Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Løvspretten

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Løvspretten
Arrangørorganisasjoner: Hamar OK / Løten o-lag
Dato: søndag 24 mai 2015

D -10

2 100 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Emilie Flø Lillomarka OL 19:14 9:09
0 Sigrid Schmitt Gran Halden SK 18:16 8:41
0 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 16:47 7:59
0 Signe Holo Fossum IF 21:49 +2:35 10:23
0 Ida Høsøien Tynset IF 25:00 +5:46 11:54
0 Tora Kittilsen Freidig 29:44 +10:30 14:09
0 Una Kittilsen Freidig 18:23 8:45
0 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 17:18 8:14
0 Mari Ovidia Ranestad Hamar OK 26:52 +7:38 12:47
0 Ella Sandstad Freidig 26:18 +7:04 12:31
0 Guro Schjølberg Tynset IF 24:58 +5:44 11:53
Maren Henriksen Halden SK diskvalifisert

D 11-12

2 100 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Pia Young Vik Nydalens SK 13:13 6:17
2 Mari Eidsmo Freidig 15:05 +1:52 7:10
3 Serine Skogeng Reiten Emblem IL 15:51 +2:38 7:32
4 Mille Baastad Berg IL Tyrving 16:05 +2:52 7:39
5 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 16:39 +3:26 7:55
6 Martine Skjelsvik Lillehammer OK 16:53 +3:40 8:02
7 Kristin Lundanes Emblem IL 18:31 +5:18 8:49
8 Live Raknes Sogstad Gjø-Vard OL 18:40 +5:27 8:53
9 Emma Bangstad Bergersen Hamar OK 19:18 +6:05 9:11
10 Lene Hauge Hisøy OK 20:46 +7:33 9:53
11 Trude Markhus Verdal OK 22:19 +9:06 10:37
12 Eileen Bjanes IL Tyrving 22:55 +9:42 10:54
13 Astrid Rognstad Hadeland OL 23:26 +10:13 11:09
14 Emma Visted-Hansen Gjø-Vard OL 24:50 +11:37 11:49
15 Oline Hyttebakk Løten o-lag 24:59 +11:46 11:53
16 Ida Marie Flågen Heming Orientering 26:26 +13:13 12:35
17 Marie Lien Backstrøm Halden SK 27:57 +14:44 13:18
18 Josefin Eylertsen Halden SK 28:51 +15:38 13:44
19 Selma Bjørnsgaard Lenndin Lillehammer OK 30:00 +16:47 14:17
20 Anne Frøisland Vang OL 34:05 +20:52 16:13
21 Vida Helland-Hansen IL Tyrving 35:18 +22:05 16:48
22 Sofie Bergstrøm Halden SK 40:10 +26:57 19:07
23 Kristine Solbakken IL Tyrving 41:41 +28:28 19:50
24 Kajsa Meyer Larsson IL Tyrving 42:06 +28:53 20:02
25 Launy Wiseth Lillehammer OK 1:16:36 +1:03:23 36:28
Serine Jørgensen Lillehammer OK diskvalifisert
Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn diskvalifisert

D 11-12N

2 200 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Maria Masovn Haave Lillehammer OK 17:38 8:00
2 Kristina Masovn Haave Lillehammer OK 18:49 +1:11 8:33
3 Vilde Hagen-Tafjord Halden SK 20:27 +2:49 9:17
4 Charlotte Svartedal Aasen Trøsken IL 22:59 +5:21 10:26
5 Henriette Berg Løten o-lag 23:49 +6:11 10:49
6 Gina Brevik Østmarka OK 32:10 +14:32 14:37
7 Silje Gåsvik Narvestad Halden SK 40:11 +22:33 18:15

D 13-14

4 200 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 32:40 7:46
2 Marieluise Schmitt Gran Halden SK 34:34 +1:54 8:13
3 Ada Wulfsberg Nydalens SK 34:54 +2:14 8:18
4 Karoline Bjørnerød OK Moss 35:34 +2:54 8:28
5 Malin Hauge Hisøy OK 36:49 +4:09 8:45
6 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 37:19 +4:39 8:53
7 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 37:59 +5:19 9:02
8 Emma Danevad Fredrikstad SK 38:57 +6:17 9:16
9 Kamilla Lome Hamar OK 41:20 +8:40 9:50
10 Inga Sandvold Tynset IF 42:39 +9:59 10:09
11 Anna Vangen Lunåsmo Tynset IF 42:47 +10:07 10:11
12 Elin Flø Lillomarka OL 43:20 +10:40 10:19
13 Kaja Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 43:45 +11:05 10:25
14 Ea Lunøe Nydalens SK 44:39 +11:59 10:37
15 Tora Aasheim Nymark Askøy OL 44:55 +12:15 10:41
16 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 45:21 +12:41 10:47
17 Marie F. Lindløv Jensen Sarpsborg OL 46:49 +14:09 11:08
18 Berthe Teslo Hadeland OL 48:42 +16:02 11:35
19 Ragnhild Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 51:33 +18:53 12:16
20 Eirunn Husby Nordstad Varegg Fleridrett 55:23 +22:43 13:11
21 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 56:28 +23:48 13:26
22 Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 57:45 +25:05 13:45
23 Ingrid Blindheim Lillomarka OL 1:01:28 +28:48 14:38
24 Ingvild Snuggerud Gjø-Vard OL 1:05:39 +32:59 15:37
Alexandra Angvoll Fredrikstad SK diskvalifisert

D 13-16C

3 800 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ida - Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 36:55 9:42
2 Ane Hagset Stavnesli Molde og Omegn IF 39:04 +2:09 10:16
3 Ingrid Lund Hovden IL Tyrving 40:16 +3:21 10:35
4 Hedda Sofie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 40:31 +3:36 10:39
5 Liva-Mari Løvstad Verdal OK 45:35 +8:40 11:59
6 Synne Marie Jenssen Halden SK 46:19 +9:24 12:11
7 Helene Krokfoss Østmarka OK 47:13 +10:18 12:25
Anna Austad Sveen Raumar Orientering diskvalifisert

D 13-16N

2 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ella Skoglund IL Veten 44:47 19:28
2 Rakel Oikonomakis Bergset IL Veten 57:29 +12:42 24:59

D 15-16

6 200 m, 51 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anine Lome Hamar OK 40:23 6:30
2 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 42:36 +2:13 6:52
3 Ragnhild Eide Byåsen IL 43:13 +2:50 6:58
4 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 43:18 +2:55 6:59
5 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 43:42 +3:19 7:02
6 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 44:35 +4:12 7:11
7 Vilde Årøen Lykke Emblem IL 44:43 +4:20 7:12
8 Maria Prestbøen Sandefjord OK 46:04 +5:41 7:25
9 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 47:01 +6:38 7:35
10 Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 47:04 +6:41 7:35
11 Rikke Gjeitnes Dahle Molde og Omegn IF 47:46 +7:23 7:42
12 Karianne Olsvik Dengerud Nydalens SK 47:55 +7:32 7:43
13 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 48:31 +8:08 7:49
14 Maren Norderud IL Tyrving 49:11 +8:48 7:55
15 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 49:20 +8:57 7:57
16 Heidi Therese Wiest Vang OL 50:05 +9:42 8:04
17 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 50:27 +10:04 8:08
18 Åsne Holo Fossum IF 51:07 +10:44 8:14
19 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 51:08 +10:45 8:14
20 Vera Melkild Freidig 51:42 +11:19 8:20
21 Marie Bakken Sørensen Freidig 51:53 +11:30 8:22
22 Tuva Nesheim Flatebakken IL Tyrving 52:53 +12:30 8:31
23 Marit Sveen Hamar OK 53:20 +12:57 8:36
24 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 55:52 +15:29 9:00
25 Rikke Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 55:56 +15:33 9:01
26 Nora Torgersen Halden SK 55:58 +15:35 9:01
27 Maria Ulseth Sylte Freidig 56:27 +16:04 9:06
28 Ingrid Madslien Nydalens SK 56:41 +16:18 9:08
29 Solveig Eline Berg IL Tyrving 57:15 +16:52 9:14
30 Sigrid Saur Modahl Fredrikstad SK 57:35 +17:12 9:17
31 Ingrid Bredalen Nittedal OL 57:46 +17:23 9:19
32 Marie Bergstrøm Halden SK 57:54 +17:31 9:20
33 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 57:57 +17:34 9:20
34 Marte Bergsland Trøsken IL 59:44 +19:21 9:38
35 Emma Eithun Paulsen Nittedal OL 1:00:25 +20:02 9:44
36 Vibeke Kvistad Dengerud Steinkjer OK 1:00:47 +20:24 9:48
37 Hanna Lye Moum Halden SK 1:02:22 +21:59 10:03
38 Sofie Hallem Verdal OK 1:02:36 +22:13 10:05
39 Silje Moe Fredrikstad SK 1:04:48 +24:25 10:27
40 Eli Kolstad Mo OK 1:05:13 +24:50 10:31
41 Dina Reitan Freidig 1:05:31 +25:08 10:34
42 Thea Feiring Haltia IL Tyrving 1:06:59 +26:36 10:48
43 Julie Bakke Fossum IF 1:07:23 +27:00 10:52
44 Tilde Eine Fossum IF 1:07:39 +27:16 10:54
45 Runa Almeland Fana IL 1:13:19 +32:56 11:49
46 Anna Renolen Wing OK 1:13:35 +33:12 11:52
47 Hedda Skatvedt Raumar Orientering 1:15:44 +35:21 12:12
48 Oda Marie Colquhoun Nittedal OL 1:16:00 +35:37 12:15
49 Karoline Aune Halden SK 1:25:53 +45:30 13:51
50 Eline Kippe Verdal OK 1:41:35 +1:01:12 16:23
Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK diskvalifisert

D 15-16B

4 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Lisa Jenssen Halden SK 45:36 10:51
2 Lise Hveem Krogsti Ringsaker OK 1:10:28 +24:52 16:46

D 17-20 E

9 100 m, 76 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Heidi Mårtensson Modum OL 58:28 6:25
2 Marie Olaussen Fredrikstad SK 59:47 +1:19 6:34
3 Sigrid Alexandersen Fossum IF 1:00:01 +1:33 6:35
4 Tonje Vassend Porsgrunn OL 1:01:21 +2:53 6:44
5 Ingrid Lundanes Emblem IL 1:01:22 +2:54 6:44
6 Ingeborg Eide Byåsen IL 1:02:59 +4:31 6:55
7 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 1:03:45 +5:17 7:00
8 Anine Ahlsand Nydalens SK 1:04:22 +5:54 7:04
9 Evine Westli Andersen Løten o-lag 1:06:07 +7:39 7:15
10 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 1:06:18 +7:50 7:17
11 Synnøve Bråten Vegårshei IL 1:06:35 +8:07 7:19
12 Karen Oline Kolstad Freidig 1:07:00 +8:32 7:21
13 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 1:07:06 +8:38 7:22
14 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 1:08:47 +10:19 7:33
15 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 1:09:03 +10:35 7:35
16 Frida Sæther Freidig 1:10:38 +12:10 7:45
17 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:11:49 +13:21 7:53
18 Ingunn Egeberg Vári Sturla, IF 1:12:21 +13:53 7:57
19 Malin Sandstad Freidig 1:12:33 +14:05 7:58
20 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 1:12:47 +14:19 7:59
21 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 1:13:09 +14:41 8:02
22 Åshild Faller Råheim Fet OL 1:13:34 +15:06 8:05
23 Ida Johanne Aadland Samnanger IL 1:13:54 +15:26 8:07
24 Åshild Kolstad Mo OK 1:14:12 +15:44 8:09
25 Gina Granstedt Halden SK 1:14:33 +16:05 8:11
26 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:14:44 +16:16 8:12
27 Julie Nærestad Vegårshei IL 1:15:43 +17:15 8:19
28 Line Wegner Hodt Fossum IF 1:16:43 +18:15 8:25
29 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 1:16:47 +18:19 8:26
30 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 1:17:09 +18:41 8:28
31 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 1:17:28 +19:00 8:30
32 Sigrid Bjørgen Hamar OK 1:17:37 +19:09 8:31
33 Gina Mølnvik Freidig 1:18:47 +20:19 8:39
34 Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno OL Trollelg 1:18:48 +20:20 8:39
35 Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb 1:18:56 +20:28 8:40
36 Ingrid Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 1:19:45 +21:17 8:45
37 Julie Hjortland Larvik OK 1:19:57 +21:29 8:47
38 Silje Hauge Hisøy OK 1:20:04 +21:36 8:47
39 Siri Moholth Kongsberg OL 1:20:36 +22:08 8:51
40 Kristin Ottesen Fredrikstad SK 1:20:54 +22:26 8:53
41 Ingvild Ytterhus Utengen Byåsen IL 1:20:57 +22:29 8:53
42 Kristine Ausen Porsgrunn OL 1:21:07 +22:39 8:54
43 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:21:58 +23:30 9:00
44 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:22:32 +24:04 9:04
45 Marthe Svihus Sandnes IL (Rogaland) 1:22:39 +24:11 9:04
46 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 1:22:49 +24:21 9:06
46 Tiril Ruud Bråten Raumar Orientering 1:22:49 +24:21 9:06
48 Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering 1:23:39 +25:11 9:11
49 Karen Bjergaard Nydalens SK 1:24:05 +25:37 9:14
50 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 1:25:03 +26:35 9:20
51 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 1:25:16 +26:48 9:22
52 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 1:25:34 +27:06 9:24
53 Line Sølberg OL Trollelg 1:26:29 +28:01 9:30
54 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 1:27:12 +28:44 9:34
55 Martine Topstad OL Tønsberg og omegn 1:27:29 +29:01 9:36
56 Ingvild Wang Lillomarka OL 1:28:03 +29:35 9:40
57 Astrid Fiskum IL Tyrving 1:28:06 +29:38 9:40
58 Ingvild C. Fleisje Lillomarka OL 1:29:10 +30:42 9:47
59 Kristine Fjeld Ringsaker OK 1:29:50 +31:22 9:52
60 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 1:31:04 +32:36 10:00
61 Helene Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:31:37 +33:09 10:04
62 Karine Vestøl Vegårshei IL 1:32:38 +34:10 10:10
63 Pernille Opheim Freidig 1:34:04 +35:36 10:20
64 Ellen Marie Ariansen Lillomarka OL 1:34:43 +36:15 10:24
65 Constance Storvestre Varegg Fleridrett 1:35:12 +36:44 10:27
66 Thea Kleiven Ringerike OL 1:35:37 +37:09 10:30
67 Ragnhild Løvli Asker Skiklubb 1:35:45 +37:17 10:31
68 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:36:46 +38:18 10:38
69 Oda Furuholmen Bodø og Omegn IF Orientering 1:40:58 +42:30 11:05
70 Emilie Westin Porsgrunn OL 1:42:44 +44:16 11:17
Hedda Vonen Lillomarka OL diskvalifisert
Nina Asheim Birkeland Halden SK diskvalifisert
Synne Eide Rapp Raumar Orientering diskvalifisert
Kristin Sagosen Smeby Kongsberg OL diskvalifisert
Marte Hoff Hagen Byåsen IL diskvalifisert
Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert

D 17-AK

5 100 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 37:20 7:19
2 Marthe Gløersen OL Tønsberg og omegn 38:42 +1:22 7:35
3 Lea-Rebekka Tonjer Oslostudentenes IK 40:59 +3:39 8:02
4 Kine Sofie Sandstad Frol IL 42:24 +5:04 8:18
5 Marianne Dæhli NTNUI 44:13 +6:53 8:40
6 Hanne Vefsnmo Byåsen IL 45:57 +8:37 9:00
7 Anna-Thekla Tonjer Elverum OK 47:35 +10:15 9:19
8 Selma Tonjer Nydalens SK 47:42 +10:22 9:21
9 Kajsa Stina Sandstad Frol IL 48:33 +11:13 9:31
10 Belinda Østvik Jørandli Gjø-Vard OL 48:51 +11:31 9:34
11 Lisbeth Gråv Vang OL 49:35 +12:15 9:43
12 Marie Hammer Håversen Østmarka OK 49:51 +12:31 9:46
13 Sofie Lillestrand Trøsken IL 50:16 +12:56 9:51
14 Kaisa Svergja Raumar Orientering 51:37 +14:17 10:07
15 Ingunn Vangen Lunåsmo Tynset IF 55:52 +18:32 10:57
16 Hanna Storlien Ringsaker OK 56:30 +19:10 11:04
17 Tina Hæren Trøsken IL 57:49 +20:29 11:20
18 Lene Margrethe Sætaberget Lunderseter IL 59:37 +22:17 11:41
18 Linda Engen Raumar Orientering 59:37 +22:17 11:41
20 Maiken Sandberg Nydalens SK 1:02:46 +25:26 12:18
21 Johanne Øderud Vatne Bækkelagets SK 1:07:17 +29:57 13:11
22 Lene Oskal Hamar OK 1:08:39 +31:19 13:27
Kristin Nilssen Mo OK diskvalifisert

D 17-B

5 500 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Lenka Westin Porsgrunn OL 1:15:04 13:38
2 Liv Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:16:35 +1:31 13:55
3 Inger K. Brøndbo OL Vallset/Stange 1:18:05 +3:01 14:11
4 Ingunn Saur Modahl Fredrikstad SK 1:19:57 +4:53 14:32
5 Ragnhild Skogsrud OL Vallset/Stange 1:22:03 +6:59 14:55
6 Åse Marit Hansen Nittedal OL 1:23:34 +8:30 15:11
7 Stine Austad Raumar Orientering 1:23:54 +8:50 15:15
8 Eli Ringstad Lien Gjø-Vard OL 1:24:54 +9:50 15:26
9 Gro Ellegaard Vang OL 1:29:18 +14:14 16:14
10 Oddný Guðmundsdóttir Hamar OK 1:33:03 +17:59 16:55
11 Bjørg Synnøve Nigardsøy Fredrikstad SK 1:38:04 +23:00 17:49
12 Mette Marit Jensen Hamar OK 1:38:26 +23:22 17:53
13 Inger Bjerga Varegg Fleridrett 1:45:44 +30:40 19:13
14 Linda Fredh Måren OK 1:51:01 +35:57 20:11
Claire Bant Hamar OK brutt

D 17-C

3 800 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sissel Bolstad Tynset IF 32:57 8:40
2 Celine Visted Gjø-Vard OL 41:53 +8:56 11:01
3 Anne Berit Rørlien Fossum IF 42:17 +9:20 11:07
4 Helle Hundseid IL Tyrving 43:11 +10:14 11:21
5 Anne-Sofie Kristiansen Fredrikstad SK 43:37 +10:40 11:28
6 Liv Tennes Wing OK 50:10 +17:13 13:12
7 Sigrun Sigurjonsdottir Ringsaker OK 52:15 +19:18 13:45
8 Lene Colquhoun Nittedal OL 52:29 +19:32 13:48
9 Ingeborg Torgersen Halden SK 53:42 +20:45 14:07
10 Elin Slokvik Notodden OL 55:35 +22:38 14:37
11 Maren Sogstad Gjø-Vard OL 1:01:15 +28:18 16:07
12 Sonja Snuggerud Gjø-Vard OL 1:02:27 +29:30 16:26
13 Helene Kartomten Vang OL 1:08:41 +35:44 18:04
14 Kjersti Frøisland Vang OL 1:10:15 +37:18 18:29
15 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 1:10:35 +37:38 18:34
16 Anne-Marit Skaug Halden SK 1:14:53 +41:56 19:42
17 Ann-Charlotte Fossaas Gimle IF 1:34:26 +1:01:29 24:51

D 21-AL

9 900 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 59:29 6:00
2 Marte Narum Nydalens SK 1:09:54 +10:25 7:03
3 Emma Johansson Fredrikstad SK 1:10:22 +10:53 7:06
4 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 1:15:31 +16:02 7:37
5 Elin Bjerva Larvik OK 1:16:08 +16:39 7:41
6 Louise Oram Nydalens SK 1:16:29 +17:00 7:43
7 Marion Huber Nydalens SK 1:17:46 +18:17 7:51
8 Elin-Kristin Hem NTNUI 1:19:37 +20:08 8:02
9 Mari Angell-Petersen Freidig 1:20:27 +20:58 8:07
10 Ellen Moen Nydalens SK 1:27:55 +28:26 8:52
11 Marit Isachsen Asker Skiklubb 1:36:00 +36:31 9:41
Christiane Trösse Varegg Fleridrett diskvalifisert
Hege Holth Johannessen Freidig diskvalifisert
Bodil Helgerud Halden SK diskvalifisert

D 35-

6 900 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 1:00:31 8:46

D 40-

6 300 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ellen Kathrine Svendsby Halden SK 44:37 7:04
2 Heidi Tronbøl Fet OL 51:45 +7:08 8:12
3 Valborg Madslien Lillehammer OK 53:28 +8:51 8:29
4 Gunn Mariken Bjerva Drangedal OL 56:14 +11:37 8:55
5 Linda M. Torper Bystrøm Indre Østfold OK 56:24 +11:47 8:57
6 Line Nybakken Ås-NMBU Orientering 56:37 +12:00 8:59
7 Gøril Eide Byåsen IL 58:05 +13:28 9:13
8 Kari Solem Aune Byåsen IL 58:15 +13:38 9:14
9 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 58:50 +14:13 9:20
10 Doris Stien Kaspersen Mo OK 58:55 +14:18 9:21
11 Margot Bolstad Lynum Freidig 1:00:03 +15:26 9:31
12 Ingunn Berget Ås-NMBU Orientering 1:06:16 +21:39 10:31
13 Marianne Hauge Hisøy OK 1:07:18 +22:41 10:40
14 Randi Brevig Aune Halden SK 1:09:26 +24:49 11:01
15 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 1:09:51 +25:14 11:05
16 Anne Ruste Flø Lillomarka OL 1:11:25 +26:48 11:20
17 Berit Bergset IL Veten 1:12:26 +27:49 11:29
Kristine Sollien Flaskerud OL Toten-Troll diskvalifisert

D 45-

6 300 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Runa Lien Backstrøm Halden SK 49:22 7:50
2 Hilde Grøneng Lillehammer OK 50:47 +1:25 8:03
3 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 52:02 +2:40 8:15
4 Hanne Lerche Raadal Halden SK 54:30 +5:08 8:39
5 Torunn økern Jensen Ringerike OL 55:15 +5:53 8:46
6 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 55:34 +6:12 8:49
7 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 55:45 +6:23 8:50
8 Astrid Ruud Nittedal OL 56:37 +7:15 8:59
9 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 56:42 +7:20 9:00
10 Hege Feiring IL Tyrving 56:44 +7:22 9:00
11 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 57:07 +7:45 9:03
12 Frauke Schmitt Gran Halden SK 57:11 +7:49 9:04
13 Mona J. Mølnvik Freidig 57:49 +8:27 9:10
14 Tone Almås IL Leik 1:00:00 +10:38 9:31
15 Ane Bjørnsgaard Lillehammer OK 1:00:12 +10:50 9:33
16 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 1:00:53 +11:31 9:39
17 Sigrid Melkild Freidig 1:01:08 +11:46 9:42
18 Kari Madslien Nydalens SK 1:01:17 +11:55 9:43
19 Ingeborg Øderud Modum OL 1:01:55 +12:33 9:49
20 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 1:02:48 +13:26 9:58
21 Marit B. Eithun Nittedal OL 1:03:58 +14:36 10:09
22 Ann Elin Flågen Heming Orientering 1:04:02 +14:40 10:09
23 Marianne Lykke Emblem IL 1:04:38 +15:16 10:15
24 Elisabet Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 1:04:59 +15:37 10:18
25 Britt Vangen Sandvold Tynset IF 1:05:08 +15:46 10:20
26 Irene Felde Olaussen Halden SK 1:05:17 +15:55 10:21
27 Anita Stenseth Snertingdal IF Orientering 1:05:48 +16:26 10:26
28 Tove Aasheim Askøy OL 1:06:30 +17:08 10:33
29 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 1:06:47 +17:25 10:36
30 Unn Mette Klopbakken Snertingdal IF Orientering 1:06:50 +17:28 10:36
31 Janita Skogeng Emblem IL 1:07:09 +17:47 10:39
32 Mette Eline Heimstad Ringerike OL 1:08:16 +18:54 10:50
33 Katrine Bakke Fossum IF 1:11:41 +22:19 11:22
34 Åshild Flatebakken IL Tyrving 1:20:05 +30:43 12:42
35 Stine Arntzen Sandefjord OK 1:21:56 +32:34 13:00
36 Kathrine Lunøe Nydalens SK 1:22:04 +32:42 13:01
37 Jorunn Blindheim Lillomarka OL 1:32:27 +43:05 14:40
Synnøve Lyssand Sandberg Nydalens SK diskvalifisert

D 45-AK

4 300 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Astrid Bjørnerød OK Moss 38:32 8:57
2 Hege Solerød Gjø-Vard OL 40:35 +2:03 9:26
3 Ingunn Schei Ås-NMBU Orientering 41:38 +3:06 9:40
4 Cathrine Lillestrand Trøsken IL 41:45 +3:13 9:42
5 Tove Lundgård Pedersen Ringsaker OK 42:03 +3:31 9:46
6 Trine Bjerva Drangedal OL 44:27 +5:55 10:20
7 Laila H. Herlyng Grue IL 44:32 +6:00 10:21
8 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 44:35 +6:03 10:22
9 Hilde Forbord Malvik IL 45:30 +6:58 10:34
10 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 46:10 +7:38 10:44
11 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 48:42 +10:10 11:19
12 Anne Margrete Hammer Østmarka OK 51:32 +13:00 11:59
13 Anne Karin Thorstensen Oppsal Orientering 53:20 +14:48 12:24
14 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 54:08 +15:36 12:35
15 Christina Ramberg Østmarka OK 59:36 +21:04 13:51
16 Siw Solstad IL Tyrving 1:05:01 +26:29 15:07
Mai Iren Almås IL Leik diskvalifisert

D 50-

6 300 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Alix Young Vik Nydalens SK 51:23 8:09
2 Marianne Njåstein IL Tyrving 57:27 +6:04 9:07
3 Rine Hanssen Byåsen IL 58:32 +7:09 9:17
4 Mona Høiås Sæther Freidig 58:41 +7:18 9:18
5 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 59:53 +8:30 9:30
6 Ellen Sofie Olsvik Nydalens SK 1:00:31 +9:08 9:36
7 Mari Hernandez OL Toten-Troll 1:00:40 +9:17 9:37
8 Anne Melkild Freidig 1:01:45 +10:22 9:48
9 Evy Meisingseth Molde og Omegn IF 1:03:44 +12:21 10:06
10 Åshild Stuve Strandlie Gjø-Vard OL 1:04:21 +12:58 10:12
11 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 1:04:47 +13:24 10:16
12 Hanne-Merete Hagset Molde og Omegn IF 1:09:32 +18:09 11:02
13 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 1:10:07 +18:44 11:07
14 Inger Tone Nygård Egersund OK 1:10:57 +19:34 11:15
15 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 1:12:14 +20:51 11:27
16 Gunhild Bredesen Verdal OK 1:14:27 +23:04 11:49
17 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 1:24:22 +32:59 13:23
18 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 1:28:52 +37:29 14:06
19 Maria Torgersen Bækkelagets SK 1:30:40 +39:17 14:23
20 Anna Göhlman IL Tyrving 1:32:53 +41:30 14:44
21 Turid Vrålstad Varegg Fleridrett 1:33:17 +41:54 14:48
22 Helen Margrethe Schjelderup Nord-Østerdal OK 1:36:05 +44:42 15:15
Kristin Fleisje Nittedal OL diskvalifisert

D 55-

5 100 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjersti Rønning Hamar OK 38:22 7:31
2 Gunhild Hennum Lierbygda OL 41:51 +3:29 8:12
3 Grete Hovi Skien OK 44:26 +6:04 8:42
4 Bente Line Indre Østfold OK 44:32 +6:10 8:43
5 Runa Skyttersæter Heming Orientering 47:01 +8:39 9:13
6 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 47:58 +9:36 9:24
7 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 48:11 +9:49 9:26
8 Mona Bugge Haug OL Vallset/Stange 49:36 +11:14 9:43
9 Wenche Bjørnstad Ringsaker OK 50:44 +12:22 9:56
10 Anne Julsrud Haugen Halden SK 51:15 +12:53 10:02
11 Lisa Annersand OK Tyr 51:51 +13:29 10:10
12 Anne Sørum Ringsaker OK 52:02 +13:40 10:12
13 Berit Danielsen IL Tyrving 52:21 +13:59 10:15
14 Eldbjørg G. Kalbækken Tynset IF 58:35 +20:13 11:29
15 Turid Giil Rond OL 1:04:40 +26:18 12:40
16 Toril Eine Fossum IF 1:14:39 +36:17 14:38

D 60-

4 300 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Elle M. Melbye Heming Orientering 51:45 12:02
2 Heidi Meyer Midtun Freidig 55:49 +4:04 12:58
3 Gro Solnørdal Rudsbygd IL 56:57 +5:12 13:14
4 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 58:46 +7:01 13:40
5 Reidun Fallan Smaavik Freidig 1:20:45 +29:00 18:46

D 65-

3 800 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anne Berit Moe Raumar Orientering 37:28 9:51
2 Ingunn Ytrehus IL BUL-Tromsø 39:09 +1:41 10:18
3 Sylvia Andersen Elverum OK 39:56 +2:28 10:30
4 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 43:34 +6:06 11:27
5 Sigrun Svartedal Trøsken IL 47:30 +10:02 12:30
6 Berit Saxhaug Raumar Orientering 48:22 +10:54 12:43
7 Gunn Kari Hygen Freidig 48:42 +11:14 12:48
8 Kirsten Bakke Gjø-Vard OL 52:15 +14:47 13:45
9 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 58:29 +21:01 15:23
10 Eva Taraldrud Indre Østfold OK 1:00:08 +22:40 15:49
11 Randi Aas Fjæstad Hamar OK 1:03:44 +26:16 16:46
12 Marit Sørensen Indre Østfold OK 1:08:02 +30:34 17:54
13 Karen Lachance Greater Vancouver Orienteering 1:10:51 +33:23 18:38

D 70-

3 800 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Torid Kvaal Freidig 43:09 11:21
2 Katharina Mo Berge Freidig 44:45 +1:36 11:46
3 Tea Forberg Rond OL 48:53 +5:44 12:51
4 Siri Hestad Hamar OK 51:37 +8:28 13:35
5 Aase Tove Golden Måren OK 52:05 +8:56 13:42
6 Odbjørg Nordeng Rudsbygd IL 52:19 +9:10 13:46
7 Randi Kiste Nidarøst OK 54:12 +11:03 14:15
8 Ella Bjerketvedt Trøsken IL 55:08 +11:59 14:30
9 Ingrid Lome-Hagman Kolbotn og Skimt OL 56:51 +13:42 14:57
Grete Vestby Varteig OL diskvalifisert

D 75-

3 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Inger Johanne Ruud Hamar OK 51:10 13:27
2 Inger E. Vamnes Hamar OK 54:31 +3:21 14:20

H -10

2 100 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Vebjørn Emil Blindheim Lillomarka OL 17:22 8:16
0 Eskil Brænden Lillomarka OL 19:01 +1:39 9:03
0 Henrik Julian Fontes Årbu Varteig OL 16:04 7:39
0 Mathias Linløkken Østmarka OK 24:55 +7:33 11:51
0 Tobias Tronbøl Lium Fet OL 27:25 +10:03 13:03
0 Alf Petter Lynum Freidig 32:38 +15:16 15:32
0 Erlend Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 20:42 +3:20 9:51
0 Ole Petter Visted-Hansen Gjø-Vard OL 44:53 +27:31 21:22
0 Lian Wingstedt Halden SK 17:59 +0:37 8:33

H 11-12

2 100 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Lars Lien Gjø-Vard OL 13:43 6:31
2 Sigurd Saxe Sandvik Halden SK 14:02 +0:19 6:40
3 Alfred Bjørnerød OK Moss 14:15 +0:32 6:47
4 Sjur Holm Grøneng Lillehammer OK 14:19 +0:36 6:49
5 Emil Grønli Freidig 14:27 +0:44 6:52
6 Sander Tonjer Fingarsen Elverum OK 14:45 +1:02 7:01
7 Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer OK 14:51 +1:08 7:04
8 Vegard Ranestad Hamar OK 15:09 +1:26 7:12
9 Mats Lindaas Elverum OK 16:15 +2:32 7:44
10 Vegard Ulseth Sylte Freidig 17:14 +3:31 8:12
11 Birk Thorstensen Oppsal Orientering 17:26 +3:43 8:18
12 Anders Taraldsen Lillehammer OK 17:33 +3:50 8:21
13 Christian Funderud Wedum Lillehammer OK 18:04 +4:21 8:36
14 Arthur Brunborg Nittedal OL 18:42 +4:59 8:54
15 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 19:06 +5:23 9:05
16 Lukas Kort Os IL 19:15 +5:32 9:10
17 Vemund Mølnvik Freidig 19:21 +5:38 9:12
18 Herman Lien Backstrøm Halden SK 19:26 +5:43 9:15
19 Erlend Aune Byåsen IL 21:00 +7:17 10:00
20 Ole Edvard Snuggerud Gjø-Vard OL 21:08 +7:25 10:03
21 Tidemann Lier Indre Østfold OK 21:21 +7:38 10:10
22 Christian Fredrik Borg IL Koll 22:11 +8:28 10:33
23 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 22:41 +8:58 10:48
24 Jonathan Eylertsen Halden SK 22:59 +9:16 10:56
25 Thomas Blomkvist Fredrikstad SK 23:40 +9:57 11:16
26 Håkon Wedum Lillehammer OK 26:18 +12:35 12:31
27 Herman Hvideberg Moer Raumar Orientering 27:32 +13:49 13:06
Vetle Søndmør Martinsen Hamar OK diskvalifisert

H 11-12N

2 200 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Emil Skytteren Grue IL 20:50 9:28
2 Markus Finskud Raumar Orientering 23:08 +2:18 10:30
3 Gaute Lindaas Elverum OK 26:21 +5:31 11:58

H 13-14

4 200 m, 42 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 25:20 6:01
2 Jonas Grønli Freidig 26:55 +1:35 6:24
3 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 28:17 +2:57 6:44
4 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 28:34 +3:14 6:48
5 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 28:59 +3:39 6:54
6 Vegard Kittilsen Freidig 29:02 +3:42 6:54
7 Jo Even Kolstad Freidig 29:26 +4:06 7:00
8 Lars Sandstad Freidig 29:27 +4:07 7:00
9 Jakob Torgersen Halden SK 29:39 +4:19 7:03
10 Lars Young Vik Nydalens SK 31:32 +6:12 7:30
11 Elias Bergset IL Veten 31:52 +6:32 7:35
12 Herman Brunborg Nittedal OL 31:57 +6:37 7:36
13 Lars Ranheim Brynestad Ringsaker OK 32:34 +7:14 7:45
14 Sune Raknes Sogstad Gjø-Vard OL 32:59 +7:39 7:51
15 Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 33:19 +7:59 7:55
16 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 33:59 +8:39 8:05
17 Mikkel Holt Freidig 36:58 +11:38 8:48
18 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 37:16 +11:56 8:52
19 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 37:44 +12:24 8:59
20 Einar Eide Byåsen IL 38:58 +13:38 9:16
21 Åsmund Slokvik Notodden OL 40:19 +14:59 9:35
22 Jakob Høsøien Tynset IF 40:22 +15:02 9:36
23 Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett 40:36 +15:16 9:40
24 Even Bordal Ringsaker OK 41:04 +15:44 9:46
25 Ole Øivind Norsted Halden SK 42:18 +16:58 10:04
26 Martin Alfei Løten o-lag 42:58 +17:38 10:13
27 Iver Hyttebakk Løten o-lag 43:04 +17:44 10:15
28 Marius Bakke Fossum IF 46:20 +21:00 11:01
29 Jørgen Schjølberg Tynset IF 48:35 +23:15 11:34
30 Kristoffer B. Helminsen Fredrikstad SK 48:40 +23:20 11:35
31 Theodor Lier Indre Østfold OK 50:46 +25:26 12:05
32 Snorre Slokvik Notodden OL 56:33 +31:13 13:27
33 Tore Herman Kirkebøen Halden SK 58:43 +33:23 13:58
34 Tore Markhus Verdal OK 59:07 +33:47 14:04
35 Brage Wiseth Lillehammer OK 1:01:42 +36:22 14:41
36 Asgeir Espeland Tynset IF 1:03:30 +38:10 15:07
37 Henrik Åserud Sørensen Odal OL - Orientering 1:05:30 +40:10 15:35
38 William Hofoss Hadeland OL 1:07:19 +41:59 16:01
39 Nikolai Renolen Wing OK 1:07:28 +42:08 16:03
40 Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK 1:23:35 +58:15 19:54
Jonatan Aune Halden SK diskvalifisert
Andreas Bergsland Trøsken IL diskvalifisert

H 13-16C

3 800 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Lars Gåsvik Narvestad Halden SK 35:42 9:23
2 Oscar Reiersen Trøsken IL 42:10 +6:28 11:05
3 Noak Øhman Gjø-Vard OL 42:25 +6:43 11:09
4 Gard Årøen Lykke Emblem IL 45:49 +10:07 12:03
5 Sven Bergset Langvik IL Veten 46:58 +11:16 12:21
6 Sander Bystrøm Indre Østfold OK 47:20 +11:38 12:27
7 Anton Øyvindsson Ringsaker OK 52:25 +16:43 13:47
8 Leif-Inge Jevnlid IL Veten 1:03:33 +27:51 16:43
9 Halvor Klashaugen Lillehammer OK 1:13:20 +37:38 19:17
10 Martin Reinemo Hamar OK 1:44:06 +1:08:24 27:23

H 13-16N

2 300 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Simen Dehli Saxhaug Raumar Orientering 22:53 9:56
2 Martin Kindem Gimle IF 24:41 +1:48 10:43
Håvard Gjestvang OL Toten-Troll diskvalifisert

H 15-16

6 900 m, 50 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kasper Fosser Heming Orientering 38:59 5:38
2 Einar Melsom Fossum IF 43:15 +4:16 6:16
3 Lukas Liland Nydalens SK 44:07 +5:08 6:23
4 Øyvind Hjermstad Fossum IF 45:01 +6:02 6:31
5 Oskar Spets Storhov Freidig 47:12 +8:13 6:50
6 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 47:35 +8:36 6:53
7 Oscar Lyngen Frol IL 47:37 +8:38 6:54
8 Sander Arntzen Asker Skiklubb 47:44 +8:45 6:55
9 Mathias Vindal Freidig 48:14 +9:15 6:59
10 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 48:28 +9:29 7:01
11 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 48:36 +9:37 7:02
12 Even Lindaas Elverum OK 49:53 +10:54 7:13
13 Aleksander Skoglund Molde og Omegn IF 50:25 +11:26 7:18
14 Niels Christian Hellerud Halden SK 50:36 +11:37 7:20
15 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 50:50 +11:51 7:22
16 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 50:53 +11:54 7:22
17 Eskil Frøisland Vang OL 50:55 +11:56 7:22
18 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 52:07 +13:08 7:33
19 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 52:40 +13:41 7:37
20 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 53:07 +14:08 7:41
21 Styrk Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 53:33 +14:34 7:45
22 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 53:46 +14:47 7:47
23 Erlend Brendstuen Halden SK 55:35 +16:36 8:03
24 Håvard Hovde Ringsaker OK 55:50 +16:51 8:05
25 Sverre Narum OL Vallset/Stange 55:53 +16:54 8:05
26 Sjur Kvisle Asker Skiklubb 55:55 +16:56 8:06
27 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 56:27 +17:28 8:10
28 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 57:38 +18:39 8:21
29 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 57:58 +18:59 8:24
30 Thomas Kort Nord-Østerdal OK 58:00 +19:01 8:24
31 Andreas Ramberg Østmarka OK 58:17 +19:18 8:26
32 Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK 59:48 +20:49 8:40
33 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 1:01:03 +22:04 8:50
34 Even-Johan Kaspersen Mo OK 1:02:44 +23:45 9:05
35 Emil Størmer Fossum IF 1:03:52 +24:53 9:15
36 Vegard Løvli Asker Skiklubb 1:05:16 +26:17 9:27
37 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 1:06:16 +27:17 9:36
38 Ole Johan Bråten Vang OL 1:06:48 +27:49 9:40
39 Marius Ekrem Finstad Bodø og Omegn IF Orientering 1:08:06 +29:07 9:52
40 Kristian Fredrik Lynum Freidig 1:09:10 +30:11 10:01
41 Håkon Grande Verdal OK 1:13:52 +34:53 10:42
42 Fredrik Sveen Vang OL 1:13:54 +34:55 10:42
43 Eirik Nigardsøy Johnsen Fredrikstad SK 1:14:49 +35:50 10:50
44 Mats Eidsmo Freidig 1:24:24 +45:25 12:13
45 Sigurd Ranheim Brynestad Ringsaker OK 1:35:23 +56:24 13:49
46 Fredrik Monrad Olsen Flosta IL 1:40:50 +1:01:51 14:36
47 Simen Gran Blystad Løten o-lag 1:51:07 +1:12:08 16:06
48 Elias Øhman Gjø-Vard OL 2:02:32 +1:23:33 17:45
49 Odin Tellesbø Østmarka OK 2:17:14 +1:38:15 19:53
Johan Teodor Westly Asker Skiklubb diskvalifisert

H 15-16B

4 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sondre Skytteren Grue IL 41:48 9:57

H 17-20 E

12 300 m, 102 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Andreas Sølberg OL Trollelg 1:07:40 5:30
2 Markus Holter Halden SK 1:10:40 +3:00 5:44
3 Anders Felde Olaussen Halden SK 1:11:13 +3:33 5:47
4 Gaute Friestad Kristiansand OK 1:11:15 +3:35 5:47
5 Audun Heimdal Konnerud IL 1:11:29 +3:49 5:48
6 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 1:11:46 +4:06 5:50
7 Jonas Madslien Bakken NTNUI 1:11:53 +4:13 5:50
8 Oskar Størmer Fossum IF 1:12:12 +4:32 5:52
9 Elias T. Mølnvik Fossum IF 1:12:33 +4:53 5:53
10 Eivind Høydal Nydalens SK 1:13:07 +5:27 5:56
11 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 1:13:17 +5:37 5:57
12 Anders Haga Raumar Orientering 1:13:26 +5:46 5:58
13 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 1:13:53 +6:13 6:00
14 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 1:13:56 +6:16 6:00
15 Sigur Heggedal Kongsberg OL 1:14:15 +6:35 6:02
16 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 1:14:28 +6:48 6:03
17 Håvard Irgens Fossum IF 1:15:04 +7:24 6:06
18 Magne Jutulstad NTNUI 1:15:32 +7:52 6:08
19 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 1:15:51 +8:11 6:10
20 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 1:16:08 +8:28 6:11
21 Steinar Kollerud Lillomarka OL 1:16:10 +8:30 6:11
22 Knut Aasheim Oppsal Orientering 1:16:57 +9:17 6:15
23 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 1:17:12 +9:32 6:16
24 Simen Bordal Fossum IF 1:17:38 +9:58 6:18
25 Peter Nordbrøden Halden SK 1:17:51 +10:11 6:19
26 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 1:18:04 +10:24 6:20
27 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 1:18:28 +10:48 6:22
28 Ivar Aukrust Osmoen Nord-Østerdal OK 1:19:01 +11:21 6:25
29 Harald Astrup Arnesen Heming Orientering 1:19:14 +11:34 6:26
30 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 1:19:16 +11:36 6:26
31 Erik Olsvik Dengerud Nydalens SK 1:20:01 +12:21 6:30
32 Håvard Eidsmo Freidig 1:20:24 +12:44 6:32
33 Martin Borge Heir Fossum IF 1:21:13 +13:33 6:36
34 Jonas Ressem Frol IL 1:21:28 +13:48 6:37
35 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 1:22:05 +14:25 6:40
36 Vetle Christiansen Raumar Orientering 1:22:06 +14:26 6:40
37 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 1:22:34 +14:54 6:42
38 Jostein Tandberg Nydalens SK 1:22:38 +14:58 6:43
39 Sam Lunøe Nydalens SK 1:23:02 +15:22 6:45
40 Tord Haflan Nydalens SK 1:23:20 +15:40 6:46
41 Morten Jørgensen Kristiansand OK 1:23:39 +15:59 6:48
42 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:24:11 +16:31 6:50
43 Sverre Bang Støeng Hamar OK 1:24:13 +16:33 6:50
44 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 1:25:06 +17:26 6:55
45 Henrik Upsal Kristiansand OK 1:25:34 +17:54 6:57
46 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 1:26:20 +18:40 7:01
47 Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK 1:26:22 +18:42 7:01
48 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 1:26:36 +18:56 7:02
49 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 1:26:58 +19:18 7:04
50 Kjetil Mølnvik Freidig 1:27:46 +20:06 7:08
51 Oskar Jensen Nydalens SK 1:28:06 +20:26 7:09
52 Ole Kostøl Kristiansand OK 1:28:17 +20:37 7:10
53 Håvard Myhre Kongsberg OL 1:28:18 +20:38 7:10
54 Tarjei Holo Fossum IF 1:28:42 +21:02 7:12
55 Johannes Bordal Ringsaker OK 1:29:06 +21:26 7:14
56 Ola Keiserås IL Leik 1:29:24 +21:44 7:16
57 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 1:29:35 +21:55 7:16
58 Amund Bø Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 1:29:38 +21:58 7:17
59 Ole Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 1:29:48 +22:08 7:18
60 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 1:30:07 +22:27 7:19
61 Amund Hoel Raumar Orientering 1:31:31 +23:51 7:26
62 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 1:32:32 +24:52 7:31
62 Rein Helle Mårdalen Freidig 1:32:32 +24:52 7:31
64 Sturla Frydenlund Sturla, IF 1:32:37 +24:57 7:31
65 Olav Schmitt Gran Halden SK 1:33:42 +26:02 7:37
66 Bjørn André Aaslund Fet OL 1:33:43 +26:03 7:37
67 Magnus Wølneberg IL Tyrving 1:34:49 +27:09 7:42
68 Kristian Reiersen Jensen Kristiansand OK 1:35:09 +27:29 7:44
69 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 1:36:03 +28:23 7:48
70 Jørgen Vister Indre Østfold OK 1:36:24 +28:44 7:50
71 Vebjørn Tandberg Nydalens SK 1:36:59 +29:19 7:53
72 Styrk Almeland Bleie Varegg Fleridrett 1:37:20 +29:40 7:54
73 Trygve Heggedal Kongsberg OL 1:37:25 +29:45 7:55
74 Krister Hovde Ringsaker OK 1:37:43 +30:03 7:56
75 Matej Sebo Bay Area Orienteering Club 1:39:52 +32:12 8:07
76 Petter Vangen Lunåsmo Tynset IF 1:40:45 +33:05 8:11
77 Espen Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 1:41:03 +33:23 8:12
78 Kristian Græsli Hamar OK 1:41:11 +33:31 8:13
79 Even Lindstad Børresen Hamar OK 1:41:12 +33:32 8:13
80 Sander Hildebrand Rogndokken Fet OL 1:42:36 +34:56 8:20
81 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 1:43:10 +35:30 8:23
82 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 1:43:51 +36:11 8:26
83 Sebastian Fleiss Berliner TSC 1:44:21 +36:41 8:29
84 Ludvig Rødnes Oppsal Orientering 1:46:15 +38:35 8:38
85 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 1:46:26 +38:46 8:39
86 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 1:46:45 +39:05 8:40
87 Adrian Opheim Freidig 1:47:42 +40:02 8:45
88 Lars Solli Mo OK 1:48:40 +41:00 8:50
89 Tobias Kristensen Larvik OK 1:48:44 +41:04 8:50
90 Einar Lund Kongsberg OL 1:49:15 +41:35 8:52
91 Peder Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 1:50:00 +42:20 8:56
92 Vegard Myhre Kristiansand OK 1:56:37 +48:57 9:28
93 Jens Didrik Berg Larvik OK 1:58:17 +50:37 9:36
94 Jørgen Kjos Barkenæs Fet OL 1:58:48 +51:08 9:39
95 Michael Svoboda Fothills Wanderers Orienteerin 2:12:53 +1:05:13 10:48
96 Kristian Nyhus Kristiansand OK 2:12:54 +1:05:14 10:48
97 Ole Jakob Olsrød Stokke IL 2:13:30 +1:05:50 10:51
98 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 2:17:29 +1:09:49 11:10
99 Skjalg Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 2:20:08 +1:12:28 11:23
Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL diskvalifisert
Einar Lofthus Hamar OK diskvalifisert
Vegard Rønning Huber Hamar OK diskvalifisert

H 17-AK

7 900 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sindre Johannessen Freidig 45:32 5:45
2 Lars Øivind Amundsen Trøsken IL 50:43 +5:11 6:25
3 Lars Bredalen Nittedal OL 59:32 +14:00 7:32
4 Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK 59:56 +14:24 7:35
5 Per Ivar Reinemo Hamar OK 1:03:29 +17:57 8:02
6 Gunnar A Fiskum IL Tyrving 1:05:32 +20:00 8:17
7 Arne Røste Ringsaker OK 1:06:07 +20:35 8:22
8 Snorre Hansen Byåsen IL 1:07:56 +22:24 8:35
9 Ole Underthun Johansen IL Tyrving 1:09:59 +24:27 8:51
10 Morten Tangen Måren OK 1:11:43 +26:11 9:04
11 Even Erlien Gjø-Vard OL 1:15:21 +29:49 9:32
12 Even Haug OL Vallset/Stange 1:21:00 +35:28 10:15
13 Gudmund Storlien Ringsaker OK 1:25:53 +40:21 10:52
14 Audun Fingarsen Elverum OK 1:28:11 +42:39 11:09
15 Sveinung Ulstein Hisøy OK 1:34:03 +48:31 11:54
16 Peter Martinus Freyborg Uran Gimle IF 1:41:00 +55:28 12:47
17 Henrik Aune Halden SK 2:04:45 +1:19:13 15:47
Bjørnar Løvli Asker Skiklubb diskvalifisert
Isak Bergset NTNUI diskvalifisert

H 17-B

5 500 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Leif Arne Nytrøen Tynset IF 52:17 9:30
2 Øystein Snuggerud Gjø-Vard OL 1:01:43 +9:26 11:13
3 Martin Skytteren Grue IL 1:03:29 +11:12 11:32
4 Jørn Christen Johnsen Fredrikstad SK 1:10:25 +18:08 12:48
5 Jarle Rogndokken Fet OL 1:10:51 +18:34 12:52
6 Andreas Hammer Håversen Østmarka OK 1:14:37 +22:20 13:34
7 Edvard Dahl OL Vallset/Stange 1:31:42 +39:25 16:40
Trond Ivar Fossaas Gimle IF brutt

H 17-C

3 800 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marius Staff OL Toten-Troll 30:52 8:07
2 Erik Haugen Ringsaker OK 36:00 +5:08 9:28
3 Gaute Skjelsvik Lillehammer OK 36:53 +6:01 9:42
4 Jan Edvin Blomkvist Fredrikstad SK 39:05 +8:13 10:17
5 Tor Sætaberget Lunderseter IL 39:33 +8:41 10:24
6 Einar Sogstad Gjø-Vard OL 47:18 +16:26 12:26
7 Stian Lillegård Lillomarka OL 47:53 +17:01 12:36
8 Sondre Østbye Elverum OK 51:44 +20:52 13:36
9 Anders Lindaas Elverum OK 1:07:14 +36:22 17:41
Svein-Tore Gåsvik Narvestad Halden SK diskvalifisert

H 21-AL

13 700 m, 40 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vegard Danielsen Kristiansand OK 1:13:25 5:21
2 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 1:13:37 +0:12 5:22
3 Lars Sandstad Skjeset Frol IL 1:14:54 +1:29 5:28
4 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 1:15:22 +1:57 5:30
5 Hans Petter Mathisen NTNUI 1:15:51 +2:26 5:32
6 Audun Weltzien IL Tyrving 1:16:06 +2:41 5:33
7 Eirik Martens Svensen Kristiansand OK 1:16:22 +2:57 5:34
8 Magne Haga Raumar Orientering 1:16:25 +3:00 5:34
9 Mats Dahlén Kristiansand OK 1:16:32 +3:07 5:35
10 Jostein Andersen Nydalens SK 1:17:01 +3:36 5:37
11 Mathias Stensland Lillevold NTNUI 1:17:33 +4:08 5:39
12 Tore Sandvik Halden SK 1:18:03 +4:38 5:41
13 Anders Vister Nydalens SK 1:19:05 +5:40 5:46
14 Knut Sveinung Rekaa Freidig 1:19:07 +5:42 5:46
15 Sindre Rønning Fossum IF 1:19:14 +5:49 5:47
16 Johan Hoel Raumar Orientering 1:19:16 +5:51 5:47
17 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 1:19:30 +6:05 5:48
18 Øyvind Helgerud Halden SK 1:19:36 +6:11 5:48
19 Alan Cherry Varegg Fleridrett 1:20:13 +6:48 5:51
20 Asgeir Bakken Rognstad Emblem IL 1:21:00 +7:35 5:54
21 Thomas Nipen Nydalens SK 1:21:48 +8:23 5:58
22 Térence Risse Nydalens SK 1:22:16 +8:51 6:00
23 Håvard Lucasen Ås-NMBU Orientering 1:22:48 +9:23 6:02
24 Sjur Hovi Kristiansand OK 1:23:04 +9:39 6:03
25 Eirik Rustad Raumar Orientering 1:25:32 +12:07 6:14
26 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 1:25:40 +12:15 6:15
27 Trond Kortner Østmarka OK 1:28:53 +15:28 6:29
28 Trygve Olsen NTNUI 1:30:00 +16:35 6:34
29 Magnus Johansson Kristiansand OK 1:32:17 +18:52 6:44
30 Audun Strandlie Gjø-Vard OL 1:34:06 +20:41 6:52
31 Daniel Oliversen Trøsken IL 1:34:10 +20:45 6:52
32 Håvar Birkeland Stormoen Kristiansand OK 1:34:51 +21:26 6:55
33 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 1:35:30 +22:05 6:58
34 Jan Ola Pedersen Vang OL 1:36:18 +22:53 7:01
35 Petter Skedsmo Hadeland OL 1:39:22 +25:57 7:15
36 Jonatan Rosengren Drake Varegg Fleridrett 1:43:09 +29:44 7:31
37 Simen Smestad Bækkelagets SK 1:49:08 +35:43 7:57
38 Erlend Isachsen Asker Skiklubb 2:11:13 +57:48 9:34
39 Frode Konst IL Tyrving 2:26:15 +1:12:50 10:40
Einar Tommelstad Nydalens SK diskvalifisert

H 35-

9 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Stian Overskeid Indre Østfold OK 1:20:54 8:10
2 Rune Brunborg Nittedal OL 1:34:40 +13:46 9:33
3 Thomas Jørgensen Lillehammer OK 1:56:56 +36:02 11:48

H 40-

9 000 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Simo Martomaa Kalevan rasti 50:33 5:37
2 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 50:44 +0:11 5:38
3 Pål Kittilsen Freidig 54:31 +3:58 6:03
4 Odin Tellesbø Østmarka OK 55:46 +5:13 6:11
5 Per Olaussen Fredrikstad SK 56:03 +5:30 6:13
6 Harald Bakke Fossum IF 58:31 +7:58 6:30
7 Espen Danevad Fredrikstad SK 1:00:32 +9:59 6:43
8 Vegard Grønli Freidig 1:02:17 +11:44 6:55
9 Torgeir Aune Byåsen IL 1:03:37 +13:04 7:04
10 Martin Øhman Gjø-Vard OL 1:04:43 +14:10 7:11
11 Brage Keiserås IL Leik 1:08:53 +18:20 7:39
12 Thomas Lie Fredrikstad SK 1:09:10 +18:37 7:41
13 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 1:10:14 +19:41 7:48
14 Pål Stenberg Vang OL 1:12:33 +22:00 8:03
15 Dag Arne Lier Indre Østfold OK 1:12:35 +22:02 8:03
16 Trond Flaskerud OL Toten-Troll 1:17:31 +26:58 8:36
17 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 1:23:28 +32:55 9:16
18 Roar Saxhaug Raumar Orientering 1:24:59 +34:26 9:26
19 Hans Olav Hygen Østmarka OK 1:34:37 +44:04 10:30
20 Ole Wiseth Lillehammer OK 1:44:33 +54:00 11:37
21 Pål Thomassen Varegg Fleridrett 1:47:57 +57:24 11:59
22 Tormod Kleppa Lillehammer OK 1:53:52 +1:03:19 12:39

H 45-

7 900 m, 59 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Johan Ivarsson Freidig 45:05 5:42
2 Tomas Eidsmo Freidig 46:29 +1:24 5:53
3 Kjetil Bjørlo Halden SK 48:31 +3:26 6:08
4 Per Arne Aadland Samnanger IL 49:58 +4:53 6:19
5 Svein Nygård Lillomarka OL 50:23 +5:18 6:22
6 Jon-Anders Bordal Ringsaker OK 50:32 +5:27 6:23
7 Espen Bergstrøm Halden SK 52:56 +7:51 6:42
8 Tore Bredalen Nittedal OL 53:03 +7:58 6:42
9 Frank Løwengreen Fredrikstad SK 53:16 +8:11 6:44
10 Lars Enerhaugen Modum OL 53:18 +8:13 6:44
11 Tore Nymark Askøy OL 53:57 +8:52 6:49
12 Sven Arne Gylterud Fossum IF 54:25 +9:20 6:53
13 Sigmund Vister Indre Østfold OK 54:28 +9:23 6:53
14 Andreas Sylte Freidig 56:15 +11:10 7:07
15 Svein Erik Larsen Ringsaker OK 56:17 +11:12 7:07
16 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 56:18 +11:13 7:07
17 Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) 56:37 +11:32 7:10
18 Jon Iver Bakken Nydalens SK 56:42 +11:37 7:10
19 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 57:42 +12:37 7:18
20 Kristian Løvås Varegg Fleridrett 57:44 +12:39 7:18
21 Christian Grotnes IL Tyrving 57:45 +12:40 7:18
22 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 58:16 +13:11 7:22
23 Tor Ivar Christiansen OL Tønsberg og omegn 58:31 +13:26 7:24
24 Sten Åge Nygårdseter Vegårshei IL 58:39 +13:34 7:25
25 Terje Blindheim Lillomarka OL 58:43 +13:38 7:25
26 Gunnar Engen Vik Nydalens SK 59:41 +14:36 7:33
27 Bjørnar Olsrød Stokke IL 59:44 +14:39 7:33
28 Trond Lund IL Tyrving 59:46 +14:41 7:33
29 Pål Backstrøm Halden SK 59:57 +14:52 7:35
30 Roar Reiten Emblem IL 1:00:10 +15:05 7:36
31 Per Grande Verdal OK 1:00:28 +15:23 7:39
32 Ivar Mølnvik Fossum IF 1:01:33 +16:28 7:47
33 Otto Richard Eide Byåsen IL 1:02:10 +17:05 7:52
34 Torger Høsøien Tynset IF 1:02:49 +17:44 7:57
35 Hans Jevanord Fossum IF 1:02:52 +17:47 7:57
36 Erik Lundgård Vang OL 1:03:04 +17:59 7:58
37 Arild H Clausen Freidig 1:03:25 +18:20 8:01
38 Harald Storrønning Byåsen IL 1:05:03 +19:58 8:14
39 Einar Teslo Hadeland OL 1:06:50 +21:45 8:27
40 Agnar Renolen Wing OK 1:07:26 +22:21 8:32
41 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 1:07:46 +22:41 8:34
42 Finn Henry Lillestrand Trøsken IL 1:07:58 +22:53 8:36
43 Bjørn Gaute Herlyng Grue IL 1:08:00 +22:55 8:36
44 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 1:10:55 +25:50 8:58
45 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 1:11:04 +25:59 8:59
46 Gerard Kort Os IL 1:11:13 +26:08 9:00
47 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 1:11:26 +26:21 9:02
48 Øyvind Edvardsen Ringsaker OK 1:14:28 +29:23 9:25
49 Anders Flågen Heming Orientering 1:14:43 +29:38 9:27
50 Arnfinn Moe Fredrikstad SK 1:15:05 +30:00 9:30
51 Bjørn Axel Gran Halden SK 1:17:53 +32:48 9:51
52 Torkel Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:18:39 +33:34 9:57
53 Helge Rosenlund Varegg Fleridrett 1:24:52 +39:47 10:44
54 Jørn Moe Fet OL 1:26:35 +41:30 10:57
55 Inge Hauge Hisøy OK 1:29:59 +44:54 11:23
56 Tom Kristensen Larvik OK 1:43:44 +58:39 13:07
57 Stig Wiest Vang OL 1:51:12 +1:06:07 14:04
58 Bård Moum Halden SK 1:57:37 +1:12:32 14:53
Kai Solum Rond OL diskvalifisert

H 45-AK

6 300 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Øystein Jensen Sarpsborg OL 50:49 8:03
2 Claus Norsted Halden SK 51:48 +0:59 8:13
3 Gudmund Jenssen Halden SK 52:29 +1:40 8:19
4 Stein Markhus Verdal OK 52:50 +2:01 8:23
5 Ole Ingesen Sarpsborg OL 55:47 +4:58 8:51
6 Per Olav Andersen Halden SK 58:02 +7:13 9:12
7 Håkon Løvli Asker Skiklubb 59:32 +8:43 9:26
8 Tor Ove Hallem Verdal OK 1:00:10 +9:21 9:33
9 Stig Dahle Molde og Omegn IF 1:12:33 +21:44 11:30
10 Erik Slettum Gjø-Vard OL 1:14:32 +23:43 11:49
11 Tore Lindaas Elverum OK 1:19:48 +28:59 12:40
12 Viggo Eriksen Fossum IF 1:36:01 +45:12 15:14

H 50-

6 900 m, 45 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Øystein Holo Fossum IF 45:03 6:31
2 Bjørn Gulbrandsen Asker Skiklubb 45:14 +0:11 6:33
3 Tore Bjørnerød OK Moss 45:20 +0:17 6:34
4 Atle Dengerud Steinkjer OK 45:40 +0:37 6:37
5 Erlend Slokvik Nydalens SK 46:51 +1:48 6:47
6 Vidar Benjaminsen Lillomarka OL 48:03 +3:00 6:57
7 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 48:46 +3:43 7:04
8 Per Olav Nærestad IF Trauma 49:35 +4:32 7:11
9 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 51:12 +6:09 7:25
10 Njål Svingheim Konnerud IL 51:40 +6:37 7:29
11 Terje Dengerud Nydalens SK 52:19 +7:16 7:34
12 Børge Pedersen Nydalens SK 52:35 +7:32 7:37
13 Arne Torgersen Bækkelagets SK 54:06 +9:03 7:50
14 Egil Eide IL Tyrving 54:13 +9:10 7:51
15 Johan Lunde IL Koll 54:42 +9:39 7:55
16 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 55:36 +10:33 8:03
17 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 55:45 +10:42 8:04
18 Einar Lunøe Nydalens SK 56:39 +11:36 8:12
19 Haakon Arnesen Byåsen IL 57:07 +12:04 8:16
20 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 58:01 +12:58 8:24
21 Sturla Sæther Freidig 58:41 +13:38 8:30
22 Frode Ødegårdstuen Snertingdal IF Orientering 58:42 +13:39 8:30
23 Lasse Arnesen Heming Orientering 59:06 +14:03 8:33
24 Anders Bergset IL Veten 1:00:01 +14:58 8:41
25 Jens Erik Mjølnerød Halden SK 1:00:33 +15:30 8:46
26 Per Sandberg Nydalens SK 1:00:48 +15:45 8:48
27 Dag Brenås Varteig OL 1:01:06 +16:03 8:51 Last ned GPS-spor i gpx-format
28 Klaus Horne IL Tyrving 1:01:33 +16:30 8:55
29 Tibor Vári Sturla, IF 1:02:18 +17:15 9:01
30 Erlend Råheim OK Øst 1:04:05 +19:02 9:17
31 Geir Bråten Vegårshei IL 1:06:06 +21:03 9:34
32 Torkjel Nesheim IL Tyrving 1:06:11 +21:08 9:35
33 Terje Schjølberg Røros IL 1:06:35 +21:32 9:38
34 Stein Magnus Moen Grue IL 1:08:04 +23:01 9:51
35 Sturle Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:09:08 +24:05 10:01
36 Håvar Brevik Østmarka OK 1:13:45 +28:42 10:41
37 Frode Kamsvåg IL Tyrving 1:18:11 +33:08 11:19
38 Svein Thorsberg Grue IL 1:18:53 +33:50 11:25
39 Knut Hagen Byåsen IL 1:19:21 +34:18 11:30
40 Are Njåstein IL Tyrving 1:50:46 +1:05:43 16:03
41 Øystein Melby Vang OL 1:58:04 +1:13:01 17:06
42 Martin Finstad Bodø og Omegn IF Orientering 2:00:15 +1:15:12 17:25
Atle Toft Almeland Fana IL diskvalifisert
Rune Malmei Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert
Håkon Mogstad Fana IL diskvalifisert

H 55-

6 300 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jan Granstedt Halden SK 41:34 6:35
2 Nils Hæstad Fossum IF 41:45 +0:11 6:37
3 Tore Kjølseth Nydalens SK 42:50 +1:16 6:47
3 Einar Jensen Nydalens SK 42:50 +1:16 6:47
5 Hallvard Fjær Lillomarka OL 44:46 +3:12 7:06
6 Jack Bjørnsen Kristiansand OK 44:59 +3:25 7:08
7 Trond Svanøe-Hafstad Steinkjer OK 45:00 +3:26 7:08
8 Onno Verberne OL Toten-Troll 45:05 +3:31 7:09
9 Steinar Aas Birkenes IL 45:50 +4:16 7:16
10 Arild Nordsveen Ringsaker OK 47:09 +5:35 7:29
11 Morten Due Måren OK 47:16 +5:42 7:30
12 Petter Gullikstad Røros IL 48:16 +6:42 7:39
13 Egil Rundberget Nydalens SK 48:21 +6:47 7:40
14 Leif S. Thingsrud Østmarka OK 49:01 +7:27 7:46
15 Lars-Erik Fiskum IL Tyrving 49:57 +8:23 7:55
16 Lars Hjermstad Fossum IF 51:05 +9:31 8:06
17 Frode Bergersen Hamar OK 51:12 +9:38 8:07
18 Øystein Kildahl Østmarka OK 51:45 +10:11 8:12
19 Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering 52:12 +10:38 8:17
20 Eirik Nordbrøden Halden SK 53:36 +12:02 8:30
21 Hallvard Berg IL Tyrving 54:09 +12:35 8:35
22 Harald Østbye Elverum OK 54:57 +13:23 8:43
23 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 55:05 +13:31 8:44
24 Knut Engen Raumar Orientering 55:10 +13:36 8:45
25 Tor Strand Raumar Orientering 57:09 +15:35 9:04
26 John Hofoss Hadeland OL 1:11:26 +29:52 11:20
27 Ivar Lindseth Ringerike OL 1:33:12 +51:38 14:47

H 60-

6 300 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Harald Hovi Skien OK 45:55 7:17
2 Torgeir Strandhagen Røyken OL 46:24 +0:29 7:21
3 Terje Wikstrøm Ringsaker OK 47:01 +1:06 7:27
4 Terje Tangen Ringsaker OK 48:25 +2:30 7:41
5 Roar Løvtjernet Brandval/Kongsvinger OK 53:00 +7:05 8:24
6 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 58:23 +12:28 9:16
7 Arnfinn Pedersen Gjø-Vard OL 58:24 +12:29 9:16
8 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 59:38 +13:43 9:27
9 Norvald Ospehaug IL Tambarskjelvar 1:00:03 +14:08 9:31
10 Bård Natvig Nittedal OL 1:02:34 +16:39 9:55
11 Per Hermann Krøger Måren OK 1:03:50 +17:55 10:07
12 Knut Haug OL Vallset/Stange 1:04:49 +18:54 10:17
13 Harald Volden Hamar OK 1:05:53 +19:58 10:27
14 Olav Nipen IL Tyrving 1:07:08 +21:13 10:39
15 Jan Sveen Raumar Orientering 1:12:17 +26:22 11:28
16 Audun Årøen Emblem IL 1:15:09 +29:14 11:55
17 Morten Johannessen Røyken OL 1:15:43 +29:48 12:01
18 Rune M Holt Freidig 1:24:31 +38:36 13:24
19 Roar Sætaberget Lunderseter IL 1:24:55 +39:00 13:28
20 Geir Nilsen Emblem IL 2:06:30 +1:20:35 20:04
Per Øivind Husby Varegg Fleridrett diskvalifisert

H 65-

5 100 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Nils-Petter Wiik Driv IL 38:38 7:34
2 Kjell Winther Oppsal Orientering 39:11 +0:33 7:40
3 Edvin Helle Askvoll og Holmedal IL 42:02 +3:24 8:14
4 Stein Nordvi Elverum OK 42:40 +4:02 8:21
5 Knut Skjeset Vang OL 43:44 +5:06 8:34
6 Tor Trøan Hadeland OL 46:40 +8:02 9:09
7 Knut Malmo Ringsaker OK 47:27 +8:49 9:18
8 Terje Malm Hamar OK 47:38 +9:00 9:20
9 Knut Wikstrøm Ringsaker OK 50:10 +11:32 9:50
10 Per Oskar Larsen Indre Østfold OK 51:11 +12:33 10:02
11 Paul Skjaker Hadeland OL 52:09 +13:31 10:13
12 Tormod Prestrud Rudsbygd IL 54:32 +15:54 10:41
13 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 54:37 +15:59 10:42
14 John Birger Skansen Rudsbygd IL 55:51 +17:13 10:57
15 Atle Bergseth Kvernbit IL 57:42 +19:04 11:18
16 Lars Saxhaug Raumar Orientering 58:31 +19:53 11:28
17 Rolf Karset Steinkjer OK 59:05 +20:27 11:35
18 Eldar Børsum Bækkelagets SK 59:18 +20:40 11:37
19 Harald Bakke Gjø-Vard OL 1:00:24 +21:46 11:50
20 Nils Olav Vennevik Freidig 1:00:36 +21:58 11:52
21 Helge Lye IL Tyrving 1:01:05 +22:27 11:58
22 Knut Fjæstad Hamar OK 1:06:16 +27:38 12:59
23 Jacob Hygen Freidig 1:10:02 +31:24 13:43
24 John Rance Greater Vancouver Orienteering 1:10:20 +31:42 13:47
25 Svein Endre Hove Byåsen IL 1:10:35 +31:57 13:50
26 Bernd Wollenberg Berliner TSC 1:37:45 +59:07 19:10
Harald Aasheim Oppsal Orientering diskvalifisert
Ola Bækkevold OK Moss diskvalifisert
Paul Martin Berg Rudsbygd IL diskvalifisert
Bjørn Jakobsen Molde og Omegn IF diskvalifisert

H 70-

4 300 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anders Taraldrud Indre Østfold OK 36:06 8:23
2 Roar Forbord Malvik IL 37:39 +1:33 8:45
3 Olav Høiås Vang OL 37:44 +1:38 8:46
4 Tore Langaard Oppsal Orientering 37:48 +1:42 8:47
5 Leidulv Vinje Nidarøst OK 40:38 +4:32 9:26
6 Trond Feiring Hamar OK 41:18 +5:12 9:36
7 Kjell Røkke IL Tyrving 42:14 +6:08 9:49
8 Helge Bjaaland Heming Orientering 43:12 +7:06 10:02
9 Klaus Engen Eidskog OL 45:09 +9:03 10:30
10 Per Anders Flesjø OK Moss 47:34 +11:28 11:03
11 Tore Kiste Nidarøst OK 52:07 +16:01 12:07
12 Trygve Hestad Hamar OK 1:00:30 +24:24 14:04
13 Arne Svartedal Trøsken IL 1:08:27 +32:21 15:55

H 75-

3 800 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jon Tyldum Rudsbygd IL 39:14 10:19
2 Bjørn Myhrmoen Rond OL 45:40 +6:26 12:01
3 Kåre Østgård OL Vallset/Stange 48:48 +9:34 12:50
4 Gunnar Østerbø Freidig 50:28 +11:14 13:16
5 Hallvard Narvestad Eidskog OL 51:27 +12:13 13:32
6 Jon Vegard Lunde Lillehammer OK 51:57 +12:43 13:40
7 Arvid Haug OL Vallset/Stange 52:35 +13:21 13:50
8 Roger Torper Indre Østfold OK 55:41 +16:27 14:39
9 Finn Vestby Varteig OL 58:12 +18:58 15:18
10 Gunnar Haug Gjø-Vard OL 1:19:29 +40:15 20:55

H 80-

3 800 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Nils Jansson Skattkärrs IF 48:00 12:37
2 Hans Larsen Raumar Orientering 51:12 +3:12 13:28
3 Olaf Småstuen Gjø-Vard OL 51:52 +3:52 13:38
4 Iver Rognstad Hadeland OL 55:51 +7:51 14:41
5 Bjørn Tveite Ås-NMBU Orientering 1:00:36 +12:36 15:56
6 Hans Ruud Hamar OK 1:00:40 +12:40 15:57
7 Mads Berg Nord-Østerdal OK 1:01:57 +13:57 16:18

N-Åpen

2 200 m, 59 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Caroline Svartedal Aasen Trøsken IL 29:26 13:22
Erlend Bakke Fossum IF 28:00 12:43
Johanne Berg Løten o-lag 26:35 12:04
Sigurd Bertsen Ringerike OL 24:34 11:09
Gunnar Bjerva Ås-NMBU Orientering 48:26 22:00
Inger Anne Braarud Halden SK 31:45 14:25
Julie Brenås Varteig OL 30:56 14:03
Aurora Sabela Brobakken Snertingdal IF Orientering 54:06 24:35
Guro Brænden Lillomarka OL 44:11 20:04
Magnus Svaland Dale OL Vallset/Stange 24:38 11:11
Jenny Danevad Fredrikstad SK 18:44 8:30
Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 30:26 13:49
Vilmø Daneval Fredrikstad SK 45:20 20:36
Marie Einkenhavn Nittedal OL 30:16 13:45
Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 28:37 13:00
Jacob Eylertsen Halden SK 25:16 11:29
Aksel Tonjer Fingarsen Elverum OK 24:24 11:05
Emil Tonjer Fingarsen Elverum OK 24:25 11:05
Mathilde Fossaas Gimle IF 21:16 9:40
Jørgen Holm Grøneng Lillehammer OK 25:05 11:24
Erlend Grønli Freidig 31:00 14:05
Torine Hagen-Tafjord Halden SK 28:30 12:57
Magnus Hvideberg Hamar OK 35:11 15:59
Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 30:53 14:02
Tuva B Island OL Tønsberg og omegn 29:12 13:16
Ingrid Jørgensen Lillehammer OK 46:05 20:56
Marte Klashauge Lillehammer OK 38:00 17:16
Henriette Krokfoss Østmarka OK 30:08 13:41
Helle Kvalheim Halden SK 21:37 9:49
Thea Kvalheim Halden SK 23:53 10:51
Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL 25:17 11:29
Marte Lillegraven Langsæter Trøsken IL 24:24 11:05
Even Lien Gjø-Vard OL 15:39 7:06
Solveig Da-Yeon Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 27:34 12:31
Ivar Kleppa Madslien Lillehammer OK 29:41 13:29
Magnhild Kleppa Madslien Lillehammer OK 29:29 13:24
Eero Maktomaa Ås-NMBU Orientering 36:29 16:35
Elisabeth Mener IL Tyrving 22:24 10:10
Julie Hvideberg Moer Raumar Orientering 35:12 16:00
Pernille Nor-Woll Østmarka OK 29:01 13:11
Ida Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 45:20 20:36
Synne Kvittum Nytrøen Tynset IF 24:18 11:02
Guro Ottesen Fredrikstad SK 42:28 19:18
Karl Ren Rådahl IL BUL-Tromsø 37:44 17:09
Aksel Sandvik Halden SK 38:43 17:35
Sverre Sandvik Halden SK 24:56 11:19
Erik Dehli Saxhaug Raumar Orientering 29:53 13:34
Tage Raknes Sogstad Gjø-Vard OL 32:34 14:48
Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 35:05 15:56
Håkon Sørensen Løten o-lag 47:16 21:29
Sofie Taraldsen Lillehammer OK 48:03 21:50
Nikolai Teslo Hadeland OL 40:31 18:25
Marie Thomassen Varegg Fleridrett 30:28 13:50
Jeisson Thorsteinsson Drangedal OL 48:19 21:57
Aksel Torgersen Halden SK 37:04 16:50
Amund Kortner Vogt Østmarka OK 34:43 15:46
Minna Sofie Wingstedt Halden SK 24:29 11:07
Ville Emil Wingstedt Halden SK 28:21 12:53
Martha Wisløff Asker Skiklubb 21:06 9:35

N-Lang

5 200 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Håvard Bjørgen OL Vallset/Stange 47:50 9:11
2 Gina Finsrud Halden SK 57:17 +9:27 11:00
3 Aase Ranheim Ringsaker OK 1:03:01 +15:11 12:07
4 Tina Bjørnstad Raumar Orientering 1:35:16 +47:26 18:19
Katrine Solbakken IL Tyrving diskvalifisert

Direkte A

6 300 m, 52 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Emil Wingstedt Halden SK 32:25 5:08
2 Ståle Gjelsten Kristiansand OK 36:27 +4:02 5:47
3 Leif Strømer Fossum IF 37:14 +4:49 5:54
4 Matthias Gilgien IL Tyrving 40:35 +8:10 6:26
5 Emil Bovién Thorsen Nydalens SK 40:43 +8:18 6:27
6 Per Wirehn Asker Skiklubb 41:12 +8:47 6:32
7 Martin Schalli Bækkelagets SK 42:55 +10:30 6:48
8 Iliana Ilieva Halden SK 43:34 +11:09 6:54
9 Arnt Edvin Andersen Halden SK 44:38 +12:13 7:05
10 Magnus Ramberg Østmarka OK 47:30 +15:05 7:32
11 Guro Alexandersen Fredrikstad SK 48:04 +15:39 7:37
12 Yngvar Christiansen Bækkelagets SK 48:05 +15:40 7:37
13 Sven Egil Holmen Hamar OK 48:07 +15:42 7:38
14 Konelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 48:26 +16:01 7:41
15 Eszter Horvati IL Tyrving 48:55 +16:30 7:45
16 Simen Oskal Hamar OK 49:06 +16:41 7:47
17 Magne Brænden Lillomarka OL 49:34 +17:09 7:52
18 Sigurd Svaland Aas Kristiansand OK 53:46 +21:21 8:32
19 Inge Ramberg Østmarka OK 54:18 +21:53 8:37
20 Anja Wingstedt Halden SK 54:23 +21:58 8:37
21 Stein Arne Negård Vang OL 55:30 +23:05 8:48
22 Mons Kr Løvfald Nydalens SK 55:34 +23:09 8:49
23 Sven Reidar Tonjer IL Tyrving 55:57 +23:32 8:52
24 ole christian bang Hamar OK 57:27 +25:02 9:07
25 Terje Melsom Fana IL 58:40 +26:15 9:18
26 Pål Angvoll Fredrikstad SK 59:34 +27:09 9:27
27 Frida Van Megen Fana IL 1:02:51 +30:26 9:58
28 Ingvild Gjessing Vang OL 1:04:00 +31:35 10:09
29 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 1:04:11 +31:46 10:11
30 Emily Temple OK Pan Århus 1:04:53 +32:28 10:17
31 Bertil Alexandersen Fredrikstad SK 1:05:09 +32:44 10:20
32 Roar Skoglund IL Veten 1:05:30 +33:05 10:23
33 Per Fosser Indre Østfold OK 1:05:43 +33:18 10:25
34 Silje Island OL Tønsberg og omegn 1:08:16 +35:51 10:50
35 Lene Sandvik Halden SK 1:08:44 +36:19 10:54
36 Mat Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 1:10:43 +38:18 11:13
37 Ivar Bergset IL Veten 1:11:29 +39:04 11:20
38 Emeline Mjølnerød Halden SK 1:11:58 +39:33 11:25
39 Erlend Aamodt Nydalens SK 1:13:25 +41:00 11:39
40 Øystein Kambo Tangerås Strandebarm IL 1:13:42 +41:17 11:41
41 Vinant Eijsivik Ås-NMBU Orientering 1:14:41 +42:16 11:51
42 Nanna Norderud IL Tyrving 1:15:01 +42:36 11:54
43 Thor Norderud IL Tyrving 1:16:58 +44:33 12:13
44 Toril Wiig IL Tyrving 1:19:40 +47:15 12:38
45 øystein Weltzien IL Tyrving 1:23:35 +51:10 13:16
46 Arild Bergsland Trøsken IL 1:25:41 +53:16 13:36
47 Kristine Horne IL Tyrving 1:30:20 +57:55 14:20
48 Bjørn Årbu Varteig OL 1:31:58 +59:33 14:35
49 Kim Iversen Østmarka OK 1:33:08 +1:00:43 14:46
50 Helge Brynestad Ringsaker OK 1:51:53 +1:19:28 17:45
Rolf Hagman Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert
Frode Reiersen Trøsken IL diskvalifisert

Direkte C

3 800 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marianne Myklebust Hamar OK 31:22 8:15
2 Fredrik Lillestrand Trøsken IL 31:27 +0:05 8:16
3 Mads Lillevold Ås-NMBU Orientering 32:12 +0:50 8:28
4 Henrik Fjelle Trøsken IL 32:14 +0:52 8:28
5 Mathilde Sønsterrudbråten Raumar Orientering 34:20 +2:58 9:02
6 Yngve Finkenhavn Nittedal OL 34:36 +3:14 9:06
7 Hege Wang Lillomarka OL 34:56 +3:34 9:11
8 Marte Kvittum Tangen Tynset IF 36:51 +5:29 9:41
9 Maren Holmsen Hamar OK 37:55 +6:33 9:58
10 Amalie Harildstad Bjørnsgaard Lillehammer OK 39:49 +8:27 10:28
11 Kristian Sølberg IL Leik 40:11 +8:49 10:34
12 Vidar Backstrøm Halden SK 46:25 +15:03 12:12
13 Elin Lauritsen Hamar OK 51:40 +20:18 13:35
14 Trond Foss Sandefjord OK 54:04 +22:42 14:13
15 Jørill Gjeitnes Molde og Omegn IF 58:37 +27:15 15:25
16 Kristin Stubban Hygen Østmarka OK 59:29 +28:07 15:39
17 Laila Helminsen Fredrikstad SK 1:01:41 +30:19 16:13
18 Morten Helminsen Fredrikstad SK 1:01:43 +30:21 16:14
19 Liv Nigardsøy Fredrikstad SK 1:12:50 +41:28 19:10
20 Bjørn Espen Kristiansen Fredrikstad SK 1:12:51 +41:29 19:10
21 Beate Kippe Verdal OK 1:12:53 +41:31 19:10
22 Lena Henriksen IL Tyrving 1:12:54 +41:32 19:11
23 Haldor Kippe Verdal OK 1:12:57 +41:35 19:11
24 Bodil berby Trøsken IL 1:13:55 +42:33 19:27
25 Tor Arne Andersen Hamar OK 1:15:12 +43:50 19:47
26 Marit Eggen Nygass Tynset IF 1:34:16 +1:02:54 24:48
Målfrid Narum OL Vallset/Stange diskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor