Norwegian Orienteering Federation

Competitors entered to Bergen Sprint Camp 2018

Event informationShow entries by organisation

Name: Bergen Sprint Camp 2018
Organiser: Varegg Fleridrett
Date: Friday 16 March 2018 - Sunday 18 March 2018

The entry list is updated every five minutes.

250 competitors entered in total.

D-16 (18)

NameOrganisationPunching card number
Marte Madslien BakkenNydalens SK194709
Hedda Erica EikangerGneist, IL212858Nattsprint
Ingeborg Rygg EikelandBergens TF206432Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Elisa Götsch IversenIL BUL-Tromsø168551
Idun HeklandIL Gular213259Sprint, Sprint, Finalesprint
Nora Småge HilsenKonnerud IL212632
Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular192334Nattsprint
Ingrid LamarkGanddal IL174736Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Eirunn Husby NordstadVaregg Fleridrett204579
Sara Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb211735Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Astrid RognstadHadeland OL180263Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Marie Roll-TørnqvistFana IL192919Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Vilde Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb207851Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Oda ScheeleNydalens SK501067
Lea SkaugeIL Gular212583Sprint
Martine SkjelsvikLillehammer OK208587
Dina TorgersenStavanger Orienteringsklubb207648Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Kristine Bog VikaneFana IL213410Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint

D17-18 (35)

NameOrganisationPunching card number
Janne Tjørhom AasheimGanddal IL187124Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Elise AusenPorsgrunn OL213400Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Jenny BaklidKonnerud IL502696
Hedda Raadal BjørloHalden SK182000
Ragnhild BohneVaregg Fleridrett184535
Ingunn Torød BusetGneist, IL204708Sprint, Sprint, Finalesprint
Katherine EstepKonnerud IL166935
Oda GjerdahlBerger og Svelvik OL188992
Hedda Hoff HagenByåsen IL222698
Lene Berg HanssenByåsen IL208919
Christine HoenEiker OL192291
Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular207662Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Karen Hoel JomaasFossum IF501015
Mina JørgensenIL Tyrving200361Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Pernille KatlaFossum IF191341
Ane Sofie KroghOppsal Orientering504480Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL212321Sprint, Sprint, Finalesprint
Ingrid G. KvålsgardFossum IF500630
Thea LandKonnerud IL202977
Emma Meyer LarssonIL Tyrving183330Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Solveig Moen LetmolieEiker OL211356
Mari Strømme LidVaregg Fleridrett185870
Ragnhild Vrålstad LøvåsVaregg Fleridrett184462
Ingrid Lund HovdenIL Tyrving500311
Annie MyhreStord OrienteringNattsprint, Sprint, Sprint
Maren NorderudIL Tyrving502350Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Tora Aasheim NymarkVaregg Fleridrett192399
Tiril OlaussenHaugesund IL Orientering211863Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Andrea RanvikKonnerud IL504336
Anniken RanvikKonnerud IL504337
Ingeborg RognstadHadeland OL504226Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Hedda SkatvedtRaumar Orientering226070
Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL502918
Tale StrandKongsberg OL504515
Hanne VassendPorsgrunn OL203386Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint

D19-20 (15)

NameOrganisationPunching card number
Runa AlmelandFana IL206376Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Thea Sildnes BaklidKonnerud IL187171
Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF3624384
Hanne DaltveitFana IL221834
Ane DyrkornEiker OL180221Sprint, Sprint, Finalesprint
Thea DyrkornEiker OL181872Sprint, Sprint, Finalesprint
Thea Feiring HaltiaIL Tyrving186180
Agnethe HasliGjø-Vard OL501170Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering192628
Hannah MalmeiSandnes IL (Rogaland)181468
Kårhild Husby NordstadNTNUI195923
Tonje Aasheim NymarkNTNUI500914Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Oda J SikkelandIL Tyrving501590
Kristina VollHaugesund IL Orientering193888Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Margrethe WisløffAsker Skiklubb500313

D21- (29)

NameOrganisationPunching card number
Sigrid AlexandersenNTNUI210053
Mariell ArntzenGneist, IL192268Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Ida Marie Næss BjørgulPaimion Rasti500306
Lone BrochmannBækkelagets SK208706
Anastasia DenisovaSävedalens AIK
Valentina DimitrovaGneist, IL502475Nattsprint
Ingrid EggenHaugesund IL Orientering502230Nattsprint, Sprint, Finalesprint
Ingeborg EideByåsen IL199727
Kristine FjellangerVaregg Fleridrett500166
Arntraut GötschIL BUL-Tromsø192304
Maren GrandeFrol IL160101
Tekle Emilija GvildyteMedeina
Gunhild Rogne HallandNydalens SK206010
Marte Hoff HagenNTNUI222695
Siri KollerudLillomarka OL198836Nattsprint
Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK
Ingrid LundanesNTNUI154845
Vilde MalmeiNTNUI207629
Ingunn MartinsenVaregg Fleridrett223868
Anne Johanne Lind NørbechNydalens SK149001
Laura RamsteinØsterrike
Laura RobertsonRajamaen RykmenttiNattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Christiane TrösseVaregg Fleridrett220066
Tonje VassendNTNUI191267
Galina VinogradovaRussian National Team181769
Charlotte WardHALO
Mai Elin B. WatsonBækkelagets SK92682
Emilie Westli AndersenLøten o-lag114842
Evine Westli AndersenLøten o-lag501130

D40- (24)

NameOrganisationPunching card number
Alice BrødsgaardBallerup OK441271
Gro EllegaardVang OL84212
Mette FilskovOK Sorø143217
Hege FjellbirkelandIL Gular211280Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Hanne FrostBallerup OK155170
Wenche GjesdalVaregg Fleridrett222665Sprint
Nina GogaBergens TF184202Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)207630
Trude HansenBerger og Svelvik OL189096
Isa HeggedalKonnerud IL500011
Inge Krogh KristoffersenBallerup OK
Arnhild KroghOppsal Orientering203404Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Eirin LodgaardByåsen IL502248Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Mona LomeHamar OK190329
Kari MadslienNydalens SK201959
Inger NergaardStokke IL198006Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Anne Kristine NorderudIL Tyrving220780Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Else Kari Nordli ScheeleNydalens SK192594
Vibeke ØyeIL Gular222669Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Trine Marit Justad RaaenKongsberg OL222089
Turid RognsvågOs Orienteringsklubb206470Nattsprint, Sprint
Anita SælevikHaugesund IL Orientering183669Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Hilde VassendPorsgrunn OL203385Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Grethe Paulsen VieHaugesund IL Orientering229690Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint

H-16 (17)

NameOrganisationPunching card number
Erik BohneVaregg Fleridrett217102
Zbigniew BorekUKS Azymut 45 Gdynia
Andreas DaleBergens TF201918Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Jon Erik Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett186016
Lars Schjølberg EvensenGneist, IL192267Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Rasmus JordeVaregg Fleridrett222678Nattsprint, Sprint
Aleksander JørgensenHaugesund IL Orientering216720Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK501270
Sven Bergset LangvikIL Veten504586
Magnus Strømme LidVaregg Fleridrett195921Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Kasper LodgaardByåsen IL502664
Petter Andreas LonaWing OK212595
Birk Bell LysakerFana IL211313Nattsprint, Sprint
Brage Bell LysakerFana IL211903Nattsprint
Oskar Madslien SteinhaugVaregg Fleridrett63336
Grzegorz PorzyczUKS Azymut 45 Gdynia
Tage RosenlundVaregg Fleridrett191645

H17-18 (34)

NameOrganisationPunching card number
Henrik Fredriksen AasAsker Skiklubb502140
Sander ArntzenAsker Skiklubb500222
Marius AurebekkKristiansand OK208690
Elias BergsetIL Veten229749
Jostein Svaland DaleVang OL191177Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Sigve Rygg EikelandBergens TF206540Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Peter GisholtFossum IF198904
Magnus GjerstadVaregg Fleridrett171917
Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK502959
Olav Hammersland GarnesGneist, IL173240
Aslak HeimdalKonnerud IL192570
Scott JuvikIL Gular504399
Mathias Kjærner-SembVaregg Fleridrett182012
Ruben KobbeltvedtHaugesund IL Orientering193057
Sivert Sande KvermeFossum IF179826
Even LindaasVang OL202094Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Are LodgaardByåsen IL216729Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular502442
Rasmus MathisenPorsgrunn OL186855Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Njaal Ellegaard MelbyVang OL226137
Andreas NysæterBergens TF226165Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Skjalg NysæterSkien OK501323Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Elias ØhmanGjø-Vard OL224346Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Eirik Bjerke OtteråTIF Viking204604
Piotr PestaUKS Azymut 45 Gdynia
Mathias RosenlundVaregg Fleridrett502444
Tore Ruset AlneHaugesund IL Orientering217877Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Kristian RykkjeVaregg Fleridrett184641
Stian RykkjeVaregg Fleridrett207688
Alexander Repstad StoremyrPorsgrunn OL504150Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Emil StørmerFossum IF214741Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Kristian Fredrik ThomassenVaregg Fleridrett186221
Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering229677Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Per Clemet WisløffAsker Skiklubb500300

