Offisiell resultatliste for Norsk O-Festival

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Norsk O-Festival
Arrangørorganisasjon: Kristiansand OK
Dato: lørdag 22 juni 2013

N-åpen

1 870 m, 244 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Kristoffer Aaby Modum OL 1:03:40 34:02
Axel Aalde Nydalens SK 29:22 15:42
Anneli Aasemoen Aardal Oddersjaa SSK 45:22 24:15
Stig Adrian Görner Albrecht Ganddal IL 1:09:12 37:00
Hannah Kari Almhjell Nilsen NOTEAM 41:37 22:15
Sindre Fidje Andersen OK Sør 36:52 19:42
Mille Baastad Berg IL Tyrving 1:17:58 41:41
Hulda M Backer-Tellnes NOTEAM 39:26 21:05
Jakob Backer-Tellnes Asker Skiklubb 39:08 20:55
Erlend Bakke Fossum IF 36:31 19:31
Nov Bar-Nathan Lillomarka OL 33:45 18:02
Børge Nilsen Berg Fossum IF 29:12 15:36
Eimund Øverli Berg Kongsberg OL 1:16:44 41:02
Elise Nilsen Berg Fossum IF 57:25 30:42
Brage Wergeland Biem Lillomarka OL 1:18:29 41:58
Eirild Wergeland Biem Lillomarka OL 49:07 26:15
Anne Victoria Birkeland Fossum IF 39:31 21:07
Håvard Birkeland Fossum IF 38:42 20:41
Mathias Birkelund Asker Skiklubb 41:07 21:59
Mikael Birkelund Asker Skiklubb 35:31 18:59
Helene Hove Bjerge Fossum IF 40:14 21:30
Mari Hove Bjerge Fossum IF 32:58 17:37
Anna Bjorvatten Vegårshei IL 42:08 22:31
Tobias Bjorvatten Vegårshei IL 39:41 21:13
Trond Bjorvatten Vegårshei IL 40:15 21:31
Vebjørn Blindheim Lillomarka OL 38:09 20:24
Pernille Braathen Trøsken IL 54:16 29:01
Julie Brenås Varteig OL 45:38 24:24
Hallgeir Brevik Raumar Orientering 54:20 29:03
Eskil Brænden Lillomarka OL 38:04 20:21
Markus Bull Lillomarka OL 34:39 18:31
Mats Olsen Bye Modum OL 26:06 13:57
Lasse Bårdsen Haugesund IL Orientering 39:55 21:20
Alva Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 46:08 24:40
Tuva Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 49:18 26:21
Magnus Svaland Dale OL Vallset/Stange 43:01 23:00
Jenny Danevad Fredrikstad SK 35:33 19:00
Serine Kierulf Dirdal Larvik OK 36:26 19:28
Marie Dvergsnes Kristiansand OK 29:39 15:51
Emma Dåsnes Vang OL 44:53 24:00
Ola Dåsnes Vang OL 45:17 24:12
Kristoffer Eckdahl OK Horten 29:06 15:33
Mari Eggen Nydalens SK 39:18 21:00
Hedda Erica Eikanger IL Gneist 27:44 14:49
Brage Eikås Sandefjord OK 32:17 17:15
Ingeborg Eikås Sandefjord OK 34:46 18:35
Markus Eikås Sandefjord OK 29:47 15:55
Ingrid Marie Ekeland Oddersjaa SSK 44:16 23:40
Caroline W. Embergsrud Kongsberg OL 35:45 19:07
Nora Marie Enerhaugen Ringerike OL 36:28 19:30
Tor Einar Berget Erlandsen Eiker OL 27:40 14:47
Varg Andreas Farset Sandnes IL (Rogaland) 1:01:09 32:42
Vetle Vebjørn Farset Sandnes IL (Rogaland) 44:39 23:52
Vår Vilde Farset Sandnes IL (Rogaland) 1:01:06 32:40
Guro Femsteinevik Varegg Fleridrett 22:02 11:46
Oda Fjermestad Helgesen Sandnes IL (Rogaland) 56:25 30:10
Simon Fjermestad Helgesen Sandnes IL (Rogaland) 39:08 20:55
Karoline Fjære Hedrum OL 49:57 26:42
Tomine Flaten Vegårshei IL 42:39 22:48
Erik Forsberg NOTEAM 50:18 26:53
Oskar Fossås Ringerike OL 56:42 30:19
Anne Frøisland Vang OL 39:41 21:13
Marte K Fuglestad Ålgård Orientering 35:01 18:43
Simen Gammelmo NOTEAM 25:17 13:31
Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 30:01 16:03
Carl Marcus Eckhoff Gjermestad Egersund OK 47:24 25:20
Tor Eirik Eckhoff Gjermestad Egersund OK 35:04 18:45
Sigrid Schmitt Gran Halden SK 43:14 23:07
Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 36:23 19:27
Samuel Griffin Ganddal IL 38:15 20:27
Kristina Fidje Gryting Gjerstad IL 26:27 14:08
Jørgen Holm Grøneng Lillehammer OK 29:20 15:41
Hermine Grønneberg Hedrum OL 47:01 25:08
Tomine Gundersveen Røyken OL 32:10 17:12
Eskil Hafskjold Sandefjord OK 52:37 28:08
Sondre Hafskjold Sandefjord OK 1:15:42 40:28
Simen Hagen Strømsnes Asker Skiklubb 42:52 22:55
Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 35:13 18:49
Caroline Harvik Konnerud IL 42:21 22:38
Rolf Trygve Haug Kongsberg OL 24:26 13:03
Vegard Haug Sandnes IL (Rogaland) 39:22 21:03
Lene Hauge Hisøy OK 33:46 18:03
Vida Helland-Hansen IL Tyrving 1:17:57 41:41
Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 41:28 22:10
Maren Henriksen Halden SK 31:35 16:53
Karina Hildebrandt Drangedal OL 39:42 21:13
Alma Elise Hildrum Lillomarka OL 44:24 23:44
Cora Helene Hildrum Lillomarka OL 44:52 23:59
Sofie Hjelle Fossum IF 40:23 21:35
Sebastian Hofoss Hadeland OL 43:17 23:08
William Hofoss Hadeland OL 43:39 23:20
Mina Akiko Horni-Johnsen Røyken OL 31:09 16:39
Emil Husebye Aamodt Fredrikstad SK 1:19:14 42:22
Malin Husebye Aamodt Fredrikstad SK 1:21:41 43:40
Elida Høie Lillomarka OL 57:53 30:57
Kamilla Høie Lillomarka OL 59:05 31:35
Ida Høsøien Tynset IF 39:40 21:12
Ingvild Torgersen Jakobsen Molde og Omegn IF 27:20 14:37
Mille J. Jægtvik Konnerud IL 21:44 11:37
Skjalg Karlsen Fuglestad Ålgård Orientering 54:45 29:16
Kristoffer Katla Fossum IF 59:12 31:39
Martin Kindem Gimle IF 42:12 22:34
Tora Kittilsen Freidig 34:29 18:26
Una Kittilsen Freidig 42:25 22:40
Johannes Kjosavik Sandnes IL (Rogaland) 45:05 24:06
Kristina Kleppa Ålgård Orientering 44:59 24:03
Mathilde Øien Kloster Fitjar IL 49:56 26:42
Natalie Kollerud Lillomarka OL 56:10 30:02
Lage Røhnebæk Kongsrud Modum OL 26:08 13:58
Maria Kostøl Kristiansand OK 20:46 11:06
Marie Kravdal Gjø-Vard OL 25:59 13:53
Johanna Kristensen Stokke IL 32:23 17:19
Matilde Kvaase-Wensaas Fossum IF 26:28 14:09
Marie Kvarme Røyken OL 32:34 17:24
Øyvind Lamark Ganddal IL 25:52 13:49
Omund Thu Landstad Sandnes IL (Rogaland) 22:28 12:00
Anita Langeggen Kongsberg OL 40:07 21:27
Even Lien Gjø-Vard OL 44:49 23:57
Lars Lien Gjø-Vard OL 26:46 14:18
Martin Oseng Liholt Lillomarka OL 31:44 16:58
Vegard Oseng Liholt Lillomarka OL 1:10:17 37:35
Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL 43:46 23:24
Marte Lillegraven Langsæter Trøsken IL 43:34 23:17
Tobias Tronbøl Lium Fet OL 35:52 19:10
Sigurd Ludvigsen Sarpsborg OL 1:07:30 36:05
Thea Ludvigsen Sarpsborg OL 1:07:25 36:03
Silje Lund Hovden IL Tyrving 29:26 15:44
Camilla Lundqvist Ås-UMB Orientering 38:58 20:50
Sondre Lundqvist Ås-UMB Orientering 36:34 19:33
Truls Lunåsmo Tynset IF 59:06 31:36
Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer OK 20:17 10:50
Anette Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 49:44 26:35
Jenny Veidahl Martinsen Vang OL 39:39 21:12
Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 22:29 12:01
Oskar Salthaug Messenlien Kristiansand OK 43:52 23:27
Izak H. Michelsen Fitjar IL 33:55 18:08
Ine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 51:21 27:27
Lise Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 51:17 27:25
Johanna Mjelstad TIF Viking 49:26 26:26
Ingrid Mobråthen Botne SK 29:35 15:49
Sunniva Molandstu NOTEAM 34:48 18:36
Isak Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 45:18 24:13
Fredrik Myhre Skien OK 21:08 11:18
Kristin Elise Myhrmoen IL Høvdingen 41:39 22:16
Eline Signore Myhrvold Skaukameratene OL 44:30 23:47
Julie Mykleset Vang OL 44:48 23:57
Eivind Myren Vegårshei IL 31:00 16:34
Marit Myren Vegårshei IL 42:44 22:51
Silje Gåsvik Narvestad Halden SK 34:23 18:23
Eirik N. Nergård Nittedal OL 38:14 20:26
Ane Nevland Ålgård Orientering 46:59 25:07
Ida Sofie Nevland Ålgård Orientering 50:12 26:50
Trygve Børte Nomeland Kristiansand OK 25:54 13:51
Vetle Lysaker Norbom Konnerud IL 26:10 13:59
Merethe Nordbø Modum OL 43:43 23:22
Siv Nyhammer Bergens TF 47:26 25:21
Gaute Nysæter Skien OK 29:31 15:47
Alida Oftedal Ålgård Orientering 24:50 13:16
Livar Oftedal Ålgård Orientering 50:00 26:44
Vebjørn Oftedal Ålgård Orientering 1:04:07 34:17
Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 27:51 14:53
Reno Pape Konnerud IL 26:18 14:03
Kaja Peikli Sandnes IL (Rogaland) 39:11 20:57
Sivert Poppe Fredrikstad SK 37:43 20:10
Fredrik Pytten Torridal IL 33:29 17:54
Annika van Raaij Hedrum OL 58:08 31:05
Mari Ovidia Ranestad Hamar OK 53:33 28:38
Elise Renhard Kongsberg OL 35:35 19:01
Fridtjof Reusch Heming Orientering 25:11 13:28
Mari Richter Sandnes IL (Rogaland) 35:14 18:50
Andrea Hildebrand Rogndokken Fet OL 28:16 15:06
Astrid Rognstad Hadeland OL 25:26 13:36
Martine Haukland Rostøl Sandnes IL (Rogaland) 50:31 27:00
Dina Helene S. Røed Sandefjord OK 26:37 14:14
Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 26:29 14:09
Synne Sandven Notodden OL 30:14 16:10
Karen Nettum Sanne Lillomarka OL 55:04 29:26
Guro Schjølberg Tynset IF 29:11 15:36
Jørgen Oen Sivertsen NOTEAM 49:44 26:35
Sara Sivertsen Tynset IF 1:12:41 38:52
Sigurd Sivertsen Tynset IF 1:10:45 37:50
Anne-Margrethe Skagen Modum OL 36:18 19:24
Borgar Skjelbred Kongsberg OL 24:30 13:06
Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 37:37 20:06
Fredrik Skovly Øvrebø/Vindbjart Orientering 33:48 18:04
Even Skram Trømborg Kongsberg OL 36:38 19:35
Marte Sofie Skrove Ringerike OL 43:54 23:28
Hedda Slang-Sundsetvik Halden SK 42:25 22:40
Pernille Sletten Hånes Lillehammer OK 57:31 30:45
Ole Edvard Snuggerud Gjø-Vard OL 38:24 20:32
Live Raknes Sogstad Gjø-Vard OL 43:56 23:29
Tage Raknes Sogstad Gjø-Vard OL 55:24 29:37
Alise Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 31:06 16:37
Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 43:00 22:59
Ruth Songe Vegårshei IL 42:44 22:51
Torjus Stefferud Torridal IL 33:57 18:09
Tobias Sommerfelt Stenberg Lillehammer OK 28:10 15:03
Eskil Stielstra Sauda Orienteringsklubb 41:26 22:09
Järvi Stielstra Sauda Orienteringsklubb 40:58 21:54
Ada C Stokkeland Ålgård Orientering 40:18 21:33
Samuel A Stokkeland Ålgård Orientering 39:58 21:22
Anna Henriette Straume Drangedal OL 38:56 20:49
Sara Stray Kristiansand OK 45:49 24:30
Eirik Vie Strisland Fossum IF 34:04 18:13
Sindre Vie Strisland Fossum IF 1:10:11 37:31
Kamilla Studsrud Hisøy OK 40:24 21:36
Karoline Studsrud Hisøy OK 40:29 21:38
Alfred Svihus Ganddal IL 43:25 23:13
Sondre Svihus Ganddal IL 45:43 24:26
Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 56:56 30:26
Tale Søderlind OK Sør 29:39 15:51
Nora Sørberg Raumar Orientering 55:41 29:46
Brage Takle Kristiansand OK 33:22 17:50
Anna Taksdal Ganddal IL 25:06 13:25
Marie Thomassen Varegg Fleridrett 58:48 31:26
Wenche Irene Thomassen Varegg Fleridrett 58:48 31:26
Astrid Malene Thuestad Haugesund IL Orientering 46:30 24:51
Selma Lothine Fridheim Torp Sandnes IL (Rogaland) 55:39 29:45
Øyvind Johan Fridheim Torp Sandnes IL (Rogaland) 57:28 30:43
Sivert Isak Torseth Gjø-Vard OL 1:02:59 33:40
Martin Torø Kongsberg OL 47:21 25:19
Carina K. Turøy Fitjar IL 41:53 22:23
Leonard Hjelme Vickery Nydalens SK 58:39 31:21
Christoffer Vråle Rønning Konnerud IL 43:07 23:03
Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 44:59 24:03
Christian Funderud Wedum Lillehammer OK 37:29 20:02
Håkon Wedum Lillehammer OK 36:37 19:34
Johanne Hallerud Wegger Kongsberg OL 39:43 21:14
Astrid White Søgne og Songdalen OK 32:38 17:27
Ingrid Emilie Wiseth Varegg Fleridrett 44:12 23:38
Martha Wisløff Asker Skiklubb 31:53 17:02
Renate Wold OK Horten 51:59 27:47
Jakob L. Bakkevig Heming Orientering diskvalifisert
Odin Kåsa Dehli Østmarka OK diskvalifisert
Jørgen Dvergsnes Kristiansand OK diskvalifisert
Ane Fosberg Søgne og Songdalen OK diskvalifisert
Gudrun Fidje Gryting Gjerstad IL diskvalifisert
Daniel Sandvand Omfjord Oddersjaa SSK diskvalifisert
Bjørnar Peikli Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert
Thea Rusten TIF Viking diskvalifisert
Maria Stødle Kristiansand OK diskvalifisert
Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL diskvalifisert
Ellen Cecilie Blomkvist Fredrikstad SK brutt
Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL brutt
Mathias Angvoll Fredrikstad SK ikke startet
Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF ikke startet
Marte Eger Kongsberg OL ikke startet
Benjamin Elverhøi Vang OL ikke startet
Hanne Holdhus Strand Varegg Fleridrett ikke startet
Ivar Kleppa Madslien Lillehammer OK ikke startet
Sara Martini Asker Skiklubb ikke startet
Emil S Molenaar Modum OL ikke startet
Sunniva Morlandsto Eiker OL ikke startet
Åsmund Paulsen Vie Haugesund IL Orientering ikke startet

D -10

2 320 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Netta Bar-Nathan Lillomarka OL 1:58:07 50:54
Anne Beitdokken Porsgrunn OL 59:56 25:50
Marie Beitdokken Porsgrunn OL 1:03:02 27:10
Sofie Bergstrøm Halden SK 59:54 25:49
Selma Bjørnsgaard Lenndin Lillehammer OK 1:24:43 36:30
Mari Brende Fossum IF 1:01:10 26:21
Maren Bruserud OL Trollo 1:12:51 31:24
Tiril elisabeth Eggen Nydalens SK 1:02:11 26:48
Thea Fagerhaug Raumar Orientering 52:24 22:35
Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 44:55 19:21
Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 1:05:31 28:14
Ingvild Johnsen Hedrum OL 1:09:04 29:46
Christine Kure Ås-UMB Orientering 1:22:31 35:34
Tiril Lilleheier Ås IL 1:22:41 35:38
Amalie Ludvigsen Sarpsborg OL 1:02:45 27:02
Kristin Lundanes Emblem IL 39:35 17:03
Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 51:58 22:23
Trude Markhus Verdal OK 1:11:18 30:43
Konstanse Moholth Kongsberg OL 1:12:20 31:10
Marie Nysæter Skien OK 55:46 24:02
Oda Vaagen Paulsen Notodden OL 47:18 20:23
Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 46:47 20:09
Hanna Saudland IF Trauma 48:07 20:44
Eline Schjerven Lardal OL 1:05:30 28:13
Marie Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 1:13:33 31:42
Julie Strand Johansen Varegg Fleridrett 1:18:56 34:01
Vilde M. Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:12:00 31:02
Dina Sofie Falkenberg Torgersen Stavanger Orienteringsklubb 56:31 24:21
Maja Hestness Trommestad IF Trauma 48:12 20:46
Eva Örnhagen Jørgensen OK Snab 1:07:42 29:10
Mari Eidsmo Freidig diskvalifisert
Oda Kjellevold Malde IL Gular diskvalifisert

D 11-12

2 460 m, 86 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jenny Baklid Konnerud IL 29:22 11:56
2 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 30:19 +0:57 12:19
3 Tale Strand Kongsberg OL 33:41 +4:19 13:41
4 Inga Sandvold Tynset IF 34:25 +5:03 13:59
5 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 36:51 +7:29 14:58
6 Anna Vangen Lunåsmo Tynset IF 36:57 +7:35 15:01
7 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 37:57 +8:35 15:25
8 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 38:55 +9:33 15:49
9 Kaja Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 40:21 +10:59 16:24
10 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 42:27 +13:05 17:15
11 Silje Kregnes Kristiansand OK 43:26 +14:04 17:39
12 Kaisa Antonsen Fredrikstad SK 43:47 +14:25 17:47
13 Anniken Ranvik Konnerud IL 47:05 +17:43 19:08
14 Elise Ausen Porsgrunn OL 47:18 +17:56 19:13
15 Hanne Eide Rapp Raumar Orientering 49:25 +20:03 20:05
16 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 49:39 +20:17 20:10
17 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 49:47 +20:25 20:14
18 Carolina Hernandez Vråle Konnerud IL 49:48 +20:26 20:14
19 Stine Rokne Vågen Nydalens SK 49:53 +20:31 20:16
20 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 50:13 +20:51 20:24
21 Julie Henriette Arnesen Konnerud IL 50:51 +21:29 20:40
22 Marie Liland Nydalens SK 50:57 +21:35 20:42
23 Emma Danevad Fredrikstad SK 51:57 +22:35 21:07
24 Marieluise Schmitt Gran Halden SK 52:04 +22:42 21:09
25 Marte Karine Larsen Kongsberg OL 53:03 +23:41 21:33
26 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 53:26 +24:04 21:43
27 Andrea Ranvik Konnerud IL 53:44 +24:22 21:50
28 Vilja Solberg Ohrvik Konnerud IL 53:51 +24:29 21:53
29 Åsne Haavengen Kongsberg OL 53:56 +24:34 21:55
30 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 54:07 +24:45 21:59
31 Monica Brevik Østmarka OK 54:17 +24:55 22:03
32 Silje Holm Johannesen Kongsberg OL 54:26 +25:04 22:07
33 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 54:31 +25:09 22:09
34 Ina Martini Asker Skiklubb 54:39 +25:17 22:12
35 Marie Aadland Samnanger IL 55:05 +25:43 22:23
36 Gyri Høiset Porsgrunn OL 55:46 +26:24 22:40
37 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 57:24 +28:02 23:20
38 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 57:50 +28:28 23:30
39 Ragnhild Marie Kristensen Stokke IL 58:11 +28:49 23:39
40 Kamilla Lome Hamar OK 58:56 +29:34 23:57
41 Sanna Finstad Kongsberg OL 1:00:35 +31:13 24:37
42 Ingrid Blindheim Lillomarka OL 1:03:27 +34:05 25:47
43 Mari Strømme Lid TIF Viking 1:03:40 +34:18 25:52
44 Ingrid Lamark Ganddal IL 1:03:53 +34:31 25:58
45 Malene Nysæter Skien OK 1:03:55 +34:33 25:58
46 Marie Oen-Sivertsen TIF Viking 1:04:12 +34:50 26:05
47 Sandra Svendsby Lillomarka OL 1:04:35 +35:13 26:15
48 Mona Ulseth Sylte Freidig 1:04:45 +35:23 26:19
49 Dina Marie Salvesen Asker Skiklubb 1:05:05 +35:43 26:27
50 Ada Wulfsberg Nydalens SK 1:06:31 +37:09 27:02
51 Silje Morlandstø Eiker OL 1:10:01 +40:39 28:27
52 Ea Lunøe Nydalens SK 1:11:06 +41:44 28:54
53 Ingeborg Myhrmoen IL Høvdingen 1:12:21 +42:59 29:24
53 Bethina Staulen Fredin Skien OK 1:12:21 +42:59 29:24
55 Malin Hauge Hisøy OK 1:13:11 +43:49 29:44
56 Tora Aasheim Nymark Askøy OL 1:13:57 +44:35 30:03
57 Anne Visscher OK Sør 1:14:42 +45:20 30:21
58 Amalie H Bjørnsgaard Lillehammer OK 1:16:43 +47:21 31:11
59 Maren Viken Byåsen IL 1:17:13 +47:51 31:23
60 Karoline Torø Kongsberg OL 1:17:46 +48:24 31:36
61 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 1:17:50 +48:28 31:38
61 Ingrid Elise Vingerrhagen Kristiansand OK 1:17:50 +48:28 31:38
63 Karoline Bjørnerød OK Moss 1:18:20 +48:58 31:50
64 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 1:18:32 +49:10 31:55
65 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 1:20:59 +51:37 32:55
66 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 1:21:41 +52:19 33:12
67 Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL 1:23:03 +53:41 33:45
68 Rebekka Luna Rojas Bak Kristiansand OK 1:24:20 +54:58 34:16
69 Tuva Hepburn Kristiansand OK 1:24:24 +55:02 34:18
70 Hedda Sofie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:25:31 +56:09 34:45
71 Ingvild Snuggerud Gjø-Vard OL 1:30:15 +1:00:53 36:41
72 Filippa Weyergang Marcussen Nydalens SK 1:31:43 +1:02:21 37:16
73 Marie Fupeng Lindløv Jensen Sarpsborg OL 1:33:21 +1:03:59 37:56
74 Erle Sofie Syvertsen Nydalens SK 1:35:04 +1:05:42 38:38
75 Sunniva Viena Ringerike OL 1:35:38 +1:06:16 38:52
76 Ingrid Bratland Tjernshaugen OK Moss 1:39:28 +1:10:06 40:26
77 Ingeborg Haaberg Johansen Lillomarka OL 1:50:43 +1:21:21 45:00
78 Julie Høgås Lillehammer OK 2:35:57 +2:06:35 1:03:23
Tuva Fossheim Asplin Gjø-Vard OL diskvalifisert
Live Gjerdalen Asker Skiklubb diskvalifisert
Karoline Egner Granerud Asker Skiklubb diskvalifisert
Kari Kyrkjebø TIF Viking diskvalifisert
Marthe Lundqvist Ås-UMB Orientering diskvalifisert
Kristine Eide Rapp Raumar Orientering diskvalifisert
Idunn Cecilie Rolfsen Heming Orientering diskvalifisert
Iselin Sørensen IF Sturla diskvalifisert
Alexandra Angvoll Fredrikstad SK ikke startet
Regine Bjerke Lillomarka OL ikke startet
Christiane Bøckman Kristiansand OK ikke startet
Karen Hoel Jomaas Fossum IF ikke startet
Ingeborg Kvarme Røyken OL ikke startet
Eirunn Husby Nordstad Varegg Fleridrett ikke startet
Tuva Sundal Opkvitne Lillomarka OL ikke startet
Silje Slungaard IL Tyrving ikke startet
Marie Wathne Sandnes IL (Rogaland) ikke startet

D 11-12N

2 550 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Silje Carlsen Røyken OL 31:08 12:12
2 Tonje Malin Rhrich Konnerud IL 35:05 +3:57 13:45
3 Ingrid Lund Hovden IL Tyrving 35:41 +4:33 13:59
4 Emilie Myhre Skien OK 36:01 +4:53 14:07
5 Petra Hoveid Asker Skiklubb 38:09 +7:01 14:57
6 Tora Pedersen Bergan Asker Skiklubb 38:12 +7:04 14:58
7 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 38:45 +7:37 15:11
8 Anna Nærby Skaukameratene OL 40:42 +9:34 15:57
9 Mina Schjerven Lardal OL 44:51 +13:43 17:35
10 Sanna Bottolfs Modum OL 45:01 +13:53 17:39
10 Thea Hammernes Modum OL 45:01 +13:53 17:39
12 Andrea Bjorvatten Vegårshei IL 46:34 +15:26 18:15
13 Marion Halvorsen Nustad Øyer-Tretten IF 47:36 +16:28 18:40
14 Mari Saudland IF Trauma 48:07 +16:59 18:52
15 Marte Songe Vegårshei IL 50:23 +19:15 19:45
16 Sofie Ystebø TIF Viking 51:14 +20:06 20:05
17 Rikke Emilie Rusten TIF Viking 51:20 +20:12 20:07
18 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 52:25 +21:17 20:33
19 Adine Ingesen Sarpsborg OL 52:58 +21:50 20:46
20 Sigrid Skjelbred Kongsberg OL 53:04 +21:56 20:48
21 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 53:51 +22:43 21:07
22 Ingrid Longva Byåsen IL 1:11:36 +40:28 28:04
Serine Eikeskog Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert
Silje Nilsen Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert
Tuva Løver Thon Modum OL brutt
Miriam Torgersen Modum OL brutt
Kamilla Haugse Vik Modum OL brutt
Sunniva Djupesland Haugesund IL Orientering ikke startet
Isabel Handstanger Kolbotn og Skimt OL ikke startet
Marta Stødle Kristiansand OK ikke startet

D 13-16C

2 450 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingvild Løver Thon Modum OL 44:24 18:07
2 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 45:21 +0:57 18:30
3 Therese Hamre Biseth Notodden OL 46:15 +1:51 18:52
4 Hedda Vonen Nittedal OL 46:19 +1:55 18:54
5 Lisa Jenssen Halden SK 53:36 +9:12 21:52
6 Mathilde Sønsterudbråten Raumar Orientering 54:48 +10:24 22:22
7 Anne-Sofie Kristiansen Fredrikstad SK 54:56 +10:32 22:25
8 Martine Klock Fleten Wing OK 55:18 +10:54 22:34
9 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 56:25 +12:01 23:01
10 Maiken Sandberg Nydalens SK 57:01 +12:37 23:16
11 Merel Dirksen Sauda Orienteringsklubb 57:51 +13:27 23:36
12 Ida Therese Guttormsen Sørum Skien OK 1:01:54 +17:30 25:15
13 Frida Ekeberg Fredrikstad SK 1:02:25 +18:01 25:28
14 Bjørg Synnøve Nigardsøy Fredrikstad SK 1:03:21 +18:57 25:51
15 Ida Lehmann Varegg Fleridrett 1:14:31 +30:07 30:24
16 Kaya Dirksen Sauda Orienteringsklubb 1:19:48 +35:24 32:34
17 Tolene Lovise Frøytlog Karlsen Egersund OK 1:26:07 +41:43 35:08
18 Henriette Haugen Melby Raumar Orientering 1:27:39 +43:15 35:46
19 Dorthe Sverdrup-Thygeson Fredrikstad SK 1:28:00 +43:36 35:55
20 Mona Engel Sjøvaag Kierulf Larvik OK 1:37:33 +53:09 39:48
21 Anna Emilie Torseth Gjø-Vard OL 1:44:21 +59:57 42:35
22 Synne Stray Kristiansand OK 1:50:15 +1:05:51 44:59
Thea Kristine Morlandstø Eiker OL diskvalifisert
Kjersti Lundqvist Ås-UMB Orientering ikke startet
Vera Gano Mønnich Røyken OL ikke startet
Liva Strand Bogen Varegg Fleridrett ikke startet

D 13-16N

2 790 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hanna Hølleland Fana IL 32:31 11:39
2 Thea Sørberg Raumar Orientering 40:33 +8:02 14:32
3 Hanna Width IL Tyrving 47:38 +15:07 17:04
4 Linn Karina Stegen Skaukameratene OL 54:10 +21:39 19:24
5 Helene Ramstad Fet OL 57:30 +24:59 20:36
6 Malin Wernersen Øyestad IF allianse 1:00:17 +27:46 21:36
7 Inger Marie Flekkum Skaukameratene OL 1:01:06 +28:35 21:53
8 Berit Horvei Raumar Orientering 1:12:15 +39:44 25:53
9 Sara Igesund Christiansen Fet OL 1:14:12 +41:41 26:35
10 Inga Stødle Kristiansand OK 1:49:55 +1:17:24 39:23
11 Hanne-Emilie Svanberg Helle TIF Viking 1:59:24 +1:26:53 42:47
Ingvild Pedersen Bergan Asker Skiklubb diskvalifisert

D 17-B

1 990 m, 68 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Renate Evensen Flyfemkamp 31:20 15:44
2 Silje Strøm Notodden OL 32:22 +1:02 16:15
3 Kristin Sletner Røyken OL 32:59 +1:39 16:34
4 Mari Reiersen Jensen Birkenes IL 33:49 +2:29 16:59
5 Celine Vik Olsen Larvik OK 34:06 +2:46 17:08
6 Britt Kjersti Jåstad Varegg Fleridrett 34:20 +3:00 17:15
7 Lenka Westin Porsgrunn OL 34:26 +3:06 17:18
8 Marit-Elin Iden OK Moss 35:31 +4:11 17:50
9 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 35:56 +4:36 18:03
10 Nina Birkelund Asker Skiklubb 36:28 +5:08 18:19
11 Wenche Rydning Flyfemkamp 36:38 +5:18 18:24
12 Eli Sæterdal Skien OK 37:05 +5:45 18:38
13 Ylva Svanberg Helle TIF Viking 37:22 +6:02 18:46
14 Irene Mathilde Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 37:24 +6:04 18:47
15 Marit Gano Røyken OL 37:30 +6:10 18:50
16 Astrid Kristin Ruud Nittedal OL 37:59 +6:39 19:05
17 Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL 38:19 +6:59 19:15
18 Tone Haga Dalberg Raumar Orientering 39:03 +7:43 19:37
19 Marit Bjørnevik Bodø og Omegn IF Orientering 40:35 +9:15 20:23
20 Elisabeth Mork Fjeldvær Oslostudentenes IK 40:47 +9:27 20:29
21 Marit Follestad Tandberg Modum OL 40:51 +9:31 20:31
22 Hege Farnes Hildrum Lillomarka OL 41:02 +9:42 20:37
23 Ragnhild Skogsrud OL Vallset/Stange 41:51 +10:31 21:01
24 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 41:57 +10:37 21:04
25 Hilde Nytun Martinsen Nittedal OL 42:10 +10:50 21:11
26 May-lill Damm TIF Viking 42:43 +11:23 21:27
27 Mette Storvestre Varegg Fleridrett 42:58 +11:38 21:35
28 Reidun O. Karlsen Lillehammer OK 43:34 +12:14 21:53
29 Hege Mårtensson Modum OL 43:55 +12:35 22:04
30 Marianne Reusch Heming Orientering 43:58 +12:38 22:05
31 Inger Bjerga Varegg Fleridrett 44:03 +12:43 22:08
32 Merete Rørvik Lillomarka OL 44:19 +12:59 22:16
33 Anne Marie Ekeland Oddersjaa SSK 44:28 +13:08 22:20
34 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 45:24 +14:04 22:48
35 Anne Margrete Myhrmoen IL Høvdingen 46:02 +14:42 23:07
36 Ingunn Schei Ås-UMB Orientering 46:20 +15:00 23:16
37 Jorunn Skram Trømborg Kongsberg OL 46:27 +15:07 23:20
38 Mette Lyngen Frol IL 47:35 +16:15 23:54
39 Hege Marie Wølneberg IL Tyrving 48:27 +17:07 24:20
40 Anne Marte Nilsen Enerstvedt Haugesund IL Orientering 48:43 +17:23 24:28
41 Elisa Wolf Kaulsdorfer OLV Berlin 48:55 +17:35 24:34
42 Alice Enerstvedt Haugesund IL Orientering 48:56 +17:36 24:35
43 Line Telje Høydal Nydalens SK 48:58 +17:38 24:36
44 Ingrid Tronshaug Stokke IL 50:00 +18:40 25:07
45 Susanna Brynhildsen Wing OK 50:02 +18:42 25:08
46 Katrine van Raaij Hedrum OL 50:29 +19:09 25:22
47 Guri Sogn-Larssen Heming Orientering 51:02 +19:42 25:38
48 Trude Kyrkjebø TIF Viking 51:14 +19:54 25:44
49 Møyfrid Larsen Stavanger Orienteringsklubb 52:27 +21:07 26:21
50 Mette Bjerve Mo OK 54:46 +23:26 27:31
51 Lene Flesseberg Kongsberg OL 55:10 +23:50 27:43
52 Mari Coward OK Sør 55:44 +24:24 28:00
53 Solveig Kongsrud Modum OL 56:46 +25:26 28:31
54 Gudrun Lillekroken OK Moss 57:38 +26:18 28:57
55 Berit Midttun Fossum IF 58:33 +27:13 29:25
56 Elin Slokvik Notodden OL 58:47 +27:27 29:32
57 Hilde Moholth Kongsberg OL 59:48 +28:28 30:03
58 Torill Hynne Fjære Hedrum OL 1:03:13 +31:53 31:46
59 Aina Vehusheia Birkenes IL 1:04:01 +32:41 32:10
60 Inger Schibsted Røyken OL 1:06:32 +35:12 33:26
61 Brit Vivian Meling Sandnes IL (Rogaland) 1:10:00 +38:40 35:10
Kjersti Bårdsen Haugesund IL Orientering diskvalifisert
Åshild Flatebakken IL Tyrving diskvalifisert
Anne Grethe Gustavsen Nittedal OL diskvalifisert
Christine Harvik Konnerud IL diskvalifisert
Irene Langeggen Kongsberg OL diskvalifisert
Camilla Meinich Lømo Nydalens SK diskvalifisert
Annemarie Ranvik Konnerud IL diskvalifisert
Kari-Ann Victoria Birkeland Fossum IF ikke startet
Carla Freitas Brandt IK Grane Arendal Orientering ikke startet
Lovise Nevland Ålgård Orientering ikke startet
Trude Nysæter Skien OK ikke startet
Gunhild Oftedal Ålgård Orientering ikke startet
Kaisa Svergja Kvikne IL ikke startet

D 17-C

2 380 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Løset Ringerike OL 46:00 19:19
2 Toril Egner Heming Orientering 46:10 +0:10 19:23
3 Kirsten Helen Myren Vegårshei IL 54:26 +8:26 22:52
4 Ingrid Robøle Hamar OK 54:32 +8:32 22:54
5 Kristin Alexandersen Fredrikstad SK 56:42 +10:42 23:49
6 Ingunn Saur Modahl Fredrikstad SK 56:44 +10:44 23:50
7 Heidi Myklemyr Eiker OL 1:00:31 +14:31 25:25
8 Sophie Christin Eckhoff Gjermestad Egersund OK 1:03:18 +17:18 26:35
9 Mona Sandaker Mykleset Vang OL 1:05:01 +19:01 27:19
10 Linn-Mari Kaspersen Trøsken IL 1:06:52 +20:52 28:05
11 Lene Meen Porsgrunn OL 1:07:09 +21:09 28:12
12 Kristin Østraat Frol IL 1:07:55 +21:55 28:32
13 Gry Staulen Skien OK 1:11:16 +25:16 29:56
14 Helle Hundseid IL Tyrving 1:11:21 +25:21 29:58
15 Merete Haug Hamar OK 1:12:03 +26:03 30:16
16 Yvonne Svendsen IL Tyrving 1:12:33 +26:33 30:28
17 Anne Myhr Nydalens SK 1:12:57 +26:57 30:39
18 Brit Gløersen Fredrikstad SK 1:14:30 +28:30 31:18
19 Beathe Edstrøm Oppsal Orientering 1:24:49 +38:49 35:38
20 Bente Irene Olsen Haugesund IL Orientering 1:26:57 +40:57 36:32
21 Hege Isaksen Øvrebø/Vindbjart Orientering 1:32:53 +46:53 39:01
22 Kristin Gjølsjø OK Moss 1:36:14 +50:14 40:26
23 Kjersti Frøisland Vang OL 1:40:33 +54:33 42:14
24 Turid Williksen Fossum IF 1:46:07 +1:00:07 44:35
25 Ragnhild Brenås Varteig OL 1:49:29 +1:03:29 46:00
26 Irene-Katrin Thunshelle Nydalens SK 1:57:03 +1:11:03 49:10
27 Åse Aud Moldal Nyhus Birkenes IL 2:02:33 +1:16:33 51:29
Marianne Haugen Raumar Orientering diskvalifisert
Torunn Laugaland Ålgård Orientering diskvalifisert
Sølvi Skilbrei Martini Asker Skiklubb diskvalifisert
Randi Mobråthen Botne SK diskvalifisert
Tone Rosenlund Fana IL diskvalifisert
Anne-Marit Skaug Halden SK diskvalifisert
Marit Eggen Nyaas Tynset IF brutt
Siv Fjæstad Amundsen Konnerud IL ikke startet
Kristin Falk Fossum IF ikke startet
Britt Torunn Hove Fossum IF ikke startet
Hege Mortensen Konnerud IL ikke startet
Kristin Ulveseth Vang OL ikke startet
Rikke Wernersen Øyestad IF allianse ikke startet

D 17-N

2 790 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Elin Esping Marnardal IL 36:19 13:01
2 Hege Øverli Kongsberg OL 42:29 +6:10 15:13
3 Elin Svihus Ganddal IL 46:19 +10:00 16:36
4 Grete Skotte Fossum IF 48:00 +11:41 17:12
5 Torill Finkirken Sarpsborg OL 59:41 +23:22 21:23
6 Gina Finsrud Halden SK 1:00:52 +24:33 21:48
7 Bente Aaslund Fet OL 1:01:26 +25:07 22:01
8 Ann Mari Studsrud Hisøy OK 1:09:15 +32:56 24:49
Lill Birkelund Porsgrunn OL brutt
Kaja Kristoffersen Ringerike OL ikke startet
Nina Irene Guttormsen Sørum Skien OK ikke startet
Elin Vølstad Indre Østfold OK ikke startet

D 17-20

2 710 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Eline Hjellup Horne IL Tyrving 32:32 12:00
2 Nina Marie Larsen Stavanger Orienteringsklubb 36:25 +3:53 13:26
3 Ragnhild Løvli Asker Skiklubb 36:41 +4:09 13:32
4 Sofie Lillestrand Fredrikstad SK 36:58 +4:26 13:38
5 Elise Rognsvåg Fana IL 40:46 +8:14 15:02
6 Vilde Bårdsen Hustoft Stavanger Orienteringsklubb 42:35 +10:03 15:42
7 Magnhild Frydenlund IF Sturla 43:10 +10:38 15:55
8 Synne Fossøy Lia IL 44:03 +11:31 16:15
9 Vilde Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 44:05 +11:33 16:16
10 Vilde Eikeskog Sandnes IL (Rogaland) 45:14 +12:42 16:41
11 Emilie Bertelsen Porsgrunn OL 49:34 +17:02 18:17
12 Elise Røsnes IL Høvdingen 52:04 +19:32 19:12
13 Sigrid Bratsberg Wing OK 52:30 +19:58 19:22
14 Unn Iveland Jacobsen Haugesund IL Orientering 53:22 +20:50 19:41
15 Ingvild Skovly Fjeldstad Ringerike OL 1:01:24 +28:52 22:39
Anna Mårtensson Modum OL diskvalifisert
Maria Dahl Fosby Gimle IF diskvalifisert
Suratthra Cherdchu Ålgård Orientering diskvalifisert
Elisabeth Hegdal Egersund OK ikke startet

D 21-

3 610 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hege Kullerud Konnerud IL 43:17 11:59
2 Karin Skedsmo Danevad Fredrikstad SK 45:04 +1:47 12:29
3 Julie Strømman Berteig Fossum IF 45:26 +2:09 12:35
4 Karianne Hauge Halden SK 45:39 +2:22 12:38
5 Gunn Camilla Stang Oslostudentenes IK 47:43 +4:26 13:13
6 Celine Renard Kongsberg OL 48:19 +5:02 13:23
7 Guro Alexandersen Fredrikstad SK 48:44 +5:27 13:29
8 Bjørg Granly NTNUI 50:21 +7:04 13:56
9 Dagny I. Lysaker Raumar Orientering 51:27 +8:10 14:15
10 Jannicke Ødegård OL Tønsberg og omegn 51:51 +8:34 14:21
11 Heidi Tronbøl Fet OL 53:27 +10:10 14:48
12 Kristin Waage Gjø-Vard OL 54:02 +10:45 14:58
13 Tone E Lye IL Tyrving 54:03 +10:46 14:58
13 Tone Aamli Sundtjønn Lillomarka OL 54:03 +10:46 14:58
15 Gyri Hoksrud Myhre Skien OK 54:26 +11:09 15:04
16 Marianne Bakken Måren OK 54:32 +11:15 15:06
17 Silje Borge Hovi NTNUI 54:53 +11:36 15:12
18 Ida Katrine Børstad Thoresen NTNUI 56:03 +12:46 15:31
19 Maiken Flågan Kongsberg OL 58:01 +14:44 16:04
20 Valentina Dimitrova IL Gneist 58:11 +14:54 16:07
21 Tina Hæren Trøsken IL 58:37 +15:20 16:14
22 Martine Åstebøl NTNUI 1:02:15 +18:58 17:14
23 Kristin Åstebøl NTNUI 1:02:38 +19:21 17:20
24 Marit Vala NTNUI 1:03:55 +20:38 17:42
25 Marianne Solheim Sandberg Modum OL 1:07:06 +23:49 18:35
26 Undis Ellevog Oslostudentenes IK 1:07:43 +24:26 18:45
27 Henriette Ruud Fredrikstad SK 1:08:53 +25:36 19:04
28 Guro Heimstad Kleiven NTNUI 1:09:46 +26:29 19:19
29 Nina Jeanette Tollehaug Eiker OL 1:09:49 +26:32 19:20
30 Lisa Jørandli Gjø-Vard OL 1:10:09 +26:52 19:25
31 Ida Hope Oslostudentenes IK 1:14:11 +30:54 20:32
32 Marita Lilja Grønhovd Modum OL 1:15:01 +31:44 20:46
33 Svenja Kernstock Oslostudentenes IK 1:16:44 +33:27 21:15
34 Irene Bakken Måren OK 1:23:07 +39:50 23:01
35 Trine Bolstad Ganddal IL 1:24:43 +41:26 23:28
Marianne Andersen Konnerud IL diskvalifisert
Stine Alexandersen Fredrikstad SK diskvalifisert
Kristin Mikkelsen OL Tønsberg og omegn ikke startet
Christine Turter Sandvold Nydalens SK ikke startet

D 35-

3 200 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Strand Kongsberg OL 44:51 14:00
2 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 46:40 +1:49 14:35
3 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 47:04 +2:13 14:42
4 Anita Beitdokken Porsgrunn OL 54:50 +9:59 17:08
5 Kristin Nergaard Berg Fossum IF 58:51 +14:00 18:23
6 Trude Hansen Berger og Svelvik OL 1:10:50 +25:59 22:08
7 Trine Kirkhus Nydalens SK 1:30:02 +45:11 28:08
Inga Morgenlie Nydalens SK diskvalifisert
Kari Strand Lierbygda OL diskvalifisert
Anne Hestness Trommestad IF Trauma ikke startet
Hilde Molenaar Modum OL ikke startet
Mila Zaharinova Oppsal Orientering ikke startet

D 40-

3 050 m, 58 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 33:03 10:50
2 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 33:21 +0:18 10:56
3 Jorunn Hadland Egersund OK 34:31 +1:28 11:19
4 Hanne Lerche Raadal Halden SK 34:41 +1:38 11:22
5 Eva Lill Kvisle Asker Skiklubb 35:38 +2:35 11:40
6 Mari Gullbrekken Schjølberg Tynset IF 35:50 +2:47 11:44
7 Hilde Grøneng Lillehammer OK 35:57 +2:54 11:47
8 Liv Schjerven Lardal OL 36:15 +3:12 11:53
9 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 36:47 +3:44 12:03
10 Valborg Madslien Lillehammer OK 38:14 +5:11 12:32
11 Marit B. Eithun Nittedal OL 38:35 +5:32 12:39
12 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 39:04 +6:01 12:48
13 Annette Arentz Hagen Sandefjord OK 39:19 +6:16 12:53
14 Hege Feiring IL Tyrving 39:24 +6:21 12:55
15 Lene Cisilie Puck Nydalens SK 39:47 +6:44 13:02
16 Karianne Strømme TIF Viking 40:10 +7:07 13:10
17 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 40:21 +7:18 13:13
18 Frauke Schmitt Gran Halden SK 41:32 +8:29 13:37
19 Ingvild Eckdahl OK Horten 41:33 +8:30 13:37
20 Anne-Lene Bakken Ulseth Nydalens SK 41:54 +8:51 13:44
21 Merete Lysebo Lardal OL 42:26 +9:23 13:54
22 Christina White Søgne og Songdalen OK 43:39 +10:36 14:18
23 Solfrid H. Thuestad Haugesund IL Orientering 43:50 +10:47 14:22
24 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 44:16 +11:13 14:30
25 Vibeke Lamark Ganddal IL 44:30 +11:27 14:35
26 May Ingela Hope Modum OL 44:32 +11:29 14:36
27 Torunn Økern Jensen Ringerike OL 44:58 +11:55 14:44
28 Ann-Cathrin Nybak Urdal Ganddal IL 45:10 +12:07 14:48
29 Kari Ulseth Freidig 45:51 +12:48 15:01
30 Katrine Bakke Fossum IF 47:37 +14:34 15:36
31 Kristin Sandven Notodden OL 49:02 +15:59 16:04
32 Aud Ellen Brevik IF Sturla 49:06 +16:03 16:05
33 Marit Egner Asker Skiklubb 49:45 +16:42 16:18
33 Kari Jussie Lønning IF Sturla 49:45 +16:42 16:18
35 Nina Goga Bergens TF 49:53 +16:50 16:21
36 Siri Thortveit Myhre Søgne og Songdalen OK 51:21 +18:18 16:50
37 Irene Felde Olaussen Halden SK 52:12 +19:09 17:06
38 Ingunn Vangen Lunåsmo Tynset IF 53:18 +20:15 17:28
39 Trine Ruud Bråten Raumar Orientering 54:10 +21:07 17:45
40 Hanne Narvestad Halden SK 54:40 +21:37 17:55
41 Mette Wanvik Stjørdals-Blink Orientering 55:05 +22:02 18:03
42 Åse Nysæter Skien OK 59:20 +26:17 19:27
43 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 59:22 +26:19 19:27
44 Stine Arntzen Sandefjord OK 1:00:32 +27:29 19:50
45 Anne Karin Thorstensen Oppsal Orientering 1:00:36 +27:33 19:52
46 Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 1:01:13 +28:10 20:04
47 Kristin Eger Kongsberg OL 1:01:50 +28:47 20:16
48 Marianne Hauge Hisøy OK 1:04:18 +31:15 21:04
49 Kristin Bruserud OL Trollo 1:04:21 +31:18 21:05
50 Elin Marie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:04:32 +31:29 21:09
51 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 1:06:02 +32:59 21:39
52 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:07:43 +34:40 22:12
53 Anita Sælevik Haugesund IL Orientering 1:08:46 +35:43 22:32
54 Kari Arnestad Enerhaugen Ringerike OL 1:16:11 +43:08 24:58
55 Liv Kristin Omholt Berrefjord Lardal OL 1:18:17 +45:14 25:40
56 Marian Kjellevold Malde IL Gular 1:19:38 +46:35 26:06
57 Elise Gisholt Fossum IF 1:20:10 +47:07 26:17
58 Anne Mia Olsen Modum OL 1:21:38 +48:35 26:45
Grethe Paulsen Vie Haugesund IL Orientering ikke startet
Christina Sandvand Omfjord Oddersjaa SSK ikke startet
Jorunn Aarrestad Lia IL ikke startet
Gøril Eide Byåsen IL ikke startet
Cathrine Lillestrand Trøsken IL ikke startet

D 45-

2 960 m, 78 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Heidi Arnesen Freidig 33:10 11:12
2 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 33:16 +0:06 11:14
3 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 33:17 +0:07 11:14
4 Inger Tone Nygård Egersund OK 33:44 +0:34 11:23
5 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 34:05 +0:55 11:30
6 Kari Madslien Nydalens SK 34:49 +1:39 11:45
7 Maria Jonsson Nydalens SK 35:08 +1:58 11:52
8 Kjersti Stræte Ringerike OL 35:24 +2:14 11:57
9 Anne Gyri Gløersen OL Tønsberg og omegn 35:49 +2:39 12:06
10 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 36:27 +3:17 12:18
11 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 36:35 +3:25 12:21
12 Hege Solerød Gjø-Vard OL 36:39 +3:29 12:22
13 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 37:48 +4:38 12:46
14 Britt Helene Fossøy Notodden OL 38:53 +5:43 13:08
15 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 38:57 +5:47 13:09
16 Synnøve Lyssand Sandberg Nydalens SK 39:06 +5:56 13:12
17 Isa Heggedal Konnerud IL 39:10 +6:00 13:13
18 Mona J. Mølnvik Freidig 39:41 +6:31 13:24
19 Marianne Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 40:14 +7:04 13:35
20 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 40:40 +7:30 13:44
21 Mona Høiås Sæther Freidig 41:06 +7:56 13:53
22 Grethe K. Løvald Asker Skiklubb 41:18 +8:08 13:57
23 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 41:19 +8:09 13:57
24 Hanne Løver Thon Modum OL 42:09 +8:59 14:14
25 Tove Aasheim Askøy OL 42:27 +9:17 14:20
26 Beth Nicolaysen Kongsberg OL 43:11 +10:01 14:35
27 Trine Olaussen Fredrikstad SK 43:34 +10:24 14:43
28 Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme Røyken OL 43:42 +10:32 14:45
29 Tove Heimdal Konnerud IL 43:46 +10:36 14:47
30 Rine Hanssen Byåsen IL 44:18 +11:08 14:57
31 Hege Melby Lardal OL 44:35 +11:25 15:03
32 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 44:41 +11:31 15:05
33 Christine Roll Paulsen Fredrikstad SK 44:48 +11:38 15:08
34 Zoe Griffin Ganddal IL 45:18 +12:08 15:18
35 Hilde Vassend Porsgrunn OL 46:19 +13:09 15:38
36 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 46:29 +13:19 15:42
37 Marianne Njåstein IL Tyrving 46:37 +13:27 15:44
38 Siv Johanne Moen Nydalens SK 47:07 +13:57 15:55
39 Inger Styrvold Porsgrunn OL 47:30 +14:20 16:02
40 Anne Madslien Nydalens SK 48:05 +14:55 16:14
41 Anne Sofie Korsveien Asker Skiklubb 48:43 +15:33 16:27
41 Gry Anita Gjerde Alnæs Raumar Orientering 48:43 +15:33 16:27
43 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 48:44 +15:34 16:27
44 Britt Vangen Sandvold Tynset IF 50:00 +16:50 16:53
45 Lill-Ann Torp Sandefjord OK 51:05 +17:55 17:15
46 Ingeborg Øderud Modum OL 51:10 +18:00 17:17
47 Sigrid Melkild Freidig 52:07 +18:57 17:36
48 Borghild Hervik Hansen Haugesund IL Orientering 52:37 +19:27 17:46
49 Ida Vår Dirdal Larvik OK 55:00 +21:50 18:34
50 Gro Eide OK Sør 55:03 +21:53 18:35
50 Kari Bjørkhaug Trones TIF Viking 55:03 +21:53 18:35
52 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 55:12 +22:02 18:38
53 Elisabet Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 55:19 +22:09 18:41
54 Eli Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 56:08 +22:58 18:57
55 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 56:36 +23:26 19:07
56 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 59:20 +26:10 20:02
57 Jorunn Blindheim Lillomarka OL 59:26 +26:16 20:04
58 Lisbeth Aadland Samnanger IL 1:00:36 +27:26 20:28
59 Turid Bertelsen Porsgrunn OL 1:00:39 +27:29 20:29
60 Nina Hansen-Møllerud Kongsberg OL 1:03:31 +30:21 21:27
61 Gerd Karin Vestøl Vegårshei IL 1:03:58 +30:48 21:36
62 Maria Persson Asker Skiklubb 1:05:08 +31:58 22:00
63 Lill-Kristin Enger Modum OL 1:05:22 +32:12 22:05
64 Ragnhild Auglænd Ganddal IL 1:07:04 +33:54 22:39
65 Maria Torgersen Bækkelagets SK 1:07:33 +34:23 22:49
66 Kathrine Lunøe Nydalens SK 1:08:45 +35:35 23:13
67 Elin Moe Græsli Hamar OK 1:10:58 +37:48 23:58
68 Marit Riktor Nydalens SK 1:11:50 +38:40 24:16
69 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 1:18:07 +44:57 26:23
70 Hege Heiberg Hadeland OL 1:19:36 +46:26 26:53
71 Kristin Nilssen Mo OK 1:22:37 +49:27 27:54
72 Jane Rødder Kongsberg OL 1:30:51 +57:41 30:41
73 Jartrud Steinsli Østmarka OK 1:31:55 +58:45 31:03
Unn Hilde Heggedal Kongsberg OL diskvalifisert
Lise Roll Fana IL diskvalifisert
Anne Berit Bredholt Sandefjord OK diskvalifisert
Eirin Mathiesen Ringerike OL diskvalifisert
Marit Nandrup Pettersen Indre Østfold OK diskvalifisert
Ina Cecilie Landro Konnerud IL ikke startet
Anita Sørensen Drage Kongsberg OL ikke startet
Kristin Sørensen IF Sturla ikke startet

D 50-

2 710 m, 70 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 26:30 9:46
2 Kjersti Rønning Hamar OK 28:07 +1:37 10:22
3 Linda Hanssen Østmarka OK 28:43 +2:13 10:35
4 Helle Egeberg Vári IF Sturla 30:15 +3:45 11:09
5 Gunhild Hennum Lierbygda OL 30:36 +4:06 11:17
6 Kjersti Hov Fossum IF 31:07 +4:37 11:28
7 Tiri Rebård Sandefjord OK 32:02 +5:32 11:49
8 Dagrun Melkild Heming Orientering 32:46 +6:16 12:05
9 Anne Berit Eid Nydalens SK 33:39 +7:09 12:25
10 Ingeborg Lobben Gjennestad Vegårshei IL 34:11 +7:41 12:36
11 Bente Line Skaukameratene OL 34:26 +7:56 12:42
12 Heidi Schatvet Notodden OL 35:12 +8:42 12:59
13 Berit Danielsen IL Tyrving 35:19 +8:49 13:01
14 Åshild Stuve Strandlie Gjø-Vard OL 35:34 +9:04 13:07
15 Ingrid Haga Dalberg Raumar Orientering 36:20 +9:50 13:24
16 Runa Skyttersæter Heming Orientering 36:27 +9:57 13:27
17 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 36:39 +10:09 13:31
18 May Bente Brurberg Ås-UMB Orientering 37:38 +11:08 13:53
19 Kjersti Skantze IL Tyrving 38:06 +11:36 14:03
20 Anne Lofthus Lillehammer OK 38:34 +12:04 14:13
21 Hilde Storløkken Kongsberg OL 40:33 +14:03 14:57
22 Anne C Turter Nydalens SK 41:08 +14:38 15:10
23 Anne Melkild Freidig 42:05 +15:35 15:31
24 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 42:13 +15:43 15:34
25 Berit Berge IL Tyrving 42:18 +15:48 15:36
26 Marit Sylte Lundanes Emblem IL 42:48 +16:18 15:47
27 Elisabeth Meum Johansen OK Moss 42:58 +16:28 15:51
28 Turid Arnesen Byåsen IL 43:26 +16:56 16:01
29 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 43:33 +17:03 16:04
30 Ann Elisabeth Gunnulfsen Modum OL 45:01 +18:31 16:36
31 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 45:12 +18:42 16:40
32 Torun Dyrkorn Eiker OL 45:41 +19:11 16:51
33 Bente Landmark Fossum IF 47:20 +20:50 17:27
34 Ingrid Opsahl Bredesen Fossum IF 47:39 +21:09 17:34
35 Karin Eriksen OL Tønsberg og omegn 47:42 +21:12 17:36
36 Anita Wiberg Gjelsten IL Høvdingen 47:51 +21:21 17:39
37 Sille Winsnes Ås-UMB Orientering 49:00 +22:30 18:04
38 Grete Berntsen Måren OK 50:27 +23:57 18:36
39 Hege Fjellbirkeland IL Gular 51:02 +24:32 18:49
40 Lisbeth Sundsetvik Halden SK 51:16 +24:46 18:55
41 Ragnhild Dåsnes Os IL 51:32 +25:02 19:00
42 Mette Rogne Varegg Fleridrett 51:52 +25:22 19:08
43 Gro Hege Ludvigsen Måren OK 53:05 +26:35 19:35
44 Mette Nødland Fuglestad Ålgård Orientering 53:36 +27:06 19:46
45 Turid Vongraven Skien OK 55:21 +28:51 20:25
46 Anna Göhlman IL Tyrving 55:51 +29:21 20:36
47 Kari Smeby Kongsberg OL 56:17 +29:47 20:46
48 Turid Giil Rond OL 56:36 +30:06 20:53
49 Eldbjørg G. Kalbækken Tynset IF 57:34 +31:04 21:14
50 Bjørg Marit Sollie OL Trollo 58:29 +31:59 21:34
51 Ellen Bøhmer Lillehammer OK 58:40 +32:10 21:38
52 Kristin Fleisje Nittedal OL 1:00:06 +33:36 22:10
53 Heidi Børstad Sarpsborg OL 1:00:16 +33:46 22:14
54 Magnhild Kvaal Verdal OK 1:00:29 +33:59 22:19
55 Anna Weckner Westlund OK Tyr 1:01:08 +34:38 22:33
56 Siw Solstad IL Tyrving 1:02:34 +36:04 23:05
57 Anne Karin Ribe Søgne og Songdalen OK 1:02:35 +36:05 23:05
58 Enikø Bertalan Asker Skiklubb 1:03:16 +36:46 23:20
59 Sabine Schweiger Byåsen IL 1:09:49 +43:19 25:45
60 Magnhild T. Mølnvik Fossum IF 1:09:51 +43:21 25:46
61 Hanne Brende Fossum IF 1:10:56 +44:26 26:10
62 Mona Skjæggestad OK Moss 1:11:09 +44:39 26:15
63 Inger Simonsen Silkeborg OK 1:19:45 +53:15 29:25
64 Katrine Hjelsteh Larsen Kongsberg OL 1:50:13 +1:23:43 40:40
Marit Sophie Berger Raumar Orientering diskvalifisert
Inger Johanne Eikeland Nydalens SK diskvalifisert
Tove Evensen Mathisen Porsgrunn OL diskvalifisert
Hilde Jervan IF Sturla diskvalifisert
Kirsti Rogstad Kongsberg OL diskvalifisert
Vigdis Solli Skien OK brutt
Trude Klyve Oppsal Orientering ikke startet
Turid Rognsvåg Fana IL ikke startet

D 55-

2 430 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Grete Hovi Skien OK 29:03 11:57
2 Helga Haverstad Lierbygda OL 30:22 +1:19 12:29
3 Ellen Marie Turter Nydalens SK 32:44 +3:41 13:28
4 Anne Garsrud Vaulen Orienteringsklubb 33:53 +4:50 13:56
5 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 34:01 +4:58 13:59
6 Hanne Herum OK Skeidi 35:20 +6:17 14:32
7 Bente Mestad Torridal IL 35:25 +6:22 14:34
8 Mette Mestad Torridal IL 37:22 +8:19 15:22
9 Lisa Annersand OK Tyr 37:45 +8:42 15:32
10 Marit Hæreid Sandstad Frol IL 37:47 +8:44 15:32
11 Lis Dæhli Løten o-lag 40:39 +11:36 16:43
12 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 40:43 +11:40 16:45
13 Sirpa Lilja Modum OL 41:11 +12:08 16:56
14 Anne Kjersti Daltveit Fana IL 44:47 +15:44 18:25
15 Irene Werner Steinsland Øvrebø/Vindbjart Orientering 44:56 +15:53 18:29
16 Grete Berge Owren Freidig 45:38 +16:35 18:46
17 Mona Bugge Haug OL Vallset/Stange 47:43 +18:40 19:38
18 Eli Frafjord Ganddal IL 48:53 +19:50 20:06
19 Toril Eine Fossum IF 48:54 +19:51 20:07
20 Elle M. Melbye Heming Orientering 49:49 +20:46 20:30
21 Turid Ødegård OL Tønsberg og omegn 52:51 +23:48 21:44
22 Anne-Berit Rasmussen OL Tønsberg og omegn 1:05:02 +35:59 26:45
23 Tone Bjerkreim Lillehammer OK 1:06:00 +36:57 27:09
24 Siri Økstad Oddersjaa SSK 1:06:52 +37:49 27:31
25 Anne Lise Andreassen Sandefjord OK 1:08:49 +39:46 28:19
26 Brit Danielsen Oddersjaa SSK 1:14:56 +45:53 30:50
27 Tove Skiri Wahlgren Sarpsborg OL 1:19:14 +50:11 32:36
28 May Meling Stavanger Orienteringsklubb 1:24:39 +55:36 34:50
Kari Kamstrup Hovind Raumar Orientering diskvalifisert
Esther Moosberger OLG Regio Olten ikke startet
Siri Bjorvand Birkenes IL ikke startet
Oddny Jørgensen IK Grane Arendal Orientering ikke startet
Elisabet Öström OK Tyr ikke startet

D 60-

2 430 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 33:53 13:56
2 Kari Strande Ringerike OL 35:03 +1:10 14:25
3 Berit Hegdal Bergens TF 39:28 +5:35 16:14
4 Inger A Tiltnes IL Tyrving 40:57 +7:04 16:51
5 Linda Verde IF Sturla 41:19 +7:26 17:00
6 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 49:55 +16:02 20:32
7 Nina Soligard Bergens TF 51:48 +17:55 21:19
8 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 52:06 +18:13 21:26
9 Inger Nergaard Stokke IL 1:01:33 +27:40 25:19
10 Anne-Marie Holmström Lidköpings Vintersportklubb 1:09:56 +36:03 28:46
11 Liv Haugli Heming Orientering 1:17:16 +43:23 31:47
12 Ingeborg Bakken Måren OK 1:18:51 +44:58 32:26
13 Elisabeth Rød Andebu IL 1:29:26 +55:33 36:48
14 Oralkova Libuse OOB Trebic 1:30:35 +56:42 37:16
Anne Marie Timenes Hadeland OL ikke startet

D 70-

2 080 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Torid Kvaal Freidig 35:13 16:55
2 Unni Drage Haugerud IF 36:36 +1:23 17:35
3 Ulla Lindhe IK Stern 38:55 +3:42 18:42
4 Margith Reppesgård Hedrum OL 44:35 +9:22 21:26
5 Inger Lise Solberg Bø OL 52:09 +16:56 25:04
6 Siri Hestad Hamar OK 55:41 +20:28 26:46
7 Anne-Britt Nilsen Kjelsås IL 58:01 +22:48 27:53
8 Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK 59:42 +24:29 28:42
9 Hjørdis Egner Heming Orientering 1:08:56 +33:43 33:08
10 Anne-Lise Blomhoff Ronæss Porsgrunn OL 1:23:46 +48:33 40:16

D 75-

2 080 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Inger E. Vamnes Hamar OK 38:16 18:23
2 Gudveig Jørundland OK Sør 56:26 +18:10 27:07
3 Tirill Liby Seip OK Skeidi 59:33 +21:17 28:37
4 Johanna Ytterbøl Gimle IF 1:03:56 +25:40 30:44
5 Ingrid Roll Fana IL 1:11:56 +33:40 34:35

D 80-

2 080 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Guldborg Søvik IL Gneist 1:04:12 30:51

H -10

2 320 m, 48 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
Stein Aas Stræte Ringerike OL 1:16:22 32:55
Vegard Tronstad Andersen Kongsberg OL 1:11:00 30:36
Gaute Bergan Nydalens SK 37:24 16:07
Anders Hamre Biseth Notodden OL 1:00:44 26:10
Alfred Bjørnerød OK Moss 43:59 18:57
Thomas Blomkvist Fredrikstad SK 1:44:36 45:05
Arthur Brunborg Nittedal OL 1:28:29 38:08
Johan Eger Kongsberg OL 37:34 16:11
Fabian Nikolai Gjessing IL Tyrving 1:08:32 29:32
Tor Erling Gjølsjø OK Moss 47:38 20:31
Sjur Holm Grøneng Lillehammer OK 52:12 22:30
Stian Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 1:53:43 49:00
Tor Herum Austjore OK Skeidi 58:08 25:03
Jo Randar Holmøy Hadeland OL 1:06:06 28:29
Martin Reiersen Jensen Birkenes IL 38:26 16:33
Vegard Holm Johannesen Kongsberg OL 35:31 15:18
Samuel Kleppa Ålgård Orientering 1:33:33 40:19
Jonas Krogh Oppsal Orientering 1:03:14 27:15
Erlend Langeggen Kongsberg OL 48:13 20:46
Bendik Schia Løe Notodden OL 54:53 23:39
Halvor Løken Kongsberg OL 1:03:51 27:31
Ola Meen Porsgrunn OL 38:18 16:30
Fredrik Møller Stjørdals-Blink Orientering 44:21 19:06
Vemund Mølnvik Freidig 53:27 23:02
Vetle Bondhus Often Tynset IF 1:14:18 32:01
Vegard Ranestad Hamar OK 59:12 25:31
Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 1:03:41 27:26
Gustav Andresen Skotte Fossum IF 1:02:19 26:51
Lauritz Sogn-Larssen Heming Orientering 55:23 23:52
Marius Solås-Johansen OK Moss 51:25 22:09
Tristan Storm IL Express 1:00:56 26:15
Marius Strand Johansen Varegg Fleridrett 1:13:38 31:44
Sverre Strand Lierbygda OL 1:00:01 25:52
Vegard Ulseth Sylte Freidig 49:18 21:15
Birk F. Sætnan Fossum IF 53:44 23:09
Birk Thorstensen Oppsal Orientering 1:45:32 45:29
Theo Trommestad IF Trauma 1:04:26 27:46
Andreas Nybak Urdal Ganddal IL 1:38:35 42:29
Benjamin Vingerhagen Kristiansand OK 1:17:50 33:32
Liam Viggo Wingstedt Halden SK 55:49 24:03
Christian Wiseth Varegg Fleridrett 55:02 23:43
Bjarne Wolf Kaulsdorfer OLV Berlin 1:17:48 33:32
Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 39:32 17:02
Kristian Fredriksen Aas Asker Skiklubb diskvalifisert
Martin Ausen Porsgrunn OL diskvalifisert
Jonas Myhr Asker Skiklubb diskvalifisert
Jon Erik Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett brutt
Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK brutt
Felix Bjerke Lillomarka OL ikke startet
Endre Eliassen Fredrikstad SK ikke startet
Sjur Finstad Kongsberg OL ikke startet

