Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for NM sprint - finaler

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: NM sprint - finaler
Arrangørorganisasjoner: Porsgrunn OL / Skien OK
Dato: lørdag 25 mai 2013

D17-18 Finale

1 970 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anine Ahlsand Nydalens SK 13:31 6:51
2 Frida Sæther Freidig 13:51 +0:20 7:01
3 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 14:05 +0:34 7:08
4 Heidi Mårtensson Modum OL 14:30 +0:59 7:21
5 Synnøve Bråten Vegårshei IL 15:01 +1:30 7:37
6 Maren Grande Verdal OK 15:19 +1:48 7:46
7 Karen Oline Kolstad Freidig 15:20 +1:49 7:47
8 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 15:30 +1:59 7:52
9 Gina Mølnvik Freidig 15:34 +2:03 7:54
10 Evine Westli Andersen Løten o-lag 15:44 +2:13 7:59
11 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 15:47 +2:16 8:00
12 Ingunn Egeberg Vári IF Sturla 15:57 +2:26 8:05
13 Selma Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 15:58 +2:27 8:06
14 Ingeborg Ellegaard Melby Hamar OK 16:11 +2:40 8:12
15 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 16:12 +2:41 8:13
16 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-UMB Orientering 16:23 +2:52 8:18
17 Julie Hjortland Larvik OK 16:27 +2:56 8:21
18 Karoline Haug Hamar OK 16:28 +2:57 8:21
19 Karen Bjergaard Nydalens SK 16:39 +3:08 8:27
20 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 16:48 +3:17 8:31
21 Lene Therese Myrland Porsgrunn OL 16:54 +3:23 8:34
22 Kristine Klock Fleten Wing OK 16:58 +3:27 8:36
23 Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb 17:04 +3:33 8:39
24 Viktoria Maria Gundersen Hedrum OL 17:06 +3:35 8:40
24 Ingvild Wang Lillomarka OL 17:06 +3:35 8:40
26 Sigrid Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 17:22 +3:51 8:48
27 Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno Nord-Østerdal OK 17:36 +4:05 8:56
28 Margit Sandem Fjellengen Indre Østfold OK 18:05 +4:34 9:10
29 Kristine Ausen Porsgrunn OL 18:40 +5:09 9:28
Marte Hoff Hagen Byåsen IL diskvalifisert

D19-20 Finale

2 060 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathilde Rundhaug Frol IL 13:47 6:41
2 Marta Ulvensøen OL Tønsberg og omegn 13:50 +0:03 6:42
3 Johanne Rakner Varegg Fleridrett 13:52 +0:05 6:43
4 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 14:27 +0:40 7:00
5 Benedicte Hald Bjørgum Kristiansand OK 14:43 +0:56 7:08
6 Marie Nordbye Nybø Konnerud IL 14:51 +1:04 7:12
7 Siri Kollerud Lillomarka OL 14:58 +1:11 7:15
8 Kristine Berglia Eiker OL 15:06 +1:19 7:19
9 Gunvor Hov Høydal Fossum IF 15:15 +1:28 7:24
10 Guro Vassend Fossum IF 15:47 +2:00 7:39
11 Aurora Fossøy Notodden OL 16:18 +2:31 7:54
12 Marie Styrvold NTNUI 16:29 +2:42 8:00
13 Live Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 16:30 +2:43 8:00
14 Malin Eijsink Ås-UMB Orientering 16:51 +3:04 8:10
15 Ingvild Lindaas Bringedal Haugesund IL Orientering 18:50 +5:03 9:08
16 Nina Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 19:18 +5:31 9:22
17 Kjersti Elisabeth Midtbø Wing OK 19:49 +6:02 9:37
Marte Fallbakken Berge Løten o-lag diskvalifisert
Anna Ulvensøen OL Tønsberg og omegn diskvalifisert

D21 Finale

2 360 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Heidi Østlid Bagstevold Fredrikstad SK 14:36 6:11
2 Mari Fasting Halden SK 14:45 +0:09 6:15
3 Tone Wigemyr Bækkelagets SK 14:52 +0:16 6:17
4 Anne M Hausken Nordberg Halden SK 14:58 +0:22 6:20
5 Eva Jurenikova Halden SK 15:15 +0:39 6:27
6 Anneke Hald Bjørgum Kristiansand OK 15:26 +0:50 6:32
7 Silje Ekroll Jahren Raumar Orientering 15:27 +0:51 6:32
8 Kine Hallan Steiwer Lillomarka OL 15:32 +0:56 6:34
9 Helen Palmer Lillomarka OL 15:37 +1:01 6:37
10 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 15:48 +1:12 6:41
11 Marte Narum Konnerud IL 15:51 +1:15 6:42
12 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 15:52 +1:16 6:43
13 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 16:02 +1:26 6:47
13 Maren Jansson Haverstad NTNUI 16:02 +1:26 6:47
15 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 16:15 +1:39 6:53
16 Anne Johanne Lind IL Tyrving 16:18 +1:42 6:54
17 Linn Hokholt Lillomarka OL 16:36 +2:00 7:02
18 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 16:51 +2:15 7:08
19 Ida Mari Borge Hovi Konnerud IL 17:02 +2:26 7:13
Emma Johansson NTNUI diskvalifisert

