:05 10:40
7 Heidi Tronbøl Fet OL 35:30 +4:47 10:53
8 Kari-Ann Ånensen Oppsal Orientering 35:57 +5:14 11:01
9 Birgit Økern Jensen Stjørdals-Blink Orientering 37:28 +6:45 11:29
10 Karianne Katla Fossum IF 38:24 +7:41 11:46
11 Linda Rykkje Stord Orientering 40:15 +9:32 12:20
12 Verena Troi TOL 40:18 +9:35 12:21
13 May Ingela Hope Modum OL 40:36 +9:53 12:27
14 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 40:45 +10:02 12:30
15 Milda Øhlckers IL Tyrving 40:55 +10:12 12:33
16 Linda M. Torper Bystrøm Indre Østfold OK 41:04 +10:21 12:35
17 Kristine Sollien Flaskerud OL Toten-Troll 41:07 +10:24 12:36
18 Kristin Ulven Jørgensen Asker Skiklubb 41:54 +11:11 12:51
19 Kristin Eger Kongsberg OL 42:29 +11:46 13:01
20 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 43:05 +12:22 13:12
21 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 43:27 +12:44 13:19
22 Sara Mathisen Porsgrunn OL 43:36 +12:53 13:22
23 Doris Stien Kaspersen Mo OK 44:41 +13:58 13:42
24 Randi Engløkk Haugesund IL Orientering 45:14 +14:31 13:52
25 Line Nybakken Ås-NMBU Orientering 45:15 +14:32 13:52
26 Ingunn Vangen Lunåsmo Tynset IF 45:46 +15:03 14:02
27 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 47:15 +16:32 14:29
28 Lenka Westin Porsgrunn OL 49:10 +18:27 15:04
29 Paula Berstad Heming Orientering 49:31 +18:48 15:11
30 Marianne Hauge Hisøy OK 50:37 +19:54 15:31
31 Lene Rykkje Varegg Fleridrett 53:27 +22:44 16:23
32 Trude Nysæter Skien OK 59:31 +28:48 18:15
33 Åse Nysæter Skien OK 1:00:27 +29:44 18:32
34 Trude Hansen Berger og Svelvik OL 1:06:09 +35:26 20:17
35 Liv Kristin Omholt Berrefjord Lardal OL 1:12:37 +41:54 22:16
Gøril Eide Byåsen IL diskvalifisert
Vanessa Venema Sauda Orienteringsklubb diskvalifisert

D 45-

3 260 m, 73 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 32:59 10:07
2 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 33:27 +0:28 10:15
3 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 33:38 +0:39 10:19
4 Torunn Spets Storhov Freidig 33:50 +0:51 10:22
5 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 34:13 +1:14 10:29
6 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 34:25 +1:26 10:33
7 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 34:33 +1:34 10:35
8 Jorun Ruud Asker Skiklubb 34:38 +1:39 10:37
9 Torunn økern Jensen Ringerike OL 34:53 +1:54 10:42
10 Isa Heggedal Konnerud IL 35:48 +2:49 10:58
11 Astrid Ruud Nittedal OL 36:13 +3:14 11:06
12 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 36:28 +3:29 11:11
13 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 36:33 +3:34 11:12
14 Nora Skauen IL Tyrving 36:45 +3:46 11:16
15 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 37:13 +4:14 11:24
16 Hanne Lerche Raadal Halden SK 37:46 +4:47 11:35
17 Heidi Arnesen Freidig 38:04 +5:05 11:40
18 Lise Christensen TIF Viking 38:20 +5:21 11:45
19 Ragnhild Balsvik Osterøy IL 38:49 +5:50 11:54
20 Katrine Bakke Fossum IF 39:08 +6:09 12:00
21 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 39:09 +6:10 12:00
22 Mona J. Mølnvik Freidig 39:10 +6:11 12:00
23 Anne Sofie Korsveien Asker Skiklubb 39:24 +6:25 12:05
24 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 39:39 +6:40 12:09
25 Marit B. Eithun Nittedal OL 40:03 +7:04 12:17
26 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 40:18 +7:19 12:21
27 Siri Thortveit Myhre Kristiansand OK 40:25 +7:26 12:23
28 Trine Oldernes Lillomarka OL 40:45 +7:46 12:30
29 Anne Berit Bredholt Sandefjord OK 41:14 +8:15 12:38
30 Kirsti Lysaker Fana IL 42:19 +9:20 12:58
31 Tove Aasheim Askøy OL 42:22 +9:23 12:59
32 Anne-Kristin Kvamme Ringerike OL 42:23 +9:24 13:00
33 Anne Johansson OK Dacke 43:09 +10:10 13:14
34 Sigrid Melkild Freidig 43:20 +10:21 13:17
35 Unn Mette Klopbakken Snertingdal IF Orientering 43:36 +10:37 13:22
36 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 44:20 +11:21 13:35
37 Anett Wallin IL Tyrving 44:30 +11:31 13:39
38 Inger Reinhartsen Kristiansand OK 44:32 +11:33 13:39
39 Kristin Sandven Notodden OL 44:56 +11:57 13:46
40 Ingeborg Øderud Modum OL 45:10 +12:11 13:51
41 Tone Hirsch IF Trauma 45:26 +12:27 13:56
41 Vibeke Lamark Ganddal IL 45:26 +12:27 13:56
43 Kristin Bruserud OL Trollo 46:13 +13:14 14:10
44 Marianne Nummedal Fana IL 47:10 +14:11 14:28
45 Nina Søndmør Hamar OK 48:00 +15:01 14:43
46 Kristin Sørensen Sturla, IF 48:01 +15:02 14:43
47 Hilde Vassend Porsgrunn OL 48:08 +15:09 14:45
48 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 49:30 +16:31 15:11
49 Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL 49:37 +16:38 15:13
50 Ida Syversen Røyken OL 49:48 +16:49 15:16
51 Irene Felde Olaussen Halden SK 50:33 +17:34 15:30
52 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 50:51 +17:52 15:35
53 Anita Stenseth Snertingdal IF Orientering 50:56 +17:57 15:37
54 Stine Arntzen Sandefjord OK 52:28 +19:29 16:05
55 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 53:51 +20:52 16:31
56 Britt Vangen Sandvold Tynset IF 54:57 +21:58 16:51
57 Mari Ann Landsem Melhus Steinkjer OK 55:55 +22:56 17:09
58 Ingrid M. Tenge Ås-NMBU Orientering 56:14 +23:15 17:14
59 Ingunn Schei Ås-NMBU Orientering 57:30 +24:31 17:38
60 Heidi Myklemyr Eiker OL 57:52 +24:53 17:45
61 Elin Marie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 58:01 +25:02 17:47
62 Marianne Reusch Heming Orientering 58:33 +25:34 17:57
63 Mette Wanvik Stjørdals-Blink Orientering 1:00:16 +27:17 18:29
64 Eli Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 1:02:24 +29:25 19:08
65 Sissel Tvedten Kongsberg OL 1:05:30 +32:31 20:05
66 Toril Wiig IL Tyrving 1:05:40 +32:41 20:08
67 Laila Thomassen Modum OL 1:10:58 +37:59 21:46
68 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 1:13:07 +40:08 22:25
69 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 1:14:29 +41:30 22:50
70 Åshild Flatebakken IL Tyrving 1:26:34 +53:35 26:33
71 Jane Rødder Kongsberg OL 1:26:48 +53:49 26:37
Jartrud Steinsli Østmarka OK diskvalifisert
Kristin Falk Fossum IF diskvalifisert

D 45- kort

2 580 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ellinor Johansson OK Alehof 29:25 11:24
2 Hege Solerød Gjø-Vard OL 31:15 +1:50 12:06
3 Heidi Østli Raumar Orientering 32:03 +2:38 12:25
4 Hege Melby Lardal OL 34:53 +5:28 13:31
5 Inger Svaland OL Vallset/Stange 35:10 +5:45 13:37
6 Marianne Myklebust Hamar OK 36:02 +6:37 13:57
7 Hanne Narvestad Halden SK 37:01 +7:36 14:20
8 Eldri Holo Fossum IF 39:13 +9:48 15:12
9 Anne Margrete Hammer Østmarka OK 39:58 +10:33 15:29
10 Anne Karin Thorstensen Oppsal Orientering 43:20 +13:55 16:47
11 Kristine Hjellup Horne IL Tyrving 47:44 +18:19 18:30
12 Ylva Svanberg Helle TIF Viking 47:59 +18:34 18:35
13 Åse Hanne Kristensen Stokke IL 48:46 +19:21 18:54
14 Anniken Ausen Porsgrunn OL 48:48 +19:23 18:54
15 May-lill Damm TIF Viking 50:04 +20:39 19:24
16 Kristin Nilssen Mo OK 55:10 +25:45 21:22
17 Barbara Tebbutt LEI 1:14:33 +45:08 28:53

D 50-

2 670 m, 57 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Gunn-Torill Hokholt Kolbotn og Skimt OL 26:37 9:58
2 Lene Kinneberg Raumar Orientering 27:56 +1:19 10:27
3 Unn Hilde Heggedal Kongsberg OL 27:57 +1:20 10:28
4 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 28:04 +1:27 10:30
5 Anne Grethe Rustad Raumar Orientering 28:17 +1:40 10:35
6 Toril Hallan Lillomarka OL 29:09 +2:32 10:55
7 Solveig Sikkeland IL Tyrving 29:23 +2:46 11:00
8 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 29:45 +3:08 11:08
9 Anne Danielsen Lyn Ski 29:55 +3:18 11:12
10 Ingvild Mulen Kristiansand OK 30:28 +3:51 11:24
11 Grethe K. Løvald Asker Skiklubb 31:09 +4:32 11:40
12 Mona Høiås Sæther Freidig 31:10 +4:33 11:40
13 Hilde Tellesbø Nittedal OL 31:24 +4:47 11:45
14 Heidi Schatvet Notodden OL 31:54 +5:17 11:56
15 Marianne Njåstein IL Tyrving 32:02 +5:25 11:59
16 Tove Strand Måren OK 32:13 +5:36 12:03
17 Sille Winsnes Ås-NMBU Orientering 32:52 +6:15 12:18
18 Tove Heimdal Konnerud IL 32:55 +6:18 12:19
19 Nina Elise Jørgensen Nittedal OL 33:03 +6:26 12:22
20 Else Grandal IL Tyrving 33:23 +6:46 12:30
21 Inger Tone Nygård Egersund OK 34:28 +7:51 12:54
22 Trude Fixdal IL Koll 34:30 +7:53 12:55
23 Gunhild Aamli Sundtjønn Årvoll IL 34:54 +8:17 13:04
24 Randi Jensen Frol IL 35:16 +8:39 13:12
25 Ragnhild Hald Kristiansand OK 35:28 +8:51 13:17
26 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 35:36 +8:59 13:20
27 Bente Landmark Fossum IF 36:34 +9:57 13:41
28 Anne Sæbø Vik Sandnes IL (Rogaland) 37:23 +10:46 14:00
29 Hege Fjellbirkeland IL Gular 38:10 +11:33 14:17
30 Ingrid Nermoen Østmarka OK 38:56 +12:19 14:34
31 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 39:31 +12:54 14:48
32 Marit Johnsen Bodø og Omegn IF Orientering 39:56 +13:19 14:57
33 Irene Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 40:54 +14:17 15:19
34 Gro Hege Ludvigsen Måren OK 41:09 +14:32 15:24
35 Magnhild T. Mølnvik Fossum IF 41:20 +14:43 15:28
36 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 41:48 +15:11 15:39
37 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 41:58 +15:21 15:43
38 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 43:07 +16:30 16:08
39 Helen Gåsvik Lierbygda OL 44:49 +18:12 16:47
40 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 46:16 +19:39 17:19
41 Tove Beate Jelstad Modum OL 48:19 +21:42 18:05
42 Unni Halvorsen Nustad Øyer-Tretten IF 48:52 +22:15 18:18
43 Helen Margrethe Schjelderup Nord-Østerdal OK 48:59 +22:22 18:20
44 Kristin Fleisje Nittedal OL 49:51 +23:14 18:40
45 Yolanda Dirksen Sauda Orienteringsklubb 49:59 +23:22 18:43
46 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering 51:31 +24:54 19:17
47 Sabine Schweiger Yukon O Association 52:03 +25:26 19:29
48 Dagrun Melkild Heming Orientering 53:32 +26:55 20:02
49 Hege Heiberg Hadeland OL 57:56 +31:19 21:41
50 Maria Torgersen Bækkelagets SK 58:46 +32:09 22:00
51 Siw Solstad IL Tyrving 1:00:16 +33:39 22:34
52 Anna Göhlman IL Tyrving 1:01:44 +35:07 23:07
53 Maria Persson Asker Skiklubb 1:06:24 +39:47 24:52
54 Heidi Børstad Sarpsborg OL 1:06:43 +40:06 24:59
55 Barbara Dawson Garingal Orienteers 1:18:52 +52:15 29:32
Ingjerd Vestengen Lillomarka OL diskvalifisert
Kjersti Stræte Ringerike OL brutt

D 55-

2 530 m, 39 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anne Line Nydal Berglia Eiker OL 21:02 8:18
2 Runa Skyttersæter Heming Orientering 24:42 +3:40 9:45
3 Heidi Falck IL Tyrving 25:38 +4:36 10:07
4 Ingeborg Lobben Gjennestad Vegårshei IL 26:48 +5:46 10:35
5 Gunhild Hennum Lierbygda OL 26:53 +5:51 10:37
6 Grete Hovi Skien OK 27:08 +6:06 10:43
7 Lena Gottfridsson Nittedal OL 27:38 +6:36 10:55
8 Helga Haverstad Lierbygda OL 27:56 +6:54 11:02
9 Guri Bjørndal Byåsen IL 28:27 +7:25 11:14
10 Kjersti Rønning Hamar OK 28:35 +7:33 11:17
11 Kari Natvig Nittedal OL 28:48 +7:46 11:23
12 Astrid Waaler Kaas Heming Orientering 29:09 +8:07 11:31
13 Rita Forsström OK Raseborg 29:57 +8:55 11:50
14 Berit Danielsen IL Tyrving 30:03 +9:01 11:52
15 Eldbjørg G. Kalbækken Tynset IF 31:29 +10:27 12:26
16 Lisa Annersand OK Tyr 31:32 +10:30 12:27
17 Berit Berge IL Tyrving 32:01 +10:59 12:39
18 Ingrid Opsahl Bredesen Fossum IF 32:05 +11:03 12:40
19 Wenche Bjørnstad Ringsaker OK 33:04 +12:02 13:04
20 Gerd Fossestøl Nittedal OL 33:06 +12:04 13:04
21 Anne Kjersti Daltveit Fana IL 33:57 +12:55 13:25
22 Turid Ødegård OL Tønsberg og omegn 34:26 +13:24 13:36
23 Gunilla Lärfars Leksands OK 35:04 +14:02 13:51
24 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 35:47 +14:45 14:08
25 Unni Rye Asker Skiklubb 37:53 +16:51 14:58
26 Toril Eine Fossum IF 38:57 +17:55 15:23
27 Marianne Spanli Lierbygda OL 39:52 +18:50 15:45
28 Marianne Bandixen OLG Pfäfikon 40:10 +19:08 15:52
29 Gunn Astrid Jakobsen Fredrikstad SK 40:54 +19:52 16:09
30 Margaret Roseveare Oppsal Orientering 41:17 +20:15 16:19
31 Tove Evensen Mathisen Porsgrunn OL 46:35 +25:33 18:24
32 Turid Giil Rond OL 49:44 +28:42 19:39
33 Inger Schibsted Røyken OL 49:48 +28:46 19:41
34 Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering 51:58 +30:56 20:32
35 Grete Berntsen Måren OK 52:42 +31:40 20:49
36 Maggie Roach SLOWLUX 54:47 +33:45 21:39
37 Lena Hammer Vestre Akers SK 59:44 +38:42 23:36
38 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 1:02:54 +41:52 24:51
Anne Karin Ribe Søgne og Songdalen OK diskvalifisert

D 60-

2 420 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 24:37 10:10
2 Gerd Bjørseth Krokstadøra IL 26:49 +2:12 11:04
3 Gro Solnørdal Rudsbygd IL 28:00 +3:23 11:34
4 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 28:30 +3:53 11:46
5 Elle M. Melbye Heming Orientering 30:05 +5:28 12:25
6 Nina Soligard Bergens TF 30:21 +5:44 12:32
7 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 31:59 +7:22 13:12
8 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 34:12 +9:35 14:07
9 Aud Kjemperud Eiker OL 36:16 +11:39 14:59
10 Inger Finstad Raumar Orientering 36:53 +12:16 15:14
11 Sunniva Johaug Ryen Os IL 37:40 +13:03 15:33
12 Bjørg Ingunn Fjogstad Oppsal Orientering 40:11 +15:34 16:36
13 Lis Dæhli Løten o-lag 41:56 +17:19 17:19
14 Inger Nergaard Stokke IL 42:54 +18:17 17:43
15 Bodil Klakegg Kolbotn og Skimt OL 45:01 +20:24 18:36
16 Ingeborg Bakken Måren OK 47:06 +22:29 19:27
17 Berit Lund Sandefjord OK 47:30 +22:53 19:37
18 Kirsten Bobach Aalborg OK 49:14 +24:37 20:20
19 Siren Greve Bergens TF 50:08 +25:31 20:42
20 Elisabeth Rød Andebu IL 56:56 +32:19 23:31
21 Helga Peveri Eiker OL 59:31 +34:54 24:35

D 65-

2 390 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Strande Ringerike OL 27:08 11:21
2 Ingjerd Sognnæs Bergens TF 31:25 +4:17 13:08
3 Berit Hegdal Bergens TF 33:53 +6:45 14:10
4 Marit Tyldum Rudsbygd IL 37:32 +10:24 15:42
5 Hilary Palmer Notts OC 37:50 +10:42 15:49
6 Anne Elvsaas Mo Røyken OL 38:29 +11:21 16:06
7 Else-Margrethe Bredland Søgne og Songdalen OK 41:26 +14:18 17:20
8 Inger Lindløv OK Moss 42:41 +15:33 17:51
9 Kjersti Tho Stabæk IF 44:03 +16:55 18:25
10 Berit Røste Ringsaker OK 44:40 +17:32 18:41
11 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 44:58 +17:50 18:48
12 Kirsten Bakke Gjø-Vard OL 47:57 +20:49 20:03
13 Sylvia Andersen Elverum OK 48:45 +21:37 20:23
14 Jessica Kathle Måren OK 49:17 +22:09 20:37
15 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 49:45 +22:37 20:48
16 Signe Heivoll Søgne og Songdalen OK 51:37 +24:29 21:35
17 Gry Bruland Vråle Sturla, IF 55:37 +28:29 23:16
18 Astrid Gjelstad Sandefjord OK 56:06 +28:58 23:28
19 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 57:29 +30:21 24:03
20 Kari Vikerhaugen Odal OL - Orientering 57:53 +30:45 24:13
Astri Ese Hole Bergens TF diskvalifisert
Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert

D 70-

2 390 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bjørg Kocbach Bergens TF 32:24 13:33
2 Torid Kvaal Freidig 33:16 +0:52 13:55
3 Katharina Mo Berge Freidig 35:31 +3:07 14:51
4 Birgitte Bekkelund Røyken OL 36:44 +4:20 15:22
5 Ulla Lindhe IK Stern 37:12 +4:48 15:33
6 Marith Brekke Hamar OK 39:21 +6:57 16:27
7 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 40:05 +7:41 16:46
8 Ingrid Lome-Hagman Kolbotn og Skimt OL 41:30 +9:06 17:21
9 Torill Svendsen Lunds OK 41:57 +9:33 17:33
10 Elin Dahlen Ringerike OL 42:14 +9:50 17:40
11 Aase Tove Golden Måren OK 43:21 +10:57 18:08
12 Tea Forberg Rond OL 44:00 +11:36 18:24
13 Odbjørg Nordeng Rudsbygd IL 45:07 +12:43 18:52
14 Synnøve Dalva Bø OL 46:33 +14:09 19:28
15 Ingeborg Bøbel IL Imås 48:04 +15:40 20:06
16 Eva Aalde Freidig 50:48 +18:24 21:15
17 Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK 51:46 +19:22 21:39
18 Onelma Blomhoff Heming Orientering 53:05 +20:41 22:12
19 Eli Klovning Porsgrunn OL 53:47 +21:23 22:30
20 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 54:13 +21:49 22:41
21 Reidun M. Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 57:41 +25:17 24:08
22 Åste Eggen Måren OK 59:24 +27:00 24:51
23 Lajla Tidemann Gjø-Vard OL 1:00:50 +28:26 25:27
24 Kjellaug Hodnekvam Bergens TF 1:05:23 +32:59 27:21
25 Hjørdis Egner Heming Orientering 1:07:12 +34:48 28:07
26 Aud Margret Kirkhorn Måren OK 1:12:18 +39:54 30:15

D 75-

2 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 30:07 14:20
2 Ragnhild Krogvig Kolbotn og Skimt OL 33:03 +2:56 15:44
3 Margith Reppesgård Hedrum OL 36:29 +6:22 17:22
4 Marit Økern Jensen Bærums Skiklub 36:33 +6:26 17:24
5 Tirill Liby Seip OK Skeidi 45:00 +14:53 21:25
6 Gudveig Jørundland OK Sør 45:13 +15:06 21:31
Unni Drage Haugerud IF diskvalifisert

H -10

2 450 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Magnus Alstad Frol IL 26:46 10:55
Erlend Bakke Fossum IF 42:07 17:11
Vebjørn Emil Blindheim Lillomarka OL 36:46 15:00
Christoffer Vang Bobach Aalborg OK 1:06:43 27:13
Eskil Brænden Lillomarka OL 34:40 14:08
Martin Dybvik Stokke IL 50:21 20:33
Simen Gløgård Stensrud Nittedal OL 21:13 8:39
Aksel Holmen Snertingdal IF Orientering 1:09:54 28:31
Heine Elias Husdal Stavanger Orienteringsklubb 46:57 19:09
Felix Johansson OK Alehof 32:27 13:14
Oscar Kjellmann Linköpings OK 50:00 20:24
Ragnar Lande Eidskog OL 37:34 15:20
Håvard Rekve Lian Fossum IF 30:36 12:29
Mathias Linløkken Østmarka OK 27:41 11:17
Tobias Tronbøl Lium Fet OL 30:31 12:27
Kasper Lodgaard Byåsen IL 41:44 17:02
Alf Petter Lynum Freidig 52:24 21:23
Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 32:43 13:21
Vetle Frydenlund Norling Nydalens SK 51:40 21:05
Gaute Nysæter Skien OK 27:15 11:07
Sondre Olaussen Oppsal Orientering 42:56 17:31
Bjørnar Peikli Sandnes IL (Rogaland) 31:16 12:45
Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 28:32 11:38
Johannes Bjørke Sollien OL Toten-Troll 44:51 18:18
Theo Winsents Sæter Måren OK 22:55 9:21
Liam Viggo Wingstedt Halden SK 28:46 11:44
Jonathan Woodhouse Lillomarka OL 22:53 9:20

H 11-12

2 650 m, 90 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK 17:36 6:38
2 Jakub Milan KOS Tesla Brno 21:19 +3:43 8:02
3 Alfred Bjørnerød OK Moss 21:43 +4:07 8:11
4 Arthur Brunborg Nittedal OL 22:52 +5:16 8:37
5 Gaute Bergan Nydalens SK 23:00 +5:24 8:40
6 Niklas Landsem Melhus Steinkjer OK 24:12 +6:36 9:07
7 Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer OK 24:20 +6:44 9:10
8 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 24:24 +6:48 9:12
9 Jonas Myhr Asker Skiklubb 24:53 +7:17 9:23
10 Øyvind Lamark Ganddal IL 25:17 +7:41 9:32
11 Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK 25:42 +8:06 9:41
12 Lars Sigurd Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 25:44 +8:08 9:42
13 Sivert Poppe Fredrikstad SK 25:57 +8:21 9:47
14 Axel Aalde Nydalens SK 26:05 +8:29 9:50
15 Jonas Krogh Oppsal Orientering 26:11 +8:35 9:52
16 Sigurd Vatn Frol IL 26:37 +9:01 10:02
17 Vetle Lysaker Norbom Konnerud IL 26:51 +9:15 10:07
18 Stein Aas Stræte Ringerike OL 27:11 +9:35 10:15
19 Vemund Mølnvik Freidig 27:27 +9:51 10:21
20 Håkon Torseth Lillehammer OK 27:55 +10:19 10:32
21 Ola Meen Porsgrunn OL 28:09 +10:33 10:37
22 Bram Langerød Fossum IF 28:15 +10:39 10:39
23 Vegard Ranestad Hamar OK 28:35 +10:59 10:47
24 Fredrik Møller Stjørdals-Blink Orientering 28:48 +11:12 10:52
25 Peder Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 29:41 +12:05 11:12
26 Ask Olaussen Oppsal Orientering 29:48 +12:12 11:14
27 Oskar Baklid Konnerud IL 29:51 +12:15 11:15
28 Andreas Gjetanger Måren OK 29:59 +12:23 11:18
29 Anders Taraldsen Lillehammer OK 30:26 +12:50 11:29
30 Simen Gravningen Stokke IL 30:46 +13:10 11:36
31 Mats Lindaas Elverum OK 30:52 +13:16 11:38
32 Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering 31:48 +14:12 12:00
33 Martin Størmer-Antonsen Nydalens SK 32:16 +14:40 12:10
34 Sindre Vie Strisland Fossum IF 32:52 +15:16 12:24
35 Vegard Holm Johannesen Kongsberg OL 33:02 +15:26 12:27
36 Sverre Strand Lierbygda OL 33:20 +15:44 12:34
36 Tidemann Lier Indre Østfold OK 33:20 +15:44 12:34
38 Torjus Hoel Bjorå IL Koll 34:20 +16:44 12:57
39 Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) 34:40 +17:04 13:04
40 Per Ingvar Tollehaug Eiker OL 34:49 +17:13 13:08
41 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 35:01 +17:25 13:12
42 Johan Eger Kongsberg OL 35:02 +17:26 13:13
43 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 35:59 +18:23 13:34
44 Eirik Frydenlund Norling Nydalens SK 36:29 +18:53 13:46
45 Kristian Fredriksen Aas Asker Skiklubb 36:36 +19:00 13:48
46 Sigurd Saxe Sandvik Halden SK 36:56 +19:20 13:56
47 Kristoffer Halsnes Indre Østfold OK 37:36 +20:00 14:11
48 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 37:43 +20:07 14:13
49 Elias Stubberud Nydalens SK 38:35 +20:59 14:33
50 Sander Tonjer Fingarsen Elverum OK 38:50 +21:14 14:39
51 Lars Horten Jordet Vingelen IL 38:51 +21:15 14:39
52 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 39:05 +21:29 14:44
53 Eirik Vie Strisland Fossum IF 39:30 +21:54 14:54
54 Christian Fredrik Borg IL Koll 39:49 +22:13 15:01
55 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 42:07 +24:31 15:53
56 Theodor Bjørk Sandefjord OK 42:14 +24:38 15:56
57 Magnus Strømme Lid TIF Viking 42:48 +25:12 16:09
58 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 42:57 +25:21 16:12
59 William Woodhouse Lillomarka OL 43:04 +25:28 16:15
60 Alfred Johansson OK Alehof 43:53 +26:17 16:33
61 Håkon Wedum Lillehammer OK 45:07 +27:31 17:01
62 Jakob Rastad Asker Skiklubb 45:18 +27:42 17:05
63 Harald Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 45:20 +27:44 17:06
64 Jakob Backer-Tellnes Asker Skiklubb 45:21 +27:45 17:06
65 Håvard Birkeland Fossum IF 45:48 +28:12 17:16
66 Børge Nilsen Berg Fossum IF 46:15 +28:39 17:27
67 Vegard Ulseth Sylte Freidig 46:20 +28:44 17:29
68 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 48:37 +31:01 18:20
69 Birk Thorstensen Oppsal Orientering 48:55 +31:19 18:27
70 Anders Klavenes Sandefjord OK 49:38 +32:02 18:43
71 Birk F. Sætnan Fossum IF 50:04 +32:28 18:53
72 Trond Oldernes Lillomarka OL 50:40 +33:04 19:07
73 Jon Erik Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 50:50 +33:14 19:10
74 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 50:58 +33:22 19:13
75 Noah Rølles Issowitsch Røyken OL 51:08 +33:32 19:17
76 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 51:29 +33:53 19:25
77 Ole Edvard Snuggerud Gjø-Vard OL 51:35 +33:59 19:27
78 Arne Bergan Kongsberg OL 52:34 +34:58 19:50
79 Jo Randar Holmøy Hadeland OL 1:00:56 +43:20 22:59
80 Rolf Andreas Berg Nydalens SK 1:01:10 +43:34 23:04
81 Oskar Fossås Ringerike OL 1:03:03 +45:27 23:47
82 Sondre Engebretsen OK Moss 1:03:41 +46:05 24:01
83 Vegard Haug Sandnes IL (Rogaland) 1:04:56 +47:20 24:30
84 Felix R. Hylleseth Sentrum OK 1:05:21 +47:45 24:39
85 Emil Beltramba TOL 1:22:45 +1:05:09 31:13
86 Eirik Nytun Nergård Nittedal OL 1:27:40 +1:10:04 33:04
87 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 1:28:45 +1:11:09 33:29
David Venker Fossum IF diskvalifisert
Andreas Korstad Stjørdals-Blink Orientering diskvalifisert
Jonas Aarseth Nydalens SK diskvalifisert

H 11-12N

2 270 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hallvard Tjentland Lardal OL 18:57 8:20
2 Jørgen Brenna Loennechen Brandval/Kongsvinger OK 23:38 +4:41 10:24
3 Martin Oseng Liholt Lillomarka OL 32:22 +13:25 14:15
4 Gaute Lindaas Elverum OK 34:26 +15:29 15:10
5 Kristoffer Engebretsen Raumar Orientering 1:02:08 +43:11 27:22

H 13

3 130 m, 49 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 24:07 7:42
2 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 25:44 +1:37 8:13
3 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 26:42 +2:35 8:31
4 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 28:50 +4:43 9:12
5 Christopher Engebretsen OK Moss 30:07 +6:00 9:37
6 August Syrdal Øen Heming Orientering 31:13 +7:06 9:58
7 Henrik Reusch Heming Orientering 31:20 +7:13 10:00
8 Ådne Skjærstein IL Tyrving 32:40 +8:33 10:26
9 Adam Conway Guildford Orienteers 33:00 +8:53 10:32
10 Einar Eide Byåsen IL 33:41 +9:34 10:45
11 Joakim Wilkens Jernberg Nydalens SK 34:14 +10:07 10:56
12 Tobias Alstad Frol IL 34:56 +10:49 11:09
13 Felix Finsrud Asker Skiklubb 35:14 +11:07 11:15
14 Birk Bell Lysaker Fana IL 35:23 +11:16 11:18
15 Even Bordal Ringsaker OK 35:35 +11:28 11:22
16 Aksel Mjelstad TIF Viking 35:48 +11:41 11:26
17 Kristian Østermann Heming Orientering 38:55 +14:48 12:26
18 Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering 39:11 +15:04 12:31
19 Tobias Mikael Espedal Nydalens SK 39:22 +15:15 12:34
20 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 39:31 +15:24 12:37
21 Ulrik Hellen TIF Viking 39:43 +15:36 12:41
22 Vetle Drage Kongsberg OL 40:27 +16:20 12:55
23 Iver Ringheim Larvik OK 41:13 +17:06 13:10
24 Mikkel Holt Freidig 41:27 +17:20 13:14
25 Odin Sæther Fredrikstad SK 42:19 +18:12 13:31
26 Eirik Øvstedal Nydalens SK 43:08 +19:01 13:46
27 Marius Bakke Fossum IF 43:11 +19:04 13:47
28 Martin Birkelund Asker Skiklubb 43:54 +19:47 14:01
29 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 43:55 +19:48 14:01
30 Olav Lund Kongsberg OL 44:20 +20:13 14:09
31 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 45:21 +21:14 14:29
32 Mikkel Katla Fossum IF 45:25 +21:18 14:30
33 Henrik R Holt Hedrum OL 46:38 +22:31 14:53
34 Theodor Lier Indre Østfold OK 48:00 +23:53 15:20
35 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 48:18 +24:11 15:25
36 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 50:00 +25:53 15:58
37 Peder Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 52:32 +28:25 16:47
38 Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK 53:25 +29:18 17:03
39 Ferdinand Fremming Heming Orientering 53:55 +29:48 17:13
40 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 55:02 +30:55 17:34
41 Sigurd Amundsen Bjørkli Ringerike OL 56:40 +32:33 18:06
42 Martin Wold Stavrum Frol IL 57:06 +32:59 18:14
43 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 57:30 +33:23 18:22
44 Simen Fritzner Nittedal OL 1:00:52 +36:45 19:26
45 Olav Birkeland Fossum IF 1:04:15 +40:08 20:31
46 Hans Matias Glomsrud Indre Østfold OK 1:50:58 +1:26:51 35:27
47 Sander Bystrøm Indre Østfold OK 1:52:18 +1:28:11 35:52
Kristoffer B. Helminsen Fredrikstad SK diskvalifisert
John Otterlei Østmarka OK brutt

H 14

3 260 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vegard Kittilsen Freidig 26:20 8:04
2 Simen Spets Storhov Freidig 27:14 +0:54 8:21
3 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 27:26 +1:06 8:24
4 David Runde Kristiansand OK 27:40 +1:20 8:29
5 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 28:42 +2:22 8:48
6 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 29:11 +2:51 8:57
7 Anders Vestøl Vegårshei IL 30:04 +3:44 9:13
7 Jo Even Kolstad Freidig 30:04 +3:44 9:13
9 Lars Sandstad Freidig 30:51 +4:31 9:27
10 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 31:53 +5:33 9:46
11 Marius Møller Stjørdals-Blink Orientering 34:46 +8:26 10:39
12 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 36:02 +9:42 11:03
13 Even Karlsen Lillehammer OK 37:08 +10:48 11:23
14 Tomas Milan KOS Tesla Brno 37:31 +11:11 11:30
15 Tore Markhus Verdal OK 39:17 +12:57 12:03
16 Even Gravningen Stokke IL 41:12 +14:52 12:38
17 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 42:22 +16:02 12:59
18 Sivert Sande Kverme Fossum IF 42:41 +16:21 13:05
19 Simen Masdal Lillomarka OL 45:22 +19:02 13:54
20 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 45:41 +19:21 14:00
21 Trygve Nummedal Os Førde IL 47:37 +21:17 14:36
22 Nicolai Harvik Konnerud IL 47:38 +21:18 14:36
23 Ethan Tebbutt LEI 48:37 +22:17 14:54
24 Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL 49:37 +23:17 15:13
25 Jostein Karlsen Lillehammer OK 52:02 +25:42 15:57
26 Anders Horvei Raumar Orientering 52:03 +25:43 15:57
27 Jonas Vindal Wing OK 52:14 +25:54 16:01
28 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 52:26 +26:06 16:05
29 Herman Brunborg Nittedal OL 53:29 +27:09 16:24
30 Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 57:27 +31:07 17:37
31 Even Nygaard Østreng Raumar Orientering 1:00:09 +33:49 18:27
32 Asgeir Espeland Tynset IF 1:13:10 +46:50 22:26
33 Knut Heikki Odland Torgersen Bergens TF 1:28:40 +1:02:20 27:11
Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett diskvalifisert
Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK diskvalifisert
Lars Young Vik Nydalens SK diskvalifisert

H 13-16C

2 480 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tage Rosenlund Varegg Fleridrett 21:37 8:42
2 Andreas Skjelland Hegg Stokke IL 25:05 +3:28 10:06
3 Eirik Andersen Nydalens SK 31:25 +9:48 12:40
4 Simeon Braaten Odal OL - Orientering 33:08 +11:31 13:21
5 Martin Kjos Barkenæs Fet OL 34:10 +12:33 13:46
6 Kristian Strøm Nydalens SK 48:22 +26:45 19:30
7 Olaf Halsaa Dolven Asker Skiklubb 49:29 +27:52 19:57
8 Lars Gåsvik Narvestad Halden SK 50:32 +28:55 20:22
9 Sigurd Paulsen Ask Lierbygda OL 50:41 +29:04 20:26
10 Even Amundsen Bjørkli Ringerike OL 52:25 +30:48 21:08
11 Jens Husby Malvik IL 1:16:54 +55:17 31:00
Martin Thomassen Varegg Fleridrett brutt

H 13-16N

2 510 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kasper Olsen Botne SK 30:05 11:59
2 Mathias Rødde Sandnes IL (Rogaland) 42:00 +11:55 16:43

H 15

3 290 m, 48 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 26:18 7:59
2 Marius Aurebekk Kristiansand OK 30:34 +4:16 9:17
3 Aslak Heimdal Konnerud IL 31:07 +4:49 9:27
4 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 32:05 +5:47 9:45
5 Kristian Pytten Kristiansand OK 33:00 +6:42 10:01
6 Niels Christian Hellerud Halden SK 33:22 +7:04 10:08
7 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 34:24 +8:06 10:27
8 Stian Rykkje Stord Orientering 35:11 +8:53 10:41
9 Olav Torgersen Bækkelagets SK 35:39 +9:21 10:50
10 Simen Eliassen Kvarme Steinkjer OK 36:35 +10:17 11:07
11 Mats Eidsmo Freidig 37:21 +11:03 11:21
12 Emil Størmer Fossum IF 37:33 +11:15 11:24
13 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 38:03 +11:45 11:33
14 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 38:04 +11:46 11:34
15 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 38:16 +11:58 11:37
16 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 38:18 +12:00 11:38
17 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 38:49 +12:31 11:47
18 Jonas Myhre Kristiansand OK 38:58 +12:40 11:50
19 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 39:13 +12:55 11:55
20 Skjalg Nysæter Skien OK 39:43 +13:25 12:04
21 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 39:59 +13:41 12:09
22 Trygve Bø Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 40:02 +13:44 12:10
23 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 40:44 +14:26 12:22
24 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 40:56 +14:38 12:26
25 Vegard Løvli Asker Skiklubb 42:58 +16:40 13:03
26 Peter Gisholt Fossum IF 43:44 +17:26 13:17
27 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 43:45 +17:27 13:17
28 Oskar Arnevik Ringerike OL 47:31 +21:13 14:26
29 Fredrik Sveen Vang OL 49:41 +23:23 15:06
30 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 49:42 +23:24 15:06
31 Oliver Wallin Higgins IL Tyrving 50:10 +23:52 15:14
32 Ole Johan Bråten Vang OL 50:11 +23:53 15:15
33 Kristian Fredrik Lynum Freidig 51:32 +25:14 15:39
34 Torjus Ullern IL Tyrving 52:41 +26:23 16:00
35 Patrick Thomassen Modum OL 53:08 +26:50 16:08
36 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 53:38 +27:20 16:18
37 Trygve Myhr Asker Skiklubb 54:17 +27:59 16:29
38 Sølve Drage Kongsberg OL 54:32 +28:14 16:34
39 William Resvoll Skaug Oppsal Orientering 56:36 +30:18 17:12
40 Sølve Wathne Sandnes IL (Rogaland) 58:09 +31:51 17:40
41 Even Lindaas Elverum OK 58:21 +32:03 17:44
42 Johan Storebakken Hamar OK 1:01:21 +35:03 18:38
43 Are Lodgaard Byåsen IL 1:02:52 +36:34 19:06
44 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 1:03:08 +36:50 19:11
45 Haakon Johann Slang-Sundsetvik Halden SK 1:12:38 +46:20 22:04
46 Elias Øhman Gjø-Vard OL 1:15:57 +49:39 23:05
47 Even Lunde Varteig OL 1:28:22 +1:02:04 26:51
Eskil Frøisland Vang OL diskvalifisert

H 16

3 720 m, 44 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kasper Fosser Heming Orientering 26:35 7:08
2 Oscar Johansson OK Dacke 27:41 +1:06 7:26
3 Einar Melsom Fossum IF 27:53 +1:18 7:29
4 Erling Hjermstad Fossum IF 28:56 +2:21 7:46
5 August Asheim Birkeland Halden SK 29:10 +2:35 7:50
6 Øyvind Hjermstad Fossum IF 30:31 +3:56 8:12
7 Sebastian Daland Kristiansand OK 30:57 +4:22 8:19
8 Sindre R Holt Hedrum OL 32:16 +5:41 8:40
9 Jørgen Baklid Konnerud IL 32:30 +5:55 8:44
10 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 33:13 +6:38 8:55
11 Michael Svoboda Foothills Wanderers Orienteeri 33:27 +6:52 8:59
12 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 34:00 +7:25 9:08
13 Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF 34:24 +7:49 9:14
14 Joar Oldernes Lillomarka OL 34:49 +8:14 9:21
15 Espen Hegstad Krüger Nydalens SK 38:23 +11:48 10:19
16 Mathias Hermstad Freidig 38:56 +12:21 10:27
17 Oskar Spets Storhov Freidig 41:41 +15:06 11:12
18 Sigurd Ranheim Brynestad Ringsaker OK 43:01 +16:26 11:33
19 Joar Gjerdahl Konnerud IL 44:10 +17:35 11:52
20 Oscar Lyngen Frol IL 44:25 +17:50 11:56
21 Sindre Vestengen Lian Lillomarka OL 44:43 +18:08 12:01
22 Even-Johan Kaspersen Mo OK 44:52 +18:17 12:03
23 Erlend Brendstuen Halden SK 45:29 +18:54 12:13
24 Martin Andresen Skotte Fossum IF 45:41 +19:06 12:16
25 Sigurd Landsem Melhus Steinkjer OK 46:52 +20:17 12:35
26 Håkon Thunshelle Øvstedal Nydalens SK 49:03 +22:28 13:11
27 Håvard Olai Solbakken Bodø og Omegn IF Orientering 49:10 +22:35 13:13
28 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 49:15 +22:40 13:14
29 Johan Teodor Westly Asker Skiklubb 50:46 +24:11 13:38
30 Samuel Braaten Odal OL - Orientering 54:15 +27:40 14:35
31 Jørgen Rannem Halse Steinkjer OK 58:01 +31:26 15:35
32 Nicholas Wilson LEI 1:01:08 +34:33 16:26
33 Marius Ekrem Finstad Bodø og Omegn IF Orientering 1:01:52 +35:17 16:37
34 Håkon Lund Kongsberg OL 1:03:06 +36:31 16:57
35 Håvard Rokkan Mo OK 1:04:00 +37:25 17:12
36 Børge Brenås Varteig OL 1:04:48 +38:13 17:25
37 Leif Blake Yukon O Association 1:05:49 +39:14 17:41
38 Axel Hoveid Asker Skiklubb 1:09:03 +42:28 18:33
39 Benjamin Aasen Sarpsborg OL 1:13:12 +46:37 19:40
40 Haakon Johannesen Indre Østfold OK 1:15:58 +49:23 20:25
Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK diskvalifisert
Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF diskvalifisert
Sivert Sem Steinkjer OK diskvalifisert
Andreas Glomsrud Stjørdals-Blink Orientering diskvalifisert

H 15-16B

3 230 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sindre Bråten Vegårshei IL 33:01 10:13
2 Magnus Gjerstad Osterøy IL 45:09 +12:08 13:58
3 Emil Bjørnstad Strand Raumar Orientering 53:46 +20:45 16:38

H 17-B

3 230 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anders Nybø Konnerud IL 37:28 11:35
2 Ove Kjetså Otra IL 38:14 +0:46 11:50
3 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 38:55 +1:27 12:02
4 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 39:05 +1:37 12:06
5 Terje Brende Fossum IF 40:47 +3:19 12:37
6 Magne Aas Asker Skiklubb 41:23 +3:55 12:48
7 Gunnar Pedersen Asker Skiklubb 41:39 +4:11 12:53
8 Tobias R. Hylleseth Sentrum OK 42:16 +4:48 13:05
9 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 43:45 +6:17 13:32
10 Mads Lillevold Ås-NMBU Orientering 45:04 +7:36 13:57
11 Robert Hafsrød Oppsal Orientering 45:33 +8:05 14:06
12 Haakon Dolven Asker Skiklubb 46:11 +8:43 14:17
13 Leif Jordet Vingelen IL 47:18 +9:50 14:38
14 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 48:31 +11:03 15:01
15 Ove Hildrum Lillomarka OL 49:35 +12:07 15:21
16 Leif Arne Nytrøen Tynset IF 50:41 +13:13 15:41
17 Magnus Beitdokken Porsgrunn OL 50:47 +13:19 15:43
18 Øystein Melby Vang OL 51:24 +13:56 15:54
19 Sondre Østbye Elverum OK 51:50 +14:22 16:02
20 Kjetil Jacobsen Hamar OK 53:00 +15:32 16:24
21 Tony Halsall Otra IL 55:46 +18:18 17:15 Last ned GPS-spor i gpx-format
22 Tom André Alstadsæther Notodden OL 56:26 +18:58 17:28
23 Martin Kaspersen Mo OK 57:22 +19:54 17:45
24 Trond Retteraasen Indre Østfold OK 57:52 +20:24 17:54
25 Ole Jakob Ottestad Halden SK 57:54 +20:26 17:55
26 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 58:43 +21:15 18:10
27 Thor Vollset Heming Orientering 1:04:02 +26:34 19:49
28 Jarle Rogndokken Fet OL 1:05:25 +27:57 20:15
29 Arild Svihus Ganddal IL 1:09:27 +31:59 21:30
30 Bjørn A Friestad Kristiansand OK 1:09:43 +32:15 21:35
31 Kenneth Dybvik Stokke IL 1:10:35 +33:07 21:51
32 Glenn Ekholdt Hilleren Eiker OL 1:12:17 +34:49 22:22
33 Pål Espen Nordhaug Konnerud IL 1:20:34 +43:06 24:56

H 17-C

2 720 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Per Jarle Eikeland OL Tønsberg og omegn 29:27 10:49
2 Marius Holmen Snertingdal IF Orientering 31:08 +1:41 11:26
3 Børge Taraldsen Lillehammer OK 31:38 +2:11 11:37
4 Roger Østvold Heming Orientering 33:17 +3:50 12:14
5 Sten Øivind Bjerke Larvik OK 34:42 +5:15 12:45
6 Sindre Lobben Modum OL 34:56 +5:29 12:50
7 Espen Ekholt Berg Kongsberg OL 35:31 +6:04 13:03
8 Lars-Erik Østerud Eiker OL 37:06 +7:39 13:38
9 Anders Espenes Varteig OL 38:11 +8:44 14:02
10 Geir Egil Norbom Konnerud IL 39:50 +10:23 14:38
11 Harald Aulie IL Koll 42:10 +12:43 15:30
12 Kristoffer Nylund Eiker OL 44:15 +14:48 16:16
13 Stig Hjelseth OL Tønsberg og omegn 51:46 +22:19 19:01
14 Torbjørn Barikmo Kongsberg OL 52:35 +23:08 19:19
15 Roy Roger Espenes Varteig OL 52:57 +23:30 19:28
16 Claus Fritzner Nittedal OL 1:01:30 +32:03 22:36
17 Svein-Tore Gåsvik Narvestad Halden SK 1:02:41 +33:14 23:02
18 Nils-Henrik Pedersen Hisøy OK 1:08:43 +39:16 25:15
19 Trygve Jan Bjerke Hamar OK 1:22:34 +53:07 30:21
Jan Magne Gundersveen Røyken OL diskvalifisert
Kinne H. Hogeweg Modum OL diskvalifisert

H 17-N

2 510 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Markus Heide Modum OL 22:08 8:49
2 Stian Lillegård Lillomarka OL 25:14 +3:06 10:03
3 Morten Engebretsen Raumar Orientering 27:41 +5:33 11:01

H 17-20

3 600 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Håvard Nummedal Os Førde IL 37:57 10:32
2 Are Wigaard Oppsal Orientering 39:18 +1:21 10:55
3 Henrik Chr. Hirsch IF Trauma 41:34 +3:37 11:32
4 Lars Bredalen Nittedal OL 43:55 +5:58 12:11
5 Vetle Reinhartsen Kristiansand OK 49:03 +11:06 13:37
6 Lars Gustav Rogne Nittedal OL 55:15 +17:18 15:20
7 Fredrik Studsrud Hisøy OK 1:00:53 +22:56 16:54
8 Ove Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 1:00:55 +22:58 16:55
9 Euan Tebbutt LEI 1:02:15 +24:18 17:17
10 Peter Martinus Freyborg Uran Gimle IF 1:04:30 +26:33 17:55
11 Arvid Nelson Lardal OL 1:05:23 +27:26 18:09
Simon Nysæter Skien OK diskvalifisert
Jørgen Teigen Søgård Kongsberg OL diskvalifisert
Håkon Blågestad Indre Østfold OK diskvalifisert

H 21-

4 230 m, 39 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Damien Renard Kongsberg OL 32:25 7:39
2 Gunnar A Fiskum NTNUI 37:56 +5:31 8:58
3 Erik Trøen Modum OL 37:57 +5:32 8:58
4 Fredrik Rosenberg NTNUI 38:58 +6:33 9:12
5 Christian F Schive Halden SK 39:20 +6:55 9:17
6 Øyvind Steinbekken Odal OL - Orientering 39:22 +6:57 9:18
7 Sondre Sande Gullord NTNUI 40:00 +7:35 9:27
8 Bjørn Tore Mathisen IL Tyrving 40:36 +8:11 9:35
9 Gustav Fiskum NTNUI 40:51 +8:26 9:39
10 Sindre Fjogstad Oppsal Orientering 41:40 +9:15 9:51
11 Håvard Krey Hansen OK Silsand 42:08 +9:43 9:57
12 Terje Faugstad Bjertnes NTNUI 42:15 +9:50 9:59
13 Tor Andreas Andersen Halden SK 42:19 +9:54 10:00
14 Erlend Nydal NTNUI 42:20 +9:55 10:00
15 Øyvind Lund Raumar Orientering 42:26 +10:01 10:01
16 Ola Lesteberg Kongsberg OL 43:52 +11:27 10:22
17 Morten Bjerga Sundli Ganddal IL 44:09 +11:44 10:26
18 Eskil Sande Gullord Raumar Orientering 44:27 +12:02 10:30
19 Magnus Kyrkjebø TIF Viking 44:41 +12:16 10:33
20 Halvor Lund Freidig 44:43 +12:18 10:34
21 Morten Nilstad Pettersen IL Tyrving 45:02 +12:37 10:38
22 Audun Hokholt Kolbotn og Skimt OL 45:07 +12:42 10:39
23 Sindre Bæk Løten o-lag 46:30 +14:05 10:59
24 Erik Stordal Asker Skiklubb 47:23 +14:58 11:12
25 Jan Fredrik Helgaker Fossum IF 47:29 +15:04 11:13
26 Stein Arve Skjaker Hadeland OL 48:04 +15:39 11:21
27 Eirik Holth Johannessen Røyken OL 48:54 +16:29 11:33
28 Vegard Østlid Bagstevold Kongsberg OL 50:23 +17:58 11:54
29 Kristian Frafjord Haarr Ganddal IL 50:31 +18:06 11:56
30 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 53:31 +21:06 12:39
31 Kristoffer Nesland NTNUI 55:58 +23:33 13:13
32 Halvor Steinsholt Ås-NMBU Orientering 56:53 +24:28 13:26
33 Fredrik Larsen Indre Østfold OK 58:51 +26:26 13:54
34 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:10:25 +38:00 16:38
35 Halvor Aurmo Heming Orientering 1:12:44 +40:19 17:11
36 Henrik Kvikne Hansen Stavanger Orienteringsklubb 1:37:15 +1:04:50 22:59
37 Sturle Nordeide Gneist, IL 1:48:44 +1:16:19 25:42
Erin Schrim OUSA diskvalifisert
Ruben Olsen OK Silsand brutt

H 21- kort

3 210 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Morten Severin Saue NTNUI 26:50 8:21
2 Marius Øie Løten o-lag 26:58 +0:08 8:24
3 Juha Fränti Rasti-Kurikka 28:15 +1:25 8:48
4 Siggen Ytrehus Bø OL 29:01 +2:11 9:02
5 Stig Dalsøren Kristiansand OK 30:10 +3:20 9:23
6 Klaus Klausen Espedal NTNUI 31:52 +5:02 9:55
7 Geir Strande Syrrist Ringerike OL 33:09 +6:19 10:19
8 Bård Kolås Løten o-lag 37:03 +10:13 11:32
9 Øyvind Hung Strande Ringerike OL 39:21 +12:31 12:15
10 Bjørnar André Haug Sandnes IL (Rogaland) 41:49 +14:59 13:01
11 Even Erlien Gjø-Vard OL 42:14 +15:24 13:09
12 Håvard Sandvoll Ask Lierbygda OL 43:19 +16:29 13:29
13 Tor Ringstad Hedrum OL 43:24 +16:34 13:31
14 Knut Ivar Vestli Ål IL 45:21 +18:31 14:07
15 Henrik Mårtensson Modum OL 46:26 +19:36 14:27
16 Donatas Kontautas OK Moss 46:44 +19:54 14:33
17 Einar Klavenes Sandefjord OK 47:41 +20:51 14:51
18 Oddbjørn Krage Sarpsborg OL 49:12 +22:22 15:19
19 Håkon Gaute Kvamme Oppsal Orientering 50:49 +23:59 15:49
20 Lenny Viking Enström Oslostudentenes IK 57:28 +30:38 17:54
21 Magnus Zachariasen Oppsal Orientering 59:23 +32:33 18:29
22 Roger Hagen Sandefjord OK 1:01:35 +34:45 19:11
23 Rudi B Olsen Lillomarka OL 1:02:08 +35:18 19:21
24 Sindre Valsgård Indre Østfold OK 1:14:46 +47:56 23:17
Sigurd Nørstebøen Nittedal OL diskvalifisert
Patrick Tschopp OLV Luzern diskvalifisert

H 35-

4 230 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jostein F. Tellnes Asker Skiklubb 38:00 8:59
2 Pavel Milan KOS Tesla Brno 44:27 +6:27 10:30
3 Kjell Arne Håland OK Sør 45:40 +7:40 10:47
4 Stefan Kernstock Oslostudentenes IK 51:29 +13:29 12:10
5 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 52:53 +14:53 12:30
6 Helge Bakkehøi Østmarka OK 52:55 +14:55 12:30
7 Jon Kjenseth Heming Orientering 53:33 +15:33 12:39
8 Claus Bobach Aalborg OK 54:38 +16:38 12:54
9 Hans Egefalk Hagaby GoIF 55:35 +17:35 13:08
10 Stian Overskeid Indre Østfold OK 58:32 +20:32 13:50
11 Morten Vilbo Sørum Raumar Orientering 1:00:11 +22:11 14:13
12 Erik Rytter Jakobsen OK Moss 1:01:53 +23:53 14:37
13 Petter Oen-Sivertsen TIF Viking 1:05:31 +27:31 15:29
Fredrik Campbell Almby diskvalifisert
Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering diskvalifisert

H 40-

4 090 m, 49 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn Erik Glomsrud Indre Østfold OK 34:55 8:32
2 Pål Kittilsen Freidig 35:02 +0:07 8:33
3 Espen Danevad Fredrikstad SK 35:11 +0:16 8:36
4 Steinar Lande Bø OL 36:25 +1:30 8:54
5 Charles Halaas Fossum IF 36:39 +1:44 8:57
6 Frode Nysæter Skien OK 36:40 +1:45 8:57
7 Espen Røste Kongsberg OL 36:46 +1:51 8:59
8 Harald Bakke Fossum IF 37:04 +2:09 9:03
9 Jon Arne Glomsrud Stjørdals-Blink Orientering 37:34 +2:39 9:11
10 Torbjørn Blom-hagen Fossum IF 37:52 +2:57 9:15
11 Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL 39:00 +4:05 9:32
12 Tor Brenna Nittedal OL 40:09 +5:14 9:48
12 Thomas Bedin Indre Østfold OK 40:09 +5:14 9:48
14 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 40:18 +5:23 9:51
15 Ole Petter Kjerkreit Steinkjer OK 40:44 +5:49 9:57
16 Rune Blågestad Indre Østfold OK 42:07 +7:12 10:17
17 Olav Eide Oslostudentenes IK 42:33 +7:38 10:24
18 Eirik Jørgensen Asker Skiklubb 43:08 +8:13 10:32
19 Gisle Nysæter Skien OK 43:09 +8:14 10:33
20 Johs Hjelmstad Bækkelagets SK 43:21 +8:26 10:35
21 Henning Bratland Carlsen OK Moss 43:28 +8:33 10:37
22 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 44:07 +9:12 10:47
23 Gunnar Vatn Frol IL 44:25 +9:30 10:51
24 Jens Tjentland Lardal OL 44:40 +9:45 10:55
25 Svein Anders Melhus Steinkjer OK 45:10 +10:15 11:02
26 Øystein Rastad Asker Skiklubb 45:24 +10:29 11:06
27 Bjørn Hauge Fet OL 45:31 +10:36 11:07
28 Jan Anders Istad Asker Skiklubb 46:25 +11:30 11:20
29 Anders Sollien OL Toten-Troll 46:49 +11:54 11:26
30 Christopher Rolsdorph Grue IL 47:13 +12:18 11:32
31 Øystein Husby Malvik IL 48:04 +13:09 11:45
32 Audun Bjerknes Måren OK 48:18 +13:23 11:48
33 Magne Sæther Fredrikstad SK 48:34 +13:39 11:52
34 Jørn-Are Longfjeld Modum OL 49:38 +14:43 12:08
35 Dag Arne Lier Indre Østfold OK 51:19 +16:24 12:32
36 Vegard Spiten Kongsberg OL 51:34 +16:39 12:36
37 Anders Færden Kolbotn og Skimt OL 51:51 +16:56 12:40
38 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 53:20 +18:25 13:02
39 Pål Thomassen Varegg Fleridrett 53:39 +18:44 13:07
40 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 55:21 +20:26 13:31
41 Martin Øhman Gjø-Vard OL 58:41 +23:46 14:20
42 Jon-Kåre Hansen TIF Viking 59:03 +24:08 14:26
43 Runar Stang Trøsken IL 59:59 +25:04 14:39
44 Per Kristian Ramstad Fet OL 1:02:31 +27:36 15:17
45 Geir Johan Andersen Raumar Orientering 1:02:47 +27:52 15:21
46 Sander Stielstra Sauda Orienteringsklubb 1:10:34 +35:39 17:15
47 Tormod Kleppa Lillehammer OK 1:18:22 +43:27 19:09
48 Leif Erik Havnen Røyken OL 1:30:50 +55:55 22:12
Frode Bakkehøi Østmarka OK diskvalifisert

H 45-

4 130 m, 115 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjetil Bjørlo Halden SK 33:53 8:12
2 Erik Haug Stokke IL 34:03 +0:10 8:14
3 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 34:32 +0:39 8:21
4 Tomas Eidsmo Freidig 34:51 +0:58 8:26
5 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 35:57 +2:04 8:42
6 Andreas Sylte Freidig 36:12 +2:19 8:45
7 Helge Gisholt OK Skeidi 36:19 +2:26 8:47
8 Henning Røberg Nittedal OL 36:42 +2:49 8:53
9 Odd Wallum Sävedalens AIK 37:15 +3:22 9:01
10 Svein Nygård Lillomarka OL 37:23 +3:30 9:03
11 Jon-Anders Bordal Ringsaker OK 37:32 +3:39 9:05
12 Tore Bredalen Nittedal OL 37:40 +3:47 9:07
13 Lars Enerhaugen Modum OL 38:09 +4:16 9:14
14 Espen Bergstrøm Halden SK 38:41 +4:48 9:21
15 Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) 38:44 +4:51 9:22
16 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 38:47 +4:54 9:23
17 Odd Strand Kongsberg OL 38:56 +5:03 9:25
18 Bjørnar Olsrød Stokke IL 38:59 +5:06 9:26
19 Henning Martinsen Fredrikstad SK 39:44 +5:51 9:37
20 Sigmund Vister Indre Østfold OK 40:20 +6:27 9:45
21 Håvard Hågård Stjørdals-Blink Orientering 40:26 +6:33 9:47
22 Einar Gisholt Fossum IF 40:56 +7:03 9:54
23 Eivind Lande Eidskog OL 41:18 +7:25 10:00
24 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 41:19 +7:26 10:00
25 Peder Natvig IL Koll 41:33 +7:40 10:03
26 Frank Løwengreen Fredrikstad SK 42:31 +8:38 10:17
27 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 42:41 +8:48 10:20
28 Knut Harald Hylleseth Sentrum OK 42:58 +9:05 10:24
29 Tore Nymark Askøy OL 43:01 +9:08 10:24
30 Dag Helland-Hansen IL Tyrving 43:07 +9:14 10:26
31 Arild Andresen Fossum IF 43:22 +9:29 10:30
32 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 43:24 +9:31 10:30
33 Odd-Ivan Lorentsen OK Silsand 43:25 +9:32 10:30
34 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 43:43 +9:50 10:35
35 Kimme Arnesen Heming Orientering 44:22 +10:29 10:44
35 Øyvind Mikkelsen Kristiansand OK 44:22 +10:29 10:44
37 Espen Wigaard Oppsal Orientering 45:01 +11:08 10:53
38 Christian Grotnes IL Tyrving 45:17 +11:24 10:57
39 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 45:31 +11:38 11:01
40 Terje Blindheim Lillomarka OL 45:45 +11:52 11:04
41 Tor Ivar Christiansen OL Tønsberg og omegn 45:50 +11:57 11:05
42 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 45:53 +12:00 11:06
43 Christian Gløgård Nittedal OL 45:55 +12:02 11:07
44 Per Øivind Eger Kongsberg OL 45:57 +12:04 11:07
45 Trond Sigvald Hetland Kolbotn og Skimt OL 46:11 +12:18 11:10
46 Hans Jevanord Fossum IF 46:27 +12:34 11:14
47 Anders Kristian Holt Hedrum OL 46:54 +13:01 11:21
48 Henrik Ottesen Stord Orientering 47:05 +13:12 11:24
49 Christian Jomaas Fossum IF 47:17 +13:24 11:26
50 Øyvind Flaatten OK Skeidi 47:23 +13:30 11:28
51 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 47:31 +13:38 11:30
51 Jørn Moe Fet OL 47:31 +13:38 11:30
53 Pål Winsents Måren OK 47:38 +13:45 11:32
54 Rune Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 47:39 +13:46 11:32
55 Asle Sagli Gudim Indre Østfold OK 47:46 +13:53 11:33
56 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 47:57 +14:04 11:36
57 Stig Melling Ringerike OL 48:01 +14:08 11:37
58 Bjørn Martini Asker Skiklubb 48:11 +14:18 11:40
58 Per Erik Larsen Sandefjord OK 48:11 +14:18 11:40
60 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 48:20 +14:27 11:42
61 Bernt Brynhildsen Wing OK 48:41 +14:48 11:47
62 Oddvar Taksdal Ganddal IL 48:45 +14:52 11:48
63 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 48:48 +14:55 11:48
64 Morten Rannem Fossum IF 49:17 +15:24 11:55
65 Gard Antonsen Fredrikstad SK 49:30 +15:37 11:59
66 Ivar Mølnvik Fossum IF 49:34 +15:41 12:00
67 Trond-Henry Skjønsfjell Nordreisa IL 49:50 +15:57 12:03
68 Ronny Rykkje Varegg Fleridrett 49:51 +15:58 12:04
69 Bjart Are Hellen TIF Viking 49:53 +16:00 12:04
70 Gernot Doppelhofer Varegg Fleridrett 50:04 +16:11 12:07
71 Itsuki Kunisawa Team Japan 50:12 +16:19 12:09
72 Nils Ragnar Liholt Lillomarka OL 50:32 +16:39 12:14
73 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 51:23 +17:30 12:26
74 John Arvid Djupesland Haugesund IL Orientering 51:37 +17:44 12:29
75 Thorbjørn Værp Kristiansand OK 51:55 +18:02 12:34
76 Eilert B Aamodt Oppsal Orientering 52:26 +18:33 12:41
77 Espen Messel IL Koll 53:09 +19:16 12:52
78 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 53:17 +19:24 12:54
79 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 53:34 +19:41 12:58
80 Vidar Gjelstad Sandefjord OK 53:42 +19:49 13:00
81 Håkon Brynjulfsen OK Silsand 54:21 +20:28 13:09
82 Geir Henrik Hirsch IF Trauma 54:23 +20:30 13:10
83 Christian Reusch Heming Orientering 54:38 +20:45 13:13
84 Paul Torvund Østmarka OK 54:48 +20:55 13:16
85 Erik Lundgård Vang OL 54:51 +20:58 13:16
86 Harald Eide-Fredriksen Heming Orientering 55:04 +21:11 13:20
87 Bjørn Axel Gran Halden SK 56:15 +22:22 13:37
88 Øyvind Solli Fet OL 59:51 +25:58 14:29
89 Gudmund Jenssen Halden SK 1:00:16 +26:23 14:35
90 Hans Otto Øverby Kongsberg OL 1:01:03 +27:10 14:46
91 Kjetil Damm TIF Viking 1:01:16 +27:23 14:50
92 Pål Angvoll Fredrikstad SK 1:02:54 +29:01 15:13
93 Arnfinn Moe Fredrikstad SK 1:03:22 +29:29 15:20
94 Svein Otterlei Østmarka OK 1:03:26 +29:33 15:21
95 Atle Wøllo Kongsberg OL 1:03:59 +30:06 15:29
96 Anders Flågen Heming Orientering 1:04:03 +30:10 15:30
97 Rune Sørensen Sturla, IF 1:06:05 +32:12 16:00
98 Viggo Eriksen Fossum IF 1:06:19 +32:26 16:03
99 Bård Øyvind Solberg Stjørdals-Blink Orientering 1:06:36 +32:43 16:07
100 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 1:08:34 +34:41 16:36
101 Øystein Wiggen Byåsen IL 1:09:42 +35:49 16:52
102 Stein H. Hagen Fossum IF 1:12:32 +38:39 17:33
103 Tor Olsen IF Trauma 1:13:17 +39:24 17:44
104 Stig Mjelstad TIF Viking 1:22:46 +48:53 20:02
105 Harald Storrønning Byåsen IL 1:22:50 +48:57 20:03
106 Inge Hauge Hisøy OK 1:25:49 +51:56 20:46
107 Torkel Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:29:43 +55:50 21:43
108 Bård Moum Halden SK 1:56:23 +1:22:30 28:10
Pål Sommerhein OK Horten diskvalifisert
Stein Mella Oppsal Orientering diskvalifisert
Sten Åge Nygårdseter Vegårshei IL diskvalifisert
Sven Arne Gylterud Fossum IF diskvalifisert
Helge Rosenlund Varegg Fleridrett diskvalifisert
Lars Baklid Konnerud IL diskvalifisert
Tom Kristensen Larvik OK brutt

H 45- kort

2 950 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jørn Myrland Notodden OL 25:52 8:46
2 Jens Even Storhov Freidig 26:21 +0:29 8:55
3 Espen Svae Sarpsborg OL 28:00 +2:08 9:29
4 Rune Engehult Notodden OL 28:28 +2:36 9:38
5 Andreas Huber Hamar OK 30:38 +4:46 10:23
6 Per Olav Andersen Halden SK 32:37 +6:45 11:03
7 Trond Lamark Ganddal IL 33:07 +7:15 11:13
8 Trygve Rognstad Hadeland OL 33:14 +7:22 11:15
9 Odd Arne Lian Østmarka OK 33:23 +7:31 11:18
10 Magne Brænden Lillomarka OL 33:27 +7:35 11:20
11 Arne Olaussen Oppsal Orientering 34:06 +8:14 11:33
12 Stefan Johansson Frölunda OL 36:12 +10:20 12:16
13 Arnstein Dale OL Vallset/Stange 38:18 +12:26 12:58
14 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 39:29 +13:37 13:23
15 Atle Strøm Hedrum OL 39:45 +13:53 13:28
16 Arne Arnesen Hamar OK 39:46 +13:54 13:28
17 Pär Johansson OK Alehof 40:01 +14:09 13:33
18 Trond Frøvoll Odal OL - Orientering 40:47 +14:55 13:49
19 Erik Engløkk Haugesund IL Orientering 41:50 +15:58 14:10
20 Espen Bergh Oppsal Orientering 42:32 +16:40 14:25
21 Bjørn Baklid Konnerud IL 44:11 +18:19 14:58
22 Petter Fure Oppsal Orientering 44:52 +19:00 15:12
23 Tore Lindaas Elverum OK 45:53 +20:01 15:33
24 Ole Wiik Lardal OL 47:16 +21:24 16:01
25 Stig Wiest Vang OL 47:40 +21:48 16:09
26 Ketil Nummedal Fana IL 48:13 +22:21 16:20
27 Espen Johnsen Hedrum OL 51:45 +25:53 17:32
28 Geir Arne Lodgaard Byåsen IL 55:38 +29:46 18:51
29 Erik Broers Damsgaard Hisøy OK 57:05 +31:13 19:21
30 Tommy Sæter Kongsberg OL 57:24 +31:32 19:27
31 Iain Tebbutt LEI 58:25 +32:33 19:48
32 Frode Ikdahl Bodø og Omegn IF Orientering 1:00:43 +34:51 20:34
Yngve Mobråthen Botne SK diskvalifisert
Øivind Pedersen OK Skeidi brutt

H 50-

3 560 m, 83 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Øystein Holo Fossum IF 26:58 7:34
2 Thor Mella Oppsal Orientering 27:06 +0:08 7:36
3 Per Olaussen Fredrikstad SK 27:22 +0:24 7:41
4 Atle Dengerud Steinkjer OK 28:23 +1:25 7:58
5 Tore Bjørnerød OK Moss 28:48 +1:50 8:05
6 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 29:04 +2:06 8:09
7 Nils Petter Fremming Heming Orientering 29:26 +2:28 8:16
8 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 29:51 +2:53 8:23
9 Svein-Erik Søgård Kongsberg OL 29:52 +2:54 8:23
10 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 29:53 +2:55 8:23
11 Arild Aasheim Ganddal IL 29:55 +2:57 8:24
12 Tore Juvik IL Gular 30:30 +3:32 8:34
13 Øyvind Drage Kongsberg OL 30:53 +3:55 8:40
14 Vidar Benjaminsen Lillomarka OL 31:13 +4:15 8:46
15 Per Olav Nærestad IF Trauma 31:14 +4:16 8:46
16 Knut Erling Øen Heming Orientering 31:24 +4:26 8:49
17 Sturla Sæther Freidig 31:37 +4:39 8:52
18 Jostein Mårdalen Freidig 31:39 +4:41 8:53
18 Are Kristiansen IL Tyrving 31:39 +4:41 8:53
20 Harald Kvisli Notodden OL 31:56 +4:58 8:58
21 Bjørn Hølleland Fana IL 32:06 +5:08 9:01
22 Gløer Winsvold Sentrum OK 32:07 +5:09 9:01
23 Hallvard Koren OK Moss 32:26 +5:28 9:06
24 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 32:32 +5:34 9:08
25 Njål Svingheim Konnerud IL 32:37 +5:39 9:09
26 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 33:57 +6:59 9:32
26 Bjørn Bakkevig Heming Orientering 33:57 +6:59 9:32
28 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 34:07 +7:09 9:35
29 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 34:29 +7:31 9:41
30 Arne Torgersen Bækkelagets SK 34:36 +7:38 9:43
31 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 34:38 +7:40 9:43
32 Øystein Østermann Heming Orientering 35:16 +8:18 9:54
32 Egil Eide IL Tyrving 35:16 +8:18 9:54
32 Johan Lunde IL Koll 35:16 +8:18 9:54
35 Øystein Jensen Sarpsborg OL 35:24 +8:26 9:56
36 Roar Bye Modum OL 35:29 +8:31 9:58
37 Jim Russell Bendigo Orienteers 35:59 +9:01 10:06
38 Rolv Anders Systad Lyn Ski 36:12 +9:14 10:10
39 Gisle Wathne Sandnes IL (Rogaland) 36:31 +9:33 10:15
40 Jan-Einar Øvremo Ålgård Orientering 36:56 +9:58 10:22
41 Terje Melsom Fossum IF 38:30 +11:32 10:48
42 Klaus Horne IL Tyrving 38:36 +11:38 10:50
43 Terje Henriksen Asker Skiklubb 39:15 +12:17 11:01
44 Lasse Arnesen Heming Orientering 39:27 +12:29 11:04
45 Stein Markhus Verdal OK 39:36 +12:38 11:07
46 Dag Brenås Varteig OL 40:21 +13:23 11:20
47 Gunnar Hope Modum OL 40:50 +13:52 11:28
48 Geir Bråten Vegårshei IL 41:53 +14:55 11:45
48 Håkon Jendal Fossum IF 41:53 +14:55 11:45
50 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 42:19 +15:21 11:53
51 Lars Bergersen Stavanger Orienteringsklubb 42:26 +15:28 11:55
52 Ole Petter Vestøl Vegårshei IL 42:46 +15:48 12:00
53 Frode Kamsvåg IL Tyrving 42:56 +15:58 12:03
54 Knut Aas Ringerike OL 43:39 +16:41 12:15
55 Idar Brekke Ås-NMBU Orientering 44:33 +17:35 12:30
56 Øyvind Schjelderup Freidig 45:57 +18:59 12:54
57 Marek Wolowczyk UNTS Warszawa 47:28 +20:30 13:20
58 Øyvind Helmersen Fet OL 48:16 +21:18 13:33
58 Terje Ulla Eiken Kongsberg OL 48:16 +21:18 13:33
60 Per Stedje Østmarka OK 48:20 +21:22 13:34
61 Arne Kristensen Stokke IL 48:46 +21:48 13:41
62 Sturle Omdal Sandnes IL (Rogaland) 49:37 +22:39 13:56
63 Øyvind Grandum IL GeoForm 50:06 +23:08 14:04
64 Bjørn Victor Larsen Kongsberg OL 50:13 +23:15 14:06
65 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 50:21 +23:23 14:08
66 Bjørn Tore Thoresen Sarpsborg OL 50:23 +23:25 14:09
67 Roger Andre Vanebo Kongsberg OL 50:30 +23:32 14:11
68 Lars Stuland Larsen Varegg Fleridrett 50:36 +23:38 14:12
69 Knut Hagen Byåsen IL 51:46 +24:48 14:32
70 Tore Kolstad Mo OK 53:31 +26:33 15:01
71 Ole Tørnqvist Fana IL 54:14 +27:16 15:14
72 Graeme Dawson Garingal Orienteers 56:52 +29:54 15:58
73 Peter Dirksen Sauda Orienteringsklubb 58:30 +31:32 16:25
74 Phil Conway Guildford Orienteers 58:46 +31:48 16:30
75 Johannes Gjerstad Osterøy IL 1:00:45 +33:47 17:03
76 Torkjel Nesheim IL Tyrving 1:04:03 +37:05 17:59
77 Are Njåstein IL Tyrving 1:11:11 +44:13 19:59
Tore Sandem Indre Østfold OK diskvalifisert
Svein Terje Kolstad Freidig diskvalifisert
Arne Fossheim Asker Skiklubb diskvalifisert
Thor Norderud IL Tyrving diskvalifisert
Steve Samuelsen Bodø og Omegn IF Orientering diskvalifisert
Håkon Løvli Asker Skiklubb brutt

H 55-

3 390 m, 78 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jørgen Mårtensson Modum OL 26:55 7:56
2 Knut Wiig Mathisen Porsgrunn OL 28:04 +1:09 8:16
3 Jon Bjørgum Kristiansand OK 29:04 +2:09 8:34
4 Jan Granstedt Halden SK 29:29 +2:34 8:41
5 Nils Hæstad Fossum IF 30:31 +3:36 9:00
6 Jens Olav Kløvrud Lillomarka OL 30:46 +3:51 9:04
7 Jan Blandkjenn Kristiansand OK 31:06 +4:11 9:10
8 Trond Rønneberg Asker Skiklubb 31:12 +4:17 9:12
9 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 31:14 +4:19 9:12
10 Lars Fremstad Larvik OK 31:21 +4:26 9:14
11 Ivar Maalen Ås-NMBU Orientering 31:25 +4:30 9:16
12 Kjell Markset IL Koll 31:36 +4:41 9:19
13 Hallvard Fjær Lillomarka OL 31:45 +4:50 9:21
14 Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering 32:08 +5:13 9:28
15 Bjørn Solbergseter Austmarka IL 32:10 +5:15 9:29
16 Martin Granly Lillomarka OL 32:49 +5:54 9:40
16 Ove Martinsen Hauketo IF 32:49 +5:54 9:40
18 Morten Due Måren OK 32:51 +5:56 9:41
19 Onno Verberne OL Toten-Troll 33:06 +6:11 9:45
20 Kjell Dale Sandnes IL (Rogaland) 33:39 +6:44 9:55
21 Arne Johannesen IL Gular 33:40 +6:45 9:55
22 Jack Bjørnsen Kristiansand OK 33:42 +6:47 9:56
23 Kjell Einar Andersen Varteig OL 34:00 +7:05 10:01
24 Kjell Westin Porsgrunn OL 34:27 +7:32 10:09
25 Axel Bromander Fredrikstad SK 34:47 +7:52 10:15
26 Tommy Sævareid Os Orienteringsklubb 35:08 +8:13 10:21
27 Geir Owren Freidig 35:20 +8:25 10:25
28 Håvard Steinsholt Ås-NMBU Orientering 35:29 +8:34 10:28
29 John Hansen Kristiansand OK 36:01 +9:06 10:37
30 Harald Østbye Elverum OK 37:12 +10:17 10:58
31 Olav Johannessen Kolbotn og Skimt OL 37:40 +10:45 11:06
32 Bjørn Are Carlsson Fossum IF 37:46 +10:51 11:08
33 Kristen Ribe Søgne og Songdalen OK 38:07 +11:12 11:14
33 Torgeir Strand Fana IL 38:07 +11:12 11:14
35 Morten Karlsen Måren OK 38:22 +11:27 11:19
36 Håvard Nyhus Brandval/Kongsvinger OK 38:24 +11:29 11:19
37 Lars Hjermstad Fossum IF 38:34 +11:39 11:22
38 Pål Wærum Steinkjer OK 38:58 +12:03 11:29
39 Tore Sannes Lillomarka OL 39:03 +12:08 11:31
40 Ingemar Jansson Haverstad Lierbygda OL 39:05 +12:10 11:31
41 Tor Strand Raumar Orientering 39:18 +12:23 11:35
42 Jan Sævig Løten o-lag 39:22 +12:27 11:36
42 Sveinung Svebestad Sandnes IL (Rogaland) 39:22 +12:27 11:36
44 Christopher Schive OK Moss 39:42 +12:47 11:42
45 Trond Svanøe-Hafstad Steinkjer OK 39:45 +12:50 11:43
46 Johan Mattsson Lillomarka OL 39:51 +12:56 11:45
47 Arve Lægran Steinkjer OK 40:24 +13:29 11:55
48 Sönke Bandixen OLG Pfäfikon 40:50 +13:55 12:02
49 Morten Kongsberg IL Tyrving 41:00 +14:05 12:05
50 Tore Sundtjønn Årvoll IL 41:01 +14:06 12:05
51 Knut Anders Løken Fossum IF 41:16 +14:21 12:10
52 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 42:59 +16:04 12:40
53 Bjørn Reinhartsen Kristiansand OK 43:32 +16:37 12:50
54 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 44:18 +17:23 13:04
55 Nikolay Krupnov IL Tyrving 44:20 +17:25 13:04
56 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 44:26 +17:31 13:06
57 Karl Aasmund Erøy OK Moss 45:01 +18:06 13:16
58 Roar Tønnessen Kongsberg OL 45:05 +18:10 13:17
59 Rune Karstensen Stavanger Orienteringsklubb 46:04 +19:09 13:35
60 Hallvard Berg IL Tyrving 46:44 +19:49 13:47
61 Bernt O. Myrvold Sarpsborg OL 47:30 +20:35 14:00
62 Ketil Åstebøl Oppsal Orientering 48:08 +21:13 14:11
63 Thor Inge Tollehaug Eiker OL 48:24 +21:29 14:16
64 Peter Prydz Neverfjord IL 48:51 +21:56 14:24
65 Håkon B. Bø Bodø og Omegn IF Orientering 49:52 +22:57 14:42
66 Truls Angell Lillomarka OL 52:00 +25:05 15:20
67 Roy Gjerding OK Moss 52:19 +25:24 15:25
68 Matti Torgersen Bergens TF 52:24 +25:29 15:27
69 Bo Emilsson Oppsal Orientering 54:16 +27:21 16:00
70 Tron Solberg OK Skeidi 55:19 +28:24 16:19
71 Christian Schibsted Røyken OL 56:11 +29:16 16:34
72 David Roach SLOWLUX 58:20 +31:25 17:12
73 Svein Harald Hansen OK Silsand 1:00:04 +33:09 17:43
74 Jon Berget Heming Orientering 1:09:36 +42:41 20:31
75 Pål Hellerud Halden SK 1:26:03 +59:08 25:23
Helge Eriksen Byåsen IL diskvalifisert
Rune Moian Asker Skiklubb diskvalifisert
Per Schanche Asker Skiklubb brutt

H 60-

2 670 m, 50 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 22:25 8:23
2 Morten Dåsnes Ringerike OL 23:03 +0:38 8:37
3 Harald Thon Sturla, IF 23:21 +0:56 8:44
4 Are Eriksen Oslostudentenes IK 24:11 +1:46 9:03
5 Ola Brox OL Toten-Troll 24:15 +1:50 9:04
6 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 24:57 +2:32 9:20
7 Svein S Jacobsen IL Tyrving 25:33 +3:08 9:34
8 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 25:52 +3:27 9:41
9 Jan Lärfars Leksands OK 26:55 +4:30 10:04
9 Arne Kristian Espedal Stavanger Orienteringsklubb 26:55 +4:30 10:04
11 Frode Sandersen Nittedal OL 27:13 +4:48 10:11
12 Torgeir Strandhagen Røyken OL 27:41 +5:16 10:22
13 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 28:05 +5:40 10:31
14 Einar Kristian Lunde Varteig OL 28:09 +5:44 10:32
15 Per Osen Vestre Akers SK 28:18 +5:53 10:35
16 Jon Gunnar Henriksen Rudsbygd IL 28:43 +6:18 10:45
17 Dagfinn Torpe Porsgrunn OL 28:45 +6:20 10:46
18 Ove Forsström OK Raseborg 28:55 +6:30 10:49
19 Per Hermann Krøger Måren OK 29:13 +6:48 10:56
20 Ketil Berge Vestre Akers SK 29:16 +6:51 10:57
21 Anders Fjogstad Oppsal Orientering 29:26 +7:01 11:01
22 Per Chr. Hagen Bø OL 29:32 +7:07 11:03
23 Norvald Ospehaug IL Tambarskjelvar 29:34 +7:09 11:04
24 Torbjørn Nørbech Ringerike OL 29:37 +7:12 11:05
25 Einar Lien Løten o-lag 29:41 +7:16 11:07
26 Vidar Elvekrok Eiker OL 30:25 +8:00 11:23
27 Stein Turtumøygard Måren OK 30:44 +8:19 11:30
28 Reidar Heivoll Søgne og Songdalen OK 31:00 +8:35 11:36
29 Mathias Martinsen Heming Orientering 31:01 +8:36 11:37
30 Alf Pettersen IL Tyrving 31:11 +8:46 11:40
31 Morten Johannessen Røyken OL 31:12 +8:47 11:41
32 Stefan Bergstrom Orienteering Ottawa 31:49 +9:24 11:54
33 Sveinung Rekaa Notodden OL 32:20 +9:55 12:06
34 Rolf Lunde Eiker OL 32:23 +9:58 12:07
35 Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering 33:16 +10:51 12:27
36 Lars Klyve Oppsal Orientering 35:05 +12:40 13:08
36 Tore Ringerike Oppsal Orientering 35:05 +12:40 13:08
38 Torgeir Stenstad Oppsal Orientering 35:10 +12:45 13:10
39 Øystein Andersen Eiker OL 36:13 +13:48 13:33
40 Ottar Ryen Os IL 37:37 +15:12 14:05
41 Harald Bakken