H 11-12

2 650 m, 88 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vegard Kittilsen Freidig 33:01 12:27
2 Martin Nevland Ålgård Orientering 35:17 +2:16 13:18
3 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 35:23 +2:22 13:21
4 Andreas Bergsland Trøsken IL 35:58 +2:57 13:34
5 Herman Brunborg Nittedal OL 40:11 +7:10 15:09
6 Nils Tveite Ås-UMB Orientering 44:18 +11:17 16:43
7 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 44:43 +11:42 16:52
8 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 45:40 +12:39 17:13
9 Snorre Slokvik Notodden OL 48:24 +15:23 18:15
10 Jonas Rolfsen Haugmo Heming Orientering 48:34 +15:33 18:19
11 Henrik Reusch Heming Orientering 49:11 +16:10 18:33
12 Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL 50:06 +17:05 18:54
13 Nicolai Harvik Konnerud IL 50:15 +17:14 18:57
14 Jakob Rolfsnes Fitjar IL 51:49 +18:48 19:33
15 Johannes Halvorsen Nydalens SK 51:54 +18:53 19:35
16 Isak Jonsson Nydalens SK 52:54 +19:53 19:57
17 David Runde Kristiansand OK 57:06 +24:05 21:32
18 Erik Mårtensson Modum OL 57:28 +24:27 21:41
19 Otto Femsteinevik Varegg Fleridrett 57:40 +24:39 21:45
20 Arne Kristian Skagen Modum OL 58:12 +25:11 21:57
21 Marius Møller Stjørdals-Blink Orientering 58:20 +25:19 22:00
22 Håkon August Nordbø Modum OL 58:37 +25:36 22:07
23 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 1:00:18 +27:17 22:45
23 Jørgen Schjølberg Tynset IF 1:00:18 +27:17 22:45
25 Anders Vestøl Vegårshei IL 1:01:31 +28:30 23:12
26 Viljan van Raaij Hedrum OL 1:01:55 +28:54 23:21
27 Daniel Rolfsnes Fitjar IL 1:02:12 +29:11 23:28
28 Håkon Kristiansen Framnes Raumar Orientering 1:03:15 +30:14 23:52
29 Tage Rosenlund Fana IL 1:04:16 +31:15 24:15
30 Sindre Gisholt Fossum IF 1:04:29 +31:28 24:20
31 Frikk Dukefoss Lillehammer OK 1:05:02 +32:01 24:32
32 Even Karlsen Lillehammer OK 1:05:14 +32:13 24:36
33 Jostein Karlsen Lillehammer OK 1:05:51 +32:50 24:50
34 Jonas Eikås Sandefjord OK 1:05:59 +32:58 24:53
35 Even Bordal Ringsaker OK 1:06:52 +33:51 25:13
36 Ådne Skjærstein IL Tyrving 1:07:17 +34:16 25:23
37 Martin Birkelund Asker Skiklubb 1:08:01 +35:00 25:40
38 Erlend Fidje Andersen OK Sør 1:08:10 +35:09 25:43
39 Olav Lund Kongsberg OL 1:08:15 +35:14 25:45
40 Audun Brevik Raumar Orientering 1:08:37 +35:36 25:53
41 Per Anders Eckdahl OK Horten 1:08:48 +35:47 25:57
42 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 1:12:57 +39:56 27:31
43 Sondre Robøle Lien Hamar OK 1:14:52 +41:51 28:15
44 Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett 1:16:56 +43:55 29:01
45 Axel Bjørnsgaard Lillehammer OK 1:17:16 +44:15 29:09
46 Peder Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 1:18:50 +45:49 29:44
47 Sune Raknes Sogstad Gjø-Vard OL 1:20:24 +47:23 30:20
48 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 1:20:28 +47:27 30:21
49 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 1:23:32 +50:31 31:31
50 Magnus Fossum IK Grane Arendal Orientering 1:26:18 +53:17 32:33
51 Atle Nilsen Vegårshei IL 1:27:42 +54:41 33:05
52 Odin Sæther Fredrikstad SK 1:27:58 +54:57 33:11
53 Karl Mathias Wold OK Horten 1:29:49 +56:48 33:53
54 Adam Kristiansen OK Moss 1:34:07 +1:01:06 35:30
55 Vetle Drage Kongsberg OL 1:35:05 +1:02:04 35:52
56 Åsmund Slokvik Notodden OL 1:36:54 +1:03:53 36:33
57 Marius Bakke Fossum IF 1:38:14 +1:05:13 37:04
58 Mikkel Katla Fossum IF 1:38:17 +1:05:16 37:05
59 Jens Øien Kloster Fitjar IL 1:38:57 +1:05:56 37:20
60 Olav Birkeland Fossum IF 1:41:27 +1:08:26 38:16
61 Marius Ressem Frol IL 1:42:51 +1:09:50 38:48
62 Martin Grande Verdal OK 1:42:52 +1:09:51 38:49
63 Tore Herman Kirkebøen Halden SK 1:44:11 +1:11:10 39:18
64 Terjei Lillehammer Ås-UMB Orientering 2:02:33 +1:29:32 46:14
65 Alrik Aasestad Ås-UMB Orientering 2:02:36 +1:29:35 46:15
Lars Ranheim Brynestad Ringsaker OK diskvalifisert
Einar Eide Byåsen IL diskvalifisert
Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL diskvalifisert
Ole Andre Fjermeros Øvrebø/Vindbjart Orientering diskvalifisert
Ferdinand Fremming Heming Orientering diskvalifisert
Egil Frydenlund IF Sturla diskvalifisert
Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK diskvalifisert
Ulrik Hellen TIF Viking diskvalifisert
Eirik Imrik Fredrikstad SK diskvalifisert
Halvard Kornmo Porsgrunn OL diskvalifisert
Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK diskvalifisert
Fredrik Lillestrand Trøsken IL diskvalifisert
Runar Saur Modahl Fredrikstad SK diskvalifisert
Magnus Mosfjell Birkenes IL diskvalifisert
Truls Solås-Johansen OK Moss diskvalifisert
Håkon Sæternes Byåsen IL diskvalifisert
Martin Thomassen Varegg Fleridrett diskvalifisert
Sondre Ytterbø Asker Skiklubb diskvalifisert
Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK diskvalifisert
Kristian Østermann Heming Orientering diskvalifisert
Eirik Øvstedal Nydalens SK diskvalifisert
Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett brutt
Cornelius Sivertsen Varegg Fleridrett brutt
Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF ikke startet
Martin Brække Halden SK ikke startet
Asgeir Reiersen Jensen Birkenes IL ikke startet
Jakob Schia Løe Notodden OL ikke startet
Tore Markhus Verdal OK ikke startet
Henrik Sturød Nydalens SK ikke startet
Magnus Thuestad Haugesund IL Orientering ikke startet
Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering ikke startet

H 11-12N

2 550 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jakob Høsøien Tynset IF 29:58 11:45
2 Mats Flottorp Kristiansand OK 31:18 +1:20 12:16
3 Peder Trones TIF Viking 31:32 +1:34 12:21
4 Henrik R Holt Hedrum OL 34:55 +4:57 13:41
5 Andreas Aleksander Gjessing IL Tyrving 35:19 +5:21 13:50
6 Christoffer Røstad Oddersjaa SSK 37:21 +7:23 14:38
7 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 42:53 +12:55 16:49
8 Håkon Omholt Berrefjord Lardal OL 44:26 +14:28 17:25
9 Anders Gylterud Kvålsgard Fossum IF 46:58 +17:00 18:25
10 Brostrup Landstad Sandnes IL (Rogaland) 47:04 +17:06 18:27
11 Njål Eirik Hole Mikalsen Sandnes IL (Rogaland) 47:08 +17:10 18:29
12 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 47:21 +17:23 18:34
13 Kristoffer Fjære Hedrum OL 48:39 +18:41 19:04
14 Simon Berggren Nilsen Trøsken IL 51:27 +21:29 20:10
15 Aksel Mjelstad TIF Viking 51:41 +21:43 20:16
16 Sven Stielstra Sauda Orienteringsklubb 53:38 +23:40 21:01
17 Sondre Mork Kasin Notodden OL 59:54 +29:56 23:29
18 Sindre Skinndalen Brendemo Notodden OL 1:00:12 +30:14 23:36
19 Mathias K. Turøy Fitjar IL 1:05:23 +35:25 25:38
20 Kristian Træet Fitjar IL 1:05:28 +35:30 25:40
21 Anders Horvei Raumar Orientering 1:07:46 +37:48 26:34
Ole André Foss Kristiansand OK diskvalifisert
Christian-Andre Nordstrøm Kristiansand OK diskvalifisert
Sander Vaksvik Skaare Kristiansand OK brutt

H 13-16C

2 450 m, 44 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Eddie Røsnes IL Høvdingen 32:56 13:26
2 Christian Lillestrand Trøsken IL 35:10 +2:14 14:21
3 Stian Andresen OK Moss 35:43 +2:47 14:34
4 Petter Stenbro Modum OL 39:49 +6:53 16:15
5 Aleksander Skovly Øvrebø/Vindbjart Orientering 42:25 +9:29 17:18
6 Sivert Åmodt Amundsen Lardal OL 42:29 +9:33 17:20
7 Kasper Sørberg Raumar Orientering 43:04 +10:08 17:34
8 Fredrik Studsrud Hisøy OK 45:28 +12:32 18:33
9 Ole Marius Myhrmoen IL Høvdingen 48:00 +15:04 19:35
10 Isak Aasemoen Aardal Oddersjaa SSK 51:58 +19:02 21:12
11 Sindre Bråten Vegårshei IL 52:32 +19:36 21:26
12 Øyvind Nordbø Modum OL 53:49 +20:53 21:57
13 Anders Brevik Østmarka OK 54:15 +21:19 22:08
14 Marius Østraat Røkke Frol IL 55:29 +22:33 22:38
15 Halvor Nærby Skaukameratene OL 58:23 +25:27 23:49
16 Lasse Trones TIF Viking 1:00:19 +27:23 24:37
17 Eivind Kløvstad Sandefjord OK 1:01:30 +28:34 25:06
18 Ludvig Johnsen Hedrum OL 1:03:45 +30:49 26:01
19 Henrik Fjermeros Øvrebø/Vindbjart Orientering 1:04:14 +31:18 26:13
20 Kristian Skovly Øvrebø/Vindbjart Orientering 1:06:06 +33:10 26:58
21 Truls Bergskås Skien OK 1:06:46 +33:50 27:15
22 Lars Gåsvik Narvestad Halden SK 1:08:53 +35:57 28:06
23 Per Einar Hellenes Andresen OK Skeidi 1:09:39 +36:43 28:25
24 Sindre Bergane Jansson Siggerud IL 1:11:50 +38:54 29:19
25 Haakon Johann Slang-Sundsetvik Halden SK 1:14:06 +41:10 30:14
26 Vemund Aasemoen Aardal Oddersjaa SSK 1:21:13 +48:17 33:08
27 Martin Berggren Nilsen Trøsken IL 1:24:45 +51:49 34:35
28 Ole Simen Eckhoff Gjermestad Egersund OK 1:25:45 +52:49 35:00
29 Kasper Rønning Komnæs Varegg Fleridrett 1:31:10 +58:14 37:12
30 Gjermund Tandberg Modum OL 1:37:43 +1:04:47 39:53
31 Lukas Emil Rogne OK Moss 1:43:12 +1:10:16 42:07
32 Marius Leijon Pedersen Alta OL 1:43:24 +1:10:28 42:12
33 Willy Monason Schumacher OK Moss 2:16:17 +1:43:21 55:37
Georg S. Andresen Skien OK diskvalifisert
Bernhard Bøckman Kristiansand OK diskvalifisert
Eivind Haga Dalberg Raumar Orientering diskvalifisert
Vegard Eek Konnerud IL diskvalifisert
Henrik Hjellup Horne IL Tyrving diskvalifisert
Eirik Sundby Håland Oddersjaa SSK diskvalifisert
Mathias Knutsen Kristiansand OK diskvalifisert
Kasper Melgalvis Vang OL diskvalifisert
Ruben Træet Fitjar IL diskvalifisert
Vegard Øverli Berg Kongsberg OL diskvalifisert
Patrick Thomassen Modum OL brutt
August Bråtveit Haarr Ganddal IL ikke startet
Andreas Hammer Håversen Østmarka OK ikke startet
Magnus Hole Mikalsen Sandnes IL (Rogaland) ikke startet
Lars Solli Mo OK ikke startet
Thomas Tubbehaugen OK Moss ikke startet

H 13-16N

2 790 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sander Isaksen Øvrebø/Vindbjart Orientering 31:11 11:10
2 Einar Roll Paulsen Fredrikstad SK 32:42 +1:31 11:43
3 Sebastian Lono Eriksen Konnerud IL 35:50 +4:39 12:50
4 Simen Ruud Konnerud IL 36:00 +4:49 12:54
5 Eivind Johnsen IF Sturla 43:03 +11:52 15:25
6 Håvard Fyhn OL Tønsberg og omegn 48:59 +17:48 17:33
7 William Hjelme Vickery Nydalens SK 1:16:30 +45:19 27:25
8 Mats Michalsen Ganddal IL 1:37:52 +1:06:41 35:04
9 Håvard Skjæveland Ganddal IL 1:37:58 +1:06:47 35:06

H 17-B

1 990 m, 44 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Simen Sogn-Larssen Heming Orientering 20:42 10:24
2 Morten Wiseth Varegg Fleridrett 23:03 +2:21 11:34
3 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 23:37 +2:55 11:52
4 Vegar Kristiansen OK Moss 23:43 +3:01 11:55
5 Paul Christian Jensen Birkenes IL 24:11 +3:29 12:09
6 Glenn M Johansson Flyfemkamp 26:26 +5:44 13:16
7 Vegard Kvisle Asker Skiklubb 26:38 +5:56 13:23
8 Bjørn Kristian Børke Raumar Orientering 26:40 +5:58 13:24
9 Øystein Skjelbred Kongsberg OL 30:05 +9:23 15:07
10 Christian Bøhmer Berger og Svelvik OL 30:39 +9:57 15:24
11 Nils Egil Johannessen NOTEAM 30:59 +10:17 15:34
12 Magnus Beitdokken Porsgrunn OL 31:49 +11:07 15:59
13 Guttorm Nyhus Birkenes IL 31:54 +11:12 16:01
14 Terje Amundsen Konnerud IL 32:04 +11:22 16:06
15 Trygve Voll Haugesund IL Orientering 32:24 +11:42 16:16
16 Eelco van Raaij Hedrum OL 33:19 +12:37 16:44
17 Tor Idar Lillekroken OK Moss 33:40 +12:58 16:55
18 Bård Moum Halden SK 33:41 +12:59 16:55
19 Jørn Bergan Vegårshei IL 34:22 +13:40 17:16
20 Frode Kloster Fitjar IL 36:03 +15:21 18:06
21 Snorre Lægran Nydalens SK 39:03 +18:21 19:37
22 Amund Brendbakken Gjø-Vard OL 39:23 +18:41 19:47
23 Frode Halvor Lund Ålgård Orientering 39:38 +18:56 19:54
24 Alf Eivind Myren Vegårshei IL 39:48 +19:06 20:00
25 Ove Kjetså Otra IL 40:06 +19:24 20:09
26 Magne Aas Asker Skiklubb 40:40 +19:58 20:26
27 Tony Halsall Otra IL 40:46 +20:04 20:29 Last ned GPS-spor i gpx-format
28 Thor Vollset Heming Orientering 41:48 +21:06 21:00
29 Lars Bergerud IL Tyrving 43:31 +22:49 21:52
30 Morten Lømo Nydalens SK 43:40 +22:58 21:56
31 Knut Langeggen Kongsberg OL 43:41 +22:59 21:57
32 Geir Ole Vee IL Tyrving 43:51 +23:09 22:02
33 Sindre Ekrheim Bergens TF 45:03 +24:21 22:38
34 Jon Moholth Kongsberg OL 45:23 +24:41 22:48
35 Rune Lyngen Frol IL 46:59 +26:17 23:36
36 Jarle Rogndokken Fet OL 47:40 +26:58 23:57
37 Ivar Songe Vegårshei IL 48:01 +27:19 24:07
38 Inge Hauge Hisøy OK 49:39 +28:57 24:56
39 Jesse White Søgne og Songdalen OK 50:49 +30:07 25:32
40 Ivar Hegbom Smeby Nydalens SK 51:06 +30:24 25:40
41 Karsten Rønning Konnerud IL 59:00 +38:18 29:38
42 Morten Coward OK Sør 1:13:42 +53:00 37:02
Thor Norderud IL Tyrving diskvalifisert
Sveinung Røsok Flyfemkamp diskvalifisert
Arild Kirkebøen Halden SK ikke startet

H 17-C

2 380 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Lars Waage Gjø-Vard OL 35:10 14:46
2 Aimar Stakvik Raumar Orientering 42:25 +7:15 17:49
3 Vegard Myhre Vegårshei IL 46:33 +11:23 19:33
4 Thor Arne Røkke Frol IL 52:16 +17:06 21:57
5 Trond Lundeby Lillomarka OL 53:06 +17:56 22:18
6 Ketil Bertelsen Porsgrunn OL 1:00:50 +25:40 25:33
7 Lars-Erik Østerud Eiker OL 1:02:34 +27:24 26:17
8 Eilef Landsverk Skien OK 1:09:24 +34:14 29:09
9 John Olav Melby Raumar Orientering 1:28:08 +52:58 37:01
10 Trond Morlandstø Eiker OL 1:43:55 +1:08:45 43:39
11 Jan Edvin Blomkvist Fredrikstad SK 1:46:16 +1:11:06 44:38
12 David Solli Skien OK 1:47:05 +1:11:55 44:59
Lars Henrik Lund Kongsberg OL diskvalifisert
Bjørn Carlsen Notodden OL ikke startet
Erik Langsæter Trøsken IL ikke startet

H 17-N

2 790 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Stian Lillegård Lillomarka OL 30:25 10:54
2 Jostein Sivertsen Tynset IF 54:25 +24:00 19:30
3 Nils-Henrik Pedersen Hisøy OK 1:08:29 +38:04 24:32
4 Mathias Eckhoff Egersund OK 1:18:25 +48:00 28:06
Tor Petter Lunåsmo Tynset IF diskvalifisert

H 17-20

3 200 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Thomas Hadland Egersund OK 31:28 9:50
2 Geir Strande Syrrist Ringerike OL 35:05 +3:37 10:57
3 Erling Hovdenak Sylte Molde og Omegn IF 42:38 +11:10 13:19
4 Martin Laurantsen Skien OK 42:42 +11:14 13:20
5 Markus Knapp Kongsberg IL Tyrving 43:05 +11:37 13:27
6 Krister Hovde Ringsaker OK 43:07 +11:39 13:28
7 Håkon Eide OK Sør 43:14 +11:46 13:30
8 Atle Wendel Scheie OK Sør 43:45 +12:17 13:40
9 Kristian Lampe Gjemdal Heming Orientering 47:06 +15:38 14:43
10 Iver Sørensen IF Sturla 47:34 +16:06 14:51
11 Vebjørn Røtvold Kongsberg OL 49:20 +17:52 15:25
12 Halvor Egner Granerud Asker Skiklubb 52:12 +20:44 16:18
13 Erlend Gjestrum Hedrum OL 55:09 +23:41 17:14
14 Øyvind Dommersnes Haugesund IL Orientering 58:36 +27:08 18:18
15 Robin Bergane Jansson Siggerud IL 1:06:36 +35:08 20:48
16 Arne Johannes Løkken Flosta IL 1:14:07 +42:39 23:09
Kaspar Lilja Modum OL diskvalifisert
Brage Hellen TIF Viking ikke startet
Martin Søderlind OK Sør ikke startet

H 21-

3 860 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Rune Strandberg IL Vindbjart 32:49 8:30
2 Espen Rognsvåg Fana IL 34:45 +1:56 9:00
3 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 35:36 +2:47 9:13
4 Kristian Opsahl Bredesen NTNUI 37:04 +4:15 9:36
5 Anders B. Øksenholt Nydalens SK 37:13 +4:24 9:38
6 Kristian Kullerud Konnerud IL 38:38 +5:49 10:00
6 Kristoffer Jacobsen IL Tyrving 38:38 +5:49 10:00
8 Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering 38:55 +6:06 10:04
9 Jan Tore Ludvigsen Nydalens SK 39:24 +6:35 10:12
10 Geir Myhr Øien Tynset IF 39:58 +7:09 10:21
11 Dani Skjævestad Voreland IK Grane Arendal Orientering 40:48 +7:59 10:34
12 Anders Beyer Brattli Ringerike OL 40:54 +8:05 10:35
13 Torgeir Nevland Ålgård Orientering 41:28 +8:39 10:44
14 Lars Sigve Oftedal Ålgård Orientering 42:20 +9:31 10:58
15 Lars Grønhovd Modum OL 42:27 +9:38 10:59
16 Jostein F. Tellnes Asker Skiklubb 42:33 +9:44 11:01
17 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 43:42 +10:53 11:19
18 Lars Øyvind Amundsen Trøsken IL 44:06 +11:17 11:25
19 Jostein Utstumo IK Grane Arendal Orientering 45:08 +12:19 11:41
20 Arno Grønhovd Modum OL 45:34 +12:45 11:48
21 Magnus Kyrkjebø TIF Viking 46:58 +14:09 12:10
22 Magnus Johnsson IK Grane Arendal Orientering 47:14 +14:25 12:14
23 Svein Sunde Søgne og Songdalen OK 49:11 +16:22 12:44
24 Ole Morten Frøseth Verdal OK 51:06 +18:17 13:14
25 Sturla Stokkeland Ålgård Orientering 52:41 +19:52 13:38
26 Espen Stornes NTNUI 57:27 +24:38 14:53
27 Hans Christian Falkenberg Stavanger Orienteringsklubb 57:34 +24:45 14:54
28 Magnus Barth Gustavsen Oslostudentenes IK 1:29:31 +56:42 23:11
Daniel Fløtre Kongsberg OL brutt
Tallak Olav Gryting Gjerstad IL ikke startet

H 35-

3 860 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jan kristian Lygre Nydalens SK 42:16 10:56
2 Stefan Kernstock Oslostudentenes IK 58:36 +16:20 15:10
3 Øyvind Sollerud Haugen OL Tønsberg og omegn 1:06:10 +23:54 17:08
4 Steinar Sunde Søgne og Songdalen OK 1:06:29 +24:13 17:13
5 Pål Thomassen Varegg Fleridrett 1:14:21 +32:05 19:15
Anstein Mykland Øvrebø IL diskvalifisert
Rune Landsverk Øyestad IF allianse diskvalifisert
Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert

H 40-

3 610 m, 75 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Thore Kornmo Porsgrunn OL 30:14 8:22
2 Gisle Nysæter Skien OK 33:16 +3:02 9:12
3 Andreas Sylte Freidig 33:19 +3:05 9:13
4 Erling Katla Fossum IF 34:08 +3:54 9:27
5 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 35:03 +4:49 9:42
6 Jon-Anders Bordal Ringsaker OK 35:14 +5:00 9:45
7 Magnus Landstad Sandnes IL (Rogaland) 35:32 +5:18 9:50
8 Harald Bakke Fossum IF 35:59 +5:45 9:58
9 Odd Strand Kongsberg OL 36:00 +5:46 9:58
10 Espen Røste Kongsberg OL 36:19 +6:05 10:03
11 Geir Ausland Oddersjaa SSK 36:25 +6:11 10:05
12 Geir Torgersen Halden SK 36:38 +6:24 10:08
13 Espen Bergstrøm Halden SK 37:22 +7:08 10:21
14 Bjarte Eikanger TIF Viking 37:51 +7:37 10:29
15 Odd-Ivan Lorentsen OK Silsand 38:28 +8:14 10:39
16 Otto Richard Eide Byåsen IL 38:41 +8:27 10:42
17 Stig Melling Ringerike OL 39:02 +8:48 10:48
18 Oddvar Taksdal Ganddal IL 39:48 +9:34 11:01
19 Hans Christian Meen Porsgrunn OL 40:17 +10:03 11:09
20 Håvard Nilsen Vegårshei IL 43:06 +12:52 11:56
21 Trond Bjerge Fossum IF 43:16 +13:02 11:59
22 Håkon Dåsnes Vang OL 43:22 +13:08 12:00
23 Per Øivind Eger Kongsberg OL 43:47 +13:33 12:07
24 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 44:03 +13:49 12:12
25 Ola Sløgedal Marnardal IL 44:07 +13:53 12:13
26 Claes-Tommy Herland Indre Østfold OK 45:01 +14:47 12:28
27 Runar Hafskjold Sandefjord OK 45:09 +14:55 12:30
28 Espen Bekhus Fredrikstad SK 45:46 +15:32 12:40
29 Øyvind Røed Sandefjord OK 46:28 +16:14 12:52
30 Espen Wigaard Oppsal Orientering 46:30 +16:16 12:52
31 Bjørn Martini Asker Skiklubb 47:12 +16:58 13:04
32 Jarle Solbakken Sauda Orienteringsklubb 47:56 +17:42 13:16
33 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 48:28 +18:14 13:25
34 Audun Bjerknes Måren OK 48:29 +18:15 13:25
35 Arve Paulsen Notodden OL 49:19 +19:05 13:39
36 Hans Helmer Sæternes Byåsen IL 49:57 +19:43 13:50
37 Henning Bratland Carlsen OK Moss 49:58 +19:44 13:50
38 Ingar Tollum Andersen Kongsberg OL 50:17 +20:03 13:55
39 Pål Winsents Måren OK 50:51 +20:37 14:05
40 Einar Modahl Fredrikstad SK 51:04 +20:50 14:08
41 Per Kristian Ramstad Fet OL 52:20 +22:06 14:29
42 Jon-Kåre Hansen TIF Viking 52:26 +22:12 14:31
43 Jørgen Longva Byåsen IL 52:28 +22:14 14:32
44 Gard Antonsen Fredrikstad SK 52:52 +22:38 14:38
45 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 53:52 +23:38 14:55
46 Knut Jostein Sætnan Oslo Politis IL 53:56 +23:42 14:56
47 Anders Kristian Holt Hedrum OL 54:14 +24:00 15:01
48 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 56:10 +25:56 15:33
49 Ketil Malde IL Gular 57:22 +27:08 15:53
50 Even Erlien Gjø-Vard OL 58:23 +28:09 16:10
51 Jostein Mehammer Porsgrunn OL 58:57 +28:43 16:19
51 Pål Skogedal Asker Skiklubb 58:57 +28:43 16:19
53 Thomas Lie Fredrikstad SK 59:26 +29:12 16:27
54 Torger Høsøien Tynset IF 1:02:08 +31:54 17:12
55 Frank Robert Rysgård Frol IL 1:04:37 +34:23 17:53
56 Alf Inge Lindtner Haugesund IL Orientering 1:04:43 +34:29 17:55
57 Henning Martinsen Fredrikstad SK 1:07:40 +37:26 18:44
58 Gisle Paulsen Fredrikstad SK 1:10:51 +40:37 19:37
59 Kjell Reidar Mydske Fredrikstad SK 1:13:29 +43:15 20:21
60 Arnfinn Moe Fredrikstad SK 1:14:02 +43:48 20:30
61 Bjørn Aasestad Ås-UMB Orientering 1:14:17 +44:03 20:34
62 Mads Bårdsen Haugesund IL Orientering 1:19:08 +48:54 21:55
63 Vidar Andersen Modum OL 1:26:56 +56:42 24:04
64 Gunnar Mollestad Birkenes IL 1:28:44 +58:30 24:34
65 Espen Johnsen Hedrum OL 1:44:19 +1:14:05 28:53
66 Tom Kristensen Larvik OK 1:46:20 +1:16:06 29:27
67 Lenny Viking Enström Oslostudentenes IK 2:04:16 +1:34:02 34:25
David Løver Modum OL diskvalifisert
Pål Kittilsen Freidig diskvalifisert
Ståle Thortveit Søgne og Songdalen OK diskvalifisert
Kjetil Eckdahl OK Horten diskvalifisert
Dag Ausen Porsgrunn OL diskvalifisert
Geir Schjølberg Tynset IF diskvalifisert
Espen Torseth Gjø-Vard OL diskvalifisert
Stein-Erik Fleten Wing OK diskvalifisert
Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) ikke startet
Gunnar Thuestad Haugesund IL Orientering ikke startet
Ørjan Ravndal Ålgård Orientering ikke startet
Pål Angvoll Fredrikstad SK ikke startet
Dag Strisland Kolbotn og Skimt OL ikke startet
Espen Danevad Fredrikstad SK ikke startet
Asgeir Lium Fet OL ikke startet

H 45-

3 510 m, 138 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjetil Bjørlo Halden SK 30:47 8:46
2 Tore Bjørnerød OK Moss 32:32 +1:45 9:16
3 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 32:39 +1:52 9:18
4 Per Arne Aadland Samnanger IL 32:48 +2:01 9:20
5 Per Olaussen Fredrikstad SK 34:00 +3:13 9:41
6 Jan Harald Bakkejord IL Gular 34:05 +3:18 9:42
7 Atle Dengerud Steinkjer OK 34:11 +3:24 9:44
8 Ronny Rykkje Fana IL 34:17 +3:30 9:46
9 Arne Nåtedal OL Trollo 34:39 +3:52 9:52
10 Flemming Jørgensen OK Snab 34:42 +3:55 9:53
11 Syver Løken Kongsberg OL 34:43 +3:56 9:53
12 Per Olav Nærestad IF Trauma 34:59 +4:12 9:58
13 Jan Ola Pedersen Vang OL 35:08 +4:21 10:00
14 Jon Iver Bakken Nydalens SK 35:11 +4:24 10:01
15 Odd Fuglestad Ålgård Orientering 35:43 +4:56 10:10
16 Are Kristiansen IL Tyrving 35:50 +5:03 10:12
17 Juha Viena Ringerike OL 35:53 +5:06 10:13
18 Svein Nygård Lillomarka OL 36:22 +5:35 10:21
19 Einar Lunøe Nydalens SK 36:31 +5:44 10:24
20 Tor Ivar Christiansen OL Tønsberg og omegn 36:39 +5:52 10:26
21 Trond Lund IL Tyrving 37:01 +6:14 10:32
22 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 37:05 +6:18 10:33
23 Svein Granerud Asker Skiklubb 37:11 +6:24 10:35
24 Oddgeir Eikeskog Sandnes IL (Rogaland) 37:12 +6:25 10:35
25 Tore Bredalen Nittedal OL 37:22 +6:35 10:38
26 Lars Enerhaugen Modum OL 37:26 +6:39 10:39
27 Svein Erik Bratsberg Wing OK 37:42 +6:55 10:44
28 Øystein Østermann Heming Orientering 38:00 +7:13 10:49
29 Trond Gjelstad Sandefjord OK 38:22 +7:35 10:55
30 Arnt Ove Femsteinevik Varegg Fleridrett 38:26 +7:39 10:56
31 Børge Pedersen Nydalens SK 38:28 +7:41 10:57
32 Øyvind Flaatten OK Skeidi 38:46 +7:59 11:02
33 Øystein Rapp Raumar Orientering 38:47 +8:00 11:02
34 Arild Andresen Fossum IF 38:48 +8:01 11:03
35 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 38:52 +8:05 11:04
36 Bjørnar Olsrød Stokke IL 39:13 +8:26 11:10
37 Roger Lysnes Hedrum OL 39:52 +9:05 11:21
38 Per Grande Verdal OK 40:22 +9:35 11:30
39 Bernt Brynhildsen Wing OK 40:36 +9:49 11:34
40 Frank Løwengreen Sarpsborg OL 40:46 +9:59 11:36
41 Odd Ivar Karlsen Ålgård Orientering 40:50 +10:03 11:38
42 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 40:56 +10:09 11:39
43 Stig Bjergaard Nydalens SK 41:25 +10:38 11:47
44 Knut Aurebekk Torridal IL 41:26 +10:39 11:48
45 John Arvid Djupesland Haugesund IL Orientering 41:27 +10:40 11:48
46 Nils Inge Brurberg IF Sturla 41:39 +10:52 11:51
47 Lasse Arnesen Heming Orientering 42:00 +11:13 11:57
48 Per Ola Ulseth Nydalens SK 42:18 +11:31 12:03
49 Jan Erik Isaksen Nydalens SK 43:04 +12:17 12:16
50 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 43:09 +12:22 12:17
51 Einar Gisholt Fossum IF 43:58 +13:11 12:31
52 Are Skindlo IF Trauma 44:02 +13:15 12:32
53 Vidar Strand Lierbygda OL 44:03 +13:16 12:32
54 Jan Gatevold Porsgrunn OL 44:14 +13:27 12:36
55 Dag Helland-Hansen IL Tyrving 44:17 +13:30 12:36
56 Trond Brevik Fossum IF 44:19 +13:32 12:37
57 Bjørn Polland OK Skeidi 44:23 +13:36 12:38
58 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 44:25 +13:38 12:39
58 Jesper Fenger-Grøn OK Snab 44:25 +13:38 12:39
60 Kjetil Damm TIF Viking 44:53 +14:06 12:47
61 Helge Fossøy Lia IL 44:56 +14:09 12:48
62 Hallvard Koren OK Moss 45:12 +14:25 12:52
63 Rune Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 45:32 +14:45 12:58
64 Jim Olaussen Halden SK 45:39 +14:52 13:00
65 Erik Saugerud Konnerud IL 45:44 +14:57 13:01
66 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 46:12 +15:25 13:09
67 Magne Brænden Lillomarka OL 46:19 +15:32 13:11
67 Håkon Danevad Ås-UMB Orientering 46:19 +15:32 13:11
69 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 46:36 +15:49 13:16
70 Are Strandlie Gjø-Vard OL 46:45 +15:58 13:19
71 Per Erik Larsen Sandefjord OK 46:54 +16:07 13:21
72 Roger Birkeland Fossum IF 47:02 +16:15 13:23
73 Tim Griffin Ganddal IL 47:19 +16:32 13:28
74 Robert Ressem Frol IL 47:22 +16:35 13:29
75 Ivar Mølnvik Fossum IF 47:24 +16:37 13:30
76 Terje Urfjell IL Imås 47:30 +16:43 13:31
77 Ole Petter Haugen Nydalens SK 47:35 +16:48 13:33
78 Gudbrand Lien Hamar OK 47:39 +16:52 13:34
79 Jan-Einar Øvremo Ålgård Orientering 47:56 +17:09 13:39
80 Øyvind Helmersen Fet OL 48:04 +17:17 13:41
81 Trond A. N. Lamark Ganddal IL 48:18 +17:31 13:45
82 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 48:20 +17:33 13:46
83 Øyvind Schjelderup Freidig 49:26 +18:39 14:05
84 Frode Haug Hamar OK 49:27 +18:40 14:05
85 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 49:52 +19:05 14:12
86 Torkel Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 50:17 +19:30 14:19
87 Ole Tørnqvist Fana IL 50:39 +19:52 14:25
88 Espen Fyhn Nilsen Sandnes IL (Rogaland) 50:52 +20:05 14:29
89 Geir Bråten Vegårshei IL 51:38 +20:51 14:42
90 Terje Melsom Fossum IF 52:41 +21:54 15:00
91 Nils Bergan Nydalens SK 52:44 +21:57 15:01
92 Arvid Nikolai Leijon Pedersen Alta OL 52:51 +22:04 15:03
93 Geir Paulsen OL Trollelg 53:04 +22:17 15:07
94 Geir Arne Lodgaard Byåsen IL 53:07 +22:20 15:07
95 Nils Ragnar Liholt Lillomarka OL 53:17 +22:30 15:10
96 Arne Torgersen Bækkelagets SK 53:31 +22:44 15:14
97 Anders Flågen Heming Orientering 54:19 +23:32 15:28
98 Svein Helge Høydal Nydalens SK 54:27 +23:40 15:30
99 Roar Bye Modum OL 54:48 +24:01 15:36
100 Egil Kjørsvik Kongsberg OL 55:21 +24:34 15:46
101 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 55:37 +24:50 15:50
102 Jonas Haltia IL Tyrving 56:49 +26:02 16:11
103 Roar Myhre Søgne og Songdalen OK 57:20 +26:33 16:20
104 Dag Brenås Varteig OL 58:26 +27:39 16:38
105 Arild Heggeset Freidig 58:35 +27:48 16:41
106 Dag Wang Lillomarka OL 58:54 +28:07 16:46
107 Viggo Eriksen Fossum IF 59:37 +28:50 16:59
108 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 1:01:42 +30:55 17:34
109 Roger Andre Vanebo Kongsberg OL 1:02:54 +32:07 17:55
110 Jon Erik Kvarme Røyken OL 1:02:56 +32:09 17:55
111 Jan Sverdrup-Thygeson Fredrikstad SK 1:04:22 +33:35 18:20
112 Peter Carlsen Røyken OL 1:05:24 +34:37 18:37
113 Jarl Øvstedal Nydalens SK 1:06:43 +35:56 19:00
114 Helge Rosenlund Fana IL 1:06:52 +36:05 19:03
115 Jørn Moe Fet OL 1:11:02 +40:15 20:14
116 Olav Kristian Birkeland Halden SK 1:11:05 +40:18 20:15
117 Ole Myklemyr Eiker OL 1:11:45 +40:58 20:26
118 Bjart Are Hellen TIF Viking 1:13:14 +42:27 20:51
119 Svein-Olav Torø Kongsberg OL 1:13:41 +42:54 20:59
120 Oscar Espeland Porsgrunn OL 1:14:41 +43:54 21:16
121 Rune Nergård Nittedal OL 1:15:24 +44:37 21:28
122 Bjørn Richard Kirste Skien OK 1:15:50 +45:03 21:36
123 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 1:16:50 +46:03 21:53
124 Per Bjarne Myhre Haugesund IL Orientering 1:21:10 +50:23 23:07
125 Egil Fossum IK Grane Arendal Orientering 1:21:20 +50:33 23:10
126 Martin Finstad Bodø og Omegn IF Orientering 1:21:47 +51:00 23:18
127 Gernot Doppelhofer Varegg Fleridrett 1:21:54 +51:07 23:20
128 Terje Ulla Eiken Kongsberg OL 1:57:40 +1:26:53 33:31
Jeremy Huthwaite Ganddal IL diskvalifisert
Gisle Wathne Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert
Kjetil Karlsen OK Moss diskvalifisert
Vegard Halden Nydalens SK diskvalifisert
Lars Krüger Nydalens SK diskvalifisert
Espen Marcussen Nydalens SK diskvalifisert
Ole Petter Vestøl Vegårshei IL diskvalifisert
Tore Nymark Askøy OL diskvalifisert
Terje Blindheim Lillomarka OL diskvalifisert
Rune Sørensen IF Sturla diskvalifisert
Christian Jomaas Fossum IF ikke startet
Erling Fredriksen IF Trauma ikke startet
Atle Wøllo Kongsberg OL ikke startet
Geir Tullin Mikalsen Sandnes IL (Rogaland) ikke startet
Lars-Helge Trones TIF Viking ikke startet
Rune S. Nielsen Indre Østfold OK ikke startet
Per Olav Haarr Ganddal IL ikke startet

H 50-

3 360 m, 97 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Arild Aasheim Ganddal IL 28:21 8:26
2 Øyvind Drage Kongsberg OL 30:36 +2:15 9:06
3 Jørgen Mårtensson Modum OL 31:13 +2:52 9:17
4 Kristian Kihle Ringerike OL 32:52 +4:31 9:46
5 Erlend Slokvik Nydalens SK 33:02 +4:41 9:49
6 Sigurd Eikner Fana IL 33:19 +4:58 9:54
7 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 33:33 +5:12 9:59
8 Leif Eriksson Modum OL 33:34 +5:13 9:59
9 Knut Edvard Helland Ringerike OL 33:36 +5:15 10:00
10 Jan Sverre Edstrøm Oppsal Orientering 34:01 +5:40 10:07
11 Asle Kvaase IL Høvdingen 34:11 +5:50 10:10
12 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 34:24 +6:03 10:14
13 Onno Verberne OL Toten-Troll 34:55 +6:34 10:23
14 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 35:01 +6:40 10:25
15 Jostein Mårdalen Freidig 35:07 +6:46 10:27
16 Jan Bjerketvedt OK Moss 35:25 +7:04 10:32
17 Stein-Arne Alnæs Raumar Orientering 35:32 +7:11 10:34
18 Knut Wiig Mathisen Porsgrunn OL 35:53 +7:32 10:40
19 Per Einar Pedersli OL Trollelg 36:05 +7:44 10:44
20 Vidar Benjaminsen Lillomarka OL 36:19 +7:58 10:48
21 Bjørn Hølleland Fana IL 36:29 +8:08 10:51
22 Terje Dengerud Nydalens SK 36:42 +8:21 10:55
23 Egil Eide IL Tyrving 36:47 +8:26 10:56
24 Jan Granstedt Halden SK 36:54 +8:33 10:58
25 Audun Strandlie Gjø-Vard OL 37:32 +9:11 11:10
26 Stein-Erik Scheie OK Sør 39:04 +10:43 11:37
27 Arild Isaksen Øvrebø/Vindbjart Orientering 39:12 +10:51 11:40
28 Tibor Vári IF Sturla 39:17 +10:56 11:41
29 Svein-Erik Søgård Kongsberg OL 39:39 +11:18 11:48
30 Anders Fossøy Notodden OL 39:42 +11:21 11:48
31 Håkon Håversen Østmarka OK 40:01 +11:40 11:54
32 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 40:20 +11:59 12:00
33 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 40:29 +12:08 12:02
34 Hallvard Fjær Lillomarka OL 40:50 +12:29 12:09
35 Harald Kvisli Notodden OL 40:53 +12:32 12:10
36 Håkon Løvli Asker Skiklubb 41:11 +12:50 12:15
37 Bjørn Tore Thoresen Sarpsborg OL 41:51 +13:30 12:27
38 Morten Karlsen Måren OK 42:06 +13:45 12:31
39 Inge Glittum OK Skeidi 42:17 +13:56 12:35
40 Jon Magne Bratseth Stord Orientering 42:48 +14:27 12:44
41 Thor Inge Tollehaug Eiker OL 43:08 +14:47 12:50
42 Egil W Iversen Heming Orientering 43:37 +15:16 12:58
43 Bjørn Bakkenvig Heming Orientering 43:45 +15:24 13:01
44 Stein Arne Negård Vang OL 43:46 +15:25 13:01
45 Morten Kjær Silkeborg OK 43:59 +15:38 13:05
46 Martin Granly Lillomarka OL 44:02 +15:41 13:06
47 Mons Kr. Løvfald Nydalens SK 44:25 +16:04 13:13
48 Kristian Kalager Asker Skiklubb 44:33 +16:12 13:15
49 Geir Sylte Molde og Omegn IF 44:48 +16:27 13:20
50 Lars Peder Vaaje Marnardal IL 44:51 +16:30 13:20
51 Ørjan Jensen Heming Orientering 45:16 +16:55 13:28
52 Terje Henriksen Asker Skiklubb 45:46 +17:25 13:37
53 Are Njåstein IL Tyrving 47:13 +18:52 14:03
54 Anders Kure Bodø og Omegn IF Orientering 47:20 +18:59 14:05
55 Bertil Alexandersen Fredrikstad SK 47:36 +19:15 14:10
56 Sveinung Svebestad Sandnes IL (Rogaland) 47:50 +19:29 14:14
57 Harald Berge Løten o-lag 48:23 +20:02 14:23
58 Jon Kvisli Bø OL 48:29 +20:08 14:25
59 Haakon Arnesen Byåsen IL 48:37 +20:16 14:28
60 Geir Bjaanes Sandnes IL (Rogaland) 48:39 +20:18 14:28
61 Jan Vidar Wernersen Øyestad IF allianse 48:40 +20:19 14:29
62 Ernst Fristad Nilsen Lillehammer OK 48:46 +20:25 14:30
63 Stig Bratsberg Molde og Omegn IF 49:01 +20:40 14:35
63 Per Stedje Østmarka OK 49:01 +20:40 14:35
65 Njål Svingheim Konnerud IL 49:43 +21:22 14:47
66 Jan Ivar Gundersen Hedrum OL 50:46 +22:25 15:06
67 Jens Hetland Nydalens SK 51:36 +23:15 15:21
68 Terje Bråten Raumar Orientering 52:07 +23:46 15:30
69 Halvor Jutulstad Bækkelagets SK 52:09 +23:48 15:31
70 Håvar Brevik Østmarka OK 52:11 +23:50 15:31
71 Bjørn Victor Larsen Kongsberg OL 52:29 +24:08 15:37
72 Snorre Frydenlund IF Sturla 54:51 +26:30 16:19
73 Knut Aas Ringerike OL 54:53 +26:32 16:20
73 Øystein Melby Hamar OK 54:53 +26:32 16:20
75 Morten Kongsberg IL Tyrving 54:59 +26:38 16:21
76 Per Dehli Østmarka OK 1:00:18 +31:57 17:56
77 Sven Simonsen Fredrikstad SK 1:01:27 +33:06 18:17
78 Erik Blake Byåsen IL 1:03:37 +35:16 18:56
79 Per-Arne Røstadsand Nydalens SK 1:04:30 +36:09 19:11
80 Christian Schibsted Røyken OL 1:05:33 +37:12 19:30
81 Steve Samuelsen Bodø og Omegn IF Orientering 1:07:55 +39:34 20:12
82 Ove Sanna Fredrikstad SK 1:08:22 +40:01 20:20
83 Klaus Horne IL Tyrving 1:09:58 +41:37 20:49
84 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 1:13:14 +44:53 21:47
85 Geir Torsnes Stord Orientering 1:15:19 +46:58 22:24
86 Christian Nordahl Rolfsen Heming Orientering 1:17:05 +48:44 22:56
87 Roald Kjetså Otra IL 1:17:59 +49:38 23:12
88 Jan Steffensen Haugesund IL Orientering 1:28:11 +59:50 26:14
89 Egil Amundsen Lardal OL 2:25:11 +1:56:50 43:12
90 Rune Solli Skien OK 2:36:19 +2:07:58 46:31
Arne Johannesen IL Gular diskvalifisert
Roar Grande Kongsberg OL diskvalifisert
Sverre Ottesen Varegg Fleridrett diskvalifisert
Roar Pedersen Oppsal Orientering diskvalifisert
Frode Kamsvåg IL Tyrving diskvalifisert
Eirik Nordhagen Ås-UMB Orientering diskvalifisert
Ole Johnny Petersen Eiker OL diskvalifisert
Terje Brende Fossum IF ikke startet
Per Slungaard IL Tyrving ikke startet
Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering ikke startet
Karl Mikkelsen OL Tønsberg og omegn ikke startet

H 60-

3 050 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sigurd Dæhli Løten o-lag 29:32 9:40
2 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 30:12 +0:40 9:54
3 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 34:08 +4:36 11:11
4 Finn Ole Jørgensen IK Grane Arendal Orientering 35:50 +6:18 11:44
5 Per Chr. Hagen Bø OL 37:11 +7:39 12:11
6 Ola Brox OL Toten-Troll 38:42 +9:10 12:41
7 Bjørn Alsaker Stavanger Orienteringsklubb 39:27 +9:55 12:56
8 Øyvin Simonsen IL Imås 42:59 +13:27 14:05
9 Stein Turtumøygard Måren OK 44:42 +15:10 14:39
10 Kjell Walter Sørensen IK Grane Arendal Orientering 46:18 +16:46 15:10
11 Inge Skjævesland IF Trauma 47:18 +17:46 15:30
12 Raul Lindström Asker Skiklubb 47:41 +18:09 15:38
13 Kjell Halvorsen Berger og Svelvik OL 49:00 +19:28 16:03
14 Lars Klyve Oppsal Orientering 49:07 +19:35 16:06
15 Atle Remme Porsgrunn OL 49:43 +20:11 16:18
16 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 51:52 +22:20 17:00
17 Miroslav Oralek OOB Trebic 52:38 +23:06 17:15
17 Hugo A. Christensen Notodden OL 52:38 +23:06 17:15
19 Einar Lund Hamar OK 53:41 +24:09 17:36
20 Svein Grønhovd Modum OL 54:44 +25:12 17:56
21 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 56:14 +26:42 18:26
22 Tore Fidje Gjerstad IL 56:43 +27:11 18:35
23 Tore Tvedt Vaulen Orienteringsklubb 58:17 +28:45 19:06
24 Paul Skjaker Hadeland OL 58:47 +29:15 19:16
25 Kjell Johnsen IK Grane Arendal Orientering 1:01:10 +31:38 20:03
26 Elling Aakre Andebu IL 1:02:46 +33:14 20:34
27 Bjørn Jakobsen Molde og Omegn IF 1:06:06 +36:34 21:40
28 Are Eriksen Oslostudentenes IK 1:07:34 +38:02 22:09
29 Erling Strand Bergens TF 1:14:31 +44:59 24:25
30 Øystein Andersen Konnerud IL 1:16:41 +47:09 25:08
31 Bjørn Gunnar Aasen Røyken OL 1:21:00 +51:28 26:33
32 Luc Talloen OMEGA 2:41:53 +2:12:21 53:04
Svein S Jacobsen IL Tyrving diskvalifisert
Harry Breiland Ålgård Orientering diskvalifisert
Arne Tiltnes IL Tyrving diskvalifisert
Frank Glad Balchen Oddersjaa SSK ikke startet
Per Øivind Husby Varegg Fleridrett ikke startet

H 65-

2 960 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Trygve Løland Birkenes IL 35:44 12:04
2 Willy Grønstad Løten o-lag 38:04 +2:20 12:51
3 Gunnar Dag Tørå IK Grane Arendal Orientering 39:08 +3:24 13:13
4 Kjell Røkke IL Tyrving 40:43 +4:59 13:45
5 Finn-Morten Årstad Vaulen Orienteringsklubb 42:43 +6:59 14:25
6 Per Fosser Indre Østfold OK 42:54 +7:10 14:29
7 Trond Feiring Hamar OK 43:17 +7:33 14:37
8 Thor Palmgren Halden SK 43:53 +8:09 14:49
9 Harald Steinsland Vikebygd IL 45:21 +9:37 15:19
10 Runar Kittilsen Stokke IL 45:52 +10:08 15:29
11 Kjell Dolva Skien OK 46:02 +10:18 15:33
12 Atle Alvheim Fana IL 47:20 +11:36 15:59
13 Floke Bredland Søgne og Songdalen OK 47:34 +11:50 16:04
14 Jørgen Holmboe IL Tyrving 47:36 +11:52 16:04
15 Øyvind Egeskog Stavanger Orienteringsklubb 47:38 +11:54 16:05
16 Magnus Natås Bergens TF 48:39 +12:55 16:26
17 Steinar Slettemark Stord Orientering 48:47 +13:03 16:28
18 Øistein Åsmul OL Trollelg 49:05 +13:21 16:34
19 Rolf Gjølberg Larvik OK 49:44 +14:00 16:48
20 Ove Osland Bergens TF 49:46 +14:02 16:48
21 Øystein Bedford Pedersen IL Express 50:19 +14:35 16:59
22 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 50:24 +14:40 17:01
23 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 50:44 +15:00 17:08
24 Kjell Svihus Ganddal IL 50:57 +15:13 17:12
25 John Ivar Kjellevold Modum OL 53:01 +17:17 17:54
25 Knut Jonas Espedal Stavanger Orienteringsklubb 53:01 +17:17 17:54
27 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 53:11 +17:27 17:58
28 Lars Martin Gjein Stokke IL 53:38 +17:54 18:07
29 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 54:19 +18:35 18:21
30 Audun Kjøstvedt IL Høvdingen 55:17 +19:33 18:40
31 Svein Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 57:31 +21:47 19:25
32 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 59:52 +24:08 20:13
33 Finn Ole Honnemyr Øvrebø/Vindbjart Orientering 1:00:00 +24:16 20:16
34 Olav Frode Bråten Asker Skiklubb 1:00:32 +24:48 20:27
35 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 1:02:15 +26:31 21:01
36 Kjell Grønhovd Modum OL 1:04:22 +28:38 21:44
37 Torgeir Brochmann Eiker OL 1:07:35 +31:51 22:49
38 Dagfinn Hole Bergens TF 1:09:17 +33:33 23:24
39 Einar Straume Drangedal OL 1:09:18 +33:34 23:24
40 Per Ove Lindemark Trøsken IL 1:17:58 +42:14 26:20
Tom Wahlgren Sarpsborg OL diskvalifisert
Henning Gaarder Konnerud IL diskvalifisert
Jon Færden Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert
Sverre Vareberg Stavanger Orienteringsklubb ikke startet
Max Moosberger OLG Regio Olten ikke startet

H 70-

2 430 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Gunnar Østerbø Freidig 32:17 13:17
2 Bjørn W. Ludvigsen IF Sturla 34:37 +2:20 14:14
3 Ingar Håkonsen Kongsberg OL 35:30 +3:13 14:36
4 P-G Jansson Säterbygdens OK 39:36 +7:19 16:17
5 Knut Skjæveland OK Sør 39:42 +7:25 16:20
6 Helge Bjaaland Heming Orientering 40:17 +8:00 16:34
7 Bjørn-Wiggo N. Husebye Fredrikstad SK 43:22 +11:05 17:50
8 Henrik Hvoslef IK Stern 45:43 +13:26 18:48
9 Ronald Bjerva Drangedal OL 46:03 +13:46 18:57
10 Thor Edvardsen Larvik OK 46:31 +14:14 19:08
11 Roar Forbord Malvik IL 47:11 +14:54 19:25
12 Eivind Hagen Hadeland OL 47:15 +14:58 19:26
13 Arne Grøndahl Søllerød OK 47:52 +15:35 19:41
14 Ole Kristian Lauvnes Kristiansand OK 48:51 +16:34 20:06
15 Egil Ronæss Porsgrunn OL 48:59 +16:42 20:09
16 Odd Aure Drangedal OL 49:55 +17:38 20:32
17 Olav Solberg Bø OL 50:46 +18:29 20:53
18 Reidar Slokvik Nydalens SK 52:57 +20:40 21:47
19 Leif Bråten Heming Orientering 53:14 +20:57 21:54
20 Arild Telstø Øvrebø/Vindbjart Orientering 53:16 +20:59 21:55
21 Bjørn Syvertsen Øvrebø/Vindbjart Orientering 54:31 +22:14 22:26
22 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 57:44 +25:27 23:45
23 Thore Eilertsen OL Tønsberg og omegn 1:02:16 +29:59 25:37
24 Jon Vegard Lunde Lillehammer OK 1:06:32 +34:15 27:22
25 Arne Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:12:22 +40:05 29:46
26 Trygve Hestad Hamar OK 1:15:51 +43:34 31:12
Steinar Ruud Konnerud IL diskvalifisert
Lars Ole Dahl Larsen Silkeborg OK diskvalifisert
Olav Strisland Øvrebø/Vindbjart Orientering diskvalifisert
Ivar Louis Berg IF Sturla ikke startet

H 75-

2 110 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Rolf Arvid Leijon Pedersen Alta OL 30:12 14:18
2 Axel Ingvaldsen TIF Viking 32:20 +2:08 15:19
3 Tore S. Rasmussen TIF Viking 32:39 +2:27 15:28
4 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 35:26 +5:14 16:47
5 Magnar Reppesgård Hedrum OL 37:09 +6:57 17:36
6 Tor Drage Haugerud IF 38:17 +8:05 18:08
7 Iver Rognstad Hadeland OL 41:43 +11:31 19:46
8 Bjørn Strømme TIF Viking 48:23 +18:11 22:55
9 Finn Åge Østern Kongsberg OL 48:32 +18:20 23:00
10 Magnar Nilsen Kolbotn og Skimt OL 49:42 +19:30 23:33
11 Einar Jørundland OK Sør 51:39 +21:27 24:28
12 Helge Halvorsen Larvik OK 52:13 +22:01 24:44
13 Evgeny Evgeny OK Yeisk 59:22 +29:10 28:08
14 Arne Strandlie Gjø-Vard OL 1:03:14 +33:02 29:58
15 Egil Rygh OL Tønsberg og omegn 1:06:41 +36:29 31:36
Bjørn Egner Heming Orientering diskvalifisert

H 80-

2 080 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Einar Sæbø Haugesund IL Orientering 50:42 24:22
2 Ørnulf Fremming Haugerud IF 58:16 +7:34 28:00
3 Helge Kvaase Bækkelagets SK 1:01:14 +10:32 29:26
4 Oddmund Søvik IL Gneist 1:08:26 +17:44 32:54
5 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 1:09:20 +18:38 33:20
6 Ivar Christiansen Sandefjord OK 1:23:35 +32:53 40:11
Leiv Hope Kongsberg OL diskvalifisert

H 55-

3 200 m, 62 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sixten Westlund OK Tyr 32:15 10:04
2 Nils Hæstad Fossum IF 32:26 +0:11 10:08
3 Arve Glittum OK Skeidi 34:49 +2:34 10:52
4 Reidar Heivoll Søgne og Songdalen OK 34:55 +2:40 10:54
5 Harald Hovi Skien OK 35:07 +2:52 10:58
6 Geir Owren Freidig 35:51 +3:36 11:12
7 Kjell Westin Porsgrunn OL 36:02 +3:47 11:15
8 Lars Hjermstad Fossum IF 37:20 +5:05 11:40
9 Jan Steineger IL Gneist 37:42 +5:27 11:46
9 Øivind Myhre Kongsberg OL 37:42 +5:27 11:46
11 Terje Wiig Mathisen Nydalens SK 37:47 +5:32 11:48
12 Paul Terje Haarr Ganddal IL 38:26 +6:11 12:00
13 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 38:40 +6:25 12:05
14 Lars-Erik Fiskum IL Tyrving 38:43 +6:28 12:05
15 Egil Rundberget Nydalens SK 38:47 +6:32 12:07
16 Leif Thingsrud Østmarka OK 39:06 +6:51 12:13
17 Morten Dåsnes Ringerike OL 39:32 +7:17 12:21
18 Gunnar Veastad Lillehammer OK 39:57 +7:42 12:29
19 Einar Jensen Nydalens SK 40:29 +8:14 12:39
20 Øystein Ruud Fredrikstad SK 40:56 +8:41 12:47
21 Øyvind Sørlie Hadeland OL 41:08 +8:53 12:51
22 Kristen Ribe Søgne og Songdalen OK 41:38 +9:23 13:00
23 Geir Holm Gundersen IF Sturla 41:57 +9:42 13:06
24 Ørjan Eirik Valestrand Fana IL 42:24 +10:09 13:15
25 Anton Plaian Asker Skiklubb 44:08 +11:53 13:47
26 Arne Kristian Espedal Stavanger Orienteringsklubb 44:24 +12:09 13:52
27 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 44:31 +12:16 13:54
28 Otte Omdal Ganddal IL 46:50 +14:35 14:38
29 Per W. Torgersen Oddersjaa SSK 46:54 +14:39 14:39
30 Bent Haflan OL Tønsberg og omegn 47:07 +14:52 14:43
31 Dag Petter Sødal Oddersjaa SSK 47:25 +15:10 14:49
32 Ivar Johan Larsen Stavanger Orienteringsklubb 47:38 +15:23 14:53
33 Frode Løset Ringerike OL 47:50 +15:35 14:56
34 Rune Laurantsen Skien OK 48:48 +16:33 15:15
35 Morten Skoglund Byåsen IL 49:03 +16:48 15:19
36 Jens Arild Kroken Vegårshei IL 49:38 +17:23 15:30
37 Helge Kristensen OK Sør 49:39 +17:24 15:30
38 Helge Eriksen Byåsen IL 49:46 +17:31 15:33
39 Nikolay Krupnov IL Tyrving 50:30 +18:15 15:46
40 Dagfinn Torpe Porsgrunn OL 52:03 +19:48 16:15
41 Ivar Kvale Haugesund IL Orientering 52:58 +20:43 16:33
42 Bjørn Åstorp Sarpsborg OL 53:29 +21:14 16:42
43 Terje Rasmussen OL Tønsberg og omegn 53:38 +21:23 16:45
44 Magne Vollen Oslostudentenes IK 54:09 +21:54 16:55
45 Per Olaf Klemsdal Varteig OL 54:32 +22:17 17:02
46 Bengt Erik Johansson Gjø-Vard OL 55:26 +23:11 17:19
47 Tron Erik Hovind Raumar Orientering 57:25 +25:10 17:56
48 John Hofoss Hadeland OL 59:04 +26:49 18:27
49 Kjell Skjæveland Stavanger Orienteringsklubb 59:16 +27:01 18:31
50 Torbjørn Sirum Frol IL 1:00:18 +28:03 18:50
51 Jon A Bjørgum Øvrebø/Vindbjart Orientering 1:02:33 +30:18 19:32
52 Stein Ødegård OL Tønsberg og omegn 1:02:58 +30:43 19:40
53 Tor-Petter Johnsen IF Sturla 1:05:24 +33:09 20:26
54 Rolf Gunnar Bredesen Fossum IF 1:12:07 +39:52 22:32
55 Dag Sulheim Lillehammer OK 1:13:36 +41:21 23:00
56 Erlend Aamodt Nydalens SK 1:15:10 +42:55 23:29
57 Harald Thon IF Sturla 1:16:36 +44:21 23:56
58 Åge Aashamar Flosta IL 1:32:13 +59:58 28:49
Mathias Martinsen Heming Orientering diskvalifisert
Einar Kristian Lunde Varteig OL diskvalifisert
Ketil Åstebøl Oppsal Orientering diskvalifisert
Donald Skantze IL Tyrving diskvalifisert
Olov Öström OK Tyr ikke startet
Morten Anker Hoffmann Lillomarka OL ikke startet
Svein Harald Hansen OK Silsand ikke startet
Glenn Ager-Wick IK Grane Arendal Orientering ikke startet
Sören Jonsson Nydalens SK ikke startet
Ingemar Jansson Haverstad Lierbygda OL ikke startet
Rune Berge IL Tyrving ikke startet

H 13

3 160 m, 48 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 36:16 11:28
2 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 38:44 +2:28 12:15
3 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 40:55 +4:39 12:56
4 Kristian Rykkje Fana IL 41:48 +5:32 13:13
5 Aslak Heimdal Konnerud IL 41:52 +5:36 13:14
6 Morten Örnhagen Jørgensen OK Snab 42:46 +6:30 13:32
7 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 43:39 +7:23 13:48
8 Andreas Bjørgen OL Vallset/Stange 45:07 +8:51 14:16
9 Skjalg Nysæter Skien OK 46:28 +10:12 14:42
10 Johan Storebakken Hamar OK 48:17 +12:01 15:16
11 Eskil Frøisland Vang OL 49:00 +12:44 15:30
12 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 49:09 +12:53 15:33
13 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 49:24 +13:08 15:37
14 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 52:01 +15:45 16:27
15 Mathias Rosenlund Fana IL 52:10 +15:54 16:30
16 Olav Torgersen Bækkelagets SK 53:41 +17:25 16:59
17 Oskar Arnevik Ringerike OL 53:50 +17:34 17:02
18 Sindre V. Paulsen Kongsberg OL 53:52 +17:36 17:02
19 Andreas Ramberg Østmarka OK 54:05 +17:49 17:06
20 Mats Eidsmo Freidig 54:25 +18:09 17:13
21 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 56:44 +20:28 17:57
22 Håkon Sturød Nydalens SK 57:41 +21:25 18:15
23 Fredrik Sveen Vang OL 57:50 +21:34 18:18
24 Even Lunde Varteig OL 59:45 +23:29 18:54
25 Trygve Myhr Asker Skiklubb 1:00:25 +24:09 19:07
25 Even Andre Thorbjørnsen Notodden OL 1:00:25 +24:09 19:07
27 Sølve Wathne Sandnes IL (Rogaland) 1:01:17 +25:01 19:23
28 Jonas Myhre Kristiansand OK 1:01:23 +25:07 19:25
29 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 1:03:54 +27:38 20:13
30 Trygve Bø Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 1:04:14 +27:58 20:19
31 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 1:06:18 +30:02 20:58
32 Kristoffer Bryne Heming Orientering 1:06:32 +30:16 21:03
33 Sølve Drage Kongsberg OL 1:07:30 +31:14 21:21
34 Jens Andreas Thuestad Haugesund IL Orientering 1:07:33 +31:17 21:22
35 Tobias Lømo Nydalens SK 1:09:18 +33:02 21:55
36 Kristian Pytten Kristiansand OK 1:10:05 +33:49 22:10
37 Ole Johan Bråten Vang OL 1:11:28 +35:12 22:36
38 Trond Hauklien Oddersjaa SSK 1:12:43 +36:27 23:00
39 Njaal Ellegaard Melby Hamar OK 1:17:16 +41:00 24:27
40 Are Lodgaard Byåsen IL 1:28:42 +52:26 28:04
41 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 1:33:55 +57:39 29:43
42 Erik Wolf Kaulsdorfer OLV Berlin 2:10:34 +1:34:18 41:19
Sølve Nordahl Rolfsen Heming Orientering diskvalifisert
Filip Unneland TIF Viking diskvalifisert
Aleksander Rutle TIF Viking diskvalifisert
Johannes Wiken Vang OL diskvalifisert
Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering diskvalifisert
Peter Gisholt Fossum IF diskvalifisert
Vegard Løvli Asker Skiklubb ikke startet
Edvard Mortensen Konnerud IL ikke startet
Vegard Haugen Porsgrunn OL ikke startet

H 14

3 160 m, 55 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tord Strand Kongsberg OL 30:37 9:41
2 Erling Hjermstad Fossum IF 32:08 +1:31 10:10
3 Kasper Fosser Heming Orientering 32:38 +2:01 10:19
4 Elias Jonsson Nydalens SK 33:09 +2:32 10:29
5 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 34:11 +3:34 10:49
6 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 34:14 +3:37 10:50
7 Jørgen Baklid Konnerud IL 34:22 +3:45 10:52
8 Oskar Spets Storhov Freidig 34:38 +4:01 10:57
9 Øyvind Hjermstad Fossum IF 35:08 +4:31 11:07
10 Sjur Kvisle Asker Skiklubb 35:28 +4:51 11:13
11 Styrk Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 37:19 +6:42 11:48
12 Sebastian Daland Kristiansand OK 37:52 +7:15 11:58
13 Johan Teodor Westly Asker Skiklubb 38:05 +7:28 12:03
14 Einar Melsom Fossum IF 40:21 +9:44 12:46
15 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 41:51 +11:14 13:14
15 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 41:51 +11:14 13:14
17 Thomas Kort Nord-Østerdal OK 44:10 +13:33 13:58
18 August Asheim Birkeland Halden SK 44:16 +13:39 14:00
19 Leif Blake Byåsen IL 44:53 +14:16 14:12
20 Oscar Lyngen Frol IL 46:26 +15:49 14:41
21 Håkon Øvstedal Nydalens SK 46:52 +16:15 14:49
22 Håvard Solbakken Bodø og Omegn IF Orientering 48:35 +17:58 15:22
23 Hermund Ulvensøen OL Tønsberg og omegn 49:36 +18:59 15:41
24 Peder Stenberg-Nilsen Nydalens SK 51:26 +20:49 16:16
25 Sindre Rolfsen Haugmo Heming Orientering 53:14 +22:37 16:50
26 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 53:19 +22:42 16:52
27 Joar Gjerdahl Berger og Svelvik OL 53:45 +23:08 17:00
28 Jonas Iversby Hvideberg Fredrikstad SK 53:49 +23:12 17:01
29 Børge Brenås Varteig OL 55:24 +24:47 17:31
30 Erik Rolfsen Haugmo Heming Orientering 56:39 +26:02 17:55
31 Amund Kleist Godal Bodø og Omegn IF Orientering 56:46 +26:09 17:57
32 Johannes Finne Reinseth Nydalens SK 58:26 +27:49 18:29
32 Nikolai Jones Arnesen Heming Orientering 58:26 +27:49 18:29
34 Håkon Lund Kongsberg OL 58:43 +28:06 18:34
35 Sverre Narum OL Vallset/Stange 1:00:53 +30:16 19:16
36 Henrik Bertelsen Porsgrunn OL 1:01:11 +30:34 19:21
37 Martin Nilsen Enerstvedt Haugesund IL Orientering 1:01:33 +30:56 19:28
38 Jørgen Slokvik Notodden OL 1:09:03 +38:26 21:51
39 Even Fossum IK Grane Arendal Orientering 1:10:41 +40:04 22:22
40 Henrik Haug Kongsberg OL 1:11:09 +40:32 22:30
41 Håkon Grande Verdal OK 1:11:22 +40:45 22:35
42 Jørgen Aas Fet OL 1:14:46 +44:09 23:39
43 Anders Rogne Nittedal OL 1:16:05 +45:28 24:04
44 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 1:21:54 +51:17 25:55
45 Anders Nødland Fuglestad Ålgård Orientering 1:41:39 +1:11:02 32:10
Herman M. Gløersen Fredrikstad SK diskvalifisert
Even Svegård Bye Byåsen IL diskvalifisert
Knut Kyrkjebø TIF Viking diskvalifisert
Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK diskvalifisert
Erik Hovdenak Sylte Molde og Omegn IF diskvalifisert