H17-18 Finale

2 500 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andreas Sølberg OL Trollelg 13:58 5:35
2 Gaute Friestad Kristiansand OK 14:12 +0:14 5:40
3 Sigurd Heggedal Kongsberg OL 14:29 +0:31 5:47
4 Jonas Madslien Bakken Nydalens SK 14:36 +0:38 5:50
5 Jonas Ressem Frol IL 14:52 +0:54 5:56
6 Elias T. Mølnvik Fossum IF 14:55 +0:57 5:58
7 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 14:59 +1:01 5:59
8 Karl Fremstad Kongsberg OL 15:01 +1:03 6:00
9 Jon Nilsen Vegårshei IL 15:04 +1:06 6:01
9 Stian Sundsvik Frol IL 15:04 +1:06 6:01
11 Simen Bordal Ringsaker OK 15:05 +1:07 6:02
12 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 15:08 +1:10 6:03
13 Markus Holter Indre Østfold OK 15:09 +1:11 6:03
14 Magne Jutulstad Bækkelagets SK 15:13 +1:15 6:05
15 Håvard Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 15:16 +1:18 6:06
16 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 15:20 +1:22 6:08
17 Anders Felde Olaussen Halden SK 15:23 +1:25 6:09
18 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 15:25 +1:27 6:10
18 Eivind Høydal Nydalens SK 15:25 +1:27 6:10
20 Vegard Rønning Huber Hamar OK 15:32 +1:34 6:12
21 Sigurd Melsom Fossum IF 15:39 +1:41 6:15
22 Olav Ekrheim Fana IL 15:44 +1:46 6:17
23 Vegard Ressem Frol IL 15:45 +1:47 6:18
24 Oskar Størmer Fossum IF 15:58 +2:00 6:23
25 Anders Sommerstad Juveli Lillomarka OL 16:05 +2:07 6:26
26 Vebjørn Tandberg Nydalens SK 16:24 +2:26 6:33
27 Håvard Myhre Kongsberg OL 16:45 +2:47 6:42
28 Jørgen Wingerei Porsgrunn OL 17:08 +3:10 6:51
29 Lars Grønlund Ringerike OL 17:18 +3:20 6:55
30 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 19:08 +5:10 7:39

H19-20 Finale

2 500 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 13:35 5:26
2 Anders Vister Raumar Orientering 13:50 +0:15 5:32
3 Sindre Rønning Frol IL 13:56 +0:21 5:34
4 Sindre Johannessen Freidig 13:57 +0:22 5:34
5 Dag Lofthus Hamar OK 14:12 +0:37 5:40
6 Fredrik Raastad Nydalens SK 14:16 +0:41 5:42
7 Emil Ahlbäck Fossum IF 14:20 +0:45 5:44
8 Simen Jevne Arnesen Hamar OK 14:23 +0:48 5:45
9 Sindre Sandven Kongsberg OL 14:26 +0:51 5:46
10 Sindre Østgulen Deisz Varegg Fleridrett 14:29 +0:54 5:47
11 Lars Maukon Muren Asker Skiklubb 14:33 +0:58 5:49
12 Bojan Blumenstein Halden SK 14:40 +1:05 5:52
13 Håvard Haga Raumar Orientering 14:41 +1:06 5:52
14 Mathias Drage Kongsberg OL 14:46 +1:11 5:54
14 Rasmus Rørholt Theisen IL BUL-Tromsø 14:46 +1:11 5:54
16 Gustav Fiskum IL Tyrving 15:01 +1:26 6:00
17 Petter Jakola Bodø og Omegn IF Orientering 15:03 +1:28 6:01
18 Per Ola Ottesen Varegg Fleridrett 15:54 +2:19 6:21
19 Simen Eid Nielsen Nydalens SK 16:00 +2:25 6:24
Jonas Klausen Espedal Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert

H21 Finale

2 600 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emil Wingstedt Halden SK 14:09 5:26
2 Øystein Kvaal Østerbø Wing OK 14:19 +0:10 5:30
3 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 14:28 +0:19 5:33
4 Carl Godager Kaas Bækkelagets SK 14:34 +0:25 5:36
5 Olav Lundanes Halden SK 14:46 +0:37 5:40
6 Jo Forseth Indgaard Frol IL 14:48 +0:39 5:41
7 Anders Skarholt Asker Skiklubb 14:49 +0:40 5:41
8 Kristoffer Fiane Pedersen Ås-UMB Orientering 14:56 +0:47 5:44
9 Magne Dæhli Halden SK 14:59 +0:50 5:45
9 Mattias Karlsson Halden SK 14:59 +0:50 5:45
11 Asgeir Bakken Rognstad NTNUI 15:06 +0:57 5:48
12 Eirik Kamstrup Hovind NTNUI 15:09 +1:00 5:49
13 Andreas Høye Fredrikstad SK 15:12 +1:03 5:50
14 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 15:19 +1:10 5:53
15 Nicholas Oskarsson Lillomarka OL 15:36 +1:27 6:00
15 Espen Fiskum Halden SK 15:36 +1:27 6:00
15 Håkon Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 15:36 +1:27 6:00
18 Martin Hoset NTNUI 15:39 +1:30 6:01
19 Martin Vister Indre Østfold OK 15:49 +1:40 6:05
20 Eirik Rustad Raumar Orientering 15:52 +1:43 6:06
21 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 15:57 +1:48 6:08
22 Johan Asphjell Bjørnaas Frol IL 15:58 +1:49 6:08
23 Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett 16:00 +1:51 6:09
24 Yngve Skogstad Frol IL 16:01 +1:52 6:09
25 David Gottfridsson Ås-UMB Orientering 16:10 +2:01 6:13
26 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 16:13 +2:04 6:14
27 Øystein Haug Frol IL 16:16 +2:07 6:15
28 Luis Nogueira de la Muela Kristiansand OK 16:20 +2:11 6:16
29 Vyacheslav Mukhidinov Kristiansand OK 16:24 +2:15 6:18
Rune Olsen Bækkelagets SK diskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor