Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for NM-uka 2014 langdistanse

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: NM-uka 2014 langdistanse
Arrangørorganisasjon: Asker Skiklubb
Dato: torsdag 11 september 2014

D 17-18 E

5 790 m, 47 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frida Sæther Freidig 50:58 8:48
2 Ingeborg Eide Byåsen IL 54:33 +3:35 9:25
3 Marie Olaussen Fredrikstad SK 54:49 +3:51 9:28
4 Anine Ahlsand Nydalens SK 55:34 +4:36 9:35
5 Ingunn Egeberg Vári Sturla, IF 55:46 +4:48 9:37
6 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 59:27 +8:29 10:16
7 Julie Hjortland Larvik OK 59:54 +8:56 10:20
8 Emma Arnesen Byåsen IL 1:01:35 +10:37 10:38
9 Ingvild Torgersen Halden SK 1:01:42 +10:44 10:39
10 Evine Westli Andersen Løten o-lag 1:02:08 +11:10 10:43
11 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 1:02:10 +11:12 10:44
12 Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb 1:03:36 +12:38 10:59
13 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 1:03:38 +12:40 10:59
14 Nina Asheim Birkeland Halden SK 1:04:47 +13:49 11:11
15 Sigrid Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 1:05:06 +14:08 11:14
16 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 1:06:39 +15:41 11:30
17 Gina Granstedt Halden SK 1:07:18 +16:20 11:37
18 Julia Petra Plaian Asker Skiklubb 1:08:55 +17:57 11:54
19 Tonje Vassend Porsgrunn OL 1:08:58 +18:00 11:54
20 Karen Bjergaard Nydalens SK 1:09:13 +18:15 11:57
21 Ingrid Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 1:09:39 +18:41 12:01
22 Åshild Kolstad Mo OK 1:10:08 +19:10 12:06
23 Tiril Ruud Bråten Raumar Orientering 1:10:43 +19:45 12:12
24 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 1:10:44 +19:46 12:12
25 Sigrid Bjørgen Hamar OK 1:10:46 +19:48 12:13
26 Ingvild Wang Lillomarka OL 1:12:11 +21:13 12:28
27 Selma Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 1:13:40 +22:42 12:43
28 Silje Arntzen Asker Skiklubb 1:14:04 +23:06 12:47
29 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 1:14:52 +23:54 12:55
29 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 1:14:52 +23:54 12:55
31 Martine Topstad OL Tønsberg og omegn 1:15:04 +24:06 12:57
32 Siri Grandal IL Tyrving 1:15:49 +24:51 13:05
33 Astrid Fiskum IL Tyrving 1:16:33 +25:35 13:13
34 Maren Grande Verdal OK 1:17:12 +26:14 13:20
35 Nanna Norderud IL Tyrving 1:17:34 +26:36 13:23
36 Helene Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:17:44 +26:46 13:25
37 Ingvild, Ytterhus Utengen Byåsen IL 1:18:35 +27:37 13:34
38 Kristiane Elise Ottesen Varegg Fleridrett 1:24:17 +33:19 14:33
39 Hedda Vonen Nittedal OL 1:24:49 +33:51 14:38
40 Stine Frogner Tømmervold Hamar OK 1:25:57 +34:59 14:50
41 Oda Furuholmen Bodø og Omegn IF Orientering 1:28:16 +37:18 15:14
42 Guro Jordheim Hemsedal IL 1:28:17 +37:19 15:14
43 Ida Berg Hanssen Byåsen IL 1:29:16 +38:18 15:25
44 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:29:57 +38:59 15:32
45 Sara Angell Bakke Lillomarka OL 1:39:09 +48:11 17:07
Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering brutt
Siri Moholth Kongsberg OL brutt
Nora Hui Andersen Hamar OK ikke startet
Ingrid Peikli Sandnes IL (Rogaland) ikke startet
Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK ikke startet
Anne Siri Lervik Asker Skiklubb ikke startet
Hanna E. Andersen Eiker OL ikke startet
Tuva Bjerketvedt OK Moss ikke startet
Dorte Narum Hamar OK ikke startet
Kristin Brekke Lillomarka OL ikke startet

