Aktivitet: Påmelding for 10Mila 2018

Påmeldingen er stengt.

Aktivitet Påmelding for 10Mila 2018
Arrangør Varegg Fleridrett
Informasjon

Dette er påmelding for 10Mila 2018

Neste Tio blir ved Nynashamn (ca 1:45 kjøre tid fra Arlanda)

 

Herrer første et. start kl.21.

1. 12,1 km   skumr / natt    gaffling

2. 11,5 km   natt                  gaffling

3. 8,1 km   natt                  gaffling

4. 15,3 km   natt                  ikke gaffling

5. 7,5 km   natt                     gaffling

6. 7,6 km   natt                     gaffling

7. 9,8 km   natt/gryn             ingen gaffling

8. 11.2  km gryn / dag           gaffling

9. 9,0 km     dag                  gaffling

10. 15,4 km   dag                gaffling

 

Damer første et. start kl.13

1. 5,5 km     gaffling

2. 6,9 km     gaffling

3. 10,9 km    ingen gaffling

4. 7,7 km     gaffling

5. 8,8 km     gaffling

 

 Ungdomskavlen første et. start kl.10:15

Ålder upp till och med HD16 • Minst två sträckor ska i sin henhet besättas med flickor • På sträcka 2 och 3 är det tillåtet att ha två löpare.

1.  3,7 km, gaflet,  nivå B

2.  3,9 km, gaflet, nivå B

3.  2,8 km, gaflet, nivå C

4.  3,5 km, gaflet, nivå B

SU bestemte at Varegg stiller med opp til 1 ungdomslag (samarbeid med andre klubber), opp til 1 herre, og 1 dame lag + 1-2 reserve utøverne. 

 Konkurranse terreng er midt kupert og veldig detaljert oppe på kollene.  Løpbarhet er veldig bra og  gjennomsnitt farten for de beste lagene blir under 6 min/km i herre klasse, og under 8 min/km i dame klasse.  

Sperret område: 

http://10mila.se/images/10mila/nyheter/Avlysning%2010mila%202018.png

10Mila gammelt kart: 

https://www.dropbox.com/s/h4fhqrfnjh8td0d/10%20mila%20gammelt%20new%20%20kart.jpg?dl=0

 

 Invitasjon: 

http://www.10mila.se/index.php/sv/meny-tavling-2018 

 

Uttaks kriteriene:

1. uttaksdato: 06.02.2018 (på klubbkveld)

2. uttaksdato: 19.04.2017 etter løpetest ( på klubbkveld)

 

I 1. uttaket kan trener  ta ut opp til 6 herreløpere og 2 dameløpere. Dette fordi de allerede er soleklare valg til førstelaget.

 

Generelt

  • Tidlig påmelding legges til grunn for antall lag.
  • SU beslutter antall lag.

 

Deltakelse på de forskjellige lag:

Seniorlag

  • Trener skal bruke nivå uttakstabellen. Innenfor hvert nivå gjelder uttaksløp og skjønn.

 

Uttaksløp:

  • Natt: KM-natt 7.4, terrengtest Fløyen 17.4
  • Dag: Norwegian spring mellm og lang 12-13.4, terrengtest Fløyen 19.4

Nivåendringer i uttakstabellen vil i vinter gjøres på bakgrunn av:

  • Alle natt cupene som skal være i løpet av vinteren ( NattCup etappene  18.10., 15.11.,13.12., 18.01., 14.02., 14.03.)
  • Alle Varegg natt treningene  ( 8.11., 22.11., 29.11.,06.12., 21.02., 21.03., 04.04.)
  • Kristornløpet lang  08.04. KM natt 07.04.
  • Vårdubbeln mellom og lang 24-25.03. sør Sverrige under påskeleiren. https://eventor.orientering.se/Events/Show/18619
  • NC 14-15.04. (Halden) mellom og lang 
  • Løpstest på Fjelveien 19.04.

Vennligst meld deg her om du skal være med på 10M og spesifisere hvilke etappene du satser å løpe på:   lang-kort, dag-natt.

Påmeldingsfrist onsdag 31 januar 2018 klokken 23:59
Starttid lørdag 28 april 2018
Kontaktperson Vyacheslav Mukhidinov
Antall påmeldinger 26

Påmeldinger

Navn
Erik Bohne
Jon Erik Doppelhofer Ervik
Kristine Fjellanger
Magnus Gjerstad
Helge Tiger Haugland
Kim-Andrè Kjenes Haugland
Kristoffer Kjenes Haugland
Markus Kjærner-Semb
Mathias Kjærner-Semb
Magnus Strømme Lid
Mari Strømme Lid
Ragnhild Vrålstad Løvås
Ingunn Martinsen
Vyacheslav Mukhidinov
Eirunn Husby Nordstad
Tora Aasheim Nymark
Niklas Profors
Jonatan Rosengren Drake
Mathias Rosenlund
Tage Rosenlund
Kristian Rykkje
Stian Rykkje
Oskar Røen
Kristian Fredrik Thomassen
Christiane Trösse
Kasper Valestrand

Annonser

IOF Eventor