H19-20 (17)

NameOrganisationPunching card number
Jørgen BaklidKonnerud IL201651
Jostein BaustadHaugesund IL Orientering211047Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Sebastian DalandKristiansand OK224268
Håvard Sandstad EidsmoFreidig186037
Einar EkelandOddersjaa SSK234873
Kasper FosserHeming Orientering195708
Joar GjerdahlKonnerud IL188760
Mathias GløersenBækkelagets SK501324
Erling HjermstadFossum IF190677
Øyvind HjermstadFossum IF221133
Sindre R HoltHedrum OL221384Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Elias JonssonNydalens SK203274
Styrk Hundseid KamsvågIL Tyrving199496Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett204540
Håkon KornmoPorsgrunn OL222572Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Einar MelsomFossum IF183652
Oskar Spets StorhovFreidig215145Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint

H21- (37)

NameOrganisationPunching card number
Emil AhlbäckFossum IF500294
Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering226304
Dag BlandkjennKristiansand OK197997
Andreas Hougaard BoesenAngelniemen Ankkuri200299Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn Orientering73948
Trygve BuanesTIF Viking203415Nattsprint
Jonathan CrickmoreEUOCNattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Jakob EdsenOK Pan Århus483325Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Jørgen EkerhovdVaregg Fleridrett483795Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Bjørn Johannessen FieldGneist, IL91151Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Karl FremstadIL Tyrving211281
Gaute FriestadKristiansand OK184414
Eskil Sande GullordBækkelagets SK186014Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Maciej HeweltUKS Azymut 45 GdyniaNattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Sindre JohannessenFreidig181960
Espen KarlsenStavanger Orienteringsklubb211212Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn Orientering
Olai Stensland LillevoldNTNUI196772
Ivar LundanesIL Tyrving200904Trening
Raphael MakMetropolitan Orienteering Club
Henry McNultyNTNUI220185
Sturle NordeideGneist, IL211077Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Per Melander OftenNydalens SK194465
Marius ØieLøten o-lag501531Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Øystein Kvaal ØsterbøBækkelagets SK500305Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Josh O'Sullivan-HourihanBOC
Trond Einar Moen PedersliOL Trollelg235138
Andreas G. PoldenGneist, IL204632Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Oskar RøenVaregg Fleridrett204561
Lars RøttingenIL Gular502438
Marius Myhre SælevikHaugesund IL Orientering205621Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK
Chris SmithardForth Valley Orienteers
Frederic TranchandPaimion Rasti500366
Knut UtneFana IL222547
Philipp von ArxLahden Suunnistajat -37189364
Vegard Jarvis WestergårdNTNUI222552

H40- (24)

NameOrganisationPunching card number
Jon Iver BakkenNydalens SK201445
Ragnar Niemi BergStokke IL197800Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Anders BergsetIL Veten92119
Helge EmhjellenIL Gular502360Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Lars FjellangerFana IL168854Sprint
Roar ForbordMalvik IL208600
Knut HagenByåsen IL200231
Bård HeklandIL Gular92585Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Arne JohannesenIL Gular61154Nattsprint
Thore KornmoPorsgrunn OL222121Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Jan KristoffersenBallerup OK
Geir Arne LodgaardByåsen IL500509Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Eivind LonaWing OK211262
Kristian LøvåsVaregg Fleridrett184461
Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orientering222627Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Espen Fyhn NilsenStavanger Orienteringsklubb204102Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Peter NørgaardBallerup OK200291
Rune NygaardIL Gular207699Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Håkon ReikvamIL Gular207705
Bent SkatvedtRaumar Orientering181054
Tormod SkaugeIL Gular202182Nattsprint, Sprint
Jan SørensenOK Sorø108330Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint
Mikhail VinogradovAlfta-Ösa OK
Richard Zeiner-GundersenFossum IF195814Nattsprint, Sprint, Sprint, Finalesprint

Advertisements

IOF Eventor