D 19-20 E

6 320 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synnøve Bråten Vegårshei IL 53:24 8:26
2 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 53:34 +0:10 8:28
3 Gunvor Hov Høydal Fossum IF 53:44 +0:20 8:30
4 Sigrid Alexandersen Fossum IF 55:24 +2:00 8:45
5 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 56:57 +3:33 9:00
6 Runa Fremstad Larvik OK 57:13 +3:49 9:03
7 Karen Oline Kolstad Freidig 58:17 +4:53 9:13
8 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1:00:02 +6:38 9:29
9 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 1:00:54 +7:30 9:38
10 Heidi Mårtensson Modum OL 1:01:57 +8:33 9:48
11 Eldbjørg Narum Fossum IF 1:02:45 +9:21 9:55
12 Kristine Berglia Eiker OL 1:05:54 +12:30 10:25
13 Live Bredholt Jørgensen NTNUI 1:09:02 +15:38 10:55
14 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 1:09:35 +16:11 11:00
15 Hedvig Åstebøl NTNUI 1:10:21 +16:57 11:07
16 Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno OL Trollelg 1:11:35 +18:11 11:19
17 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 1:12:30 +19:06 11:28
18 Siri Kollerud Lillomarka OL 1:16:07 +22:43 12:02
19 Ragnhild Løvli Asker Skiklubb 1:20:38 +27:14 12:45
20 Ingvild Brekke Lillomarka OL 1:25:07 +31:43 13:28
Mathilde Rundhaug Frol IL brutt

D 21-E

8 520 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gøril Rønning Sund Frol IL 1:09:39 8:10
2 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 1:09:41 +0:02 8:10
3 Marte Narum Konnerud IL 1:12:37 +2:58 8:31
4 Hanne Sandstad Freidig 1:14:00 +4:21 8:41
5 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 1:14:42 +5:03 8:46
6 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 1:15:02 +5:23 8:48
7 Linn Hokholt NTNUI 1:15:18 +5:39 8:50
8 Kine Hallan Steiwer Halden SK 1:16:20 +6:41 8:57
9 Eva Jurenikova Halden SK 1:16:46 +7:07 9:00
10 Anette Baklid Konnerud IL 1:16:54 +7:15 9:01
11 Silje Ekroll Jahren Raumar Orientering 1:17:32 +7:53 9:06
12 Anna Ulvensøen NTNUI 1:18:36 +8:57 9:13
13 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 1:18:52 +9:13 9:15
14 Bodil Helgerud Halden SK 1:19:19 +9:40 9:18
15 Lone Brochmann Bækkelagets SK 1:19:48 +10:09 9:21
16 Emma Johansson NTNUI 1:22:41 +13:02 9:42
17 Elin Bjerva Larvik OK 1:23:04 +13:25 9:44
18 Therese Haare Konnerud IL 1:24:08 +14:29 9:52
19 Anneke Hald Bjørgum Kristiansand OK 1:24:24 +14:45 9:54
20 Iliana Ilieva Halden SK 1:24:27 +14:48 9:54
21 Britt Ingunn Nydal NTNUI 1:24:51 +15:12 9:57
22 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 1:26:49 +17:10 10:11
23 Ingunn Hultgreen Weltzien IL Tyrving 1:28:46 +19:07 10:25
24 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 1:29:52 +20:13 10:32
25 Ida Mari Borge Hovi Konnerud IL 1:31:37 +21:58 10:45
26 Elin-Kristin Hem NTNUI 1:36:29 +26:50 11:19
27 Kristine Fjeldbo NTNUI 1:36:57 +27:18 11:22
28 Julie Finsrud Lande Eidskog OL 1:39:00 +29:21 11:37
29 Ane Sofie Næss Bjørgul Halden SK 1:39:10 +29:31 11:38
30 Helen Palmer Lillomarka OL 1:42:05 +32:26 11:58
31 Martine Åstebøl NTNUI 1:53:19 +43:40 13:18
32 Guro Heimstad Kleiven NTNUI 2:01:36 +51:57 14:16
33 Karoline Dahl Fosby NTNUI 2:08:39 +59:00 15:05
34 Marianne Dæhli NTNUI 2:09:26 +59:47 15:11
35 Katharina Rogstad NTNUI 2:15:53 +1:06:14 15:56
Marta Ulvensøen NTNUI brutt
Audhild Bakken Rognstad NTNUI brutt
Maren Jansson Haverstad NTNUI brutt
Malin Jakobsson Nydalens SK ikke startet
Mari Fasting Halden SK ikke startet
Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK ikke startet
Tone Wigemyr Bækkelagets SK ikke startet

H 17-18E

8 130 m, 52 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 58:12 7:09
2 Stian Sundsvik Frol IL 1:00:08 +1:56 7:23
3 Elias T. Mølnvik Fossum IF 1:03:01 +4:49 7:45
4 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 1:03:18 +5:06 7:47
5 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 1:04:11 +5:59 7:53
6 Steinar Kollerud Lillomarka OL 1:04:39 +6:27 7:57
7 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 1:07:07 +8:55 8:15
8 Erland Kvisle Asker Skiklubb 1:08:03 +9:51 8:22
9 Karl Fremstad Kongsberg OL 1:08:42 +10:30 8:27
10 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:09:00 +10:48 8:29
11 Olav Ekrheim Varegg Fleridrett 1:09:42 +11:30 8:34
12 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 1:10:05 +11:53 8:37
13 Sigurd Melsom Fossum IF 1:10:10 +11:58 8:37
14 Johan Otto Munkeby Frol IL 1:10:34 +12:22 8:40
15 Peter Nordbrøden Halden SK 1:10:49 +12:37 8:42
16 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 1:11:01 +12:49 8:44
17 Johannes Bakke Aashamar Flosta IL 1:11:03 +12:51 8:44
18 Jakob Eikner Fana IL 1:11:15 +13:03 8:45
19 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 1:11:34 +13:22 8:48
20 Elias Wiklund Nydalens SK 1:12:13 +14:01 8:52
21 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 1:12:18 +14:06 8:53
22 Håvard Irgens Fossum IF 1:12:19 +14:07 8:53
23 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 1:13:00 +14:48 8:58
24 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 1:13:09 +14:57 8:59
25 Are Wigaard Oppsal Orientering 1:14:09 +15:57 9:07
26 Rein Helle Mårdalen Freidig 1:14:36 +16:24 9:10
27 Knut Aasheim Oppsal Orientering 1:16:01 +17:49 9:21
28 Magnus Wølneberg IL Tyrving 1:16:20 +18:08 9:23
29 Øyvind Wiggen Byåsen IL 1:16:54 +18:42 9:27
30 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 1:17:25 +19:13 9:31
31 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 1:17:52 +19:40 9:34
32 Vebjørn Tandberg Nydalens SK 1:18:11 +19:59 9:36
33 Ivar Aukrust Osmoen Nord-Østerdal OK 1:18:39 +20:27 9:40
34 Einar Lund Kongsberg OL 1:20:37 +22:25 9:54
35 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 1:21:04 +22:52 9:58
36 Einar Lofthus Hamar OK 1:21:15 +23:03 9:59
37 Ola Jordheim Hemsedal IL 1:23:27 +25:15 10:15
38 Amund Hoel Raumar Orientering 1:23:38 +25:26 10:17
39 Trygve Heggedal Kongsberg OL 1:25:05 +26:53 10:27
40 Herman Kirste Skien OK 1:26:05 +27:53 10:35
41 Sondre Damm TIF Viking 1:26:11 +27:59 10:36
42 Kristoffer Nygård Haugesund IL Orientering 1:27:41 +29:29 10:47
43 Brage Jørum Byåsen IL 1:29:00 +30:48 10:56
44 Henrik Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 1:29:42 +31:30 11:01
45 Even Lindstad Børresen Hamar OK 1:32:39 +34:27 11:23
46 Ludvig Andreas Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 1:35:19 +37:07 11:43
47 Skjalg Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 1:39:39 +41:27 12:15
48 Sverre Bang Støeng Hamar OK 1:40:24 +42:12 12:20
49 Andreas Eide Skjæveland Stavanger Orienteringsklubb 1:54:02 +55:50 14:01
50 Anders Bjørningstad Kristoffersen Larvik OK 2:34:31 +1:36:19 19:00
Henrik Upsal Kristiansand OK diskvalifisert
Oskar Størmer Fossum IF diskvalifisert
Petter Norsted Kildebo Halden SK ikke startet
Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett ikke startet

H 19-20E

9 790 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andreas Sølberg OL Trollelg 1:12:18 7:23
2 Paul Sirum Frol IL 1:12:31 +0:13 7:24
3 Borger Melsom Fossum IF 1:13:33 +1:15 7:30
4 Magne Haga Raumar Orientering 1:13:55 +1:37 7:33
5 Anders Felde Olaussen Halden SK 1:15:17 +2:59 7:41
6 Markus Holter Halden SK 1:15:36 +3:18 7:43
7 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 1:18:34 +6:16 8:01
8 Magne Jutulstad NTNUI 1:20:33 +8:15 8:13
9 Vetle Christiansen Raumar Orientering 1:21:16 +8:58 8:18
10 Sindre Sandven Kongsberg OL 1:21:31 +9:13 8:19
11 Sigur Heggedal Kongsberg OL 1:21:38 +9:20 8:20
12 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 1:23:46 +11:28 8:33
13 Jonas Ressem Frol IL 1:24:22 +12:04 8:37
14 Sindre Østgulen Deisz Varegg Fleridrett 1:25:02 +12:44 8:41
15 Petter Reistad IL Tyrving 1:25:59 +13:41 8:46
16 Jonas Madslien Bakken Nydalens SK 1:26:04 +13:46 8:47
17 Morten Jørgensen Kristiansand OK 1:28:12 +15:54 9:00
18 Ove Baardsgaard OL Trollelg 1:31:06 +18:48 9:18
19 Eivind Høydal Nydalens SK 1:34:10 +21:52 9:37
20 Simen Bordal Ringsaker OK 1:36:33 +24:15 9:51
21 Mattis Holt Freidig 1:39:58 +27:40 10:12
22 Håvard Myhre Kongsberg OL 1:39:59 +27:41 10:12
23 Olav Vestøl Vegårshei IL 1:40:34 +28:16 10:16
24 Vegard Ressem Frol IL 1:41:09 +28:51 10:19
25 Ola Keiserås IL Leik 1:43:18 +31:00 10:33
26 Erik Olsvik Dengerud Nydalens SK 1:44:18 +32:00 10:39
27 Eivind Romberg Kvaale Bø OL 1:44:24 +32:06 10:39
28 Gustav Fiskum IL Tyrving 1:45:27 +33:09 10:46
29 Lars Treekrem Heming Orientering 1:47:19 +35:01 10:57
30 Erlend Isachsen Asker Skiklubb 1:48:08 +35:50 11:02
31 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 1:48:34 +36:16 11:05
32 Tord Haflan Nydalens SK 1:52:15 +39:57 11:27
33 Ola Kvisle Asker Skiklubb 1:55:52 +43:34 11:50
34 Erlend Engzelius Gylver Asker Skiklubb 2:00:27 +48:09 12:18
35 Tor-Arve Bjørnstad Strand Raumar Orientering 2:05:35 +53:17 12:49
36 Gard-Martin Udnesseter Johnson Bækkelagets SK 2:21:00 +1:08:42 14:24
Jørgen Madslien Nydalens SK brutt
Jon Nilsen Kristiansand OK brutt
Simen Eid Nielsen Nydalens SK brutt
Sebastian Torgersen Bækkelagets SK brutt
Mathias Drage Kongsberg OL brutt

H 21-E

13 450 m, 70 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Carl Godager Kaas Bækkelagets SK 1:29:02 6:37
2 Olav Lundanes Halden SK 1:30:29 +1:27 6:43
3 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 1:31:00 +1:58 6:45
4 Hans Gunnar Omdal Kristiansand OK 1:31:48 +2:46 6:49
5 Jo Forseth Indgaard Frol IL 1:32:41 +3:39 6:53
6 Øystein Kvaal Østerbø Wing OK 1:33:19 +4:17 6:56
7 Magne Dæhli Halden SK 1:35:47 +6:45 7:07
8 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 1:36:28 +7:26 7:10
9 Espen Weltzien IL Tyrving 1:37:07 +8:05 7:13
10 Håkon Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 1:39:05 +10:03 7:22
11 Ivar Lundanes Emblem IL 1:40:01 +10:59 7:26
12 Vegard Ruttenborg NTNUI 1:40:34 +11:32 7:28
13 Eirik Martens Svensen Kristiansand OK 1:40:56 +11:54 7:30
14 Matthew Speake Lillomarka OL 1:41:03 +12:01 7:30
15 Eirik Kamstrup Hovind NTNUI 1:41:10 +12:08 7:31
16 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 1:41:48 +12:46 7:34
17 Martin Vister Frol IL 1:42:14 +13:12 7:36
18 Audun Weltzien IL Tyrving 1:42:30 +13:28 7:37
19 Carl Petter Lyngen Frol IL 1:42:40 +13:38 7:37
20 Dag Lofthus NTNUI 1:43:02 +14:00 7:39
21 Anders Vister Raumar Orientering 1:43:31 +14:29 7:41
22 Hans Petter Mathisen NTNUI 1:43:32 +14:30 7:41
23 Øyvind Helgerud Halden SK 1:44:53 +15:51 7:47
24 Mats Dahlén Kristiansand OK 1:45:28 +16:26 7:50
25 Nicholas Oskarsson Lillomarka OL 1:46:25 +17:23 7:54
26 Isak Bergset NTNUI 1:46:34 +17:32 7:55
27 Eirik Rustad Raumar Orientering 1:47:43 +18:41 8:00
28 Jan Schmid OL Trollelg 1:48:17 +19:15 8:03
29 Alan Cherry Varegg Fleridrett 1:48:49 +19:47 8:05
30 Johan Asphjell Bjørnaas Frol IL 1:49:00 +19:58 8:06
31 Håvard Haga Raumar Orientering 1:49:11 +20:09 8:07
32 Fredrik Eliasson Halden SK 1:49:29 +20:27 8:08
33 Kjetil Okkenhaug NTNUI 1:49:35 +20:33 8:08
34 Morten Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 1:50:19 +21:17 8:12
35 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 1:50:22 +21:20 8:12
36 Emil Ahlbäck Fossum IF 1:50:58 +21:56 8:15
37 Torbjørn Sagberg IL Tyrving 1:52:20 +23:18 8:21
38 Espen Fiskum Halden SK 1:52:59 +23:57 8:24
39 Daniel Marston Bækkelagets SK 1:53:29 +24:27 8:26
40 Rune Nygaard IL Gular 1:53:49 +24:47 8:27
41 Dag Aalvik Nydalens SK 1:54:01 +24:59 8:28
42 Bjørn Lundanes NTNUI 1:54:51 +25:49 8:32
43 Stig Alvestad Ganddal IL 1:55:14 +26:12 8:34
44 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 1:55:35 +26:33 8:35
45 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 1:56:21 +27:19 8:39
46 Dag Steinar Ragvin Bø OL 1:57:56 +28:54 8:46
47 Martin Hoset NTNUI 1:59:37 +30:35 8:53
48 Esten Koren Nydalens SK 2:02:34 +33:32 9:06
49 David Gottfridsson Ås-NMBU Orientering 2:03:32 +34:30 9:11
50 Sindre Johannessen Freidig 2:03:46 +34:44 9:12
51 Jørgen Fiskum Frol IL 2:04:25 +35:23 9:15
52 Lars Steinar Hefre Bø OL 2:07:22 +38:20 9:28
53 Erik Trøen Modum OL 2:07:39 +38:37 9:29
54 Sindre Rønning Fossum IF 2:08:35 +39:33 9:33
55 Steinar Lande Bø OL 2:10:53 +41:51 9:43
56 Harald Kalager NTNUI 2:11:55 +42:53 9:48
57 Ola Lesteberg Kongsberg OL 2:16:24 +47:22 10:08
58 Einar Tommelstad Nydalens SK 2:19:54 +50:52 10:24
59 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 2:28:44 +59:42 11:03
60 Tommy Schmid OL Trollelg 2:28:47 +59:45 11:03
61 Jørgen Frøyd Larvik OK 2:53:48 +1:24:46 12:55
62 Robert Fredriksen Notodden OL 2:59:37 +1:30:35 13:21
Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL brutt
Sverre Turter Sandvold NTNUI brutt
Anders Daltveit Fana IL brutt
Jakob Kalvig Skogan NTNUI brutt
Halvor Eid Nielsen NTNUI brutt
Vegard Danielsen Kristiansand OK brutt
Torkil Eide Solstad NTNUI brutt
Thomas Natvig Årstad NTNUI brutt
Bojan Blumenstein Halden SK ikke startet
Per Melander Often NTNUI ikke startet
Øyvind Enger NTNUI ikke startet

H 19-20 Gjest

9 790 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
Sven Hellmüller Fossum IF brutt

D 17-18 Gjest

5 790 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Chiara Dalla Santa Frol IL 1:38:11 16:57

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor